K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 5. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 5. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8965
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 20:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že vedení hlavních odborových centrál v tuzemsku jsou (ideově i osobně) jen filiálkami ČSSD

V tomto bodě min. u mých zástupců lžeš jako když tiskneš. Ale to nevadí. Nemám důvod tento blud vyvracet. V podstatě je mi to jedno.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 20:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

min. u mých zástupců lžeš jako když tiskneš

Neber si to ve zlém, ale FSČR není jednou z hlavních odborových centrál v zemi
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8966
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 20:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvěd, tak to pak jo.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 20:56:18    Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych věděl, který fíra dostává stravenky?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4610
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 21:08:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten, co si nemůže psát stravný. Např. na záloze v depu.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 21:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Přestaňte mne osočovat a přečtěte si prosím toto ,,ministr Kalousek doslova sdělil: Nově bude zaveden tzv. výdajový paušál, kterým chceme nahradit všechny parciální benefity, které některá odvětví mají, některá nemají. To je daňové zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů. Domnívám se, že rovné podmínky, ať už jste hlídač v muzeu, novinář či řidič lokomotivy, mají být zajištěny pro všechny, takže budou nahrazeny jedním univerzálním výdajovým paušálem, který bude uplatněn jako sleva na dani tři tisíce korun ročně pro každého.˝ Jak to chápete Vy? Já to chápu jako zrušení jízdních výhod. Ale vzhledem k tomu,že jsem to převzal z periodika Vámi nenáviděných odborářů tak tomu asi nebudete věřit. Pramen:Zájmy strojvůdce číslo 6/2011.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 22:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvěde ještě jednou napiště že OSVČ jsou chudáci a dostanete mě do hrobu.Umřu smíchy.Já neznám s těchto lidí nikoho,kdo by nadával na současný systém.Každej je vychlámanej.Většinu práce udělají bez papírů,takže pro sebe,samo že se to nedaní.U mě je většina z nich za podvodníky.Nás budete urážet a tohle vám nevadí?Víte o kolik přichází stát na těchto vyžírcích?Jenom u mě si přišel jeden chudáček živnostníček na 7000 Kč za týden,samo že bez papíru.Nic nezávidím,on umí,já ne.Ale chci stejné podmínky,taky nechci platit daně a dělat na černo
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 23:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to chápete Vy? Já to chápu jako zrušení jízdních výhod.

Tak to chápete špatně,
protože daňový výdajový paušál je paušální náhradou zdanění benefitů (pochopitelně pro nějakou jejich "průměrnou/běžnou hodnotu, nikoli plně kompenzující ty nadprůměrné), nikoli těch benefitů samotných - u těch je plně věcí dohody zaměstnavatele se svými zaměstnanci, zda jim je bude poskytovat jako dosud (s tím, že jejich hodnota bude zvyšovat základ daně z příjmu /oním paušálem proti tomu snížený/) nebo zda si místo nich budou zaměstnanci raději chtít vzít (stejně zdaněné) peníze.
Což se netýká jen stravenek či režijek, ale i řady jiných benefitů jako jsou například příspěvky na rekreaci, sport či dovolenou, etc, etc, etc.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 23:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom u mě si přišel jeden chudáček živnostníček na 7000 Kč za týden,samo že bez papíru.

Nějak pořád nechápu, proč "třídně uvědoměle" zaměňujete primitivního zlodějíčka (který coby zaměstnanec by totéž udělal jako melouch a navíc z materiálu nakradeného v zaměstnání) s OSVČ.


Víte o kolik přichází stát na těchto vyžírcích?

Jen a pouze o menší část z toho, co těmto "vyžírkům" dobrovolně a s plným vědomím následku dáváte vy a další vám podobní (ve svých představách zajisté čistí jak lilie, ačkoli jste vědomými spolupodílníky daňového úniku), jen abyste ušetřili svých pár korun na ceně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8967
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 05:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Méďo, nedělej z nás blbce. 7 soukromníků z 10 se mne při platbě, nebo ještě předtím, zeptá, zda na to budu chtít doklad. A nejedná se zdaleka o nějaké příležitostné fušery, ale i o takové, co mají díky svému umu velmi dobré reference. Topenáře, automechanika, pneuservisáře etcetcetc. Dost často se mi totéž poslední dobou stává i u menších čerpacích stanic, nebo v penzionech na cestách. Tak se nás tu nesnaž přesvědčit o bezmezné křišťálovosti našich OSVČ. Hladovost některých z nich třeba po nejen mých účtech za odběr PHM je jen další důkaz o vychcanosti a snaze ojebat stát na daních co to dá ze strany těch našich skvělých podnikatelů.

My zaměstnanci máme tu smůlu, že nás se nikdo neptá a prostě to strhne dle zákona. Žádná daňová optimalizace ani "optimalizace" nám nehrozí.

Už se těším na závěrečně argumenty třeba o závisti, jak je zvykem na DF ČD. ;-D

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 07:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, no, to jednoho nasere když jinej krade a on nemůže - zvlášť když tomu zloději pomáhá páčit dveře (= kdyby "rozhořčení" trvali na paragonu/faktuře, tak si ten "nekřišťálový" na daních nezašidí).

