K-report
 

Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 14. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 14. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 11:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do roku 2021 by mely mit vsechny hlavni trati v Dansku ETCS. Dalkove trati system ERTMS 2. urovne, kodansky S-tog system CTBC.
Tady je propagacni film
a mapka
Trate s nejzastaralejsim zz prijdou na radu jako prvni.

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 11. května 2011 - 12:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, tak já se poptám, zda bylo SŽDC naprosto jednoznačně deklarováno, že se má naprojektovat Libeň se vším všudy nebo zda bylo nad slunce jasné, že část se dodělá někdy časem. No zda taky projektanta napadlo osadit další návěstidla, protože netušil kdy bude Libeň celá hotová, ale ošklivé instituce mu to zatrhnuly:-). Každopádně jsem si myslel, že rozmísťování návěstidel je právě spíše věcí projektanta a jeho zkušeností a praxe a pak se řeší, že jich je moc (drahé) nebo tam někdo něco chce přidat (Říčany atd...).

A kdopak jim to kafe a chlebíčky dává? No přece projektanti a hlavně výrobci. Estráda okolo radiobloku byla fakt výmluvná. Je faktem, že opravdu asi všechny zajímalo jídlo, pití a dámy se zvedacíma podprdama a velkýma výstřihama, protože nikdo nepostřehnul, že ten vlak co pak projel lichoběžníkovou tabulku zdaleka nejel 50km/h (už byl za výhybkama), ale jel cca 20tkou. Ono by to asi vypadalo hodně blbě, kdyby stál za tabulkou ještě o dost dál.
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4431
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 19:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: ty s AL, doufám, že někdo ty vaše perly sbírá...teprve tam se z ní stal Lv, tak by asi krávy přestaly dojit)...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4584
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 22:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: hele, nepřijel Ti do Buďouc dáreček...?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4437
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 22:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Yes sir. Show starts.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 13:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, jak se vyvíjel SSZ v Lounech co se týče návěstidel, tedy do doby aktivace JOPky.
KŽM Velké Meziříčí
Jan Machač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.63
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 15:10:17    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: SZZ TEST v mém okolí,vesměs bez kolejových obvodů, mají různou kontrolu volnosti koleje. Většinou klíčem volnosti koleje ve skříňce před DK (stanice mezi Týništěm a Meziměstím, Všestary), ale např. v Sychrově je před DK jakýsi zámek na patentní klíč. Jinde není žádné viditelné zařízení. Největší záhadou jsou Medlešice: zde jsou kontroly poloh výhybek umístěné v pouzdrech výměnových zámků před DK, jinak nic. Jak se ty kontroly volnosti provádějí, kde nejsou klíče venku? A jak to funguje v Medlešicích?
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 19:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To: Jan Machač
V žst. Sychrov nikdy nebyl žádný TEST, je tam zjednodušená reléovka typ Všestary, která byla v cca roce 1992 doplněna kolejovými obvody. Zámek před budovou ve formě venkovního EZ byl pro zjišťování volnosti výměny číslo 3, protože ta byly na ocelových pražcích. V současnosti po rekonstrukci kolejiště se tam už žádný zámek nenachází což je asi dva roky.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 19:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan Machač: Žst Medlešice - staniční řád říká: TEST 11 s reléovými obvody, výhybky jsou vybaveny elektromotorickými přestavníky a návěstidly závislými na postavení výměn. Železniční stanice tvoří jeden obvod pro zjišťování volnosti vlakové cesty. Za volnost vlakové cesty v celém obvodu odpovídá výpravčí. Volnost vlakové cesty se zjišťuje pohledem v kolejišti.
Jpnk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 22:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Hajnej a průklest cestových návěstidel v Holešovicích... O to že by se někdy jednalo zrovna o těchto dvou návěstidlech nevím.Občas se hodí,nikoliv k té šíleností změnit posun na vlak na zhlaví,tutu kaskadéřinu dělal jen jeden střídač,který díky bohu byl odejit. Horší byl průklest návěstidel na druhé straně od Libně tam úseky cca 500/1000/500 ..... dělají celkem paseku.
http://www.pestraspolecnost.cz/
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3312
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 17. května 2011 - 11:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/Chomutovska_Zamracena_749.130-1_v_letech_2001_05/
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 13:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den pánové,chci zeptat jaké máte zkušenosti s novýma pohonama od AŽD např.na nových RE přejezdech?Ptám se na životnost těch jejich "skvělých"pružin a palců,jejich seřízení 1čkových kontaktů(hlavně u dlouhých břeven)Protože se mi zdá,že na 10 pohonech mít za 9 měsíců prasklých 10 pružin a k tomu zlomené 2 palce je dost.Co máme staré pohony a své pružiny tak se nastane 2-3 roky,že by nějaká praskla.Když tak napište...dík.
Hl_verměřovice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 06:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, mám problém sehnat tzv. koncové dorazy na hradlový řetěz ke spouštění světelného výtahu mechanických návěstidel. Jedná se o ten dělený ořech na hradlový řetěz. Potřeboval bych dva kusy. Neměl by někdo z kolegů? Děkuji.
hrdina1975@seznam.cz
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 06:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek

U nás kolegové měnili už na jednom přejezdu pružinky od eletromagnetické západky po cca roce a 1/4 provozu tohoto přejezdu. Bylo řečeno že ty pružinky jsou slabší než ty osvědčené staré pružiny.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 30. května 2011 - 15:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší jsou pružinky nastřihané z voličů ze staré ústředny, pokud máš možnost si sehnat. Jinak už skoro dva měsíce mám vyměněné pružinky na devíti pohonech za novější, zatím nepraskla ani jedna. Máš-li možnost, zavolej si pana "D" z AŽD, zkus se s ním domluvit na výměně. Můžu doporučit. Nechci to ale zakřiknout.
A prasklý palec neznám, naštěstí
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 22.05.2011
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 01:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poradíte mi někdo prosím, co to je "zámezný úsek"?
Díky.
Trumbera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 06:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sonic:
Já znám zámezný úsek pouze na reléovce v Malešicích. Tam na kratších kolejích (7 - 15) jsou odjezdová návěstidla (tzn. i izoláky) zřejmě moc blízko k námezníkům. Funguje tak, že po příjezdu vlaku na kolej se poslední výhybka sice uvolní, ale zůstane pod závěrem. Ten se zruší až po projetí ASE souboru, který je cca 20m za návěstidlem. Právě těchto 20m se nazývá zámezným úsekem. Jde o to, že pokud bych ihned po příjezdu vlaku postavil cestu na sousední kolej a souprava stojícího vlaku by se natáhla, šlápnul by jeho konec do cesty toho druhého vlaku. Přidržením závěru na poslední výhybce výše popsané nehrozí. Další efekt zámezných úseků spočíval ve věčně rozbytých ASEtech. Závěr se pak nezrušil ani po jejich uvolnění a byla zajištěna periodická výměna olověnek na tlačítách nouzového vybavování:-))
Víc o zámezných úsecích netuším, ale pan Hajný nebo někdo jiný z oboru bude jistě vědět více.
Trumbera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 07:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej 10.5. 12:03:
Ještě rýpnu do ranžírek v Libni. Dle mého by bylo ideální posunout Se 12 k izoláku mezi výhybkami 10 a 11. Obvod výhybky 10 protáhnout tak, aby izolák mezi výhybkami 10 a 2 byl co nejblíže k námezníku dvojky (to i možná je, ale venku jsem to nezkoumal) a k tomuto dát navíc trpaslíka svítícího směrem k věži. Když už s tím nic nenaděláme, tak proč o tom alespoň "hospodsky nepotlachat":-)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 11:16:39    Odkaz na tento příspěvek  

zavolej si pana "D" z AŽD,
Když to nebude brát, tak doporučuji zkusit ještě pana "Ž" a případně pana "A"
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 17:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk: Kdo toho pána zná, stačí mu první písmeno z příjmení. Nehodlám tady zveřejňovat celá jména
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 22.05.2011
Mulik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 17:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli to patří zrovna sem ale svým způsobem také. Potřeboval bych návod na zab. zař. typu JOP. Jelikož zatím nebyl zapracován do předpisu Z1 je brán pouze jako Návod k obsluze ale nikde na stránkách AŽD jsem ho nesehnal jediné co jsem už našel je návod k GTN ale k JOPce nikde nic. Kdyby ho někdo měl pošlete mi ho prosím na mail nebo pošlete odkaz na stažení. muller4@seznam.cz
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 21:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mulik: v návodu pro obsluhu... je napsáno na každé stránce: Rozmnožování a rozšiřování tohoto dokumentu nebo jiné nedovolené využívání jeho obsahu bez písemného oprávnění AŽD Praha s.r.o. je zakázáno - chráněno ochrannou známkou č. 175323
...takže jistě chápeš. A zapracování do Z1? No, nevím chlapče. To nám ta Z1 nabyde tak pětinásobně }
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 22.05.2011
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 21:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun:
To co píšeš bude asi napsáno v návodu na ESU ;-) ... ale to jistě víš že ;-)
Spíše je otázka co Mulik vlastně chce, obecný návod k obsluze JOP (ZTP JOP), a nebo návod na obsluhu konkrétního zařízení od konkrétního výrobce (např tebou zmíněný návod na ESA od AŽD).

