K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 5. května 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 5. května 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8807
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 13:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010:
Buzerace menší? Kdes jezdil, kolego? Tajné kontroly spoza keříků někde na trati, či u stanic a vleček, svícení v noci na stanovišti, aby bylo vidět, že fíra nespí, sebrané prémie za svetr s šikmým pruhem na osobáku, povinné uniformy a brigadýrky do školy a ke zkouškám, 2x týdně cvičný na palubě.... někteřï byli cvičnými jen z rozhodnutí strany, o to větší to byli blbci a buzeranti. Já tedy nezapomněl. Dnes pod DKV Praha nás sice taky kontrolují, ale jsou to už naštěstí partneři a hlavně rádci. Já se alespoň z tohoto úhlu cítím líp. Není nic příjemného, když se z tebe snaží kontrolfíra dělat za každou cenu vola, něco vyšťárat, a ty víš, že on sám je "expert", který ti v nouzi nikdy neporadil, spíš tě shodil.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 13:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn - poptej se na Východě a nebudeš se stačit divit.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 16:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz ohledně rychlíku Šírava. Dodržuje se 100% nasazování vozu Aee147 nebo již bylo někdy místo tohoto vozu nasazen jiný vůz první třídy?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8811
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 16:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun:
Tak to mají východniari blbý. :-)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 18:01:12    Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: kde na východě a u které firmy?
Kresta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 20:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer, měl bych dotaz na nějakého znalce historie pražských železničních stanic a zastávek:
1)Kde se asi tak (cca) nacházela zastávka Stromovka? Jde mi jen spíše o to, jetli to bylo před dnešní odbočkou Stromovka (od Bubenče) a nebo za odbočkou, blíže k Bubnům (k centru).

2)Měla vůbec nějaké jméno počáteční stanice TKPE, která se později (kdy?) sloučila s tehdejším nádražím císaře Františka Josefa?

3)Měla vůbec nějaké jméno počáteční stanice Buštěhradské dráhy, a nebo od počátku používala stejný název, jako žst. Smíchov s přídomkem spol. nádr.?

Předem moc dík a odpovědi klidně i na mail kresta(at)seznam.cz
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 21:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:nikdo tady nepíše,kde jezdil,takže aspoň náznaky-bylo to menší depo,ryze dieselové a ještě předtím hodně parní. Já sám jsem dělal instruktora 8 let,už v dieselové době,ne však z rozhodnutí strany. Nikdy jsem ani nevytkl,natož abych buzeroval za špatný svetr a spaní v noci mi-za předpokladu,že bylo vše v bezpečném stavu-vůbec nevadilo. Ale jestliže si strojvedoucí šel udělat kávu(tu jsem mu přál) a nechal nákladní vlak zabržděný jen přídavnou,stanoviště odemčené a byl pryč 10 minut,dostal flastr-zaplatil a byl klid. Totéž ,,ojebávání" zkoušky brzdy. A když se strojvedoucímu něco povedlo,třeba byl tak zručný,že si opravil lokomotivu,byť to bylo náročné,nikdy neodešel s prázdnou. Možná to někde dělali jinak,o to jsem se nezajímal,já se snažil být hlavně tím rádcem a partnerem.
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.113.82
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 23:23:44    Odkaz na tento příspěvek  