Takže vážení, nepředstírejte pohoršení nad tím, co by se bez vaší aktivní spoluúčasti dít nemohlo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8968
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 08:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Méďa:
Aha, takže za to vlastně může ten zákazník. Tak nějak jsem to čekal. Ze mne prospěch ale nemaj. Já požaduju vždy daňovej. ;-)
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 08:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvěde,ty seš fakt vůl.Měl by si se přestěhovat do jiného státu.Tady tobě a Kalouskovi pšenka nepokvete.Uvědumuješ si vůbec,že když já budu trvat na faktuře,že příště nepřijde?On má práce dost,tak proč chodit někam,kde s toho nic nemá.Toto tady kvetlo,kvete a pokvete dál a můžete vy dva se stavět na zadní jak chcete.Ale jak napsak Drn,my sme jenom zaměstnanci,ty ovečky,co musí všechno dodržovat a pak přijde jeden závistivej vůl Kalousek a za to,že léta plníme státní kasu,aby ji Kalousek mohl vykrást,nám sebere to poslední co máme.Já zrovna hledám vedlejšák a světe div se,načerno,bez papírů.Vás dva rohodně podporovat nehodlám
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 09:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Tak ještě jednou a prosím tak,aby to strojvedoucí jako technik bez ekonomicko-právnické průpravy pochopil: Je to,co ministr Kalousek dělá,špatně nebo dobře? Myslím pro dosavadní držitele jízdních výhod. Za ,,špatně" nepovažuji zvýšení ceny za prolongaci na cca 500Kč. A ještě prosím o sdělení,proč se tedy ústy pana Kalouska srovnává-co se benefitů týče-hlídač a strojvedoucí?
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.151.12
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 10:09:30    Odkaz na tento příspěvek  

7477010: proč pořád zameňujete "dobře" a "špatně" (což je subjektivní hodnocení) s "výhodné" a "nevýhodné"? Proč je pro vás "dobře" jen to, na čem vyděláte zrovna Vy? Nějaký vyšší princip mravní, světonázor, to by nebylo?
Dva příklady, proč to není to samé:
- milionář dává peníze na charitu. Výhodné to pro něj většinou není, ale je to podle něj dobře, protože pomůže ostatním.
- chudý zvolí stranu, která dává chleba zdarma. Je to pro něj výhodné, ale v dlouhodobém hledisku to dobře není (zhorší se kvalita, přestanou se péct rohlíky, sníží se výběr, atd. atd.)
- a třetí příklad jako bonus: je dobře v rámci solidarity zdanit ty co mají víc a dát to těm méně šťastným (a můžete doplnit a) vyšší plat b) režijní výhody).
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 10:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím pro dosavadní držitele jízdních výhod.

Pro držitele jízdních výhod ČD a.s. bude "špatně" cokoli udělá kdokoli - protože (ač si to možná sami neuvědomujete) v podobě režijního jízdného dostáváte značně nadstandartní benefit (pro pochopení je vcelku jedno, zda by za totéž "nedrážní smrtelník" musel zaplatit 20 či 40 tis. Kč/rok).
Takže jakákoli paušální kompenzace, nutně vycházející z "průměrného dopadu/odškodnění" pro vás bude menší, než co z toho nadprůměru na daních skutečně zaplatíte. Naopak lidé, kteří mají benefity podprůměrné, na paušální kompenzaci vydělají a pro lidi s "obvyklými benefity" nebude rozdíl prakticky žádný (jen budou mít možnost to, co dosud dostávali "v naturáliích" dostat v penězích a ty pak utratit podle svých skutečných potřeb/zájmů).


A ještě prosím o sdělení,proč se tedy ústy pana Kalouska srovnává-co se benefitů týče-hlídač a strojvedoucí?

K pochopení je potřeba si povšinmout, že srovnávány nejsou benefity obou, ale zdanění benefitů u obou.
Předpokládám že vám není nikterak divné, že mzda strojvedoucího a mzda hlídače se daní stejným způsobem. Takže by vám nemělo být divné, že p.Kalousek navrhuje, aby také mezi zdaněním benefitů strojvedoucího a hlídače nebyl rozdíl (nápověda - benefit je nepeněžní částí odměny za práci, mzda je peněžní částí téže odměny za práci).
Nebo se vám stejný způsob zdanění s "nedrážními smrtelníky" zdá ponižující ?



PS: upozorňuji, že se nezávisle na nějakém "Kalouskovi" neodvratně blíží doba, kdy se nebudete dohadovat o režijce, ale o tom jak si s průvodčím rozdělíte tržbu za prodané jízdenky započtením na několik měsíců nevyplacenou mzdu - a oba svorně budete nadávat na neřáda výpravčího, že spoustě cestujícíh prodal lístky on, aby si tržbu vzal na nevyplacenou mzdu svojí
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8969
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 10:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 3 p. Špinky:
A já blb si myslel, že rovnostářské společnosti odzvonilo na náměstích v listopadu 1989. ;-)
Von ten zmetek Kalousků moc dobře ví, na jakou strunku uhodit, aby mu za reformu ještě ti, co jim "není přáno" benefitů, zatleskali. Český národ opět nezklamal (pro Hajnýho - teď píšu o závisti).

