K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 11:55:43    Odkaz na tento příspěvek  

"Opravdu je těžké pochopit, že když se zvyšuje doba dožití (objektivní fakt), tak na vyplácení důchodů po tuto dobu navíc bude potřeba o to více peněz?" + "Dtto zdravotnická reforma"

Zdánlivě logická úvaha. Ale v praxi to bude vypadat tak, že přestárlí předdůchodci budou buď na pracáku (protože odpovídající práci neseženou), nebo se hodí marod (protože svojí práci nebudou zdravotně stíhat - např. fírové). Takže zatíží sociální i zdravotní systém, sami ničehož nevyprodukovavše! A jsme zase bruseli.
Kontrolní otázka - jaký bude mít důchod Hnědočech mého ročníku (1951), který od roku 1990 nikde nepracuje? A z čeho se ten důchod bude platit? Ze sociálního pojištění 69 letého fíry?
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: doooooooooobřéééééééééé Už se těším na reakce,lépe bych to nenepsal
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolte prosím dvě otázky:
1) Proč musí v souvislosti s benefity do vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec vstupovat prostřednictvím daňového zvýhodnění stát? (Protože vždycky se to tak dělalo?)
2) Proč musí být režijní jízdenka jen na celou síť a nemůže jich být víc typů, ergo i po zdanění levnějších, tj. daň by se nepočítala z té nejdražší možné celosíťové varianty? (protože se to tak nikdy nedělalo?)
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove, co tedy navrhujete? Strcit hlavu do piskoviste?

Mimochodem, obe honzaklonfar-ovi namitky tu zaznely a na obe uz bylo opakovane zareagovano.
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.82.18
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:21:27    Odkaz na tento příspěvek  

Výp
To naopak já si o vás mohu myslet něco o nízkém IQ,protože evidentně jste volil to co tam jakoby pracuje ale nepracuje
A budete si to nejspíš myslet špatně. Jinde o sobě Medvěd napsal:
jen pro ilustraci, je mi něco pod padesátkou a jsem už řadu let osobou bez státní příslušnosti
Takže u nás nejspíš nemá volební právo...
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.82.18
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:23:27    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Mimochodem UFCPZOVN už nepřečtete nebo si nepamatujete...?
K smyslovce Ia stačil ten NCUFOV. Tuším třetí odspoda. Takže nemám proč si to pamatovat.
Na svojí poslední periodu jsem šel kvůli třem směnám. Očařka mě posadila na židli a někde v dáli rozsvítila promítací plochu. Neviděl jsem téměř nic. Postupně to zvětšovala až jsem se chytil. A pak to zase zmenšovala až k té velikosti potřebné k Ia. I to jsem nakonec přelouskal. Nechala to chvíli svítit a zeptala se, zda si to už pamatuji. Potom mě sadisticky sdělila, že je mě to k ničemu, protože má 20 variant. A názorně to předvedla. Zbourala mojí jedinou životní jistotu !
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 13:56:16    Odkaz na tento příspěvek  

Co kdyby si cestující při koupi jízdenky musel stoupnout na váhu. To by tam téměř všichni lezli po návštěvě WC, nejedli, nepili a ve spodním prádle. Potom by se oblékli, nacpali a šli si zdřímnout do vlaku.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 14:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Výp: K tomu názvu "substrát". Je to již dlouhodobě zažitý slengový výraz. Nevím, jestli někoho uráží, nebo ne. Záleží v jaké souvislosti se použije. Použití názvu "vážený cestující", "zákazník", nebo něco podobného může v některých souvyslostech být daleko urážlivější......... Můj bratr pracoval v dávných dobách jako kuchař v jednom podnikovém rekreačním středisku ve Svatém Petru v Krkonoších. A večer u piva v hospodě s kolegama z ostatních rekreačních středisek, řešil "problémy" které měli s "pacienty". "Pacientem" slengově nazývali rekreanty uvedených zařízení. A nokomu to nepřipadalo urážlivé .....
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4665
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 14:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janer: někde v dáli rozsvítila promítací plochu. Neviděl jsem téměř nic. Postupně to zvětšovala až jsem se chytil.
Když si uvědomím, jak se tu nedávno řešilo, že chlapa s byť správně zkorigovaným zrakem nebrat, tak nevím, jestli se mám smát nebo mě má jímat hrůza...
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 14:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Ryze technicky-jaký je podíl cestující s jízdenkou/železničář s jízdními výhodami? To celé vztaženo na hmotnost soupravy,v případě klasiky včetně hmotnosti lokomotivy? Ke zkušenostem-já zase tvrdím,že u soupravy 242+5xBdt jsem nepoznal rozdíl v jejím obsazení ani v jízdě ani v brzdě. Takže každý víme a hájíme svoje.
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.82.18
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 14:39:39    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
..jestli se mám smát nebo mě má jímat hrůza...
Smát se klidně můžete. Po padesátce jsou ti lidé docela k smíchu jak se té periody bojí. Pokud se smějete tomu. je to trochu škodolibé. Klidně se smějte tomu, jako mají radost, když ten vytoužený beran přistane na papíře.
Z čeho vás jímá hrůza ? V květnu jsem byl nucen obnovit ten seniorský papír k řidičáku. Vysloveně jsem chtěl aby mě doktorka, stejná jako při periodách, poslala na oční. A té jedna á jsem v pohodě vyhověl.I s čuměním na tu promítací plochu. A je mě jasné, že patrně nebudu pravidlem.
Takže klídek...
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.210.11
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 15:45:55    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vypadá, že bude v pondělí stávka. Odbory se s Kalouskem nedohodli. Více ZDE
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 16:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže u nás nejspíš nemá volební právo...