Drn
Buzerace menší?............. Dnes pod DKV Praha nás sice taky kontrolují, ale jsou to už naštěstí partneři a hlavně rádci. ...........a ty víš, že on sám je "expert", který ti v nouzi nikdy neporadil, spíš tě shodil.
Nóó, ono spíš jde o to,co jsi za buzeraci pokládal dříve a co za ní pokládáš teď.Na Masaryčce nějaká moc velká buzerace nebyla nikdy.Pokud ano,tak to byla dost krátkodechá akce,kterou ti cviční nevymysleli.Nějakou tu buzeraci dostali nařízenou a přistupovali k ní velmi liknavě.
Bylo jich podstatně víc než když jsem odcházel.Při své skleróze pamatuji 5 jenom panťáckých kousků.Z toho jeden dost "expert".A když jsem odcházel zbyl Tonda P a Franta L.Oba v pravém slova smyslu instruktoři.Frantu nahradil Jirka D.A to už je spíš ten kontrolor.
Možná,že si to trochu idealizuješ.Když si za socíku začínal tak cviční byli o dost starší než ty.A tak si je (a já také) pokládal za nepříliš chytré dědky.Časem ti instruktoři byli stejně staří jako ty a třeba i mladší.Mnohdy tví kamarádi.A tak je bereš úplně jinak...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8817
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 23:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omyl, Honzo. Měl jsem pod Děčínem několik cvičných za prdelí. Tři z nich byli Páni Instruktoři. Ti když skutečně střihli, řekli hned férově za co a kolik, to beru. Také ti samí pánové byli k dispozici pro radu, když jsem potřeboval něco vysvětlit. Další ale neřekli nic, kecy, jak když medu ukrajuje, a pak ti přišel mantl jako kráva. Když jsem ale od těchto potřeboval poradu, uměli jen zjebat, že to dávno neznám. A přitom se pak občas stalo, že to sami nevěděli. Jeden z těchto z vůle strany cvičných po revoluci (a po vyhození z tohoto postu) udělal hned jako řadový fíra průser (projel ranžírku a vjel do cesty jinému vlaku), další přeskočil výkolejku v Německu, kam se nasral do turnusu kvůli DM ve stravným a díky konexím.

Vrcholem všeho byl narcistní KV v Lovosicích, který uměl akorát sázet lidi do škatulek a vyprávět, jaký byl on skvělý fíra, když jezdil. Přitom řada vlakvedoucích o něm tvrdila, že na osobce jezdil i brzdil jako prase. Když měl člověk problém, místo aby mu pomohl, ještě ho v tom vymáchal a pak trousil po depu svá moudra o tom, jak je ten dotyčný blbý..... a tento pán nebyl prosím komunista, jen do sebe zahleděný ubožák.

V mém případu, kdy mne chtěli utopit na vyhřátou 3.osu u 111 (kterou jsem táhl peršingem do Ústí na opravu), měl hned jasno, jak jsem to zvoral já, že jsem určitě nepovolil ruční brzdu, a že nepatřím na trať, ani na tramvaje, blablabla. Tehdy ani jemu, "mistrovi mistrů", nedošlo, že ruční brzda u 111 působí souměrně na obě vnitřní osy podvozku, takže když od ručky, pak by musely být vyhřáté obě. Než jsem se z toho nařčení stačil vzpamatovat, vytáhl mne z toho některými oflusávaný J. Bodó, aniž by musel. Problém byl ve zkříženém špatně nastaveném táhloví brzdy. Odsrala to dílna. To jen jako důkaz, že rozhodně nemyslím, že všichni tehdy byli špatní. Ale těch zmetků bylo mnohem víc.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 08:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K nedávno proběhlému diskutování :
955. Návěst Vypněte trakční odběr (čtvercová, na vrcholu postavená
modrá deska s bílým okrajem, uvnitř modrobílá šachovnice s devíti poli,
jejíž rohová pole jsou bílá) přikazuje strojvedoucímu elektrického hnacího
vozidla ukončit odběr trakčního proudu nejpozději v úrovni této návěsti.
Pozn.: Pomocné pohony a napájení průběžného vedení centrálního zdroje energie
není třeba vypínat.


Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.155.83
Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 17:40:52    Odkaz na tento příspěvek  

Kresta 1)
nezdá se mi, že by mezi Bubenčem a Bubny bylo nějaké místo, kde by dříve mohla být zastávka. Celá trať je na náspu a nikde není patrné jeho rozšíření. Nehledě na krátkou vzdálenost mezi zast. Bubny a Bubenčem.
Pokud bych si měl někde představit zastávku Stromovka, tak snad jedině na kladenské trati, ihned za "mostem", ze kterého mávají děti vlakům :-) (ale netvrdím, že tam někdy nějaká zastávka byla)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 18:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak strejda gůgl říká:

Praha-Stromovka, příležitostná zastávka v provozu v letech 1891, 1895 a 1898 mezi stanicemi Bubny a Bubeneč.[11][12]
Praze

Prameny:
↑ Pavel Schreier: O zmizelých tvářích železniční Prahy (I.), Železničář 11/2002, České dráhy, Praha 2002
↑ Železniční stanice Praha-Stromovka, databáze objektů, Výzkumné centrum průmyslového dědictví ČVUT v Praze


Dál jsem nehledal,ale řekl bych,že to je ve směru do Prahy ZA odbočkou,někde u vjezdového návěstidla do Buben nebo těsně před přejezdem ulice U Výstaviště/Partyzánská,i dnes je tam prostor a parkoviště,obecenstvo pok pokračovalo pěšky před hlavní bránu Výstaviště-tipuji,že stavba byla dřevěná třeba jako dnešní Gymnazijní.
Mádl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.229.83.205
Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 21:48:44    Odkaz na tento příspěvek  

Drn : pak trousil po depu svá moudra o tom, jak je ten dotyčný blbý...

Drne, to nebylo jen tenkrát ... Lidí co si to myslí, je víc.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 23:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stromovka (Baumgarten), km 412,8, otevřena:
15.5.1891-28.9.1891
25.5.1895-28.9.1895
23.6.1898-31.10.1898
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8821
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 13:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mádl:
Toho, o kterém já píšu, nemůžeš znát. ;-)
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 15:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušil by někdo, kam požádat o povolení fotit v prostorách depa Praha-Jih, aby to mělo co největší šanci na úspěch? (Jestli nevíte o někom, kdo by mohl mít pro fotiče pochopení)

klidně mailem (@seznam.cz)
jo!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.75.186.122
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 17:25:29    Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32, jednoduše požádáš přednostu depa Praha. Pokud ale nemáš bezpečnostní školení a oprávnění pro samostatný pohyb v kolejišti, bude to komplikovanější o poskytnutí znalého průvodce (nejspíše instruktora/inspektora vozby přítomného aktuálně na místě).
Praha-jih
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.151.185
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 18:13:11    Odkaz na tento příspěvek  

Tam radši o nic nežádej, neočekávám úspěch. Tamní někteří pánové by nejradši lidi trestali i za to, co by zasluhovalo spíše zvláštní prémie..:-(
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 19:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne nás ve Vysočanech (R 852 Rozkoš) zastavila porucha zabzař. Aspoň to tak hlásili. Snad někdo zase neucvakl kabely...?
Rebel Yell
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 19:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Spíše pozornost dispečera.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.155.83
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 20:26:44    Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že ihned za podjezdem ulice pod tratí (ve směru z Prahy) je ještě trať v úrovni terénu, tam to být mohlo. Stejně tak by to mohlo být těsně před podjezdem, v místě dnešní zast. Holešovice. (byl tam vůbec tehdy ten podjezd?)
Tem km 412,8 se nachází kde? Před nebo za podjezdem?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 21:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam jsme dojeli normálně. Ale ve stanici jsme zůstali stát. Takže asi Vysočany - Nové spojení - Hlavas. Někde tam. Pod těmi viadukty u Balabenky bydlí "občané" a spousta houmlesáků, tak si možná posloužili.
Rebel Yell
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 21:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Tak to buďte rád, že nic netušíte.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 00:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuším, už to je i na netu a průser s jednou kolejí jsem nějak tušil už od Hradce. Taky jsem uvažoval, jestli bude při rychlobrzdě stačit utéct do druhého vozu, když vystartuju hned. Takže mě to nechává naprosto chladným... Stejně jako jsem před 12 lety tušil, že se strašně rozsekám na kole a to se taky za chvíli stalo a nejen to. Mívám občas na tyhle věci 6. smysl.
Já v tom vlaku už ale nebyl. Dostal jsem ve Vysočanech vztek z toho čekání a vypadl z vlaku na tramvaj. (Asi se potom začalo jezdit na telefony kvůli tomu zabzař. a ty vlaky se dostaly proti sobě - taky skoro tradičně)