Výp:
Hele, a odkud asi tak myslíš, že nám to tu rentiér Méďa komentuje? :-D

H.B.:
ad "se neodvratně blíží doba"....
Přání otcem myšlenky? ;-)
Neměl bys to s těmi proroctvími přehánět. Víš přeci, jak proroci končívají.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 11:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a pak přijde jeden závistivej vůl Kalousek

Pokuste se pochopit, že není závistivý (pouze ješitný s chorobnou touhou být zapsán v dějinách jako "druhý Rašín"), jenom si uvědomuje neudržitelnost stávajícího prožírání podstaty na dluh, a to zvláště v kontextu světového vývoje finančních trhů (bez kterých by nebylo kde a od koho si půjčovat na státní dluh). Takže na rozdíl od jiných pokrytců (kterým je to šuma-fuk, jen když jim důvěřiví hlupáci za pohozenou hrst drobných dají volební hlasy aby si dotyčný stačil nakrást co se jen dá než to rupne) se snaží tuhle celostátní jízdu do alespoň zbrzdit i za tu cenu, že pro nechápající prostoduché bude ztělesněním ďábla.


léta plníme státní kasu,aby ji Kalousek mohl vykrást,

Dovolím si upozornit, že těch cca 1.400 miliard Kč státního dluhu rozhodně neukradl Kalousek - na to je opravdu moc malý čičmunda

Naprostou většinu z této částky má "na svědomí" jednak předvolební uplácení ovčanstva (jak přímo dávkami, tak i utrácením na "sociální smír" typu Zetor, ČD, ...) všemi parlamentními stranami (s jasným prvenstvím ČSSD), jednak bezostyšné rozkrádání "kamarádíčky" politiků formou předražených zakázek a pořizováním k ničemu nepotřebných věcí/staveb - opět pod taktovkou všech parlamentních stran s prvenstvím ČSSD (ač se to možná zdá divné, tak na Tvrdíka coby výběrčího desátků /nick "tryskáč" kvůli spotřebě/ se nedotáhl ani Dalík).

A jen tak mimochodem - hezkých pár miliard takto skončilo i na Dráze - jak v předražené či přímo zbytečné infrastruktuře (zářný příklad "dráty do Č.Velenic" není jediný, ceny přeplacené za prvky zabezpečovacího zařízení jej v součtu předeženou), tak v drahém nákupu/rekonstrukcích/opravách vozidel od "vybraných" firem, tak i v placení za drahou železniční dopravu od ČD a.s. i tam, kde by to levněji dokázal odjezdit někdo jiný jak po kolejích, tak autobusy - a v neposlední řadě i v podobě opakovaných několikamiliardových "dosypech", když se na Dráze zase a zase utratilo (i na platy a benefity zaměstnanců) víc, než kolik bylo vyděláno.


nám sebere to poslední co máme.

Vážně myslíte "to", co 98% obyvatelstva nemá, a kdyby "to" chtěli mít, tak by za to museli zaplatit nějakých 20-40 tisíc Kč ročně každý ?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 11:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přání otcem myšlenky? ;-)

Kdepak - že jsme (celosvětově) blízko konce "prožírání budoucnosti" sekáním dalších a dalších státních dluhů si uvědomuje snad každý, kdo má znalosti makroekonomie - tomuhle "globálnímu letadlu" prostě docházejí další platící "pasažéři" a pokusy o jejich náhradu "státní sebekonzumací" (neboli litím ničím nekrytých peněz do ekonomiky v podobě půjček státu od vlastní emisni banky) pád neodvrátí (jen na čas dodává naivnějším pasažérům iluzi stoupání i během pádu za cenu exportu inflace do zbytku světa /kde pak kvůli způsobené nominální drahotě surovin včetně potravin povstane obyvatelstvo - viz letos arabské země/).
Každopádně to co příjde bude z vědeckého hlediska velmi, velmi zajímavé - především zda dojde k politiky způsobené paralýze hospodářství inflací nebo zda zvítězí hospodářství devastující deflační realita vyfukování bubliny (ochutnávka byla v roce 2008), respektivě jak se tyto dvě hydry budou střídat.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 11:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak to na trzich aktualne vypada, Medvede, tj. Byl by odhad, kdy se zacne Drn delit s pruvodcim o trzbu? :-)
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 11:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Sice jste vysvětlil,o co jsem Vás prosil,přesto s Vámi nemohu souhlasit. Jízdenky železničářů a pracovníků v dopravě všeobecně byly výhodným benefitem již od dob vzniku takových společností. Není pravda,že je to jakýsi ,,nadstardandní benefit",na který hlídač nedosáhne. Navíc-a to je nejdůležitější-tyto benefity nestojí státní kasu ani korunu,neboť vlak,autobus,trolejbus či tramvaj pojedou,i když v nich zaměstnanci společností ve svém volnu cestovat nebudou. To,že by cestovali za plné jízdné je nesmysl,pokud budou ze služebních důvodů nuceni je použít,vyúčtují to a podnik,stoprocentně vlastněný státem,na tom ještě prodělá. Nemohu si pomoci,celé je to o závisti.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka: Nic nezaměňuji. Pouze se snažím,tak jako mnoho dalších,bránit to,co pro nás zařídili naši předchůdci. To,co patří k řemeslu a co nestojí nikoho jiného,než dopravní společnost a jejich zaměstnance,ani korunu. K Vašemu příspěvku v bodu-za třetí jen dodávám:ve všech severských zemích,v Německu,ve Francii a jinde existuje progresivní zdanění. Proč asi? Jinak já nikomu nic neberu,já jen chci,abych měl to,co generace mých předchůdců a co stát,potažmo ostarní občany nic nestojí. Nezávidím Kalouskovu hlídači v muzeu,že si může prohlédnout muzejní sbírky zdarma,zatím co já za to platím. Mne nějaký mravní vyšší princip nezajímá,tak jako světonázor,nezajímá ani maličko,a víte proč? Celý produktivní život jsem pracoval,odvedl jsem víc,než bylo mojí povinností a výsledek? Vyhazov 3 roky před důchodem. Tak proč bych se měl starat o světonázor. Srovnání s milionářem pokulhává na obě nohy:když milionář dá na charitu,tak to on ani jeho rodina nijak nepocítí. Strojvedoucí to ve stejném rozsahu udělat nemůže,i kdyby stokrát chtěl,neboť na to prostě nemá prostředky.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Desiro:

Když vládnou rozhodnutí politiků/úředníků (za která dotyční nenesou majetkovou odpovědnost), tak se těžko cokoli předvídá

Momentálně v horizontu měsíců předpokládám "oscilující plácanou" následovanou "posledním vzepjetím" (likvidací předčasných "medvědů") někdy do podzimu - s tím koresponduje "obvyklý průběh odbchodování", kdy ať se během letních dovolených managerů velkých fondů/bank děje cokoli, tak to při malé likviditě není nic podstatného, neb to dotyční po návratu nejdřív silou ovládaných peněz "přeperou" a tepve pak pustí trh kam se mu chce.

V horizontu delším očekávám od podzimu "pokračování" k roku 2008 s retestem dna 2008/9 - tam by mohli zase zasáhnout politici dalším litím prachů do kanálu, kterým opět na trzích vytvoří inflaci (stejně jako od jara 2009 do teď), která "nominální" grafy zase vytočí nahoru - a tehdy se ukáže, zda trhy na toto předstírání růstu "znehodnocením osy Y" přistoupí (pak nás čeká pořádná inflace i mimo finanční trhy), či zda zatáhnou za splachovadlo státních dluhů (pak nás čeká buď tvrdá deflace /ale ozdravující ekonomiku pro nový zdravý a reálný růst/, nebo totální znehodnocování měn "výkupem" státních dluhů centrálními bankami /což sice oškube obyvatelstvo a věřitele, ovšem základy zdravého růstu nevytvoří, takže pokračování skluzavky bude na řadě stejně/).
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:15:56    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, a jak se teda tomu hlídačovi "zdaní" benefit bezplatný prohlídky galerie (když to vemu jednou denně v pracovní dny ve Veletržáku, je to taky nejmíň pětadvacet kolíků za rok). Když daňovou spravedlnost, tak pro každýho ..
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc-a to je nejdůležitější-tyto benefity nestojí státní kasu ani korunu,neboť vlak,autobus,trolejbus či tramvaj pojedou,i když v nich zaměstnanci společností ve svém volnu cestovat nebudou

Ovšem zcela totéž platí o každém, kdo pojede tím vlakem, autobusem, trolejbusem či tramvají.
Tak proč má platit jízdné ?
Je snad občan nižší kategorie než "režista" ?

Nebo se ve své úvaze zcela zásadně mýlíte, když (ve snaze alespoň nějak si zdůvodnit "své zdarma") zapomínáte, že kromě nákladů existují také tržby a z veřejných rozpočtů se dopravci hradí právě rozdíl mezi nimi - neboli že každý zdarma jedoucí "režista" sice (někdy) neznamená zvýšení výdajů dopravce, ale znamená snížení jeho tržeb o za tu cestu nevybrané jízdné, kteréžto mu musí zaplatit kraj či stát (a tedy skrze daně všichni obyvatelé).

S pokryteckými řečičkami o tom, že "chudák režista" by přece za peníze vůbec nikdy nikam nejel a radši celý život proseděl doma na zadku běžte do , protože 98% občanů musí jezdit za peníze a přesto veřejnou dopravou jezdí - přičemž "režisté" se od nich (kromě držením režijky) nijak neliší.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro HB-když jsme u těch predikcí-kamarádka asi před rokem prodala dost výhodně dům a teď by ráda investovala něco do zlata-jaký je předpokládaný vývoj-má čekat čili nic (nechce spekulovat,jde jí o dlouhodobé uložení peněz-řádově pár mega v Kč.
Má čekat,jít do nákupu někdy o prázdninách (jak si myslím já-to obvykle ceny klesají) nebo je to blbá investice-a nějaký tip na důvěryhodnou firmu by nebyl ?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Mladějov:

zlato nebrat - je to bublina podle všech příznaků vyšlehaná až pod vrchol, sice se teď pravděpodobně dočká ještě jednoho růstu, při něm ale už budou doprodávat profíci "superhejlům" a pak to dolu pojede rychle (laik tu otočku netrefí, leda svým nákupem )

a tzv. "investiční zlato" prodávané po klenotnictvích nebrat vůbec (nebýval tu kdysi zvracející smajlík ?) - protože když fyzické zlato opustí důvěryhodný (z hlediska bank vzájemně) bankovní sejf, tak při každém jeho výkupu zpět nabíhají nekřesťanské poplatky za ověření jeho pravosti, které spolehlivě "požerou" jakýkoli zdánlivý výdělek na "nominále".
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:51:44    Odkaz na tento příspěvek  

Kakousek je (byl) křest'an asi jako můj táta. Máma šla do kostela, táta do hospody.
Kakousek odešel od lidovců, vlezl do TOP 09.
Jaké daně platí kostely z vybraných peněz na mších atd.
A mám takový dojem, že faráři jsou placeni státem. Tak co Vy na to.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 12:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm a časové představy toho pádu ? Já že jsem koukal na pár grafů a někdy od 2002? setrvale posiluje.