Však není o co stát ve státě, kde setrvalá volební nabídka vypadá tak, že jedna skupina kašparů slibuje obyvatelstvu vypíchnutí pravého oka, druhá vypíchnutí oka levého (čemuž nemalá část voličstva jásá neb to má být "zadarmo" a další zase proto, že se tak stane sousedovi) a po volbách se většinově shodnou na kompromisu v podobě vypíchnutí oči obou plus šlohnutí portmonky k tomu.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 16:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Da se nekde stavkovat proti stavce v doprave?

Proste vyjadrit se tak, ze nejsem na strane Odboru v tehle veci (cimz nechci rikat, ze bezmezne obdivuju Kalouska)... touzim vzit si odborare a stavkujici zamestnance jako rukojmi a delat timto zpusobem natlakove akce, aby se uz konecne dohodli a neotravovali pracujici, kteri to nakonec vsecko zaplati.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 16:39:36    Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Vtip je v tom, že stokilový cestující je proti stotunové mašině zanedbatelný, ale jen do té doby, než se ukáže, že z tříkubíkový nádrže nafty je jedna tisícina stokoruna. Když chcete něco zanedbávat, musíte to umět, ne to jen přehlížet.
162...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.158.1
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 16:49:12    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Jestliže toužíte vzít si odboráře jako rukojmí, tak si vezměte pořádný řetěz a zámek a zamkněte dveře u domu odborových svazů, případně se zbraní v ruce odepřte svobodu pochodu stávkujícím. Opravdu miluji když stávku v dopravě nazíváte braním rukojmích. Berou Vás pekaři, pracovníci pošty atp. za rukojmí, když Vás nepustí dovnitř?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 16:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že stávka být musí je jasné 9-ti z 10-ti psychiatrů - touha ukázat "jak ho máme velkýho" a ukojit se pocitem nadřazenosti nad "rukojmími" už je prostě nezvladatelná.

Na druhou stranu nečekám žádné "katastrofické" akce, protože tím by odborářští bossové nabili hubu hejtmanům z ČSSD a za to by je partajní kamarádíčkové rozhodně nepochválili (jo, při "modrých" krajích, to by byla "opravdová" stávka, nad kterou by i francouzští soudruzi slintali závistí).

Tomu by zcela odpovídalo kulantní čtvrteční "novinám uniklé" avízo a páteční potvrzení stávky na pondělí, takže si lidi většinou můžou včas dohodnout dovolenou/volno a ještě si ho spojit s víkendem - prostě selánka, klídek, pohodička (sem by se hodil smajlík s rudou vlajkou).

Kdyby byli odboráři , tak by zítra vyhlásili stávku okamžitou, při které by se lidi najednou neměli jak dostat z práce/školy domů a to včetně víkendových dojíždějících.

Tož jsem zvědav
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Sim:

pokud stávka proběhne jako jednodenní, včas lidem oznámená a ještě k tomu v den "vedle víkendu", tak jí budu považovat za "přiměřenou" a tolerovatelnou.

