K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 8. ledna 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 8. ledna 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ds
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.152.5
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 02:04:16    Odkaz na tento příspěvek  

Vám všem, slušným diskutérům, ač neregistrovaný, přeji více slastí než li strastí v nadcházejícím roce 2011
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.0.254
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 22:50:59    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: že by situace se zimní sjízdností tratí+chlív okolo ešusů, trakce 8 a osobních vozů a jejich potíží v zimním období byla nějak zářná, to taky ne.
Pravda je, že kritický technický stav (čekáni na koridor/velkou železárnu) na t171 je možná horší než provoz 70 prototypů od Škodů...
Posláno z mobilu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 01:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

heh to je furt německo velký vzor je v , ale co takhle porovnat kolik sněhových srážek spadne tam a kolik u nás. Vždyť k nám doleze zlomek toho co spadne u nich.
Jenže u nás k totálnímu rozvratu stačí 10cm. To je smutné.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8034
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
No nevim, jestli maji v tom Nemecku oproti 25ti cm v Decine, nebo Chomutove, cele dva metry, ale asi bude ten snih v Nemecku snehovejsi. :-D Jen trubka nechce videt, ze ten virivej snih je proste problem i pro neceska vozidla. A vynechany kazdy druhy vlak....ehmm, mame co dohanet. :-P
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 12:39:13    Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn : doplním pro připomenutí loňskou zimu, kde "pochcípal" špičkový EUROSTAR mezi kontinentem a Londýnem ...
Ykka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.77.184
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 15:19:19    Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu jde o výjimečnou situaci, dle mých zkušeností jsou služby Eurostaru na vynikající úrovni, i když poslední dobou vnímám mírné omezení počtu personálu doprovázejícího najíždění aut do vozů, pokud se toto děje např. i v údržbě tak je vysvětlení mimořádností snadné. Ovšem jak se říká, je to jen technika.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.52.163
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 16:12:39    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: pokud si budem říkat, že jsou i horší železnice než ty české, tak můžem jít hledat vzor třeba do Bangladéše...zatím si můžem říkat, jak je to u nás dobré, že se nemusí jezdit na střeše a na nárazníkách.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 18:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad MZ:
Když je někde kalamita, to člověk pochopí, prostě to nejde. Ale smutné je to, že jen kvůli tomu, se se někdo na něco vykašlal, nebo někdo něco nesmyslně ořezal, a pak vlaky stojí kvůli v podstatě banalitě, když i v tom marastu projedou klidně desítky km, to je smutné. A ten negativní tón tady pramení myslím ne z toho, že by se tu diskutující snažili za každou cenu očernit ČD a SŽDC, ale z toho, že železnice zcela zbytečně ztrácí tam, kde může předvést, že má navrch. A tak si místo uznání zatlouká další hřebíčky do rakve, jako by jich nebylo málo i bez zimy.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 19:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On si toho velkého třesku ještě nikdo nevšiml?
Scuderia Ferrari
Sensation =>
Vše je o lidech. Železnice nevyjímaje.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 20:09:06    Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls : Jak "někdo něco nesmyslně ořezal"?
Jakékoli ořezávání čehokoli v nákladech se dělá přece v zájmu daňového poplatníka, protože daňový poplatník (zastupovaný státem nebo kraji) nechce platit zbytečné výdaje, tj. na fírcimře 24 hodin denně sedící hejno strojvedoucích čekajících, až se někde něco zpozdí, nákladné udržování mnoha "historických vozidel" (141, 749, 750, 451/452) v provozuschopném stavu a jejich rozmístění ve vybraných stanicích, aby mohly během několika minut vyjet, k tomu připravení vlakvedoucí apod.
Stejně tak se ruší různí vymetači výměn, zařízení pro ohřev výhybek nemá dostatečný výkon - za miliony by se muselo přivést nové vedení VN, postavit trafostanice, natahat kabeláž ... tohle přece kvůli několika dním s padajícím sněhem a několika hodinám zpoždění nebude stát (vlastník tratí) financovat z peněz daňového poplatníka ... To opravdu nemůžete po odpovědném správci státní kasy - nyní panu Kalouskovi spravedlivě požadovat ....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8035
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 21:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241:

Zanechte podsouvání. Nic takového jsem nevyslovil. Německé železnice nejsou jistě horší než české, z mnoha důvodů. Ale chtěl bych zdůraznit, že i jiné železnice (včetně těch o dost vyspělejších) mají obdobné problémy z obdobných příčin, jako ty české. Taky to neberu jako jejoch omluvu, ale spíš jako o snahu trochu objektivizovat vznik negativ.