Tak pokud bude přesto chtít,jak to má provést ?
Logicky čím větší kus,tím méně sežerou poplatky,ne ? Teď se rozmohli i různí internetoví prodejci,jen mi připadá poněkud šílené dávat takové sumy za něco,co si můžu akorát zvážit+certifikát,co zvládně každý. Co puncovní značka ?

Ono se těm superhejlům zas tak nedivím-Kč (dolar) může jít do pérdele dřív než obrat cen Au.

Tak co jí můžu poradit ? Mít prachy na účtě ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hb: Diky za odpoved. A myslim, ze dotaz pana Mladejov je zcela k veci - jak se ma clovek ze strednich vrstev, s prumernym nebo lehce nadprumernym platem s par desitkami tisic CZK na uctu, proti nastavajicim udalostem zabezpecit?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8970
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak i utrácením na "sociální smír" typu Zetor, ČD
Můžeš mi říct, čím jsem byl kdy uplacen? jsem si nějakého nárůstu mzdy moc nevšiml.

prag:

Medvěd:
Je dojemné, jak se vždy stočíš na ČD a nádražáky. I ten nejblbější počtář ale vidí, jakou částí je z těch 1400mld ten stále omílaný dosyp, ze kterého bylo přes 3/4 použito prokazatelně k renovaci vozby a nákupu nových strojů. Když už chceš být prorokem, zkus to aspoň trochu objektivně. Takhle to vypadá, že za vší tou bídou jsou ČD a jeho zaměstnanci.

protože 98% občanů musí jezdit za peníze a přesto veřejnou dopravou jezdí
Představ si, že já se do práce dostanu jen autem, sám, takže komplet plátce taky sám. Cestující ČD platí stále jen ani ne polovinu skutečné ceny. Zbytek jim dává stát. I z mých daní. (jasně, jsou tu kokoti, co tvrdí, že žádné daně nepřináším). A taky se z toho neposírám.

Nemohu si pomoci,celé je to o závisti.
Samozřejmě. Kalousek ví, na co Čecháček nejvíc slyší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB: tak já jen tak na okraj, zkuste si někde vyhrabat rozpočet armady ČR( to budete čučet co je to za dardu), chodíte taky brečet na štáb jak jsou využité vaše daně?? Otázka zní k čemu mi je armáda ČR? dotace na železniční, autobusovou přepravu aspoň přináší užitek 170mil. lidem ročně přepraveným (ČD). Ty dotace pro osobní přepravu jsou jen kapka v moři, oproti jiným vydajům státu.
Nebo že bych se na to díval nějak blbě?
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:25:25    Odkaz na tento příspěvek  

Můžeš mi říct, čím jsem byl kdy uplacen? jsem si nějakého nárůstu mzdy moc nevšiml.
Sociální smír není, že Vám zvednou mzdu, ale že polovinu firmy nevyhodí na dlažbu (a je jedno, jestli to jsou ČD nebo železárny). V případě ČD to byl doprovodný sociální program, nevpuštění konkurence do ČR, dlouhodobé dotování zbytečných lokálek a jistě by se našlo toho více.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já že jsem koukal na pár grafů a někdy od 2002? setrvale posiluje.

No přesně tím se vyznačuje bublina.
Neodolatelné touhy "lidí z ulice" nakoupit (a oslavné články v novinách/časopisech, jak je nákup výhodný) jsou pak naprosto typické pro její nadcházející konec.


Tak pokud bude přesto chtít,jak to má provést ?

Pokud chce zlato fyzické, tak ať dojde do solidní banky a dá jí pokyn k nákupu - jelikož to zlato neopustí "důvěryhodný sejf", tak nedojde na drahé ověřování pravosti při prodeji zpět (jen se kamarádka musí smířit s faktem, že se s těmi cihlami nejen nepomazlí, ale nejspíš si na ně ani nešáhne).
Internetovým podvodníkům nechť se vyhne obloukem.


Kč (dolar) může jít do pérdele dřív než obrat cen Au.

Růst zlata je v jádru totéž se znehodnocováním USD (spekulační bublina jde nad toto jádro).
Až začnou padat akciové a komoditní trhy, zvýší se poptávka po USD (potřebných na vyplacení dluhů obchodníků) a tedy USD začne výrazně posilovat - tím se ovšem začnou nominálně snižovat ceny komodit kotovaných v USD (zlato je jednou z nich), což z těchto komodit vyžene stávající spekulanty na růst (kteří je svými nákupy vyhnali nahoru do bubliny) a zároveň investoři budou převádět své obchodní pozice do USD = sloučený prodejní tlak pošle ceny komodit (včetně ceny zlata) o to víc dolu. To je prostě "malá násobilka" trhů.


Mít prachy na účtě ?