Kupříkladu na slovensku je návod na ESU do předpisu zařazen jako Příloha D101/T101 ;-)
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.113.11
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:14:54    Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: ať si AŽD píše co chce, kopírovat si to pro osobní potřebu (z níž osobě neplyne prospěch) lze, čili jako šotouš se můžeš JOPku naučit ze zkopírovaného dokumentu, ale jako zaměstnanec se musíš učit z oficiální (a placené) kopie. Jinak prastarý návrh, celkem postačující k pochopení je na http://ejet.esterka.net/studium/ZATL3_CD_Jednotne_obsluzne_pracov iste.pdf
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 9-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Základní jednotné požadavky na JOP - je dnes směrnice a čtvrté vydání stále platí, takže od návrhu se moc neliší
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 00:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun 2123: Že by tiskový mluvčí?
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 06:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: co to AŽD blbne? jednak to mají zřejmě na všech podobných dokumentech (stačí si zadat do Googlu), jednak ochranná známka č. 175323 je LOGO firmy.
Zápis je tedy nesmyslný a aby to mělo nějaký smysl nebo právní důsledky, měli by text označit za obchodní tajemství.
PS: nemají oni ISO 9000? Tím by se to vysvětlilo (formalizované šablony a je jedno, co v nich je...).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4638
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 07:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: ona ta pomlčka nemusí mít význam zdůvodnění, ale prostého spojení dvou různých věcí.
To, že se dokument nesmí šířit bez souhlasu původce, je celkem běžné. Mě by kupříkladu taky dvakrát nepotěšilo, kdyby si někdo volně kopíroval dokumenty k AVV na 380 - a ta první část formulace vylučuje obhajobu typu "já nevěděl".
No a druhá část se týká loga a nakládání s ním. Koneckonců na různých cizích dokumentech jsou doložky tohoto druhu velmi podobné.

Chápu Vaše archivářsko-badatelské rozhořčení, ale zkrátka ne všechny informace jsou veřejné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp:
mohu se zaptat na základě čeho usuzujete že si daný dokument lze pro osobní potřebu kopírovat? (nerejpu, fakt mě to zajímá, díky za navedení správným směrem). Po prohlídce dokumentu které produkuje firma kde pracuji jsem zjistil že tam máme podobný text který uvedl Plešoun. Je mi jasné že se tímto firmy chtějí chránit, přeci jen je v takových dokumentech dost informací, které by nemuseli být uplně volně šiřitelné.

Jen nechápu proč uvádíte odkaz na ZTP JOP, a předchozí části mluvíte o návodu k obsluze ESA.

Možná si na druhý dotaz odpovím sám, je to jen tím že velká část lidí není schopna rozlišit mezi JOP a ESA.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: chápu, že ochrana je důležitá, ale dosti nesrozumitelným ptydepe, kterému možná nerozumějí ani zaměstnanci firmy, to nevytrhnete. Chtěl bych vidět právní důsledky, kdyby dokument někdo okopíroval (možná dle smlouvy o dodávce zařízení?).
Jinak dokument AŽD s tímto označením je i na webu - stačí Google. Nemá cenu to řešit, je to nepovedená formulace, ale smyslu celkem rozumím.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha: pro osobní potřebu lze kopírovat podle autorského zákona, ale ten lze na tenhle případ vztáhnout asi těžko (dokument nebyl zveřejněn ve smyslu tohoto zákona).
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:52:10    Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: já teď nemám čas to v AZ hledat, ale mám za to, že pro osobní potřebu si můžete udělat kopii pouze toho autorského díla, které máte legálně nabyté.
Tj. né že si od kámoše půjčíte CDčko Evy a Vaška a "pro osobní potřebu" si ho zkopírujete. Pokud si ho ale legálně koupíte, pak si ho můžete pro osobní potřebu zkopírovat (např. si ho berete na cesty a bojíte se, abyste nepřišel o vzácný originál ).

