K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 4. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 4. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8947
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 17:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Červ:
Sny moučných červů mne sice nikdy moc nezajímaly, ale máte recht, mašinu může z fleku řídit i kdejaký cvičený červ, když náhodou udělá pakotesty. ;-) Ale na háček třeba na okouna, to jste docela užiteční ;-)

Jak jsem už byl napsal. Řeči pana Medvěda znán již dlouhá léta a myslím, že by se měl radši věnovat rozhojňování a správě svých statků, než kecat nádražákům do života. Na tyhle pány Poraděnky jsme fakt zvědaví. Toť vše.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4644
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 17:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ale no tak...
Možná je opravdu problém v tom, že si za ta odsloužená léta nedokážeš představit, jaké názory na (ne)danění režijek má běžná veřejnost, ať už z řad uživatelů či neuživatelů vlaků.
Divil by ses, kolik lidí se kvůli režijkám naváží třeba do mně - jenom proto, že se domnívají, že když dělám něco do mašin, tak určitě dělám na dráze a mám proto režijku (máš vidět ten údiv, když řeknu, že ji už ***náct let nemám).
A jejich názory jsou naprosto jasné a plyne z nich to, že Tvé představy o tom, že nějak ocení Vaši solidaritu v boji proti zdanění stravenek, jsou poměrně bláhové. A aby sis nemyslel, nejedná se o lidi, pro které by bylo pár stovek daně jen plácnutí do vody (oni totiž ti tzv. zazobaní mají naopak celkem jasnou představu, co dělám a že tedy režijku nemám).

Problém je ten, že vybavenost rodin automobily je poměrně značná a pokud začne být cestování vlakem nespolehlivé, začnou se voliči raději dožadovat kapacitnějších silnic. A na čí straně stojí "sedmá velmoc", sis snad už při sledování telebedny taky všiml, ne...?
I ten Medvěd se Ti tu celou dobu snaží naznačit jen to, že vaše hrátky se stávkou jsou prostě vysloveně kontraproduktivní.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 17:37:04    Odkaz na tento příspěvek  

7477010 : pan ministr Kalousek chce zrušit "režijky" zaměstnanců dopravních společností.

Mne by velice zajímalo jak to chce v praxi udělat.
To asi bude nějaký velezákon, kde bude mimo jiné třeba napsáno "dopravce nesmí svým zaměstnacům a jejich rodinným příslušníkům nebo jiným osobám prodávat jízdenky za jinou cenu než jiným osobám ...".

Například v případě dopravce České dráhy to musí znamenat změnu zákona o dráhách, nicméně nějak si nedovedu představit, jak to udělá s "městským dopravním podnikem", kde je cena režijek součástí kolektivního vyjednávání, stejně tak jako výše mezd nebo délka dovolené...

Takovýmto "zákonem" by ovšem omezoval možnosti kolektivního vyjednávání ...
To by pak mohlo dojít k tomu, že Kalouskovi začne vadit, že někdo má pět jiný šest týdnů dovolené, které si dohodli odbory se zaměstnavatelem nad rámec dovolené podle zákoníku práce a začne prosazovat zákon, podle něhož si nikdo nesmí vyjednat dělší dovolenou, protože jedna skupina občanů je zvýhodněna proti té druhé ... a nebo z toho budou platit daň "z luxusu delší dovolené" ...
Mně tahle Kalouskova "rovnoprávnost" vede k názoru, že není pravicový politik, ale ryzí komunista, který se zhlédl v idelálech, s nimiž soudruh Uljanov páchal svoji zrůdnou revoluci. Konec konců, má státníce z marxismu leninismu, takže tuhle zrůdnou ideologii alespoň "dobře" ovládá.

Dopravci to mohou samozřejmě vyřešit tak, že zaměstnancům za účelem služebních jízd vydají služební jízdenky a nějak vyřeší platbu za "plastikovou kartu" s tím, že zaměstnanec může kartu využívat i pro soukromé účely ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8948
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 17:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Nerad to říkám při vší úctě k tobě, ale z tvého příspěvku čiší extrémě základní vlastnost českého národa. :-( On měl ten Hitler s tím cyklistou pravdu.

Ad silniční lobby:
Jak se jí daří expandovat se můžeš jet mrknout do Velemína a opárenského údolí. Stačí jeden brněnskej zmrd a pár žalob a je po dálnici, i kdyby na původní nevyhovující trase umírali lidi po desítkách. Nestraš Mikulášem v létě.
Mně osobně už nejde ani tak o ty režijky, ale mám už toho tyátru, co s náma pan Čestný s panem Nezmarným a jejich nohsledi hrají, plný zuby.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 18:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že nějak ocení Vaši solidaritu v boji proti zdanění stravenek

Jelikož stravenky nemají nic společného s DPH (je to jen poukázka k úhradě místo peněz, takže z ní žádné DPH není a DPH účtované v ceně kupovaného jídla/nápoje/zboží nijak neovlivňuje) a jejich zdanění daní z příjmu se týká jen "příspěvku zaměstnavatele" (až do 55% nominálu stravenky ale zároveň nejvýše 44,-Kč na odpracovanou směnu), činí při sazbě 15% maximum daně 6,60 Kč na odpracovanou směnu neboli za celý běžný pracovní rok cca 1.650,- Kč.
Proti tomu ovšem stojí "zaměstnanecký paušál" 3.000,- Kč

Vskutku hodlají "odboráři v dopravě" svou stávkou "ochraňovat" ostatní zaměstnance před snížením jejich daně o cca 1.350,- Kč ročně ?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 18:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to M.Zikmund:

Hezká ukázka, jak z chybného předpokladu/teze vášnivě vyvozovat ještě nesprávnější (a zcestnější) závěry.

