K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. ledna 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. ledna 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 03:55:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Lexa_karel" = 116:
Ale nepřehlédl - jen jsem na ni nechtěl reagovat příliš vulgárně, tak jsem si reakci raději odpustil ...
Zadavatel si takovou podmínku samozřejmě stanovit může, a já jsem od samého počátku ani nevylučoval, že by takové řešení třeba mohlo i stát nějaké prostředky navíc (proti stávajícímu) a upozorňoval jsem hned, že nevím, co by udělalo s obraty náležitostí - ale zatím jste mě stále Vy ani nikdo jiný nepřesvědčil o tom, že byly skutečně vyčerpány (akceptuji, že v součinnosti ROPIDu a DPP-M) všechny možnosti k nalezení řešení výhodnějšího pro cestující, ani že by nebylo možno je realizovat i bez velkého nárůstu nákladů (třeba i ušetřením většiny potřebných prostředků jinými změnami v organizací provozu): ptát se na podrobnosti na ROPIDu považuji za zbytečné, neboť ten (bohužel) stále slouží především k přenášení politických rozhodnutí do organizace PID (a o žádném politickém rozhodnutí k této problematice nevím), přičemž princip "vyhýbavých odpovedí" jeho zaměstnanci jistě používat umějí také a nabízející se snadný "argument" jste popsal sám ...
A k Vašemu poslednímu "osobnímu" dotazu: nejdříve přesně definujte, co si Vy představujete pod slovy "TRAM, BUS i metro jezdí podle toho, jak se DPP zlíbí", abychom si pojem "jezdí" nevykládali každý jinak - ROPID si sice konečně asi už trochu "dominantnější" pozici vybojoval, ale to znamená jen tolik, že tím se jen změnil poměr podílů viny na nedostatcích v poskytované "nabídce služeb" a (podle toho, kolik "jalových" kilometrů stále najíždějí po Praze vozidla DPP) a i vina na nehospodárnostech se jen jinak dělí mezi DPP i ROPID, ale stále neleží výhradně pouze na straně "objednatele".
iPražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 63.223.80.84
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 05:34:53    Odkaz na tento příspěvek  

Pražan, jak bys chtěl odbourat jalové kilometry, když v sedle není potřeba tolika spojů jako ve špičce? Někam se ta vozidla musí uklidit a to někam znamená, že nesmí zůstat překážet ostatnímu provozu, takže jedou do garáže, vozovny, depa.
iPražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 63.223.80.84
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 05:41:07    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě zbývá podotknout, že ty jalové kilometry hltají bez rozdílu i ostatní poskytovatelé přepravních služeb PID jako Štěpánek, Connex, ČSAD, atd,atd... nejen tebou vzpomínaný DPP.
Stejné je to i v ostatních městech s MHD.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 07:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: nenavrhujte prostřednictvím jednoho známého z ROPIDu, ale navrhněte sám, se svým podpisem a plnou adresou, aby Vám mohli odpovědět.
Ze zákona je lhůta na odpověď tuším 30 kalendářních dnů.
Urážkami zde na K-R toho moc nezmůžete a ani se moc nedozvíte, jenom duševně nevyrovnaný jedinec by Vám soukromě poskytl podklady a tím porušil pracovní kázeň. Budete to muset vzít oficiálně.

Víte co je to audit? Pokud ano, tak Vám sdělím politické tajemství - v DPP i v ROPIDu již na popud exprimátora dávno proběhl a prostředky (na úkor provozu) ušetřil. Stejná renomovaná auditorská společnost posuzovala i ostatní "městské" firmy.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 09:46:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "iPražan" = 2x 08.01.2011 ráno:
Třeba tím, že autobusy nebudou jezdit po linkách "soupravově" a budou vyjíždět a zatahovat do a z těch zastávek, které jsou nejblíže k vozovnám, a to i když to ROPID přímo tak "neobjedná"), nebo že okolo 21. hodiny nebudete mít možnost vidět v pravidelném provozu (nedotčeném výlukami, které by jej v tomto směru postihovaly) potkávající se proti sobě jedoucí zatahující a vyjíždějící tramvaje jedné linky, přičemž každá je z jiné vozovny, ale ani jedna z té, u které linka na jednom konci začíná.
Ale musím přiznat, že mi občas připadá, že těch zhůvěřilostí je v posledních týdnech trochu méně ...

