K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 10. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 10:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

747: Ryze technicky-jaký je podíl cestující s jízdenkou/železničář s jízdními výhodami? To celé vztaženo na hmotnost soupravy,v případě klasiky včetně hmotnosti lokomotivy? Ke zkušenostem-já zase tvrdím,že u soupravy 242+5xBdt jsem nepoznal rozdíl v jejím obsazení ani v jízdě ani v brzdě. Takže každý víme a hájíme svoje.
Máte pravdu v tom, že hmotnost jednoho člověka je oproti hmotnosti vlaku nepatrná, neb činí řádově desetiny promile. Ale to je asi tak vše.
Je totiž potřeba si uvědomit, že se náklady na trakční energii pohybují v řádu miliard. Z nich ovšem tytéž desetiny promile představují statisíce. A uvážíme-li, že v jednom vlaku nejspíš nebude pouze jediný cestující s režijkou, tak půjde spíš o milióny. A ty už zanedbatelné nejsou.

V každém případě tímto považujte Vaše tvrzení, že přeprava režisty nic nestojí, protože ten vlak stejně jede, za definitivně vyvrácené. Howgh.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:01:39    Odkaz na tento příspěvek  

doktore, zajímavé čtení! A švýcarským výzkumníkům věřím, tam si člověka docela dost váží. Alespoň to v lyžařských areálech a navazující kolejové i lanové dopravě kolem Davosu tak zvonku vyzerá.
svatá prostota
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.161.17
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:03:42    Odkaz na tento příspěvek  

Doktore Kroupo, stravenkový byznys funguje takto:

Stravenku v hodnotě 85,- Kč zaměstnavatel musí nakoupit za vyšší obnos než je těch 85,-Kč, řekněme třeba odhadem za 90,-Kč.
A stejně tak hostinský, když odvádí stravenky do "stravenkové firmy", nedostane za tuto stravenku 85,- Kč, ale třeba například 80,-Kč.

Čili 10 Kč za jednu stravenku shrábne "stravenková firma" a to jen za to, že je tiskne a pak zpětně vybírá.
A kdo myslíte, že zaplatí těch našich příkladných 10Kč z jedné stravenky?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:04:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag > jakej ma vyznam neucpat zadnou dirku a lidi stejne nasr@t?

Doktor Kroupa > zdrazenim piva a cigaret lidi prestanou chlastat a kourit? Zajimavy ... to jsou veci, co clovek dela dobrovolne. Jist musi.

Ze je ted trh stravenkami deformovany je jedna vec, ze si diky tomu spousta lidi nedovede bez zravenek zivot predstavit s tim souvisi. Ale ze to jde i bez nich je vec druha, hospody by se tomu prizpusobily. Firmam nic nebrani vam dal platit pulku obeda, "jen" to bude zdanene.

Jinak za stravenky lze nejen kupovat chlast a cigara (osobne jsem to tak behem studackych let provozoval, takze mi nevykladejte, ze to nejde), ale da se za ne smenit takrka cokoliv - zalezi jen na konkretni situaci, jaky se povede dohodnout smenny kurs. Dily na motorku nebo auto pocinaje a zaplacenim za lehkou devu konce.

Kazdopadne - a znovu to opakuju - puvodni cil stravenek nebyl zkomplikovat beznym zamestnancum situaci se stravovanim (protoze ne vsude zravenky berou), ale naopak zaridit, aby aspon cast socialnich davek a mzdy splnila ten ucel, kvuli kteremu byla vyplacena. Tedy za nakup zakladnich potravin a nikoliv za "vymozenosti doby" v podobe kuriva a alkoholu.

Ze se toho pozdeji chytili vycurankove, kteri chlast a ciga za stravenky stejne prodavali (samosebou nikoliv prepoctu 1:1 na koruny), to je ta druha stranka veci... plus se do toho zapojil i podnikatelsky zamer s cilem rejzovat na provizi.