Kdyby nebylo politiků, pak by to bylo nejlepší (neb "přirozený cyklus trhu" potřebuje deflaci).
Ovšem s politiky jeden nikdy neví, co jim zase rupne v bedně a kdy se zase rozhodnout bez ohledu na nutné následky (či většinou i bez jejich tušení) lít neskutečná kvanta cizích peněz do žumpy jen aby ve výsledku předstírali, že "ten graf je nahoru" (s taktním pomlčením, že to "nahoru" vzniklo natažením cenového měřítka znehodnocením měny) - proto je jakákoli strategie "ulož/kup a nech ležet" v lepším případě loterie - pro uchování hodnoty bude potřeba průběžně a včas reagovat jak na činy politiků, tak i na fungování trhu.
Ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:34:09    Odkaz na tento příspěvek  

V.Špinka: Jak psal Drn, dotuje stát osobní železniční dopravu zhruba 50%, jestli jsem dobře pochopil. Nebylo by tedy lepší tu dopravu zrušit úplně? Když na ni všichni tak doplácíme? Ty lokálky vám přestanou připadat zbytečné, až vám zdravotní (nebo sociální) stav znemožní dopravu vlastním autem. Ač se vám to nebude líbit, takových lidí je dost - důchodci počínaje.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:35:05    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: vono je to s těma benefitama vůbec nalevačku. Já mam třeba za pouhou tisícovku zvednutý daně měsíčně k dispozici antonobil, jenže po těch cca osmi stovkách najetých pracovně za týden se mi do toho už ve volnym čase ani nechce sedat, natož riskovat kejhák v tom bordelu na silnicích. Tak zas jezdim o víkendech přebážně vlakem .. a navíc se nemusim vracet z čundru či cyklotrasy na stejný místo. Takže ten benefit spočívá převážně v tom, že to občas před barákem umeju a vyluxuju, abych neztrácel zbytečně vzácnej čas čekánim ve frontě u myčky .. ovšem devadesát procent obyvatelstva tohoto benefitu neznalých mi bude na sto procent závidět, jak si vozim pérdel v bouráku. Jeden se prostě nezavděčí.

A takový benefity, jako že se kuchař v hospodě zadarmo nažere, třebas i s rodinou, nebo že si nějakej makléř v pracovní době přimachluje i pár milionků pro sebe (počítač je už stejně zapnutej a pár transakcí navíc taky uveze, že ..), se snad ani registrovat a zdanit nedaj, minimálně dokud tu nebude berňák aspoň americkýho střihu. Takže co si z takový disukze lze dělat jinýho, než srandu.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: S politováním konstatuji,že nejste diskutér,ale sprosťák. Diskutér-aspoň podle mne-nikoho do pr...e neposílá,ani formou smajlíku. K občanu druhé kategorie: ve vlaku ČD držitel Železniční průkazky občanem vyšší kategorie je. Tak jako v nemocnici je držitel Železniční průkazky občanem druhé kategorie oproti zdravotníkovi,tam zaměstnanému-příkladů je mnoho. Na tom není nic špatného-já se podílím na chodu železnice,tak mám na ní jisté výhody. Právě tak,jako má zdravotník v nemocnici,kde pracuje. Ještě jednou připomínám,že ponecháním jízdních výhod ve stávajícím rozsahu k žádné ztrátě nedochází-jízdné za služební cestu by si zaměstnanec vyúčtoval a soukromě by opravdu nejezdil,ani do práce ne,už jen pro ten pocit ponížení. A to zatím ponechávám stranou držitele-důchodce. Už jsem tady o nich psal,pro ně je ve velké většině užívání jízdních výhod jakousi náplastí na pocit odstrčenosti ve stáří,v tomto režimu velice nepříjemně dávaný najevo. Hned odpovím na to,proč to nemají i neželezniční důchodci-právě proto,že jsou neželezniční.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je dojemné, jak se vždy stočíš na ČD a nádražáky.

Jsme na fóru k železnici, odpovídám na příspěvek pisatele s ČD spojeného, tož uvádím i konkrétní případ právě tím směrem.
Naštěstí nejsme na foru armádním či stavařském, tam by mi na příklady "tím směrem" nestačila kapacita disku na servru


jak se ma clovek ze strednich vrstev, s prumernym nebo lehce nadprumernym platem s par desitkami tisic CZK na uctu, proti nastavajicim udalostem zabezpecit?

Těžko - protože popisujete "konečného plátce" = toho, kdo celou tu "státní srandu" nakonec bude muset zaplatit téměř komplet - ať už oškubáním daněmi a poplatky nebo skrze znehodnocení majetku a úspor
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eeh,ovšem když USD začne výrazně posilovat,tak je to pro ni (vklad v Kč) pro nákup zlata nebo jiné komodity prašť jako uhoď (kromě té spekulační nástavby).