Ad "Lexa_karel" = 117:
Ale - že by "potrefená husa"?
Na Vámi zmíněný "audit" i na "úsporu" prostředků s ním souvisejích mám na základě svých informací svůj názor, zde který nebudu zveřejňovat (stačí připomenout, že návazně týž exprimátor přispěl k plýtvání například v nepromyšleně organizovaném prodloužení denního provozu o víkendových nocích) - takže další z řady Vašich výroků charakteru obdobného "hraběcím radám" ...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 09:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: Obávám se, že tito cestující to požadovat rozhodně nemohou, poněvadž v propozicích mimořádné události na trati 170 bylo uvedeno její řešení a cestující byli oficiálně přepraveni ranním rychlíkem ve 4:10 z Plzně, tudíž na kompenzaci či taxíka neměli nárok. Jestli ovšem uvízli někde ve sněhu a závějích třeba na 3 hodiny, tak dojeli do Plzně kolem třetí a tu hodinu si vklidu mohli počkat.
Pokud ovšem lisdi čekali v Plzni v noci na nádraží 3 hodiny, tak to není drzost, ale ještě něco horšího.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 10:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EC176 klekla v Prackovicích, cestující přestěhujem do R772 do Děčína a dále Os5264 do Bad Schandau a Dráždan.:-)
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 10:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: nemáte pravdu, ať je v propozicích k mimořádnosti uvedeno cokoliv, platí to, co je uvedeno v SPPO - konkrétně na toto by se vztahoval článek 259: "Cestující má právo v případě ujetí posledního přípoje, kterým by dokončil jízdu v době platnosti jízdenky na alternativní přepravu do místa, ve kterém leží cílová stanice uvedená na jeho jízdním dokladu." ...dále jsou v článku 259 uvedeny další podmínky, které ale v tomto případě byly splněny. Kdybych v tom vlaku (NAD) seděl já, nekompromisně bych se tohoto dožadoval a v případě, že by to pověření zaměstnanci ignorovali, tak bych tím taxíkem stejně jel a pak bych právo na proplacení uplatnil - neuspěl-li bych, soudil bych se. Dopravce zatím spoléhá na to, že ten článek 259 SPPO ještě dostatečně nevzešel ve známost, a tak se to snaží ochcávat právě tím, že těm chudákům kaštanům nabídnou, ať si v noci počkají, kde chtějí a milostivě jim nabídnou jízdu druhý den.

Protože bylo docela změn v SPPO, tak do vlaku nesedám bez stažených SPPO ve svém mobilu, abych pak mohl operativně zjišťovat na co nárok mám a nemám...doporujčuju to i ostatním
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 11:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PRAŽAN : Vôbec Ste ma nepochopili. Porovnával som rozdiely medzi autobus. a žel. dopravou.
Okrem toho, vo svojich 67 rokoch v jednej firme, už nepotrebujem ďaľšie zamestnanie. Jedine sledujem stav môjho účtu, či mi poslala Soc. poisťovňa na účet penziu.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 11:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri:
Jenže v tomto případě jde o náhradní přepravu za R 767 Cheb-Praha, tudíž nelze mluvit o přípoji. O něm by se dalo uvažovat, pokud by cíl cestujících ležel mimo daný úsek vlaku. Prostě se zasekly autobusy. Docela by mě zajímalo, zda vůbec někoho za Plzeň měly.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 12:25:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Suri" = 447:
Domnívám se, že byste stejně nic nevysoudil (kromě povinnosti uhradit soudní výlohy či aspoň jejich část): podle mě je v tomto případě třeba vycházet z obsahu článku č. 257 SPPO ČD (což dispečerský aparát asi také učinil), protože nešlo o "ujetí posledního přípoje", ale o "mimořádné ukončení jízdy před cílovou stanicí vlaku", a tam nárok na dopravu taxíkem nevzniká ani v případě "posledního" vlaku = tam je pouze zmíněno právo na přepravu do cílové stanice nebo stanice blíže cílové stanici "buď náhradní autobusovou dopravou nebo nejbližším vhodným vlakem ČD, a to i po jiné přepravní trase nebo i vlakem, ve kterém neplatí jízdenka cestujícího". A článek č. 259 se zase nevztahuje na "mimořádné ukončení jízdy před cílovou stanicí vlaku", ale jen na "ujetí posledního přípoje", což není popsaný případ - nárok na "náhradní" dopravu taxíkem k cíli cesty by v duchu této poněkud zvrácené logiky SPPO ČD ovšem nevznikl ani těm, kdo by v Plzni chtěli přestoupit na nějaký jiný vlak, nikoli pokračovat tím "postiženým" rychlíkem, protože jej článek č. 257 vlastně také vylučuje a nabízí jen stejnou možnost, jakou jsem uvedl vpředu (= de facto vyčkat dalšího vhodného vlaku ČD) ...
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 12:32:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Rk_kn" = 1853:
Ano, vždyť právě o to mi šlo: ve svém úctyhodném věku jistě (stejně jako já) pamatujete, že z pohledu "péče o cestující" byly rozdíly mezi autobusovou a železniční dopravou vždy propastné (ve prospěch železnice) - tak, jak jste to napsal, to ovšem vypadá, jako byste obhajoval pád "železniční úrovně péče o cestující" na podstatně horší úroven té autobusové, což se mi nelíbilo: pokud jste to myslel jinak, pak se za neporozumění omlouvám.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 12:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže podle té zprávy R767 nebyl ukončen v Plzni, ale odjel normálně na Prahu a dojel do cílové stanice - ne tedy, že byl ukončen v Plzni, jen bohužel nečekal sám na sebe resp. na R767 na dojezdu do Plzně - takže dle této logiky se nemohlo jednat ani o mimořádné ukončení jízdy před cílovou stanicí, jak naznačujete, protože vlak jel v celé trase, byť nespojitě, tj. vyskytoval se v jeden čas na dvou různých místech.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 14:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: To myslíte DNV? Pak se divím, že slovo renomovaná nemáte v mnoha uvozovkách....
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 14:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, chtělo by to vědět, jak dlouho naklonec ti chudáci v Plzni čekali.