Proste - i kdyz ted je nalada v zemi "prostravenkova", protoze lidi maj pocit, ze to dostavaji zadarmo - to muze fungovat i bez poukazek. Snadneji, dost mozna i levneji ... a hlavne bez prizivniku hned na nekolika stupnich. A v tom je ten problem.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je mi známo,tak režijka co všem tak leží v žaludku,je část výplaty v naturáliích.Takže vlastně šetří i zaměstnavatel.Nebo si myslíte,že se zaměstnancům v dopravě zvýší platy při odebrání zaměstnaneckého jízdného?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2 > rezijka lezi ruznym skupinam v zaludku protoze:
- je to (podobne jako u tech stravenek) v podstate legalni danovy unik
- v pripade dotovane dopravy bez vyberoveho rizeni muze nabouravat statistiky, ktere vedou k urcovani ceny
- pomahaji deformovat trh (viz napriklad hlasky, ze "kdybych si to mel platit, do vlaku bych nikdy nevlezl")
- dodavaji urcite skupine pocit nadlidi

Ja sam proti rezijce jako takove nemam vubec nic. Za podminek, ze bude zdanena standardne a ze to bude ciste zalezitosti zamestnanec x zamestnavatel (tedy za prepravene "vlastni" lidi by mel podnik vratit cast dotaci urcenych pro platici verejnost).

Jestli se to bude (po zdaneni) podniku a zamestnanci rentovat, to zalezi na konkretni situaci. Sluzebni auto taky nema kazdy k dispozici pro soukrome ucely a i ten kdo tu moznost ma ji mnohdy odmitne, bo by se mu nerentovala. Pokud stejna situace bude i v doprave, nevidim v tom jediny zadrhel. Krome toho, ze spousta zamestnancu bude tvrdit, ze to nejde, bo to nikdy nebylo jinak.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je mi známo,tak režijka co všem tak leží v žaludku,je část výplaty v naturáliích.


No vidíte, že začínáte chápat
Teď ještě zbývá zadumat, proč by zrovna a jen u jedné skupiny "nadlidí" měla být část výplaty nezdaněná.

No a po dalších dnech až týdnech dumání si taky možná všimnete, že tu nikomu neleží v žaludku režijky (pokud si na ně Dráha vydělá), ale jen a pouze právě jejich nedanění.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže stávka bude. A co bude s EN 476/477 Metropol, který ve tři hodiny bude na cestě před Prahou / Brnem?
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.86.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:48:37    Odkaz na tento příspěvek  

Je zvláštní, že za první války, režijky zůstaly, za druhé světové války taky a až teď je chtějí zrušit. Apropo, v této stávce nejde jen o režijky.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 11:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa > a ze (nejen) za valky byly potraviny na listky (ne jako dnes stravenky, ale na listky, ke kterym to jeste musel dotycny stejne zaplatit), po tom se vam nestyska? Tohle ohaneni se dobou minulou me docela zveda ze zidle.

Jak uz bylo receno, prakticky nikdo je nechce rusit. Jen zaridit, aby to bylo spravedlive rozdeleno - jenze to by si par nadlidi muselo priznat, ze zas az takovy nadlidi nejsou, kdyz pro ne plati stejny pravidla jako pro ostatni. A to preci nejde!
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.86.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:01:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sim: Ok, takže v tom případě chci pečivo za nákupní cenu, protože pekař jí nekupuje za plnou cenu, taky chci mléko za nákupní cenu, protože mlékař jí ma za režijní cenu a taky bych rád cenu benzínu za režijní cenu atd. A ještě jeden dotaz, z jaké ceny by jste režijní jízdenky rád zdanil??
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Howgh. Ale stejně jste mne nepřesvědčil-ono to totiž nejde. Tak,jako mne nikdo nemůže přesvědčit o tom,že změna délky dne jako důsledek zemětřesení o magnitudo 9 nějak ovlivní kalendář a časomíry na sto tisíc let dopředu.
Ještě doplním-z daně,kterou by držitel jízdních výhod měl podle mnoha zde diskutujících platit,bude mít dopravce co? Úplně nic. Ta daň se přece odvede státu a ten za ni třeba postaví celý život nepracujícím Cikánům nové byty. A dopravce z ní neuvidí ani korunu.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7477010.)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:11:56    Odkaz na tento příspěvek  

