K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 9. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 9. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Tak zkuste spočítat cenu obvyklou za 1rok.
Tak nejdřív prozraďte, v čem všem se liší zaměstnanecká jízdenka DPhlmP od roční tramvajenky za 4750. Platí i ve vlaku? Platí ještě vzájemné uznávání v ostatních DP? Platí u ostatních bus dopravců v pásmech P, 0, B? Co ostatní pásma?
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka 1485: Víte,kde má lokomotiva zpátečku?

Jestli to víte,tak musí být Vaše myšlení dokonale zatemněné buď závistí,nebo jinou psychickou zátěží. Má lékař-operatér nižší plat za dobu,kdy se na operaci připravuje,vyšetřuje pacienta nebo sepisuje pooperační zprávu? Má poslanec nižší plat za dobu,kdy nehlasuje ani neřeční,ale připravuje se ve své kanceláři?

Jestli ale to nevíte,tak prosím s dovolením neplácejte nesmysly. Držte se svých letadýlek a do dění na železnici raději nemluvte,ztrapňujete se.
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:38:16    Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka, ne - tato zaměstnanecká legitka neplatí ve vlaku ani na území Prahy. Mimo Prahu platí v autobusech linek 3xx pouze provozovanými autobusy DPP, u ostatních přepravců 3xx jen na území Prahy.

Hungry_bear, jak jsi spočítal takovou blbost? ex fíra to měl správně: 50+3x200=650
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:42:33    Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka: Takže taková rodinka by měla zaplatit 19 000Kč a vyjde to na 650.
No není to také dobrý benefit? Ale všechno se točí kolem nás.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: Dovolím si doplnit vlastní zkušenost-když jsem byl v 59 letech věku od ČD vyhozen na sociální program,měl jsem (a v 65 létech stále mám) smyslovou a zdravotní způsobilost pro práci strojvedoucího. V životě jsem nikde jinde než v kolejové dopravě nedělal-nejdříve u městských tramvají a pak na železnici. Elektrikářské řemeslo dávno zapomenuté,řidičský průkaz na vše mimo autobusu a trolejbusu k ničemu-není praxe. Topičská zkouška pro středotlak,nutná to podmínka pro službu parního strojvedoucího k ničemu-změnil se zákon. Takže co teď? S předstihem hledání jiné práce přes Internet s negativní odezvou a pak Úřad práce. Tam se mi doslova vysmáli,pak mi řekli že s takovou kvalifikací a praxí si mám chodit pro potvrzení o nemožnosti zaměstnání jednou za dva měsíce. A to bylo před krizí.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže taková rodinka by měla zaplatit 19 000Kč a vyjde to na 650.
No není to také dobrý benefit? Ale všechno se točí kolem nás.


No, když už to počítáte takto (obě děti 15+), tak na Dráze vychází cca 80 000 Kč versus 1000 = 2,6 krát "výnosněji" než u DP.

Přičemž zaměstnancům DP HlmP na to přispívají obyvatelé Prahy (a je tedy jen na nich, zda chtějí či ne), kdežto "lidem od Dráhy" celé obyvatelstvo ČR.
V. Spinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.144.14
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:52:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jich se to samozřejmě týká úplně stejně. Ale ten řev je z řad držitelů těchto jízdenek, tudíž mediální prezenci mají železničáři, kteří řvou. Kdyby řvali tramvajaci, byli by v tv oni. Kalousek by byl pochopitelně nejraději, kdyby se o tom nemluvilo vůbec a v tichosti to prošlo.

Cena benefitu závisí u dp i na věku, takže to často bude méně, ale to je jen detail.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 18:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Zdanění se točí kolem VŠECH jízdních výhod. V tomto ohledu můžeme být v klidu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:21:14    Odkaz na tento příspěvek  

