K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 3. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 3. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8938
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intruder:
Dejte si mokrý hadr na palici, uleví se vám. Termín je již zcela přesný (datum, od kdy do kdy). Ale není třeba zatím plašit veřejnost (oni by se nám pak třeba různí "T.H." zase posmívali, že jen vyhrožujeme a skutek utek, i když zatím tím vyhrožováním vždy bylo dosaženo výsledku), páč načálstvo tohoto státu ještě má dost času začít jednat.

Jestli se vám tato běžná součást kapitalismu nelíbí (myslím tím samozřejmě stávku), můžete se přestěhovat do zemí, kde se vám něco tak hrůzného přihodit nemůže, třeba do Běloruska, nebo KLDR.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Tak o to,co zde píšete,opravdu nejde. Odboráři nejsou žádné ovečky,ale myslící lidé,kteří si umí spočítat,kam to povede,když budou ovečky. To platí v Česku stejně jako ve Francii,v Německu stejně jako ve Španělsku. Jen s tím rozdílem,že se o tom tolik nepíše.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 23:38:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mě jenom vadí, že nikdo nikdy neřekne taky B když už říká A.

Stejně jako teď v Ostravě. Kdyby páni řekli chceme přidat a Vy o to co nám přidáte laskavě zvedněte cenu jízdenky nebo nám to přidejte z městského rozpočtu, nebo nás část propustěte a my si rozdělíme práci a peníze těch propuštěných.... Potom by to bylo férové jednání.

Jinak jsou to jenom výkřiky omezenců nevidících dál než na nejbližší výplatu. Já bych byl i v Ostravě pro. Zvednout platy. Zvednout jízdné. Přestane část lidí jezdit. Omezit spoje. Nepotřebné zaměstnance propustit pro nadbytečnost.

To samé s vydíráním vlády která se snaží prosadit alespoň kosmetické změny a zmírnit pád na držku který celou Evropu čeká. Jen si tady vystávkujte sociální výhody. Zdražte tím cenu lidské práce. Ať ty zlé a škaredé vykořisťující firmy táhnou co nejdřív do zemí kde takové výhody nejsou. Navíc firmy by stejně museli brzo platit v Evropě čím dál víc za energie (díky OZE), dodržovat milion ekologických nesmyslů prodražujících výrobu (díky různým Zeleným aktivistům). Nebude potřeba nic nikam vozit. Lidi nebudou muset jezdit do práce. Prostě nikdo nebude muset nic dělat. Konečně ráj na zemi.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 23:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já tu raději říkám dopředu,že budu stávkovat za smrt Klause a Kalouska.Jen aby si někdo nestěžoval,že stávkuji za vyšší plat
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 23:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad:A jsme u toho,já jsem ochoten přijít o režijku a stravenky za předpokladu,že poslanec bude mít plat max. 25000 hrubého(na víc si stejně nevyděla),žádné náhrady,žádna zadara jízdenka,nic,jen ten plat.Pak jsem ochoten přijít i o to poslední co mi dráha dává.Myslíte,že poslanci mě vyslyší?Asi ne,že?Raději budou mít základ 230000.Tak potom jsem pro absolutní neomezenou generální stávku se všemi možnými dopady.
Intruder
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.246.13
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 23:57:28    Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Jojo, zase to typické "když oni tak my taky", já mám oproti vám železničářům úplné kulové, přesto pokud jde o práci a pracovní podmínky držím hubu a krok, protože narozdíl od vás taky můžu jít šlapat chodník před pracákem... Jestli bude stávka, tak by vás taky, řádně kapitalisticky, měli vyrazit, to by teprv byla sranda.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 00:06:20    Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Taky nejsem z některých věcí nadšený. Jen mi vrtá hlavou. Nějak se do toho parlamentu ti poslanci dostat museli....

A budou mít zájem se tam dostat znovu. Proto nikdo z nich neudělá skutečné zásadní reformy, které by nebyly příjemné.

