K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 2. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 2. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8920
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 14:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dokud nebudou řádně a férově vysoutěženy státní, krajské (prostě z peněz daňových poplatníků)zakázky tak, aby byly co nejefektivnější a vynaložené peníze přinesly co nejvíc služeb.
Jistě máte po ruce spoustu důkazů o jejich neférovosti.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 14:36:18    Odkaz na tento příspěvek  

No vy musíte bejt těžkej vatař, když platíte daně přes mega ročně.

Nechápu co je na tom divného?

Jenom na DPH přes půl mega ročně.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 14:45:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jistě máte po ruce spoustu důkazů o jejich neférovosti.

Pokud vím tak ani žádné soutěže neproběhly a krajské úřady za pět minut dvanáct podepsaly smlouvy. Nebyla ani možnost ukázat v nabídkovém řízení za jakou cenu je skutečně možné provést takovou zakázku. Takže toto je například jeden z důkazů Rozhazování a přihrávání kšeftů ne na základě racionálních úvah a rozhodnutí, ale úplně nesmyslně. Asi si hejtmani neuvědomují, že to nejsou jejich peníze, ale oni jsou jen správci, kteří by se měli chovat co nejsvědomitěji ke svěřeným prostředkům.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8921
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 14:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom na DPH přes půl mega ročně.
Aha, to jsem netušil, že v ceně nákupu zboží já, jako nepodnikatel, žádné daně neodvádím. nebo třeba benálu. Fakt jsem netušil, že nebýt podnikatelů, padl by tento stát už dávno na držku.

Pokud vím tak ani žádné soutěže neproběhly a krajské úřady za pět minut dvanáct podepsaly smlouvy.
To už tu bylo dávno x krát probíráno. Smlouvy končily, jiní "adepti" měli vlaky jen na křídovém papíře, jeden žlutý, co nejvíce hýkal, je dokonce nemá dodnes, ač měl od zítřka jezdit pravidelně.

A podmínkou obdržení dotací na vozový park od EU bylo uzavření dlouhodobých smluv do data XY. Co měly kraje podle vás dělat? Jasný, ČD to hrálo velmi do karet. Ale tak se to sešlo.

(už se těším na pobouřené reakce jediných správných železničářů)

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 15:12:08    Odkaz na tento příspěvek  

Aha, to jsem netušil, že v ceně nákupu zboží já, jako nepodnikatel, žádné daně neodvádím. nebo třeba benálu. Fakt jsem netušil, že nebýt podnikatelů, padl by tento stát už dávno na držku.

No kdyby každý pracující odvedl 7 cifernou částku tak by to tady možná vypadalo o trochu líp.

Ani já do té částky nepočítám ani DPH při mých soukromých nákupech a ani daň z benálu z nefiremního auta.

To už tu bylo dávno x krát probíráno. Smlouvy končily, jiní "adepti" měli vlaky jen na křídovém papíře, jeden žlutý, co nejvíce hýkal, je dokonce nemá dodnes, ač měl od zítřka jezdit pravidelně.

A bez dlouhodobé smlouvy mu málokdo poskytne úvěr na převedení z křídového papíru do reality. Ne každý má to štěstí, aby dostal všechny výrobní prostředky od státu. Někteří si je musí světe div se pořídit a provozovat za své a na své riziko s nesplacením apod. Každý nemá možnost otevřeně nebo skrytě hrábnout ostatním do kapsy.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 15:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: nechcete mě sponzorovat? Jsem nevlastním zaviněním na inv. vozíku a občas bych přivítal nějaký sponzorský dar, Vy si ho můžete odepsat z daní jako každý rok nové auto.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 15:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to ex fíra:

člověče, tušíte vůbec co ve skutečnosti znamená onen obrat "odepsat z daní", kterým soudruzi z ČSSD+KSČ(M) furt dokola vymývají mozky ?

Tedy nikoli že dotyčný ty peníze nějak vniklé nejspíš samostvořením "jen dá vám místo aby je dal státu" (či že je dokonce od státu dostane aby si za ně koupil auto, jak si někteří myslí),
ale že musí sám svou činností vydělat nejdřív peníze v plné výši onoho daru (či ceny auta) a potom teprve mu stát (možná) milostivě dovolí, aby "odepsáním z daní" nemusel k nim navíc ještě státu na daních a odvodech připlatit (a tedy taky nejdřív sám vydělat) další cca 1/3 z nich.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 16:05:31    Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych si odepsal každý rok nové auto. Jedině snad kdyby chtěli všichni platit včas a ne někteří až třeba po půl roce. Stát se neptá chce odvody hned. Nezajímá ho jestli mi odběratelé zaplatili nebo ne. Takže teď sponzoruju své odběratele. Ale nejsem napojený přímo na státní penězovody a každou zakázku si musím tvrdě vydřít.
Navíc člen z rodiny díky nevlastnímu zavinění trpící roztroušenou sklérozou.....