Plešoun: já taky nechci nikoho jmenovat, ale "pan D z AŽD" byla poměrně lákavá nahrávka na smeč .
(pánů D z AŽD znám několik, ale asi ani jeden z nich nebude ten, kterého myslíte Vy)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4640
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 10:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: dosti nesrozumitelným ptydepe, kterému možná nerozumějí ani zaměstnanci firmy
Mně se výše citovaná formulace nesrozumitelná nezdá a jen ve svém blízkm okolí znám několik dalších zaměstnanců, kterým také ne.
Obecně pak platí, že pokud tomu nerozumím a mluví-li se tam o nějakém "písemném oprávnění", tak se podívám, jestli takové oprávnění vůbec mám a co se v něm píše.

Mimochodem teď cosi projednáváme a na poskytnutých (byť pracovních) podkladech se skvěje "(c) FIRMA_TA_A_TA 2011, All rights reserved"...

Prostě - je to noumální, Uuďo, je to noumální (pfc).
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 15:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha: co Mulik vlastně chce, obecný návod k obsluze JOP (ZTP JOP)

Mulik píše: Potřeboval bych návod na zab. zař. typu JOP
takže jsem mu odpověděl citací z dokumentu, na jehož první straně (po obsahu), je uvedeno toto: Návod slouží jako předpis pro obsluhu staničních zabezpečovacích zařízenía jejich dálkových ovládání, jejichž obsluha je předepsána ZTP ČD na JOP.
Čili jsem mu odpověděl přesně na dotaz zab. zař. typu JOP

velká část lidí není schopna rozlišit mezi JOP a ESA

to je mi jasné, o tom už jsme tady vedli kdysi debatu. Prostě "sloužím na JOPce"
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 22.05.2011
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4643
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 17:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: Prostě "sloužím na JOPce"
V psané podobě zpravidla "na Jobce"...
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz ohledně PZS. Jak se spouští PZS ovládané automaticky jízdou vlaku, které je umístěno na manipulační (spojovací) koleji, a je oboustranně kryto seřaďovacími návěstidly. Například v Mělníku na vlečce do přístavu jsou dvoje PZS AŽD nového typu s pozitivní signalizací (jedno s celými závorami, druhé bez), která jsou ovládána počítači náprav, a jsou kryta ranžírkami (u přejezdu v ulici Bezručova je ze směru od přístavu ranžírka asi víc jak 50 m před přejezdem). Jak je tam vyřešena ta vazba PZS a ranžírek? Děkuji
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 01:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ale mám za to, že pro osobní potřebu si můžete udělat kopii pouze toho autorského díla, které máte legálně nabyté"

Nikoli, ac se nam OSA snazi namluvit leccos. Puvod "originalu" AZ nijak neresi.

Pouze musi jit o jiz zverejnene dilo. A samozrejme nesmi to byt software bez patricne licence, databaze, partitura nebo architektonicke dilo (takze kopii Karlstejnu 1:1 si na zahrade legalne nepostavis). :-)

Dale na nem nesmi byt "ucinna" ochrana. Coz v dusledku znamena, ze prave sve legalne nabyte DVD nebo CD s "kaktusem" zkopirovat nesmis, ovsem totez legalne stazene z RapidShare s jiz odstranenou ochranou ano. Trapas. :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 10:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Híhou

