K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 12. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 12. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 21:44:31    Odkaz na tento příspěvek  

prag, co takhle policajt s jednou rukou předpaženou a druhou upaženou asi dělá? Taky cvičí na spartakiádu? Blbec, co nepochopí tak jednoduchý povel nepatří za volant. A co takhle vztyčený palec a poté prostředníček, tomu porozumíš?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1962
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 21:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..není smysluplná návěst pro šoféry

No,mně se to teda nezdá moc vtipné
Prostě zákon platí pro všechny-a ta ignorance a alibismus a diletatství policajtů,co uměj akorát vybírat za rychlost..aťse nediví,že nemaj autoritu. Ta se nefasuje.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.27.241
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:11:37    Odkaz na tento příspěvek  

Možná to není vtipné, protože to ani vtipné být nemělo. Auta se prostě zastavujou jinak než mašiny .. odkaz

Je tam sice} výslovně zmíněn "zaměstnanec provozovatele dráhy v blízkosti železničního přejezdu", ale není mu bohužel přiřazena žádná zvláštní návěst.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.27.241
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:16:20    Odkaz na tento příspěvek  

Oficiální odkaz platné znění, paragraf 79.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm.Já se musím shodnout s "yt",že blbec,co nepochopí tak jednoduchý pokyn nepatří za volant.

Nějaký zákon nebo vyhlášku řada šoférů viděla tak maximálně u zkoušek-a prostě úkolem policie je vynutit dodržování zákonů-tak ať to dělá a nějaký okecávání je ve světle faktů řidičské nekázně a neznalosti prostě tak 2% ze sta.
Takovýmu blbovi bych sebral papíry a hajdy do nedělní školy. Už to tady bylo stejně jako štípání kuponu.Ale musí se chtít-když se nechce,tak je to horší než když to nejde.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: §29
(1)Řidič nesmí vjíždět na železniční přejezd
e) dává-li znamení k zastavení vozidla zaměstnanec dráhy kroužením červeným nebo žlutým praporkem a za snížené viditelnosti kroužením červeným světlem,...

A teď mluvte... Ono to chce číst přímo zákon a ne nějaké pseudočlánky z webu...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt:tak to si nerozumíme. Nemám na mysli krycí návěstidla přejezdů,ta jsou opravdu v menšině,ale hlavní návěstidlo(jiné než krycí),jehož návěst dovolující jízdu je-mimo jiné-závislá na uzavření přejezdu. Ale ostatní funkce návěstidla,jako návěštění maximální dovolené rychlosti,předvěstění návěsti následujícího hlavního návěstidla,nebo dovolení posunu,tím dotčeny nejsou.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.27.241
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:26:52    Odkaz na tento příspěvek  

No tak to je fakt dobrej chaos.
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 23:00:35    Odkaz na tento příspěvek  

7477010, já jsem taky nenapsal "krycí návěstidlo", napsal jsem docela jednoduše "závislá návěstidla". Tím může být jednoduše vjezdové, odjezdové i oddílové. A jak známo, každé návěstidlo něco kryje/chrání, nejen krycí. A jak jsem napsal, na té trati nejsou žádná. Prostě jsou mezi stanicemi přejezdy a neovlivňují žádné návěstidlo. Nemají proč a fíra nemá nejmenší informaci o tom, jestli je přejezd funkční a v činnosti, dokud přes něj nejede a neslyší cinkání.
Zbytečně komplikujete něco, do čeho je šoférům kulový. Mají jednat podle závazné vyhlášky dané zákonem a šmitec.
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 23:05:48    Odkaz na tento příspěvek  

prag: "No tak to je fakt dobrej chaos."