V. Spinka:"Cena benefitu závisí u dp i na věku, takže to často bude méně, ale to je jen detail."

Tady se zase práší, až mi z toho zešednul monitor!
Který benefit a u kterého dp??? Dodej ten detail.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:21:24    Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: vloni jsem projel 1x Bi-OH-Bi, potom jsem neprolongoval
a tuto trasu na ZTP jsem zaplatil 7Kč. Vyplatí se mi ta průkazka?
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:33:51    Odkaz na tento příspěvek  

host6258: bavili jsme se tady o DPhlmP, takže tedy pro příklad vezměme ten pražský:
- děti 10-15 let pořídí roční jízdenku za 1460 Kč
- junioři 15-19 za 2920 Kč
- studenti 19-26 za 2920 Kč
- senioři 60-70 za 2640 Kč
- no a občasnká 4750 Kč.
Tj. při stanovení ceny obvyklé by bylo možno zohlednit i jiné nabídky, pokud dotyčný splní příslušná věková (studijní) kritéria.

Ale DPhlmP jistě není jediný, který má různé ceny podle věku.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear 687: Prosím Vás,pochopte základní fakt-na jízdní výhody zaměstnanců dopravních společností,hlavně na jízdní výhody ČD,ostatní občané nepřispívají. Už jsem to jednou psal -existuje snad nějaký vlakový spoj ČD,který je dotován a slouží jen a pouze pro držitele jízdních výhod? Vlak,ve kterém jede či nejede držitel(držitelé) jízdních výhod má stále stejnou spotřebu energie či paliva,stejnou údržbářskou náročnost a.t.d. To je neoddiskutovatelný fakt. Víc než sto let to nikomu nevadilo,ani v krizi,ani v blahobytu,ani za Protektorátu ani za vlády jedné strany. Proč se nám na to sápete,to vám to tak vadí?
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:42:36    Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka, tvoje teorie je zcestná a tendenční. Benefit podniku je pro všechny stejný.
Žádný DPhlmP neexistuje, to si pleteš s jinými třeba DPmP. V Praze je DPP.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:42:58    Odkaz na tento příspěvek  

host9265 :
to moudro je uvedeno v zákoně číslo 77/2002 Sb.

§ 33 - Vztah ministerstva k akciové společnosti České dráhy a ke státní organizaci Správa železniční dopravní cesty

Ministerstvo stanoví ceny jízdného a přepravného a podmínky jejich uplatnění (tarify) pro přepravu zaměstnanců akciové společnosti České dráhy, zaměstnanců státní organizace Správa železniční dopravní cesty, zaměstnanců ministerstva a Drážního úřadu, podílejících se na zabezpečování, provozování drážní dopravy, poživatelů důchodů, kteří pracovali v oblasti drážní dopravy, jakož i jejich rodinných příslušníků.

Jménem ministerstva jedná ministr, tudíž jde o jeho "politické" rozhodnutí ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:48:34    Odkaz na tento příspěvek  

7477010 : ale s touto kvalifikací byste mohl dělat třebas poslance v Parlamentu. Mnozí, třeba takový Marek Benda (mimo jiné absík práv z Plzně) by vám vaši kvalifikaci závidět.

Eventuálně byste mohl dělat libovolného ministra nebo některého z náměstků ...
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:48:50    Odkaz na tento příspěvek  

host6258: tvoje teorie je zcestná a tendenční.
Co to máte proboha za slovník?

Já jsem jen napsal, že pokud jde o cenu obvyklou či o to, kolik držitel jízdních výhod ušetří oproti běžnému zákazníkovi, tak to závisí na jeho věku. A to snad pravda je, ne?
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:50:11    Odkaz na tento příspěvek  

7477010, naproti tomu DPP má zavedeny v jízdních řádech samostatné zaměstnanecké spoje pro návoz řidičů do garáží a vozoven "svoz".
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:52:43    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund ...§ 33... trošku svérázný výklad ...
no ale po pár semestrech na právech pochopitelné...
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:54:32    Odkaz na tento příspěvek  

7477010: už jsme Vás tady jednou přesvědčovali, že držitel jízdní výhody jedoucí vlakem
a) snižuje tržby, protože si nekoupil jízdenku (a nevěříme, že by za peníze nikdy vlakem nejel)
b) odpuzuje potenciální zákazníky (a zopakuji, že to platí pro každého cestujícího - nikdo nechce jet narvaným vlakem, manažer nechce jet se študáky, atd. atd.)
A ještě můžu přidat, že v některých případech by mohl být vlak o vagón kratší:-)

Vaším postupem lze mj. dojít k závěru, že za vlak nemusí platit nikdo, protože by přece jel i tak.
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 19:55:07    Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka:"Co to máte proboha za slovník?"