Pokud se z ní vyklube nějaké svinstvo (včetně blokování železniční dopravní cesty a komunikací), pak bude na místě přikročit k protiopatřením - kupříkladu po stávce důsledně "zdravit" kolemjedoucí strojvedoucí kroužením paže
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5266
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry bear: No já budu asi muset odpískat návštěvu kurzu pokusů o anglický jazyk, kvůli kterému jsem si přehodil směnu. A to jsme měli psát zrovna test. K...y odborářský.
Mě osobně se současný stav taky nezamlouvá, ale to za co se má stávkovat se má řešit u voleb a ne tímto způsobem.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.210.11
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:21:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zapa:Jenže co chceš řešit u voleb, když si to v parlamentu rozhodí jak chtějí. Není mi známo, že by volby vyhrála ODS....
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:39:19    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:

A podle čeho chcete ve volbách vybírat? Volební program je jen oblbovákem pro voliče. O lidech na kadidátkách a o jejich pořadí rozhodují strany samy. Při rozhodování v parlamentu se hlasuje téměř vždy podle stranické příslušnosti. A kdo by náhodou chtěl hlasovat jinak, je považován za zrádce, se všemi důsledky. Volby nejsou o ideálech, ale o tom, kdo bude mít nápaditější (tedy i dražší) kampaň. Jen ten, kdo bude mít víc biblboardů a na nich šťastně se tvářicích, hezky vypadajících lidí, má šanci uspět. Můžete mi říct, kdo za posledních 20 let splnil konkrétně Vaše osobní očekávání, byl fundovaný a jednal jak mu přikazovalo svědomí a ne Strana? Rád si nechám poradit...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5268
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa: To sice ne, ale většinou je to o tom, s kým se uplácá ta většina, která se na něčem shodne. A i když se uplácá, tak není jisté, že se vůbec na něčem shodne viz. bohužel současné divadlo. Možná je škoda (asi blbě zvolený termín ), že nedostali aspoň jeden pokus, ale dospělo by se k něčemu?
Prostě a jednoduše dokud bude ta "utiskovaná" většina pouze nadávat po hospodách a nic jiného pro to neudělá (což stávka rozhodně není), tak má jednoduše smůlu.

jezdec z depa: Můžete mi říct, kdo za posledních 20 let splnil konkrétně Vaše osobní očekávání, byl fundovaný a jednal jak mu přikazovalo svědomí a ne Strana?

Nemůžu, vždy se to zvrtlo ve vyžírání koryt. Jen si nemyslím, že kvůli tomu je nutné stávkovat a myslet si, že se to tu bez nás položí. Třeba Cargu to může zlámat vaz hodně rychle a osobce to taky nepřidá. Vysvětlující letáček od OSŽ jsem sice četl, jen tam chybělo řešení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi říct, kdo za posledních 20 let splnil konkrétně Vaše osobní očekávání

tuto část mi splnili zatím všichni, ba mnozí i výrazně "nad plán"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9006
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 18:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: p.č. 508
V Bohnicích můžete zcela jistě. Tak šup, upalujte zakládat stávkové výbory v jednotlivých pavilonech ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9007
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapo, a co je podle tebe ten správný prostředek k tlaku na tu zgarbu, co tu vládne? Mávátkovopíšťalkové shromáždění na louce na Vypichu? ;-)
Juzam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se na to vys...e, stejně to je na H...O
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear > souhlas, jde o to, zda bude dodrzeno to, co se slibilo. Bohuzel pri nedavnem strajku v Ostrave to tak nebylo, "garantovane" spoje stejne nektere nejely a obcas bylo videt, jak stavkujici hrozi nestavkujicim ridicum a po "jejich" vozech hazi co jim pod ruku prijde.

Drn > pokud by ta stavka probehla stylem "nepojedem, ale zablokujem urady, dokud se s nimi nedohodnem", bylo by podpory z lidu podstatne vice.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Maurícius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny příznivce dopravy, mám takový malý dotaz.

V sobotu okolo 3. hodiny ranní chci jet z Ova do Pha Šíravou a pak dále pokračovat na Tanvald. Jenže tam je problém, šírava přijede pár minut po odjezdu rychlíku do Tanvaldu. :-(
Nevíte, jestli je možné se na něj nějak z šíravy dostat?

Děkuji všem předem za informace.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Snad by se dal někde v antikvariátu sehnat Cimrmanův spisek "Die Fenster politik".
Přeci už Cimrman upozornil, že tento hezký český národní zvyk - vyhazovat funkcionáře oknem - zanechal stopy dokonce v jazyce. Říkáme přeci: dostal vyhazov, vyhodili ho z funkce, vyletěl, i když o žádný doslovný let z úřadovny na ulici nejde.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
nejm.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.23
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:27:24    Odkaz na tento příspěvek  

..ono by stačilo nechodit do důchodu v x-letech (65-70),ale po x-letech odpracovaných (40-50) a většina nádražáků by byla v penzi v 58-68
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A ty si myslíš, že kvůli tomu otočí dobrovolně kormidlem, popř. předá vládnutí jiné zgarbě ?