To je snad opravdu cílená SABOTÁŽ.

Superprasárna, ale co jiného od ČD na 170 ve vztahu k těm chudákům jezdícím (přžedevším) na chebskou část čekat.

Nejen ten špinnavý šrot, který mají drzost nasazovat (a za který by kdekoli jinde v každé normální firmě už dávno skončilo komplet vedení plzeňského DKV), ale takové nehorázné jednání... Všude by dávno padaly hlavy, čehož se bohužel nedočkáme.

To chce už vážně BOJKOT.

Všem se omlouvám za emotivní výlev, ale opravdu by mě zajímalo, který blb tohle vymyslel a zda by měl odvahu postavit se do očí cestujícím.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59090
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 14:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta:
Se optej, jak to chodí v opěvované Evropě. Vysypou Tě na nádraží a starej se.
Onehdá při chlívu na DB nedojel EN až do Prahy, skončil v Berlíně. Z Prahy byla ČD vystavily náhradní sv, která se ale u Drážďan zasekala a kmen jí z Berlína zhruba o hodinu ujel. Cestující se mohli jít akorát tak klouzat před nádraží.
A to prosím pěkně byli cestující, co si zaplatili klidně víc než 100 € za lůžka apod. Ne trapných 150 korun.

Podobně přistupují k přípojům i v Rakousku.

Tím to nechci nijak zlehčovat, ale pokud nevidíš, že se v tomto ohledu u nás situace výrazně zlepšuje, a ještě Ti vadí, že včera se tím vůbec někdo zabýval (ještě před rokem bys prostě skončil v Plzni, i kdyby to mělo jen +60, a šmitec), tak jsi asi slepý.
Jo, na nakopání bylo omezení čekaček, kdy se ujíždělo s posledními spoji běžně (navíc to byla jen trapná výmluva, neb kraje pokutují především něco jiného). Ale to posledními úpravami bylo více než narovnáno.

PS:
Ty opravdu jistojistě víš, že ty busy nedorazily do Plzně až někdy ve tři ráno?
Taky mohli lidi skončit ve Stříbře, nebo kam ta NAD měla původně ject, a mohli být ponecháni vůli autodopravce (jemu se zasekla NAD, tak ať se stará...).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 15:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ochota zaměstnanců pomoct



FOTO GALERIE:http://www.flickr.com/photos/51447776@N06/

POSUN BEZTLUMIČOVÉ 751: http://www.youtube.com/user/MrTom754#p/a/u/0/tauz-3Y1NP0
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 18:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vcerejsi presun Plzen - Ostrava:
V cekarne na hlavnim je stale na hodinach cas o ctvrt hodiny zpozdeny , prestoze uz pred vanoci jsem na to upozornoval
Ex 355 jel z Plzne vcas
V Beroune (aniz bych neco zaznamenal od stanicni plechove huby, ale mozna neco rikali) pri pohledu z okna na pragotron sok: ODKLON a pod tim napsano VLAK ZRUSEN ... nevim zda vystoupit nebo ne... zustavam.... odjizdime ale vcas.
Po par minutach jizdy hlasi vlakovy rozhlas, ze se omlouvaji, ale z duvodu nehodove udalosti pojedeme odklonem pres Krc a ze tedy nebudeme stavet na Smichove
U Radotina par minut stojime, nakonec jedem normalne pres Smichov a na hlavnim mame necelych +10 ... takze tahle cast cesty bez problemu.
Nasledovalo pulhodinove cekani na 129 nebo 1585 - podle toho, ktery z nich pojede driv ... salamove bylo prihazovano po 5ti minutach (podle plechove huby se nestihl obrat - zvlastni, protoze 220 dojel vcas), u 129 se to zastavilo na ctvrt hodine (v realu 20min) a pri nastupovani tam posilak jeste nedorazil. Cesta do Olomouce bez problemu, postupne se darilo sekeru stahnout o 5 minut. V Olmiku plechova huba hlasi, ze posilak 1585 jede bez prvni tridy ... coz me v tu chvili netrapilo tolik, jako fakt, ze uprostred soupravy bylo misto jednoho Becka razeny zamceny lehatko (s ceduli "vuz nesviti" - no, s pripravou vlaku se v Praze vyznamenali u obou dvou
Prijezd do Vitkovic +5 byl velmi prijemny s ohledem na situaci v Praze na hlavnim, takze v konecnym dusledku taky vceku OK.

Ale k cemu je proboha nekomu dobry zaradit do vlaku vuz, ktery nefunguje a jezdit s nim po republice tam a zpatky? To je kvuli kontrolam z ministerstva, kterym se v tu chvili rekne, ze se rozbil cestou? Pokud jsem videl spravne, ta cedule "nesviti" na nem byla uz na Smichove... a vlak stejne odjizdel s temer pulhodinovou sekerou... to neslo aspon ten vagon vyradit?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 20:09:49    Odkaz na tento příspěvek  

Pražan : v kontextu toho všeho, co jste napsal plyne, je vlastně "přestupní" grafikon na metru při 10 minutovém intervalu nepotřebný, protože by v podstatě nikomu nic nepřinesl...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 22:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny 11: o auditu bylo tolik napsáno a popsáno, že by to chtělo zcela něco jiného než uvozovky. Pražan psal cosi o možnostech provozních úspor, o politických rozhodnutích,..., tak jsem mu přihrál odborně posvěcené úspory.
Mně na tom vadí jeho urážky, vše ostatní jsou slátaniny, z kterých si dělám (jak to říci slušně?) blázny, celá ta diskuse patří do uvozovek

Pražan: těsně vedle - žádná potrefená husa, ale z Vás ty znalosti lezou jak z chlupaté deky.