To je stejné, jako když někdo z dotázaných cestujících v průzkumech, nebo třeba R.J. unisono tvrdí, že vlaky ČD jezdí věčně zpožděné. Kolika vlaky asi tak jedou za 24 hodin? Kolik z nich je zpožděných? Já za dvoudenní 23hodinovou směnu na PTG odvezu třeba i 12 vlaků a všechny včas, takto celý měsíc a zpoždění na d 5 minut mám tak sotva na 1/25 odvezených vlaků. Co je objektivnější pro posouzení věčné zpožděnosti ČD?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4823
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 21:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ty jseš dítě štěstěny. Já od změny grafikonu šel s přesností rapidně dolů.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 21:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych byl opatrnej i s tou 090. Jedna cesta do Děčína na podzim s +60 a to až druhým R neb ten první nejel (tuším že se cosi vytelilo v obligátních Hrobcích), pak cesta na EMĚ naštěstí s kolem tedy pokračováno na něm z Vraňan kde lehlý zabzař, zpět do z Počáplů mělo "jen" asi +20... Na Novej rok zdechlá a odřeknutá z Brodu 1145. O 171 je zbytečný se šířit, tam je to od sněhu vyloženě loterie "bude - nebude dnes průser".
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8036
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 21:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
I když jsem loni rejžoval na Berounech, měl jsem sekeru jen jednou 15 minut kvůli výhybkám v Berouně pod sněhem, a to jsem tam těch šichet nasekal docela dost.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8037
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 22:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček:
ČD nemůže za to, že jste magnet na průsery.

Já jezdím taky občas vlakem jako pasant a to naposled na otoč do Přerova a předtím dvakrát do Brna. Všechny vlaky pásly jako prdel na hrnec. V Brně jsem měl na vyřízení pohledávky asi 1,5 hodiny a za tu dobu jsem stihl otočit tramvají do okrajové části města na jedno sídliště (Heliservis) dokonce s přestupem tram-bus a zpět do Ltm. V Přerově jsem měl na nádru 45 minut na vyřízení aukrové koupě HTCéčka. Vše OK a doma včas. Holt někdo jede 3x a včas a jiný si vybere peška, 3x a vždy pozdě.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 09:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastníkem PKP Cargo je DB Schenker. Před několika lety mně říkal můj kamarád z Berlína, takto zaměstnanec tehdejšího ředitelství DB Cargo, že je plán na získání nákladní dopravy po železnici v ČR.
Spojení ČDC a PKP C je navíc spojení podobné podruhyni a statkáři. Ale třeba z toho něco kápne.
Nemyslím zaměstnancům a bezprávným občanům naší zvláštní demokracie. P.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 10:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastníkem PKP Cargo je DB Schenker.
Tento nesmysl jste pochytil kde?
97,53 % akcií PKP Cargo vlastní polský stát, zbytek vlastní PKP S.A.
jirka z....
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 10:39:08    Odkaz na tento příspěvek  

drn: jednou zavate vyhybky? to mluvite o cervenci?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8038
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 11:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z.....