Juzam: Dobrý nápad, nač si kazit večer.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 19:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Mauricius:

buď přestup už v Pardubicích na R982 (máš tam půl hodiny času) a pak si R do Tanvaldu počkej 40 minut v Ž.Brodě

nebo přestup v Kolíně na R1108 (hodina vaty) a z něj je přestup na R do Tanvaldu v Bakově.
(bacha, R880 do Ústí sice jede z Kolína lákavě už po půl hodině, ale ve Všetatech se s nezpožděným R do Tanvaldu nepotkává)
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 20:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_Ova: Ale pozor na to aby to nebyla zemljanka
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !
Na K-reportu od 23.ledna 2006
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 20:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knapido:
Naštěstí jsme urbanisticky vyspělá země, také ekologická zaostalost Prahy 17. století je ta tam.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 21:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: Opravdu ukázka toho,co si o železnici myslí lidé,kteří ji buď neznají vůbec,nebo pouze teoreticky. Sto kilogramů zátěže ve vlaku o cca 300t včetně lokomotivy je tak málo,že to lze klidně zanedbat. Když jsem dělával instruktora tak mi jeden konstruktér z ČKD prozradil něco,co jsem pak úspěšně používal při pravidelném poučování: Když se strojvedoucí naučí využívat výhod elektronického regulátoru,dosazovaného na 753,zaplatí na uspořené naftě nejen sebe,ale i instruktora a ještě trochu zbyde . Takže přeprava jednoho stokilového držitele jízdních výhod je opravdu méně než málo. Ale závist má v této věci hmotnost minimálně jako všechny lokomotivy ČD dohromady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9008
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 21:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ty si myslíš, že kvůli tomu otočí dobrovolně kormidlem, popř. předá vládnutí jiné zgarbě ?
Znáš důraznější způsob, nebo jsi jeden z těch naivů, co si myslí, že to nové volby staronových zmetků (pokolikáté už?) změní? Já ne. Tak si myslím, že je třeba tyto prolhané šmejdy naučit trochu jiným způsobem.

Teď jsem dokoukal zpravodajství na ČT1. "Úžasně" zmanipulovaná skazka, jak se ctihodní ministři snažili na poslední chvíli odvrátit ..... od začátku března je dopravní odbory bombardovaly výzvami k jednání. Koncem května přišla vágní a nic neřešící odpověď na březnový (!!!!!) dopis. Na žádost o jednání z 5. května odpověď žádná. Prostě ignorance nejvyššího kalibru.

Prolhaný Kalousek, který prokazatelně před mnoha měsíci slíbil, že nebude navrhovat k projednání zákony, dokud nevysvětlí odborářům, že jsou pro ně přínosné a vlastně v konečném důsledku výhodné. Od té doby ani náznak snahy o jakékoliv jednání, schůzku, vysvětlování.

Vypadá, že si věří. Uvidíme za týden. Nejsem nadšený z toho, že cestující budou mít trable, ale čeho je moc, toho je příliš.

"nepojedem, ale zablokujem urady, dokud se s nimi nedohodnem"
Když nepojedem, musíme být na mašině stejně. Jinak jde o neomluvenou absenci. Máme si najmout Švestku, aby nás s mašinama přemístil svými megajeřáby před ty úřady?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 22:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si myslím, že je třeba tyto prolhané šmejdy naučit trochu jiným způsobem.

Jen bacha na "učení" oranžových hejtmanů - doporučuji nejdřív nácvik na hrábích

Bez legrace dodávám - naštváním cestujících je obrátíte proti sobě místo proti vládě, neb jim v té chvíli budete škodit víc než vláda. Ke splnění tebou stavěného účelu by museli stávkovat i mnozí jiní, než jen odboráři v dopravě (a to ještě jen někteří).


od začátku března je dopravní odbory bombardovaly výzvami k jednání.

"výzvami" v obvyklé podobě "splňte vše co chceme a basta, o datu vyhlášení vaší kapitulace jsme ochotni jednat" ?


Vypadá, že si věří.

Věří, protože v případě pro lidi skutečně nepříjemné stávky bude na jedné lodi s oranžovými hejtmany - a těm odboroví předáci neublíží, na to mají moc vyvinutý pud sebezáchovy.
Plus do toho jdete sami, takže se ve výsledku nabízíte vládě na stříbrném podnose jako náhradní cíl pro veřejnost.


Když nepojedem, musíme být na mašině stejně.