No nic. Jdu vzít balíky a odvézt k dopravci, aby zboží zákazníci mohli začít zítra používat.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8924
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 16:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A bez dlouhodobé smlouvy mu málokdo poskytne úvěr na převedení z křídového papíru do reality.
Jistě, takže začarovaný kruh? Čím by jezdil pan Žlutý, kdyby náhodou vysoutěžil dopravu v krajích, kterou velkohubě vysoutěžit chtěl? Nebo mi chcete namluvit, jako jiný, co tu trousí svá moudra, že by od podepsání smluv do GVD, kdy už měly být naplňovány, sehnal vše potřebné na jejich naplnění?

Ne každý má to štěstí, aby dostal všechny výrobní prostředky od státu.
Světe div se. Podnik 100% vlastněný státem od něj dostává prostředky na provoz, aby to aspoň nějak vyjezdil. To jsou neuvěřitelné věci! Jak dlouho se vám budou muset ČD a jejich zaměstnanci omlouvat, než tuto historicky zapříčiněnou "vinu" odčiní?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 16:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že by od podepsání smluv do GVD, kdy už měly být naplňovány, sehnal vše potřebné na jejich naplnění?

Kdopak se tady před cca půldruhou hodinou dožadoval důkazu neférového přístupu krajú a MD k ne-ČD dopravcům ?

Není snad uzavírání smluv tak, aby je časově mohl splnit jenom jeden jediný vybraný dopravce přímo exemplárním důkazem požadovaného ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8927
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 16:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kraje měly jinou možnost, než angažovat ČD?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 16:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě - poptávat dopravu dřív, než těsně před začátkem nového grafikonu.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 17:20:49    Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: tak to ji mám také.
červ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.84.191
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 17:56:54    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo, bude se stávkovat, ČDmani v první linii, reformy nebudou, chvíli to ještě pújde, pak přijde krach, a co pak?
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 18:15:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jak dlouho se vám budou muset ČD a jejich zaměstnanci omlouvat, než tuto historicky zapříčiněnou "vinu" odčiní?

Do té doby než bude prokazatelné, že uvedenou činnost nelze provádět efektivněji. V případě že se ukáže že ČD by byli efektivnější i v případě, že by si museli zaplatit z provozu pořízení vozidel, zázemí, lidí.... potom se budu omlouvat já a klidně dvakrát denně.

Co se týká začarovaného kruhu v podstatě odpověděl Hladný medvěd. Připomíná mi to situace když mě dojde poptávka na míru ušitá určité značce (záměrně uvedu příklad který není z mé branže - např. je požadováno, aby výkon motoru byl přesně 57kW a huštění pneumatik přesně 2,3baru vpředu a přesně 2,1baru vzadu). Všechno dopředu připravené. Jen potřebují další dva blbečky kteří budou dělat křoví při výběrovém řízení. Takže o tzv. férových výběrových řízení si dokážu udělat docela dobrou představu.

to ex fíra: Tak to je mě skutečně líto. Vím o čem to je. Každý den injekce. Ve vlnách přichází neschopnost delší chůze, natož přenést něco těžšího, neschopnost dělat jemnější úkony např. nakrájet cibuli, špatná artikulace. A nevím co ještě všechno nejsem s tím příbuzným v každodenním styku. Na invalidní důchod není údajně nárok. Prý nějak málo bodů nebo co. Když vidím některé invalidní důchodce kteří na podzim ryjí zahradu a v zimě uhrnují desítky metrů chodníku a přitom vidím ty částky mizící v chřtánu OSSZ tak se mi otevírá kudla v kapse. A na začátku byla malá černá infikovaná potvora, která tím co přenesla do krevního oběhu pobláznila imunitní systém.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2805
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 18:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ten odkaz Drne znám, jen ta aplikace je docela náročná na počítač, což můj starší skládací nelibě nese. Při zobrazené relativně malé oblasti to zvládá docela vpohodě. Loni na podzim jsem se zprostředkovaně (od táty) díky tomu mohl připravit, že nezvládnu přestup a budu nocovat na cestě. Prostě jsem věděl, kdy odletělo letadlo z jednoho letiště na druhé, kde jsem byl já a hned jsem věděl, kdy asi tak odletíme a kdy na to první letiště přiletíme. To, že jsme oficiálně 2 hodiny po pravidelném odletu netušili, kdy odletíme mne potěšilo i u letadel není 100% dokonalost.
Martin
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 18:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear : neschvalují náhodou kraje návrh jízdního řádu, který jim provozovatel dráhy předkládá ke schválení na základě požadavku dopravce na přidělení kapacity dráhy (osm měsíců předem ???) a to podle toho, jaký objem dopravy si kraje s dopravcem dohodnou.