Jaký chaos?! Je to tam napsáno tak jednoduše a srozumitelně, že to musí pochopit i Dežo z Krupky.
Nepochopí to akorát snad chovanec "jedličkárny", kterému je jedno, jestli se mu chce ee nebo ee.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 01:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Policajti jsou leda od toho, aby měřili rychlost, ale i to má své -ale-. Ne tam, kde jsou děti a školy, ale na čtyřproudovém nadjezdu bez přechodů, kde se to dá rozjet na libovolnou rychlost, aniž by se někoho ohrozilo. Denně je tam vidím.

Já si dávám na přejezdeh pozor i když vidím bílé světlo, hlavně na těch nových se pozitivka rozsvěcuje hned po vyjetí vlaku z přejezdu. (proč to tak vůbec je? už se to tu jednou řešilo, ale já ty rozdíly mezi přejezdy zapomněl)
Zkrátka je spousta důvodů, proč i u bíle blikajícího přejezdu přibrzdit, rozhlídnout se natolik, abych stihl buď zaflekovat auto, nebo naopak z těch kolejí odpálit.

Zajímavé jsou Milovice, tam se už zdálky pozná, že vlak stojí v peróně, přejezd sice vypadá nově i s čítači náprav, ale pozitivka bliká jen když vlak operuje za přejezdem směr Lysá. Na koridorech bliká hned.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 08:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde je vidět,že by bylo nutné,aby i řidiči VŠECH druhů ŘO byli povinni se účastnit pravidelných proškolování,o kterém se sic delší dobu mluví,ale nikdo do toho nechce zasáhnout. Bylo by více méně vhodné,aby aspoň jednou za pět let každý řidič tímto školením prošel,protože změny na silnicích v zákonech průběžně probíhají,a navíc automobil je tech.zařízení.Bylo by to obdoba jako při zbrojních průkazech,aj. Pak by se nemuselo každému ychtylovi vysvětlovat jak zní paragraf v siln.zákoně,možná by si taky konečně uvědomil,co to je,když stojím uprostřed silnice a kroužením červeným praporkem zastavuji auta,nikoliv nácvik na spartakiádu,která mimochodem je minulostí.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 08:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt:diskutujme o tématu,tím je právě teď přerušované bílé světlo na výstražníku PZZ. Ani termím ,,závislá návěstidla" není správný,ten totiž vyjadřuje vzájemnou závislost nejméně dvou hlavních návěstidel a s přejezdy nemá co dělat. Chtěl jsem jen připomenout,že existuje i stav,kdy se k přejezdu již blíží drážní vozidlo a přesto uživatel pozemní komunikace nemusí před přejezdem zastavit a dát mu přednost v jízdě. Nic jiného,než hlavní návěstidlo s návěstí Stůj nemůže blížící se drážní vozidlo před přejezdem zastavit,nyní uvažuji stav,kdy není porucha či výluka. ,,Fýra" nepotřebuje vědět,zda je PZZ uzavřené či ne,od toho je na železnici někdo jiný,který to kontroluje a v případě poruchy dá strojvedoucí jasně(písemně s potvrzením) pokyn,jak má přes přejezd jet.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4522
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 11:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Žižkov je zakletej:

http://www.pozary.cz/clanek/41263-foto-zeleznicni-nehoda-na-prazs kem-zizkove/
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 13:10:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jednoduše a srozumitelně.

Tim myslíte, že a) na přejezdě platí speciální způsob zastavování b) kterej je zaměnitelnej s pokynem orgána "nemel se tady a jeď" (kroužení) a c) neni uveden mezi "povolenými způsoby" v odstavci, ktyerý řeší způsoby zastavování vozidel. Dežo z Krupky se vyzná v lecčems, o čem nemáte ani páru, třeba jak dobře vypálit kabel a čórnout ho i pod napětim, ale při takovýhle legislativě se nedivte ničemu

Mmch jsem měl co dělat s norskem, tam maj silniční předpis na 35 stranách polovičního formátu, a tudíž to tam může fungovat. Tady kde jich je stodvacet na A4 nemůžete čekat, že si tim bude dopodrobna ucpávat hlavu každej.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 13:25:43    Odkaz na tento příspěvek  

kroužením červeným nebo žlutým praporkem
Já tuhle větu chápu zcela jednoznačně a srozumitelně.
Pravda, výslovně se zde nepíše, že kroužení je v rovině kolmé k zemskému povrchu a zároveň kolmé k ose pozemní komunikace v polorovině od zaměstnance směrem k přijíždějícím vozidlům.
Nicméně se domnívám, že toto upřesnění by celý text jen zkomplikovalo, stejně jako definice rozměrů praporku či definice, co je a co není červená, resp. žlutá barva.

