K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. května 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. května 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 21:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja na to koukal v archvu:-).Fíra měl konec v 17:10 a stalo se to v 11:30.Občas někomu ujedou nervy:-).Je pravda že na Upořince je to občas dílo, fakt ty vlaky postávaj a čekaj na odhlášky.Oba víme své.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 22:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Tak to se omlouvám. Měl jsem za to, že píšeš o své včerejší spanilé jízdě do Lípy nad Dřevnicí.
Takhle už chápu Tvé rozhořčení i já.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4428
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 22:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Standa: To buď rád, že se nepotkáme, se svojí nervní povahou bych tě asi inzultoval..
Pokud ten Awatar jede 80 nic proti, jenže jak je znám..i s 500t se třemi mašinami jedou 30..to opravdu skáču blahem, za tím se tlouct..
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 22:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcerry: No, já mám s AWTarama ( nebo UNIPETROLEM) zkušenosti jiné. S dvěma Brejlovci + 2200 tun to frčí vždy pěkně rychle. Naopak, před nima jedoucí CARGOvák s 123 + 1200 tunama je brzdí, jelikož má do konce šichty ve ČT čtyři hodiny, tak nespěchá .... To je vůbec častý problém fírů z Carga, že když mají čersvej nástup tak jedou lážo - plážo. Jo, když jim za hodinu končí šichta a má je předjíždět rychlík, tak to pak "křičí" .... ..... ...I když to neplatí o všech CARGOvákách ....
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4429
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 23:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: se nepřu....Já s nima mám minimální zkušenosti a vzhledem k minimu vlaků se moc nekřížíme.
S dvěma Brejlovci + 2200 tun Kolik km se na tu 80 rozjíždějí?
To je vůbec častý problém fírů z Carga, že když mají čersvej nástup tak jedou lážo - plážo. O tom raději nemluvit. To mě dokáže, tak rozběsnit...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 02:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď si vemte nás. Chudáky SŽDC. Pokud někde spadne trolej, jsme zavedeni jako nutný pomocný. Tam. Posranej výpravka nás uhne před rychlíkem, který nakonec stejně před neprůjezdným místem předjedem. Musíme.
Když se to opraví, tak čekáme "až se to rozjezdí" a pak teprve drandíme domů.
Jo, taky brečíme. A je nám to prd platný. A přitom jsme SŽDC, tedy je to "naše"...
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 07:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010
A odkud myslíš že bych to tak asi mohl mít?Myslím tím ten Výnos. Mám to z jiného zdroje.

(Příspěvek byl editován uživatelem lipan_z_coridy.)
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 09:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nemyslím(myšleno ironicky). Jen upozorňuji na něco,co se týká železnice a hlavně všech strojvedoucích. Od toho snad tento web existuje. Proto jsem to napsal sem,nikoli Vám osobně.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 09:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S dvěma Brejlovci + 2200 tun Kolik km se na tu 80 rozjíždějí?

No, určitě rychleji než s jednou 123 :-)
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 10:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje zkušenost kdo má přednost při výlukách na koridoru:Vlak na boku,soukromník.Zavolám TRS,vjede rychlík a jedem,budeš nachystanej?Jasně,zní odpověď.Vjíždí rychlík,slyším jak odbržďuje,točí se vexle,vidím jak fíra vykloněnej z okýnka spokojeně vrtí ocáskem.Padne barva,mik,mik,prach,za 2 minuty okno.Cargo fíra?Škoda mluvit,ale zase ne každej,v tom je výhoda jmen v ISOŘi,člověk ví s kým má tu čest.Dnes díky mladým u Carga je to o poznání lepší.How
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 10:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010
Já jsem tam dával jenom tu návěst protože to bylo k nedávné diskuzi a na portálu to v té době ještě nebylo.
Jinak se zas a opět někdo vyřádil s těmi barvičkami, to jo.