Takže ohledně peněz na dopravu nebo upřesněných smluv třebas na rok 2012 (počínaje polovinou prosince 2011) by se mělo jednat někdy v prosinci roku 2010 nebo na začátku ledna 2011, nikoli v posledním qartále (září / říjen) 2011 při projednávání rozpočtu kraje na rok 2012.
A když nejsou peníze na dohodnuté a dopravcem zajištěné, tak se jedná o seškrtání dohodnutého objemu dopravy k první nebo druhé změně ...

Totéž se týká i jednání s autobusovými dopravci ...

A platí to i o jednání státu. Takže úřad pana Kalouska nebo ex Bárty / Šmerdy by už nyní měl mít parlamentem schváleno, kolik peněz bude na "státní" vlaky od prosince roku 2012 a ne to projednávat až v rámci rozpočtu na rok 2012.

Zkrátka finance schvalovat o rok dříve ...

Objednávka pravidelné dopravy (jedno zda bus či vlak) není objednávka množství pečiva, kdy stačí do pekárny zavolat den předem a pekárna vám dodá požadované množství ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8928
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 18:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Červ:
Na držce to tu dávno leží, na to nemusím být ekonom. A lidi, co pravidelně choděj pracovat, za to asi nemůžou. Už vidím, jak tu bude někdo psát, že můžou, skrzevá špatnou volbu u voleb. :-D
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 19:55:20    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Na držce to tu dávno leží, na to nemusím být ekonom. A lidi, co pravidelně choděj pracovat, za to asi nemůžou. Už vidím, jak tu bude někdo psát, že můžou, skrzevá špatnou volbu u voleb. :-D
Ale neleží, ani náhodou. Ještě pořád se máme jako prasata v žitě.
Máte co jíst? Koupíte si za výplatu to samé v den její výplaty, stejně jako o měsíc později? Dostáváte výplatu včas? Kdy naposledy se nominálně snižovaly důchody? Kolik mrtvých bylo při posledních uličních nepokojích? Bojíte se vyjít ven?
Ještě pořád jsou obchody plné zboží a lidí, kteří to zboží kupují... Vždyť i ty strašlivé asociální reformy řeší výdaje lidí v řádu procent. Jó, až nebude stát půl roku vyplácet důchody (jako před 12 lety v Rusku), tak to bude jiná.
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 20:37:00    Odkaz na tento příspěvek  

V.Špinka: argumentovat tím, že jinde je mnohem hůř. je přinejmenším problematické. Touhle argumentací můžete ospravedlnit cokoliv - přece za heydrichiády bylo hůř, že? Mimochodem, jsou místa, kdy jsem se - kdysi! - nebál projít o půlnoci, a dnes se tam bojím v poledne.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 20:56:38    Odkaz na tento příspěvek  

ivoš: já netvrdím, že máme být spokojení - ale že se toho nemáme lehce vzdávat a propadat nihilismu.
Protože ještě je kam padnout, nemůžeme říct stojí to tady za ..... a tak budeme stávkovat, horší už to stejně být nemůže.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 21:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připomenu dopravce Trilex:Soutěž proběhla o rok dříve,než zahájili provoz. Ale že by jezdili bez dotací,o tom nemůže být řeč.A zájemců se přihlásilo víc. Měli začít jezdit 12.12.2010 a také začali,byť jejich korporátní barvou ani zdaleka není žlutá. Proto jezdí na lokálce,ne z Prahy do Ostravy a zpět.
Dada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 08:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poláci asi nemají vhodné propagační foto od PKP, jinak si tam ten elefantí interiér nedokážu vysvětlit
Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 09:37:13    Odkaz na tento příspěvek  