Jo a orgán na vás nebude mávat praporkem...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 14:15:25    Odkaz na tento příspěvek  

Mnoto je pravda, to je teda důležitej rozlišovací znak. Zřejmě se neuvažovalo, že by se "zaměstanec provozovatele dráhy" (mmch, jak to na dálku poznám, že mě chce zastavovat oprávněná osoba?) mohl naučit běžné kódy platné v silničnim provozu, tak se uložilo milionům šoférů naučit se kód železniční, protože ti to svou kolektivní inteligencí musej zvládnout

Ale de facto jsem tady dobrovolně ilustroval, jak si naprostej debil programátor, co tuší že o takový nějaký návěsti kdysi slyšel, chce ověřit svoje znalosti v zákoně, najde si tedy paragraf "zastavování vozidel" a vono tam nic. Tak to u zbytku populace můžete předpokládat taky. A jestli vám nehody na přejezdech ležej tak na srdci, můžete buď změnit zajištění a legislativu, nebo vyměnit tu populaci. Číňani jsou prej učenlivější.
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 14:39:03    Odkaz na tento příspěvek  

Prag, koukni do zrcadla, nemáš už žloutenku od puklej žluči?
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 14:43:44    Odkaz na tento příspěvek  

mmch, jak to na dálku poznám, že mě chce zastavovat oprávněná osoba?)
A jak to poznáte u ostatních osob - třeba dopravce, účastníka nehody, vedoucího organizovaného útvaru školní mládeže či jiných zvířat , atd. atp?
Ten drážník bude mít na sobě aspoň výstražnou vestu a bude kroužit u přejezdu, na rozdíl vod těch vostatních...
Jak třeba poznám, že ten vedoucí není vedoucí org. útvaru místní mládeže, ale vedoucí místní skupinky Hit.jugend a nezdraví svého vůdce? (...vztyčenou paží...)
Mmch, těch silničních zastavování je už tolik (vztyčená paže, kývání rukou ("kyne nám to"), červený terč, kývání světlem v horním půlkruhu, nápis STOP...), že jeden způsob navíc se v tom už ztratí.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 14:47:18    Odkaz na tento příspěvek  

Mno jistě, dyť píšu že nemam holt ty schopnosti deža s romomontu, kterej to zmákne .. to bych tady totiž neseděl a natáh se někde na sluníčku s flaškou. Přeju pěkný odpoledne.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 14:47:53    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se jen tak orientačně zeptal účastníků diskuze o rozhledových poměrech, jestli mají řidičské oprávnění, popř. kolik toho měsíčně/ročně najedou. Přijde mi totiž perverzní, že by se někdo opravdu používající automobil dokázal myšlenkově dostat na pozici, že přece nevadí, že na koleje nemá dostatečný rozhled, a že to bude jeho problém, když ho kvůli tomu sejme vlak.
Za mou osobu: ano, cca 25 tisíc km.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 16:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636: ...hlavně na těch nových se pozitivka rozsvěcuje hned po vyjetí vlaku z přejezdu...

Pokud je ve směru jízdy vlaku za přejezdem návěstidlo pro opačný směr jízdy, pak ano, pozitivka se rozbliká hned, jakmile vlak opustí úsek, který je za tímto návěstidlem.

