K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 03. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 03. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 12:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: ale od toho je to trať D3. A nezapomínej,že dost tratí právě převedení do řízení podle předpisu D3 zachránilo od zavření..V době úspor určitě každý bude předělávat všechny tratě D3 na dálkovinu . Prober se! Komerční povinnosti bych fírům na D3 sebral okamžitě, ale dopravní ?.. Přijde mi,že jsi trošku (trošku víc..) mimo realitu..
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 12:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 363084: Jako bývalý signalista a současný strojvedoucí opravdu vím o čem to je. Dopravu ať si zajistí SŽDC, to je jeho věc. Stejně tak, jako výpravčím nic není do řízení lokomotiv. Oni mi tu lokomotivu taky nechystají.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 12:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: dovoluji si jen upozornit, že jako výpravčí/dirigující dispečer a strojvedoucí jezdící na mnoha D3 asi trochu do problému vidím...
Ohledně toho, že strojvedoucí dělá kdeco, jsem měl na mysli samozřejmě odbavování cestujících, což považuji na největší zlo ve vztahu k bezpečnosti provozu. I když jsou i tratě, kde to problém nedělá.
Ostatně D3 (ať se jmenuje jak chce) je běžným provozem na mnoha tratích po celé Evropě.
To je to samé, jako by se po výpravčích chtělo, aby připravovali lokomotivy strojvedoucím
A proč ne? to je třeba ve Švýcarsku na ouzkých běžný jev, dokonce výpravčí s lokomotivou přistaví vůz k rampě, apod.
Neznamy: Hlavně si nechá SŽDC nestydatě platit za řízení provozu stejně na D3 jako na D2.
S tím samozřejmě souhlasím a měl jsem vždycky velký problém, když jsem oponoval nehorázným cenám za přezkoušení z PND3, když vlastně šetřím jejich práci.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 12:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: v tom případě končím diskuzi . Přeji hodně štěstí v tvém boji . Já jsem fíra, kdo je víc, tyhle slova přímo zbožňuju..Naštěstí nejsou zdaleka všichni fírové takový jako ty.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 12:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Přednosta:Jenže se pobavme o způsobu zabezpečení jízdy vlaku u nás a v Evropě na tratích D3. Určitě je ten rozdíl velký. Strojvedoucí by měl být především řidič drážního vozidla a pak až teprve to ostatní. Jen se mi nelíbí, že jsou na strojvedoucí potažmo další dopravní zaměstnance nabalovány další funkce bez nároku na zvýšení mzdy. Přidáte mi práci? Dobře, ale zaplatíte mi polovinu platu zaměstnance za kterého tu práci dělám. Nezaplatíte?? Dělat ji nebudu. Jednoduché počty. Zajímalo by mě, jak dlouho to nabalování funkcí ať již na výpravčí nebo strojvedoucí bude pokračovat, kde je ta hranice mezi bezpečností a tím co se dá ještě zvládnout na víc??
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 12:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to nabalování funkcí ať již na výpravčí nebo strojvedoucí bude pokračovat,
Mohu poprosit o konkrétní vyjádření?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Přednosta: Viz doprava D3 u strojvedoucích, u výpravčích osobní pokladna, tranzito, plomby atd. Je spousta věcí co se přidává k funkcím ať jsou to strojvedoucí nebo výpravčí...
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin 1659 : myslím, že jseš trochu mimo mísu. On Přednosta to víc než dobře zná jak z pozice dispečera D3, tak zpoza ovladacího pultu hnacího vozidla. A pak si prosim nepleť SŽDC, ČD a ČD Cargo. To jsou rozdílné subjekty. SŽDC určuje část pravidel hry a kdo chce z dopravců jezdit, tak pravidla přijme. To je jak u Tebe doma s návštěvou v obýváku. Tvoji logikou o šetrení viděno : měly by se zrušit všechny přejezdy, oblouky, stoupání a klesání, výhybky, kusé koleje, mlha a tma, aby se fíra mohl plně věnovat...čemu potom už vlastně...?
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidáte mi práci? Dobře, ale zaplatíte mi polovinu platu zaměstnance za kterého tu práci dělám. Nezaplatíte?? Dělat ji nebudu. Jednoduché počty.

Sice nepracuji jako fíra, ani jako výpravčí, ale tohle když jsme řekli při sezení s dnešní vedoucí O16, tak nám bylo řečeno, nikdo vám nedrží pistoli u hlavy, nelíbí se vám to, jděte.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže se pobavme o způsobu zabezpečení jízdy vlaku u nás a v Evropě na tratích D3
Tak především třeba ve Švýcarsku na těchto lokálkách se řidič drážního vozidla nehonosí názvem strojvedoucí (to jen ti na velkých lokomotivách), ale konduktér... Na některých tratích dodnes slouží telefon a výhybky přestavuje konduktér. Samozřejmě na velké většině jsou dnes vozidla vybavena radiostanicí a "dopravny" mají výhybky se samovraty, samozřejmě s kvalitním ohřevem.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: Přidáte mi práci? Dobře, ale zaplatíte mi polovinu platu zaměstnance za kterého tu práci dělám. Nezaplatíte?? Dělat ji nebudu. Jednoduché počty.

V tom případě hodně štěstí na Úřadu práce
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz doprava D3 u strojvedoucích, u výpravčích osobní pokladna, tranzito, plomby atd. Je spousta věcí co se přidává k funkcím ať jsou to strojvedoucí nebo výpravčí...
Řízení dopravy na D3 je strojvedoucího základní povinnost! Co dalšího prosím?
Výpravčí už dnes má málokde osobní pokladnu a to většinou v nějaké prdeli, kde by se jinak ukousal nudou a tranzito dnes už vůbec ne.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosto : Pokud mi v době kdy já mám ohlašovací povinnost stojí dirg. dispečer na vyhýbkách, aby mu mohl vjet další vlak nebo fréza
to není nabalování funkcí starat se provozovateli dráhy o jeho povinosti a když mu vzápětí odmítnu jet na trať protože tam jsou 1,5m vysoké závěje tak jsem všechno možné jen ne strojvedoucí protože ostatní by tam jeli a on taky "musí" zametat perony a čistit vyhýbky tak kde je nějaká spravedlnost na tratích provozovaných SŽDC ?
To nabalování má na svědomí přílišná horlivost některých jedinců poukazovat jak jsou dobří po 10 letech pak chodí stěžují si jak je to teď náročné ale že si za to mohou sami to už nevidí.
Odkdy je základní povinost strojvedoucího řídit dopravu na tratích D3. Tím pádem asi dirigující dispečer není potřeba?
Přeji pěkný den.

(Příspěvek byl editován uživatelem lipan_z_coridy.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel_reiser: To co píšeš je blbost. Tady se přenáší pouze zodpovědnost na strojvedoucí. O ničem jiném to není.
Tvoji logikou o šetrení viděno : měly by se zrušit všechny přejezdy, oblouky, stoupání a klesání, výhybky, kusé koleje, mlha a tma, aby se fíra mohl plně věnovat...čemu potom už vlastně...?
To jsem neřekl, jestli jsi četl pořádně, co jsem psal. Problém je v tom, co všechno musí strovedoucí ještě dělat na víc. Zkus za jízdy autem telefonovat, bavit se u toho se ženou, poslouchat rádio a psát SMS a přitom jet 140. Jsem zvědav, kam dojedeš. Na strojvedoucí je kladeno čím dál víc práce za kterou nejsou řádně ohodnoceni. Stejně tak výpravčí.
Ad 242_216__0: Sice nepracuji jako fíra, ani jako výpravčí, ale tohle když jsme řekli při sezení s dnešní vedoucí O16, tak nám bylo řečeno, nikdo vám nedrží pistoli u hlavy, nelíbí se vám to, jděte.
A kolik těch lidí co za tím stolem sedí a rozhodují o tom si to na vlastní kůži zkusilo? U soukromníka by letěli na hodinu.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin - samozřejmě, že jsem to šetření trochu zlehčil. Ale stojím si zatím, že činnosti se mají dělat podle míry důležitosti. A to je stejné i s drážními předpisy. Hodně stručně řečeno : Strojvedoucí má vést svůj vlak bezpečně. Strojvedoucí má vést svůj vlak pokud možno včas. Všechno ostatní je až potom. To prostě počká. Musí. Nechci-li být hazardérem...

Lékař taky nejdříve udržuje životní funkce a až potom zkoumá, kde má pacoš co zlomenýho...(blbej ale příklad).
Náklaďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.3.237
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 13:38:27    Odkaz na tento příspěvek  

K těm nehodám také přispívá počet dopraven mezi stanicemi,které jsou obsazeny výpravčím.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 14:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkdy je základní povinost strojvedoucího řídit dopravu na tratích D3. Tím pádem asi dirigující dispečer není potřeba?
Společně s dirigujícím dispečerem, to jsem bral v tomto fóru jako samozřejmost...

Zkus za jízdy autem telefonovat, bavit se u toho se ženou, poslouchat rádio a psát SMS a přitom jet 140.
Ani jako strojvedoucí na D3 ani jako dirigující dispečer jsem se nikdy při hovoru řídícím drážní dopravu nebavil se ženou, neposlouchal rádio ani nepsal SMS. Zřejmě proto jsem žádnou NU neměl
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 14:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Přednosta:To bylo obrazně řečeno. Tím bylo myšleno, že toho má strojvedoucí mnohem víc na praci než se jen soustředit na samotnou jízdu vlaku a že by nemělo být jeho věcí, že má někomu někam volat.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 14:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na D3 bys měl za normálního stavu volat jen když stojíš v dopravně, nebo max. u lichoběžníkové tabulky ne ? Ale za jízdy ...? proč ?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 14:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: vztaženo k D3, tak volá ze stojícího vozidla. Uznávám, že dnes díky služebním mobilům může být všeobecně vyrušován během jízdy, což ne vždy musí být příjemné - v mlze, jízda ke stůj, apod. Ale priority si musí rozhodnout strojvedoucí sám...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 14:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě jde už o samotnou podstatu systému D3. Že je to opět na strojvedoucím. Podle mého názoru by to měl dělat ten, kdo to dělat má nebo by si to mělo SŽDC zajistit jinak než přes strojvedoucího.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9521
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 14:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řidič autobusu taky prodává lístky, odpovídá na dotazy kaštanů i dispečinku, sleduje silnici, signály, pokyny dispečerů a ještě ke všemu mu ten bus nedrží na silnici sám jak na kolejích ale musí mít volant. Neustále se mu tam pletou jiná vozidla. Musí se samostatně rozhodovat zda jet dál, ne furt někam volat. To jen tak k té práci strojvedoucích.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Bagry, napaječe, metrolinky!!!
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 14:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: A to si představte, že na trati Milotice n. O. - Vrbno p. P. dělá toho dirigenta strojvedoucí jednoho z vlaků na trati.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Káem : Pletou se mu tam jiná vozidla
Hlavně KMV na přejezdech, jeden takový autobusák mi tam jezdí pravidelně, ale on má volant a jede po cestě, mě tam drží koleje já se mu do pole nevyhnu pane chytrý! Každá práce ,má svoje tak běžte na autobus a nepleťte se do vlaků.
Přeji pěkný den
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno z prvních "opatření" po nehodě u Vodňan dle dpš vydané včera v podvečer: Zákaz používání mobilních telefonů na dotčené trati k "ohlašování se". Musí se používat pevná linka ze služební místnosti. Každodení kontrola "Redatu" na všech D3, tam kde jsou. Na všech D3 upravit kontrolní činnost "cvičných" tak, aby každý strojvedoucí byl kontrolován nejméně jednou měsíčně při "křižovaní" ....atd....
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si, že Káem to chtěl svým příspěvkem vrátit do správných kolejí, tzn. že strojvedoucí není ten největší chudák na světě, po kterém se něco chce, ale že (a kupodivu např. i v dopravě) jsou profese, po kterých se chce i něco jiného nežli hbité ovládání pohybovadla.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Máte pravdu, ale kolik vlaků tam po té trati jezdí ? Jeden motor tam pendluje celý den, v ranní a odpolední špicce tam je asi možná ještě jeden a a v pracovní dny jeden manipulák ?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: A jak jsem se právě kouknul do JŘ, tak osobáky se tam vůbec nekřižují. Ani v pracovní dny.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: to je jako když byla nehoda u Bavorova v roce 2004 a my tentýž den jeli na Kubovku...to bylo v Telefonních zápisnících najednou červeno, ale předchozí kontrolu jsi tam nedolistoval. Takže co to má za smysl?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co tu zaznělo, nebylo bráno tak, že by byli strojvedoucí chudáci. Nicméně se nedá srovnávat práce strojvedoucího a autobusáka. Podle mého názoru by se o zabezpečení žel.dopravy mělo postarat SŽDC, nikoliv přes strojvedoucího, ale přes svého zaměstnance. Za chvíli může taky někdo zjistit, že na koridorech nepotřebujeme návěstidla a že budeme jezdit podle rozhledů, protože bude lepší propustnost.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

budeme jezdit podle rozhledů
no jo, takhle jezdí Švýcar třeba na Rochers de Naye
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Přednosta: Máš pravdu. A v tom to je. Předem na to nadřízení s kontrolou kašlou, nic nevidí, nic neslyší. Nového pracovníka nechají bez "dohledu", ale pak jsou chytrý ...... U nás se třeba vjedný stanici, do které zaúsťuje D3, nikdo nepozastavuje nad tím, že se nezjišťuje fyzicky "konec vlaku". Ale až by se něco stalo, tak potom by byl rachot .....A vůbec všeobecně zjišťování "konce vlaku" na tratích s autoblokem, v případě poruch, to také nikoho nezajímá ....Ale pak by byl každý chytrý .......
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Přednosta:To bylo myšleno ironicky
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: vždyť já to myslel také s nadsázkou, tam to není žádný koridor
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vůbec všeobecně zjišťování "konce vlaku" na tratích s autoblokem, v případě poruch, to také nikoho nezajímá
Tak toho bych se bál, když víme co šroubovej kompresor ufouká...
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1162
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navrhni tedy, s kým práci strojvedoucího srovnat. Autobusák ani tramvaják se ti nelíbí.

Pořád ale s tebou nesouhlasím, o zabezpečení dopravy je podle mě postaráno. Předpisem. Hotovo. To je druh zabezpečení. A funguje.
Např. ne všechna křížení s pozemními komunikacemi jsou nadjezdem nebo podjezdem. A mají různý druh zabezpečení. Tam se taky jako fíra musíš nějak předpisově chovat, a má to několik variant podle okolností a aktuálního stavu. Musí se kvůli tomu, že se to někomu nelíbí a že ho to "zatěžuje" všude dávat závory nebo betonové zátarasy ? Sám musíš cítit, že by to byla blbost.
A takových situací je hafo.
Existuje spousta velice odpovědných profesí, které za sebou mnoho zabezpečení nemají. Je to v tu chvíli jen na nich, v jejich rukách a hlavě. A taky musí fungovat i ve stresu. Fakt mě mrzí, že (aspoň mi to tak z tvých příspěvků čiší) chceš dělat z fírů nesamostatné subjekty, které musí mít všechno na podnose a musí být neustále sledováni a chránění...to už by přece nikoho snad ani nebavilo dělat, to už by ani nebyla fírařina ...spíš kolotočařina
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9522
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen mi ještě vysvětlete, proč myslíte, že se SŽDC nepostarala o zabezpečení provozu tím, že vydala nějaký předpis, popisující, jak se má strojvedoucí na té které trati chovat? Pro silnici je taky vydán předpis, který praví, že se jezdí vpravo a musí to stačit. Má to ještě někdo kontrolovat ze ŘSD a KSS???
Docela je taky zajímavé, jaxe tu najednou volá po kontrolách.

Bagry, napaječe, metrolinky!!!
antifíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.20.25
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:36:25    Odkaz na tento příspěvek  

Žádné nahlašování dojel jsem, nedojel jsem, prodávat lupeny, dohadovat se s cestujícíma, s revizorem

Strojvedoucí je takový horší šofér!!! Co vše a za jakých platových podmínek dělá řidič autobusu?!
Fírové jsou nadhodnoceni platově. Každý šofér amatér na silnici je ve větším stresu než fíra... Šlechta strojvedoucí možná byli na párách, vážení
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel_reiser:My se pořád nechápeme, mě nevadí to co musí strojvedoucí všechno dělat. Mě jenom vadí to, že strojvedoucí dělá práci za někoho a není za to ohodnocen. o nic jiného mi nejde. Že by to měl dělat zaměstnanec SŽDC, nikoliv zaměstnanec DKV. Když jsme u toho. Docela by mě zajímalo, kolik platí SŽDC DKV za to, že to je dirigovaná trať D3, kde SŽDC ušetřila za svoje lidi.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
antifíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.20.25
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:46:06    Odkaz na tento příspěvek  

Vím, moc dobře to vím. 27 let jsem s fírama denně ve služebním styku. Kromě víkendů a dovolených, samozřejmě. A mluvím slušně, aspoň na veřejném fóru, ne jako dobytek
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ale problém toho, že ČD nebo ČDC jsou ochotny platit takové sumy za něco co si samy udělají. Špatný lobing. Ruka ruku...
Možná by pomohl nátlak stylem Děkujeme odjíždíme. A najděte si někoho jiného, kdo vám za těch podmínek bude tudy jezdit. Ty jako zaměstnanec to dostaneš befelem od svého zaměstnavatele, kterému je to tak nějak jedno...a máš volbu to dělat a skřípat zubama a nebo jít od válu.

K Tvému poslednímu dotazu ti mohu poskytnout zcela aktuální a přesnou částku - je to 0,-- Kč, splatno ihned ...
antifíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.20.25
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:51:34    Odkaz na tento příspěvek  

Když myslíš, Corlline... Aby se jednou nedivil až ti jednou do ouška pošeptám, kdo že tě to několik hodin obtěžoval. Tímto končím diskusi. Nashle, pane Corlline
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: nicméně minimálně v tom,že mluvíš jak dobytek pravdu má . Jestli ti docházej argumenty, tak z debaty vycouvej. Jestli nedokážeš pochopit, že na D3 se prostě fíra hlásit musí, tak tu stejně budeš akorát tak pro pobavení..
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 15:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že ČD nebo ČDC jsou ochotny platit takové sumy za něco co si samy udělají. Špatný lobing. Ruka ruku...
Dobrý lobing pro ČDc vzhledem ke snížení cen za DC, špatný pro ČD...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 16:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beru z5 a všem se omlouvám.....
Nechal jsem se blbě unést. Už to nebudu řešit. Svůj názor jsem řekl a svůj nikomu nutit nebudu. Můžete s mými příspěvky souhlasit a taky nemusíte. Je to na každém.
Howk. Domluvil jsem.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 16:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan z coridy : Sorry,samozřejmě "Přejezdník",néé označník. Pagerem si tam spustíš PZZ a potažmo se pak rozsvítí přejezdník.To asi ale určitě znáš.Ten "označník" se mě tam zamíchal v souvislosti s připravovaným provozem dle D4,kde budou v nynějších dopravnách D3,(potom teda D4 osazeny označníky,které umožní-a to je asi zřejmě velká "bomba",která výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti,posunovat i když jede ze sousední dopravny již vlak.Že to v podstatě jde i nyní ,při dodržení určitých podmínek,je asi vedlejší.
Holt to bude ještě pestřejší... Pokud bude mít fíra směnu kupř.z CB přes Kájov do Volar a pak ještě vlak dolů do Prachatic,pojede podle D2,D3,a aby nezakrněl tak ještě i podle D4
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 16:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni máte pravdu,každý tu svou. Ale možná,že by sloupek s cedulí ,,pozor na křižování",postavený u námezníku,mnohé zachránil. Aspoň v tom Liberci to tak fungovalo. Lepší by bylo na ceduli napsat,,vole koukni se do sešiťáku",ale to by veřejnost zesměšňovala. Na druhou stranu je cena sloupku s cedulí naprosto zanedbatelná a nikdo ho nemusí obsluhovat.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 16:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: jak jednoduché...stejně jako mám třeba u monitoru lísteček, abych nezapomněl
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 16:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výpravčí xy: myslím ,že zrušení ohlašování MT se týká jen křižování,"prostá " ohlašovačka snad jde MT dál.Ale cos jiného čekal ,že se provede za opatření? Viz po druhé nehodě u Svinětic-zákaz rušit ohlaš.pov. jako "opatření". O nějaké systémovosti asi nemá cenu mluvit,holt něco se udělat musí. Ale jednoznačné je,že pokud se dodržují,alespoň na 90 % předpisy,tak provoz na tratích dle D3 je bezpečný .To je myslím jasné,Vždyť ty samý strojvedoucí jezdí na okolních tratích 194,198 ,kde provoz ,zvláště na "kájovské" bývá v létě oproti 197 o hodně větší a složitější a nehody tohoto typu se tam již prakticky od války nedějí.
Pro zvídavé: těch 10% "nedodržení předpisů zde samozřejmě nebudu uvádět,ono by to mohlo leckteré "návštěvníky" tohoto webu zbytečně inspirovat k....
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 17:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kolik těch lidí co za tím stolem sedí a rozhodují o tom si to na vlastní kůži zkusilo? U soukromníka by letěli na hodinu.

Naivko - víte kolik je "u soukromníků" manažerů, kteří opravdu, ale opravdu nenajezdili ani deset kilometrů za volantem kamionu, neodpíchli jedinou tavbu, neobrobili na soustruhu jediný odlitek... a kupodivu ty podniky řídí. A ne špatně.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4574
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 17:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám 102ka sejmula nějakýho člověka, mezi Bohumínem a Ostravou, tak asi bude mít nějakou tu sekyrku. Škoda, je už tma, že bych si vyfotil mrtvolu
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 17:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je dobře že už je tma,víš co by zas tady pak Drn psal?
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
vejpravka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.22
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 17:36:13    Odkaz na tento příspěvek  

Teď něco pro odlehčení, někomu k smíchu, někdo se třeba nas...Nezáleží kdo nehodu zavinil, ale protože kázeň provozních zaměstnanců má klesající úroveň, tak pošlem preventivně všechny strojvedoucí a výpravčí na podzim na přezkoušky...uvidíte že to někoho napadne...
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 17:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS: jo, je pravda, že na D3 je provoz bezpečný, když se dodrží předpisy. Jenže je trochu rozdíl to prohučet po paměti (když jsem ve třech předchozích dopravnách nic neohlašoval, včera jsem tady taky rovnou jel a ještě je třeba ráno a nestihl sem si vypít životabudič), než za to vzít a vydat se proti červený nebo vodorovnýmu ráhnu.
Bylo by třeba fajn (návrh) vzít si smart kartu, s tou si odejít do dopravny, nahrát si tam na ni klíč (potom co mi to dispečer dovolí) a v regině si timhle klíčem odblokovat trakci. Mám pocit, že takové řešení by nebylo nijak extra nákladné (pravděpodobně řádově levnější než slavný radioblok)....
1+1 se ne vždy rovná 2
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 17:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klasická nehoda to sice není, ale ze židle to dokáže nadzvednout (mne teda určitě): http://www.novinky.cz/krimi/224247-nasilnik-porezal-vypravci-v-ra spenave-v-obliceji-a-na-zadech.html
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už tu někdo vzpomněl část opatření O11, takže více:
Na základě předběžného šetření příčin vzniku této MU nařizuji s okamžitou platností následující opatření:
- důsledně dodržovat ustanovení čl. 158 - 167 předpisu SŽDC(ČD) D3 týkající se ohlašovací povinnosti strojvedoucího v dopravnách D3. Při této ohlašovací povinnosti je zakázáno na trati Volary – Číčenice (SJŘ 708) použití mobilních telefonů v dopravnách, ve kterých je podle SJŘ stanoveno křižování vlaků. V těchto dopravnách strojvedoucí splní ohlašovací povinnost ze služební místnosti, ve které je umístěn služební telefon.
- Strojvedoucí si v tabelárních jízdních řádech zvýrazní podtržením červenou barvou řádky, v nichž je ve sloupci 10 uveden údaj o křižovacím vlaku (čl. 143 předpisu SŽDC(ČD) D3).
- Strojvedoucí je povinen mít po celou dobu jízdy na řídícím pultu pomůcky s příslušným tabelárním jízdním řádem aktuálního vlaku.

- dále kontroly a školení.

Mezi řádky lze číst, že.
Já ale stejně vidím tu nepravidelnou povinnost ohlašování jako zlo. To se někdo musí zákonitě seknout.
A stejně tak ježdění nákladů do osobních. Samo, nejde to všude, ale jakmile klesl počet párů Mn na D3 ze 2 na 1, tak jsem ho nacpal do noční mezery. I když přepraváci brblali, je to bezpečnější a chlapi bez věčného čekání odšibují a jedou.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filip : Jsem si to myslel, ale s tou D4 než aby upravili pořádně D3 tak si rěji vymyslí další předpis aby se mohlo pár lidí udržet práci však ono by to šlo kdyby se chtělo.
Když jsem onehdá zdechl v dopravně D3 tak byl problém jak mi poslat náhradní mašinu, protože jsem byl na 1 koleji a jak tam ten stroj dostat když mám všechny ostatní koleje obsazené a vjezd na obsazenou kolej PND3 v této dopravně neumožňuje.
"Logicky zastaví u lichoběžníku a povolím mu vjezd 8 , pak jede podle rozhledových poměrů"
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jeden dotaz k testovanému Radiobloku, má-li někdo zkušenosti - dokázal by vůbec tu Regínu zastavit tak těsně za dopravnou?
Síť GSM není GPS, že.
Blekyn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EC 102 vezla 362168 Břeclav-Bohumín
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Já mám takový neblahý tušení že neee. Ono se do toho při "prezentaci" před realizací projektu vkládalo dost nadějí ,finanční náročnost byla předkládána jako vcelku minimální a ...skutek asi utek.Píši asi,protože samozřejmě zařízení není v provozu(a asi jen tak nebude) -nějaký "obojetný provoz" dle D3 a D4 jak se to uvažovalo,by asi v dnešní době nikdo nepovolil a tak to zůstává velká neznámá. . Akorát pevně doufám,že se trochu "proflákne " na veřejnost finanční stránka věci a zcela jistě zbytečně utracené peníze za některé investice.Možná se AŽD nyní ale vytasí s něčím tak přesvědčivým,že všem pochybovačům zavře ústa (osobně bych byl rád,ale soudě ze zdrojů blízkých tomuto podniku tomu moc nevěřím).
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život