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8831
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 19:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleši, dnes jsem ti to skouk. Km 412,8 je od Bubenče před myší dírou přesně v úrovni hokejové haly. O 200 m dál začíná peron zastávky Pha Hol. zast.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4557
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 09:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Km 412,8 je od Bubenče před myší dírou přesně v úrovni hokejové haly.
Pro lepší představu doplním, že podjezd s tramvajema je v km 412.705 a v tom km 412.8 se dnes nachází výhybka č. 119 (před-předposlední z Buben).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8842
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 10:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taktak. A místa pro bývalou zastávku tam ještě dnes možno viděti dost. Akorát je tam zeď.
taková blamáž
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 16:43:03    Odkaz na tento příspěvek  

Praha – Slovní přestřelka mezi Davidem Rathem (ČSSD) a Miroslavem Kalouskem (TOP 09) pokračuje. Důvodem pro tentokrát je údajně chystaná privatizace Českých drah. Informují Lidové noviny.

Ministr financí Kalousek se v nedělní Partií televize Prima nechal slyšet, že by byl pro zrušení nebo výrazné omezení dotací pro regionální železniční dopravu. Stát prý nemá povinnost financovat jejich ztráty. V tomto záměru vidí hejtman Rath skrytou touhu Kalouska zprivatizovat ČD. Jedná se prý o „psychopatický nápad“, který výrazně zredukuje regionální spoje (až o 40 procent).

David Rath se taktéž obává velkého propouštění zaměstnanců ČD, z nichž většina skončí na podpoře, na kterou stát nemá peníze. Bankrotující České dráhy by tak v podstatě šly pomalu pod vodu a jediným řešením by pak nebylo nic jiného než se tohoto podniku „zbavit“. Je prý evidentní, že ministr financí by rád hledal kupce už teď.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 17:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taková blamáž > me v tehle souvislosti dnes rano dostala takova hlaska na jednom nejmenovanem Beatovem radiu ... doslova to nebude, lovim to po pameti, nicmene ze to je zabomysi valka o to, kde vzit par drobnych - jestli ze stavebka nebo z dopravy ... a pritom, ani kdyby se zrusila 100% podpory obojiho, rozpocet by vyrovnany nebyl

Takze v konecnem dusledku to neni nic jineho, nez vybirani si v restauraci mezi stejkem z lososa nebo kaviarem v situaci, kdy mam v kapse tak na dva rohliky ... a muzu si tisickrat rikat, ze kdyz si dnes dam o trochu kaviaru mene, ze tim padem usetrim na vic lososa.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sim.)
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 18:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to vypadá nevinně,ale je to zákeřný tah. Protože pokud se přestane dotovat regionální železniční doprava ze státního rozpočtu(na rozdíl od zbytku Evropy),tak prostě prakticky skončí. A už se nikdy neobnoví,aspoň na těch tratích,kde bude provoz zcela zastaven. Protože nebude možné odstřihnout od dotací jen ČD,odnesou to samozřejmě i soukromí dopravci. Jádro pudla je dvojí-ukázat,kdo je King a oslabit odbory,které ze všech nejvíce vládě ,,zatápějí". Privatizace ČD je nesmysl-těch pár tratí,které ještě nejsou ve ztrátě,se ani v soukromých rukách neuživí a zanikne.
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 19:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: plus nemluvě ani o těch, kteří přijdou o dopravu do zaměstnání a nebudou mít na osobní dopravu = skončí v zaměstnání = výpadek odvodů na daních + zvýšení nákladů na podporu v nezaměstnanosti... A neb všechno se vším souvisí...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 00:09:36    Odkaz na tento příspěvek  