Na koridorech bliká hned
Není pravda. Pokud na tommto tvrzení trváš, prosím, přesvědč mě. Ne JPP ale důkaz, nejraději formou citace předpisu
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2011
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 16:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. > ono to bude spis o tom, s cim kdo jezdi. Ja reknu na ferovku, ze naprostou vetsinu toho mam najetou na motorce - a v tu chvili me opravdu rozhledove pomery "nezajimaji", protoze nemam pred sebou ani dlouhou kapotu (ktera je v profilu driv, nez neco uvidim), ani par tun za sebou, kvuli kterym by mi trvalo ujeti prvnich par metru po rozjezdu dele, nez napocitam do tri.

A diky temto zkusenostem si proste dokazu jen velmi hrube predstavit, jak dlouho trva prejeti prejezdu treba traktoru s vlekem nebo kombajnu s listou na vleku vzadu - odhaduju od 20ti do 40ti vterin. Je mi jasny, ze to je zatracene dost na to, aby se stal nejakej pruser tam, kde je videt kulovy, ale nechtejte po nekom, kdo celej zivot jezdi osobakem, aby odhadnul, za jak dlouho se pres prejezd prekoliba tahac s navesem.

Paradoxem ovsem zustava, ze ve vetsine pripadu dokazi ke kolizi s vozidlem, ktere muze mit odpich, pokud pilot chce. Jenze to chteni je asi problem - musim mit z vlaku respekt, i kdyz ho nevidim a proto byt pripraven brzdit nebo tomu nalozit, jakmile vystrci cumak zpoza horizontu. Pokud pripraven nejsem, je mi houby platny, ze chci vystrelit, kdyz nemam zarazenej spravnej kvalt.

A aby nedochazelo k takovym krizovym situacim i tam, kde to neni potreba, k tomu by to chtelo prave ten rozhled :-)
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 16:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt: Jenže pro takový přejezd je potřeba zajistit ty rozhledové poměry (což pro závory není potřeba, žeáno)

Všechny přejezdy musí splňovat rozhledové poměry. Ať s křížem, jen se světly nebo se závorami. Prostě musí
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2011
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 16:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že ne. Nebo tedy jsou různé podle zabezpečení.
BTW viděl jste někdo někde dostupnou normu nebo předpis?
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 16:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSN 73 6380
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2011
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 16:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: Help! odkaz nefunguje.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 17:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nebyl odkaz. Ta norma není volně přístupná ne netu. Jen jsem napsal číslo příslušné normy. Sehnat se určitě dá v knihovně
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2011
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 19:28:14    Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun : bohužel normy nejsou dostupné v knihovnách. Ačkoli by se jimi měli občané / firmy řídit, nejsou, s výjimkou "evropských norem", které jsou publikovány ve sbírce zákonů, volně dostupné. Pokud jí chcete, tak si jí musíte koupit ...

Sim : kdosi, kdysi, kdesi uváděl, že tzv. vyklízení doba přejezdu se signalizací se počítá na rychlost 3 km/h (snad chodec s vozíkem / kočárkem).
Takže vždycky záleží na šířce přejezdu, jednokolejný přejezd na tom bude jinak než dvojkolejný nebo přes stanici - například v Chotěboři (pokud se tam ještě ovládají závory ručně, dlouho jsem tam nebyl).

**********

Pokud si někdo taky pamatuje, před lety na trati PU - HK jel přes přejezd se signalizací silniční finišer ploužicí se "pokládací" rychlostí přes přejezd a skončilo to sešrotováním finišeru vlakem.