Jen se bojím toho až jednou dojde Číňan a v rámci umoření dluhu si zabere třeba dálnice nebo SŽDC a z mýta si bude odvádět podstatnou část pro sebe.
červ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.242.67.3
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 00:31:17    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: "Ale jinak jsem se z té strašlivé ztráty Medvědích peněz fakt skoro zhroutil" nechcete do té KLDR odletět Vy?
hoch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.15.238
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 01:19:56    Odkaz na tento příspěvek  

Stejně to nakonec všechno špatně dopadne, ať si kdo chce vystávkuje co chce, to, o co tu globálně jde, je to, jestli odálíme nebo přiblížíme začátek konce, který ČR (a celou EU, v horším případě Evropu i celý svět) stejně nevyhnutelně čeká nejpozději v horizontu několika málo let. A že to bude pád dosud nevídaný a tvrdý, na to vemte jed. Asi na tom vydělají nejvíc ti, co mají kulový h.... (když nic nemáš, ani o nic nepřijdeš). To bude nářků těch, co investovali prachy do komodit (nyní vede zlato, jehož cena je uměle nafouknutá) a až to celý praskne a opět se sesypou burzy jako domeček z karet, budou si všichni jen drbat hlavu a přemýšlet, jak se to mohlo stát, na to však již bude pozdě...
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 07:21:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad takymamvlakyrad: A počítal jste, na kolik nás výjde ta slavná Kalouskova reforma? Víte o tom, že nakonec stát prodělá? Malý příklad: Zrušíme stavební spoření. Ušetříme 10 mld. Výsledek: Momentálně jsme ušetřili 10 mld. kč, ve výsledku musíme propustit 70% zaměstnanců ve stavebnictví, protože lidi přestali stavět. Propuštěným musíme zaplatit zdravotní, sociální pojištění a podporu v nezaměstnanosti. To nás bude stát 100 mld. Kč. Výsledek? -90 Mld. Ale stát ušetřil 10 mld. Kč.
A to není jenom tohle. Takže začněte myslet, než začnete schvalovat reformy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8942
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 07:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takymamvlakyrad:
Ty firmy vesměs odejdou hned, jak jim vyprší daňové prázdniny, třeba jako Unilever a řada dalších. Mažte tímto nesmyslem med kolem huby troubům u vás v hospodě.

červ:
Důvod vašeho doporučení?

Intruder:
Na skončení na pracáku stačí výpravčímu, nebo fírovi jedna jediná chybička. A to může být rád, když skončí jen na tom pracáku. Tak přestaňte blít ty závistivé zvratky o tom, co nádražáci mají a vy ne. Pojďte si to zkusit mezi nás.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 07:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to říkam pořád, všem co záviděj režíjku, stravenky a dovolenou.Pojdtě si to taky zkusit, ta možnost tu je a budete mít to samé, to je vždy plná huba keců a pak raději mlčej.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 07:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: On by neprošel už na psychotestech
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:07:01    Odkaz na tento příspěvek  

A to nemluvě o svátkách, naddělané dovolené, brzké ranní nástupy a pozdní konce. Nemožnost si dojít důstojně na záchod, umýt si ruce nebo se najíst jako člověk. Apropo, stravenky a zdravotní reforma se týká všech. Pokud někomu nevadí, že se v nemocnicích budeme rozdělovat na ty co mají a na ty co nemají. Jedni budou v lazaretu a druzí v luxusních nemocnicích. GOOD IDEA.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý příklad: Zrušíme stavební spoření. Ušetříme 10 mld. Výsledek: Momentálně jsme ušetřili 10 mld. kč, ve výsledku musíme propustit 70% zaměstnanců ve stavebnictví, protože lidi přestali stavět.


Skvělá demagogie
Jen jí trochu kazí, že snad každý člověk s funkčním mozkem tuší, že byty/domy nečiní 70% stavebnictví a navíc každý o věci jen trochu tušící člověk ví, že stavební spoření neslouží k financování výstavby, nýbrž především k prospěchu stavebních spořitelen (které střádaly obírají o státní příspěvek skrze nižší úročení uloženého a poplatky - střádalové jsou jen přenašeči státních peněz jejich skutečnému uživateli).
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:29:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hungry_bear: 1) byl to jenom příklad, jak jsi si jistě všimnul
2) Tím jsem chtěl říct, že šetření je hezká věc, ale né za každou cenu.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že se v nemocnicích budeme rozdělovat na ty co mají a na ty co nemají. Jedni budou v lazaretu a druzí v luxusních nemocnicích.