Panáček nepobral? Tak hybaj zpátky do školičky!
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:01:26    Odkaz na tento příspěvek  

host6258: Vy jste opravdu s odpuštěním hovado. I když byla diskuse posledních pár dní vydatná, vždy byla slušná, cizí lidé si zde netykali a neskouzávalo se k ad hominem. Nechcete zkusit také se chovat (aspoň chvíli) slušně?
Ale jestli tady z toho chcete udělat iDnes nebo Novinky, tak prosím, ale beze mne.
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:02:15    Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka:"..tak to závisí na jeho věku. A to snad pravda je, ne?"

Ne tak docela. Pro přepravce je to kus jako kus, zabere stejné sedadlo. Rozdíl je v tom, jakou dorovnávku ztráty tržby při dané slevě dosype město podniku. Tam, kde je větší sleva se více dosypává z městského. Benefit je tudíž stejný.
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:05:39    Odkaz na tento příspěvek  

ŠPÍNO! Doteď jsem se k tobě choval slušně a nenapsal jsem jedinou nadávku a ty si dovolíš tu někoho nazvat hovadem. Tak to jsi jenom zasraný puberťácký šotobuzík.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund. Děkuji za uznání,ale já to raději nezkoušel. Na základě zkušeností se domnívám,že v Parlamentu je minimum odborníků-konec konců je to politická instituce. Ale ve vládě by to bylo zajímavější-třeba by mi dali rezort zdravotnictví-na vojně jsem jezdil se sanitkou. Ale zubař ministrem kultury,to bych asi nepřekonal.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka: S vámi nemá cenu diskutovat. Držitel jízdních výhod platí dopravci,ne moc,ale aspoň něco. Takhle nebude platit nic-proč také? Autobusem se většinou dostane tam,kam nemůže jet autem-třeba na oslavu. Autem je to rychlejší a když k tomu připočtete to znechucení,tak uvidíte,že je to vysoce reálné. Když někdo nechce jet narvaným vlakem,tak má smůlu,já také nechci jet po dálnici,kde Trpišovský s Lacinou číhají za každou zatáčkou,ale když musím,tak musím. A to,že držitelé jízdních výhod zabírají ve vlaku tolik místa,že by se mohl ze soupravy jeden vůz vyřadit,vyprávějte dětičkám. Zde na tomto fóru je dost zkušených,kteří za léta ježdění mají na věc jiný názor.
A co se týká mého postupu: Za jízdu vlakem ČD bude platit ten,kdo ho používá. Jakým způsobem platí,je něco jiného-zaměstnanec,držitel jízdních výhod,zaplatí jednorázový paušál. Tomu se říká ZAMĚSTNANECKÝ BENEFIT. Kdo není zaměstnancem nebo nesplňuje podmínky pro přidělení jízdních výhod,platí podle ceníku. Další je snad zbytečná ztráta času.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9005
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se nám na to sápete,to vám to tak vadí?
To je jen obvyklý folklór. Nákaza z DF ČD. Já už si na to zvykl dávno. On je jinak Méďa celkem fajn.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to host6258 v 20:05:39

Nemusíte sem tapetovat/citovat všechno, co vám přichází mailem.
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:43:34    Odkaz na tento příspěvek  

Brumlo, mailem? Koukni výš na 20:01:26. Hezkého medvídka sis vložil na konec hlášky, to je bráška ze stejného vrhu?
host6258
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.104.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:46:49    Odkaz na tento příspěvek  

A už dost!
Všichni šotoanádražníci povinně sednout k bedně a čučet:
ČT 1
21:55
Kalamita
Film ČR (1981). Komedie o tom, že když padá sníh, tak se i ochlazuje. (97 min)
Bumibo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: není co dodat, vše napsal MZ, já být Vámi, už bych na to hodil bobek a užíval důchodu. Máte kolego můj obdiv. Mě sundala z mašiny nemoc (RS), kdyby to šlo, šel bych jezdit hned, chybí mi to. Tak se občas zajedu na vozíku podívat do depa nebo na peron. Zdraví ex fíra.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 21:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benefit podniku je pro všechny stejný.