Mmch, v případě ČD a.s. ke zrušení režijek (pokud by o něco takového vůbec šlo) úplně stačí, aby tak rozhodl jediný akcionář - tedy aby pověřený zástupce státu tento fakt na valné hromadě oznámil představenstvu a managmentu.
Totéž platí o městy vlastněných dopravních podnicích (kde by tak činil pověřený zástupce města).
Vymýšlet fantasmagorické konstrukce o nutnosti novelizace zákona o drahách vskutku není potřeba.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 18:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že Kalouskovi začne vadit, že někdo má pět jiný šest týdnů dovolené, které si dohodli odbory se zaměstnavatelem nad rámec dovolené podle zákoníku práce

Což se pokusit rozlišit mezi tím, že si někdo dohodne dovolenou/benefity nad rámec zákoníku práce když si na to firma dokáže vydělat
a tím, že si totéž někdo dohodne i když si na to nevydělá a pak chce po státu/kraji/obci aby mu to proplatili ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8951
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 18:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvěde, přestaň psát nesmysly o stravenkách a přečti si na fscr.cz prohlášení, abys nemlel jen z votrub.

Jóó, vlastně von je tu ten zaměstnanecký paušáál! No ten to vytrhne. :-D Ať si ho ten překabátěný černokonečníkář narve do dupy.

Ad dovolená a prachy na ni:
Ty jsi dnes ale zábavný. :-D Kolektivka se uzavírá dávno po tom, co už je známa a zajištěna platba za objednané služby. Takže ty prachy se již v okamžiku dohadování KS dají považovat za vydělané. ;-)



(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 18:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občané, rozejděte se Tato diskuze je marná.

V případě neuposlechnutí této výzvy mi zítra vynesete fotovercajk na vrch Bořeň. A to bych vám věru přál.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4645
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 18:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To je mi líto, žes můj příspěvek pochopil tak, že Ti snad závidím režijku. Vcelku k tomu totiž nemám důvod, protože kromě služebních cest vlakem prakticky nejezdím, takže by mi k ničemu nebyla (rodinu vozím autem, neb je to praktičtější). A takovej vůl, abych někomu záviděl něco, co je mně samotnýmu -gh-, přece jen nejsem...

Pokud to ovšem stavíš tak, že Ti závidím, že máš nějaký nezdaněný (byť naturální) příjem, tak je spíš na místě mluvit o Tvém asociálním chování.

A promiň, že jsem se Ti snažil pouze poskytnout zpětnou vazbu, jak Tě vidí určitá část veřejnosti. O svých názorech jsem totiž v první půli příspěvku vůbec nemluvil, jen o reakcích mého okolí.

S tím Velemínem - Ty sis nevšiml, že se poměrně usilovně pracuje na zákonu o urychlení výstavby dopravní infrastruktury? Proč asi...?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 19:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a přečti si na fscr.cz prohlášení, abys nemlel jen z votrub

Najdete odvahu napsat tam pravdu:

"Občané, berem si vás za rukojmí, aby nám stát nadále zajišťoval nadstandartní požitky z vašich peněz"

?

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8953
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 19:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Hmmm. Ale řeč nebyla ani z jednoho promile o závisti. Myslel jsem, že význam Hitlerova přirovnání Čechů k cyklistovi znáš.

N z Ova:
Kdy cca budeš zítra svlažovat hrdlo v hospůdce pod Bořní? Že bych přibublal na jeden, dva Birelly. ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8954
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 20:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Méďo, každá stávka má své rukojmí, jinak by byla k prdu, tak ze sebe nedělej blba. Ty takový demokrat, a upíráš nám základní právo z Listiny? Máš zajímavé bolševické zkratky.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 20:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear 616: Neurážejte mne,prosím,výrazy typu demogog a diletant. Ono to není tak těžké pochopit-stačí znát něco málo z komerce a umět používat Tarif TR 10. Tam,kde je roční přibližný ekvivalent Železniční průkazky,tak jsem jej ve své úvaze použil. Tam,kde není,jsem jej,opět ve své úvaze,nikoli demagogii,vypočítal jako násobek nejvyššího možného. Proto jsem cenu za roční přepravu psa získal jako násobek počtu dnů v roce,nikoli jako násobek počtu vlaků-neboť i tato varianta je v TR 10 uvedena. Jinak by mne docela zajímalo,jaké máte zkušenosti s TR 10 a komercí na ČD právě vy. Já jsem z ní měl donedávna odbornou zkoušku a úspěšně jsem se jí živil,byť přesnější by byl výraz přiživoval:možná vám něco řekne pojem strojvedoucí s komerčním odbavením.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 20:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim 493: Prosím,abyste se dle možnosti podíval na moje vysvětlení pro pana Hungry_bear. Tam je vysvětleno,proč jsem to udělal tak,jak jsem to udělal. Pro zajímavost-ani ministr Kalousek,při svém prvním nezdařeném pokusu o likvidaci jízdních výhod neargumentoval jako vy,ale používal právě tu In 100,které se tenkrát jmenovala In-Gold.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 20:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martn 2 2813: Do třetice. Tato stávka,která bude vyhlášena po 10.červnu,nemá s jízdními výhodami nic společného. Ta je kvůli penzijní a zdravotnické reformě. Daňová reforma-včetně další případné stávky-přijde na řadu později. Pokud bude nastavena cena za jízdní výhody rozumně,tak stávka nebude. Co je to rozumně? Tak,aby byly jízdní výhody dostupné pro ty,kterým celá léta sloužily,včetně důchodců. Manažeři se statisícovými platy to tedy nejsou.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To já jen nenápadně vypisoval výběrové řízení na nosiče báglu. V těch končinách půjde o můj první výsadek a tak netuším, co mě čeká a kde se kdy vyskytnu. Případnému sejšnu se však nebráním. Více ve výhružném e-mailu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:19:29    Odkaz na tento příspěvek  

