K-report
 

Archiv do 21. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv do 21. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 22:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Myšlenkový pochod vychází z toho, že AKHV usiluje o svoje vlastní členství ve FIVA. A zároveň vymýšlí, jak tehnický kodex FIVA obejít.

Vážený pane, Vám dělá potíž pochopení psaného slova? Tak tedy znova:

Hranice 25 let pro testování HV je obecně platná pro letošní rok v České republice, není to tedy výmysl AKHV a pouze to bylo vedením AKHV sděleno na valné hromadě na základě množících se dotazů testačních komisařů. Připodotýkám, že VH AKHV se jako host účastnil i pan Národa, takto prezident FKHV. Tomuto už rozumějí?
Proč do toho neustále tahají snahu AKHV o samostatné členství ve FIVA, to opravdu nechápu.

Ostatně, v kterém že českém zákoně nebo vyhlášce je to stáří veterána uvedeno? Může někdo uvést konkrétní číslo předpisu?

Kouknou do vyhlášky 355/2006, která upravuje podmínky testace, registrace a provozu HV. Je tam nějaká příloha č.6 a tam je vše uvedeno...
Citovat nebudu, bylo by to než hrách na zeď házet, posnažej se trochu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Oliver.)
Rulův celorepublikový SPZ přehled
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 23:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citovat nebudu, bylo by to než hrách na zeď házet, posnažej se trochu.

Ano, neznalost zákona neomlouvá. Ale nebyli tak hodní a nehodili nám trochu toho hrachu, prosím?

A ještě k tomu stáří. Nemůže to být tak, že vozidlo staré 25 let může být u nás testováno, ale jinde to nebude uznáváno?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 23:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli on Oliver nechtěl tím vyjádřiti, ať si každej řáčí onu vyhlášku vyhledati a přečísti, přílohu č.6 nevýjimaje No jsou-li tací, kterejmž jest těžko vlastní aktivitu podniknouti a těch pár kliků vykonati, pro ně cestička vyšlapána - http://www.vcc.cz/files/vyhlaska_c_355_2006.pdf Číst už ráčej sami?
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7205
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 01:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak jste se tu bavili o těch kvetoucích Feldách... za jeden z nejkřiklavějších případů považuju tuhle.

je to sice nejluxusnější edice L&K, ale rezne úplně stejně jako všechny ostatní. krom toho je na ní pěkně vidět, že občas se muselo dělat z nějakých chycených nebo nekvalitních plechů, když např. klasika, pátý dveře, jsou ok.
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Silenymax
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 06:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: otázkou je zda nebyla bouraná na levý blatník.
A aby se neřeklo tak něco i s porodníci v pozadí (jen pro octavii)

ICQ 134407993 , Http://picasaweb.google.com/sileny1081
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 09:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliver: Děkuju jim za navedení, nemohl jsem to prostě najít, nedošlo mi, že tato kruciální informace, na které budou stát soudní procesy (jak naznačuje Hynek), se nachází v příloze číslo 6. Ale mne nenaserou, nejsou první, co mi říkaj, že jsem blbej, a nejsou určitě ani poslední. No a maj určitě pravdu. Jim se to určitě nestává, že by se museli někoho zeptat, když nemůžou něco najít.

Že necitovali tu přílohu číslo 6, to se jim ani nedivím. Ono tam totiž stojí, hned na začátku příslušného odstavce, že "Podle mezinárodního technického kódu lze schválit jako historické vozidlo zachovalé mechanicky poháněné vozidlo, které bylo vyrobeno před více jak: ... c) pro další období to je pro rok 2010 a následující vozidla, která byla vyrobena před 25 léty a dříve."

Kdyby tam nebyla ta zmínka, že se to řídí "mezinárodním technickým kódem", bral bych, že soud (když už se ho tak dovolávají ti, kteří myslí, že vzácné auto z roku 1985 si zaslouží testaci a vzácné auto z roku 1986 už ne) můžou i vyhrát. Takhle ale babo raď - vyhláška deklaruje naši závislost na platném technickém kódu FIVA.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 14:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že za pět let se ve světě dohodnou na 35 letech atd. Nebylo by rovnou lepší říct "auta do roku 1980 a basta!" ?
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 16:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že za pět let se ve světě dohodnou na 35 letech
To by bylo pěkně blbé, protože takové první sedmikila od Karos a i další skvosty vyráběné v osmdesátých letech by přišly vniveč.
About me ; web o Mansonovi ; moje články na iDnes
Icq 482-787-172

