K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9037
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babitron dnes
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:48:22    Odkaz na tento příspěvek  

H.B.: kaji se, máte pravdu, nějaké škatule na ŘSD jsem zaznamenal. Ale pořád mi tu chybí závěr- byl někdo pravomocně potrestán? O nikom nevím. Takže to vypadá spíš jako klasické uvolnění pozic pro svoje lidi.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2287
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paráda ten Babitron! U nás se samozřejmě našlo pár č*ráčků, kteří vyjeli. Kéž by jmenovitě oni za tím volantem museli do těch 70 dřepět denně!
Rebel Yell
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:52:09    Odkaz na tento příspěvek  

K těm maržím stravenkových firem a analogii ke stavebním firmám- někde jsem četl, že v Německu si spočítali to, že zakázku nejvíc prodražuje marže generálního dodavatele, proto se tam stavby realizují tak, že každý drobný podnikatel, který má třeba jen pár kusů stavební techniky může jít do dílčího výběrového řízení, díky tomu se jim údajně podařilo stlačit ceny stavebních zakázek o zajímavé procento. Proč nejde u nás převzít tento model? Že by kvůli provázanosti stavebních firem na lidi, kteří o těchto zakázkách rozhodují?
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:53:32    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636. paní ze sousední firmy došla s tím, že mluvila s řidičem autobusu DPMB, který ji vezl do práce, ten jí řekl, že vyjeli důchodci, aby mladí mohli stávkovat. Nerozumím tomu.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2288
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás zase naopak spíš vyjeli mladší. Jsem jeden z absolutního mála mladších, co odmítl z volna nahradit stávkující. Ostatní se bojí o flek, nebo jim prostě současná situace nevadí.
Rebel Yell
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ptám se- je to vlastnost těch stravenek?

Ano, je - když z něčeho udělám "náhradu bankovky", tak se to jako náhrada bankovky začne chovat - chtěj to ti, co jimi platí, ti co je jim jimi placeno i ti kdo je vyrábějí.


Není to ponejvíc chyba legislativy?

Chyba legislativy je, že vůbec někoho k používání těchto papírků ekonomickou sankcí (rozdíl na dani) nutí.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: stravenkám se vyčítá to, že ač byly původně určeny jako náhrada závodního stravování, tak dnes jim každý vyčítá, že se za ně dá koupit i chlast, cigára a třeba krmivo pro psy. Ptám se- je to vlastnost těch stravenek? Nebo je to zase tím, že to někdo obchází a v rámci vidiny zisku je bere?
Já jim to nevyčítám - je to totiž účetně neutrální. Smyslem stravenky je dát vám nějaké peníze na jídlo bokem mimo zdaněný příjem: a to funguje, protože i když si za stravenky koupíte chlast a tabák, tak si to jídlo zase nakoupíte za normální peníze. Zoufalcema, co žijí jenom z chlastu a kouře nemá smysl se zabývat - stejně se jim v tom nedá zabránit, tak proč zbytečně komplikovat život normální většině.

Není to ponejvíc chyba legislativy?
Chybou legislativy je samotná existence stravenek.

Pro spravedlivě rozhořčené dodávám, že zrušení stravenek neznamená zrušení nezdanitelného příspěvku na stravování!
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:00:38    Odkaz na tento příspěvek  

Kéž by jmenovitě oni za tím volantem museli do těch 70 dřepět denně!

Jen aby nevyšlo najevo, že ta hromadná doprava není až tak nutná nebo nutná v tokovém rozsahu a zůstalo alespoň pár volantů na dřepění i pro mladší.

Viz.:

odkaz

a

odkaz
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pořád mi tu chybí závěr- byl někdo pravomocně potrestán?

Svatá prostoto, vy si představujete že kompletní trestní řízení od shromažďování důkazů po pravomocné odsouzení a nástup do žaláře je otázkou pár měsíců ???

A jen tak mimochodem - pro odsouzení nestačí důvodné doměnky a předpoklady že "to by přece bez podmazání udělal jen naprostej blbec", ale musí být důkazy jak úmyslu, tak i obdržení nějakého "protiplnění" dotyčným - což v rozbujelé státní správě vůbec není jednoduché, protože ten kdo "podepsal" nemusí být tím, kdo "dostal" (např. pod čističku v Praze se podle pravidel měl podepisovat Michálek a nikoli Drobil) - a všichni zúčastnění mají právo tvrdit, že oni tak blbí od přírody opravdu jsou (přičemž pro mnohé nenajdete psychiatra, který by o nich tvrdil opak).
Naroznej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 3-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad stravenky. Ve většině firem to funguje tak , že 50% hodnoty stravenek platí zaměstnavatel , 50% hodnoty zaměstnanec.
V podmínkách naší firmy to je... 35/35.
Je otázka , co bude s tím příspěvkem zaměstnavatele. Troufnu si tvrdit , že většina firem tyto peníze v žádné formě zaměstnancům nevyplatí. Místo toho lidi dostanou odpočitatelný paušál z daní ve výši 250 Kč měsíčně (3000 Kč/rok), což představuje cca 12 Kč /pr. den.
Takže ve zmiňovaném případu viz výše člověk místo stravenky v hodnotě 70 Kč bude mít k dispozici pouze 45 Kč , což zcela určitě negativním způsobem ovlivní nejen stravenkové společnosti , ale i ty restaurace.