Vždyt' to nebude stávka fírů a výpravčích, ale všech dopravních odborů - i metro, MHD, ČSAD atd.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady přece nejde o režijky a stravenky, ale o dementní formulaci v zákoně, která volá po zřízení Státního úřadu cenového:

(1) Základem daně je cena obvyklá25) bez daně, zjištěná k datu uskutečnění zdanitelného plnění, je-li zdanitelné plnění uskutečněno pro osobu uvedenou v odstavci 3 a je-li úplata za zdanitelné plnění
a) nižší než cena obvyklá25) a osoba, pro kterou bylo zdanitelné plnění uskutečněno, nemá nárok na odpočet daně nebo nemá nárok na odpočet daně v plné výši, nebo
b) vyšší než cena obvyklá25) a plátce, který uskutečnil zdanitelné plnění, je povinen krátit nárok na odpočet daně podle § 72 odst. 4.

Tohle mohl vymyslet snad opravdu pouze chorý mozek, kterých je ovšem MF plné...

Normovač, plánovač a cenový referent do každého podniku!

PS: když někoho svezu stopem, měl bych to zdanit dle ceny obvyklé, která by se asi počítala podle taxíku. A teď mi Hladový medvěd může taky sdělit, že jsem demagog...
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 22:19:30    Odkaz na tento příspěvek  

Normovač, plánovač a cenový referent do každého podniku!

PS: když někoho svezu stopem, měl bych to zdanit dle ceny obvyklé, která by se asi počítala podle taxíku. A teď mi Hladový medvěd může taky sdělit, že jsem demagog...


A od čeho jsou celníci? Ty normálně proclí zboží za cenu obvyklou pokud je částka na dokladech podezřele nízká. Nepomůže ani označení "dárek".

Jestliže firma prodává nějakou jízdenku za 100,- tak zaměstnanci teoreticky může prodat tuto jízdenku za cenu bez zisku (téměř za náklady). Tj. zhruba když zisk firmy je 20% z obratu tak může prodat minimálně za 80,-. Je potom vcelku jednoduché odhadnout z účetní uzávěrky za kolik je možné takovou jízdenku prodat "za náklady" i bez normovačů a cenových referentů.

Ten koho svezete stopem by to měl zdanit jako nepeněžní plnění v ceně obvyklé. Ale to není žádná novinka. Zdaňování nepeněžního plnění funguje už hodně dlouho. Ad absurdum pokud budete sousedovi pomáhat na stavbě a on vám za to dá 5 metráků brambor..... Jen se to v některých případech nepodložených smlouvou velmi špatně prokazuje.

Přesně vám to vysvětlí nějaký dobrý účetní nebo daňový poradce.

Méďo, každá stávka má své rukojmí, jinak by byla k prdu, tak ze sebe nedělej blba.

Málokdo je dobrovolně rukojmím. Jak už tu někdo psal, že firmy se při obnově systému dopravy orientovali na silnici. Stejně i několik dalších cestujících si v době stávky najde a odzkouší spojení busem nebo individuálně. Ale vám přece o spokojenost a udržení zákazníka vůbec nejde. Peníze přece rostou na stromech. Pardon. Chyba. Opravuji. Vyskytují se ve státní, krajské, obecní kase.

Tato stávka,která bude vyhlášena po 10.červnu,nemá s jízdními výhodami nic společného. Ta je kvůli penzijní a zdravotnické reformě. Daňová reforma-včetně další případné stávky-přijde na řadu později.
Ty takový demokrat, a upíráš nám základní právo z Listiny?

Legitimní stávka je krajním mezním prostředkem vyjednávání mezi zaměstnacem a zaměstnavatelem. Vašim zaměstnavatelem je vláda ČR? Protože vše ostatní je jenom velká šaškárna a snaha násilně vydíráním ovlivnit rozhodovací proces vlády. Navíc by na ni neměly platit stejná pravidla jako na stávku.

Něco jiného by měla být demonstrace ve volném čase demonstrujících.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 22:28:25    Odkaz na tento příspěvek  

Vždyt' to nebude stávka fírů a výpravčích, ale všech dopravních odborů - i metro, MHD, ČSAD atd.

A budou stát i žluté busy? Nebo budou raději jezdit vydělávat a snažit se získat a následně udržet větší podíl na trhu = šance na vyšší mzdu?
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 22:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno na silnici! Tak tohle jsem na webu o železnici sice čekal,ale takhle brzy tedy ne. Škoda,že se nedožiji dne,kdy dojde ropa-pak to bude zajímavé. Ale do 95 let určitě nevydržím,tak si tady dělejte co chcete,hlavně mějte rádi vlaky. Ale pozor! Smrt si nevybírá a na silnicích má příležitostí víc než dost,rakovina ze zplodin a pneumatik je jaksi nástavbou.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 22:52:06    Odkaz na tento příspěvek  

7477010: No jo. Je to škoda. Ale komu není rady..... Důvěra zákazníka se ztrácí lehce a získává těžce. A kdo jiný přináší peníze než spokojený vracející se zákazník? Nasraný zákazník který si musel najít náhradní způsob dopravy nebude tím pravým spokojeným vracejícím se zákazníkem. Stejně jako firmy které nechtějí ohrožovat svou existenci závislostí na nespolehlivém dopravci, který může kterýkoliv den přestat jezdit na den,m dva, tři.... Jenže takto se bohužel v některých moudrých hlavách v některých případech nepřemýšlí.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8958
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 22:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad:

Díky za školení, myslím že už se zdržím komentáře. Nemá to smysl. Hlavně, že přesně víte, o co druhým nejde. Další podsouvače tu nepotřebujem, těch je tu jak sraček.