747: Takže přeprava jednoho stokilového držitele jízdních výhod je opravdu méně než málo.
Výborně. Takže omezíme počet držitelů jízdních výhod na jednoho stokilového na jeden vlak (váhu možno rozložit na více osob, třeba může jet 5 dvacetikilových :-)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:23:39    Odkaz na tento příspěvek  

747: z daně,kterou by držitel jízdních výhod měl podle mnoha zde diskutujících platit,bude mít dopravce co? Úplně nic.
A proč by z toho měl mít něco dopravce?
Co má dopravce z daně, kterou odvedete ze své mzdy?

Dr.Kr. až teď je chtějí zrušit
A to jste vyčetl kde? Chce se zrušit daňová výjimka, to jste dodneska ještě ani jednou nezaslechl?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa > v cem je problem? Nakupujte to ve velkem mnozstvi a mate to za stejnou cenu jako pekari a mlekari.

Kolik aplikaci In100 si musim koupit, abych mel stejnou cenu jako rezista?

Cena pro zdaneni neni ani muj, ani vas problem. Jak uz nekolikrat meda psal, je to zalezitost bernaku a pro nej to je vsecko mozny, jen ne problem. Tohle je o hrachu a zdi ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pega67
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.:Miropiro....dojede do nejbližší stanice a tam zůstane stát...
Doktor Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.86.18
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:51:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sim: A vy snad nakupujete hromadné jízdenky?? To mi připomíná Grossmana a Šimka, že nechci slevu zadarmo. Chtěl jsem tím říct, že každé zaměstnání má něco v čem má určité úlevy popř. co má za nákupní cenu nebo téměř zdarma. Bohužel režijní jízdenky jsou na očích víc než jiné výhody.
jaryn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.17.80.114
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 12:53:14    Odkaz na tento příspěvek  

já bych je vypráskal, jak odboráře, tak vládu.. ono se to lehce stávkuje (lékaři, dopraváci) když mají celou čr jako rukojmí......doufám že ti stávkující dostanou po tlamě od někoho, kdo přijde díky nim k újmě třeba v zaměstnání, do kterého se nebude moci dostat..
Ropnroll
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odboráři všech zemí...běžte do...pr..áce.Život zkomplikujete jenom a pouze nám obyčejným lidem.
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vcelku zajímavé jak všeci nadávají na odboráře a když je nějaká demonstrace tak sedí doma na prdeli a ani volbám k volbám nejdou.
Opravdu takovéto lidi zbožnuji
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaryne, uvědom si, prosím, že ti stávkující se tou stávkou budou brát i za tebe a tobě podobné, hlavně vás, mladé. Ono nadávat na vládu v hospodě u piva, že věčně zdvihá daně, kdeco zdražuje a ještě chce oddálit odchody do důchodu o 10-15 let(v 73 letech),to dokáže každý blb, Ale postavit se proti tomu, to už ta odvaha většině lidí spadne do kalhot. Já, i když nejsem železničář, se k té stávce připojím také. A vás ostatní vyzývám, abyste se rovněž připojili, jinak si potom už bude dělat vláda a politici opravdu , co budou chtít.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peoza:Tak s tím jen souhlasím.Pondělní stávka je výsledek arogantního vládnutí našich politiků.jen chaos v celé zemi je snad probere nebo snad odejdou .... však víte kam.Taky nemám radost z toho co bude v pondělí,ale musím se s tím smířit.A pro ostatní,žádný vlak nezůstane stát v polích.A sousední železniční správy jsou určitě taky informovány.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4672
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa: Je smutné, že člověk říkající si Doktor nerozezná rozdíl mezi režijkou a množstevní slevou...
Na množstevní slevu dosáhne každý, kdo odebere velké množství, a konkrétně u jízdného na dráze je to třeba síťová jídenka.