(Příspěvek byl editován uživatelem lipan_z_coridy.)
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Kudláček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 10:30:08    Odkaz na tento příspěvek  

Jak čtu tuto diskuzi, tak každé má něco. Pokud výpravčí, uhýbá nákladní vlak, ať je jakéhokoliv dopravce, na stranu, tak by neuškodilo, kdyby houknul do vysílačky a kvaknul jak dlouho tam budu stát. Pokud mi řekne, projede rychlík, osobák a pak vyrazíme, tak vím, že si můžu udělat papíry, nebo se najíst nebo něco a budu připravený vyrazit, jak to projede. Pokud mi nic neřekne, udělám lůžkovou úpravu a kašlu na něj a ať se mi ozve. Nebudu hypnotizovat návěstidlo. Takže je to i o přístupu.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 12:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud mi nic neřekne, udělám lůžkovou úpravu a kašlu na něj a ať se mi ozve.

Já taktéž nehypnotizuju návěstidlo a tak se po deseti minutách ozývám sám.
Taže je to i o přístupu.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 12:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spadne trolej, jsme zavedeni jako nutný pomocný. Tam. Posranej výpravka nás uhne před rychlíkem,.....

Tak ten dotyčný asi nečetl D2... Co k tomu dodat, je blbej..

Pokud mi nic neřekne, udělám lůžkovou úpravu a kašlu na něj a ať se mi ozve. Nebudu hypnotizovat návěstidlo.

Máš pravdu, je to o přísttupu. Máš postaveno a nejedeš, tvůj problém.. Zdůvodni si to pak sám. Seš tam od toho abys sledoval návěstidla a nikoliv od vytváření lůžkové úpravy.. Návěstidla si musíš hlídat sám, pokud ne, tak to o něčem svědčí...

Výpravčí si taky musí sám hlídat jestli se mu ke stanici neblíží vlak a strojvedoucí mu nehlásí že už se blíží k jeho stanici..... A pokud k tomu dojde, tak ten problém je prozměnu na straně výpravčího a stejně tak to taky o něčem svědčí.

PS.: a když z jakéhokoliv důvodu vědět jak dlouho budeš stát, tak se můžeš zeptat, pusu jistě máš a vysílačku (nebo telefon) taky, takže co ti brání...
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Kudláček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 12:46:56    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Krumpolc: Jak dlouho by jsi se vydržel dívat ty na to návěstidlo? Pokud si jako výpravčí chcete ulehčit práci, nebylo by od věci tuto informaci sdělit. Je to o tom přístupu, jak jsme psal. Já mám pouze povinnost před tím návěstidlem zastavit, což jsem udělal. Nikde není napsáno, že na něj musím celou dobu koukat.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 12:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám pouze povinnost před tím návěstidlem zastavit, což jsem udělal. Nikde není napsáno, že na něj musím celou dobu koukat.

Tak se pak nediv že nikam nejedeš, když raději koukáš do stropu a do novin..

Nebo jak myslíš že se odůvodní prodloužení pobytu vlaku, když odjezdové návěstidlo bylo na volnoznak a vlak se nehýbal.. Viděl bych to na důvod na straně dopravce..

A jak už jsem napsal výše, potřebuješ-li ústní infotmaci i délce pobytu, máš pusu, zeptej se. Nic ti v tom jistě nebrání a když tu informaci potřebuješ, jistě ti bude poskytnuta.. Ty sám mlčíš a přitom se rozčiluješ že mlčí jiní.. Nechápu...
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 13:40:04    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral : vážně pochybuji o tom, že provozovatel dráhy SŽDC donutí zahraničního - německého - provozovatele dráhy ke zrušení nočního klidu. Ještě bych si dovedl představit obráceně.
Není spíše na dopravci, aby si objednal u zahraničního provozovatele dráhy trasu v době nočního klidu ...
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 14:31:53    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: to je o úhlu pohledu. Provozovatel dráhy by neměl omezovat dopravce nějakým nočním klidem, DC by měla být použitelná 24 hodin denně. Je přece jasné, že když v denní době podstatnou část kapacity odčerpá osobka, tak nákladní doprava by měla (je nucena) jezdit právě v noci, což??
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 15:34:26    Odkaz na tento příspěvek  

13 roků nejezdím, ale hádáte se tu, jak děcka ve školce. Nyní v době vysílaček,
bych si spolupráci výpravčího a fíry představoval trochu jinak.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 16:42:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz:
To jsi z divného kraje:-).Tohle nám udělat výpravčí,uhnout nutnej pomocnej.Tak má postaráno o přezkoušky.