Benefit ano, ale jeho "cena obvyklá" už nikoli.

----------------------

Prosím Vás,pochopte základní fakt-na jízdní výhody zaměstnanců dopravních společností,hlavně na jízdní výhody ČD,ostatní občané nepřispívají.

Chápu že je to vaše nezvratné dogma - leč realita je opačná - ostatní občané musí v daních zaplatit, co dopravce nevybral na tržbách (dorovnání prokázané ztráty se tomu říká)


Vlak,ve kterém jede či nejede držitel(držitelé) jízdních výhod má stále stejnou spotřebu energie či paliva,stejnou údržbářskou náročnost a.t.d. To je neoddiskutovatelný fakt.

A co z vámi tvrzeného neplatí pro kteréhokoli cestujícího v tom vlaku ?
Z jakého důvodu by tedy měli cestující platit jízdné ? Jen z toho, že nepatří mezi "nadlidi vyšší kategorie" ?

Svítá ?


Víc než sto let to nikomu nevadilo,ani v krizi,ani v blahobytu,ani za Protektorátu ani za vlády jedné strany. Proč se nám na to sápete,to vám to tak vadí?

Nikdo se vám na nic "nesápe" - jen jsou někteří lidé tak drzí, že nevidí důvod, proč by nějaká skupina neměla platit daně z téhož, z čeho je všichni ostatní platí. Zvláště když tu skupinu komplet živí. Nic víc, nic míň.
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.82.18
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 22:11:58    Odkaz na tento příspěvek  

7477010
když jsem byl v 59 letech věku od ČD vyhozen na sociální program,měl jsem (a v 65 létech stále mám) smyslovou a zdravotní způsobilost pro práci strojvedoucího
Tak to jsme na tom úplně stejně.Já bych ovšem netvrdil, že mám v 65. letech smyslovku Ia. Ale mám dobrou paměť.
NCUFOV, LOMPVET !!
Dej na radu Drna a o těch erkách s Medvědem nediskutuj. Je to naprosto zbytečné...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 22:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Ano svítá. Svítá mi v tom,že opuštím tuto diskuzi,neboť s demagogem se opravdu diskutovat nedá. Takže naposledy-držitelé jízdních výhod žádnou prokazatelnou ztrátu nevytvářejí. Oni totiž za jízdu,byť v malé míře,platí paušál,a pokud jízdní výhody mít nebudou,platit nebudou ani ten maličký obnos. Pojedou autem nebo autobusem.

Cestující platí jízdné proto,že jedou vlakem. Držitelé jízdních výhod platí paušálně nízkou částku a jezdí vlakem proto,že je to jejich ZAMĚSTNANECKÝ BENEFIT.

Jiná skupina lidí je zase tak drzá,že si nechce nechat vzít jednu z posledních výhod,kterou pro ně vybojovali jejich pra pra dědové,a tou je právě ta daňová sleva,která se po jejím zrušení stejně jako daňový výnos neprojeví-viz výše. Už jsem zde několikrát psal,že ta vaše skupina lidí je vedena jen a pouze závistí,ničím jiným. A jestli právě vy živíte železnici a nechce se vám do toho,tak ji klidně zlikvidujte. A nashledanou v traumacentru či na onkologii.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 22:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

janer: Díky,už nediskutuji. A smyslovku zatím mám,jezdím na kratší úvazek jako strojvedoucí na pracovních vlacích na železničních stavbách. Zdravotní podmínky jsou tam pochopitelně stejné jako třeba u ČD,jen práce a hlavně její rozsah je trochu jinde. Prostě 703 jede max.40,dá se udržovat i opravovat na koleně a na službu,která se od ní a ode mne požaduje,oba stačíme.
rb049
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 22:46:21    Odkaz na tento příspěvek  