Dopraváci v Ostravě teď při stávce pochodovali v ulicích.
Taktéž přece své protesty nemusíte omezovat jen na svou pracovní dobu

Mmch, nejúčinnější taktika by byla autobusy MHD a šiky "pěšáků ve vestách" zablokovat úřady, na tramvajích a vlacích jezdit (dle jízdních řádů a co nejvíc včas) s viditelnými transparenty, dtto na nádražích a zastávkách MHD včetně metra a cestujícím opakovaně sdělovat důvod protestu hlášením staničního/vlakového/vozového rozhlasu i rozdáváním letáčků - z toho by se vláda i parlament strachy pos(censored), protože tím byste lidi nepřesměrovali proti sobě (pořád byste byli ti "hodní") ale naopak zkoncentrovali proti nim (do té míry, že by se k vám lidi sami přidávali jako nabalující se sněhová koule) - kurňa, to se nemůžete poradit na nejbližší PR-agentůře, to vám musí "vrah z Wall Streetu" radit, jak se dělá "spontální převrat" ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9011
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 23:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Méďo, ty jsi chytrej chlap, moc chytrej, ale fakt nejsi schopen rozluštit význam slovního spojení výzva k jednání?

Nakonec to parádně shrnul na Událostech komentářích Pejša z OSŽ. Ani slovo si nevymyslel. Kecy poslance experta Doktora o tom, jak už bylo dávno o stávce rozhodnuto jsou k smíchu. Když se hrozí stávkou, musí se samozřejmě začít stávka chystat souběžně (uskutečnit se nemusí) a k tomu je také nutné znát datum aspoň prvního protestu, aby se daly zorganizovat lidi (volna, dovolené apod.)

To nic nemění na tom, že kdyby skutečně vláda měla zájem jednat, jak lhal Kradlousek, stávka by se vůbec nemusela konat. Už to takto bylo víckrát, že se nakonec dospělo k nějaké dohodě.

No nic. Reflexní vestu už jsem si opatřil, najdete mne v případě stávky v pondělí na peronech někde v Ústí, dle dispozic stávkového výboru.

Taktéž přece své protesty nemusíte omezovat jen na svou pracovní dobu
Jestli tě to uklidní, já tam budu na své volno.

Hele, ten tvůj plán na puč je fakt dobrej, ale bojíkm se, že už je pozdě. Organizační mašinerie už jede.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 23:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Vy to asi nepamatujete,ale co kdyby:režijní uhlí,velmi výrazná sleva na dopravu kusových zásilek,bezplatné stravování v nočních a víkendových službách.
Klídek, jsme zhruba stejné věkové kategorie a převážnou část života jsem strávil u kolejí a věřte, že výše uvedená nostalgie mě nijak nebere... Jinak sorry, nehodlal jsem vás urážet, jen jsem konstatoval skutečnost.
Na životě je nejkrásnější jeho rozmanitost. Každý den tě nasere někdo jiný.
http://www.nahouby.estranky.cz
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 02:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a věřte, že výše uvedená nostalgie mě nijak nebere...

po pravdě řečeno, na v 80-tých letech pro noční a víkendy fasované/přidělované velkovýrobní "mraženky" nedokážu zapomenout dodnes
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 06:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reflexní vestu už jsem si opatřil,

Tys jí doteď neměl?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 07:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přeji pěkný den den. Mohu mít dva dotazy?
Kde mi v případě stávky vrátí poměrnou část jízdného z předplacené jízdenky(měsíční)? Ne že bych zchudnul,ale z principu mě to zajímá.
Který zákon upravuje práva a povinnosti stávkujícího? Kdysi jsme taky chtěli u telecomu stávkovat,ale odborová právnička nám vysvětlila,že stávkovat lze pouze v případě selhání vyjednávání o kolektivní smlouvě. A dále za dny kdy se účastním stávky mi nenáleží mzda ani za mě zaměstnavatel neodvede soc a zdrav.pojištění. Toto by se zaplatilo z nějakých odborových fondů. Nemám nic proti odborům, byl jsem členem asi 20 let, ale neměli by být tak svázáni s jakoukoliv stranou. Ale starat se o to co třeba navrhuje Hladový Méďa.
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 07:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K argumentu odborů, že v 70 letech nelze bezpčně vykonávat práci strojvedoucího. Pokud vím, v návrhu reformy je důchodový věk 70 plánován pro lidi narozené v roce 2013, čili ta pondělní šaškárna se týká toho co by "možná mohlo být" v roce 2083. Ruku na srdce - 1) kdy naposledy v českých zemích platilo něco, co bylo dohodnuto před 80 lety? 2) Budou za osmdesát let sedmdesátníci ve stejné kondici jak oti dnešní? 3) Bude v tu dobu povolání strojvedoucího stejně náročné jako dnes? Srovnejme třeba rok 1911 a 1983, btw. budou vůbec strojvedoucí ještě existovat?
Jinak včera jsem jel MHD po Brně pod velením řidiče, cca čtyřicátníka vyžraného jako vepř, co cestou usínal a na semaforech u židenických kasáren regulérně usnul. Co bych v tu chvíli dal za vyspaného zdravého sedmdesátníka...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9012
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 08:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Měl a mám, ale čistou jsem před měsícem věnoval mladýmu do povinné výbavy a tu mou z mého auta mám od šmíru.