Moje fotogalerie Nové fotky busů spol. AKV !!!
Šulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 17:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel2: Když se majitel nestará, aneb debilovi shnije i nerez.
TEchnicky SLAbý
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 18:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P2 Tuto je ještě prdlajs ... jen blatník...
Známej z hořovic má to samý elkáčko v tutý barvě a je shnilá daleko daleko víc. Tam neni díl kterej by neměl puchejř.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7216
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 20:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se na ty fotky podíváte pořádně, uvidíte, že krom předního blatníku kvete i zadní blatník u hrany nárazníku, oblina pod zadním světlem, prahy a/nebo dveře odspodu.

takže majitele bych z nedostatku péče vinil jen částečně.
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 20:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel - ale to jsou pravda u feldy klasická bolavá místa. Je fakt, že ten blatník je olezlej extrémně. Buď se jedná o originální neměněný a v tom případě to je zmetkově ošetřený kus, nebo je to měněný blatník a v tom případě nelze vyloučit nic. Nicméně normální to podle mě není, zase tak moc shnilá ta felina není, jsou mnohem horší, kterýma je vidět už třeba skrz pátýma dveřma a přitom mají krásný blatníky.

BéTéWé kolik takových Laurinoklementích kusů lze potkat? Nikdy jsem to neviděl.
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3236
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 21:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kombíků se tu a tam dá pár potkat ale krátkou sem viděl než jednou.
Ale je to moc pěkný povožení to zasejc jo.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3878
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 21:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega má jednu z lépe vybavených Feld Combi - střešní okno, el. okna atp. a přiznám se, že když jsem ji měl několikráte půjčenou, tak mi taky velmi vyhovovala, i když třeba to bude tím, že všeobecně mi auta přelomu 80/90 let vyhovujou a je fuk, co to je. Ale taky holt rezne, a co především, no koroduje!
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 22:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam rád zimu ... teda když jí můžu sledovat z příjemně vyhřátý kabiny

Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 23:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan:

Pochopitelně se ptám, když nemůžu něco najít. Ale Vy jste zcela zřejmě nehledal, poněvadž odkaz na dotčenou vyhlášku včetně příloh máte dokonce hnedle na webu vašeho klubu v sekci o testacích a místo toho jste si jen dále plkal svou. Tenhle přístup mě vcelku irituje a proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval.

Problém je IMHO v celém odstavci oné přílohy. Kdyby tam bylo uvedeno jen něco ve smyslu, že věková hranice pro testování historického vozidla vychází z aktuálního platného technického kódu FIVA (a dost), řekl bych, že by nebylo sporu. Jenže úředníci na MD zjevně nepočítali s tím, že by mohlo dojít ke změně a vrazili tam ten odstavec C. A dokud se tenhle nezmění, tak prostě platí, na čemž úvodní zmínka o mezinárodním technickém kódu nic nezmění.
Je to v principu jen krásná ukázka blbosti úředníků, nic víc.
Rulův celorepublikový SPZ přehled
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5981
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 07:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BéTéWé kolik takových Laurinoklementích kusů lze potkat? Nikdy jsem to neviděl.

Donedávna stávala jedna na ulici Jungmannova v Králově Poli - měla SPZ AHA. Už jsem ji tam ale nějaký ten pátek neviděl... Nicméně její snad někde mám
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 11:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Mně přijde, že u Felícií je to co kus to originál. My máme poměrně slušně udržovanou feldu combi z roku 1997 a když pominu, že původní barva už je hodně vybledlá, tak rez už je opravdu vidět na pravém zadním blatníku. Levý ho asi brzo začne následovat a taky máme asi v průměru 2 mm velkej kus koroze vedle okna levých zadních dveří. Dveře kufru vypadaj jako nový (i když, nejsem si jistej, jestli to nezačne hnít spíš okolo okna). Naopak jiný felície mají pátý dveře okolo lišty naskrz a zbytek auta v pohodě.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 12:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s Tr man že co kus to origoš..jedna kvete, druhá je jak nová..
já znám jednu krátkou LK z poděbrad, vypadá to sice hezky ale kožený sedačky bych já osobně nechtěl..mě se ale strašně líbej na felde tyhle litáky a ne a ne je sehnat..
Trať 040, 042
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 20:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by někdo kupoval totálně sežraného pikapa za 1000 Éček nějak nepředpokládám, ale tohle už je zajímavá nabídka.