Oni totiž za jízdu,byť v malé míře,platí paušál,a pokud jízdní výhody mít nebudou,platit nebudou ani ten maličký obnos. Pojedou autem nebo autobusem.
Proč vlakem vůbec někdo jezdí, když sami nádražáci jsou ochotni jím jezdit jen (skoro) zadarmo?
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 23:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Díky,už nediskutuji. A smyslovku zatím mám...
Máte kliku, že smyslovka nepožaduje chápání. Jinak byste těžko nazýval Medvěda demagogem za to, že se vám snaží vysvětlit něco, na co evidentně nemáte.
Na životě je nejkrásnější jeho rozmanitost. Každý den tě nasere někdo jiný.
http://www.nahouby.estranky.cz
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4658
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 00:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Vlak,ve kterém jede či nejede držitel(držitelé) jízdních výhod má stále stejnou spotřebu energie či paliva,stejnou údržbářskou náročnost a.t.d.
Snažíte se mi namluvit, že zatímco na urychlení tuny železa z nuly na stovku je zapotřebí nejméně 386 kJ (neboli cca 0.1 kWh), tak na urychlení tuny masa a kostí na tutéž rychlost není potřeba energie žádná...?
Pokud ano, běžte vrátit maturitní vysvědčení (máte-li jaké)...

Janer: Ale mám dobrou paměť. NCUFOV, LOMPVET !!
LONPVET, milej pane, LONPVET.
Mimochodem UFCPZOVN už nepřečtete nebo si nepamatujete...?
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 07:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové když se tady tak perete o placení daně z benefitů, dovolím si vás seznámit jak to bylo u spojů,telecomu,O2. U spojů zaměstnanec měl služební telefon neplatil paušál a měl 120 impulzů zadarmo(místní hovor = 1impulz=1kč)Asi od roku 1993 ze začala odvádět DPH z této částky. Pak starším 35 let firma přispívala na penzijní připojištění. Asi od roku 2001 dostal každý zaměstnanec body tuším 7000 bodů/1rok a ty si mohl rozdělit jak potřeboval, část na provoz svého telefonu a internetu, část na pojištění, na úhradu rekreace atd. Bod pak měl různou hodnotu podle použití, a podle použití se zaměstnanci strhlo DPH, případně daň z příjmu, sociální a zdravotní. Spokojen byl berňák i zaměstnanci.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 08:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Vám se nesnažím namluvit vůbec nic. Nevím,jak Vy,ale já jsem takových vlaků,kde jeli anebo nejeli držitelé jízdních výhod,odvezl tisíce a to ve všech trakcích. S Výjimkou solo 810 jsem nepozoroval naprosto žádný rozdíl v jízdě s ohledem na obsazení vlaku. A i u 810 byl rozdíl tak malý,že nestál za řeč. Vracet nebudu nic,ale zajímalo by mne,jakou vy máte zkušenost s osobní vozbou,maturitní vysvědčení vám nezávidím. Pro svou službu jsem spíše než kus papíru potřeboval a ještě potřebuji řemeslnou zručnost a umění si poradit tak,aby to neuškodilo ani stroji,ani ničemu a nikomu jinému. Maturitním vysvědčením ještě nikdo nic neodvezl,neřku-li opravil závadu. Šedivá je teorie,ale zelený je strom života,jak praví klasik. Výpočet je hezká věc,ale v topto případě jaksi úplně na nic. Nevěříte-li,zeptejte se strojvedoucích z osobky,i na tomto fóru jejich dost.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 08:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr: Vy mne nenazývejte demagogem. Jestli na něco mám či ne,není Vaše věc ani maličko. Mne nezajímají deformované názory pana Hungry-Bear ani Vaše urážky. Já,a nejen já,chceme jen to co vydobyli naši předchůdci,lépe řečeno to,co nám ze všech výhod ještě zbylo. Vy to asi nepamatujete,ale co kdyby:režijní uhlí,velmi výrazná sleva na dopravu kusových zásilek,bezplatné stravování v nočních a víkendových službách. Tohle všechno jsme měli a o to jsme přišli,tak se nedivte,že to poslední budeme bránit zuby-nehty. Já nezávidím poslancům jejich výhody,nezávidím manažerům s vysokými příjmy,že se při stanovení odvodů z jejich platů uplatňuje degrese. Tak nezáviďte vy nám.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 09:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já,a nejen já,chceme jen to co vydobyli naši předchůdci,lépe řečeno to,co nám ze všech výhod ještě zbylo. Copak Vam to nekdo bere? Mejte treba celou mzdu v uhli, rec je jen o zdaneni - je snad jedno, jestli jste placen penezi nebo uhlim, oboje je prijem (i kdyz penize jsou asi praktictejsi).
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 09:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