Víte pánové, kolik nás bude stát ta slavná reforma? Víte o tom, že se na reformě neušetří, ale naopak bude chybět 43 mld. a to v případě, že se vyberou 100% daně? Další věc jsou např. silnice. My stavíme nejdřažšší dálnice v Evropě, ne-li na světě. 1 km dálnice za miliardu. Nebylo by vhodné místo přiblblých reforem udělat pořádek v systému? Ten kdo podepíše zakázku, tak za ní bude odpovědný. Jako každý z nás je odpovědný za svoji práci, ať to jsou strojvedoucí, výpravčí, tesaři a já nevim kdo ještě. Když se zjistí, že byla předražená, tak si ten rozdíl doplatí ze svého a v životě by nesměl už dělat veřejné zakazky. To by jste viděli, jak by každý zjišťoval, jestli to má podepsat nebo ne.
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 11:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, obecně - každá stávka na železnici je tragická zejm.pro nákladní dopravu. To, co předváděl Dušek v 90letech akorát vedlo k tomu, že v kombinaci s impotentní politikou tehdejšího MD a ČD( zase obecně) si na přlomu tisíciletí firmy řekly, že když už musí obnovit nakládací/vykládací technologie, tak se přeorientují prostě na silnici, aby nebyly vydíratelné naprosto nezodpovědnými odboráři. Důsledky neseme dodnes. Věřte mi, že vím, o čem mluvím.V současné době vidím jako šílenou katastrofu pro celou dopravu ( nejen železniční) kombinaci působení VV a odborářů. Tečka.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.3
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 11:37:04    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa: zkoušel jste někdy zadat sám nějakou zakázku? Ani obyčejný rodinný dům nepostavíte za cenu, kterou máte ve smlouvě - vždy budou nějaké vícepráce, v rozpočtu nejsou některé věci přesně (např. obklady/dlažba, zařizovací předměty ) - a i kdyby byly, stejně nakonec budete chtít jiné.
A stejně je to i u těch dálnic - obce si vydupou doprovodné stavby, geolog více přesunů zeminy... je to předražení, nebo ne? Kdo a jak to bude posuzovat?
A v IT projektech je to ještě horší - ani zcela soukromé firmy nejsou schopny získat projekt za dohodnutou cenu, protože nikdo není schopen dát dostatečné přesné zadání předem.
Jinými slovy, představujete si to jak Hurvínek válku.
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 11:43:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ad V. Špinka:Nikoliv. jak je možné, že tunel blanka v Praze je najednou předražen o kolik miliard a jde se zjišťovat, co se kde napočítalo na víc. Nevykládejte mi, že všechny zakázky jsou čisté jako křišťál, nikde není žádná korupce, všechno je ideální. Když stavíte barák, tak vám nestoupne hodnota domu o jednou tolik. Za další, máte projekt, který říká, kolik vás to bude stát. Ne, že si necháte udělat projekt domu,který vás má vyjít na 2 mil. a ve finále vám investor řekne, že zaplatíte 10 mil. Jestli jste tak spokojený prosím, váš boj.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.3
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 11:57:20    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa: já s tím spokojený nejsem a ani netvrdím, že vše je čisté a ideální. Jen tvrdím, že to prostě není tak jednoduché, jak říkáte Vy. Protože vaše řešení vyžaduje prokázat úmysl - tedy, že ten podepisující věděl/měl vědět, a že měl možnost tomu zabránit a neučinil tak.
Mne stávající stav taky štve, ale ještě víc mne štvou takovéhle jednoduché recepty, které v praxi nemůžou fungovat.

A ty vaše příklady - když budu stavět tunel v tak mizerném podloží jako je u Blanky, tak jsou propady, dodatečné injektáže apod. prakticky jisté. Dál: kdo zaplatí, že si obyvatelé vymohli strojní rozpojování horniny místo odstřelů? Kdo zaplatí dodavatelům zpomalení celé stavby (protože Praha nemá dost peněz platit dle původního harmonogramu)?
Když budete stavět RD na podmáčené parcele, rok nebudete platit dodavatelům, tak se taky od původní ceny dosti vzdálíte.
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 12:06:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad V. Špinka: Řekněte mi jeden jediný důvod, proč by to v praxi fungovat nemohlo? Rozdělování zakázek na menší zakázky, aby se nemuselo vypisovat výběrové řízení. Jednoznačně předražené státní zakázky, které, světe div se, vyhrává jedna a ta samá firma, které je stavěno na míru výběrové řízení atd. Je spousta příkladů. A tady jsou právě ty úspory, které by, neříkám, že jenom ony, mohou naplnit státní kasu a zároveň se tím sníží korupce, protože si to každý raději rozmyslí. Vy i já jsme odpovědni za svoji práci, kterou děláme, proč by úředník neměl být odpovědný za svoji práci o které rozhoduje??
Jenže u Blanky se dělalo několik sond, ze kterých mělo být zřejmé, s jakým terénem se bude dělat, neříkám, že se to zjišťovalo metr po metru. Za další, město dalo požadavek na stavbu, jakou chce udělat a na tu kývlo. Mě pořád příjde, že si Metrostav dělá s městem co chce a účtuje mu co chce.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 12:52:33    Odkaz na tento příspěvek  