Popravdě řečeno se v Kalouskovi nevyznám. Před cca dvěma lety chtěl snižovat DPH pro restaurace s tím ,že v pohostinství pracuje hodně lidí a jejich pracovní místa jsou ohrožena a za dva roky přijde s myšlenkou otočenou o 180 stupňů.

Osobně pokládám celospolečenskou diskusi ohledně stravenek za směšnou a ubohou , mající za cíl odvrátit pozornost od super důležitých jiných záležitostí.
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.107.117
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:15:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Dej výpověď a nenadávej těm co makaj. Ale na to asi nemáš koule žejo ty pilote...
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5831
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:20:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé je, jak každý správný bojovník bojuje proti úředně posvěceným peněžovodům do "pečlivě vybraných" soukromých firem, ale do krve se bije za stravenky...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naroznej > ovsem zde je prave prostor pro odbory, aby misto nasirani tech, kdo jim na stavkovani vydelavaji, vyjednavali za zamestnance se zamestnavatelem, aby "stravenkovne" dostavali zamestnanci i bez stravenek.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:33:00    Odkaz na tento příspěvek  

Sants, H.B.: takže podle vás je nutné stravenky zrušit, protože jsou zneužívány (mimo jiné). Já naivka si myslel, že lepší by bylo znemožnit jejich zneužívání. Dobře, v popření zdravého rozumu vedete 1:0.
Potrestání za stavební zakázky- byl za nějakou nevýhodnou zakázku už někdy někdo potrestán? A kolik trestních řízení nyní běží s těmi lidmi, ježn VB vyházel?
OK, beru to, že tyto informace nejsou běžně veřejně dostupné, ale přece jen se vždy nějaké info objeví. Já osobně o žádném nevím, tak bych vás rád poprosil o nějaké, alespoň útržkovité, informace. Abych mohl uvěřit, že se něco takového opravdu děje.
S tím dokazováním v případě manipulace se zakázkami- jsem jediný, kdo měl ten pocit, že Marek Benda (ODS) svým tzv. náhubkovým zákonem odstraňoval případné překážky, které by korupci mohly bránit?
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:34:14    Odkaz na tento příspěvek  

Bkp- jestli to bylo myšleno i na mě, tak znovu opakuji- můj zaměstnavatel mi stravenky neposkytuje.
Naroznej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 3-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal:
Nevím o žádném takovém případu.
Několik případů skončilo tím (a myslím , že to bylo za nevýhodnou jinou zakázku než stavební) , že odpovědný zaměstnanec dostal k náhradě 4,5 násobek platu.
Aby někdo byl odsouzen , musel by mu být prokázán úmysl. A to je hodně obtížně dokazatelné.

Ad stravenky: Pokud zaměstnavatelé vymyslí jak svůj příspěvek do stravenek v jiné formě poslat zaměstnancům- nic proti. Ale obávám se opaku. Jsme přece v Čechách.

zbyteční zaměstnanci stravenkových firem
Když se podívám po ČD/SŽDC/ČDC tak vím o takové spoustě zbytečných zaměstnanců , kteří si nemají se stravenkovými společnostni co vyčítat.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 11:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: zato vy vedete v neschopnosti porozumět psanému textu. Psal jsem, že nějaké "zneužívání" stravenek je mi úplně buřt a mělo by být buřt každému soudnému člověku, protože tím nepovstává žádná škoda ani maření původního účelu.

Stravenky by měly být zrušeny proto, že nic nepřinášejí (nezdaněné peníze na jídlo dostaneme tak jako tak), jenom si ze systému něco odnášejí (těch 10% své hodnoty, co spolkne režie stravenkové firmy PLUS nějaká administrativa okolo - no jo, zase jsem zlej a chci propustit holku z účtárny...).
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem zapomněl:

Já naivka si myslel, že lepší by bylo znemožnit jejich zneužívání.