Ten pekař má rohlíky za výrobní cenu mimo jiné proto, že je kupuje přímo v pekárně a odpadá tak rozvoz, což je nezanedbatelná položka. Ale ještě jsem neviděl, že by někdo mával v Kauflandu průkazem pekaře a dožadoval se slevy u pokladny.
Totéž třeba zaměstnanecké pivo koupené přímo v pivovaru.
Kosir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peoza: Já zas vůbec nechápu, jak si odboráři mohou brát do huby obyčejné lidi a mluvit za ně! Za mě tedy rozhodně nestávkujou!
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosir :A jak zase může tato vláda beztrestně devastovat tuto zemi?Já ji taky nevolil..... a podívejte se na výsledek.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peoza:
Přesně tak, oni bojují za každého znás.Tahle země potřebuje reformu, ale né takovou aby nás táhla ještě více ke dnu.Vždyt jen polovina státního dluhu je zaviněná korupcí a uplatkama.A to chcete aby to bylo ještě horší?.Kocourkov už prostě potřebuje dostat na prdel.

Mirek2:
Ostátní žel. správy o tom vědí, ale oficialně to asi výjde v neděli.Jinak třeba Italové už stávkují dneska.V noci přišla dps o stávce:-)

Kosir:
Tak jdi řekni co si o vladě myslíš sám, místo odborů.V pondělí máš prostor, dostaneš megafon a řěkni to nahlas.Třeba před úřadem vlády.Když teda chceš, aby si tě nebrali odboráři do huby.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.238.147
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:46:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jen ať se stávkuje...vždyť to co se tu děje není žádný dialog,ale prachobyčejná diktatura...
V zemi není žádná dopravní koncepce.Prachy se utrácejí za nesmyslné stavby,jako zvedací mosty v Kolíně (asi tudy někdy budou plout záoceánské lodi ).
Průmysl odvádí peníze do ciziny.
Pro mladé práce není a už tedˇ je mnoho různých dopravních prostředků časovanou bombou díky věku řidičů...už si uvědomte,že člověk má mít za své odpracované roky důstojný důchod a ne aby spořil nějakému soukromému povodníkovi,který s jehop penězi vezme čápa,aby se mu potom smál
Lišák_
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.48.5
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:47:37    Odkaz na tento příspěvek  

Stávka při krachu vyjednávání zaměstnanec-zaměstnavatel OK. Naproti tomu pokud se někomu nelíbí vláda, na to má volby. A nejvíc mě točí ty řeči, že prý stávkou bojují i za mě, já jsem se o to neprosil. Ostatně fráze typu "arogantní vládnutí", "chaos v celé zemi", člověk by řek, že sedím třeba někde v Kábulu...
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lišák_: Falešná představa, že odbory nejsou zpolitizované. To nikdy neplatilo.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lišák_A myslíš si že je v tom nějaký rozdíl?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262 - Máte dvě až tři možnosti, jak to změnit

1. volit někoho jiného
2. sám být volen a měnit věci osobně
3. dohodnout se s někým, kdo tu stragegii má, aby kandidoval (v podstatě bod 1)
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 13:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: Ty nevíš že volby jsou jen divadlem pro národ?Já ještě poctivý volby nezažil.Politika byla,je a bude vždycky svinstvo...ať je u vesla ten či onen.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem se taky o žádnou stávku neprosil. Jak píše Lišák, to je samé "arogantní vládnutí", "reformy proti lidem", ale že by odbory navrhly nějaké vlastní řešení, které by bylo dlouhodobě udržitelné, to ne. Jenom kafrat, to umí výborně.
http://www.youtube.com/watch?v=nUsntAQnYys
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak k těm mezinárodním spojům - to je takový problém dovést průjezdné vlaky (Chopin, Metropol) do PPS? Takhle rozhodí oběh i na další obrat
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:14:50    Odkaz na tento příspěvek  

"odbory navrhly nějaké vlastní řešení" // řešení jsou, ale nejsou "vidět", jelikož o nich vláda ani nejednala.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co bránilo odborářům ta řešení říct do televize? Prostoru na to měli dost. Jenže ona žádná řešení opravdu nejsou. To je jenom samé nechceme, nepřijímáme, myslíme si, že současný směr k bankrotu je OK.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je o hrachu a zdi ...