ex fíra:
Jiná doba:-)Lepší to nebude.Je to jen o lidech.Je fajn, že mu řekneš do vysílačky, budeš tady stát z toho duvodu a tak dlouho.A někdo řekno jo rozumim a díky.Druhej na tebe bude řvát jakej si č.... a d..... A pak různé důvody proč by tam stát neměl.Pak si už rozmyslíš jestli jim volat a nebo ne.
jo!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.63.168.228
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 16:44:01    Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc, jestliže mám nějaký jízdní řád, tak podle něj jedu. Pakliže mne uhneš mimo to, co je v tom JŘ stanoveno, tak je tvoje starost jako výpravčího informovat fíru o odchylkách. Tak se nediv, že to hned neodjede. Fíra opravdu nemá povinnost čumět na červený klacek, co kdyby se to náhodou postavilo. To si to operativní řízení dopravy vysvětlujete špatně. Vraťte se do socíku.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 16:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to jenom o lidech...
Nejezdim s naklady sice často, ale jezdim. Když jsem odhozen bokem, slušně se zeptam. Taky mně neba hypnotizovat navěstidlo. Když nedostanu žadnou odpověď nasleduje lužkova uprava, a pak ať se vypravka třeba posere.

Neni nic "přijemnějšiho" než zastavit, po dvaceti minutach tupeho zirani na červenou rozbalit noty, a v okmžiku kontaktu tužky s papirem rozsviceny volnoznak...
To mam pak chuť tomu vypravčimu řict co si myslim o současne politicke situaci...

Všechno je ale jen o lidech a domluvě, když člověk trefi na cocota, je i sebelip napsany předpis marny.
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8885
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 19:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se pak nediv že nikam nejedeš, když raději koukáš do stropu a do novin..

On už výpravčí nemusí nákladní vlaky (při stání musí být zajištěny průbežným zabrzděním) před odjezdem upozornit s jistým předstihem?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1404
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 19:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc: Jsou stanice, kde nejsou přibližováky a kde jsem se ozýval do vysílačky, obzvláště když jsem krátil (Liberec)
Jsou stanice, kde vidí 4 km daleko a přesto nejsou schopni stavět včas (Chrást u Plzně)
Jsou stanice, kde staví těsně před čumákem a vychází to (Ústí nad Orlicí)

Pokud v Německu se fíra do určité doby nerozjede, tak se ho výpravčí ptá, jestli to má zase shodit.

T4784086: My tomu říkáme urychlovač. Urychlovače jsou:
jít si odskočit
nasvačit se
přečíst K-Report :-)
začít koukat na film

MZ: Pokud si objednáte trasu do nočního klidu, tak tam bude čekání na konec nočního klidu.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 20:24:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On už výpravčí nemusí nákladní vlaky (při stání musí být zajištěny průbežným zabrzděním) před odjezdem upozornit s jistým předstihem?

Proč by měl? Nikdo ale samozřejmě v takovém případě neočekává že vlak bude do půl minuty v pohybu... Když budu pospíchat na to aby se hnul co nejdříve, tak je samozejmě rozumné ho upozornit... Ale pokud na nějakou tu minutu nehledím, tak proč bych zvlášť popoháněl...

Ale na druhé straně zase nepředpokládám že fíra rozbalí lůžkovou úpravu a nejbližších 40 minut se na ten klacek ani nemrkne..

(Příspěvek byl editován uživatelem Krumpolc.)
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8886
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 20:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc:

No já jen, že si velmi dobře ze své nákladní éry pamatuju, že třeba na trati Střekov - Nymburk byly vesměs rozumní výpravčí, kteří dali vědět včas. Na druhou stranu v Ústeckém uzlu jsem to snad nikdy nezažil. Na "objezdu" to prostě rozsvítili a čekali, řvali až pak. Ale tam se střídalo a vesměs fírové neusínali hned po nástupu. Teda vyjma nymburáků, nebo všetaťáků, co už měli "za pár". Asi jako my oušťáci třeba v Nbce. :-))
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 23:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda - a hlavně Němec zavolá,že do minuty staví !
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 12:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a hlavně Němec zavolá,že do minuty staví !

Moc si to neidealizujte, některej volá, některej nevolá, některej volá v momentě, kdy už to svítí ...