Jak byste si to představoval? Např. natisknou se cenné kupónky (pro každou cenu stravenek jedna řada kupónků). Kupónky si za drobný manipulační poplatek koupí hospodští a prodejci potravin a každému, kdo platí potraviny stravenkou, vydají odpovídající počet kupónků. Dotyčný pak kupónky odevzdá ve své mzdové účtárně a až na jejich základě (a pod sankcí při kontrole FÚ) provede mzdovka osvobození příspěvku na stravu od DPFO. Geniální!
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:19:20    Odkaz na tento příspěvek  

Sants: ono to má údajně ještě jeden aspekt- psychologický. Pokud by stravenky šly použít jen k úhradě za oběd, lidé by je k tomu používali- toto by se pozitivně mohlo odrazit i ve zdravotním stavu populace (mnoho civilizačních chorob je údajně způsobeno nevhodným stravováním během pracovní doby). Pokud dáte lidem jen peníze, tak zvlášť ti nízkopříjmoví použijí peníze na jiné věci (tím nemyslím cigarety a chlast).Toliko nějaká studie, kterou jsem dřív někde viděl na internetu, ale bohužel nemůžu sloužit zdrojem.
Zneužívání by podle mne dost zabránila zákonem daná sankce za něj (postižen tím by byl ten, kdo by vzal stravenku za něco jiného než za jídlo).
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naroznej > Pokud zaměstnavatelé vymyslí jak svůj příspěvek do stravenek v jiné formě poslat zaměstnancům- nic proti. Ale obávám se opaku. Jsme přece v Čechách.

... co treba v penezich? To je takovy to jako stravenky, ale je to lip chraneny a plati to dyl... nejak nechapu, proc hledat slozitosti tam, kde nejsou ...

A stejne jako v minulem prispevku pripominam, ze prave tohle (tedy vyjednavani za ucelem poskytovani nahrady stravenek penezma) by melo byt cinnosti odboru (v takovem pripade uznam, ze jsou k necemu jinemu, nez k stvani lidi mezi sebou na zaklade politicke objednavky) ... ale jaksi neni. Cim to bude?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: U vás jsou řidiči ročník 1996 ?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:45:32    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal : Proč vymýšlet sankce za stravenky. V "...marketech" pokladní systém nevezme hodnotu stravenky při nákupu nepotravnářského zboží a alkoholu, včetně piva - na rozdíl od restaurace nebo hospody, kde stravenky akceptují, v nichž můžete zaplatit "utopence s octem a cibulí" zapitého libovolným množstvím piva nebo jiného alkoholu stravenkami ...
Limitovat stravenky jen na restaurační zařízení by taky nic neřešilo, protože v "...marketu" si můžete koupit polotovar, který strčíte na pracovišti do mikrovlnky a máte teplý oběd ...
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:50:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:
Buď nad věcí a nenadávej.To chce klid.
Můj názor je,že mělo stát všechno a všude.Co to je za stávku,když se to týká jen několika málo měst.A odsere to dráha,protože ta stávkovala celá a při sebemenším problému,kerý v budoucnu nastane to lidi rádi použijou.Včera při cestě vlakem z Ostravy domů jsem na toto téma slyšel hodně podobných názorů.

(Příspěvek byl editován uživatelem ES-499009.)
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es499009 > trosku si rypnu z hlediska slovickareni: při sebemenším problému,kerý v budoucnu nastane to lidi rádi použijou

Prave naopak! pri sebemensich problemech na draze to lidi radi nepouzijou a zaridi se jinak - tak, jak je to nyni stavkujici prave uci.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: zatímco ten, kdo by dával stravenku za něco jiného než jídlo by trestán nebyl?