A co taková Pozlovická přehrada u Luhačovic? Najednou se zjistilo, že je tam více bahna, tak se odvezlo, co bylo zaplaceno a JESTLI SE OSLÍČKU NEOTŘESEŠ, tak máš smůlu.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 18:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quenya: Je to trochu jinak. Stávka byla oprávněná,jinak dnes už žádný národní dopravce nebyl,na hlavních tratích(ne na všech) by jezdili cizí železnice a zbytek by byl zlikvidován. Drastické omezení osobní dopravy a úmyslné zavádění nepřípojů byl začátek. Přesun nákladní dopravy na silnici je průvodní jev kapitalizmu-je to momentálně levnější a co bude dál,nezájem. Jinak to s tím vydíráním odboráři:něco podobného jsem slyšel už brzy po převratu,autorem výroku byl jistý pan Ševčík,ředitel,mimochodem dveřmi vyhozený a oknem se vrátivší,jakéhosi Liberálního institutu. O jeho kvalitách svědčí třeba veřejné prohlášení v televizi,že rychlostní limit 50 km/hod doržuje jen vůl.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3997
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 22:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quenya - copak u nás to ještě nic není, třeba proti Francii. Tam nejen, že je díky odborářům nákladní železnice dlouhodobě prakticky nepoužitelná, ale když už to jinak než po kolejích nejde, tak se to musí zálohovat silnicí, pro případ stávky. Což samozřejmě železnici ještě dále diskvalifikuje.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3998
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 22:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 - jasně, průšvih je v tom, že zatímco na silnici zuří kapitalismus, na železnici je to bohužel zčásti ještě stále socialismus (národní ke všemu).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 22:41:20    Odkaz na tento příspěvek  

7477010 : jasný, tohoto si byl kraj vědom a s tímhle problém nebyl.
Zřejmě se poučili z podobného problému, který měl kdysi KV kraj s Viamontem, který sice vyhrál, ale neměl přidělenou kapacitu dráhy ...
Jenže ta smlouva je podepsána na "x" let, podobně třeba jako s ČD, takže kraj by prostě měl mít na těch (třeba) deset let (obecně dobu platnosti smlouvy) příslušný balík peněz + dohodnutou indexaci a ne najednou přijít za dopravcem s tím - já nemám prachy, tak prostě chci seškrtat dohodnutý objem ...
Jenže dopravce si třeba vzal úvěr na vozidla se splatností týchž "x" let, hrazený z toho dohodnutího objemu peněz ... z čeho bude platit splátky, když se úhrada kraje sníží, ale úvěr se musí splácet ... bance může být nedostatek peněz u kraje lhostejný ...
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 22:51:16    Odkaz na tento příspěvek  

Přesun nákladní dopravy na silnici je průvodní jev kapitalizmu-je to momentálně levnější a co bude dál,nezájem.

+je ve většině případů rychlejší (pokud zaplatím za materiál musím jej co nejrychleji zpracovat a prodat dál, jinak se snižuje konkurenceschopnost z důvodu navýšení ceny výrobku z důvodu vytvoření finanční vaty pro nakoupený materiál "na cestě" a žádný zákazník nebude dobrovolně kupovat dražší výrobek jenom proto, že výrobce má vyšší náklady aniž by se to projevilo v užitné hodnotě výrobku)

+schopnost dopravy ode dveří ke dveřím (v nejjednodušším případě stačí jeden člověk s paleťákem nebo vysok. vozíkem)


Železnice možná svého času propásla možnost oprášit nějakou verzi expresní kusové přepravy zásilek, které třeba běžně nezvládá pošta (+30kg). Buď do stanic "k vyzvednutí" nebo s dořešením "posledního kilometru". Vysoká hustota žel. stanic by byla slušnou konkurenční výhodou. Firem které provozují takovou expresku po silnici je několik a rozhodně netrpí nedostatkem zakázek. Jenže to by muselo jít o to chtít vydělávat peníze. A to se asi nechce pokud ty peníze může (mohla) dostat i jiným způsobem.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 22:52:16    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa : vaše teorie, pravděpodobně o "osobní" odpovědnosti za předraženou zakázku je nereálná.
Smlouvu musí podepsat osoba oprávněná jednat jménem právnícké osoby, zpravidla tedy generální ředitel, ředitel nebo jí může podepsat prokurista, která vychází z toho, že podklady jsou udělány správně ...