Ono to někdy bylo jinak ?
Nebo vám jen nedochází, že za "socíku" (ve zdravotnictví ze značné části trvajícím) se za tohle rozdělení péče platí bakšiši (navíc u příjemců nezdaněnými), kdežto "reforma" se tyto peníze snaží převést z kapes personálu do oficiálních (a zdaněných) příjmů zdravotnictví ?
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:54:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hungry_bear: A teď mi řekni co je standart a co je nadstandart? Na co si teda platim zdravotní pojištění a ne zrovna malé, když si mám připlácet?? Mimoto, ja jsem byl za socíků malé dítě....
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 08:57:04    Odkaz na tento příspěvek  

Výp já jsem ochoten přijít o režijku
Ale ty vám snad nikdo nebere, ne? Jen se mají zdanit (tak jak se daní všem ostatním lidem jejich "benefity"), na kteréžto zdanění vám ten nenáviděnej Kalousek dokonce dá prachy.

Ostatní, na co jsem chtěl reagovat, musí být ještě mokré, protože mi to Huňáč vzal z huby :-)
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:05:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Aleš Liesk.:Jenom by mě zajímalo, kolik daní platí pan Kalousek za svoje benefity a výhody? Jak tvrdí, že benefity jsou vůči ostatním nespravedlivé, tak si myslím, že jeho plat je nespravedlivý vůči ostatním občanům tohoto státu. Jenom by mě zajímalo, jak by se mu dělala reforma, pokud by měl plat 25 000 hrubého.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:06:16    Odkaz na tento příspěvek  

Dr.Kr: co je "standart" vám řeknu: je to manžel od zástavy neboli standarty.
Pokud máte na mysli "normu" (ve smyslu určité definované úrovně, např. zdravotní péče), tak to se píše "standard".
No a co je standard zdravotní péče by mělo být stanoveno v nějaké zákonné normě, řekněme, že v případě zubních plomb tu bude amalgám. Když jste kolenovrt, necháte si dát amalgám zadarmo. Když si svýho vzhledu vážíte, tak si připlatíte. Připlatit si je legální, na rozdíl od DBL, kdy sice byly "jen" amalgámy, ale "pane doktore, nenašla by se někde vzadu v šuplíčku, až tam budete strkat tuhle obálčičku, nějaká bílá plombička?" častokrát zabralo.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš:jak říkám,ať začnou u sebe,pak jsem já ochoten přimhouřit oko.Ale co naši páni poslanci?Zvedají si plat.Budou mít to co chtěli.Oddálili Řecko,ale velice rychle se blíží Egypt.Co je horší?
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Aleš Liesk. OK, dneska to u zubaře funguje normálně. Mě se zubařka zeptá, jestli chci amalgán a nebo jestli si připlatím za bílou. Takže nevim co je tu nového....
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:19:28    Odkaz na tento příspěvek  

Dr.Kr.: určitě jste zaznamenal, že někdy počátkem roku si poslanci své výhody zdanili (k velkému překvapení mnohých z nich, o kolik peněz najednou přišli).

Ad zubaři: však tak je to v pořádku a mělo by to tak být u všech doktorů.

Výp: můj názor je, že pan Kalousek se snaží řecké cestě zabránit. Bohužel jsou tu i tací, kteří preferují okamžitý politický zisk ("až se dostaneme k moci, tak reformy zrušíme" = "budeme rozhazovat plnými hrstmi") před stabilizací ekonomiky ("však ono to nějak dopadne, a až pak zase prohrajeme a pravicová vláda bude od občanů vybírat na naše dluhy, tak my jí to pěkně spočítáme").
Nic, pro tuto chvíli končím politicko-ekonomickou diskusi a jdu vytvářet hodnoty, abych měl z čeho platit daně :-)
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.214.169
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:26:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Aleš Liesk.Jak jsem psal již dříve, je šetřit a je šetřit. Šetřit se musí, ale né za každou cenu
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se zubařka zeptá, jestli chci amalgán a nebo jestli si připlatím za bílou. Takže nevim co je tu nového....