třeba obsluhou těchto návěstidel? PN jsou tam zřejmě pro vybavení PZZ na základě kolejových úseků.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 18:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě je tu otázka, kdy se spouští výstraha. Jestli ta závislost PZS/ranžírka závisí také na volnosti/obsazenosti ?přibližovacího úseku podobně jako u hlavních návěstidel. Nebo se tam výstraha spouští vždy ještě před rozsvícením Posun dovolen a ty kolejové úseky tam jsou spíš jen pro zhasínání pozitivky při obsazeném úseku před "zamodřenou" krycí ranžírkou. Snad napsáno srozumitelně. Dík
Jake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 20:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PZZ přejezdu „D“ v km 372,410 (Chloumecká ulice) při jízdách z/na vlečku obsluhuje
signalista St. 2 ŽST Mělník ručně před postavením příslušného návěstidla pro posun.
PZZ přejezdu „E“ v km 1,115 spojovací koleje (Řípská ulice) při jízdách z/na vlečku
obsluhuje signalista st. 2 ŽST Mělník ručně před postavením příslušného návěstidla
pro posun.
PZZ přejezdu „F“ v km 1.360 spojovací koleje (Klášterní ulice) při jízdách z/na vlečku
obsluhuje signalista st. 2 ŽST Mělník ručně před postavením příslušného návěstidla
pro posun.
PZZ přejezdu „G“ v km 1.883 (Bezručova ulice) je při jízdách na vlečku ovládáno
automaticky jízdou posunového dílu, jinak nouzově obsluhuje signalista St.2 ŽST
Mělník.
PZZ přejezdu „G“ v km 1.883 při jízdě z vlečky a při provádění místního posunu přes
přejezd provádí zaměstnanec řídící posun, případně operátor vlečky, u pomocného
stanoviště PZZ G2
po předchozím souhlasu výpravčího ŽST Mělník.
Při posunu přes přejezd v km 1,963 spojovací koleje zajistí zaměstnanec řídící posun
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 21:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý! Chci se ještě zeptat, jestli je možné, aby na ranžírce kryjící přejezd svítila dovolující návěst a současně byl otevřený přejezd.
Jake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 21:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já osobně si myslím že neé, i v případě jízdy na vlečku se závory zavírají až si posunový díl "šlápne" (poč.nápr.), ale bílá se na ranžírce rozsvítí, až když spadnou klacky dolů (popř. uplyne předzváněcí doba)..teda je to jen má teorie.. :-)
Jake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 21:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

u vlakových cest svítí volnoznak i při otevřeném přejezdu (v pohotovostním stavu), ale u posunových cest se volnoznak rozsvítí až po uzavření přejezdu... teda asi jak kde, ale většinou to tak je :-)
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 21:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to možné. Ještě mě dost překvapilo, že ten přejezd v Klášterní ulici je ruční, ale přitom má funkční pozitivku.
Jiri85pzs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 10:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jake: ....dík taky za odpověd, mě zase vrtalo hlavou to, jak je možné, že na Op-čku svítí Volno a přejezd není ve výstraze (konkrétně před Bechyní)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 01:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ranžírce kryjící přejezd: Jednu máme na Smíchově společném n, tuším Se3a, která dovoluje posun až někam dopaďous za přejezd ale není na uzavření závislá, narozdíl od vlakové cesty, kde je nutno před přeložením náv. kličky uzavřít PZZ (nikoliv před uzavřením PZZ jak je časteji zvykem).
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1873
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 09:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice se už o tom už diskutuje „na filmech”, ale dovolím si to vložit i sem. Archivní žurnál č.46 z dob BMB-ČMD pořadu Hledání ztraceného času a aktualit „první elektrické zabezpečovací zařízení na pevnině” v Přerově...




http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-ztraceneho-casu /video/
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 18:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jake: Asi záleží na tom, kdo provozuje vlečku. Prý na tratích SŽDC se při stavění pos.cest. zavírá přejezd i při volným přibližováku před návěstidlem. Pokud to provozuje někdo jiný, tak tady je možná výjimka, takže tady se může přejezd ovládat automaticky jízdou posunového dílu. Ale je to jen "JPP"