A jak byste nahlížel na ostatní, v soutěži neúspěšné účastníky, pokud byste "nejlevnější" (vítěznou a realizovanou) nabídku později označil jako předřaženou.
Pak by logicky musely být předražené i ty ostatní ...
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 23:09:29    Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad- máte pravdu, v tomto oboru má železnice co dohánět. Navíc v dnešní době není problém si nasmlouvat drobné živnostníky s dodávkami/náklaďáky, kteří rádi odvezou od večerního vlaku zásilku až na adresu dodavatele, platíte potom jen za vlastní dopravu (nikde nestojí firemní vozidlo s řidičem v pohotovosti).
Pokud mě paměť neklame, tak ještě nedávno fungovalo posílání zásilek mezi UŽSt, ale jak je to dnes, nevím (u naší firmy byla tato možnost využívána pro posílání větších zásilek v relaci Praha-Brno).
Jestli mě paměť neklame, menší problém byl s pojištěním dražších zásilek.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 23:54:34    Odkaz na tento příspěvek  

Problém je v dostatečné rychlosti přepravy.

Běžně expreska lehkým náklaďákem odpoledne sveze do místního depa do půlnoci je to velkým kamionem v centrále kde se popřehazuje mezi kamiony, které se tam sjeli z celé republiky ty to odvezou do depa nejblíž k místu určení a lehký náklaďák to dopoledne rozveze.

On málokdo třeba drží v pohotovosti celou záložní výrobní linku a když se něco pokazí tak běžně očekává náhradní díl druhý den. Delší prostoj by byli větší ztráty (lidi, vytápění a další všemožné náklady by výrobce výrobku zaplatit stejně musel) a rozpuštění těchto nákladů do ceny výrobku což opět zvyšuje cenu výrobku aniž by tím výrobek získal něco navíc.

Ale je fakt, že rychlost nemusí být vždy primární hledisko. V mnoha případech to samé zboží (výrobky) lze získat třeba z Číny z dodacím termínem 3 měsíce. Ale zase s takovou cenovou výhodou, která eliminuje nevýhody z pozdějšího dodání.

A tím se dostanu k tomu že současné reformy nejsou žádné reformy. Reformy začnou možná tehdy až většina společnosti pochopí, že na trhu práce jim nekonkuruje Karel z vedlejší ulice, ale někdo z Indie, Malajsie, Číny.... A buď pochopí, že se přizpůsobí této konkurenci nebo skončí bez práce ať už u toho budou stávkovat nebo ne.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 09:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot: Nerad oponuji,ale musím. Když se pustí kapitaizmus na železnici tak jako se pustil na silnici,je konec. Ono je třeba-pokud je zájem mít obě dopravní soustavy-aspoň trochu respektovat jejich odlišnoti. Když zájem není,můžeme to zabalit. Pak teprve budoucnost ukáže,zda to byl správný krok. Můj názor je ten,že je to zločin,ale mně je 65,život jsem na železnici sice prožil,ale když mi skončí bez ní,tak mi to bude úplně jedno.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 09:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz se tu resi stavky ... takova hypoteticka myslenka: co by se stalo, kdyby "nekdo" (a je v principu jedno kdo) CD treba zrusil. Proste by se zjistilo, ze - podobne jako ZSSK - je to takova cerna dira, ze jeji udrzovani je pro stat ekonomicky neunosne, takze bude prijatelnejsi to nechat krahnout, dopravu zastavit a lidi propustit.

Bude se v takove situaci stavkovat? Za co? Za udrzeni provozu? Za lepsi podminky zeleznicaru na urade prace?

Posláno z mobilu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 10:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Bude se stávkovat. A bude se stávkovat i v MHD (včetně pražského metra),v autobusové dopravě a možná i jinde. Říká se tomu odborářská solidarita. Proto také stávkovali strojvedoucí DB za vyšší platy strojvedoucích třeba v ODEG. Hypoteticky je přece možné zrušit úplně všechno,co nenese 1000% zisk,vrátit se na stromy a jíst kořínky. Jinak ČD zas taková černá díra není-zdravotnictví je na tom daleko hůř.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7477010.)
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 12:04:58    Odkaz na tento příspěvek  

Říká se tomu odborářská solidarita.

Ne. Pokud nevytváří firma extrémní zisk tak se tomu říká řezat si větev sám pod sebou.

Hypoteticky je možné vystávkovat si minimální mzdu 30.000,-, dovolenou 2 měsíce. Rozpustit to do cen výrobku/služby. Zjistit že to nikdo už nechce kupovat a raději to už nahradil něčím jiným. Zrušit to. A bez práce se vrátit na stromy a jíst kořínky.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 12:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 > to myslite situaci u nas, nebo na Slovensku? Ja jen, ze zrovna u ZSSK to bylo tak solidarni, kdyz si firove dupnuli a pruvodci to pak v provozu schytavali od nasr@nych cestujicich ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 13:23:01    Odkaz na tento příspěvek  