Nového je to, že:
- nyní si můžete vybrat, zda amalgam "zdarma z pojištění" nebo bílou za její plnou cenu (přičemž to, že máte ve vámi placeném pojištění zaplacený amalgam se "nepočítá").
- vláda chce, abyste si i nadále mohl vybrat, v případě amalgamu jej dostal nadále "zdarma z pojištění" ale v případě volby bílé už byste doplácel jen rozdíl mezi cenou její a cenou amalgamu (neb ta část ceny odpovídající amalgamu by šla z vámi zaplaceného pojištění)
- no a socani chtějí, abyste si tu bílou nesměl u zubaře pracujícího pro pojišťovny vybrat vůbec, protože je "vůči chudším nespravedlivé, že někdo si tu bílou zaplatit/doplatit může a oni ne" (neboli kdo nechce amalgam, musí na privátní praxi neplacenou pojišťovnou a tam si za plnou pálku bez haléře čerpání ze zaplaceného pojištění může vybrat co se mu jen zachce, od amalgamu po zlato či platinu).
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 09:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Máte nesprávné informace. Jízdní či režijní výhody hodlá ministr Kalousek úplně zrušit a nahradit směšnou daňovou slevou 3000 Kč/rok. / Pro jednotlivce je to směšná částka,nikoli však pro příjmovou stránku státního rozpočtu,neboť takto by měli být,,zvýhodněni"všichni zaměstnanci. Pak stačí násobilka a zjistíte,co to obnáší,o kolik se vybere méně do státní kasy. Normální člověk by mohl udělat to,že by jako ministr dal na vybranou:buď jízdní výhody a plné daně,nebo daňovou slevu a plné jízdné. Dále je tu otázka důchodců: Pro ně je železniční průkazka také,možná hlavně,jakýmsi výrazem vděku za dlouhá léta často nelehké služby. Nic to nestojí,ani ČD ani státní kasu,neboť důchodce,kterému budou odebrány jízdní výhody,stejně jezdit nebude a žádné tržby nepřinese. Jen si odnese trpký pocit strašné křivdy a při nejbližších volbách zvolí hádejte koho? Nápověda:začíná to na K.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 10:19:06    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ty firmy vesměs odejdou hned, jak jim vyprší daňové prázdniny, třeba jako Unilever a řada dalších.

Selským rozumem - tak to je asi něco špatně pokud se tady firmám vyplatí vyrábět a zaměstnávat jen pokud náhradou dostanou jiné finanční zvýhodnění.

A pokud se ta situace ještě zhorší jen třeba zvýšením cen vstupů (elektřina, PHM, doprava,......) tak se asi máme na co těšit. :-(
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8943
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 10:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleši, peníze, o které ti šmejdi svou blbostí přišli, se teď snaží v tichosti získat zpět nějakým přílepkem k zákonu. Na starosti to má mladej Benda, muž na špinavou práci.

Méďo, když mi odešel můj dlouholetý zubař do penze, měl jsen velkej problém vůbec sehnat zubaře. Nakonec ze známosti se to podařilo. Ale již na první návštěvě mne ohromila větou "Z plně hrazeného amalgámu nedělám. Používám modernější materiály." Takže mne to, co mi starej zubař udělal za regul. poplatek, vyjde na 370Kč. Byl jsem u ní již 5x a její služby nešly pod 600 Kč za jednu návštěvu. Takže za prosté výměny a opravy výplní z černých na tmavošedé za dva a půl roku jsem solil přes 4000. Zatím na to mám, ale znám dost těch, co na to prostě prachy nemají.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3149
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 10:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já proboha nechápu, o co v těch režikách jde. Pokud je ČD chce dávat, tak ať si je klíďo píďo vláda zruší a zaměstnanců se prostě rozdají se slevou In-Silver (2.tř.) kartičky a hotovo nazdar. Jo, sice by se státu zapatilo více na daních, ale fur by to byl dobrý bonus. Kdo by In nechtěl, dostal by její hodnotu v podobě poukázky
na firemní rekreaci:-) - takhle nějak to mmj. funguje v ČEZu.