režijní uhlí
Na které prý mimochodem neměly nárok ženy, protože "rodinu přeci živí chlap..." (jak jsem koupil, prodávám)
Z.P. - ZuZ, ZA, SK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.193.77.205
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 09:24:47    Odkaz na tento příspěvek  

747: obávám se, že demagogický názor tu máte jen vy ("nezdaněné režijky jsou správné, protože je to tak správně"). Veškeré jiné názory, čímkoliv a jakkoliv podložené, odmítáte s poukazem na váš výše uvedený názor.
Po sedmisté čtyřicáté sedmé: režijky vám nikdo nebere, jen si je zdaníte stejně, tak jako si ostatní benefitisti daní benefity své. Stejně, jako se vy nechcete skládat mlíkařům na daň z režijního mlíka, tak chápejte, že ostatní se nechtějí skládat na daně z vašich režijek (když už se skládají na vaše platy - neberte osobně, vím, že vy jste u soukromkníka)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 09:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010 > V radiu hlásí:
"Na dálnici D1 jede řidič v protisměru, jde zřejmě o blázna, prosíme řidiče aby ho zbytečně neprovokovali a neznervózňovali."
Rádio poslouchá velice naštvaný řidič a nadává:
"Jeden? Tady jedou v protisměru všichni."


Bohuzel v tomhle vtipu a (nejen) vasi argumentaci vidim jistou paralelu
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo,nám benefity nikdo nebere,akorát zaměstnavatel na ně nebude mít,takže nám je stejně sebere.A až nám je sebere,tak zase na oplátku my budeme chtít rapidně zvednout příjem.Všude ve světě(hodně nás tady srovnáváte z Německem) jsou např. výpravčí a strojvedoucí nadprůměrně zaplaceni,u nás ne,tady dostáváme za to co musíme dát jenom směšnou almužnu.A až ty peníze budeme chtít,pak si vzpomeňte,kdo nás k tomu dohnal.Jo a mimochodem,futr to tady točíte kvůli benefitům,ale napřed si zjistěte pravdu.Ta stávka má být v prní řadě kvůli důchodové reformě(ta je sama o sobě totální hovadina a pěknej tunel),pak je to zdravotnická reforma(budeme rukojmí doktorů a na doktora většina občanů nebude mít,vrátíme se někde do 18.století) a potom teprve někde hodně daleko je daňová reforma(já vcelku souhlasím s daněním,ale ne tak,že mě někdo ožebračí s tzv. cenou obvyklou,která není s čím srovnat,protože takovej produkt prostě neexistuje a pokud se bude vypočítávat,tak to rovná okradení)A další věc,konkrétně u zaměstnaců v řízení provozu je nodořešený přesun pod SŽDC,protože nikdo neví co se bude dít a vláda se s náma nebaví.Takže až zas někdo bude chytračit,ať si napřed vše pořádně nastuduje
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to vuci zeleznici OT, ale probiraneho tematu se to tyka.

Komu do kapsy jdou "neproplacene" zravenky? Konkretne za posledni tri roky jsem ruzne po suplikach a po kapsach nasel po obdobi splatnosti stravenky a vsechny mozne poukazky v nominalni hodnote presahujici 1000 Kc, se kterymi jsem si mohl nakonec leda tak vytrit

No a tak me samosebou napadlo, jestli bych na tom nakonec nebyl lip, kdybych ty penize dostal bez danove ulevy, zato s moznosti si za ne neco koupit i ted...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:Že jste bordelář,za to si můžete sám
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vcelku souhlasím s daněním,ale ne tak,že mě někdo ožebračí s tzv. cenou obvyklou,která není s čím srovnat,protože takovej produkt prostě neexistuje a pokud se bude vypočítávat,tak to rovná okradení

Chcete nám tu naznačit, že 250 je nákladová cena na dopravu jednoho dospělého substráta po celé síti ČD během roku?