Jezevec:
Pro nezasvěcené budou jakékoliv odbory v jakékoliv stávce (mimo stávky v rámci kolektivního vyjednávání) vždy spjaty s opozičními stranami. Fakt je ovšem někde jinde. Opoziční strany se vždy rády, i když nijak nezvány, nasáčkují k jakékoli akci proti svým protivníkům.

Mluvím o Federaci strojvůdců. Jak to mají jinde, to nemohu posoudit.

Zvídavý:
Vidím, že máte o náročnosti naší profese totální bezvědomí. Možná by vám stačila občasná povinná četba nekrologů v Zájmech a parte visících v depech důrazem na povšimnutí si věku dožití.
No ale jestli chcete, aby vaše vnoučata vozili 65letí a starší dědečkové, tak té zgarbě ve strakovce tleskejte dál.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 08:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak zpochybňuju nebo hodnotím náročnost té práce?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 08:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn > nicmene pokud budete stavkovat pouze v pracovni dobe, krome opozicnich stran se tam dobrovolne nasackuji i ti, kterym je to v principu fuk a jen se chteji ulejvat z prace.

Pokud to myslite vazne (a ted nemyslim jen vas, ale stavkujici obecne), proc se omezovat jen na pracovni dobu? Kor kdyz mate sichty rozhazeny po cely den, jinak nez bezny pracujici u pasu ...

Souhlasim s medvedovo prispevkem 701, zejmena s tim co pise na konci.

Me osobne muze byt stavka vcelku fuk, ja se do prace dostanu individualne bez jedineho problemu. Ovsem spousta kolegu nikoliv a ti budou prskat. A nebudou prskat na vladu, ze se nemuzou dohodnout, ale na to, ze ty joudove uz zase stavkujou v doprave.

A mrzi me, ze kdyz uz se lejou (mnohdy zbytecne) takovy penize do vystavby zeleznicni infrastruktury, ze je stejne stejne nutne stavet paralelne i silnice, kdyby nahodou zase nekdo chtel stavkovat .

Proc lidi nezajima uvaha o rozsireni koridoru, ale vesmes vsichni by uvitali rozsireni D1 o dalsi pruh? Nemuze to mit i takovouto souvislost?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 08:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr a Hungry-Bear: Asi jste měli smůlu,nebo příliš vysoké nároky. Já jsem také nejedl vše,byly mezitím i vyložené blafy,ale tady jde o princip. A třeba slevu na přepravu kusové zásilky jsem využil několikrát. Jsou i případy,kdy si držitel jízdních výhod udělá prolongaci jen proto,aby ji měl,opět s principu,a za celý rok ji ani jednou nevyužije.
A propos: Neví někdo,co zamýšlejí reformátoři s důchodci-držiteli jízdních výhod? Jak budou zdaňovat ty,kteří již v zaměstnání u ČD či SŽDC nejsou?
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.86.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 09:31:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sim: Problém je ten, že nestávkujeme jen pro sebe, ale pro celý národ. Předpokládám, že taky chodíš na oběd a máš stravenky. Taky předpokládám, že kdyby jsi šel do nemocnice, tak se ti nebude líbit, aby jsi si připlácel 100 kč za den v nemocnici. Pokud by ta reforma měla smysl a opravdu se ušetřilo, tak prosím. Ono by bylo v první řadě potřeba, aby se ucpaly díry v rozpočtu a pak až se dělaly opatření v podobě reforem. Mimochodem, máme pořád nejdražšší kilometr dálnice v evropě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9014
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 09:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Líbí se mi, jak stavíte hrad na tekutém písku. Absolutně bez sebemenší znalosti věci. No hlavně, že stavba roste :-D Prostávkovanou dobu stávkující nemá placenou a musí si ji do fondu pracovní doby napracovat. Členové stávkových výborů, nemající ten den směnu, přijdou na své volno, nebo klidně i dovolenou.