Moje máma má u svého zaměstnavatele slevu na benzín, uhlí a pneumatiky a nikdo tam problematiku "řežijek" neřeší a nemají důvod stávkovat.

Stejně tak si umím představit dál provoz stravenek na plne "komerční" bázi, jen by odpadly daňové úlevy a majitelé stravenek by protě měli menší marži.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 10:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 74770010: doporučuji si nastudovat návrhy zákonů a nevěřit novinářů a dalšímu podobnému póvlu.

Kalousek nic rušit nechce, jen to chce zdanit DPHáčkem(to by platil zaměstnavatel) a pak daní z příjmů fyzických osob (tu by platili zaměstnanci). A jablkem sváru je především stanovení daňového základu.
Jedna strana ho chce stanovit podle zaplacené částky (prolongační poplatek).
Druhá strana preferuje cenu obvyklou, ale už nemá moc jasno zda se třeba u režijky sečte in100 a Maxi Klasik a odečte pro ČR první třída. Takže by vyšlo cca 40tis, daň je tedy 6000Kč, mínus třeba ty tři tisíce daňové slevy a fakticky mi budou za rok strženy 3000Kč. Tedy měsíčně dám státu 250Kč za to, že jsem já osobně ušetřil 2000Kč, které bych jinak za jízdenky asi zaplatil. Takže osobně nějak moc dobře nevidím podstatnej důvod ke stávce kvůli zdanění režijek
Mne osobně tyhle počty přijdou férové, protože kdybych měl od zaměstnavatele poskytnuté služební auto i pro osobní potřebu (mohu si jezdit kam, kdy a s kým chci), tak se mi měsíčně zvedne daňovej základ o 1% ze vstupní ceny toho auta. U popelnice za 300tis Kč odvedu měsíčně na dani o 450Kč více.

Jiným problémem je to DPHáčko, co by musel odvádět zaměstnavatel z plné ceny 40tis Kč. To by opravdu mohlo být důvodem ke zrušení poskytování režijních výhod zaměstnavatelem...

Dále je nutné si uvědomit, že tohle všechno se týká jen zaměstnanců. Takže třeba důchodcům by se nic nedanilo, protože přeci nejsou zaměstnanci. Z pohledu daní by se na tento případ mohla maximálně vztahovat daň darovací...
Martin
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matrin2 : Kde jsi přišel na cenu 40000,-Kč, jestli se mohu zeptat?
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8944
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad:
Fakt? A to ti, co z nás chtějí teď vycucnout to, co jim na těchto úžasných putovních zaměstnavatelích uniká, při uzavírání smluv s nimi nevěděli? Dinosauři včetně Kalouska v té době už v politice byli.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co si Lipane_z_coridy dát do vyhledávače pojmy, které jsem uvedl?
Já vím, vyhledávání je náročné, tak napovím
in100
Maxi Klasik.
Snížil jsem to o 3000Kč, které bych nyní doplatil aby režijka platila i v první třídě. Kurz Eura jsem vzal 25Kč/1Euro.
Velice se omlouvám, že jsem tu částku zaokrouhlil na takové hezké kulaté číslo a tedy není přesná na koruny a halíře. Dále, že jsem nezohlednil další výhody těchto komerčních nabídek, šlo jen o přibližné stanovení daňového základu pro režijku.
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě nějaký dotaz Lipane?
Martin
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 2: Skončit mají nejen daňové úlevy pro stravenky, ale i pro závodní stravování, stejně jako bezplatné nebo zlevněné jízdenky zaměstnanců veřejných dopravců a jejich rodinných příslušníků. Cílem je „zavést jednoduchý a přehledný systém, který bude dlouhodobě stabilní bez neustálých změn a povede ke snížení administrativních nákladů,“ uvedl nedávno Kalousek. Zaměstnancům se jako určitá kompenzace navrhuje zavést zvláštní slevu na dani ve výši 3000 korun ročně. Vladimír Čechlovský, Právo. Ten pán má jistě lepší přístup k návrhům zákonů,určitě lepší než já a možná že i než Vy.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:35:33    Odkaz na tento příspěvek  

Fakt? A to ti, co z nás chtějí teď vycucnout to, co jim na těchto úžasných putovních zaměstnavatelích uniká, při uzavírání smluv s nimi nevěděli? Dinosauři včetně Kalouska v té době už v politice byli.