Nebojte se, soustřeďte se, dejte myšlenky na papír a podespané odešlete objednateli dopravy, odpovědět Vám musí. Z Vašeho pohledu možná hraběcí rada, ale jediná možná.
Soudný člověk Vám soukromě nedá jediný podklad.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 22:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Čím jsou myšleny ty "jalové kilometry vozů DPP"? Výjezdy a zátahy do vozoven/garáží? Není snad tohle čistě v moci dopravce, jak si co zorganizuje bez dalšího šťourání šťouralů?

Doufám, že se dočkám odborné odpovědi a výtahu z profesionálně zpracovaného návrhu na zlepšení od člověka, na kterého reaguji.
I´m Driving home for Christmas
PF 2011
Hradeckej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.165.194
Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 23:42:50    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, zajímalo by mě odkud(nebo lépe řečeno čím) ovládá strojvedoucí tlak vzduchu ve žlutém potrubí (používaného na "příslušenství"(dveře a třeba i řízená mašinka ve dvojčeti=> nemám ověřeno)) a na co dalšího se "žlutý" vzduch používá? Díky za odpovědi.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 00:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hradeckej: Nominuji Vás na baviče měsíce ledna.
Tlak v napájecím potrubí je shodný s tlakem v hlavních vzduchojemech hnacího vozidla. Nejde tudíž vědomě ovlivnit. Jen my, sklerotici občasným zapomenutím zapnutí kompresorů můžeme dočasně jeho tlak snížit, ale souprava se včas o vzduch přihlásí sama.
Tlak je ve vozech snížen upravovačem tlaku. Toho si můžete všimnout na vozech řady 010.
Použití: vykládka vozů Fals(s) a jejich klonů, vozů LH 40 ( mají AWT a jiné důlní firmy). U osobních vozů to bude v oblasti vypružení (vzduchové měchy např u řady 843), zmiňované dveře anebo třeba vakuové WC.
Případů použití u osobních i nákladních vozů bude určitě více.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Chodec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 12:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dle JPP šlo na 170-ce o srážku autobusů NAD rychlíků 767 a 764 v černošínskejch serpentinách. údajně byl zatarasen celý průjezd, tak kdo ví jak to vyřešili.. třebas se zbylý busy otočily lidi přešli a zpoždění bylo pár minut! ..ikdyž asi moc idealisická představa ..ale maximální zpoždění 23minut(767) a 26min(764) za výlukou dle babitronu by tomu odpovídalo
Pavel78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 20:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chodec
Jediné co vím že ti cestující z autobusů ještě o půlnoci nebyli v Plzni. Jenom doufám že je potom nenechali čekat do rána před nádražím.

Osobní zkušenost z Chebu, asi před 10 lety. Vinou ČD mě ujel poslední přípoj. Místo toho aby se o mě ČD nějak do rána postarali. Opravdu nepožaduji hotel jako v letecké přepravě. Byl jsem asi dalšími 8 protestujícími cestujícími vyveden bezpečnostní agenturou před nádraží do právě probíhající letní bouřky a nádraží bylo uzavřeno. Do dnes na tento zážitek nezapomenu. Proto mě dotyčných bylo líto.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 22:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co čekat od organizace, kde se celkový přístup ke všemu zastavil v době před 30 lety. Já mám podobný zážitek z předloňského září z Nové Paky, kde chcípla komunikace mezi Katrem a řidičákem. Nebýt naštěstí střízlivého kamaráda s autem, tak jsem na lavičce pod květináčema spal taky. Ráno ještě dělal výpravčí v Lomnici nad Popelkou dusno s proplacením potvrzeného neprojetého úseku trasy. Proplaceno až v Praze v infocentru-dlužno říct že bez té hádky a arogantního chování a okamžitě. (první vlaštovka ale jaro nedělá)
Ale to už jsem tu kdysi psal a byl jsem některými loajálními zaměstnanci fuckován, tak to pro ilustraci dneska stačí.
I´m Driving home for Christmas
PF 2011
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 23:39:00    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jsem zažil také. Jen by mne zajímal ten příběh dál, jak to pokračovalo? Při jízdě z řidičáku došlo ke ztrátě komunikace dozadu, na CATa. Jediné co šlo bylo brzdění. Jinak pořád dupal výkonem, co byl původně navolen. Velmi nepříjemné.
A jak se to pořešilo? Stačilo objet a CATem táhnout řidičák jako vůz. Problém šel za výrobcem.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 02:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mádl: On po ztrátě komunikace nesjede z bezpečnostních důvodů okamžitě z výkonu? No dobračka teda...
Náš (tuším) Sp1873 zastavil normálním způsobem v N. Pace a cca 15 minut se nedělo nic, já si mezitím všiml opakovaného resetování infopanelu a věděl jsem, že je zle.
Fíra se pak vydal dozadu, asi ke kabelu apod. Zkouška, dalších 5 minut nic, tak všichni vystoupili a vlak byl oficiálně odřeknut. Šel jsem za vlakvedoucí nechat si vystavit bumážku za neprojetý úsek na jízdence, byla ochotná a měl jsem to hned v ruce.
Potom asi tříhodinové čekání před nádražím na kamaráda s autem a to se ještě nevědělo, jestli vůbec přijede, zatímco poslední přípoj do Lomnice n/P někde v dálce ujížděl.
Katr asi půl hodiny potom odpálil směr Stará Paka, zřejmě prázdný, nádraží se totiž vylidnilo a my už byli taky daleko na zjišťování co a jak.
Objíždění se nekonalo, zrovna při psaní prvního příspěvku jsem na to myslel, že bych to tak udělal, ale těžko říct, proč se to neudělalo tenkrát. Nehce se mi věřit, že by to nikoho (fíra, dispečer, výpravčí) nenapadlo místo odřeknutí vlaku. Možná v tom byl jiný problém.