Jasně že strategie "ulož a nech ležet" jest loterií-ale ona je jaksi znepokojena současným vývojem a má obavu,že do´jde k znehodnocení Kč-i když chápu,že právě tyhle nálady ve velkém podporují růst té bubliny.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:46:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ivoš: snažil jsem se nehodnotit, jestli to bylo správně, či ne. Jen jsem konstatoval, že právě za to byly utraceny ty peníze a tímto byl docílen onen sociální smír.
Ale když už mě do toho tlačíte - bude mi to úplně jedno, pojedu autobusem. Ono totiž do většiny obcí ani dnes vlak nejezdí (ó hrůzo) a přesto tam lidé žijí a kraj/obce objednávají ZDO autobusovou.
A nebo pojedu pořád vlakem, protože bydlím u trati, kde vlak má smysl a kde jezdí ve špičce osobák po 15 minutách.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB: Dobrá tak tedy k železnici, vidím že vyznáš... mohl bys mě trochu propočítat cca celkový ďanový odvod zaměstnanců ĆD, včetně plateb spotřební daně, DPH, sociální, zdravotní a odvodu zaměstnavatele za zaměstnance?
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:53:21    Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Ještě jednou připomínám,že ponecháním jízdních výhod ve stávajícím rozsahu k žádné ztrátě nedochází-jízdné za služební cestu by si zaměstnanec vyúčtoval a soukromě by opravdu nejezdil,ani do práce ne,už jen pro ten pocit ponížení.
Vy opravdu perlíte. Už jen pro ten pocit ponížení byste nejezdil do práce vlakem, ale radši za trojnásobek autem... Tomu říkám karakter. A jak to dělají noví lidé u Carga, taky jezdí natruc autem a rodině zakázali se k vlaku jen přiblížit?
A ke ztrátě dochází i dnes, např. v první třídě PIDu jezdí víc než polovina režistů a vyhánějí (obsazeností i svými projevy) platící cestující.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8973
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v první třídě PIDu jezdí víc než polovina režistů
Opravdu? 12 volných jízd za rok vyjezdí za dva a půl týdne. Nebo si připlácli plnou sazbu na jednčku k erce?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve vlaku ČD držitel Železniční průkazky občanem vyšší kategorie je

Aha. No jo, No jo, no. Tak se mějte pěkně, pane majore.


a soukromě by opravdu nejezdil,ani do práce ne,už jen pro ten pocit ponížení.

Jasně, radši by do práce klusal podle vlaku, když je "něco víc" než nějací "obyčejní" cestující (kteří ho svým jízdným a daněmi živí).

Děkuji za smutný důkaz, že ten "smajlík" byl na místě zcela přesně.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8975
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kteří ho svým jízdným a daněmi živí
Kdo mne živí jízdným v prázdným flamendráku?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Dav:
mohl bys mě trochu propočítat cca celkový ďanový odvod zaměstnanců ĆD, včetně plateb spotřební daně, DPH, sociální, zdravotní a odvodu zaměstnavatele za zaměstnance?

zajisté - jakmile mi dodáš přesnou položkovou strukturu nákupů zaměstnanců ČD a jejich rodin (zboží a služby dle sazeb DPH, cigarety, tabák, pivo, víno, lihoviny, benzin, nafta, ...)

Ale abych ti ušetřil očekávatelnou demagogickou kličku - už ze samé podstaty se z celku nemůže dílčími platbami "vrátit zpět" víc, než činí ten celek.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:08:55    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: to procento režistů v jedničce tady na Káčku uváděl Zapa (a myslím, že říkal ještě vyšší číslo), tak nemám důvod mu nevěřit.

A ten flamendrák - jak už zjistili při průzkumu ve Švýcarsku, tak poslední vlak platí i cestující v tom předposledním - kdyby totiž ten poslední nejel, nejeli by vlakem ani oni (protože by se báli, že ten svůj nestihnou a zůstanou přes noc ve městě). Ale to je jen zajímavý detail.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Drn:

zatmělo se ti před očima už po čtvrtém přečteném slově ?
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB: Vem průměrný spotřební koš občana ČR... to bude vyhovující... čekal bych že ti s takovými prkotinami nebudu muset radit... je jasný že přesné čisla nezná nikdo, jde jen o průměrné hodnoty... a dle tvé inteligence, zajisté už víš k jakému číslu tě tlačím...
Samozřejmě že ti nemůže vyjít číslo o kterém píšeš... o tom by uvažoval jen blbec... nicmeně ta suma je obrovská....
s demagogii mě nesmíš soudit dle svého uvažování, každej jsme trošku jinej... :-)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nicmeně ta suma je obrovská....

a byla by naprosto stejná i kdyby dotyční pracovali kdekoli jinde než u ČD - takže pro jakékoli "operování" s ní v souvislosti s ČD je zcela a naprosto k (censored)



o tom by uvažoval jen blbec

Zkušenost praví, že jak dojde na režijky, tak nelze podceňovat, čeho jsou pisatelé schopni


(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:20:23    Odkaz na tento příspěvek  

7477010 ve vlaku ČD držitel Železniční průkazky občanem vyšší kategorie je
Víte, tohle je přesně rozdíl mezi úřadem a tržní firmou. Na úřadě platí, že úředník je něco víc, má tam známé, přeběhne vás... a na ostatní plebs (nebo substrát?) se jen směje.
A třeba v takové bance má sice zaměstnanec nějaké výhody, ale nikde o nich nemluví, a pokud ho potkáte na pobočce, tak ho ani nemáte jak poznat. (A navíc tam půjde nejspíš v době, kdy je nejmenší frmol, aby co nejméně zdržoval ostatní.)
Protože občanem vyšší kategorie je vždy klient, protože ten ty bankovní zaměstnance živí. Zrovna na tomhle se hezky pozná kultura firmy - jestli uvnitř vládne socialismus (firma je naše a my jsme něco víc) nebo kapitalismus (platí nás klient).
Mimochodem - už jste někdy (za posledních 70 let) viděl stávkovat pracovníky banky za vyšší benefity, vyšší platy, úpravu zdanění benefitů? A pobočkoví pracovníci mají v průměru méně, než třeba strojvedoucí ČD...
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no to by nebyla, polovina z nás by jsme v započatém podnikání škubali stát pomocí zakazek bez papíru... čtrvrtka by cucala stát na podpoře a různých rekvalifikácích a čtvrtka by někde makala... modelový příklad... samozřejmě... poměry by možná byly jiné...
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě ať si rejžu klidně vezmou...využívám jí minimálně, mě je to jedno, mě serou hlavně ty keci jaké dotace a jaká horda peněz se nám sype( i když mě už vlastně né) a jak každej kdo platí daně je platí dráze, to mě drásá nervy... :-) :-) ročně státu unikne 100 miliard na daních, kdepak se asi ztracej tyhle daně?
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3802
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dav:
Mně to přijde, že se v Česku řeší jen důsledky, ale příčiny, třeba zmiňované úniky daní, ne. I když vlastně ano. Režijky a stravenky. Na to jsou kabrňáci. Začít od lidí, především zaměstnanců, u kterých se předpokládá, že bez odporu sklopí uši.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdyby jen to. Jeste budou jasat, kdyz se jim to spravne poda.