To je už přímo zralé na vědecký výzkum, zda všechna ta (nejen zde zde předváděná) devastující postižení mozku působí nějaké vyzařování z trakčáků nebo přímo z režijky
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:33:23    Odkaz na tento příspěvek  

lukfi:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/211 411058330610/

Nechce se mi to hledat, myslím, že v tomto bloku byla odpověď (samozřejmě jen částečně, jelikož na rozebírání konkrétních bodů nebyl čas).
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:38:55    Odkaz na tento příspěvek  

Medvěde, jak dopadla osmička? Bez komplikací?
(jestli Tě to uklidní, tak já mám venku už všecky 4, jednu dokonce s pomocí stomatochirurga :-))
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:41:16    Odkaz na tento příspěvek  

H.B.: požadavek na zdanění režijek chápu, ale pořád mi v hlavě vrtá to, že když už se nynější garnitura pustila do odstraňování daňových výjimek, proč neodstraní všechny.
Beru nynější stávku (mimo jiné) jako poukázání na to, že někde to jde odstranit, ale jinde to v tichosti ponecháme.
Každopádně se mi zdá, že ještě nikde nezaznělo, kolik by teda režijka měla reálně stát a zda budou dopravci ochotni je svým zaměstnancům zaplatit (případně o kolik se pro zaměstnance zdraží).
Souhlasil jsem se stávkou doktorů (a to jim šlo veskrze jen o peníze), o to víc souhlasím i s touto stávkou.
Dokud nám vládnoucí garnitura reálně neukáže, jak zatočí s vyváděním prostředků ze státního rozpočtu v řádech miliard, nepovažuji její chování jako férové. A tudíž se nedivím, že se normální lidi začínají také ozývat.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zatím byl jedem zlikvidován nerv, rvaní mrtvoly ven je na řadě až přespříští týden, v doktorském diáři je na něj nachystáno okénko půldruhé hodiny - pak (dle předchozích tří zkušeností = §1) nastoupí týden-dva zánětu s antibiotiky
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:46:37    Odkaz na tento příspěvek  

A.L.: já si nechal loni odstranit tři naráz (včetně frézování sanice), až na tu týden opuchlou papulu si na nic nemůžu stěžovat (pouze první den jsem slupl nějaké dva patáky proti bolesti).
A můžu říct, že nyní se mi zuby čistí podstatně lépe, navíc mě přestaly botel (ta frézovaná osmička mi tlačila zbytek před sebou).
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud nám vládnoucí garnitura reálně neukáže, jak zatočí s vyváděním prostředků ze státního rozpočtu v řádech miliard

To jsme to dopracovali, že se kdejaký podvratný živel domáhá zrušení samé ekonomické prapodstaty eurosocialistického státu - a ještě k tomu veřejně.
Strááááže !!!
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 14:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Aleš + Michal:

jo pánové, přichází věk, kdy začínám závidět důchodcům, že si kdykoli můžou vyndat kompletní chrup do sklenice
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale teď pan Kalousek nechce zdanění režijky, ale jen +3000 nebo kolik na odpočtu z daní, ne? Opravdu by mě zajímalo, kde vzal těch 3000, když ta cena režijky nebyla stanovena...