Je to z likvidace Siemensu/ČKD na Zličíně, jsou tam i jiné vypečenosti. Aukce začínají v pondělí
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7223
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

syverin:
a jakpa? už ses u holanďanů zaregistroval?

ono je tam těch zajímacích věcí za pěkný ceny vícero. leč je otázka kam se ceny vyšplhají a jak třeba vykopat z haly stroj a přesunout ho do novýho působiště. aby to pak nevyšlo pekelně drahý...
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 15. ledna 2010 - 22:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neregistroval jsem se a ani to nemám v úmyslu. Na to mi moje úspory nestačí
Ale říkal jsem si, že by se to tu možná někomu mohlo hodit.

Je pak už samozřejmě na zájemcích, co jsou ochotni za ty věci dát a jak si spočítají, jestli se jim něco takového vyplatí.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7225
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 01:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nojo... kup si obráběcí stroj a doprav ho k sobě do dílny, když máš akorát osobák. to není sousto pro fyzický osoby-domácí kutily.
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3903
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 14:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem Vám chtěl vyfotit hrozivě se rozpadající Renault 19. Jenže krátce po dofocení na mě z okna začal řvát majitel co jako dělám a aniž by mě nechal cokoliv vysvětlit, tak řval dál, že jestli se tomu autu něco stane (to se může rozpadnout úpe samo), tak že si mě najde To auto má 4 barvy: bílou, tmavě a světle modrou a ještě červenou, zadní nárazník je připevněn jakousi izolepou, víčko od nádrže není, tohle by ani na šrotišti nevzaly škoda....
web o Mansonovi Moje fotogalerie
Demokracie v této republice nemůže být nazývána demokracií!
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4337
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 14:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě osobně se líbí toto odkaz, ale za ty prachy...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3905
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 15:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kruci, já zapomněl alespoň na špionážní fotku

Bohužel, takhle není vidět havarijní stav Renaultu.
web o Mansonovi Moje fotogalerie
Demokracie v této republice nemůže být nazývána demokracií!
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 16:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: ked si spominal rozpadajuce auta - toto stoji pred plotom jedneho bazaru v poli (asi dobry zdroj dielov)
povodne malo aj kolesa, len lezalo na bruchu (asi mu odisiel AirMatic)
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 16:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: isto to nebude úplne legálne, pretože neverím, že by takú cenu nechali len tak rozpadnúť..
...ďakujem za Vašu podporu... ...aj nabudúce...
ICQ - 489-696-538
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 17:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna luxusní limuzína

Výkon: 316 kW
Objem: 6059 ccm
Obsaditelnost: cca 9 lidí
Na tramvaj se neběhá, na tramvaj se čeká!
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3472
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 17:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M100 - Mam rád zimu ... teda když jí můžu sledovat z příjemně vyhřátý kabiny

Jojo, z Medvěda je zima taky moc pěkná :-). Fotilo dneska moje dítko cestou někde mezi Pardubicemi a Hradcem Králové ze zední sedačky krabičkou na mýdlo, čili nejde o kvalitu, ale o náladičku fotky...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 19:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko ... Teda to je škody. Takhle nechat rozkrást krásnou S klasu
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3188
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 19:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem: dneska se po Brně pohybovaly 4 takový luxusní vozítka... zastihl jsem je při jízdě z Voroněže na Kohoutovice. Jednu chvíli stály 4 za sebou, to by byla luxusní fotka, takhle mám jen velkou nouzovku přes zadní sklo busu :-)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4283
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 20:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko (471):

Doufám, žes tam tu SPZ nenechal!?
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2009
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 15.1.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2009
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 20:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliver: Hledal jsem, ale nedošlo mi, že je to v příloze. Legrační je, že jsem ty odkazy na stránky TKB dával osobně a rozumím tomu, co mi píšete, protože jsem onehdy na jakémsi fóru taky školil jednoho "jasného pitomce", který místo aby zkusil hledat (že vůbec nehledal mi taky bylo úplně jasné) se hned drze zeptal. Nemohli bychom si alespoň tykat, jal je to obvyklé na internetových fórech a mezi veteránisty?
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 22:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: SPZ su moja srdcova zalezitost, ale sklamem ta..pokial je SPZ na aute tak ju neberiem
moja zasada..
pre zvedavcov - nachadza sa na Peknej ceste v Bratislave