(Příspěvek byl editován uživatelem híhou.)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4102
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 20:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš než na provozovateli záleží na typu zabezpečovacího zařízení. To, že se přejezd zavírá již při postavení posunové cesty má výhodu v tom, že se nemusí řešit předzváněcí doba v závislosti na obsazení kolejového obvodu před návěstidlem. (tedy doba, po kterou musí ještě svítit modrá, než spadnou závory a rožne se bílá). Ono je dost manipulačních kolejí "bez kontroly volnosti", kde to ani není jak zjistit. Tak je univerzální posunová cesta = zavřu přejezd a nestarám se, kde je zrovna kolejové vozidlo.
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 19:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotazy ohledně zřizování traťových souhlasů. Jak je náročné zřizovat traťové souhlasy na tratích s jednosměrným TZZ(zvláště autoblokem). A jaké je přibližná cena souhlasového kabelu a kam až se musí natahovat, např. v Běchovicích od Úval, zda by to stačilo jen k bývalé odbočce Blatov nebo až k DK.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 21:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Josefe, nechci se tě dotknout, ani v nejmenším ne. Ale neodpustím si rýpnutí: ty toho o zab.zař. na železnici víš asi tolik, co já o pohonu raketoplánu viď? Zkus si někde nastudovat aspoň základy. Promiň, na hloupý dotaz hloupá odpověď
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 22.05.2011
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 22:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem i reléovou místnost v Kadani-Prunéřov, a mě zajímají hlavně dvoukolejky. Takže jsem se i zabezpečováků ptal, co se týče zřizování TS. Ale říkal mi, že to není nijak náročný. Ale je to hlavně o penězích. Tak proto mě třeba zajímala cena. Zabývám se tím, protože považuji obousměrný provoz na vícekolejných tratí za důležitý. Ale jinak za rok mě čekají zkoušky na výpravčího.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 22:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Josef Sandr: Jako Úvalák bych se Vás chtěl zeptat, jestli jste zvolil úsek Běchovice-Blatov-Úvaly jenom čistě náhodou, nebo či již víte že se chystá něco hmatatelnějšího s plánovanou výstavbou, než dosavadní stav ( =plánování odnevidim do dneška stylem ticho po pěšině)
Děkuji.
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 22:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu obousměrnému provozu tady u nás: TS je zřízen pouze na nulté koleji, ostatní jsou jednosměrné klasicky prostá bloková podmínka bez TS. Pochybuji, že pokud se tady nějaké rekonstrukce dočkáme, že to bude uděláno jinak. Samozřejmě z finančních důvodů...
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 22:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad cityelefant: úsek jsem zvolil jednak proto, že trať začíná ve vzdálenosti až 3 km od DK Praha-Běchovice a zadruhé nevím zde se měli TS v krajních TK udělat již při modernizaci SZZ v Běchovicích.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 23:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Josef_sandr:
kabel by nebyl potřeba ani na Blatov a ani do DK ... komunikovat spolu musí reléová logika TZZ a SZZ takže kabel musí jít z reléovky jedné stanice do druhé.
Cena toho kabelu bude absolutní minimum v ceně úpravy z jednosměrného TZZ na obousměrný.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 13:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Híhou: Prý na tratích SŽDC se při stavění pos.cest. zavírá přejezd i při volným přibližováku před návěstidlem.

V případě kolejových obvodů to snad neplatí, není k tomu žádný rozumný důvod. Pokud ale uvažujeme SZZ 3. kategorie a počítače náprav, tak ano. Důvod: Počítá se s možným nakolejením kolejového vozidla do úseku před návěstidlem.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3366
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 17:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V případě kolejových obvodů to snad neplatí, není k tomu žádný rozumný důvod.

Nicméně co jsem se koukal, tak chová nejedna stanice i s KO. Jinak ten případ nakolejení vozidla by měl být (a je) řešen předpisy provozovatele dráhy - takhle by se dalo říct, že se může nakolejit vozidlo do postavené VC - a co když by už fíra vlaku minul návěstidlo?

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 7-2009

Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 18:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy

No, nakolejenou MHS do postavené vlakové cesty jsem už viděl při stavbě, naštěstí ÉEEEJ dělníci obsadili ve stejnou dobu jiný úsek s PN, tak došlo k spadnutí volnoznaku u vjezdové vlakové cesty.

Signalman 77

Ve stanici Vranov u Stříbra se návěst posun dovolen rozsvítí až po uzavření přejezdu přímo ve Vranově bez rozdílu volného KO před tímto návěstidlem. Ale řekl bych že toto je spíše děláno na konkrétní stanici.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 12:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: Domnívám se, že spouštění výstrahy postavením PC, s volnými KO před návěstidlem je podobný ideový zmetek, jako pastička, která se donedávna musela dělat i na PZS s počítači náprav. Asi je to, jak píše Kecup, případ od případu jiné.

V případě PN zavírání PZS pouze od postavení PC jakýs, takýs smysl má, ale nic nebrání výpravčímu, aby přes / z SK s nakolejeným vozidlem nepostavil VC. Pak se PZS nezavře.

Nakolejení soupravy na kolej je ošetřeno v předpisu SŽDC Z1.

Kecup: Díky za informaci.