O červenci? Beroun leží na Novém Zélandu? Mluvím o přelomu listopadu a prosince.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 12:42:26    Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn : záleží na okolnostech, já si taky nemohu na služby ČD stěžovat, dokonce mne často dovezou do cíle ještě dříve než vyhledal IDOS, nezřídka i s hodinovým náskokem ...
Např. 27. prosince, jsem měl dorazit podle IDOSu na Smíchov v 18.27, ale stihl jsem to o 60 minut dříve. Stačila maličkost - v Brně udělat "nereálný" přestup od spěšňáku na ECčko jedoucí tvrdě včas ... je otázka, proč je spěšňák trasován tak, že není standardní přípoj - nic tomu nebrání. Na HLN přestup na vlak od "východu", který se taky podle IDOSu nedá resp. v jízdním řádu není vůbec uváděn jeho odjezd z HLN na Smíchov. Tyhle vlaky totiž nejsou uvedeny v jízdním řádu trati 171, na 010 je uveden pouze příjezd na HLN a na Smíchov ... Vyjmenované vlaky sice mohou teoreticky odjíždět s náskokem po ukončení výstupu cestujících, nicméně mohou odjet až po ohlášce za předchozím vlakem, který má stanovený odjezd v x.15, prakticky tedy až v těch plánovaných x.20, protože jejich vlaková cesta je zpravidla rušena vlakem jedoucím od Vyšehradu s plánovaným příjezdem v x.19.
Přijede-li ECčko s nepatrným náskokem, dokonce na stejné nástupiště, lze "smíchovský" vlak v pohodě stihnout ...
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 13:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taktéž Cargo
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3329
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 13:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo, já taky už víckrát stíhal nepřípoje. Vloni se třeba R z 230 formálně nestíhal R na 170 ale v praxi to dost často vyšlo.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 14:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepřípoje bych ze zákona zakázal. Ukazují na schválnosti, nebo špatnou práci při tvorbě grafikonu.

(A teď do mne)
Rozpočtová odpovědnost teplického primátora by měla být vzorem vládě.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 14:18:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Franta" = 916:
To ovšem chcete "stavět dům od střechy": železniční infrastruktura je taková, jaká je, a vozidla jsou taková, jaká jsou - a s tím mnohdy skutečně v taktové dopravě kvalitní přípoje vytvářet nelze. A kromě toho, žádný zákaz ještě ve skutečnosti nic dokonale nevyřešil - a už vůbec ne v českém prostředí ...
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 14:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: To je v Drážďanech a za Cargotramvají firma Volkswagenu ne ? Sem na to čuměl jak puk.
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !
Fotka má vyjadřovat skutečnost ne fikci !!
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 15:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepřípoje bych ze zákona zakázal.
To je jako zakázat tuhé mrazy.
špatnou práci při tvorbě grafikonu
A dosavadní neexistence perpetuum mobile ukazuje na špatnou práci fyziků. Anebo schválnost?
(A teď do mne)
Zkuste sestrojit bez nepřípojů takovou jednoduchou věc, jako je večerní jízdní řád tří linek metra.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3331
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 16:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak samosebou že to někde nevyjde. Třeba východní Čechy jsou docela dobrý až na vazbu z 040 na 032/047 v Trauči. Jenže co naděláš - když se udělá Trauč tak se to rozesere jinde...
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 17:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky..
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 17:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, bylo to nedávno v některém auto pořadu, kde byli navštívit továrnu VW v centru města a takhle tam dopravují materiá. Ale který pořad přesně to byl si už nevzpomenu(určitě ne TopGear), ale myslím to nebyl ČT a ani Prima.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 18:00:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Babilon" = 703:
Zkuste sestrojit bez nepřípojů takovou jednoduchou věc, jako je večerní jízdní řád tří linek metra.
No, máte-li na mysli pražské metro, pak při desetiminutovém intervalu to jde docela v pohodě - a ani přitom nezahltíte přestupní eskalátory, jak se to v některých případech daří těm expertům, kteří grafikony metra konstruují (jde to, tuším, už od intervalu cca 7,5 minuty - záleži samozřejmě na tom, co považujeme za přípoj, a co za nepřípoj): nechápu, proč "to nejde" - "áčko" musí křižovat v polovině úseku mezi Můstkem a Muzeem, nikoli na Můstku, a ostatní lze odvodit. Nebyl to samozřejmě úplný zázrak, ale určitě by to (z pohledu cestujících) nabízelo lepší situaci, než je ta současná - při té úvaze mi šlo jen o "optimalizaci" přestupů a dále jsem ji nerozpracovával = nezkoumal jsem, jestli by z toho nevyvstala například vyšší potřeba náležitostí na některé trase (což je možná právě ten důvod, proč "to nejde" ...) ...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 18:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nepřípoje mi sou někdy milejší, nežli pseudopřípoje. Viz Budějovice a (ne?)přípoj mezi R639 a R662 (13:56, resp. 14:01 odjezd). Osobně bych na tento přestup moc nesázel. Například.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 19:01:00    Odkaz na tento příspěvek  

Franta : především byste musel definovat, co to je nepřípoj ... za přípojný vlak se v rámci ČD obecně uvažuje vlak jedoucí do 45 minut ... tak nějak to můžete odvodit z "vlakových průvodců" a vlaků tam uvedených. Konec konců podobně vypadají i údaje o přípojích v německých nebo rakouských "průvodcích".