Xhost- ano, máte pravdu, v tomhle bych viděl největší bolest "bratra" Kalouska- neuvědomuje si, že aby stát někde vydělal 100Kč, musí občas vydat třeba 90Kč. Ale další rok už třeba jen 10Kč.
A později třeba i míň...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 00:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xhost: Muzeme se na to tesit. Vystraseni Reckem skoncime v Albanii. A to jeste, kdyz budeme mit velkou kliku.
Utúlien aurë...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 08:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 > nejak mi unika, ze by nekdo (kdokoliv) chtel zastavit dotace do zeleznicni dopravy ... pokud se nepletu, bavime se tu o jejich snizeni ... zamena techto pojmu je stejna demagogie, jako zadneni rezijky srovnavane s jejim zrusenim.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 09:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:To,že ministr financí Kalousek už zablokoval dotace do regionální železniční dopravy je obsahem všech médií. Udělal to bezprostředně po tom,co Ústavní soud vynesl rozsudek o neústavnosti a nezákonnosti retroaktivity ve stavebním spoření a schválení téhož ve stavu legislativní nouze. Doslova řekl,že ty peníze,které se budou muset vrátit na základě rozhodnutí ÚS,prostě sebere jinde. Nikdy jsem nenapsal,že se jedná o dotace do železniční,ale do regionální železniční dopravy. Zdanění režijky je něco jiného-to byl první nápad. Nyní se mluví o jejím zrušení a nahrazení slevou na dani ve výši cca 2000/rok.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 09:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečeři,výpravčí a jednotliví dopravci:když jedu s vlakem externího dopravce(není to ,,normální" vlak,ale přeprava pracovních vozů a mechanizmů),tak mi-aspoň zatím-nikdo klacky pod nohy nehází. I když s odpuštěním zhovadilostí je u toho dost-viz nutnost zavedení jako vlak,když se má lokomotiva přesunout o jednu stanici a trvá to několik hodin,než se vše vyřídí. A když jedu,tak se ve vlastním zájmu do větších stanic hlásím už z trati.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 09:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Já si myslím, že na tohle se nehraje. Prostě pro výpravčího je vlak jako vlak. A při normálním jednání ze strany dopravce se snaží vyjít mu vstříc. Bohužel někteří dispečeči ExD mají pocit, že musí zastrašovat výpravčího, protože v opačném případě se nepohnou. A občas mám při jednání s nimi pocit, že jako výpravčí žádná hvězda nebyl.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3332
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 09:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My prkotiny neřešíme. Poslední dobou bývají problémy ze Zdic do Hořovic, kde se fakt čeká hodiny a následně projede naproti CCargo a Skanska. A po ostrém (hodně ostrém) telefonátu provoznímu najednou vlak vyrazí. Je potřeba říci, že při jakémkoliv problému s autoblokem tam 2 rychlíky a dva osobáky vyjezdí celou kapacitu a nákladní dopravce nemá jakoukoliv možnost obrany kromě důsledně vyřvané přednosti mezinárodního NEx před osobním vlakem. A vyjet z Uhři v jedenáct a odjet ze Zdic v 19:48 je docela maso, v kombinaci s nočními klidy v Německu.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 09:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře , pokud to řešíte s provozním, v pohodě. Pokud se stane ( a bohužel se stává), že dispečer ExD volá výpravčímu a vynucuje si přednost u něj (používá jména pracovníků GŘ či MD a sděluje mu následky toho, když zpozdí jeho vlak), je to špatné. Já ho odkázal na provozního a nebavil jsem se s ním. Znám mladé kolegy, kteří se zalekli, pustili vlak ExD, který mu zasekal co se dalo.
A zažil jsem to u více dopravců. Pravda u tvé firmy ne, pro tvé lidi pořád chystám čerstvé chlebíčky a nakonec je musím sníst sám :-) A tak tloustnu
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 09:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vidíš. Já si na chlebíčky vzpomněl, když jsem na velikonoční pondělí s rychlíčkem projížděl Brandýsek :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8861
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 10:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jsem na velikonoční pondělí s rychlíčkem projížděl Brandýsek
Ale copak, pořádal jsi nostalgickou jízdu starokomunistů k pomníku Tondy Zápotondy v Zákolanech?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 10:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že dispečer ExD volá výpravčímu a vynucuje si přednost u něj (používá jména pracovníků GŘ či MD a sděluje mu následky toho, když zpozdí jeho vlak), je to špatné. Já ho odkázal na provozního a nebavil jsem se s ním. Znám mladé kolegy, kteří se zalekli, pustili vlak ExD, který mu zasekal co se dalo.