Děláte tu z toho, že chtějí odbory něco řešit jednou za dva, tři roky stávkou, hysterický tyátr. V Německu, Francii a jinde ve vyspělé Evropě by vám asi šlehlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 23:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty jo, dva dny jsem tady nebyl, to se to rozjelo.... Drne, chtěl bych, aby bylo pochopeno, že přes milion důvodů, které se zdají být oprávněné pro vyhlášení stávky, je tento fakt prostě hrobem pro nákladní dopravu... Frštenzí? Na to totiž není odpověď, neb to tak prostě je....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8961
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 23:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldřichu, už jsem to psal. Povykujete sice hezky, ale zatím pro nic. Není to tak dlouho, co se tu jistý jediný správný železničář (samozřejmě ne z ČD ani Carga) posmíval, že jsme zatím stávkou jen hrozili a nic pořádně nezastavili. Takže v čem byla doteď ta nákladka ohrožena? Až se to tu zastaví na 12 hodin, na dva dny, týden, pak jančete. Teď jen hysterčíte. Odbory chtějí jednání. Výzev k němu adresovaly vládě dost už od března. Vláda to ignoruje. Ale ještě je čas se začít bavit. Myslím, že jsou ještě před námi min. dva termíny možného setkání. Stávka se vůbec konat nemusí.

Ostatně, nějak rychle jste zapomněli na Kalouskovo slib z minulých hrozeb stávkou, že nebude předkládat daňovou novelu dokud odborářům nevysvětlí, že je to pro ně neškodné, neřkuli výhodné. Dal na to své slovo. Učinil tak od té doby? Domnívám se, že ani náznakem. Od té doby, co mají v parlamentu po volbách pohodlnou většinu, kašlou na všechny a všechno, šklebí se do ksichtů a zároveň se potácejí ve vnitrokoaličních rozbrojích s pdonikatelským záměrem pana Bárty.

Z toho pro mne plyne, že slovo pana Kalouska nemá cenu ani rozšlápnutého hovna.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 23:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 8958: Nepamatuji si, ze by se v Nemecku na draze za poslednich 20 let stavkovalo s nejakymi politickymi pozadavky. Mimochodem, rezijky jsou tam uz dlouho zdanene.

PS: Vlada a jeji komunikace s verejnosti neni vazne nic moc...
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 23:52:26    Odkaz na tento příspěvek  

Takže v čem byla doteď ta nákladka ohrožena?
Hrozbou že nebude provedena. To by v té firmě vozící něco po kolejích musel sedět hodně velký pitomec, aby čekal až ta stávka bude a potom mu tam stálo xy lidí a nemělo do čeho píchnout, protože materiál bude stát někde na kolejích a on ty lidi bude muset stejně zaplatit.

Odbory jsou nějaká třetí komora parlamentu? Nebo jakým právem si vynucují podíl na vládnutí?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8962
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 00:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právem demokratické společnosti, právem vyplývajícím z ústavy a potvrzené precedensem soudu z devadesátých let, kdy stávka mimo KV není nijak řešena, tedy nemůže být nezákonná.

V tom socialismu to byla selanka, co, když ROH skákalo dle píšťalky jediné správné strany a vlády? Všichni se plácali soudružsky po ramenou, jak je vše skvělé a jak jsou dobrý a jak to těm emperyjalystům natřou svou nerozbornou jednotou. Zdá se, že je to ve spoustě z vás dost hluboko zažrané a možná vám to i chybí.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 00:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: nejde přeci na podíl na vládnutí, ale o celkový stav společnosti. Viz třeba http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/198928.aspx
Raquac: možná by bylo zajímavé, kdybyste uvedl jak jsou režijky v Říši zdaněny (já obecně proti jejich zdanění nejsem, ale způsob výpočtu mi připadá zvláštní; ostatně z MF v nic kloudného nedoufám).
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 08:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: Nejsem danovy specialista, ale pokud vim, pripocte se k hrubemu prijmu cena jizdenky (jak je nabizena pro verejnost), odecte se neco pres 1000€ pausalu a pak se to dani spolecne s ostatnim prijmem. To plati pro rocni jizdenku. Nicmene, zamestananec si muze poridit celkem sirokou skalu zvyhodnenych jizdenek, od rocni sitove az k regionalnim dennim (s doplatkem).

nejde přeci na podíl na vládnutí, ale o celkový stav společnosti.. stav spolecnosti jiste neni dobry, politicka kultura (politickym spekterm napric) stoji za houby a nove zakony se leckomu nemusi libit - ale proc do takoveho navysost politickeho protestu tahat zakazniky a firmu ktera protestujici zivi, to fakt nechapu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8963
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 09:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale proc do takoveho navysost politickeho protestu tahat zakazniky a firmu ktera protestujici zivi, to fakt nechapu.
To jste na tom s uvažováním fakt velmi zle. Můžete mi říct jediný příklad, krom předvolebního času, kdy mocní této země berou ty, z jejichž peněz si porcují "medvědy", vážně a jako partnery? Ne jen jako výtah k moci, který pak zapálí?

Před volbami jsou schopni se před voliči plazit, lézt jim do rektu, slibovat nemožné, jen aby dostali jejich hlas a hned druhý den po volbách je vyfakují. Stejně tak je vyfakují a zesměšní při jakémkoli protestu, snaze o jednání ve věcech, které se lidí dotýkají na citlivých místech. Přesně podle hesla "Dali jste nám hlas, tak teď držte čtyři roky hubu a krok, i kdybchom vám na hlavu srali." Ale tohle není demokracie, ale parodie na ni.

No a další a již poslední situace, kdy jsou naši "politici" ochotni zasednout k jednacímu stolu, je hrozba stávky v odvětví, které může ochromit zemi.

Je to sice brutální, ale jediná možnost, aby ta sběř, co tu vládne alespoň o některých svých krocích jednala.