Jo, jo, pekne rozestvat lidi proti sobe, aby uz zadne klice nikdy nehrozily... A funguje to fakt dobre, jak vidim.
Utúlien aurë...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 16:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Dav:

ročně státu unikne 100 miliard na daních, kdepak se asi ztracej tyhle daně?

Nejdřív by to chtělo specifikovat zdroj toho čísla, z něj zjistit/odvodit, co tím vlastně autor mínil (zda doměřené nedoplatky, nebo dlužnou daň nebo jen svůj odhad něčeho úplně jiného) a pak teprve se z něj dá něco vyvozovat a na otázku odpovídat.



to BmbČ:

ale příčiny, třeba zmiňované úniky daní, ne

Jenže skutečnou příčinou je letité utrácení politiků a úředníků bez ohledu na zdroje metodou "proč bych to ke svému prospěchu/egu nerozfofroval, když si na to stát prostě půjčí".
Opravdu není nic jednoduššího než utrácet cizí peníze bez osobní zodpovědnosti (ale za vděčnosti jejich příjemců) a ještě s vědomím, že já nautrácené splácet nebudu.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3803
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 17:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear:
Proti tomuto nelze říci ani popel. Souhlas. Chybí osobní zodpovědnost s postihy a v opačném případě s odměnami. Když to funguje na západ od nás, tak proč to nemůže fungovat u nás? Sakra. Teď jde mnoho průšvihů do ztracena, nikdo za nic nezodpovídá, hasí se špatná rozhodnutí na úkor postižených (fotovoltaici). Cizí peníze se skutečně bez zodpovědnosti dobře rozhazují. To snad umí i cvičená opice.
Můj osobní názor - pořád má někdo snahu ty schody začít zametat odspoda. Ano, ale až budou alespoň trochu čisté ty nahoře.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8976
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 17:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to procento režistů v jedničce tady na Káčku uváděl Zapa (a myslím, že říkal ještě vyšší číslo), tak nemám důvod mu nevěřit.

Obvykle věříme tomu, čemu věřit chceme. Já se na totéž ptal kolegů vlakvedoucích na S(U)4. Odpověď byla, že tam jezdí lidé, kteří jedničku mají předplacenu. A jestli Zapa vozí magory, kteří vyjíždějí sadu 12ti volných jízd ročně k erce, nebo režisty, kteří si jako jeden můj kolega s manželkou (oba zaměstnanci) první třídu k erce připlácejí (aby se z Lysé do Prahy nemuseli tlačit), jedná se stále o legální cestující, kteří si za ty první třídy zaplatili.

HB:
Při čtení tvých (a nejen tvých) řečí k erkám se mi už nic netmí. Spíš mne napadá, jestli ti tolik času u PC stojí za tak banální přínos pro státní rozpočet, jako je zdanění režijek, stojí za to, když je venku tak krásně.

Ale na druhou stranu chápu, co s člověkem udělá taková správná antimodrogumní ideologie. Je vás takových mnohem víc.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 17:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když je venku tak krásně.

před trháním osmičky není krásně nikde
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 17:34:29    Odkaz na tento příspěvek  

jedná se stále o legální cestující, kteří si za ty první třídy zaplatili.
To jsem nikdy nepopíral.

Zkusím to říct jinak: ČD poskytují službu s omezenou kapacitou a s kvalitou, která zavisí na stupni jejího využívání (raději jedu prázdným vlakem, než na stojáka). Každý cestující tedy svou cestou ve vlaku ČD odrazuje další zákazníky - markatní příklad jsou páteční/nedělní vlaky plné študáků, do kterých těžko budete dostanete kravaťáky. Nu a ČD si musí zvolit, kterou skupinu budou preferovat - obvyklým kritériem je zisk. Tudíž vezou raději 200 študáků, než 20 kravaťáků.
Ale kritéria mohou být i další - politické, opět překlopené do zisku (dopravu objednávají kraje, a tak nejde jen o tržby cestujících, ale třeba se vyplatí vozit flamendry dobře placené objednavatelm, co já vím).
A nebo jsou kritériem náklady - vozit režisty zdarma může být levnější, než jim zvednout plat. Třeba to takhle ČD mají spočítané (ale nikdy jsem to neslyšel).

Jinými slovy, ať klidně režisté vlakem zadarmo jezdí, ale ať netvrdí, že to nic nežeře, je to pro dráhu zcela zdarma apod. Každý režista (stejně jako každý jiný cestující) odrazuje od jízdy další, a je jen otázkou, koho chtějí ČD vozit a jak tuto cílovou skupinu vybraly.