Znamená to taky, že pokud jeden den zapomenu stravenku, tak nemám jiné možnosti, než se některý další den přejíst? (určitě zdravě)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To omezenci typu Sants, takymamradvlaky aspol. nikdy nepochopí. A neustále tu budou omýlat Řecko, aniž by si o tom cokoliv přečetli vyjma MF Dnes a Lidových Novin. Český stát neztrácí peníze ze stravenek, ani ze sociálních dávek, které stačí na jídlo na týden či z nějakých režijek. Trpíme státními zakázkami, kdy se zaplatí firmě částka, z které 1/2 jde na zahraniční konta do daňového ráje a z další 1/2 se najme malá firmička malého podnikatele, kterej je rád, že přežívá. Pan zloděj a vrah Kalousek (švagr, ale i Orlické vraždy apod.) a jeho kamarádi (Háva apod.) se sami přímo podíleli na ztrátách ve stovkách miliard.
Dalším problémem jsou daně a nedoplatky, od 90. let sedí na finančních úřadech dosazení odésáci s cíleným úkolem mařit výběr daní pro své podnikatelské kamarády. Na to všechno upozorňuje americká (z USA) organizace a divím se, že pánové, kteří mají mají hlavu hluboko zabouřenou v americká prdeli si toho dodneška nevšimli a nehodlají vzít na vědomí. Obrázek zločince Kalouska vypovídá i případ Bartáka, který si od Američanů přímo řekl o úplatek a za odměnu od Kalouska dostal dobře placené místo. Jen totální ignorant nebo jen totální idiot to nechce vidět.
Ad montovny alá katedrály v poušti. Ano je to problém, který způdobila opět pravice, když během pár let 1992-1997 dokázala zlikvidovat celou hospodářskou základnu českého státu. A poslední poznámka na okraj ke stávce. Kdyby se i MB Škoda privatizovala podle přání idiota ministra financí Klause, tak dneska v těch prázdných halách by nikdo ani stávkovat nemohl.
Místo podniků s vývojovými centry tu máme montovny, které jsou osvobozeny od daní a po pár letech vesele odchází pryč aniž by jejich podnikání přineslo tomuto státu byť jen jednu jedinou korunu.
Tak bych se rád zeptal zdejších Topáků a Odésáků. Co jste udělali pozitivního a co jste učinili místo trvalé cílené devastace našeho státu?
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale je mi to jasné. Sami jste okrádali stát, tak se bojíte, proto odmítáte zřízení finanční policie, proto odmítáte majetková přiznání, protože máte nakradeno a proto stále vytrvale odmítáte nezávislost soudní moci a dosazujete na státní zastupitelstva své lidi, kteří poslušně všechny kauzy zametají pod koberec, zatímco vy berete těm nejubožejším z ubochých i těch pár korun podpory. Že vám není hanba, prasata.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík:
Tady za těch 20let vládla každá strana mimo komančů(ještě že tak).Která vláda dokázala udělat něco zásadního se zdravotnictvím,s důchodama,tunelářema,státníma zakázkama atd atd...
Tímto nijak neobhajuju tuto vládu a její způsob tzv reforem.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:13:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ad montovny alá katedrály v poušti. Ano je to problém, který způdobila opět pravice, když během pár let 1992-1997 dokázala zlikvidovat celou hospodářskou základnu českého státu.

Dnes mám dost práce tak není část psát. Jen v rychlosti. Spousta těch firem byla z let před 92 tak vnitřně zadlužená (zastaralé výrobní prostředky apod.), že je nikdo nemusel likvidovat. Oni prostě nestačily tempu. To samé MB škodovka. Měla štěstí. Kdyby do ní kupující nenalil obrovské peníze na začátku tak už dnes neexistovala. To se například nepodařilo v Kopřivnici kde nový majitel jaksi peníze nenalil.

Samozřejmě že byli i různé nečisté konce firem, ale to bylo dáno částečně i tím, že si je lidé nekupovali za své. To samé s kup. privatizací. Lidi dostali něco zadarmo, nevážili si toho a tak to v klidu někteří rozdali Koženým za 10.000,-. jiní to zainvestovali třeba do akcíí české spořitelny a za kup. knížku po pár letech za prodekj akcí inkasovali 66.000,- + nějaké drobné. Tož asi tak.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:21:41    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: to s tou násobilkou jste myslel na mě? Těch 5 Mega stravenkářů jsem jen střelil.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12008
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík:
A to je čistá realita, která je neustále zastíraná uplně jinou tématikou..
Korytáři..

Tahle stávka v této podobě je bohužel uplně k ničemu..prodloužit aspoň na týden!!!!
A kecy o rukojmích..jakými jinými prostředky asi donutit ty zkorumpované pravičáky aby se aspoň začlo věcně jednat..
TRANCE Forever: Ilya Soloviev - Mercury(Lost Connection Remix)
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš:
Ale stát to musí všude a všechno.Tohle je k ničemu.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:50:48    Odkaz na tento příspěvek  

Kurnik, to je teda třídní boj .. podle vás je teda podnikání za účelem dosažení zisku nemravný?

majitelé příjdou o zaručené stovky milionů vejvaru za nic a ještě budou muset řešit, z čeho vrátit ony předem vybrané miliardy (co už dostali od zaměstnavatelů, ale ještě je nevyplatili hospodským), které už dávno stihli utratit.
A taky nezapomínejme na lobbisty a nějakého toho zákonodárce, kterým vyschnou bakšiše za "pomoc při udržení stavu".