A jestli si někdo myslí, že odbory o stávce mluví a připravují ji ze sportu, nebo pro radost, tak je u mne opravdový debil. Ona už jen příprava takové akce a její průběh a tlaky na aktéry s tím související jsou hodně drsné. Kdo nezažil, nepochopí.

Že se s tím sveze i firma, to je jasné. Některými z vás doporučované akce typu s transparenty a píšťalkami pod okna strakovky.... výplod chorého mozku. Z toho mají ti bohorovní chlapci a dívky ve funkcích jen čurinu a médiích si pak přečteme jen samé výsměšné poznámky. To už tu bylo mnohokrát.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 09:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To jste na tom s uvažováním fakt velmi zle.

Doufam, ze jste ochotny a schopny pripustit i jiny nazor, nez je ten Vas. Jinak by to skoro vypadalo jako jednani, ktere kritizujete.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8964
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 10:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připouštím, ale hrubě nesouhlasím.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 11:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Souhlasim s Vasim hodnocenim nasich volenych zastupcu - problem ale nevidim v nich, nybrz ve volicich. Ze to u nas funguje Vami popsanym zpusobem je zname uz nejmene treti volebni obdobi. Nasi spoluobcane sice kafraji, ale hlas tem saskum nakonec stejne daji, podivejte se na slozeni parlamentu, zastupitelstev ve mestech a krajich. Argument ze neni koho volit neberu, nejaka vicemene rozumna alternativa (i kdyz s mouchami) tu pokazde byla. Kdyz si nekdo neni schopen uvedomit k cemu jsou volby a jeho pamet u urny saha jen ke gulasi pri predvolebni estrade, bude holt trpet. Smula je, ze trpet pak budou i Ti proziravejsi. A s tim zadna stavka nepohne - obavam se, ze efektem budou predevsim ztraty pro zeleznici a pokles duveryhodnosti odboru - vsadte se, ze si v novinach prectete predevsim o stavkovani kvuli daneni zamestnaneckych benefitu. A to zbytek naroda akorat pekne otravi.

To je muj nazor - nemusite mi ho vyvracet, vim ze mate jiny.

(Příspěvek byl editován uživatelem Raquac.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 11:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Drn:

Hezké ideály, leč stále schází povšimnutí si faktu, že vedení hlavních odborových centrál v tuzemsku jsou (ideově i osobně) jen filiálkami ČSSD - takže veškerý politický efekt vašeho stávkování se smrskne na faktickou podporu této partaje toužící po co nejrychlejším střídání u koryt (neb v opozici na nadělané dluhy z volebních kampaní nemá odkud nadojit).

Ale když vám za to stojí podříznutí krku ČD Cargu a ze značné části i sobě, tak si stávkujte třeba doživotně - konec konců, když nebude za co paltit ČD z veřejných rozpočtů miliardy ročně, tak to krajským i státním financím zatraceně prospěje - to pak vaše stávka bude skoro stejně ekonomicky prospěšná, jako kdyby stávkovala vláda .
A hmotnou podporu během stávky by vám mohli vyplácet kamioňáci, pumpaři a autobazarníci - z toho co jim vyděláte by přece chlup pustit mohli
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10236
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 12:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pak jde o to, jestli si vláda z nějaké távky vůbec bude něco dělat. vládní to nezastaví.........
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 13:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si upozornit na jeden,zde velmi rozšířený omyl. Ministr Kalousek vůbec nemá v úmyslu zdanit jízdní výhody. Má v úmyslu je ZCELA ZRUŠIT a nahradit t.z.v. výdajovým paušálem,což je částka,odečítaná z daní. Má činit 3 000 Kč/rok. Prohlásil to veřejně a doprovodil to slovy,,každý,ať je to řidič lokomotivy nebo novinář,bude mít stejnou daňovou slevu". Důchodci pochopitelně nic,protože podle pana Kalouska a jeho stranického předsedy měli umřít dřív.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 14:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to 7477010:

Buďte tak laskav a přestaňte furt dokola lhát.

I obecnímu blbovi by snad došlo, že když se "výdajový paušál" týká zdanění (daní z příjmu fyzických osob), tak se nutně vztahuje k nahrazení dosavadního nezdanění (uvedenou daní) a nikoli k nějakému zákazu benefitu samého.

I obecní blb by si snad dokázal všimnout, že o druzích a rozsahu benefitu zaměstnancům rozhodují zaměstnavatelé (případně po dohodě s odbory a zaměstnanci) kteří je poskytují a platí, kdežto vláda a parlament rozhodují pouze o zdanění (co do předmětu i sazby).

Jenom někdo zvláště ideologicky zaslepený (či příčinlivý ?) holt potřebuje omílat jednu a tu samou účelovou lež alespoň tisíckrát dokola
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.98.217.114
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 15:31:32    Odkaz na tento příspěvek  

7477010:"Důchodci pochopitelně nic,protože podle pana Kalouska a jeho stranického předsedy měli umřít dřív."

To je zase jen hloupý kec. Důchodce taky, pokud pracuje a odvádí daně. A není jich málo, co pobírají plný důchod a k tomu sedí na židli ve své předchozí funkci na plný úvazek a plat.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 15:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důchodce taky, pokud pracuje a odvádí daně.

Ani nemusí pracovat - důchod sice dani z příjmu nepodléhá (do 840 tis. Kč ročně), ale veškeré ostatní příjmy (pokud samy o sobě nejsou daněprosté) dani podléhají, pokud v kalendářním roce překročí tušim 6.000,- Kč - což platí nejen pro důchodce, ale i pro všechny ostatní.
Stravenkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.17.128
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 16:11:12    Odkaz na tento příspěvek  

Vskutku nejlepší je ovšem zamýšlený výdajový paušál nahrazující stravenky na kterém by prodělaly tři čvrtiny zaměstnanců a stát nevydělal nic. Zřejmě je to tak správné. Nejspodnější lidi by furt něco prožírali a tomu musí být učiněna přítrž. Mlaskat mohou jen někteří. A těm jsou nějaké stravenky lidí putna.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 16:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stravenkář - další lhář ?