Tak v tohle má Čert pravdu.Už jsem se s tim párkrát setkal, kdy výpravčí volal s tímhle sdělením.A když nezavolá a posere to, dostane dispečerák a nebo ráznou domluvu.Ale chybama se človek učí:-)

PS:
Jestli je to jak říkáš, tak to je fakt úlet.Ale bůh ví co za tim skutečně bylo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8866
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 14:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11:
Mohl bys nastínit, o dispečera jakého dopravce šlo? Stačí SZ nebo mail.
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 15:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 7477010: Když s tou slevou na dani místo režijek přišel Kalousek poprvé, jak měla být generální, časově neomezená stávka, tak navrhoval 5000 Kč, místo současných 2000 Kč. Je zvláštní, že na platy poslanců se nesáhne, ale sahá se na potřeby obyčejných lidí. Jak to prohlásila už ČSSD, šetřit se dá, ale né za každou cenu. Teď sice ušetříme 2 mld., ale v konečném součtu proděláme 10 Mld.
Ale vraťme se k věci.
Píšete tu o problémech ex. dopravců a vynucování si přednosti před ostatními vlaky. Jak se odtrhnou výpravčí od ČD, tak by to taky mělo být někde jinde. Výpravčímu, potažmo dispečerovi by mělo být jedno, jestli jede ČD, AWT, ODOS či jiný dopravce. A nějaké tlaky na to, že má známého, no tak ho má a co? Ten za dopravu nezodpovídá.
Jinak mě dost mrzí, že než aby v téhle blbé době lidi na dráze drželi při sobě, tak jdou ještě proti sobě. Vidím to tu na diskuzi. Nikdo není neomylný. Jednou udělá chybu výpravčí, podruhé strojvedoucí. A může být celkem ukradené, jestli slouží rok nebo dvacet let.
byvaly kamarad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.63.212.85
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:36:47    Odkaz na tento příspěvek  

Vazeni kolegove z provozu, vypravci, firove, vlakove cety. Zvlaste vy, kteri se vyskytujele na ramenech Decin - Praha, Decin - Chomutov, Decin - Rumburk, Decin - C. Lipa - Liberec, C. Lipa - Lovosice a Rumburk - Kolin. Zbystrete pozornost!! Po delsim patrani byl mezi nami usvedcen podle telefoniho cisla, ze ktereho udani chodili, kolega, ktery zaluje a udava jine kolegy, nejen strojvedouci, posila na ne RIBZ, pise zavadive hkasenky na kdejakou i domelou zavadu a aby se sam kryl.

Jmenuje se Marek Sladek, strojvedouci, domovske depo Decin.

Vyskytuje se na nahore uvedenych trasach na strojich 814, 810, 854, 843, 163, 162, 471, 451. Na vsech druzich vlaku jako letak. Dejte si na nej pozor, nevaha potopit i kamarada. Je mi z nej opravdu smutno, byvali jsme spolu v pohode.

Dejte dal vsem svym kolegum. Neni to hox, jde o potvrzenou informaci.