Věděli, ale bylo politicky neprůchozí udělat to jinak. Lidi chtěli zvyšovat minimální mzdy a jiné sociální výhody. Politici chtěli zmenšovat nezaměstnanost. Tak, aby to navenek vypadalo jak jsou úspěšní kormidelníci a měli šanci u dalších voleb. Prakticky si tak kupovali voliče.

Masívní investiční pobídky tady byli hlavně v době Zemanovi vlády.
červ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.76.78
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:40:45    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: KLDR vám byla navržena proto, neboť si zřejmě neuvědomujete vztah mezi Medvědovými 20 litry a vaší výplatou. Tam by jste podobné složité rovnice řešit nemusel.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: A co má společného s režijkou nějaký Maxi klasik????? Ještě nějaká nabídka ? I Kalousek chce vypočítávat z ceny In 100. Ty jsi ještě lepší než on .
Narozdíl od tebe na to co MF chce nepotřebuji dávat nic do vyhledávače.
Proč danit všechno plošně, to by nešlo platit jenom z toho co projedu? Vždyť by šlo zdanit tu jízdenku kterou zrovna projedu.



(Příspěvek byl editován uživatelem lipan_z_coridy.)
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsi mi 7477010 pěkně nahrál na smeč. Mohu se zeptat, kde pan Čechlovský píše o zrušení jízdních a režijních výhod?
Tvůj příspěvek 359: Jízdní či režijní výhody hodlá ministr Kalousek úplně zrušit a nahradit směšnou daňovou slevou 3000 Kč/rok.
Článek pana Čechlovského : Skončit mají nejen daňové úlevy pro stravenky, ale i pro závodní stravování, stejně jako bezplatné nebo zlevněné jízdenky zaměstnanců veřejných dopravců a jejich rodinných příslušníků.

Chce si to neplést pojmy.
Jedna věc je zaměstnanecká (jízdní) výhoda-zaměstnavatel poskytuje svým ovečkám mimo mzdy i další benefity a je jen na něm co všechno a v jakém množství je poskytne.

A naprosto jiná věc je daňová úleva, jde o vztah člověka-zaměstnance a státu. Když bychom to uvedli do absurdna, tak bych mohl dostávat od zaměstnavatele úplně všechno přímo (jídlo, pití, oblečení atd.) a při vhodné konstelaci zákonů bychom ušetřili na daních

Martin

P.S. zde je spíš jiné hledisko a to, aby zaměstnavatel nebyl dotlačen ke zrušení či omezení poskytování těch režijek. Kór kdyby se to vhodně zamotalo a nakonec by se z toho odvádělo soc. a zdravotní pojištění.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2810
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba to Lipane, že aspoň moje režijka platí i na Slovensku...
Takže je nutné sečíst cenu síťové jízdenky pro ČR a i pro SR.
Nebo snad in100 mne opravňuje k bezplatnému cestování po Slovensku?
Martin
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 11:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tam jezdíš tak si to zaplať. Ptám se podruhé proč mám platit za něco plošně proč nemůžu zaplatit jenom z toho co projedu?
A pokud to počítáš jak to počítáš tak cenu z Maxiklasiku by jsi měl danit na Slovensku a ne v ČR.
A co jízdenky FIP ty chceš zdanit jak?