Jen nechápu, proč se škrty dělají všude, kde dá (samozřejmě krom jejich platů a různých "výjimek" v zákonech, které ovlivnily různí lidé...) a nezačne u "čistých" zákonů na státní zakázky a jiné, kde se proluftuje ročně 10x tolik, než co ušetří tyto "reformy." Kdybych uvedl Pandury, které koupili mimo jiné kvůli tomu, že uměly plavat, ale pak je za x stovek milionů opancéřovali tak, že zase neuměly a jak to zjistili, tak to zase shodili zpátky, tak by to už bylo trochu klišé. Ovšem nedávný článek na Idnesu o tom, jak armáda urdžovala "3 prsty smrti" zbytečně x let a najednou se přišlo, že vlastně k ničemu...
Ať pánové začnou v takovém bordelu a pak u lidí... Když je pan Kalousek takový ekonom, tak ať mi spočítá poměr v % mezi těmito "reformami" a sumou, která díky naši úžasné vládě každoročně nenávratně zmizí... A to já si myslel, že základní počty musí umět každý, kdo vyšel 9. třídu... (on byl pan Kalousek asi zrovna na ty jednoduché počty nemocný)
Scuderia Ferrari
Sensation =>
Vše je o lidech. Železnice nevyjímaje.
Hrr na ně
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.17.128
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:03:45    Odkaz na tento příspěvek  

- Zelená Praha, Bém, ODS - 0,250 mld Kč
- Knižní fond, Macek, ODS - 0,400 mld Kč
- rumová aféra, Klaus, ODS - 0,600 mld Kč
- nazvučení předsednictví v EU, Vondra, ODS - 0,750 mld Kč
- Kamencové jezero, starosta Chomutova, ODS - 0,750 mld Kč
- Open CARD, Bém, ODS - 1,000 mld Kč
- aktuální stavby tunelů v Praze, Bém, ODS - 10,000 mld Kč
- sanace polostát. bank v 90. letech, Klaus, ODS - 200,000 mld Kč
- lehké topné oleje, Klaus, ODS - 100,000 mld Kč
ODS okradla a vyrabovala stát celkem: o 313,900 mld Kč
- Český dům, Srba, ČSSD - 0,100 mld Kč
- byty, akcie, Gross, ČSSD - 0,300 mld Kč
- internet do škol, E. Zeman, ČSSD - 0,884 mld Kč
- Diag Human, ČSSD - 2,000 mld Kč
ČSSD okradla a vyrabovala stát celkem: o 3,284 mld Kč mld Kč
- Liberecký šampionát magistrát města, ODS, ČSSD - 0,150 mld Kč
- Konsolidační banka, agentura všichni, ODS, ČSSD - 233,333 mld Kč
- podpora na fotovoltaické elektr. všichni, vyjma ODS - 900,000 mld Kč
ODS a ČSSD okradly a vyrabovaly stát celkem: o 1.133,483 mld Kč
ODS, ČSSD a jejich satelity:
- arbitráž s CME - 10,000 mld Kč
- Chemapol Group Junk - 16,500 mld Kč
- nucená správa IPB - 200,000 mld Kč
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:14:43    Odkaz na tento příspěvek  

H.B.: no, já bych to nenazýval Vzor eurosocialistický stát- myslím že třeba USA nám ukázaly, jakým umí být vzorem (privatizace zisků, socializace ztrát- viz krach bank).
K těm zubům- klapačky jsou údajně dost nepohodlné, nikdy nesedí tak dobře, aby to při kousání nebolelo. Takže zatím díky, ještě ne. Stačí jedna korunka, která nespolupracuje se zbytkem chrupu a mám o zábavu postaráno už několik let :-(
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem to živě, bohužel jsem od obrazovky odcházel někde v 10. minutě, kdy to vysvětlování začíná. Tedy pro zájemce, někde po 11. minutě se dozvídáme jeden jediný konkrétní návrh, a sice zavedení progresivního zdanění, a dále odkaz na stránky ČMKOS. Co najdu tam? http://www.cmkos.cz/archiv-dokumentu/3052-3/proc-cmkos-odmita-tzv -vladni-reformy "ČMKOS odmítá", "ČMKOS odmítá", vlastní návrhy veškeré žádné.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3817
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal
Klapačky mají jednu nespornou výhodu. Můžete si jídlo předkousat venku.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:35:44    Odkaz na tento příspěvek  

Bmbč- moje máti po jedné z posledních zubních operací (už má jen ty klapačky) chystala chlebíčky na oslavu a tak na jeden dostala chuť. Kousat neměla čím, tak jej prohnala mixerem- výsledná hmota barvou a skupenstvím připomínala plastelínu, ale chutnalo jí to
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu by mě zajímalo, kde vzal těch 3000, když ta cena režijky nebyla stanovena...