Ale je fakt, že v noci a při delším stání (přes půl hodiny) volají skoro všichni.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8888
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 12:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:Moc si to neidealizujte, některej volá, některej nevolá, některej volá v momentě, kdy už to svítí ...
No jestli to nebude spíš tím, že Čahoun tam jezdí z trochu jinými vlaky, než ty.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11638
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 12:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc:
Ty jsi výpravka??Mě na tomto vašem tématu spíš sere to, když se ho hned po zastavení (jak sám radíš a já to tak většinou dělávám) slušně optám jak dlouho budu stát a on je ještě arogantní..nakopat č.ráka do
Ale nepaušalizuju..to nejde totiž v žádné profesi!
TRANCE Forever: Ilya Soloviev - Mercury(Lost Connection Remix)
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 13:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct

Jo, sem.

No ti k napsat k tomu cos uvedl za zkušenost - snad jen že na vola narazíš kdekoliv, ať už má červenou čepici, anebo sedí na mašině... Všude se najdou lidi kteří mají s komunikací problém... To je čistě individuální a nezáleží na profesi, záleží na jedinci.

Mě zase štvou takové ty řeči ve stylu "nic mě nezajímá, to oni musí"...

Já když potřebuju něco vědět a nebo si zjisit, tak se prostě zeptám a neočekávám že "ti druzí" mi musí nutně sami hlásit protože to tak chci.. (a samozřejmé je, že od druhé strany očekávám na dotaz nějakou kloudnou odpověď, o tom žádná - ale k tom sem se ti už vyjádřil výše..

To je úplně stejné jako když mi vlak udělá minuty kvůli nějakému technickému problému na loko, když je to víc, tak to musim zdůvodnit s uvedením závady a číslem loko. Někteří fírové se ti sami ozvou co se děje, někteří ne. No tak když nevolá on, zavolám mu já, nic složitého na tom proboha není..
To je obdobná záležitost s komunikací, jenže se týká jiné věci a z druhé strany..
Tak proč nějaké hlášky o tom že mi je povinna druhá strana něco hlásit, když se stačí zeptat, když mě to zajímá / potřebuju to vědět..
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 14:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Aha, myslel jsem, že je stále řeč o nákladech.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8891
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 14:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:

Prostě na vlaky vyšší důležitosti si dávaj víc bacha. Jako ostatně všude.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11650
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 15:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc:
To je úplně stejné jako když mi vlak udělá minuty kvůli nějakému technickému problému na loko, když je to víc, tak to musim zdůvodnit s uvedením závady a číslem loko. Někteří fírové se ti sami ozvou co se děje, někteří ne. No tak když nevolá on, zavolám mu já, nic složitého na tom proboha není..
Zdá se, že mi dva bysme po vysílačce problém neměli
K tomu, že hned fíra nezavolá:
To je vcelku i pochopitelné..já když nedávno zdechl v kopcu do Střelic tak jsem taky prvně šel zjišťovat proč mi fena přestala jet..když jsem hledal asi 10minut a stále nic už mi volal výpravka a debata běžela na úrovni
TRANCE Forever: Ilya Soloviev - Mercury(Lost Connection Remix)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4573
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 17:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě na tomto vašem tématu spíš sere to, když se ho hned po zastavení (jak sám radíš a já to tak většinou dělávám) slušně optám jak dlouho budu stát a on je ještě arogantní.