Tak proč se neprodává za 1000 roční jízdenka pro běžného substráta jen v 2. třídě. Však z toho (podle vás) musí být vejvar 300 procent. O takovým (procentním) vejvaru si většina firem musí nechat jen zdát.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta stávka má být v prní řadě kvůli důchodové reformě(ta je sama o sobě totální hovadina a pěknej tunel),pak je to zdravotnická reforma(budeme rukojmí doktorů a na doktora většina občanů nebude mít,vrátíme se někde do 18.století) a potom teprve někde hodně daleko je daňová reforma

A co konkrétně chcete stávkováním změnit ?
Aby slunce přestalo vycházet na východě a zapadat na západě ? Nebo gravitaci ?

Opravdu je těžké pochopit, že když se zvyšuje doba dožití (objektivní fakt), tak na vyplácení důchodů po tuto dobu navíc bude potřeba o to více peněz, které nevznikají na kopírce ve sklepě Ministerstva financí a tudíž je stát musí nejdřív někomu vzít (nebo dávat důchodcům měsíčně o to míň) ?
Opravdu nechápete, že když se zvyšuje poměr důchodců (těch, komu se peníze dávají) k poměru výdělečně činných (neboli těch, komu stát musí vzít i všechny ty peníze, které dává důchodcům coby důchody), tak to znamená že buď musíte výdělečně činným stále více brát (rostoucím zdaněním všeho možného i nemožného) nebo důchodcům vyplácet stále menší a menší důchody ?
Nebo si snad myslíte, že si "vystávkujete" aby parlament zákonem zrušil základy aritmetiky ?

Dtto zdravotnická reforma, o které kromě frází z ČSSD-agitace pro nemyslící papouškující ovce zjevmě netušíte vůbec nic.



A další věc,konkrétně u zaměstnaců v řízení provozu je nodořešený přesun pod SŽDC

Myslíte ten, který měl být už při rozdělení ČD x SŽDC a kterému se od té doby "drážní mafie" (a nikdo jiý) zuby nehty brání a vyloženým sabotováním se neustále snaží dokazovat že "to nejde" ?
Tak to si porozbíjejte huby navzájem ve firmě a netahejte do toho cestující a přepravce, kteří za vaše dlouholeté vzájemné dokazování si "kdo ho má většího" nemohou.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp > netvrdim ze nejsem a ze za to nemuzu ... jen se ptam, komu to jde do kapsy.

Ono v podstate tohle se cas od casu stane kazdemu (a je jen otazkou jak casto a v jake hodnote), neni to nutno vztahovat pouze na stravenky, staci si vzpomenout, kolik desetniku, dvacetniku, padesatniku, ale i treba papirovych dvacetikorun (a dnes snad i padesatikacek) se komu nepovedlo vcas vymenit...

... nicmene u te meny to beru jako nutne zlo, ale u tech zravenek je mi jasne, ze si timto nekdo masti kapsu. I kdyby to byla u kazdeho uzivatele jedna zapomenuta 60tikorunova stravenka za 5 let, vychazi to na docela zajimavy penize (fakt strilim od boku, ale stravenky rekneme vyuziva ctvrtina populace ... teda 2,5 mega ... delime peti roky, to je pul mega ... krat 60 ... no a ejhle, je z toho prijem "bezpracnych" 30 mega rocne pro nekoho "sikovneho").
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g: tak za 1)Niky bych nenezval cestujícího substrátem,to může jenom přiblblé hovado.Za2)Nikdy jsem nanapsal,že je to 250 kč a že to má být počítané z 250 Kč.Ale nezlobte se na na mě,40000 Kč za režijku,tak to může chtít jen retard.Mimochodem,loni se to tady řešilo a cena byla 20000 Kč.Tak se buď jízdné zdražilo o 100% a o tom já nic nevím(platnou zkoušku O05 mám)a nebo vy tady nejchytřejší už nevíte,co s roupama.Přikláním se k druhé možnosti
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Komu do kapsy jdou "neproplacene" zravenky?