Viníkem byl "finišerista", měl si s ohledem na rychlost jízdy finišeru zajistit, aby v době jeho jízdy přes přejezd nebyl na trať poslán vlak ...
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 19:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: Kurnik, vám mladým tam musí člověk fakt nacpat smajlíky, abyste pochopili ironii?
PS.: Přečti si můj dotaz ještě jednou, je tam něco o názvu normy?
No, nic ve zlém, dík za snahu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8592
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 20:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
Nikoliv. Jde o nejdelší u nás povolené silniční vozidlo v běžném provozu jedoucí přes přejezd rychlostí 3km/h.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1431
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 20:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Co máte na mylsi "evropskými normami"? Jestli myslíte Směrnice Evropské komise a Rady, tak to jsou dokumenty charakteru zákonů, resp. mají přednost před národními zákony, proto jsou zveřejňovány ve Sbírce. Normy IEC jsou, stejně jako ČSN nebo ISO doporučující, pokud není zákonem stanoveno, že jsou závazné.
Sbírrku zákonů si ttaké musíte koupit. Zákony zveřejněné na internetu, včetně portal.gov.cz nebo psp.cz jsou neautorizované verze. ASPI apod. jsou také placenou službou.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 22:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: tak tedy ještě jednou. Mzitka m.j. píše: "Na přejezdu má vždy, pokud nebliká bílá, jasně přednost vlak,..."
Mne jako řidiče nezajímají jakési drážní normy, pro mne platí Zákon o silniční dopravě a tam se o tom, že bych měl mít v nějakém případě blikání bílé přednost před vlakem vůbec nepíše.
Naopak je tam striktně řidiči dána povinnost se vždy, opakuji vždy přesvědčit, zda může na přejezd vjet ( i když bliká bílá).
Prostě to Mzitka smotal dohromady a na jeho nesmysl jsem reagoval. V klidu se nad tou větou ještě jednou zamyslete, je to nepravdivé tvrzení.
Smiřte se s tím, že i když bliká bílá, má vlak přednost - konstrukce, zda je to zabezpečovácky možné prosím vynechte, možné je všechno.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4525
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 22:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smiřte se s tím, že i když bliká bílá, má vlak přednost - konstrukce, zda je to zabezpečovácky možné prosím vynechte, možné je všechno.

Tak tak. To, že bílá blikala a jel vlak, se už opravdu stalo.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8595
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 22:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo? A kde, prosím tě? Bílá na výstražníku svítí až po splnění cca 10 podmínek ošetřených elektrickým dohledem.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4527
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 22:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdesi na jihu, když byla projeta návěst zakazující jízdu těsně před přejezdem. Znalejší doplní.

Edit: ČB, při projetí vjezdu (nevím přesně kde) na Stůj na přejezdu bezprostředně následujícím blikala pozitivka do poslední chvíle, kde pak vlak sundal auto. A jistě to el. jištěné bylo.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 23:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kristepane! já přece netvrdím,že pozitivka na přejezdu ruší povinnost řidiče dávat pozor! Já jen cituji zákon č.361,§ 29 odst(d)který říká,že pokud na výstražníku je bílé přerušované světlo a ŘIDIČ VIDÍ NEBO SLYŠÍ VLAK,může na přejezd vjet. Tak je to tam napsané. Pokud dojde k projetí stůj,tak je to o něčem jiném,co zákon nezná. Neboť se oprávněně předpokládá,že VŠICHNI zákon znají a dodržují. Ještě bych doplnil,že ani ta nejdokonalejší zab.zař.nejsou rychlé jako myšlenka. Po projetí návěstidla,za kterým je přejezd s pozitivkou,tato nezhasne ihned,ale za několik sekund. Když strojvedoucí neobslouží včas tlačítko bdělosti,tak vlak také nezastaví ihned.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7477010.)

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 00:47:38    Odkaz na tento příspěvek  

7477010: "Nic jiného,než hlavní návěstidlo s návěstí Stůj nemůže blížící se drážní vozidlo před přejezdem zastavit,nyní uvažuji stav,kdy není porucha či výluka."