Jinak ideální grafikon, který by řešil všechny přípoje NEEXISTUJE NIKDE, ani v mém oblíbeném Švýcarsku. Kolikrát se mi stalo nebo stane, že v daném směru jízdy ujede přípojný vlak třebas o 5 minut ... každou hodinu a další spojení je za 55 minut. Jelikož pravidelný přepravní proud neexistuje, tak to nikdo neřeší, resp. časem to třeba vyřeší přechod ze 60 na 30 minutový interval.

Pražan : při 10 minutovém intervalu je požadavek na tvorbu "přípojného" grafikonu metra úsměvný ...
I když se bude čekat na "přípoj" 9 minut, protože to nevyšlo, tak se čeká v relativně kultivovaném a teplém prostředí - na rozdíl od venkovní tramvajové zastávky, kde existují v polonočním nebo víkendovém provozu se 20 minutovým intervalem 19 minutové nepřípoje, protože ve "styčných" zastávkách na sebe tramvaje nečekají ...
Nelze pominout, že součástí "konstrukce" takového přestupního grafikonu je i doba na přesun. Rychlost eskalátoru je sice "daná", ale rychlost chůze k eskalátoru je u různých cestujících jiná, takže rychlochodec bude čekat na přípoj 9 minut, ten co se bude šourat z nejvdálenějšího vozu "první" soupravy třebas jen 6 minut ...
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 19:51:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Miroslav Zikmund" = 05.01.2011 - 19:01:00:
při 10 minutovém intervalu je požadavek na tvorbu "přípojného" grafikonu metra úsměvný ...
To je samozřejmě pěkná blbost: za "úsměvný" je takový požadavek snad možno považovat tehdy, kdyby vytvoření dobrých přípojů vyvolalo nárůst potřeby náležitostí (a tedy třeba i následné zvýšení jízdného), nebo pokud by přineslo nějaké velké obtíže či komplikace (momentálně mě však žádné možné nenapadají) - jakmile ovšem takový nerealizovaný "úsměvný" požadavek znamená v souvislosti s dalším přestupem třeba hodinové prodloužení celkové cestovní doby (protože musí odjet k metru třeba o hodinu dřívějším autobusem PID nebo mu naopak nějaký takový autobus směrem k cíli jeho cesty ujede) nebo ujetí dálkového vlaku, pak se na obličeji postiženého rozhodně žádný "úsměv" neobjeví - a nevyvolá jej jistě ani "chlácholení", že narozdíl od nepřípojů v povrchové dopravě může čekat "v relativně kultivovaném a teplém prostředí" ...
Osobně ty zbytečné nepřípoje považuji především za lemplovství a "bezmozečnost" některých z těch zaměstnanců firmy, kteří provoz metra organizují na úrovni "základního řízení".
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 20:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokument je zde : http://www.youtube.com/watch?v=nd5WGLWNllA
D-laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.73.212.207
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 21:26:50    Odkaz na tento příspěvek  

K těm "nepřípojům". Když zjistíte, že například os od HB přijíždí do Kolína v 16.43 a spěšňák do Trutnova odjíždí v 16.42, začnete nadávat. Takže pojedete dřívějším vlakem a strávíte skoro hodinu v "příjemné" společnosti v hale v Kolíně. Budiž. Jenže potom zjistíte, že tenhle spěšňák spěchá tak moc proto, aby na výhybně za Velkým Osekem čekal dobrých deset minut na křižování (to čekání je zde zcela běžné). Průvodčí vám to vysvětlí tím, že se to zavedlo při rekonstrukci nástupišť, kdy nebylo místo. Proč to ale zůstalo, netuší. A teď tvrdě do mně!
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 22:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