Příslušné "stravenkářské" firmě.

Ta totiž stravenky nejdřív "prodává" zaměstnavatelům a s odstupem týdnů/měsíců je zase "vykupuje" od hospodských (pochopitelně se stržením své marže při obou transakcích).
Takže za Vaše stravenky dostala řádně zaplaceno (nominál plus marži) aniž by je potom musela komukoli vyplatit "zpátky".
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:48:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: jde to té, které stravenkářské firmě. Váš zaměstnavatel jí zaplatil, ale ona nezaplatila nikomu za neodebraný oběd.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tu snad psal o ožebračování? Taky nemáte roupama co dělat?
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry:Znova naposledy upozorňuji,již delší dobu nejsem voličem ČSSD,ODS,TOP09 a ani veverek.Takže mě laskavě neurážejte.To naopak já si o vás mohu myslet něco o nízkém IQ,protože evidentně jste volil to co tam jakoby pracuje ale nepracuje,jen se hádá.Jak někdo ještě mohl věřit někomu z nich,tak to jsme opravdu národ blbců
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no a ejhle, je z toho prijem "bezpracnych" 30 mega rocne pro nekoho "sikovneho"

Budiž vám útěchou, že pro dotyčného jsou to drobné na hranici zaokrouhlování.

Zkuste si spočítat roční výdělek při marži pouhých pár procent z "nominálu", je li účtována a kasírována jak při prodeji každé stravenky zaměstnavateli, tak i při jejím "vykoupení" od hospodských.

No a pak si zkuste propočíst, kolik peněz mají "stravenkářské" firmy zcela bezůročně k dispozici, když od zaměstnavatelů dostávají peníze nejpozději při dodání stravenek (na další měsíc) a hospodským je proplácejí až nějaký týden/týdny poté, co jimi zaplatíte útratu.
Mmch, že jimi takto "točené" peníze vůbec ještě existují věří málokdo ze znalých, neb dokud stravenky "jsou" je to pro ně "výpujčka na furt" a podle toho s ní naložili (= místo "ležení na účtě" je dávno utratili jako vlastní).
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znova naposledy upozorňuji,již delší dobu nejsem voličem ČSSD,ODS,TOP09 a ani veverek.

Ovšem těm prvním kompars (používaný výstižnější termín zní "užitečný idiot") na politickou objednávku učiníte s radostí a bez přemýšlení.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4663
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 11:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

747: S Výjimkou solo 810 jsem nepozoroval naprosto žádný rozdíl v jízdě s ohledem na obsazení vlaku.
To, že žádný rozdíl nepozorujete, ještě neznamená, že žádný není. Prostě ta energie na přemístění režisty z místa A do místa B je vždycky nenulová. Tečka.

zajímalo by mne,jakou vy máte zkušenost s osobní vozbou
Nevím, co má moje zkušenost společného s tím, že se nám tu Vy snažíte popírat fyzikální zákony...
Nicméně třeba o takovejch Ešusech nebo metru toho vím docela dost. Rozhodně pak to, že Ešus má váhovou korekci na brzdě a metro ji má i na jízdě (takže na těchto vozidlech není divu, že toho fíra až zas tolik nepozoruje). Předpokládám, že kdyby byl vliv obsazení zanedbatelný, jak se nám tu snažíte namluvit, tak by se s těma hejblatama nikdo nezalamoval...

Šedivá je teorie, ale zelený je strom života, jak praví klasik.
Ano, není nad životní zkušenost. Asi proto se běžně vozidla zkoušejí s umělým zatížením. A o ty tuny železa jsem zakopával už mnohokrát a rozdíl ve zrychlení i při brzdění jsem na rozdíl od Vás postřehl.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 11:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rozdíl ve zrychlení i při brzdění jsem na rozdíl od Vás postřehl.

Protože nemáš režijku - kdybys jí měl, byl bys ve vlaku "člověk vyšší kategorie" (cituji předpisatele) a přízemnosti typu fyzikálních zákonů, základů matematiky a ekonomických zákonitostí by pro tebe taky rázem přestaly platit

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)