Jako "moučník" na závěr, druhý den hádka se senilním Lomnickým výpravčím, který velmi nevybíravým slovníkem odmítal (byť stanice obsazená pokladnou) proplatit moji bumážku. Přitom ještě nadával na vlakvedoucí, že to všechno zblbla a že mi nic neměla dávat, pak to omezil na to, že to špatně napsala a nakonec na jakýsi manipulační poplatek, který mě vyjde ve finále dráž, než vrácená částka. No, lepší lék na kocovinu jsem do té doby nezažil. Ta hláška mě skutečně pobavila.
Sice si aspoň telefonicky ověřil v Pace, že vlak skutečně chcípl, ale s kolegou se rozloučil slovy "já jim nic platit nebudu"! Šmitec.
Na Hlavním proplaceno ihned po příjezdu, prý to z menších stanic není první přihrávka k nim...

Dneska na to vzpomínáme my aktéři se srandou, našince hned tak něco neporazí. Ale pro mě to byla premiéra-poprvé jsem za 25 let častého cestování vlakem nedojel! Celkem slušný výkon...
I´m Driving home for Christmas
PF 2011
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4358
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 08:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On po ztrátě komunikace nesjede z bezpečnostních důvodů okamžitě z výkonu?

Pokud dojde ke ztrátě komunikace, měl by bouchnout ventil VZ.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
neználek druhý
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.188.139
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 09:32:50    Odkaz na tento příspěvek  

hlavni nadrazi dnes

- pred pragotronem oslovi czenglictinou zavality zarostly panacek s reflexni vestou a cedulkou PORTEER, skupinku turistku s kufry na koleckach, ti mu v zapeti ukazuji cestovni doklady a on, jelikoz mluvi nahlas je doprovodi k mezinarodnimu vlaku, kterym jedu i ja, cestujici doprovodil i do kupe k mistu, kde maji mistenky a nasleduje veta typu 10 euro for me, cestujici zaskoceni, dotazuji se zdali na to dostanou doklad, zda se jedna o zamestnance zeleznice atd, nicmene ,,podnikavec,, pritvrdil v tonu zadosti = vysledek 5 euro plus nejake drobne v CZK, nasleduje odchod ,,podnikavce,, z velmi hlasitym komentarem nespokojenosti, ve kterem se objevuji jen sproste slova. Toho si vsimli ostatni cestujici, kteri komentuji chovani zamestnancu ČD jako neustale zhorsujici....

- je s podivem, že tohoto úkazu si ještě nikdo zodpovědný nevšiml a nic s tím nikdo neudělal. Počet těchto lidí takto podnikajících na hlavním nádraží (dříve i holešovickém) neustále narůstá a rozhodně zahraniční cestující, kteří využijí jejich služeb jsou při nejmenším rozpačití. Za dále veškeré podnikání v prostorech ČD, musí podléhat souhlasu ČD a také se obávám, že tyto výdělečné osoby nevlastní živnostenské listy na obor podnikání, kterému se na našem největším nádraží věnují a tím pádem zajisté neodvádějí daně.

- to, že se nejedná o zaměstnance ČD je Vám šotoušům, zcela jasné, stejně jako většině lidí. Nicméně turistům zcela až tak ne.