(Příspěvek byl editován uživatelem lipan_z_coridy.)
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 2: Dovolím si vysvětlit,že Maxi klasik,který zmiňujete,sem-podle mne-nepatří. Pokud mají ČD a ZSSK smlouvu o reciprocitě,musela by se vypovědět,neboť to není věc jen jednoho státu. Takže výpočet by mohl vypadat trochu jinak:cena za IN 100 bez DPH je 20000Kč,odečíst je nuno podíl na Rail plus(režijka jej nemá 800:3=267 Kč),dále doplatek do 1.vozové třídy 3500Kč a abychom byli účetní a ne hokynáři,tak i částku,kterou představuje přepravné psa,kterou režijka také nemá. Dojdeme k zajímavým výsledkům: Jeden pes na jeden den =30Kč,to jest za jeden rok 10980 Kč. Součet toho všeho je 14746 Kč,takže by zbývalo 5254 Kč. To by měla být cena obvyklá,takže podle Vašich výpočtů,uvedených výše,by zaměstnanec neměl platit vůbec nic a velkoryse odpustit ten fiktivní mínus,který takto vznikne.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 > v tom pripade by uz bylo snazsi to pocitat jako 365x celodenku ... nebo 52x tydenku ... kolik ze nam to vychazi?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si musíš domluvit se zaměstnavatelem, ať udělaná nějakou výhodu, která bude splňovat tvoje požadavky. Třeba, kdo chce dostane něco na způsob KMB a pak třeba režijka jen pro ČR a já bych se přimlouval taky za režijku pro ČR bez lanové dráhy.
Kalous chce vcelku logicky zdanit všechno na co máš nárok a těžko může rozlišovat jako moc toho využíváš. Je to naprosto stejné jako s tím služebním autem i pro soukromé účely. Zaměstnanci se zvedne daňovej základ o 1% z ceny auta a neřeší se jako moc ho pro svoji potřebu využívá. Je to jen o kupeckých počtech a jeden známej takovou nabídku nepřijal, protože by na tom prodělal. Bydlí kousek od práce a nikam moc nejezdí, takže jemu stačí pouze obyčejné služební auto.
A obecně mi přijde takový přístup myšlení jako špatný, protože už je jen krůček k otázce, proč mám platit stejné zdravotní pojištění jako kolega, když jsem nemarodil několik let a on už má budíka, je po rakovině a čeká na umělej kloub...
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2812
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele Lipane neupravuj si furt ty příspěvky, to je nečestné a nesportovní.
Pochopím, když tam člověk udělá faktickou chybu nebo hrubku, ale tohle je na novej příspěvek. Takhle akorát vypadám za ještě většího blbce než jsem, protože reaguju na něco trochu jiného.

Prd danit na Slovensku. Jsi zaměstnán v ČR a zde jsi dostal od svého chlebodárce výhody a je úplně jedno kde platí.

Nejsem ani Kalous ani monarcha nebo diktátor, takže těžko mohu něco danit. Jestli chceš, tak se zeptej na MF. Ale při troše přemýšlení by neměl být problém dojít k nějakým možnostem výpočtu daňového základu pro poskytnutou FIPku.

Martin
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to: 7477010

Jen diletant či demagog dokáže v jednom výpočtu účelově míchat zvýhodněné sazby časové a sazby jednodenní.


to: Martin2

1. Jízdné po Slovensku (= v zahraničí) není předmětem DPH v ČR.

2. Nic nebrání ČD a.s. poskytovat benefit nikoli v podobě "roční síťovky" (s její cenou obvyklou odpovídající téže při prodeji "normálním" cestujícím) ale v podobě slevy na konkrétní jízdenky (s cenou obvyklou odpovídající téže při prodeji "normálním" cestujícím) - to si holt musí zaměstnanci/odbory dohodnout ve firmě a nekamuflovat to alibisticky rozhodnutími ministerstev, vlády či dokonce parlamentu.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2813
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, a ona je smlouva mezi ČD a ZSSK věcí státu? Podle mne jde o smlouvu mezi dvěma obchodníma společnostma. Takže není důvod ji vypovídat.
Daň z příjmu FO je o danění toho co jsem si jako zaměstnanec vydělal nebo mi bylo zaměstnavatelem velmi výhodně poskytnuto (benefit).
Jak zaměstnavatel k tomuto benefitu přišel (dal to ze svých peněz nebo se domluvil s jinou firmou) není v tomto případě podstatné.