Odborářská solidarita na SK fungovala tak, že když Košičan zastavil v Kralovanech, tak nádražní plechová huba nesdělila substrátu, že vedle stojící osobák nestávkuje a až po Poprad bude rychlejší si přesednout, než trčet ve stojícím Košičanu.
(naštěstí někteří cestující se asertivně zeptali pana osobního strojvedoucího, který odtušil něco ve smyslu, že ho stávka nezajímá, a přesedli si )
Intruder
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.246.13
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 14:21:19    Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte, že tady narušuju vaši plodnou diskuzi, ale zajímalo by mně.. jaká je šance že na trase Praha - Ostrava něco pojede i když začnou stávkovat? Pro rýpavé: nemám možnost náhradní dopravy za stejnou cenu, nemám peníze na náhradní dopravu za cenu vyšší a pokud bude stávka, budu kvůli tomu mít docela zásadní problémy...
Petr 16
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.193.40
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 14:50:41    Odkaz na tento příspěvek  

Intrudere, kašli na dráhu, postav se s cedulí "Ostrava - ČD stávkují" někde na příjezdu k D11 a s významnou mírou pravděpodobnosti dojedeš do Ovy sice ne tak rychle jako vlakem, ale zadarmo a ještě se ledasco o dopravě dovíš...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 15:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr 16 >
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Intruder
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.246.13
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 15:52:46    Odkaz na tento příspěvek  

Petr 16: Vtipný jak střevní chřipka, že ty patříš k těm odborařským buzerantům, kteří si neuvědomují, že kvůli ním spousta lidí bude trpět? Copak vládě někdy záleželo na tom, že lidi trpí? Zabarikádujte Kalouska v jeho baráku a pak to možná bude mít efekt... A mimochodem, autostop není forma dopravy...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 16:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intruder > s ohledem na zadani Petr 16 napsal odpoved zcela spravnou ... takze netusim, co se cilite. Levnejsi to je a po dobu stavky zcela jiste spolehlivejsi.

Mimochodem, co je autostop, kdyz ne zpusob, jak se dostat z jednoho mista na misto jine?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.3
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 16:45:01    Odkaz na tento příspěvek  

Intruder: variant je samozřejmě víc. Ten autostop (a spolujízda) býval např. velmi oblíbený do Liberce, před nástupem SA byly busy ve špičkách beznadějně přecpané, tak na 0. kilometru R10 stávalo hodně lidí. (A ten nápad s cedulí není špatný, třeba to řidiče zaujme a spíš zastaví:-)
A nebo jeďte autobusem - např. Student Agency jezdí 4x denně. Je to pomalé a otravné, ale je to pro vás opravdu důležité, tak je to pořád lepší, než se do poslední chvíle bát, jestli vlak pojede, nebo ne. A protože zatím není znám termín stávky, tak busy nejsou vyprodané - a kdyby náhodou nakonec ten vlak jel, tak lze rezervaci zrušit.
Lukáš Coufal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.119.66
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 16:53:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj.

Rád bych se na Vás všechny obrátil s prosbou. Rádi bychom s kamarády v létě na třítýdenní výlet na Ukrajinu. Kdo jste zde již byl a zařizoval zde cestu vlakem, tak jistě moc dobře víte, že zdaleka nejlepší nástroj pro koupi vnitrostátních jízdenek je portál www.e-kvytok.com.ua. Od minulého roku, kdy šly platby normálně provádět, však byla provedena změna v placení a toto placení lze od letošního roku provádět pouze s kartami, které mají 3D secure zabezpečení. Karta s tímto zabezpečením je v našich končinách bohužel celkem vzácná, u nás ji zatím vydává pouze banka Citybank a to pouze ve formě kreditních karet. V zahraničí tyto karty zase až tak netradiční nejsou.
Chtěl bych se tedy v nejvyšší nouzi obrátit na vás všechny, zdali by někdo neměl tuto kartu a byl ochoten našemu výletu pomoci. Nic není v tomto světě zadarmo a proto v případě, že by se našla dobrá duše, která by pomohla naší expedici z krize, nabízím kromě úhrady 100% všech nákladů spojených s transakcemi také jednorázovou odměnu ve výši 700Kč. Je to naše poslední naděje po všech peripetiích, které naše plánování provázejí a pokud se nepovede tuto kartu sehnat je náš výlet definitivně pohřben, což by mrzelo každého jednoho účastníka výletu.
Děkuji všem lidem, kteří se ozvou, a případně jim předem děkuji a moc doufám v solidaritu těch, kteří by nám mohli pomoci. Zároveň tímto prosím adminy, aby zde tuto prosbu nechali viset do nedělního večera, poté může být smazána.
Děkuji všem, a pokud někdo bude ochotný pomoci, obraťte se prosím na mě přes mail coufallukas@seznam.cz.