Opravdu? A co takhle přejezdník? Může donutit fíru i zastavit?
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 08:58:39    Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Žádnej zakletej pouze vožralej. Na Žižkově se vždycky chlastala extraliga. No a co, nažranej fíra ČD Cargo, jako sviňa, do toho fláknul. Proto taky jezdil na nákladech a ne na EC/ICE.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 09:18:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Amper" = 173:
Stačí nebýt líný a trochu se snažit hledat na Internetu - základní informace o možnosti získat něco si inteligent dokáže najít snadno = viz třeba:
http://seznam.normy.biz/pokrocile-hledani.php?page=2&znak=7363&ka tcis=&nazev=&oznaceni=&mod=AND&orderby=znak&desc=
= podrobnosti:
ČSN 73 6380 (736380)
Železniční přejezdy a přechody
Katalogové číslo: 68962
Cena: 320,- Kč
Vydána: 04.2004
Účinnost: 2004-05-01
Změny a opravy: Z1 5.08t, Oprava 1 6.10t (zobrazit podrobnosti o změnách = http://seznam.normy.biz/zmeny.php?katcis=68962)
objednat tuto normu = http://shop.normy.biz/d.php?k=68962
K této normě si můžete zobrazit náhled obsahu = http://nahledy.normy.biz/nahled.php?i=68962
- žasnu, jací neumětelové se tady soustavně vnucují se svými moudry, s přitom si ani nedovedou sehnat relevantní podklady ...

Ad "kremak432" = 12.04.2011 - 08:58:39:
Já jsem o tom slyšel něco jiného: prý měli spočítáno, že se tam vejde snad 20 vozů, a tak si posunovač místo posunování šel uvařit kávu - jenže těch vozů prý bylo ve skutečnosti o dva víc a strojvedoucí (59 roků !!!) to asi nevěděl a zjevně počítal s tím, že jich je jen těch "20"; při vyšetřování dali samozřejmě všem účastníkům nehody "dejchnout" a strojvedoucí prý "nadejchal" - kolik, to netuším, ale nechápu, proč u vědomí, že pil a vozy se díky i jemu "vyvalily na bok", neutekl včas na několik hodin někam na okolní hřbitovy s odkazem, že z toho dostal šok: zbytek života v doživotní chudobě mu rozhodně nepřeji ...
V.Vraný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.233.64.81
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 09:28:05    Odkaz na tento příspěvek  

Nemohu zde nereagovat na příspěvek "kremaka 432". Pán zřejmě patří do spolku účastníků hospodských pivních lig, kteří všude byli, všechno znají a všichni ostatní mimo soutěž jsou blbci. Ostatně styl jeho příspěvku tak vyznívá. Dotyčného strojvedoucího, který byl při výkonu služby v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, znám osobně a rozhodně nemohu souhlasit s tvrzením, že jde o ožralu, který měl jen na to vozit náklady a ne vlaky pro substrát, jak je zde posměšně nazýván přepravovaný obsah vlaků osobní dopravy. O pozadí nehody víte prd, jen jste si tu anonymně plivnul na slušného člověka.
David_pecina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 11-2003
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 09:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak: děkujeme za názor odborníka ze IV cenové. a ted co se stalo. strojvedoucí po vyjezdu z oblouku a z pod mostu zjištil že není postaveno na druhou kolej, ale na první kde stála odstavená souprava vozů. na tak krátkou vzdálenost a se sepravou 25 vozů ložených za zády holt nemohl mnoho dělat. pokud by někdo chtěl video zachycující vznik nehody necht mi napíše mail. shodou okolností na to místo kouká jedna z bezpečnostních kamer. a k tomu chlastání ... dělám na žižkově 23 let a jsem abstinent. stejně tak jako většina lidí co tam dělají
Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
http://www.modelarimhd.tym.cz/
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 10:44:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "David_pecina" = 529:
Já jsem se to, co jsem napsal, dověděl právě v té "IV. cenové", ale když jsme o tom debatovali, bylo nám všem divné, že by v současné době byl strojvedoucí ve věku blížícím se věku důchodovému takový "ožrala", aby si vědomě připravoval chudobný závěr života (byť na Žižkově je vcelku "klídek" a "závětří", které by k napití se alkoholu mohlo leckoho svádět): zjevně to "ožrala" být nemohl a byl přesvědčen, že žádné problémy mít nebude, protože jinak by se asi "dejchání" pokusil nějak vyhnout ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8596
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 11:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V. Vraný:
Prominou pane, ale když nás železničáře šotoušský substrát v jednom kuse nazývá "nádražníky, kolejníky, modrými gumami, modrogumídky" s mnohými přívlastky jako "umaštěný" atd., je ten "substrát" ještě celkem v normě, nemyslíte?