"Proč to ale zůstalo, netuší. "
No zřejmě proto, že se nikdo z tvůrců nového neřádu pro trať 231 neobtěžoval zeptat či nahlédnout do "plachet" kolegů, kteří malují tratě 010,011.230, popř. i 014. Uvažování typu "proč bychom tam čekali, stejně odtamtud nikdo nejezdí" ale není specialitou tvůrců grafikonů jen drážních, ale, bohužel, i autobusových a(to je asi nejhorší) někde i ideeskových. Jasně, nikdy to nevyjde tak, aby vždy a všude přípoje vycházely, ale proč např. autobus č.1, který ráno začíná na vesnici(kde nemusí čekat na žádný přípoj), má v nejbližším přestupním bodě jednominutový přípoj( a navíc nereálně krátkou jízdní dobu, takže pravidelně přijíždí opožděn o 3-5 minut) na bus č. 2, který má v rozkazu napsáno: Spoj vyčká příjezdu busu č.1 max. 5 minut, ale současně tam má i uvedeno tučným písmem: spoj má v uzlu X návaznost na linky x,y,z(kde ta návaznost je vyjádřena příjezdem v t.28 a odjezdy t.30, a jízdní doba se dá dodržet jen za optimálních podmínek), přičemž další spoje linek x,y,z jedou v t.45-t.50. A téměř to samé se vyskytuje i při některých "přípojích" od vlaku na busy i opačně, z busů na vlaky.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 23:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych se zeptal,čemu se na dráze říkalo "kočkopes"?

Mám takový pocit že pan premiér Nečas bude skrytý šotouš...
http://www.novinky.cz/domaci/221539-je-to-kockopes-zautocil-necas -na-johnuv-zpusob-vyberu-.html

odkaz záměrně není v plném znění

(Příspěvek byl editován uživatelem lc937gt11.)
lexmark
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.76.182
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 23:34:33    Odkaz na tento příspěvek  

D- Laik: Pobyt na Káníně dle SJŘ 2,5 minuty. Čeká se tam většinou tak maximálně 5-6, jinak křižování v Dobšicích, popř. v Choťovicích, ale to už je docela extrém (bavím se o lichých Sp). Pokud se tam totiž zdržíte déle, tak už brzdíte rychlík na Hradec, kterému vlastně navážíte lidi do Chlumce. To jen na vysvětlenou s tím čekáním. Jinak já grafikon netvořím, jen se ho snažím dodržovat....
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 13:59:02    Odkaz na tento příspěvek  

Pražan : momentíček, jakmile do toho "úsměvného" grafikonu začnete tahat nějaké další návaznosti > autobus, tak pak to není o "přestupním" grafikonu tří linek metra ... Snad nechcete dělat "přestupní" grafikon metra, tak aby vyhovoval všem návazným autobusovým linkám ... Uvažte kolik linek navazuje na Černém Mostě na metro, kolik na Smíchově, kolik Na Knížecí, kolik na Zličíně a i na dalších stanicích. Budete do toho zahrnovat třebas Florenc ?
Těžko uděláte optimální přípoje bus > metro na Černém Mostě, když tam BUS zastavuje i na třech různých zastávkách Černý Most "M" s možností přestupu na METRO a ve vyhledávači spojení IDOS je jako přestupní uvedena ta nejvzdálenější ... s nejdelší docházkovou vzdáleností ...
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 14:17:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Miroslav Zikmund" = 06.01.2011 - 13:59:02:
Samozřejmě nemyslím optimalizaci všemožných spojení po celé Praze - pouze tím chci naznačit, že devítiminutový "nepřípoj" při přestupu v metru MŮŽE poškodit nemálo metrem cestujících osob, a že je proto pitomost, když jej organizátor dopravy neodstraní (či naopak dokonce nově vytvoří), pokud ten nepřípoj nemusí existovat bez současného vzniku jiných (velkých) problémů, ale třeba jen proto, že to hloupě považuje za pouhý "úsměvný" požadavek !!!
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 17:07:02    Odkaz na tento příspěvek  