Martin_100: tiez si hovorim, ale minimalne pol roka uz chodievam okolo elekrickou a celu dobu "sedel na zemi" takze si myslim, ze pravdepodne ten vzduchovy podvozok sa mu stal osudnym (investicie donho by asi prevysovali zostatkovu hodnotu vozidla..neviem co je za tym)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3476
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 11:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak u vás pánové, ale u nás ty bílý sračky už zase padaj :-(

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53178
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 12:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však je zima, ne? :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4292
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 12:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že se planeta časem trochu globálně oteplí a budeme mít v naší zemi klima, alespoň jako v jižní Francii.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2009
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 15.1.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2009
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53182
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 12:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radši norské podnebí. :-) Kdo má ty cikády poslouchat...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4293
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 12:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, to raději po ránu rachot cikád, nežli rachot námrazu škrábajících řidičů...
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2009
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 15.1.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2009
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3477
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 13:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však je zima, ne?
To sice jo, ale Pardubická zima vypadá standardně úplně jinak .
Minulé pondělí si kolega který mě střídal na dispečinku jako první bod psal seznam zapadlých autobusů, doufám že mě to zítra ráno nečeká...
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53190
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 13:47:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že v Pbicích je to, co jinak bývá (a nyní není...) spíš tady na jihu, kde to málokoho překvapí.
Změna je holt život. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 17:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: to asi hej, ale kúpiť nejakého prekoprcnutého cez strechu a opraviť ho by sa isto dalo. Každopádne Siek tejto generácie bude v Nemecku asi prebytok, lebo sa predávajú za nižšiu cenu ako zachovalé kúsok novšie Cčka...


Neviem, ako u Vás, ale u nás je taká nátura, že keby ju vzal zrejme ten príspevok už nenapíše. Mne sa už len po OTÁZKACH niektorí vyhrážali vlčiakmi s SBSkármi atp. Proste u nás radšej dá niekto krásnu Škodovku do šrotu a ešte za to zaplatí, ako by ju predal niekomu, kto má o to záujem za cenu 1000 €...
...ďakujem za Vašu podporu... ...aj nabudúce...
ICQ - 489-696-538
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 18:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes som isiel okolo garaze s paradnou vyzdobou
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3882
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 22:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko - kdyby se na světě vyskytovalo grafitti jen v této velmi pěkně provedené a vtipné podobě, to by bylo hej... Líbí se mi to. U nás ve čtvrti dokonce snad za zakázku zastupitelstva vzniklo veliké grafitti na jedné opěrné zdi, které je věnováno herci Jiřímu Pechovi - je tam několikrát velmi povedeně "vygrafitěn" jak on, tak Miroslav Donutil, tak Franta Kocourek, myslím dokonce i Ruda Kovanda. Škoda že jsou to jen kapky v moři čmáranic a vandalismů.
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4618
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 23:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svého času byl pěkný třeba lev v Brně na Osové, než ho kdosi zlikvidoval.
Jaro, léto, burčák, zima.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3883
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 23:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353 - vy jste se kolego ani nepochlubil, že o svých sovětských povozech máte na D-Fensu aktuální článek . Ani jsem nedokončil první odstavec a už jsem tušil, kdo to psal (asi tak jako tušili lidi v případě mýho článku o Camaru )
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3478
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 08:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha - já to měl v kompu strašně dlouho jako polotovar ... tak jsem to na rychlo dopsal. Ono by to šlo napsat i 6 x delší, ale raději jsem se mírnil.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 08:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: ano, ale poslednou dobou sa mi zda, ze grafitti su nejak na ustupe a akurat sa mnozia len tag-y
Pekne grafitti zvykli byt (asi aj su) pod mostom Lafranconi v BA
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 12:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zahraniční rubrika v automobilové diskusi není, tak se svými zážitky z Dublinu vtírnu sem.
Možná se bude někomu líbit tohle

V Irsku bohužel přiliš neznají, co je to stoka podél silnice, co je to propustek, takže po divokém počasí z minulého týdne to vypadalo následovně:


Na sníh nejsou evidentně moc zvyklí ani ve Wiclow National Parku, kde nejvyšší hora má 2788 metrů, neboť ho uklízeli bagrem a to ještě jen v prostředku silnice v šíři jednoho pruhu.