P.S. Marku, jestli to tu ctes, styd se. Tohle jednani je fakt pres vsechnu miru snesitelnosti.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 22:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy,příspěvek 344: Na ,,http://provoz.szdc.cz/portal/ViewDirective.aspx?oid=228966" je nový Výnos č.4 k předpisům SŽDC (ČD) D 1,2,3. Tam je o Vašem příspěvku,konkrétně o nové návěsti,napsáno víc. Jsou tam i jiné zajímavé věci,např.nové barvy návěstí pro el.provoz a podobně. Je tam také celý D 1 a D 2 se zapracovanými výnosy,platí od 1,7,2011.
Marek Sladek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.21.233
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 23:09:21    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den!
Předně podotýkám, že už to zde raději nějaký ten čas ani nečtu, byl jsem na tento exces ale upozorněn známými z několika stran a tak uvádím:

Jmenuji se Marek Sládek a skutečně pojíždím uvedená ramena na některých HDV a patřím kam patřím. Ještě uvedu ať se Vám lépe identifikuji, že mě poznáte už z dálky podle bíle košilky, to aby jste měli čas dát vše do ažůru když tomu chcete věřit. Ostatní údaje uvedená o mé osobě jsou naprosto lživá a nezakládající se na pravdě !!!
Nepamatuji se kdy jsem psal závadovou hlášenku na domělou závadu, když píši tak sice podrobně ale k věci. Telefon na nějakou RIBZ nemám, ba ani nemám důvod ho mít o to se stará pověřený operátor dráhy při MU, proto si s tím nezatěžuji zbytečně hlavu. Doposud jsem nikoho neudal, nenahlásil natož běžel na někoho žalovat, to není můj styl (nejsem postižen syndromem let před revolucí), když se ale začne někdo "vozit" po mě pak umím zareagovat a nenechám si líbit tolik útlaku jako někteří moji spolupracovníci, práh určité necitlivosti vůči podobnému jednání mám podstatně níže, toť vše. Vaše tvrzení o potvrzených informacích jsou zcela klamná a nepodložená (nepodložitelná), ale budete mít určitě prostor pokusit se je doložit.
Jak jsem uvedl již v jiné podsekci tohoto netu na základě Vaší pomluvy jsem podal podnět k šetření na PČR a v zájmu zachování bezpečnosti provozu a cestujících na železnici jsem na základě rozrušení z toho plynoucího odřekl nástup na směnu, kde náhradu škody budu požadovat po zjištěném pachateli ať je to kdo je!
Ale vy přeci máte na mě číslo služebního mobilu, tak mi cinkněte a můžete mi předložit pro svá tvrzení nezvratné důkazy, je to tak prosté!
Pro Vás je ale zjevně jednoduší hanit, pomlouvat a spřádat intriky na jednotlivých pracovištích než se zabývat fakty a prací.
Kdo jste, že se vůbec chcete považovat i za "bývalého kamaráda" a od kdy si mi dva tykáme? Spolu jsme určitě hovězinu nepásali tak se alespoň tykání laskavě zdržte!
Závěrem děkuji redakci za prostor k vyjádření se, vím že podle sekce to sem jistojistě nepatří.
S pozdravem a díky M.S.

PS: Redakci předem děkuji za spolupráci s PČR.
emise
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.241.108
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:01:54    Odkaz na tento příspěvek  

nevěděl by někdo hodnoty oxidu uhličitého K6S310DR? děkuju
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8876
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

emise:

Věděl. Neměřitelné.
emise
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.241.108
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:29:15    Odkaz na tento příspěvek  

obohacující odpověď
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8879
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

není zač.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

emise: To je karbonizovaný vzduch, to desinfikuje, to je desinfikce.