Pražan : zajímavé je, že vám vadí 9 minutový nepřípoj - protože dokážete příjít z jedná stanice na druhou za pár desítek vteřin - u osoby "pomaleji pobyblivé" se může zkrátit na 5 - 6 minut, ale nevadí vám 19 minutové tramvajové / autobusové nepřípoje, které jsou ještě horším zlem ... když víte, že metro jede v pravidelných 10 minutových intervalech a víte, kdy jede autobus, tak prostě běžte o jeden "vlak" dříve ...
Druhou možností je, interpelovat "organizátora" aby upravil časovou polohu návazného autobusového spoje ... Upravit jízdní řád jedné linky je asi jednodušší než vymýšlet "přestupní" grafikon spojů jezdících v 10 minutovém intervalu. Nehledě na to, že se fakticky nejedná o 3 linky, ale o 6, protože každý směr jízdy musíte uvažovat pro přestupy samostatně ... Ideálně by se tedy musely vlaky obou směrů křižovat současně v téže stanici = nárazové kapacitní přetížení eskalátorů > prodloužení přestupní doby ... na Muzeu C prodlužuje přestup na B nesymetrické provozování eskalátorů. Jste-li při jízdě od Kačerova "na konci", musíte projít přes polovinu nástupiště, abyste se dostal k eskalátoru na linku A, protože ten blížší jezdí jen "nahoru" ...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 19:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: úplně nejlepší bude, když to těm bezmozečným lemplům firmy organizující provoz metra dokážete.
Věřím tomu, že i řada obyčejných zaměstnanců Vám bude tleskat, pokud dokážete nesmyslnost současného stavu. Obávám se však, že to není tak jednoduché, jak se Vám to z nástupiště jeví. Přeji hodně úspěchů.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 21:48:11    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:IDOS to je kapitola sama pro sebe.
Jak najde vozíčkář nejlepší spojení?Zkuste to.
Pavel78
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.4.27
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 03:03:26    Odkaz na tento příspěvek  

Důležité je že ČD konečně docela rychle nasazují NAD. Konečně přestáli lhát větami typu:
NAD nelze zajistit z důvodu nesjízdnosti komunikací. Pro cestující je jistě toto velmi dobré a možná budou časem spojům ČD zase trochu důvěřovat. Bohužel se tím přiznává smutná pravda že silniční autobusová doprava je v zimě poslední dobou spolehlivější než železnice. To jsme to ve 21. století tedy dopracovali. O důvodech se tu již napsalo hodně. Je to tedy jenom smutné konstatování.
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 07:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel78: Pro cestující to dobré je, ale jen pro některé, protože zastávky mezi Borovou a Poličkou jsou zcela mimo silnici a cestující, kteří o NAD nevědí, tak jim to je prd platný:-( A bohužel, i přes moderní zab. zař. hlášení na zastávkách není:-(

(Příspěvek byl editován uživatelem Bubu.)
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 08:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubu . kde a na ktorých zastávkach autobusov na cestách je rozhlas, alebo iný inform. systém ?
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 09:44:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel vlakové zastávky.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 11:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Keď porovnávame autobusy so železnicou, ja som myslel na tie rozdiely.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 12:33:13    Odkaz na tento příspěvek  

máte-li na mysli pražské metro, pak při desetiminutovém intervalu to jde docela v pohodě
Pokud čekání půl intervalu považujete za vyhovující, tak to asi půjde.
Pokud chcete přípoj do minuty, tak to nejde.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 13:52:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Lexa_karel" = 114:
Bohužel nemám k dispozici nezbytné aktuální podklady s parametry (aspoň stávající grafikon) - a uznávám, že ne všechno úplně vyjde: aspoň jeden nepřípoj asi vznikne i při intervalu 10 minut.
Zjednodušeně popsáno považuji při intervalu 10 minut za asi nejvíce s blížící možnému optimu přibližně následující princip:
- trasa "A" = křižování vlaků v polovině úseku mezi stanicemi Můstek - Muzeum v čase "T",
- trasa "C" = křižování vlaků v polovině úseku mezi stanicemi Florenc - Hlavní nádraží v čase "T + i/2",
- trasa "B" = křižování vlaků v úseku mezi stanicemi Florenc a Náměstí Republiky poblíž stanice Florenc (aby v ní byl "časový rozestup" protisměrných vlaků 1 minuta) v čase "T + 0,5´"
= v tomto případě bude nejhorší přestup mezi trasou "A" a "B" ve směru z Dejvic na Černý Most, ostatní by měly vycházet jakž-takž přijatelně: je to ovšem z pohledu "výhod" pro cestující a nezkoumal jsem, jak by se takové řešení projevilo v dobách na obraty souprav a na celkové potřebě jídzních náležitostí. A rozhodně nechci tvrdit, že mám "patent na rozum" - naopak uvítám, když někdo vymyslí něco ještě lepšího.