Já si myslím, že když už máme mobily a vysílačky, je rozumné je k tomuto použít. Bez spojení není velení a pokud nám pokrok něco takového dnes umožňuje, je nanejvýš vhodné toho využít. Já osobně volám vysílačkou v těchto případech vždy (a to radši hned, aby byl čas případně vymyslet řešení a informovat další zúčastněné) a pokud tam není nebo nefuguje, není mi narozíl od jiných zatěžko vzít do ruky mobil a zavolat telefonem. Nikdy jsem neměl problém, že by byl někdo arogantní, každý byl rád, že mi může sdělit o co jde a že se můžeme domluvit, co bude dál. Ale možná jsem měl jen štěstí. Pokud je mi známo, u ČDC a pravidelných vlaků ČD si přes ISOŘ výpravčí to číslo na fíru může najít, případy, kdy tak výpravčí sám učinil, bych však hravě spočítal na prstech jedné ruky.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Vydoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 08. května 2011 - 13:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já volám, když chci, aby se to rychleji rozjelo, nebo naopak bude čekat na odhlášku, tak ať to trošku přiškrábne, aby tu u mne nemusel zastavit a rovnou mu sdělím i čas předpokládaného dojezdu předchozího vlaku k sousedovi. Jak už tu několikrát zaznělo - je to vždy o slušnosti. Líná huba holé neštěstí.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 12:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://vary.idnes.cz/na-zeleznici-z-plzne-do-chebu-budou-jezdit-o jete-vagony-z-rakouska-1cl-/vary-zpravy.aspx?c=A110509_112017_var y-zpravy_sou
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 15:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouva za OT: Nemohu si vzpomenout v jake diskuzi to bylo a NEKDO zde mimo rec doporucil knihu o Skodovkach z MB "v soukoli okridleneho sipu", povidani ing. Hrdlicky.
no hned jsem si ji objednal a jednim dechem precetl.
opravdu vyborny tip, dekuji, ale nevim uz komu. Doporucuji taktez.
Konec OT.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 16:30:54    Odkaz na tento příspěvek  

já kdo jiný : to máte pravdu, ale když se projedete po té trati, tak si uvědomíte, že tam v minulosti muselo být více dopraven, možná tam byly dvě koleje.
Někdy za "železné" opony tam jezdil někdy od roku 1971 (???) jeden pár vlaků, taktová doprava taky neznámý pojem a náklady taky nic moc.
Takže je to o tom, aby se vážený provozovatel dráhy snažil o zvýšení propustnosti, tím spíše, že stanice není zatížena pohraniční komedií.

Řekl bych, že by byla docela zajímavá stížnost do Bruselu na to, že provozovatel dráhy omezuje podnikání tím, že si dělá noční klid a fakticky bezdůvodně odmítá na trať pustit vlak ...
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 21:10:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Dispečer_o11" = 1104:
Ještě stále totiž platí (a zejména v ČR) "Dukátova věta": "Nejlepší jednička je rakouská dvojka" ...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 09. května 2011 - 22:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan:
Já si tyhle vagony a interier vždy pochvaloval při cestách Rakouskem.Jsou fakt pohodlné.Krásně se tam spalo:-).A proč ne, když je jeden za cca 1 mil kč.Dobrý nákup, nic proti tomu nemám.
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 18:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Škodovce hledají fíru Tak jestli vás už sere ČD nebo ČDC...
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 19:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že co píšou, že nabízejí, mají u každého inzerátu. By mě zajímal ten profesní růst
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 20:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem koukal. Je jedno jestli děláš fíru nebo project managera..
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 21:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

By mě zajímal ten profesní růst
Dotyčný bude zaučen na jízdu s přesuvnou a když se osvědčí, bude si také sám nakládat a zajišťovat auta na vozech.

Práce ve špičkovém mezinárodním týmu.
A bude se točit s Vietnamci.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 21:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to možné: Firma hledá zájemce na pozici strojvedoucí,nabízí získání průkazu způsobilosti k řízení motorových lokomotiv a přitom požaduje 1 rok praxe při řízení také motorových lokomotiv. To je měl uchazeč řídič načerno?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2011 - 21:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Firma mimo jiné požaduje: Zvláštní zaškolení zakončené odbornou zkouškou a získáním průkazu způsobilosti k řízení motorových lokomotiv.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 09:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram-přesunuto ze sekce Nehody: Péče o trati z hlediska je stejná,jako byla dříve,jen je dražší. O ,,užitečnosti" rozbití železnice by mohl vyprávět ten,komu to působí neskutečné potíže-např.strojmistr při zajišťování náhradního hnacího vozidla při poruše původního.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 10:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zamyšlení přeposílám SMS od kamaráda ze severočeského kraje (doslovné znění):