Vím, že s tím těžko někdo něco udělá, ale nebylo by na škodu, kdyby jednou ty skupinky policistů korzující hlavním nádražím, si jednou posvítili na toto podnikání a jednali obdobně, jako když si někdo otevře v centru města stánek, na místě k tomu neurčeném a ještě bez dalších nutných naležitostí. míru zdar
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 11:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skupinky policistů jsou pod penzí a pod státem, tak co by se otáčeli. Mají svý jistý. Když starej zadupe že nejsou výsledky, buzerujou mnohem snazší terče za 3,14čoviny.
Na Hlavním dál somrujou houmlesáci, pořád tam probíhá obchod s drogama a čóre more, tam se to už nezmění, jenom tam přibylo pár zbytečných butiků, předražený PONT a zmizely stánky s jídlem za nějakou normálnější cenu.
Ze zákulisí snad jenom to, že fírové nemají odpočinkovou místnost, ani pomalu kam si odskočit, kromě vagonu a kolejiště. Cimru tam mají jen průvodčí, ale tam fírové nesmí. Pro svačiny si čety běhají poklusem do PONTu, chytře umístěného úplně na kraji u východu z nádraží. Evidentně totiž v zázemí neexistuje nic, jako bufet pro čety bez těch 100% přirážek k cenám.
Ať žije Grandi Stazioni!
I´m Driving home for Christmas
PF 2011
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 16:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Policie na hlaváku je ouplně k hov...Aspoň já mám ty zkušenosti.Šmajdaj a ničeho si nevšímaj.
A toho podnikavce sem viděl loni taky.Ala rázná průvodčí ho z EC na Berlín vyhodila.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Mexicannos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 19:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo kde se dá koupit lůžkový lístek na R17/18 z bohumína do nice a back, popř. kolik stojí a jestli se tam dá použít fipka.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 19:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 > ono bohate staci si predstavit bezneho cestujiciho, ktery prijede vlakem a chce si koupit dalsi jizdenku u kasy ... aniz by opustil areal tohoto nadrazi, neexistuje snad delsi streka nez z nastupiste ke kase a zpet... coz sice neni uplne nejbeznejsi situace, ale i ta zcela bezna - prichod na nadrazi, nakup jizdenky a odchod na peron je ted podstatne delsi, nez drive. No jo, hold pokrok nezastavime ... jen mam pocit, ze v podani CD+GS se ho snazi dohnat couvanim.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 20:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jestli se tam dá použít fipka

Jojo, ruská šlechta je zvědavá na českého baťůžkáře s fipkou a chlebem s paštikou
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 21:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mexicecannos: nemůžeš ten vlak použít není v našem jízním řádu, tudíš tam nemáš co dělat
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 21:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzpomenete ještě někdo na postih policistů za nekompromisní postup vůči bezďákům a spol. na Praha hl.n.?
Tenkráte se o to postarala Nova a máme výsledek, tak co se Vám nelíbí?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 21:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Pokladny se mi tam teď docela líbí, hlavně se zrychlilo odbavení, když zrovna člověk nejede na začátek víkendu a na většině přepážek svítí "zavřeno". To není nic neobvyklého. Informace a reklamace přehledné, sice na můj vkus až příliš sterilní prostor a barvy, ale to už je jenom kosmetika.
To umístění pokladen bohužel asi muselo ustoupit lukrativnějším butikům. Firma by do toho možná jinak nevrazila ani korunu. Taky hledat nějaké další služby v tom zmatku mezi těmi krámy je dost nepraktické.
Podcenili i kapacitu dopravníků. Když přijedou dva vlaky naráz, tak jsou tam vždycky fronty. Hlavně z EC, než tam nalezou turisti s těma taškama na kolečkách. Teď jsem tam dlouho nebyl, možná otevřením zbytku haly se to už zlepšilo.
I´m Driving home for Christmas
PF 2011
Vytrezvitel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 9-2002
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 21:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to M. Zlivský. 59090

To asi cestujete v jiném Německu, nebo se ti cestující nešli zeptat na informace? Mě před měsícem ujel ve Frankfurtu půlnoční přípoj do Manheimu. Přestože na frankfurtotronu svítil ještě nějaký vlak ve 2:45, tak mi paní na informacích bez řečí vypsala Gutschein na taxíka.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 22:49:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 : k těm jalovým kilomterům ... jistěže je to věcí dopravce, ale specialitou pražského DP je prohánění tramvají z jednoho konce Prahy na druhý, když se denní dvojčata nahrazují jednovovozou soupravou na polonoční a návazný noční provoz.
Kdysi jsem sledoval v Basileji, jak se redukuje dvojče ... Dvojče zastavilo na zastávce u vozovny, tam už čekal zatahovací řidič, rozpojil soupravu, zamával na předního řidiče, ten pokračoval s jedním vozem a sám pak zajel se zadním vozidlem do vozovny ...

Skutečně výživné je souběžná jízda "posledních" denních spojů v souběhu s pravidelnými nočními spoji na Barrandov, které pak jedou v podstatě pro nikoho do vozovny v Motole. Jako by nebylo možné ukončit jízdu buď u Anděla v Nádražní ulici a cestující odkázat na noční linku jedoucí v "závěsu" a zatahovat přes Knížecí kolem "Ženských domovů" nebo "vysypat" cestující jedoucí za Smíchovské nádraží a otočít soupravu na Smíchovském nádraží a poslat do Motola.
Podobně autobusy ... DP tvrdí, že pro výjezdy nebo zatahování se jezdí jinudy než po pravidelných trasách (údajně kratší trasou), proto není možné využít tuto jízdu pro přepravu ...