Jinak by tušil, že předmětem daně z příjmu u stravenek má být pouze částka příspěvku zaměstnavatele, která je nyní daňově uznatelná jen do maximální částky 44,-Kč na odpracovaný den (přesněji do 55% hodnoty stravenky, nejvýše však 44,-Kč) - při sazbě daně 15% by tedy maximální daň činila "závratných" 6,60 Kč na stravenku (při jejím nominále 80,- Kč či vyšším, jinak je to ještě poměrně méně) - schválně, dokážeš si na prstech spočítat, zda je to více či méně než oněch 250,- Kč/měsíc navrhovaného paušálu ?

Proto jediný, kdo prodělá na "zdanění stravenek" jsou majitelé "stravenkářských" firem, které inkasují tučné marže od zaměstnavatelů za dodání stravenek i od hospodských za jejich proplacení (plus si měsíce bezúročně "točí" peníze zaplacené zaměstnavateli za stravenky předem a proplácené hospodským s několika měsíční prodlevou - miliardový to kšeft, který by jim rázem skončil v případě, že by zaměstnavatelé mohli těch 44,-Kč/den dát zaměstnancům rovnou v penězích a nikoli v papírcích).
Takže nemilý lháři "Stravenkáři" - kolik ti tyhle firmy platí, abys hlásal bludy v zájmu jejich vejvaru ?
Nebo to činíš jen z čiré hlouposti ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 17:07:12    Odkaz na tento příspěvek  

Mno zdá se že vám uniklo, že "sazba daně 15%" se počítá ze superhrubé ceny stravenky včetně pojistnýho na straně zaměstnavatele, takže by to bylo o něco víc než z tý trojčlenky vypadlo. A prodělaj na tom vedle pár firem co tisknou bóny hlavně hospodský, protože "levný peníze" na placení oběda vymizej z oběhu a šunkáč ze sámošky získá náhle vyšší konkurenceschopnost.

Jinak, pokud se nepletu, má zaměstnavatel možnost hradit i zbytek nebo jeho část (56%) ze zdaněného zisku, což je pořád o hodně lepší převodovej poměr než přes mzdy. Nejsem daňař, tyak nevim jestli je to ještě aktuální, ale dřív to tak platilo určitě, bo jsem ty papírky dostával s tímto vysvětlením gratis. Takže bacha na bludy, ty se najdou u každý vobludy.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 17:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se počítá ze superhrubé ceny stravenky včetně pojistnýho na straně zaměstnavatele

Nikoli - v případě benefitů mají navrhovaná daň a odvody různé základy - do základu daně se počítají, do základu pro vyměření odvodů nikoli (tedy i superhrubou mzdu zvýší jen samy o sebe a nikoli ještě i o odvody ze sebe).


má zaměstnavatel možnost hradit i zbytek nebo jeho část (56%) ze zdaněného zisku

ano, má - jenže taková úhrada je zároveň (i nyní) předmětem zdanění u zaměstnance (počítá se mu do základu daně).



protože "levný peníze" na placení oběda vymizej z oběhu a šunkáč ze sámošky získá náhle vyšší konkurenceschopnost.

Alespoň poznáme, kolik je skutečně v populaci blbů , pro které má tatáž částka menší cenu když je v bankovkách než když je v jednoúčelových papírcích.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 17:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by to měli být blbové? Člověk naštěstí není racionální tvor (aneb chodící ekonomická kalkulačka nákladů a užitků) Tohle psychologické zkreslení prostě funguje. Prostě máte orientačně částku vyčleněnou na oběd - samozřejmě vím, že početně je to nesmysl.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 17:36:48    Odkaz na tento příspěvek  

Mno možná to už tušíte, pokud třeba pracujete někde ve finančnictví, podle toho kolik lidí konzumuje jeho některé "produkty". Jinak díky za upřesnění, je to prostě jungle před tabulí i za ní, a navzdory kecům o zprůhlednění zůstává řádně hustá.

Jeden, jistěž zaujatej, názor odkaz .. si taky myslim, že psychologie "něčeho navíc" funguje. Ne každej je rozenej účetní, promě za mně jim řikejte třeba "blbi".
Stravenkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.17.128
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 17:45:02    Odkaz na tento příspěvek  

Na Profitu cz píší 12.5.2011 toto:

Pokud firma dává zaměstnanci stravenky v hodnotě 70 korun, pak zaměstnanec ze svého za ni zaplatí 31,50 a firma mu přispěje 38,5 koruny. Díky tomu firma ušetří na jedné stravence 7,3 koruny na dani z příjmu právnických osob. Skutečné náklady firmy tak činí 31,2 koruny. V měsíci, který má 23 pracovních dnů, firma za stravenky pro jednoho zaměstnance zaplatí 885,50, ale zároveň na dani z příjmu ušetří 167,9 koruny. Tuto výhodu pro firmy Kalousek rušit nechce. Pokud by však musela firma z 885,5 korun odvést zdravotní a sociální pojištění, znamenalo by to pro ni náklad navíc 283 korun (při sazbě pojištění 32 procent) na jednoho zaměstnance.
Zaměstnanec z příspěvku zaměstnavatele zaplatí pojištění a daň z příjmu, tedy zhruba 260 korun za měsíc. Právě tuto částku by měl kompenzovat takzvaný zaměstnanecký paušál, který činí po přepočtu 250 korun měsíčně. Nejde tedy o plnohodnotnou náhradu za poskytované stravenky, o čemž se snaží firmy a odboráři veřejnost přesvědčit.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 17:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/finance/prace/clanek.phtml?id=696532
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 18:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Mkunt}:

Hezký článek, leč stále zaměňuje zdanění příspěvku na stravné (oněch maximálně 44,-Kč/den) se zvýšením mzdy o částku tohoto příspěvku - což je ovšem míchání jablek a hrušek, neb jedno odvodům nepodléhá a druhé ano (holt je ta naše legislativa ještě o něco větší neprovázaný chlív, než novinář očekává).
Motat do toho ještě zdanění firmy/zaměstnavatele je opět ukázka novinářské snahy o rádoby "fundovanost" - neb při skutečné znalosti by pisatel musel vědět, že základ této daně sníží (formulace "dát do nákladů") naprosto stejně jak příspěvek na stravné tak i zvýšený plat ve stejné částce (ba zvýšený plat zvýší odvody a ty sníží základ firemní daně ještě víc) - přičemž se změnou čistého příjmu zaměstnance to nesouvisí.

PS: "Stravenkář" by si ten článek nejdřív měl dočíst až k větě Ministr Kalousek přitom chce od roku 2013 zrušit "jen" tyto daňové výhody, nikoliv zrušit samotné stravenky. a pak teprve šířit bludy

PPS: když v tom článku vidím autorovy "premisy" Z měsíčního příspěvku od firmy 880 korun začne zaměstnavatel nově platit daň i pojistné. (to si opravdu nevšiml, že daň a pojistné mají různé vyměřovací základy, kdy benefity včetně finančních do toho pro pojistné nevstupují ?) či "výpočty" dokazující jak na tom bude zaměstnanec hůř, když zaměstnavatel stravenky zruší a zároveň si prostě bez náhrady nechá to, co na ně zaměstnancům dosud dával (to je vskutku překvapení, že by pak zaměstnanec měl o to méně), tak mi nezbývá, než nad autory zlomit hůl.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 18:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Stravenkář:

zcela obdobné motání vozu a kozy:

- firemní základ daně snižuje částka 38,50 Kč naprosto stejně, ať už je firmou vynaložena jako příspěvek na stravenku, mzda zaměstnance či třeba za benzin do firemního auta - přičemž s příjmem zaměstnance to nemá nic společného. A jen tak mimochodem, firmu vynaložených 38,50 stojí celých 38,50 které si nejdřív musí vydělat, berňák jí žádných 7,30 na konto nepošle.

Omílané odvádění sociálního a zdravotního pojištění z benefitů /u zaměstnance i zaměstnavatele/ je taktéž nesmysl (neznalost či přímo výmysl pisatele), neb daň a odvody mají různé konstrukce základů, ze kterých se počítaji (i nyní).

Prostě klasický účelový článek, ve kterém novinář neopomenul ani strašidlo (hned na začátku "Až dvě třetiny firem vyhrožuje, že pokud projde daňová reforma ministra financí Miroslava Kalouska, jejich zaměstnanci už od nich nedostanou ani jednu stravenku. - ovšem už bez "nehodícího se" dopovězení, že to co nyní přispívají na stravenky potom dají zaměstnancům rovnou v penězích) ani důkladného zmotání hrušek s jablky (daně zaměstnance a daně zaměstnavatele) a vozu s kozou (daně z příjmu a odvodů), jen aby to celé u naivnějších laiků vytvořilo předem požadovaný dojem.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 18:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry-bear: a čí je to chyba, že jsou ty věci tak nejasné? Toho novináře snad? Jak se v tom má vyznat normální člověk?
Já bych rozhodně nepodceňoval chování lidí a jejich nejistoty. Nevím, kolik je blbců v populaci, ale jinak jich máme plnou vládu. Mohl by někdo normální do toho guláše s penzemi, zdravotnictvím, zdražováním, destrukcí veřejné správy, korupcí atd. zcela zbytečně řešit stravenky a režijky? Jaký bude skutečný výsledek pro státní rozpočet? Rozhodně ne tolik, kolik počítali... "bezvýjimkové" DPH apod. je ideologickým konceptem, na kterém se pokoušeli již před volbami rozeštvávat skupiny obyvatel ("všichni na ně doplácí" aj.).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 18:55:02    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear : "čtu", že jste mimo jiné odborníkem na závodní stravování. Stravenky jsou totiž náhradním způsobem "závodního" stravování u těch zaměstnavatelů, kteří technicky nemohou provozovat vlastní závodku jako např. na ministerstvech či úřadu vlády ... Tam se jídlo prodává levně, protože zaměstnavatel významně přispívá na provoz toho závodního stravování, takže strávník zaplatí zpravidla jen hodnotu surovin a mimo to se na jídlo dá přispívat ze sociálního fondu ...
Tento příspěvek je převeden u neprovozovatelů do podoby stravenek, resp. stravenkového příspěvku zaměstnavatele. Když se zruší stravenky, jak to bude se závodkami ? Ty se taky zruší nebo když se zruší osvobození od daně u stravenek, tak jak se bude zdaňovat závodní stravování ...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 19:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Mkunt:

moc bych si přál, aby tuzemští zákonodárci místo vymýšlení daňových kravin prostě převzali příslušné zákony z Německa - hned bych zvýšil své sazby za daňařinu minimálně dvacetinásobně

(kdo tu D-bichli viděl byť jen z dálky, pochopí)


Ovšem zrovna se stravenkami nevidím důvod (kromě lobby stravenkářských firem, které tím příjdou o tučné zisky a nejspíš půjdou do bankrotu i kvůli provalenému zašantročení/zpronevěření části u nich se nyní nuceně točících miliard) proč by příspěvek na stravu musel být vázán na "prohnání stravenkou" a nemohl by být poskytován rovnou v penězích (přičemž je pro podstatu šuma-fuk, zda těch maximálně 44,- Kč/den bude či nebude podléhat dani z příjmu.