Jinak 7477010 díky za výpočet, aspoň mne to utvrdilo v tom, že nemá cenu stávkovat kvůli zdanění benefitů.
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2814
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máš Hb pravdu.
Pro mne jako zaměstnance je spíš důležitá ta daň z příjmu, takže to beru hlavně z jejího pohledu.
DPHáčko by spíš mohlo být důvodem k faktickému omezení poskytování režijek zaměstnavatelem.
Martin
P.S.
přesně tak Hb, už jsem takhle Lipanovi odpovídal.
A pokud to projde, tak i pro zaměstnavatele bude výhodnější mít několik jakoby režijek a každej si vyberu tu, která se mu ještě vyplatí.
- pro ČR a SR
- pro ČR
- KMB (aby byl Lipan spokojen)
- dokonce bych si dovedl představit poskytnutí In50
- případně traťovou, když jezdí lidi vlakem do práce, ale jinak ho nevyužívají.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem KMB nepožadoval nevkládej mi něco co neříkám!
Já někde píši o DPH ?
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 12:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem psal že bych danil jednotlivou projetou jízdenku.
O DPH jsi začal tlachat ty.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 13:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

teď nějak Lipane nechápu na co reaguješ.
Možná tě rozhodilo moje P.S. To se vztahovalo k bodu 2 co psal Hb v příspěvku 616.

KMB byl můj návrh, aby se dala danit jednotlivá jízda.
Klidně se dá danit i každá jednotlivě poskytnutá jízdenka jak už psal Hb. Jenže třeba pro mne to ztrácí kouzlo neřešení jízdenek, osobně bych takového benefitu nevyužil. Raději bych dával Kalousovi 250Kč měsíčně plus prolongaci a nic neřešil.
Martin
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 13:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá cenu s tebou o tom diskutovat.
Ty už víš jakou po tobě bude chtít zaměstnavatel tu prolongaci? Když bude muset odvést DPH.
Z tvých výpočtů to může být až cca 7000. Děkuji nechci.
A prosím už mne ve svých příspěvcích nejmenuj.
Děkuji Lipan.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 13:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PS: Počítal jsem již z uvažovanou sazbou 17.5% z tebou vydedukovaných 40000
Posláno z mobilu.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 14:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7000tis to Lipane nebude.
V obou odkazech co jsem uváděl jsou totiž ceny vč DPH.
Dál kdo říká, že by na nás zaměstnavatel případné DPH převedl v celé výši? Tohle všechno bude předmětem diskuze zaměstnavatel-zaměstnanec(odbory), až budou ty prdlé zákony platné.

A ke všemu teď spíš běží o daň z příjmu FO než o DPH, které je zatím obecně v pozadí zájmu všech. Možná to dopadne, že daň z příjmu bude z ceny obvyklé (třeba těch mých vydedukovaných 40tis Kč) a DPH se bude odvádět z ceny skutečně zaplacené jako tomu je nyní.

A i těch 7000 ročně by se mi bohatě vyplatilo, furt bych to měl levnější než si platit jízdenky. Spíš by mne štvalo, že ty peníze házím do černé díry, tedy státu...
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8945
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 15:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Červe, vy budete nějakej výjimečně (na červa) přechytralej, ne? Asi nevíte, že tytéž Méďovy medy se tu zjevují vždy po jakékoliv zmínce o přípravě stávky na Dráze. Jen úsměvný folklór. Netřeba to brát vážně. Kdyby byl na fóru včelařů a zaznělo tam, že chtějí stávkovat, začne je "deptat" strašidelnými pohádkami o tom, jak si chtěl zrovna objednat kontejner medu, ale teď si ho naschvál za trest nekoupí ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8946
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 15:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine2, ono jde JEN o benefity?
červ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.76.78
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 16:37:45    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Možná vám chtěl Medvěd naznačit, že časté plácání o stávce neni zrovna nejlepší marketingová strategie. Zkusil to polopaticky, leč neuspěl. Zdá se,že řízení vlaku nevyžaduje nijak mimořádnou inteligenci.
Kroupoto
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.98.217.114
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 16:43:47    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa:"A teď mi řekni co je standart.

Standarty jsou "vlajky", standardy jsou "normy", nevzdělanče: http://blog.zdenekvecera.cz/item/piste-cesky-standard-×-standart .
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 16:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to: červ

spíše to dokazuje, že v podmínkách ČD a.s. odměna za řízení vlaku nijak nesouvisí s tržbami od cestujících - neb vedení i zaměstnanci ze zvyku očekávají, že co nezaplatí cestující, to spříznění úředníci stejně zase nějak dosypou.