Ad "Aleš Liesk." = 07.01.2011 - 12:33:13:
To samozřejmě považuji, protože do minuty by i ve stanici Muzeum stihl přestoupit leda tak Usain Bolt (i když se připravím a snažím se být mezi prvními u eskalátorů, potřebuji na SPOLEHLIVÝ přestup rozhodně víc, než 1 minutu) - a při intervalu 10 minut bych uznal za ještě přijatelných dokonce třeba až i 7 minut (byť to už určitě není "nic moc"), protože pokud mají být zajištěny přijatelné přestupní vazby v obou směrech a cestující se nemají ušlapat u eskalátorů (často fungují jen po jednom v každém směru), tak lze akceptovat jako ještě běžně přijatelných 6 minut i u Muzea (jinde je to samozřejmě s ohledem na délku přestupních tras i více).
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 14:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn: Ale jde o to, že jednou jede vlak, pak autobus pak zase vlak. Kam pak tedy maj lidé jít? Když je nemá kdo informovat. Je to docela problém.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 15:09:02    Odkaz na tento příspěvek  

Já samozřejmě nemyslím, že čekání do 1 minuty znamená, že když přijedu v X na MU-C, tak že v X+1 odjíždím z MU-A.
Myslím tím to, že když v X přijedu na C, tak po době nutné pro přesun od posledních (resp. prvních) dveří soupravy C na peron trasy A mi Áčko přijede do minuty.
Pokud jste ochoten čekat 7 minut při intervalu 10, tak není co řešit.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 20:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: přestože neznáte GVD, potřebné náležitosti,..., tak jsou to bezmozeční lemplové.

Poradím Vám následující: dopravu si u DP hl.m.Prahy někdo objednává, tedy někdo, kdo zadává parametry a je tím, kdo řekne "za tolik Kč to takhle bude" - zkuste se na něj obrátit.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 20:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubu : a kto povie tomu cestujúcemu na atobus. zastávke : choď na vlak, aj keď máš zo stanice ďalej do bydliska, alebo cieľa cesty, autobus dnes nepôjde, nemáme prevádzkyschopný náhradný vehikel,neprišiel šofér, niekde na ceste je nehoda, cesta je zablokovaná ??
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 20:55:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Aleš Liesk." = 07.01.2011 - 15:09:02:
V tom případě se ovšem nejdříve naučte psát lépe česky: nejen já jsem nepsal nic o čekání, nýbrž o přestupu, a ani Vy jste se o žádném čekání výslovně nezmiňoval - pokud totiž napíšete "přípoj do minuty", tak do té "minuty" musí pochopitelně být započítána celá doba potřebná na přestup, tedy včetně její části vyčerpané přesunem cestujícího mezi "rozumnými" místy na nástupištích či mezi "rozumnými" pozicemi vozidel. Tím chci vyjádřit, že při tvorbě grafikonu samozřejmě nelze vycházet z největší možné délky přesunu cestujícího mezi nástupišti či vozidly (= mezi pro přestup nejnepříznivějšími místy na nástupištích) a z rychlosti pomalé chůze seniora s holí a "taškou RVHP", ale z nějakých rozumných "středních hodnot" těchto parametrů, protože lze důvodně předpokládat, že většina cestujících, pro jejichž spokojenost má smysl se kvalitou přípojů zabývat, metro používat umí a má přehled o tom, jak se kde mezi trasami ve vlastním zájmu přesouvat co nejvýhodněji.

Ad "Lexa_karel" = 115:
Děkuji za mimořádně nedokonalou radu - zdaleka ne všechny parametry totiž může zadat objednatel dopravy, a právě ty "technické" a "technologické" podklady, které samozřejmě objednatel dopravy zadávat nemůže, jsou ty, které jsou pro optimalizaci přestupů potřebné nejvíc: užitečnější by tedy bylo, kdybyste mi místo "hraběcího" radění nabídl ty potřebné podklady (jak už jsem napsal, v nouzi by stačil i jen ten aktuální grafikon ...): na skutečnosti, že "ty zbytečné nepřípoje považuji především za lemplovství a "bezmozečnost" některých z těch zaměstnanců firmy, kteří provoz metra organizují na úrovni "základního řízení"", pouhá samotná Vaše rada totiž nemůže nic změnit.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 21:05:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Rk_kn" = 1852:
Neucházíte se náhodou o zaměstnání u Jančurova "RJ", že také přirovnáváte železnici k autobusové dopravě? Předností železniční dopravy v celé její historii totiž vždy bylo, že se starala o své cestující i mimo vozidla (což v případě dopravy autobusové je /aspoň v ČR/ stále spíše úplnou výjimkou) - současní "vládci" české železnice to ovšem už (bohužel) zjevně nepovažují za důležité ani potřebné ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 21:30:38    Odkaz na tento příspěvek  