Pokud budete mít zájem i o nějaké zážitky z mé 360 kilometrové jízdy s Nisanem Primeros s levostraným řízením, rád napíšu pár slov.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4356
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 14:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě bych se přimlouval o shrnutí zážitků z poza volantu na "špatné" (?) straně .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 16:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Irsku bohužel přiliš neznají, co je to stoka podél silnice, co je to propustek

Mně to tam vůbec přišlo jako taková "jižní země", byť na severu - že se spousta věcí tak nějak neřeší a na spoustě věcí je vidět, jak ta země byla donedávna chudá a průmyslově nerozvinutá. Včetně třeba spletě elektrických drátů nad ulicemi a chaotických chomáčů u většiny baráků, jak někde ve Středomoří. Další kapitolou by bylo dopravní značení - i velká dálková silnice člověka často vyhodí na rušné hlavní třídě každého projížděného městečka, obchvatů je minimum. A mezi přecházejíími chodci, náklaďáky zásobování parkujícími v protisměru atd. se člověk musí zorientovat ve spoustě cedulek, z nichž některé informují o směru k místnímu kostelu, jiné o dětškém hřišti a další, často nepříliš odlišné, třeba o odbočce na Galway

pokud budete mít zájem i o nějaké zážitky z mé 360 kilometrové jízdy s Nisanem Primeros s levostraným řízením, rád napíšu pár slov

Já se tam pohyboval po západním pobřeží od jihu na sever a pak do Dublinu v tehdy (2005) úplně novém Fordu Focus II z půjčovny (chtěl jsem to nejlevnější auto, ale Corsy a Punta asi zrovna došly, tak se v pobočce AVISu v Corku vytasili s Focusem za stejnou cenu) a byl jsem rád, že mám auto s volantem napravo. Zpočátku jsem sice místo na šaltpáku občas automaticky zabloudil rukou na dveřní opěrku, ale rychle jsem si zvykl. A tím, že jsem seděl jinde než "normálně", tak mi taky pořád docházelo, že mám jet po jiné straně než u nás. Mít tam svoje auto mi přijde jako mnohem složitější.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3244
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 18:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nějaké zážitky z mé 360 kilometrové jízdy s Nisanem Primeros
A to byl taky gumovej?
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy zkusím něco napsat. Především jsem tam dospěl ke stejnému závěru jako Jef - tím, že člověk sedí na "sedadle spolujezdce vybaveného volantem" mu alespoň pernamentně dochází, že něco je jinak. Ale zase tu levou stranu vůbec nemá "ve voku" a ne vždycky s tím dalším metrem a půl vlevo počítá. Ale naštěstí vedle seděl další z osazenstva (bylo nás celkem pět), který to viděl z místa řidiče, takže se snažil včas hlásit. Za to se prý neomylně po usednutí snažil šlápnout spojku...
Řazení převrácené není, ale i tak (možná právě proto) ty kvalty občas zlobily - ze začátku se hlavně pletla dvojka se čtyřkou. Jízda samotná už pak takový problém není, akorát při odbočování do vedlejší ulice bez vynačených pruhů má člověk se občas řadit na tu "správnou" stranu. Naopak opačné kruhové objezdy nebyly vůbec proti srsti.
Teprve až ke konci jsem si uvědomil, že jsem úplně "vytlumil" vnitřní zpětné zrcátko. Zkrátka je na místě, kam člověk není zvyklej průběžně koukat.
Co ale bylo nevětší úskalí, je vyhybání na různých parkovištích nebo při otáčení a jiných uchybacích manévrech (vzhledem k těm záplavám jich bylo víc). Člověk se tomu protistojícímu řidiči neomylně snaží uhnout vpravo. Ale vždycky to vyvolávalo spíš úsměv, než nějaké trobení nebo jiné posunky.
Co se týká ostatních řidičů, jsou celkem v pohodě, když dá člověk blinkr, hned mu vytváří místo (nevím, jestli ta samolepka půjčovny vzdau na to měla nějaký vliv). Trochu mě stresovaly semafory, které jdou z červené hned na zelenou a člověk má tak pocit, že "zaspal".
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 11:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

akorát při odbočování do vedlejší ulice bez vynačených pruhů má člověk se občas řadit na tu "správnou" stranu. Naopak opačné kruhové objezdy nebyly vůbec proti srsti