Ještě jako dítě školou povinné - když jsem dostal kvůli dojíždění na vzdálenou školu síˇtovku - jsem laicky začal "zkoumat" MHD v někdejším Gottwaldově, dnes Zlíně ... Tam prostě neexitovalo, aby jakékoli provozuschopné vozidlo jelo do vozovny nebo z vozovny prázdné.
Cokoli jelo, třebas z Příluku, Jaroslavic bylo zaneseno do vyvěšeného jízdního řádu s poznámkou kudy a kam jede, resp. kde končí...
I když šlo o autobusový spoj jedoucí třebas z Otrokovic (tam se speciálními spoji obsluhovaly fabriky ležící mimo dosah MHD jak na ranní i odpolední směnu, resp. odvoz z odpolední směny), tak byl zanesen v jízdním řádu buď trolejbusu (svého času linka D), tak i autobusu (svého času linka E).
Tam prostě nikoho nenapadlo, aby vozidlo jelo jinudy, třebnas po kratší trase ... U trolejbusu to samozřejmě nešlo kvůli troleji ...

A stejně tak to je třeba v Zürichu, kde zatahující spoje mají poznámku "ze zastávky jede ...".
V pražském vývasném jízdním řádu se dočtete, ža spoj jede do "Vozovny XYZ", ale nedozvíte se kudy jede (těch zatahovacích tras je více), podobně se nikde tento spoj - pro někoho výhodný - neobjeví ani na vývěsném jízdním řádu linky po jejíž trase jede, ani ve vyhledávačí spojení ...
Podobně třebas z Vozovny Pankrác vyjíždí soupravy jedoucí do Modřan, ale v jízdním řádu je najdete až se dostanou na svojí pravidelnou trasu ...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 00:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Z.: No já si právě myslím, že u těch tramvají jsou jalové kilometry dost omezeny tím, že na svých vyjížděcích a zatahovacích trasách berou lidi. Až na výjimky. Spousta denních tramvají má taky přejezd na noční.
Nejvíc to rozvrtal mistr Vodrážka tím víkendovým prodloužením provozu a nadělalo to akorát zmatky v systému, na který byli lidi zvyklý. To naprosto běžně noční autobusy ještě jezdí v souběhu s denníma linkama tramvají a docela dlouho. (právě proto, že noční přejezdy busů jsou z denních linek, takže když my začínáme v centru, kam se rychle dostaneme, tramvaj dle JŘ ještě dojíždí na okraj města a potom ještě často pokračuje s lidma na trase do vozovny)
Chybějící zavedení do jízdního řádu je věc jiná a určitě by se to dalo vylepšit. Jen si nejsem jist, jestli by při počtu všech těch poznámek a symbolů a dalších věcí v našich JŘ nenastaly ještě větší zmatky. Leda použít samostatné jízdní řády a na zastávkách na zatahovacích trasách pro číslo těchto nepravidelných linek použít jinou barvu papíru a označníku, aby zase nebyly zmatky, jaktože 22 jezdí na Strašnické a potom zase ne. Známe lidi.

Autobusy bych nechal tak jak jsou. Tam je spousta objektivních důvodů, proč se manipulace jezdí bez lidí... Inteval a počet spojů je daný. Vneslo by to spoustu zmatků do provozu i organizace dopravy. Ve finále by to spíš byla medvědí služba.
Ale to už sem asi nepatří.
I´m Driving home for Christmas
PF 2011
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 00:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ

Jde o to,kde vozovny v síti linek leží.
Uvedl jste jako vzorový příklad Zlín,jenže jste zapomněl dodat,že do zlínské vozovny se nedostanete jinak,než po pravidelných linkách,jak z Otrokovic,tak z Jižních Svahů nebo opačně od Příluku,a navíc nájezd na první zastávku těchto linek od např. tehdejšího Rudého Října nebo Moravanu v Otrokovicích je naprosto minimální,takže spoje lze bez problémů zanést do jízdních řádů pravidelných linek,např. toho tehdejšího D-čka.
Ale např. v Brně se jezdilo z České,nebo Komenského náměstí /+ smyčky v Židenicích - Stará Osada/ do husovické TR vozovny služebně přes půl Brna,totéž výjezdy z vozovny,buď kolem Lužánek,příp. po Cejlu,ještě markantnější to bylo u linek 132 a 139 z Kénigu a Barvičovy do vozovny Slatina.
Dostat se např. na přesný odjezd z Komenského náměstí na smyčku Hlavní nádraží při režijní jízdě z trhačky na lince 139 při plném provozu bylo téměř nemožné.
Stejně tak se jezdilo režijně ze Šlapanic do Slatiny,ještě se starými dobrými 9Tr
Nyní už je dávno vše jinak,už je to nějaký ten pátek...
Pokud ten autobus jede do vozovny po trase jiné pravidelné linky,je samozřejmně ho možno zanést jako zatahující vůz do JŘ.
Ale pokud má možnost jet po kratší trase na garáže,je nesmysl ho tahat v noci přes město kvůli pěti lidem,protože PHM atd.
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 01:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam prostě nikoho nenapadlo, aby vozidlo jelo jinudy, třebnas po kratší trase ...

Jediná vyjímka svého času (kolem roku 2005) byla u končících autobusů č.55 (na Baťov), kdy se vyměňovaly po špičce z dlouhých na krátké, kdy večer jezdily jako linka č.6 do Zlína (normálně trolejbus) a pak z Náměstí práce nejely na Svahy, ale po Tř. T. Bati do vozovny.