Nepokládejte režijkáře za pupek světa - většina zaměstnanců žádnou režijku nemá, proto ani "zaměstnanecký paušál" coby sleva na dani z režijek nevychází.

Číslice 3000 vyšla tak, že se na měsíc nastřelilo 250,- Kč slevy na daní, což je číslice ze které se dobře skládají celé tisícovky ve státně-finančním plánování a zároveň je s rezervou větší, než kolik činí daň z maximálního nyní nedaněného příspěvku na stravenky (= naprosto nejčastější/nejobvyklejší benefit), takže by mělo zcela či dokonce s mírným přebytkem nahradit zdanění benefitů (těch nyní nedaněných z nich) naprosté většině zaměstnanců.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:54:07    Odkaz na tento příspěvek  

Mně frézovali kost hned u té první. Mrška osmička byla líná, tak si lehla, ale - ťuk ťuk ťuk - dělali to v pátek (před 11 lety teda :-)), ještě jsem se po zákroku vydal do práce :-), pak domů, 1 paralen na bolení hlavy, v sobotu na chatu (tam mi do toho ještě koplo dítko :-)), v neděli koupání (ale přiznám se, že jsem se víc jak po krk nepotopil, přece jen ten rybník byl dost špinavý a trochu jsem se o tu hubu bál), pondělí nějaký 8. květen a tedy volno, úterý kontrola, čtvrtek další kontrola a stehy ven, a od té doby o tom nic nevím.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9015
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 17:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečero11:
oni bojují

Ják, oni? Ty nejsi organizován? Budeš pracovat?
rb049
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 17:52:43    Odkaz na tento příspěvek  

Opatření v dopravě:
ČD: http://www.cd.cz/infoservis/aktuality/-10764/
ROPID: http://www.ropid.cz/tiskove-informace/provoz-prazske-integrovane- dopravy-behem-stavky-13.6.2011__s193x1213.html
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 18:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem zablokoval odborarskeho predaka....
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 18:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Kroupa:
nestávkujeme jen pro sebe, ale pro celý národ


Pane kolego, laskavě si mě škrkněte.
xxxxxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.178.2
Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 18:19:39    Odkaz na tento příspěvek  

klidně to zase můžete smazat, to že jsou železniočáři a všici zaměstnaní v dopravě čuráci na tom nic nezmění
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 18:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raquac: Pan Bouška ve svém příspěvku opomněl na jednu podstatnou věc-on není odborová organizace ani není zaměstnanec p.Zavadila. A jestliže nekecá,tak se dopustil přestupku proti zákonu o silničním provozu. Navíc to neohlásil předem. Mimo mísu,nemyslíte?
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 18:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_Bear 704: Když si důchodce,držitel jízdních výhod,bude přivydělávat více než oněch 6000Kč/rok a nebude to u jeho bývalého zaměstnavatele,který mu jízdní výhody ve svých dopravních prostředcích poskytuje,nemělo by to snad mít na jejich zdanění vliv. To,co vydělám u soukromníka je přece řádně zdaněno,doklad na to má zaměstnavatel i já. Nechápu,proč by se do toho,z čeho můj nynější zaměstnavatel,zcela mimo ČD, platí daně(za mne),měla započítavat věc,která s tím nemá nic společného. Podle mne by každý drážní důchodce měl zaplatit DPH,odpovídající hodnotě naprosto stejného produktu. To beru všemi deseti,když mi důchodcovská režijka poskytne totéž,co In 100,ještě na tom vydělám. Zkuste to,prosím nějak vysvětlit,pokud požno srozumitelně pro strojvedoucího bez ekonomické průpravy. Děkuji.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9017
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 18:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane kolego, laskavě si mě škrkněte.

Vás už jsem dávno škrtl já, nebojte.