Pražan : včera večer při cestě metrem jsem si uvědomil, jak je skutečně dětsky jednoduché udělat naprosto dokonalý přestupní grafikon metra při 10 minutovém taktu.
1. ve stanici Muzeum současně zastaví na trase A i C vlaky z obou směrů. Místo pobytu 15 - 30 vteřin tam budou stát o 5 minut déle, aby si cestující mohli vzájemně přestoupit.

Vlaky odjedou v témže okamžiku, podobně jako se dělá noční rozjezd v Lazarské ...

2. Stejné tak budou rozjezdové body ve stanicích Florenc a Můstek ... prostě se počká, až i ten nejpomalejší cestující to za těch 5,5 minuty stihne ...

Otázka je, zda ti cestující jedoucí přes dva přestupní čekací budy budou zasílat děkovné dopisy (maily, SMS) tvůrcům tohoto geniálního jízdního řádu, protože se jim cestovní doba prodlouží o 10 minut ... což je více než prodloužení cestovní doby v důsledku devítiminutévého "nepřestupu" ...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 22:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: asi jste přehlédl moji první větu, tak tedy ještě jednou.
Přestože z toho nic neznáte a podklady nemáte, tak urážíte - to není žádná rada, to je pouhé konstatování faktu.

Jste opravdu přesvědčen, že zadavatel dopravy si nemůže stanovit např. Vaše požadavky jako podmínku při sestavování GVD? Třeba se všichni chytnou za nos a ihned zajistí nápravu - nebo také řeknou "vážený pane, to je sice hezká myšlenka, leč oproti současnosti předpokládá nasazení navíc ..., což stojí navíc ....Kč, které bychom museli vzít někde jinde."

Závěrem jenom takový můj osobní dotaz: Vy si fakt myslíte, že TRAM, BUS i metro jezdí podle toho, jak se DPP zlíbí?
Pavel78
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.4.27
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 00:53:39    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: To ty lidi nechají opravdu stát Plzni až do rána venku před nádražím, protože to se na noc zavírá? Nedávno se ČD v televizi chlubily že v takových případech buď vypraví náhradní soupravu nebo zaplatí lidem taxíka. Pokud toto bude skupina cestujících požadovat pojede po D5 do Prahy kolona taxíků. :-)
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 03:55:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Miroslav Zikmund" = 07.01.2011 - 21:30:38:
To jste i Vy jen částečně "objevil Ameriku", ale dost neužitečně - já jsem takové řešení už před časem navrhoval prostřednictvím jednoho známého zaměstnance ROPIDu, aby byly tímto způsobem umožněny přestupy (aspoň) mezi posledními spoji (s tím, že by u nich byl v další části trasy porušen = prodloužen dosavadní interval 10 minut), ale ten posléze od "kolegů" zjistil, že prý "to nejde", údajně (především) proto, že na každé trati jedou poslední spoje jindy (příklad stanice Muzeum: trasa "A" = před 00:15 hodin, trasa "C" = po 00:20 hodin): na téma, proč třeba není možné prodloužit provoz na trase "A" (aby byl rozdíl v časových polohách posledních spojů odstraněn), když na jiných trasách se pro veřejnost jezdí déle (a o víkendech se zbytečně jezdí o hodinu déle všude), jsem pak další debatu už raději ani nezaváděl ...
Zvolit takové řešení pro všechny spoje už během večera, to se ani nepokoušejte navrhovat, nechcete-li být "za blbce", protože o takové prodlužování cestovní doby nepřestupujících cestujících nikdo (a nejen z nich) pochopitelně zájem nemá, nehledě k tomu, že by to nic nevyřešilo ani pro ty přestupující jinde = jen by čekali vlastně dvakrát (a v součtu vlastně cestovali o jeden interval déle) ...