Tak zase můžete blouznit na základě dalších vašich domněnek. ;-)

Zvídavec:
Vážně to nevidíte? Tak si to po sobě občas přečtěte. Je to mezi řádky a je to betelné. 70 ti letý vyspalý neopotřebovaný fíra, tramvaják, autobusák ..... to je nějaký kyborg? ;-) Víte něco o následcích dlouhodobé expozice neuropsychickou zátěží a nepravidelným režimem na autonomní nervový systém? Je to taková hra se stresem a jeho hromaděním. Je to dokonce měřitelné.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 09:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou i případy,kdy si držitel jízdních výhod udělá prolongaci jen proto,aby ji měl,opět s principu,a za celý rok ji ani jednou nevyužije.

Přesně takto jsem několikrát "využil" řádně zakoupený In-Gold
(a ne že bych toho v ony roky najezdil vlakem málo - leč ve Švajcu, Rakousku, Francii, Itálii a Německu)


A propos: Neví někdo,co zamýšlejí reformátoři s důchodci-držiteli jízdních výhod? Jak budou zdaňovat ty,kteří již v zaměstnání u ČD či SŽDC nejsou?

Pokud by byl nový zákon důsledný, tak by se jim cena obvyklá přičetla k základu daně, který by tím už přesáhl limit pro povinnost příjmy k dani přiznávat (nyní je hranice 6000,- Kč/rok). Tedy by se od souhrnu dani podléhajících příjmů dotyčného odečetly uznatelné výdaje, vypočetla hrubá daň a od ní odečetly slevy ze zákona (za poplatníka, za vyživovanou manželku či děti, za ZTP, ..., ...) z čehož by většině důchodců vyšla nulová daňová povinnost, jen těm kteří si přivydělávají výrazněji (a tím odpočty a slevy uplatňují již proti tomuto výdělku) by se daň zvýšila o částku, nejvýš odpovídající dani z "ceny obvyklé" režijky (= tato krát procentní sazba daně). To by byl postup logický a spravedlivý.

V tuzemské praxi "legislativních kompromisů" ale samozřejmě je velmi pravděpodobný stav jiný, kdy někomu se "cena obvyklá" do základů daně přičte (třeba těm, kdo si zároveň ještě budou jakkoli přivydělávat u firmy ČD a.s.) a jiným nepřičte (a to třeba i těm, kteří si budou naprosto stejně přivydělávat u ČDC, SŽDC nebo "soukromníka") - přičemž to celé může být po roce, dvou, třech zase úplně jinak v důsledku nějakého "poslaneckého přílepku" třeba v zákoně o zoologických zahradách
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 09:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čemu se divíte,stávka je důsledek " diktatury" vládní garnitury.Oni chtějí jen rozhodovat a nařizovat a hlas občanů je vůbec nezajímá.Ono vládnout je umění.Přece máme demokracii a k té patří i stávka.A když k té stávce dojde,ukazuje to jen na neschopnost vlády tuto zemi řídit.
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Xakru, fakt ne, ani mezi řádky
Teď mi řekněte - z jakého podílu je náročnost té práce (ještě jednou - nezpochybňuju ji) dána její podstatou a z jaké části špatně nastavenými pracovními podmínkami? Jestli by se vaše odbory náhodou neměly starat o něco jiného (= o vás), než o podporu politických ambicí pánů z velkých domů (tedy Lidového a Odborových svazů).
A s velkou jistotou tvrdím, že za těch 70 let bude všechno stejně úplně jinak, ať už ten slavný štrajk v pondělí bude nebo ne.
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.86.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zvídavý_člověk: Tady máš zprávu, která hovoří o náročnosti povolání strojvedoucích a dalších pracovníků v dopravě a jiných odvětví. Mmch. a jak chcete dosáhnout zmenšení stresu, brzké nástupy a pozdní konce. Jedině, že by jsme pracovali jen od 9-20 hod....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa > pro cely narod ... hmm, proto si ho berou jako rukojmi. Kdyby se nekdo sebral a sel kompetentnim do parlamentu rozbit hubu, mel by podpory rozhodne vice.

Na obed chodim, stravenky mam. Chodil bych na obed a jedl i bez stravenek. Puvodni funkce stravenek - tedy takova, aby za ne slo koupit pouze jidlo (a tim padem socialni davky nebyly ibned vymeneny za cigara a vodku) - je davno pryc, naopak se na to nabalila kvanta parazitu. Ja mam se stravenkami v principu vic starosti nez bez nich, takze to nepocituju jako extra vyhodu.