"...A k nam (na 087) uz patym dnem jezdi souprava 742.290+012+010. To je ekonomika provozu jako svina. A nebo misto 810+010 jede jen 810 (tim padem nehorazne narvana), pruvodci si ani nic jineho nevymysli a rekne pravdu. Ze nejde zaradit jednicka a ve stoupani z Lovosic do Ceské Lipy by se na dvojku s vlekem nedostali. A ze nic jineho nemaji a musi jezdit s tim co je. Co si pak ma myslet cestujici v takove rozesrane 810 koukaje pritom na reklamni plakatek CD na stene vozu, kde je zachycen nazehleny personal CD na pozadi interieru Pendolina."
Rebel Yell
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 12:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Loun do Č.Lípy měly od 1.5 jezdit nové Regionovy >138,ale nějak se je nedaří PARSu předat a 810 ky,které tam jezdily už odjely na přestavbu.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 13:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Mne stačí, že se dopravní cesta byla oddělena od ČD do SŽDC. Co se stalo s ČD dál, už se mne příliš netýká. To už jsou vnitřní záležitosti ČD. Že si v rámci jednoho, byť rozděleného podniku, nedokáží udělat pořádek, je hlavně jejich problém. Když se jim vyplatí si házet klacky pod nohy, nechť to provozují dál.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 18:26:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 : co to je za "objev" ? M 810+010 jezdí z Lovosic do České Lípy na stoupání přes dvacet let ...
Tyristor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.135.21.150
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 19:15:57    Odkaz na tento příspěvek  

Bram:Myslím si,že byla chyba rušit železniční vojsko.Vše by šlo rychleji a levněji.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 20:16:37    Odkaz na tento příspěvek  

PKP CARGO na prodej Na ČT24 mluvili i o zájmu ČD CARGO.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 20:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Co se děje s ČD je i pro vás velmi důležité. Je to totiž národní dopravce,a tak jako v ostatních evropských zemích jsou v menšině jsoucí soukromí dopravci na něm závislí. Krásně je to vidět ve Švýcarsku a v Rakousku,možná i ve Francii(to nevím určitě). Jestliže se uvnitř ČD dostanou k moci likvidátoři,nebude to přínosné ani pro ostatní dopravce. Ještě moje vlastní zkušenost:když jako důchodce občas jezdím u firmy,rekonstruující koridory,tak na vlastní kůži poznávám,jaké to je,to oddělení. Zažil jsem to neoddělené a oddělené,pro výkon služby bylo to první násobně lepší. A to jsem při tom úplně mimo ČD i CARGO.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 20:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Tak to mi uniklo. Ale stejně-co je to ,,Zvláštní zaškolení zakončené odbornou zkouškou a získáním průkazu způsobilosti k řízení motorových lokomotiv"? To tam neplatí Zákon o drahách,který podmínky získání Průkazu způsobilosti jasně stanoví,včetně taxativně vymezeného času na jednotlivé etapy výcviku?
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 21:05:48    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si,že byla chyba rušit železniční vojsko.Vše by šlo rychleji a levněji
Nebyla chyba rušit tábory nucených prací, třeba by to šlo ještě rychleji a ještě levněji?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 21:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad T.H.: Já u železničního vojska sloužil. A nelitoval. Ty dva roky ve Vršovicích se člověk nenudil ( jako vrstevníci u normálního vojska ), získal jsem zkušenosti, které bych jinak asi nezískal, a ještě jsem si na tu dobu vydělal dost peněz. Kolega, spolubojovník,odjížděl z vojny zánovní škodovkou .. Navíc skoro žádná zelená buzerace, přednost měla služba na ČSD. Já osobně držel samopal za celé dva roky v ruce jen jednou, ještě v přijímači. A maskáče jsem nafasoval, ale nikdá nepoužil, až dva měsíce před civilem ...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 21:31:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH: Kdyz pominu, ze s tim srovnanim ses "trosku" mimo, tak ano, byla. Ale musime byt ty humanisti a vezne si za odmenu, jak na nas byli hodni, chovat jak v bavlnce. Vzdyt muzeme prachy snadneji dostat treba za pobyt v porodnici...
Utúlien aurë...
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 13. května 2011 - 21:42:49    Odkaz na tento příspěvek  

musime byt ty humanisti
Však vám nikdo nebude bránit šoupnout se na glóbu od těch humanistů pryč. Třeba taková KLDR by vám mohla vyhovovat, tam počítám vězňové z koncentráků na železničních stavbách makají - to bude rychlé a levné...