Rádo se stalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tématu vynucování si přednosti některými dopravci mám čerstvý zážitek z dnešního dne.
Ve stanici mi zastavil Pn vlak ČD Cargo s ucelenkou uhlí. V zápětí po něm přijel prakticky stejný vlak, avšak společnosti AWT a vedený jako Rn. Jakmile se pak rozsvítilo odjezdové návěstidlo pro vlak AWT, v tu ránu se otevřely dveře na mašině Carga a fíra si to rázným krokem mířil do dopravní kanceláře, kde na mě zařval: "Tak za tohle volám dispečerovi!". A skutečně mi za chvíli dispečer volal, samozřejmě ten od "národního nákladního dopravce". Když jsem mu objasnil situaci, tak se mě nejprve snažil přesvědčit, že vlaky přece jezdí ve sledu, načež jsem mu musel vysvětlit jeho ne zcela přesnou interpretaci předpisu D2. Když jsem ho utloukl předpisem, tak zkusil zahrát na city, avšak se zlou se potázal. Spustil něco v tom smyslu, že já přece patřím k Českým drahám a vlak Carga taky, a tak proč teda takhle zvýhodňuju soukromníka. Odpověděl jsem mu, že pro mě je dopravce jako dopravce a neoprávněné protekce se u mě žádný nedočká, ČD Cargo nevyjímaje. Zklamaně zavěsil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Standa.)
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mě napadlo, na trati 252 (Studenec - Křižanov) je poblíž Velkého Meziříčí jeden přejezd, který byl nahrazený mostem. Ale PZZ tam je pořád, i když se přes něj už nejezdí. A naopak na trati 240 mezi Náměští a Kralicema je nechráněný přejezd, kde se musí dost brzdit a i na silnici je tam všechno možné (zpomalovací pruhy, reflexní pásy u značek atd.). Tak nebylo by možné to PZZ přestěhovat tam? Na kolik by to vyšlo, vyplatilo by se to? Jinak takový podobný "nesmyslný" přejezd je i u Písku, na trati 200 mezi Písek Zastávka a Písek Dobešice...
http://www.youtube.com/paul2no
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7986
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak to budem dělat až všechny vlaky budou Nex? Mezi náma,on ten fíra je limitovaný ksm a naopak disp. plánuje obraty. Co pak dělat,když ve finále vlak dostane +2h a fíra je na ksm nebo se nepovede původně naplánovaný obrat. Pak obchoďák řve jak tur,že jsme opět vlak nedopravili ve stanoveném čase. Nemluvě předávky ČDC/ITL.
Petr z RTT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.93
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:35:54    Odkaz na tento příspěvek  

A kdyz my davame 7 hodin prednost osobce, CDC a Skansce, tak to je normalni? Nebo jizda ve sledu, kde jako NEx jedu 150 km za uhlim a nepusti me pred nej ani kdyz odvesuje postrk?
Petr Simral
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 21:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Standa:
To byla 66669 vs 59671:-) při té poruše??
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 21:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11:

Jo, to bude určitě ono. Kladno je jasný a ty Hněvice mají všechny čísla (skoro) stejný, to si člověk nepamatuje. Jinak z té "poruchy" jsem málem vykvet´, ale podrobnosti tu šířit nebudu.

Na druhou stranu, kdyby ta trať podél Bíliny měla takovou kapacitu jako jiné srovnatelné tratě, tak by to taky bylo o něčem jiném. Pouze mezistaniční provoz (žádný autoblok), teď navíc už přes měsíc v jednom místě zpestřený výživnou pomalou jízdou s rychlostí 20 km/h rázem posouvá ideální mezidobí na trati prakticky na 15 minut. A když se do toho přimotá ještě osobák a připočítá se obava některých výpravčí z různých postihů za sebemenší zpoždění osobáku, tak je zameteno: skoro dvacet minut prázdná trať, protože "co kdyby to na té pomalé před osobákem o dvě minuty nevyšlo". A náklady stojí...
Prostě nedostatečná péče o infrastrukturu křížená s typickou drážní pakárnou...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 21:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdyz my davame 7 hodin prednost osobce, CDC a Skansce, tak to je normalni?
Petře, a nebylo to spíše daní za to, že ses chtěl dostat, s dost neskladnou soupravou, na trať s téměř "tramvajovým" provozem?

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 21:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Považuješ za tramvajový provoz pár rychlíků a pár osobáků v hodině za tramvajový provoz? Já tedy fakt ne. Ať si SŽDC vyjedná s DB Netz zrušení nočního klidu z Furthu do Norimberka a klidně můžeme jezdit až večer. Jenže my jak nejsme ve 21:30 ve Furthu, tak máme smolíka. Takže je mi líto, prostě tam musíme.