jů:
Samozřejmě, že donutit zastavit fíru přejezdník nemůže. Ani mu to nepřikazuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
David_pecina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 11-2003
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 11:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pražan:
toho co jste psal sem si nevšimnul. ale nevím o které nehodě je ted z vaší strany řeč. o tom najetí do budovy? čemuž vaš popis odpovídá a je vlastně i pravdivý. nebo ta co se stala ted v neděli. což byla věc na kterou jsem reagoval.
Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
http://www.modelarimhd.tym.cz/
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 13:01:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "David_pecina" = 530:
Hmm - možná máte pravdu: já jsem byl celou dobu, kdy jsme se o té nehodě bavili, naprosto jednoznačně přesvědčen, že se jedná o tu poslední, ale když to píšete takto, tak jste to mé přesvědčení zpochybnil - připouštím, že asi skutečně došlo ke "spodobě" a "informačnímu šumu", a že to, co jsem napsal, se vlastně týkalo toho sunutí "až do baráku", a že jsem to tedy vlastně hloupě "zašmodrchal" já. Takže se omlouvám - ale je to i důsledek toho, že ti, kdo vědí, jak to bylo, své informace včas neposkytli ...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2100
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 15:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co taková ztráta šuntu? To profičí vlak přejezd na kterém bude zvesela bílá blikat dál.
Netuším jaké je procento, že přejezd nebude zašuntován po celou dobu jízdy vlaku k němu, určitě aspoň v jednom momentě přejezd zareaguje, ale ta šance je tu vždycky.
Proto bílá na přejezdu pro mě znamená totéž, co "nebílá". Ať se třeba ten za mnou utroubí.
Citlivý čtenář ať se zase klidně urazí, ale drážním zabzař. nevěřím ani jako gumokol, ani jako možný budoucí fíra jim věřit nebudu. Vždy s velkou opatrností. Zkrat, chyba v softwaru, zanedbaná údržba, zapískované koleje... a jsme v tom. Nebo taková výluka, to aby měl člověk čtvery oči.

Ostatně, proč se na "nových" přejezdech na koridorech bílá rozbliká ihned po přejetí vlaku? Co přibližovací úseky? Vím že se to tady už řešilo, zapomněl jsem.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8601
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 15:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co taková ztráta šuntu?
Souvislá tráta šuntu v celém přibližovacím úseku? Třeba 1,5 km dlouhém? Prosím tě, přestaň žvanit nesmysly. Nejdřív si o tom zabezpečení přejezdů něco zjisti. Prameny se dají sehnat i na netu. Začínáš mi připadat jak ten mnich, co měl hodně knih, ale hovno ví, co je v nich.

proč se na "nových" přejezdech na koridorech bílá rozbliká ihned po přejetí vlaku?
Opravdu? Také jezdím jako gumokolista přes přejezdy na více místech trati 090 (koridor) a nikdy jsem si takové věci nevšiml.

ani jako možný budoucí fíra jim věřit nebudu
Pak jím dlouho nebudeš. S takovým nepřetržitým stresem ti brzy vylítne tlak k "sundávacím" hodnotám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2101
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 15:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však říkám, že tomu nevěřím a je to snad i nemožné, ale jisté procento tam určitě existuje. Na co by jinak zabezpečováci vypínali ZZ na neprojížděných kolejích a taky Drhlíky by nemusely existovat. (byť ne na všech 810 je čistící přítlak funkční a ne každý fíra ho použije). Pokud předtím x krát brzdil a koleje jsou v pořádku - proč taky. Ale existuje.