A taktéž nevidím nejmenší důvod, proč by nemělo být nedanění benefitů nahrazeno jednoduchou paušální slevou na dani v rozumné výši (která ale pochopitelně nebude vycházet tak, aby "o nic nepřišli" ti s benefity nejdražšími - holt ze svého nadprůměrného benefitu "sociálně spravedlivě" přispějí těm, kdo takové štěstí nemají - nebo že by jejich řečnění o sociální spravedlnosti a "ať to platí bohatší" končilo u vlastní peněženky ?).

PS: během pár měsíců budou tyhle žabomyší války o hrst drobných stejně naprosto nepodstatné - a až se jednou (konečně) nepodaří prodat další várku státních dluhopisů, to teprve bude veselo.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 19:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: ten novinář má samozřejmě pravdu, jestliže píše "Pokud by vám firma místo stravenek zvýšila o 880 korun měsíční mzdu, museli byste z tohoto příspěvku platit jak daň, tak pojistné."
Odpovídá tak na tezi, kterou rádi a často někteří používají proti stravenkám: Alespoň poznáme, kolik je skutečně v populaci blbů , pro které má tatáž částka menší cenu když je v bankovkách než když je v jednoúčelových papírcích.
Těm uniká, že musí jít o NEPENĚŽNÍ plnění, aby ji nemuseli danit nejen daní z příjmu, ale i odvody.
Možná máte pravdu, že nakonec to bude jedno - ale je zde otázka, kterou třeba zmiňuje M.Zikmund. Jde o radikální zásah, kterým ke zrušení stravenek fakticky dojde (jejich výhodnost bude nulová pro všechny). Co to udělá s trhem (stravovny, hospody atd.) je velkou neznámou a nikdo na ni relevantně neodpověděl (najmě ne Kalousek).
Já třeba zase nevidím důvod, proč má být "podnikání" živnostníků OSVČ tak extrémně zvýhodněno před zaměstnanci...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 19:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se zruší stravenky, jak to bude se závodkami ? Ty se taky zruší nebo když se zruší osvobození od daně u stravenek, tak jak se bude zdaňovat závodní stravování ...

ad stravenky - nikdo nenavdhuje/neprojednává jejich zrušení, jen se v případě daňového zrovnoprávnění téhož příspěvku zaměstnanci v penězích a ve stravence "tak nějak ztratí" smysl a důvod toho, proč by zaměstnavatel dál platil provizi nějaké firmě za vytištění a zaslání "papírků".

ad závodky - tady je to členitější, je potřeba rozlišit mezi (patrně už většinovým) dodavatelským provozem "závodky" jinou firmou (byť v prosotrech a někdy i s vybavením pronajatým od zaměstnavatele), kdy se fakticky nejedná o nic jiného než o stravenky (byť platné jen na jednom místě) se vším všudy
a mezi provozem závodky v režii samého zaměstnavatele, kde je stávající daňová úprava trochu komplikovanější - zde se přiznám, že jí nyní "v hlavě" nemám (není proč, když v případě potřeby to do ní lze během 15 minut dostat) a předpokládanými změnami jsem se taktéž podrobně neprobíral (neb jednak nic není jisté, druhak takových případů je méně než šafránu, outsourcingy drtivě vedou).
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 19:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těm uniká, že musí jít o NEPENĚŽNÍ plnění, aby ji nemuseli danit nejen daní z příjmu, ale i odvody.

Což má řešit právě předmětná novela zákona.
Mmch, na docílení "nepeněžnosti" plnění stačí i (částečné) proplácení účtenek z hospody.


Já třeba zase nevidím důvod, proč má být "podnikání" živnostníků OSVČ tak extrémně zvýhodněno před zaměstnanci...

No, můžete začít tím, co na práci zaměstnance vynakládá zaměstnavatel, kdežto OSVČ si totéž musí hradit (a předtím vydělat) sama - k velkému rozhořčení zaměstnanců, že oni si to "do nákladů" dát nemůžou.

Pak můžete pokračovat sociálními výhodami od dovolené přes nemocenskou, příplatky, ...

No a úplně nakonec se můžete zamyslet nad podstupovaným rizikem, a to jak co do jistoty příjmu, tak co do zatížení majetku (zaměstnanec si skutečně nemusí brát úvěr na pořízení vybavení svého pracoviště i baráku ve kterém se toto nachází).

Něco úplně jiného ovšem je posuzování rozdílů ve vztahu nikoli ke skutečné OSVČ, ale k jinému zaměstnanci, který činnost OSVČ pouze předstírá ale fakticky vykonává zaměstnání se vším "servisem" ze strany (a na náklady) faktického zaměstnavatele.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 19:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já chtěl především říct, že problém třeba odvodů tady nepochybně je a zlevnění práce prostřednictvím OSVČ se obrací i proti nim samým, když dostávají nakonec méně než zaměstnanci. Nevím, jestli není cílem udělat z celého národa "podnikatele", kteří se budou "starat sami o sebe" v duchui vaší poslední věty - pak žádné důchody apod. nebudou potřeba
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 19:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli není cílem udělat z celého národa "podnikatele",

Jo, když všechny parlamentní partaje bez rozdílu někde potřebují pobrat peníze na uplácení voličů, zdroje na své bakšiše a k tomu ještě každoročně pěkných pár desítek miliard jen na úroky z nasekaného státního dluhu, tak to samozřejmě berou z nejjistějších zdrojů = DPH a "odvody" za zaměstnance.
No a když jsou odvody příliš vysoké, tak se jim lidi snaží nějak "utéct" - těžko se jim divit.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 20:01:46    Odkaz na tento příspěvek  

Všechno zrušit,zpátky na strom, nejlépe banánovník !