Přesně. A ty vyhýbací manévry - kdysi ve Skotsku mi říkali, že kontinentální Evropani tam ani tak nedělají paseku třeba na složitých křižovatkách, ale hlavně v úsecích s malým provozem - když proti sobě někde na klikaté silničce vyjedou ze zatáčky dvě auta jedoucí víceméně uprostřed, tak to každý instinktivně strhne na tu stranu, na kterou je zvyklý se vyhýbat...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky pánové za zajímavý exkurz. Mým menším snem je nějaké delší návštěva britských ostrovů s tím, že se budu přesunovat autem, tak jsem na to upřímně zvědav. Znám ale jednoho našeho šoféra, který zvládl okružní jízdu po UK s 15m autobusem premiérově naprosto bez problémů. (ono je fakt, že to je asi nejlepší řidič, kterého jsem kdy v životě potkal, fakt machr, ten by byl schopen odjet s čímkoliv na světě).
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 21:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě malé doplnění, které jsem napsal, když kleknul K-Report:

Jef: původně jsme měli v plánu vzít taky Fokuse od Hertze, kalkulátor na netu to spočítal na 55 EUR. Když jsme pak na letišti viděli hned tři společnosti vedle sebe, tak jsme zkusili jen tak ze srandy Budgas. Tam Fokuse neměli, a z nejlevnějších rozumných pro 5 lidí byl právě ten Primeros (jako antikoncepce zafungoval spolehlivě - vzadu má prý tak debilně tvarované sedadlo, že když se sedí ve třech, tak ty krajní sedící mají na záda dost velké nepohodlí - holky si pak celý druhý den stěžovali na bolavá záda...)
Úředník nám ho nejdřív spočítal na 80 EUR, tak jsme jen řekli "Sorry, vedle jsou levnější". To zafungovalo spolehlivě - chvíli počítal a najednou z 80 bylo 40. Pak ještě na nás "vytáhnul" all inclusive pojištění na všechno za 40 EUR, chvíli jsme se s ním dohadovali, jestli by ho šlo napsat jen na jeden den, kdy pojedeme do těch hor za 20, po krátém dohadování stylem "Excuse me, I don´t understand" řekl jen "OK" a dal ho na oba dva dny za 20 celkem.

Co se týká auta samotného, rozhodně na mě dojem neudělalo. Místo čudlů klávesnice a displej, zpožděné reakce na všechno (plynem, který ještě vteřinu po uvolnění vysel počínaje, ovládáním ventilátoru konče). Tam kde bych bezmyšlenkovitě a neomylně šáhnul po čudlu jsem musel přemýšlet a mačkat na klávesnici a hlavě koukat, v jakém menu zrovna jsem a která klávesa v něm má zrovna jaký význam. Jestli se tohle stane standartem ovládání, asi budu toho zbývajícího ešpajze generálkovat do bezvědomí.

Jinak když jsem druhý den usednul do služební Oktávie, tak při sundavání bundy na semaforech jsem si neomylně místo ruční brzdy přizvednul sedačku...

Přikládám pár fotek, auto ani řízení moc zdokumentováno nemám, možná budou mít něco holky.
Kvalitu berte s rezervou, nefotil jsem to já.


Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7245
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 23:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

houmr:
ona už ta přístrojovka dává cosi tušit. na elektroniku ve všem nadávám od doby, kdy nám v baráku starej elektro"mechanickej" výtah z roku 65 předělali na elektronikou přecpanej bazmeq prej dle EU norem. taky nejdřív vteřinu po zmáčknutí čudlíku přemejšlí jestli pojede nebo na mě hodí bobek. zlatá stará technika!
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 11:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horší na tom je, že je to asi záměr. Například při otočení klíčku podsvícení chvíli nic a pak se "efektně" rozednívalo, po vypnutí naopak. To samé při ovládání ventilátoru chvíli nic a pak zase "efektně měkce" se zesiloval nebo zeslaboval. Takže nastavit za jízdy ofuk tak, aby mi vyhovoval spíš připomínalo nějakou hru na kočku s myší.
A skoro bych typoval, že i ten plyn je tak proto, aby to při jízdě neškubalo ani lemplovi. Asi jsem moc "alte šůle", protože mám v autě radši věci efektivní a logické, než právě ty efektní...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
2.12.2009 Nově zařazen do zkušebního provozu Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7249
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 13:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to se asi někdo moc ztotožnil s filozofií microsoftích pechovinek ve windows. nejen že je to zbytečný, ale vidím, že je nás víc, koho to akorát nasírá.
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná