K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 05. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 05. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele, on se Káem zastává autobusáků. To mu asi zcela protekčně neodepřu nástup předními dveřmi.

Antifíra: Konečně správná řeč!

Berte můj příspěvek jako hodně velkou nadsázku. Ona má každá práce něco. Na těch kolejích má člověk klid že ho to vede, ale zase jak z těch kolejí vypadne, tak je konec, takže si musí hlídat aby z nich nevypadl. Taky ty přejezdy a nemožnost vyhnout se překážce. A pak ten předpisový guláš - naučit se, zapamatovat si, pochopit a správně ho používat. V každé stanici jinak, v každém oblouku jiný. Prostě všechno má svoje.
Já si myslím taky, že na hlavy fírů se nebalují další a další povinnosti a potenciální průsery. Jestli se ale situace vyřeší zvednutím mzdy, těžko říct. Určitě by to pomohlo ale v jiných věcech, prachy jsou potřeba vždycky.

Mimochodem, k těm SMS, bavení se ženou apod. Správný kamioňáci (autobusáci asi radši ne, bo nepřítel pozoruje :D) dokážou za jízdy mobilovat, zapalovat cigáro, řadit, držet volant a ještě zdravit protijedoucího kolegu. No, dost bylo srandiček...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.155.83
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:39:40    Odkaz na tento příspěvek  

Písečan: vzít si smart kartu, s tou si odejít do dopravny, nahrát si tam na ni klíč (potom co mi to dispečer dovolí) a v regině si timhle klíčem odblokovat trakci.
Jak ta regina pozná, že právě tehle klíč platí?
Jak pozná, že platí právě pro ní? Jak pozná, že platí právě v této stanici? Čím by se ta karta v boudičce nahrávala? (fíra přijde, zapne počítač, dá si čouda, než Windowsy naběhnou...)
To mi ten Radioblok přijde smysluplnější.

(potom co mi to dispečer dovolí)
A co když si to nahraje BEZ SVOLENÍ dispečera? (a jsme zase tam, kde jsme byli).

Amp: dokázal by vůbec tu Regínu zastavit tak těsně za dopravnou?
Já myslím, že by jí ani nedovolil odjet. Možná by Honzaklonfar poradil.
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 18:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan : Ta D4 bude právě záludná v tom,že bude jen pouze na této trati,bude to jakýsi zbytečně složitý paskvil mezi D2 a D3 a místo aby se nebezbečí eliminovalo (průšvihu),tak bude asi jen narůstat v důsledku možných záměn předpisových ustanovení atd.
Již to tady zaznělo mnohokrát-pokud mám na D3 křižování ,samozřejmě spojené s ohlašovačkou a vše řádně splním dle předpisu,tak zde není o moc větší nebezpečí než na nějaké trati zabezpečené výrazně moderněji.Selhání lidského faktoru a nedodržování předpisových ustanovení sebelepší zabezpečovací zařízení nezamezí,max.může eliminovat příp.následky.
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Fhyra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.189.58
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 19:06:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak 102 stoji stale na trati za Ostravou. Ano je na ni 362 168-7. Ve
vlaku spokojeni kastani sedi, v restauraku se papa. 200m za vlakem cosi pod cernym igelitem. 3318 zrusen bez nahrady, ve zpozdenym 744 jsme projeli po sousedni koleji krokem.
Náklaďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.3.237
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 19:07:27    Odkaz na tento příspěvek  

Filip_stožecký:
Už je znám viník nebo viníci nehody?
Několik otázek:při odjezdu z Vodňan si fíra Reginy namáčkl přejezd a tím se na návěstidle rozsvítilo volno.Ale jak je to vlastně od Číčenic,tam je přejezdník?Manipulák už byl taky blízko,byl už i manipulákem přejezd ovlivněn?To zab.zař.dovoluje,aby byl přejezd naráz ovlivněn z obou stran?Nebo od Číčenic přejezdník (pokud tam je) signalizoval otevřený přejezd,tak jel fíra pomalu,a proto stačil zastavit a ještě jet zpět?
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 19:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, budeme asi muset jet napříště s motorákem jenom po D2, aby "můj zkušený" strojvedoucí něco neprosral... Kluci (někteří), nebylo by to pivo lepší... ? Ono to fakt není o tom, jestli tu trať projedu jednou, nebo stokrát za rok. Anebo možná je, když tam jedu jednou za čas, dám si majzla...
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 19:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náklaďák: No ono tam již není návěstidlo (to bylo třeba při instalaci PZZpřed pár lety ve Zbytinách ,ale muselo po cca 2 letech provozu "ustoupit" v rámci radioblokace trati a zřejmě sjednocení systému taky přejezdníku) .Tady ve Vodnanech po ukončení dopravní služby výpravčích vloni v létě byla návěstidla sundána a odjezdové přejezdníky na oba směry se ovládají pomocí pageru. Ta druhá část otázky -to jsme s kolegou též spekulovali,zda by se v případě vybavení přejezdu pagerem z jedné strany mohlo zrušit vybavení přejezdu vlakem a zhasnout přejezdník atd...co dále píšeš. Asi by jsme spekulovali a pouštěli do světa polopravdy,tak radši počkáme na nějaké ofic.šetření.Osobně si myslím,že by to mohlo fungovat "z obou stran",ale třeba nějaký zabezpečovák to doplní.
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 19:32:15    Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz : řekl bych že DZZ se tam dělat nemusí a potřebný signál generálního stopu lze pro vozidlo, které „projelo" vyslat z nějaké místní vysílačky ... s výkonem do 1 km ...

749.241 : no vidíte a furt to nikdo na trati se „zjednodušeným řízením provozu" nedokázal aplikovat ... samozřejmě máte pravdu v tom, že návěstidlo jako takové odjezdu nezabrání co je lepší - nedělat nic, vymýšlet vymyšlené - leč universální nebo nějaké nové řešení, kterým bude vybaveno několik vozidel, takže když se tam dostane jiné, bude "po bezpečnosti"


František_plášek : ano bylo; o tom se diskutovalo jinde - tam šlo o to, že strojvedoucí dostal souhlas k odjezdu, z peronu není na návěstidlo vidět a strojvedoucí se domníval, že bude na odjezdu volno a „vzal za to" ...

Přednosta : mohl byste mi prosím sdělit to sladké tajemství, na kterých švýcarských tratích to je denodenním pravidlem, ne případy, kdy jede nějaký zvláštní - zpravidla parní vlak, který se musí uhnout ... např. na Rochers de Naye ...

Třeba u Rigibahnen skutečně není „strojvedoucí", ale universální pracovník, zastávající všechny provozní funkce, takže část směny dělá práce ve stanici včetně zametače peronů, část směny jezdí jako strojvedoucí ...
S tou malou posunovací lokomotivou „s pákovou brzdou" nejezdí ani „výpravčí", ale staniční dělník, v tuzemsku zvaný „pakr" ...

Jízdy na dohled jsou pravidlem na atraktivních zubaticích - Brienz, Monte Generoso, WengenerBahn, JungfrauBahn, Rigibahnen ...

S200 : kolik vlaků tam ten dirigující strojvedoucí současně diriguje ...
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 19:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náklaďák: Viník? Bohužel tady je to asi jasné -nedodržení ustanovení čl.229 předpisu D3-co víc k tomu dodat
Asi se spousta lidí pozastavuje nad tím,že ti samí strojvedoucí ,co budou jezdit na trati podle předpisu D4 a tudíž za pomoci Radiobloku,který bude toto nebezpečí snad eliminovat,pak třeba druhou část směny pojedou po trati dle D3,na které není ani nainstalováno nahrávací záznamové zařízení tel.hovorů mezi dispečerem a strojvedoucím.Takže na jedné trati "supermoderní" (a náležitě zaplacené) zařízení a o pár km dál ,ve stejné lokalitě a se stejným personálem D3 závislá jen na lidském faktoru.Fakt systémové řešení! Jo,jo,nejsou peníze (někde)
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
FS ČR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 20:57:22    Odkaz na tento příspěvek  

Rekace FS ČR k nehodě u Vodňan
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 21:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: ..by jí ani nedovolil odjet..
Jj, "ohlašovací povinnost" by vlastně nebyla zrušena, musel by si vyžádat povolení k jízdě do dalšího oddílu radioblokem a ten by mu ho nedal. Až pak by teoreticky měl zafungovat stop systém na tzákladě GPs.
Kuš, karlovka v ůsti na přejezdu potkala cosi většího, ale prý bez zranění, moožná je venku.}
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8228
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 21:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, je už tma, že bych si vyfotil mrtvolu
Nemáš na foťáku blesk, voe?

No to je dobře že už je tma,víš co by zas tady pak Drn psal?
Drn by nepsal nic, páč ví, že narozdíl od nekrofilních magorů by si to Fýra nikdy vyfotit nešel. Dělá si tu jen prdel z nekrošotoušů.
M_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 21:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zajímavá diskuze. Pro srovnání - podobnost s tou srážkou v Německu: strojvedoucí nákladního vlaku nereagoval na předvěst (výstraha) ani vjezdový návěstidlo (na stuj), to projel a vůbec nebrzdil (je vidět i na jedný z fotek po nehodě). Signalista použil dálkové zastavení vlaku, lokomotiva nákladního vlaku ale nereagovala (jestli tam nebyl signál nebo to měl vypnutý se nepíše). Naopak osobní vlak snížil rychlost z 98 na 66.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 23:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastní zkušenost:Po velkém ,,držkování" jsme si kdysi na jedné z tratí D 3 vydobyli možnost používat rádiostanice místo telefonů v dopravnách. A byl to velký přínos-používali jsme simplexní síť,všichni slyšeli všechno,dispečera jsme volali tónovou volbou. Pro bezpečnost provozu k nezaplacení!
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. února 2011 - 23:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk: celkem jednoduše. Následující klíč bude vždy deterministicky spočitatelný z předchozího. Třeba řetězením nějaké kryptografické hashovací funkce.

Proč widle? Resp. Widle a spolehlivý systém??? Tu hash může spočítat brouček napájený solárním článkem. A zdaleka není pravda, že jsme tam, kde jsme byli, neb odpadává problém zautomatizování činnosti: přijedu, zastavím, otevřu dveře, zavřu dveře, vemu za to a odjezd. Musím ven a naopak pokud budu něco dělat automaticky, tak hovor -> stisk talčítka -> jdu do mašiny.
Když budeme echt precizní, tak to bude malé embedded zařízení s připojením k síti (celkový příkon max. 10W, nemusí mít ani OS v pravém slova smyslu) a klíče se budou přidělovat pouze se souhlasem centralizované autority, což už začíná připomínat spolehlivé dálkové řízení dopravy, že?

Ad platnost ve stanici: kombinace s GPS a zóny, ve kterých platí k-tá iterace klíče dle SJŘ pro daný vlak?

Neřeším (zatím) posuny! Tam by to bylo komplikovanější...
1+1 se ne vždy rovná 2
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 01:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak se udělá autorizace kódu, aby si někdo nezbastlil krabičku na pult? Jak se dostane autorizační krabička k tomu, co jí stojí před barákem? Co při výpadku GPS lokace? A komunikace se sousedem? Co/kdo určuje přednost protijedoucích?
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 01:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g:
A jak se udělá autorizace kódu, aby si někdo nezbastlil krabičku na pult?
Nevidím důvod proč autorizovat. Ale pokud je, tak RSA (patent už vypršel)? Ale proč by si někdo bastlil RFID krám jen proto, aby mohl prohučet Stůj?

Jak se dostane autorizační krabička k tomu, co jí stojí před barákem?
Přečte si to z tokenu?

Co při výpadku GPS lokace?
Krátkodobý? Dopočítám trajektorii v mapě z údajů rychloměru?
Dlouhodobý: spadnu do erroru a vyžádám si odpověď nějakou potvrzovací sekvencí?
Přece se dá použít v podstatě stejné řešení, jaké je u radiobloku.

A komunikace se sousedem?
Pokud budu komunikovat, tak sousedy neřeším. Komunikuji s centrálním uzlem, který je řízen dispečerem (uděluje souhlasy pro obsazení úseku).

Co/kdo určuje přednost protijedoucích?
Dtto.

(Příspěvek byl editován uživatelem pisecan.)
1+1 se ne vždy rovná 2
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 02:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, ale pokud tomu chcete říkat zabezpečení, tak jak na regině (nebo loko manipuláku), tak v kanceláři musí být jasno, že token (RFID) patří k danému stroji, který stojí před budovou, a že není/nebude použit vícekrát.
Jinak je to samoúčelná hračka.

A komu by se chtělo prohučet stůj, když už zastavil i když nemá žádnou kartu?
To tam může mít dispečer dva dráty k relé uvolňující odjezd do A a do B a po stlačení tlačítka kam někdo chce se postaví cesta a volno. Když neuvažuji o vjezdu.
žluťoučký
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.120.45.225
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 03:40:58    Odkaz na tento příspěvek  

To by mne zajímalo, proč k takovým kolapsům nedochází na Šatavově "zahradní úzkokolejce" ???
Jezdí na telefon.
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 07:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g: token může patřit komukoli. Jen se jedná o to, že v okamžiku, než vlezu ráno na šichtu, tak si vyžádám klíč pro daný oběh a s tím už vesele celý den jezdím, resp. s jeho funkcema:-). A mám svázáný pár stroj-token...

Ad natažení drátů: no proč ne, ale to už je klasická dálkovka... Mně se jedná o to, že nad nespolehlivou komunikační sítí, která je relativně levná, můžu vybudovat vysoce bezpečný systém za relativně málo peněz.

(Příspěvek byl editován uživatelem pisecan.)
1+1 se ne vždy rovná 2
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 08:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žluťoučký: Ale dochází,úplně k tomu samému... Akorát to ještě bylo ve "státních rukách"..
A co takový Harc ,resp.jeho úzkokolejka? Ještě za "Ericha" tam měli vysílačky,a přesto to nezábránilo tomu že ,tuším v srpnu 94 tam se sčuchla 99 s traktorem 199..
Tak ono to asi ve vlastnictví dráhy ty příčiny nebudou.
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 09:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem také přesvědčen, že nehody přes veškerou techniku a opatření budou stále, člověk je tvor omylný a tady ta chybička bohužel nese často velké následky. Stejně jako třeba když udělá chybu lékař při operaci... Rozhodně v jednoduchosti a klidu na práci je síla. Třeba i tak, jak už tady padlo: sloupek s cedulí "pozor na křižování".
Michal_Ř: však to už jsem tady psal, že větším nebezpečím může být turnusák, který spoustu činností už ze zvyku dělá automaticky.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 09:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: ten sloupek,to je geniální,jednoduché a hlavně levné.A udělá to víc práce,než celej RADIOBLOK a TRS dohromady.U nás na telefonu je lístek ZKOUŠKA TRS a věřte,nezapomenu nikdy
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 10:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: však já také pracuji na "papírkové metodě", mám sice upomínky v mobilu, ale...papírek před očima je naprosto spolehlivý
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 10:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už někdy jedu v papírkové metodě 2.generace. Už si na další papírky píšu, kam jsem dal ty první :-)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 11:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já pokud dostanu OP, tak ho buď mám v ruce, nebo ho přivřu do rychloměru, abych na něj nezapomněl.
A rozkazy si zvýrazňuju zvýrazňovačem, co pro mě platí.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 11:43:27    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Filip_stožecký" = 523:
Akorát to ještě bylo ve "státních rukách"..
Ba ne, mýlíte se: i "Šatavovci" už tam měli minimálně jeden "problém s následky" (na "Obrataňce") - a o tom, co je "bez následků", se obvykle ani nikdo nedoví, takže nejen u ČD, ale i u JHMD se klidně mohlo udát i něco dalšího, co se "ven" nikdy nedostalo. Ale to je normální všude - žalovat sám na sebe přece nikdo běžně nechce, a kdyby se ve Vodňanech byli strojvedoucí viděli včas, třeba bychom se o tom také ani nedověděli: vzpomeňte jen, co vše se najednou zpětně "provalilo" po srážce tramvají u Vřesiny ...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 11:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

však to už jsem tady psal, že větším nebezpečím může být turnusák, který spoustu činností už ze zvyku dělá automaticky.

Pravda pravdoucí .. letitý stereotyp a zvyk je hrob pro tyto činnosti,bohužel ... Střídání mělo a má něco do sebe,ale samozřejmě ne každému to vyhovuje ...


To by mne zajímalo, proč k takovým kolapsům nedochází na Šatavově "zahradní úzkokolejce" ???
Jezdí na telefon.


Tam je asi více faktorů .. počet lidiček,jejich výchova,délka pojížděné tratě a její neměnnost a jiné ... Rozhodně tam nemají takovou "džungli",jako my tady ...

Zdraví
ICQ 237-113-861
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 12:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Tak na to zapomeňte,že kdyby se udála mimořádka ve Vodňanech bez následků,že by se to nikdo nedozvěděl (v dnešní době).To vám skoro na 100% můžu garantovat,že by to někdo oznámil-ostatně je to povinnost a ten fíra z nákladu by musel být hodně naivní,kdyby si myslel,že zatajením průseru kolegy ho z toho dostane
Tohle šlo možná před lety,ovšem v tomto případě si nejsem jistý ani já,zda li bych toto toleroval a zamlčel (takovou bejkárnu-i když neúmyslnou)
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 12:53:26    Odkaz na tento příspěvek  

Pisecan: tak jste v podstatě popsal činnost radiobloku (jenom to povolení přijde na mašinu vzduchem, nemusí se pro něj chodit s flashkartou do boudičky).

Žluťoučký: na Šatavově "zahradní úzkokolejce" ??? Jezdí na telefon.
Doplním, že ten telefon je mobilní a vozí se na mašině.
Standart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 13:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak než budete neustále obviňovat jen strojvedoucího regionovy, tak vězte, že viníkem MU ve Vodňanech není JEN strojvedoucí.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 13:34:46    Odkaz na tento příspěvek  

edps Opatření po MU

Dne 2.2.2011 došlo na trati provozované podle předpisu SŽDC(ČD) D3 v úseku mezi dopravnami Vodňany a Číčenice ke vzniku závažné MU, při které došlo k usmrcení a těžké újmě na zdraví u cestujících vlaku Os 18003.

Na základě předběžného šetření příčin vzniku této MU nařizuji s okamžitou platností následující opatření:

- důsledně dodržovat ustanovení čl. 158 - 167 předpisu SŽDC(ČD) D3 týkající se ohlašovací povinnosti strojvedoucího v dopravnách D3. Při této ohlašovací povinnosti je zakázáno na trati Volary – Číčenice (SJŘ 708) použití mobilních telefonů v dopravnách, ve kterých je podle SJŘ stanoveno křižování vlaků. V těchto dopravnách strojvedoucí splní ohlašovací povinnost ze služební místnosti, ve které je umístěn služební telefon.

- Strojvedoucí si v tabelárních jízdních řádech zvýrazní podtržením
červenou barvou řádky, v nichž je ve sloupci 10 uveden údaj o křižovacím vlaku (čl. 143 předpisu SŽDC(ČD) D3).

- Strojvedoucí je povinen mít po celou dobu jízdy na řídícím pultu pomůcky s příslušným tabelárním jízdním řádem aktuálního vlaku.

- Na tratích provozovaných podle předpisu SŽDC(ČD) D3 zabezpečí vrchní přednostové DKV zvýšení četnosti kontrol prováděných kontrolory vozby s důrazem na praktickou aplikaci jednotlivých ustanovení předpisu SŽDC(ČD) D3.

- Na tratích provozovaných podle předpisu SŽDC(ČD) D3 zabezpečit doprovod vlaků osobní dopravy, kterých se křižování týká, kontrolory vozby tak, aby byla zajištěna přítomnost kontrolora vozby na tomto vlaku minimálně jednou měsíčně u každého strojvedoucího.

- Na tratích provozovaných podle předpisu SŽDC (ČD) D3 provést kontrolu záznamového zařízení REDAT (kde je toto zařízení instalováno) vedoucími zaměstnanci PO, a to denně v období od 3.2.2011 do 13.2.2011 a dále minimálně jednou týdně.

- Na tratích provozovaných podle předpisu SŽDC (ČD) D3 provést kontrolu zaměstnanci provozní kontroly RCP, a to minimálně jednou týdně.

- Problematiku ohlašovací povinnosti na tratích provozovaných podle předpisu SŽDC(ČD) D3 zařadit do nejbližšího povinného školení strojvedoucích a dirigujících dispečerů (výpravčích), kterých se tato problematika týká.

Zúčastněné o vydaných opatřeních prokazatelně zpravte.
Generální ředitel GŘ ČD: v. z. Ing. Jiří Kolář, Ph.D. v.r.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 13:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nehoda se smrtelnými následky...
http://pardubice.idnes.cz/vlak-srazil-u-ceske-trebove-vzacneho-or la-morskeho-f8k-/pardubice-zpravy.asp?c=A110204_130634_pardubice- zpravy_meb
( Jen ji asi tady nikdo nebude řešit..)
Jo a něco od busů..Na kladensku se před chvílí srazil bus s kamionem, 1 mrtvý a asi 15-20 zraněných
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 13:52:12    Odkaz na tento příspěvek  

"dokázal by vůbec tu Regínu zastavit tak těsně za dopravnou"
Pakliže by neměl fíra 18003 povolení do Číčenic, tak by se vůbec po zastavení nerozjel. Respektive by ho to zastavilo po přepnutí kontaktu nulové rychlosti. Při projetí konce povolení bez zastavení (např. "dopravna" Prachatice - lázně) by ho to zastavilo za lichoběžníkovou tabulkou.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 14:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně přijde, jakoby tu někdo tak trochu na ty mrtvoly žárlil. Že mu je jako někdo fotí nebo co.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 14:44:03    Odkaz na tento příspěvek  

Nejen vlaky se srážejí s tragickýmni následky:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pri-nehode-autobusu-na-kladensku -jeden-mrtvy-a-10-zranenych/591616
- m.j. se prý spekuluje i o možnosti, že náraz větru "rozkmital" kamionový návěs, a poté došlo ke srážce.
Hlavně, že kdejaké hovadiny se musejí vozit hovadskými kamiony po silnicích a ne po železnici a ve zbytku cesty jen dodávkami a malými nákladními auty ...
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 15:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Převzatá tisková zpráva DI k nehodě u Vodňan
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 02.02.2011
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 15:14:47    Odkaz na tento příspěvek  

Rozsahem skoro stejná nehoda (1 mrtvý, 9 raněných) se dnes stala na Kladensku:
Nehoda na Kladensku

Bude se také tak důkladně rozebírat, hledat příčiny, vymýšlet opatření?
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 15:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já bych to viděl na opatření Rathovského typu - zrušit busy úplně
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 15:55:57    Odkaz na tento příspěvek  

Z.M.:No děkuji pěkně.Takže strojvedoucí přijede do Vodňan,stopne motor, utáhne ruční brzdu,uzamkne stanoviště,hodí ruky na bradavky a běží do služební místnosti,odemkne ji,splní ohlašovací povinnost strojvedoucího,uzamkne služební místnost.běží na HV,odemkne stanoviště,nastartuje motor,povolí ruční brzdu a po výpravě se rozjede (cca 5´).Co dodat?Kdo to vymyslel měl by jít dělat strojvedoucího na D3!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 17:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:Až na to stopnutí motoru (pár sekund) máte stoprocentní pravdu. Proto se také-mimo rušení ohlašovací povinnosti-zaváděly rádiostanice,záznamová zařízení a služební mobily. Cestující chtějí jet a ne čekat v dopravnách. A ještě něco pro znalce místních poměrů:podle KJŘ je to z Vodňan do Číčenic 4 km. Tam asi bude nějaká rádiová síť,to by bylo tak drahé ji upravit tak,aby umožňovala spojení strojvedoucího s dirigentem v Prachaticích?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59589
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 17:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak srazil u České Třebové vzácného orla mořského
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.98
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 17:49:28    Odkaz na tento příspěvek  

"bylo tak drahé ji upravit tak,aby umožňovala spojení strojvedoucího s dirigentem v Prachaticích?"
Bylo. TRS z Číčenic sahá tak do Vodňan. Do Prachatic ani náhodou. Proto funguje Radioblok v prostředí veřejného operátora s podmínkou pokrytí dopraven cca 300 m do trati od lichoběžníkové tabulky. Neb to má být laciné zařízení bez budování infrastruktury.
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 18:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: pokud jsou všechny dopravny dostatečně pokryty signálem, pak netřeba znovu vymýšlet kolo...
1+1 se ne vždy rovná 2
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 18:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:Ale ve Vodňanech Radioblok není. Také jsem neměl na mysli klasickou TRS ta pro ohlašovací povinnost není nutná. Měl jsem na mysli analogovou síť 150 Mhz,takovou,jaká se používá(používala) třeba na trati Tršnice-Luby u Chebu. Tam je to na kilometry zhruba stejné,na konfiguraci terénu zřejmě nepříznivější. Tam prostě všichni slyší všechno,u dirigenta se nahrává,pro D 3 je to asi lepší než TRS.
Jíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 19:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to tady sleduju celou dobu od nehody.Radioblok je ještě nefunkční!Maximálně si může hrát na monitoru dispwčer v Prachaticích.Stejně to mají namontované pouze 3 regíny,což je málo,denně jsou tady v provozu 4 hnací vozidla os.dopravy(+ barča ČD Cargo).A opatření po nehodě?Pokud mám volat mobilem nebo jít do dopr.kanceláře...a přehlédnu to(vyfláknu se na to),je to úplně stejné...jen se bude jezdit se zpožděním do Číčenic.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 21:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

exfíra : Přečtěte si čl 36 D3
při ohlašovací povinnosti se nepovažuje za vzdálení se z vozidla a stačí zabezpečit hnacií vozidlo před vstupem cizí osoby - uzamčít stanoviště, zjednodušený výklad
To už platí min 9let
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6898
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 21:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nestačilo by obyčejný žezlo ("klacek"), jako to bylo dřív? Kdo má žezlo, ten jede...
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 21:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo se tu před chvilkou podivoval, že na "Šatavově zahradní železnici" se takové věci (srážka vlaku) nestane. A japak je to dlouho, co se tam čelně srazili vlaky ? To bylo ještě za ČD ?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 21:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, už jsem to našel. 1. července 2000 u Včelnice Takže dopravcem to nebude.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 21:46:22    Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy:Asi si řekneš,co se do nás s...š,když 12roků nejezdíš.Na D3 jsem jezdil jenom v zácviku na 810 a to byly ještě červené čepice.

Nyní můžu tak jezdit do depa zkoušet plošiny na 471
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 22:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra : To jsem nikdy neřekl. Já jsem jeden z těch co mají přezdívku RK, ale na D3 jezdím od počátku.
I zatu moji krátkou karieru proběhlo tolik změn a oprav, že aby se v tom vyznalo.
PS: Následek práce ?
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 22:29:01    Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy:to Ti nikdo neřekne,co je příčinou Rosky.Snad i prochozené chřipky.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 22:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ex fíra Tak přeji hodně moc slunečních dní. Mám několik kamarádu kteří ji mají taky tak vím co to znamená.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 23:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Tak nad tím přemýšlím už druhý den.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 23:20:45    Odkaz na tento příspěvek  

V létě to jde,horší teď,to zajedu do obchodu a zpět a týden ven nejedu.Můžeš se ozvat na skype-hledej BUMIBO.
žluťoučký
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.120.45.225
Odesláno Pátek, 04. února 2011 - 23:27:48    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.
Žluťoučký: na Šatavově "zahradní úzkokolejce" ??? Jezdí na telefon.
Doplním, že ten telefon je mobilní a vozí se na mašině.

Samozřejmě! Mne nenapadlo, že by si mohl ještě někdo myslet, že tam jezdí na drátové. Mají vypracován přesný systém vzájemných hlášek, všechno se nahrává a hlavní je samozřejmě disciplína a hovorová kázeň.
Tyto kategorie však na dráze (veliké) v mnoha případech chybí a jsou bohužel i tolerované ( viz třeba exemplární případ výpravčího v Mohelnici a následnou smrtelnou nehodu na štrece do Moravičan ).

Zde to po nehodě u Vodňan tím zákazem použití mobilu začíná jakoby smrdět.
Žeby svou ohlašovací povinnost fíra motoráčku splnil mobilem, ale díky absenci záznamu toto nemůže prokázat? A jak v tom případě hovor proběhl?
??? ??? ???
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3201
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 00:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad žlutoučký: Jako základní telefonní spojení používá strojvedoucí mobilní telefon. Hovory s dirigujícím dispečerem žst. Prachatice jsou uskutečnovány přes telefon XXX XXX XXX hovorová souprava FXB 20, který je vybaven záznamovým zařízením.
žlutoučký
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.120.45.225
Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 00:09:57    Odkaz na tento příspěvek  

P.Š., tak proč ten zákaz mobilu ??? !!!
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 00:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Žluťočký: Asi proto, jako to protisměrné číslování ?