tlak k sundávacím hodnotám Neboj, ono se to časem poddá.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8605
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 16:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neboj, ono se to časem poddá
No když to "poddání se" stihneš do příští periody (u tebe patrně hned za rok od té první), pak jo.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 16:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuriozity přejezdů: http://www.youtube.com/watch?v=x2fhwkAta1Q&feature=related (těsně po průjezdu vlaku 1x pozitivka)

http://www.youtube.com/watch?v=eJeJ40FszI8&feature=related (pozitivka ruší CBčko)
------
Ty pozitivky těsně se rozblikající po průjezdu vlaku snad tam někde najdu taky. Ale viděl jsem to na vlastní oči několikrát a někdo mi snad jednou vysvětloval, nbo jsem to četl tady, proč to tak je a že to snad ani chyba není. Nevím, fakt si už to nepamatuju.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8607
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 16:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že jednou problikla, pak záznam končí. Na hlavních návěstidlech také dochází k problikům různých světel při jejich přepínání a za poruchový stav se to nepovažuje.
Žižkov
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.99.24
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 18:24:14    Odkaz na tento příspěvek  

David_pecina: Alkohol tam byl na 100%, dál překročení rychlosti a nedodržení jízdy podle rozhledovejch poměrů. Dost slušná dávka blbosti Fíra to holt totálně podělal.
David_pecina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 11-2003
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 18:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žižkov: vy máte k dispozici závěrečnou zprávu vyšetřovací komise? pokud ano podělte se s námi o ní. rádi se o přičinách nehody něco dozvíme.
Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
http://www.modelarimhd.tym.cz/
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 19:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Pražane (asi nomen omen, že), do neumětelů si dovol někomu říkat, až zvládneš základy českého jazyka. Slovo "dostupnou" v internetové diskuzi pro mě (a předpokádám, že pro dalších 99 procent účastníku diskuze) neznamená "koupitelnou".
Jestli nerozumíš rozdílu, ty umětele, tak mi z normy odcituj definici rozhledového trojúhelníku.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 19:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některé OT výlevy mě vytočí, omlouvám se slušným pražanům. I těm, s kterýma chodím na pivo.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3308
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 19:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na co by jinak zabezpečováci vypínali ZZ na neprojížděných kolejích
Co třeba spotřeba? On takovej koleják něco taky papká. A pak taky údržba něčeho, co není třeba.

Ostatně, proč se na "nových" přejezdech na koridorech bílá rozbliká ihned po přejetí vlaku?
Odpověď kolegy Plešouna z pondělí 16:00 nestačí?

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 20:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žižkov
Základní chyba byla že bylo postaveno na obsazenou kolej. Snad mi nechcete tvrdit, že za postavení cesty posunu nenese nikdo odpovědnost a strojvedoucí musí předpokládat že vyhybky mohou být postavené na přímou nákladní spojku do terminálu. Na první vyhybce dotyčné kolejové spojky chybí u vedlejšího směru jazyk...
Uvažování DÚ mě připadne úchylné. Kdyby dopravní předpisy řešily nástěnky tak by vedoucí posunu dostal procenta spoluviny už jemnom protože by neodpovídlala nástěnka předpisům.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 21:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: Přehlédl jsem to, takže omluva za vyvolávání duchů. Těsně za přejezdem návěstidlo proti směru jízdy daného vlaku, bylo to vysvětlení z dřívějška, co jsem zapomněl.
Už mám jasno.
Za chodu se nesmí požívat, pokud je vlak v tanci!
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.127.26
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 21:17:30    Odkaz na tento příspěvek  

D. Pecina: Zpráva pochopitelně ještě není, na to je příliš brzy. A pak - není důvod ji takto veřejně propírat, že. Určení zaměstnanci se potřebné informace dozví formou poučného listu.