Takze zrovna kdyz rikate, ze je napred potreba ucpat diry v rozpoctu - tohle je presne jedna z nich. Zrusenim teto danove vyjimky prestane protekat skrz tu diru voda... ale to my ne. My radsi mame z jedne stravenky deset kacek zdarma, co na tom, ze dalsich deset z toho ma nekdo jinej a ze to nakonec ve forme jine dane stejne zaplatime.

Drn > mozna stavim na tekutem pisku a je mi to vcelku fuk. S argumentaci ve stylu "pred urad vlady nemuzeme, bo v pracovni dobe musime byt na masine" jste zacal vy. O tom, jestli to ma nekdo zaplacene nebo ne jsem nenapsal ani radku.

Naopak uznavam, ze co se tyka rozvinuti myslenky se stavbou dalsiho pruhu D1 jsem se dostal za bezne akceptovatenou hranici demagogie nejen na tomto webu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.86.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:35:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sim: Víte, je zvláštní, že 80% občanů ze stávkou souhlasí a koho se to týká, tak si veme dovolenou, takže jací rukojmí? A když jim rozbijete hubu, co tím vyřešíte? Mylím, že vyrazí do ulic i lidi, co nemají z dopravou co dočinění.
To pletete jabka z hruškama. Stravenky jsou na nákup jídla. Co vím, tak za stravenky vám v obchodě neprodají alkohol a cigarety. A ty kvanta parazitů by mě docela zajímala...
To asi nevíte nic o těch stravenkách co dostáváte, pokud s nima máte problémy. Zaměstnavatel vám na ně dává určitou část a další si připlatíte. Takže stravenka má hodnotu např. 85 kč. Vy zaplatíte 40 kč a zaměstnavatel ten zbytek, a mám pocit, že to může dát do daní. Podstata je ta, že oběd máte za polovinu ceny. Další věc je ta, že pokud se zruší stravenky, tak lidi přestanou chodit na obědy a tím pádem začnou krachovat restaurace a propouštět zaměstnance a tím pádem přibude nezaměstnanost a tím pádem ty lidi budeme živit my, ale ušetřili jsme pár milionů, ale v podstatě nás to stojí pár destítek milionů na víc. Takže se bude šetřit ať to stojí co to stojí.
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pro doktora Kroupu ještě jednou - náročnost povolání strojvedoucího je mi známa a nezpochybňuju ji.
Jestli by se dalo v podmínkách něco vylepšit nebo jsou to ty nejlepší možné, nevím. Ale asi je to OK, když největší starostí odborů je to, co by mohlo být za 70 let.
Sim: O stravenkách bych to lépe nenapsal
Kroupa - proč by měli lidi přestat chodit na obědy?

(Příspěvek byl editován uživatelem Zvídavý_člověk.)
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:Kompetentním bych nejraději tu hubu rozbil,ale to už je násilí a z demokracií to má pramálo společného.Protestovat před úřadem vlády také není smysuplné......protože v den protestu tam zaručeně bude jen ochranka a možná uklízečka.Ostatní se raději rozprchnou na "služební"cesty.Jen chaos v celé zemi jim snad otevře oči...a i o tom dost pochybuji.Jen se podívejte kam přivedli zemědělství.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:45:49    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: a jakej má význam ucpávat jednu nebo dvě dirky v cedníku? Navíc zrovna ty skoro nejmenší, který navíc naserou spolehlivě hodně publika?
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.86.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:49:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zvídavý_člověk:A kdy to udělat, za 70 let až to bude aktuální, protože nás se to teď aktuálně netýká? Víte, to není jen o nás, mladších ročnících, to je i o těch starších, kteří mají jít do důchodu.
Lidi přestanou chodit na obědy, protože nebudou mít výhody v podobě stravenek. Dneska jdou lidi na oběd každý den, protože mají na každý den stravenku, za kterou zaplatí cca polovinu ceny, takže mají oběd za 40 místo za 85 kč. Když jí mít nebudou, tak budou chodít taky na oběd, ale ne každý den, ale třeba jednou za týden.
janer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.82.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:59:19    Odkaz na tento příspěvek  

Zvídaví člověk
největší starostí odborů je to, co by mohlo být za 70 let.
I vláda páchá důchodovou reformu pro lepší příští budoucích generací.
Dneska jsou to jen jezinkovské dva prstíčky. Pokud Smolíček nebude řvát, pokud bude tak hloupý a ty dveře otevře bude sežrán...