Dnes se to provádí jinak. Nové autobusy na linku 55 do Otrokovic jedou jako linka 70 na konečnou, kdy po cestě staví jen na některých zastávkách a končící jedou jako linka 70Z na Náměstí práce (u Prioru), kromě nočních zastavují jen na některých zastávkách a odtud manipulačně do vozovny.

Trolejbusy nadále jezdí VÝHRADNĚ jako spoje s lidmi až z/do vozovny, s tím, že je uvedeno kudy do vozovny jedou. Buď XS (po Štefánikově ulici, nebo XD (po Dlouhé ulici). Jinudy se tam pod trolejemi dojet nedá. (X je nahrazeno číslem linky, po které do vozovny jedou, např. 1S, 2D)

Holt DPMP si to se svým rozpočtem může asi tolik jalových jízd dovolit.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 01:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusy bych nechal tak jak jsou. Tam je spousta objektivních důvodů, proč se manipulace jezdí bez lidí... Inteval a počet spojů je daný. Vneslo by to spoustu zmatků do provozu i organizace dopravy. Ve finále by to spíš byla medvědí služba.

Přesně.
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 02:36:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 : Ne, při ztrátě komunikace opravdu nejde z výkonu. Taky jsem tomu nevěřil. Nefunguje ani STOP dieslu, ani NOUZOVÝ STOP dieslu. Bavíme se stále o řízení z řidičáku - 954. Po zastavení nešly ani odblokovat dveře a to ani vypnutím řízení. Je to takovej děsně průserovej stav.

Jinak se divím že řidičák nebyl objet a tažen. S jízdným vám neporadím, ale vím, že prořízlá huba umí své.

Pes38 : Máte to popletené. 954 má vlastní BSE, ale i vlastní LS 90 s ventilem VZ. Prostě neodpadne.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 09:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: To co píšeš je blbost. VZ ti opravdu nebouchne. Napíše ti to, ztráta komunikace a nejede to. To je celé.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 09:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin : S politováním, vy se také pletete. Jediný detail podle kterého se dalo zjistit že došlo ke ztrátě komunikace byla úplná ztráta šipéčky směru na obrazovce na 954.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 09:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mádl:Já mluvím o 854.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 10:12:13    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin : Pak je to prvně, co jste se o tom zmínil. Celou dobu zdůrazňuji zmínkou, že se bavíme o 954.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 10:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mádl: Ano, jinak máš pravdu. Při ztrátě komunikace ti zmizí šipka směru a jak na 954 ukazuje otáčky motoru atd. tak jsou tam hvězdičky. Aspoň myslím, jestli si to ještě dobře pamatuju.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 12:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když se jede napřed 854, tak ztráta komunikace asi není tak závažná. Když to nejede, tak bych asi odpojil kabel a počítač by si myslel, že táhnu obyčejný vagon. Dveře by se holt zavíraly ručně a ZNZ bych považoval jako že vždy někdo chce vystoupit. Šlo by to tak?
I´m Driving home for Christmas
PF 2011
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 12:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ml636:Pokud je to tak jak říkáš, tak se to řeší tak, že se nechá zapnutá červená zásuvka dole a dveře normálně chodí. Jen se musí v konečné stanici objíždět. Pokud funguje ZNZ(zastávka na znamení), na to ti ta červená zásuvka stačí, na to nepotřebuješ mít zapnutý UIC kabel, tak můžeš normalně zastavovat na znamení.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 12:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

954 má vlastní BSE, ale i vlastní LS 90 s ventilem VZ. Prostě neodpadne.

Jasný, ale tak nějak jsme měl za to že při rozpojení UIC kabelu za jízdy je to bezpečnostní opatření, že to bouchne.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.17.69
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 12:56:58    Odkaz na tento příspěvek  

na to ti ta červená zásuvka stačí, na to nepotřebuješ mít zapnutý UIC kabelUIC kabel musíš mít ať máš 854+054 nebo 854+054+954,jak pak by jsi potom viděl na obrazovce Lokelu soupravu?}
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4363
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 12:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak pak by jsi potom viděl na obrazovce Lokelu soupravu?}
To bys ji pak bez UIC prostě neviděl, no...
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 13:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zastavku na znamení není potřeba vidět soupravu na obrazovce Lokelu. Tam máš optickou kontrolu kontrolkou v tlačítku.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.17.69
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 13:07:31    Odkaz na tento příspěvek  

To bys ji pak bez UIC prostě neviděla zavřené/otevřené dveře,teplota oddílech,světla a jinné dobroty co ti lokel píše a díky UIC máš na obrazovce Ti řekne kdo?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 13:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fantom: Kontrolu dveří máš i bez UIC, osvětlení máš zapnuté, pokud zapnu osvětlené vlaku, tak svítí celý vlak. Na to nepotřebuju Lokel.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Fantom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.17.69
Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 13:17:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Corllin:jasan osvětlení jde přes červenou zásuvku,ale jak psal Mádl pokud došlo ke ztrátě komunikace z 954 a 854 zůstala ve výkonu nebylo boha kdo by tu 854 doatal z výkonu.Ale to výrobce už odstranil.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 11. ledna 2011 - 13:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fantom: Tak o tomto problému jsem nevěděl zase já. Člověk se učí neustále.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692