Lukáš
Intruder
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.246.13
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 17:28:45    Odkaz na tento příspěvek  

Sim,V.Špinka: Je sice hrozně hezké že mi hledáte alternativní dopravu, i když já žádnou jistou alternativní možnost prostě nemám, moje otázka ale zněla jestli něco pojede i když bude stávka? - a to je v podstatě jediná věc na kterou chci odpověď. Tak nějak bych doufal, že i mezi fíry bude pár rozumných lidí...
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.3
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 17:53:17    Odkaz na tento příspěvek  

jestli něco pojede i když bude stávka?
To vám teď nikdo neřekne. I kdyby se našel rozumný fíra, kdo ví jak to bude s dopravní cestou.
Při poslední uskutečněné stávce dokonce ČD den předem vydaly seznam dotčených vlaků, a stejně nebyl zcela dodržen. (Sám jsem chtěl jet vlakem, ke kterému sice dorazil průvodčí, ale nikoli fíra - ačkoli dle seznamu měl.)
Sám bych si tipl, že "něco" pojede (a nebo se stávka zase zruší, jako už mnohokrát) - ale jestli zrovna Praha-Ostrava, a v době, kdy zrovna vy potřebujete... no, nespoléhal bych na to a řešil to jinak.
(A život nás stejně učí, že je jen málo věcí, které nejde přeložit na jindy, když zrovna připadnou třeba na den stávky... ale neznám důvod vaší cesty, takže si nedovolím hodnotit zrovna váš případ.)
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 20:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se v těch příspěvcích nevyznám. Ví někdo pořádně,proč vlastně chtějí odboráři stávkovat? Zkusil někdo z diskutujících zjistit podrobnosti o důvodech proponované stávky? POdívejte se na www.fscr.cz. Názor sice po přečtení nezměníte,ale aspoň zjistíte,o co vlastně jde. Prosím nespojovat se stávkou za vyšší plat,která je v proudu v Ostravském Dopravním podniku-o tom to není.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8932
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 21:11:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

moje otázka ale zněla jestli něco pojede i když bude stávka?

No to se ptáte opravdu na tom správném místě. Tady ví o tom každej velký hovno, ale o to vám bude kvalifikovaněji radit.

Já vám mohu říct za sebe jen jedno. Buď budete, nebo nebudete mít štěstí, že kápnete na kolegu, který se podělá a vezme za to. Důvody mohou být různé. Rozhodně čekat na vlak v den stávky bude jako si vsadit Fortunu u Hušáka.

Termín a délka stávky už je známa a největší svazy na Dráze jsou naprosto ve shodě. Teď záleží na vývoji ochoty našich ekonomických spasitelů k jednání. Zatím se tváří, že parlamentní většina bere vše. Každý svého štěstí strojvůdcem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 21:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale aspoň zjistíte,o co vlastně jde

O co by šlo - jako vždycky jen o dodání potřebně ideologicky "zpracovaných" oveček-odborářů coby poslušného komparsu na silové vynucování politických požadavků ČSSD+KSČ(M). Odborářští bossové se holt potřebují zavděčit svým partajním kamarádíčkům a přitom si ještě vydíráním obyvatelstva dokázat, že ho mají největšího na světě.


a délka stávky už je známa

Mohu-li poprosit, stávkujte navždy (a poslední nechť zhasne), ať už je od vyděračů konečně pokoj a stát+kraje ušetří pár miliard ročně (nyní utrácených za vaší obživu).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8934
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu-li poprosit, stávkujte navždy (a poslední nechť zhasne), ať už je od vyděračů konečně pokoj a stát+kraje ušetří pár miliard ročně (nyní utrácených za vaší obživu).
Bez starosti, zavilý kapitalisto.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čistě sobecky musím přiznat, že mi hrozbami stávky opakovaně šetříte peníze - trefíte se vždycky do doby, kdy zvažuji, zda si ze šotonostalgie koupím či nekoupím In Gold/100 - takže teď má ctěná Dráha zase 20+ tis. Kč v
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8935
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže teď má ctěná Dráha zase 20+ tis. Kč v

Nestahuj kalhoty ze své ctěné . "Brod" je ještě daleko.

Ale jinak jsem se z té strašlivé ztráty Medvědích peněz fakt skoro zhroutil.

Ale buď v klidu, projedeš si to s Jančurou, ten stávkovat určitě nebude. A už v září, možná.
Intruder
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.246.13
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:39:37    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Termín a délka stávky už je známa

fscr.cz: Upozorňujeme, že stávková akce bude zahájena kdykoliv po 10. červnu

Takže známý termín je "kdykoliv po 10. červnu", a nebo se to nafrfněné odborářstvo pro nás, oběti, uráčí sdělit až na poslední chvíli, abychom jó byli všichni v ?