Jistě, zaměstnanci se chytnou snadno, stejně jako servírky (když za ty opravdický nezdaněný peníze pude ten chlast koupit bez nutnosti čachrování a hledání ochotnýho dealera ..) všude je fůra nabídek a bejsou lidi. Pochopitelně to bude mít s přebytkem mladých absolventů a prodlužovánim věku odchodu do důchudu kýženej multiplikativní efekt
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3978
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak stravenky tu byly už za komárů a po plyšáku byly i tyto firmy privatizovány vlastníky zvenčí. Mám to chápat tak že po Evropě jsou tupouni zatímco u nás je skupinka která jediná ví jak má svět správně fungovat?

Zatím ale kupodivu líp funguje to okolí kde nepředváděj blbý experimenty ve snaze jít s dobou. Není to tak dávno co jsme tu měli neustále uváděné příklady ekonomických tygrů jako bylo Irsko nebo Lotyšsko, oboje v a zachraňované. Zatímco Skandinávie s tamními pohříchu velmi sociálními státy a velmi progresivním zdaněním je od problémů prozatím nejdál a zdá se že i nejklidnější (z hlediska stávek a různých nepokojů).
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct, Es499009: Hoši, brzděte Zítra i pozítří mám plánován nástup v Třinci. To bych v dešti a na kole nejspíše nedal.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem byl zaměstnancem a měl stravenky, tak jsme stejně chodívali do restaurace, kde je nebrali - prostě proto, že tam líp vařili. Uvařit humus a prodávat ho za stravenky umí každý. A pokud taková hospoda zkrachuje, tak to nebude žádná škoda.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamradvlaky: Vy jste tak neuvěřitelně hloupý, že mám strach jestli vás také neučil pan Ševčík. Vy tu vykládáte o věcech o kterých nemáte základní znalosti. Škodovka MB měla to štěstí, že se privatizovala za vlády Pitharta. Víte v té době byla pravomoc federálu omezena (Sic byl Klaus jako ministr federální nasraný tak díky Bohu za to). Stejným způsobem, jak se privatizovala Škoda MB (zůstane zde firma, zůstane zde vývoj) byla připravena i privatizace Tatry, která byla v daleko lepším stavu než Škodovka. (stejný způsob zůstane zde firma, bude zde vývoj apod.) Jenže v roce 1992 přišli volby a do čela české vlády se dostavil Klaus. Ten všechny připravené akce minulé vlády smetl ze stolu a Tatrovka šla do "místního zatuvhlého smrádku". Nikdo tam nemohl nic nalejt, protože té Tatře ten majitel chyběl. Šla do klausovského pokusu (který potopil všechny firmy, kde se uplatnil) privatizace bez kapitálu. A za pár let se dostala na pokraj zániku. Místo nových limuzím jsme se dočkali prázdných hal v Příboře a místo nadějné firmy pro okolí jsme měli firmu před bankrotem. Teprve až na zásah Zemanovy vlády došlo k záchraně toho, co zbylo. Kdyby nebylo této restruktualizace pod taktovkou Grégra, tak tu již 13 let žádnou Tatru nemáme. Jenže vy jste tak hloupí, že tyto základní informace nemáte a vedete zde rozumy. Kdyby KLausova vláda nesmetla připravené smlouvy předchozí vlády, tak dneska lidé montovny v Nošovicích, kde se žádný vývoj nenachází a která tu je jenna pár let, dneska pracují v Příboře na osobních automobilech a mnozí z nich by zde pracovali ve vývoji. Jenže tyto souvislosti vám nedochází, protože analytické myšlení vám nejde. Vy tu jen dokážete papouškovat ty bludy hlásané ODS a TOP 09.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě přidám průběžné zpravodajství o stávce.

Ad stravenky: Taky mívám s jejich udáním problém, hlasuji pro jinou formu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:12:52    Odkaz na tento příspěvek  

No já s tim problém nemam, kantýna je bere a dvacku mi vrací cash ale kdybch to měřil po klausovsku-bearovsku jen "korunou", budu tu bandu všemožně podporovat, jen ať stáhnou zdanění firem a výnosů z kapitálu na nulu, a budu jim moct na$rat úplně (no úplně ne, asi bysme si museli napsat minimální mzdu ..) -- jenže jednak si nemyslim že "one size fits all", pak taky že ne "po nás potopa", ale že s timhle tahem Kalousů na bránu přijde daleko dřív. A některý špunty zas vyplavou na hladinu včas a stihnou ještě další závratnou kariéru pod opět novym a čistym praporem, jak to tak chodí. Děkuju nechci, jakož ani další pokračování týhle blafárny, fouctě.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct, Es499009 a dalsich pry az 80%: Nebylo by misto stavkovani (s golfovou vlozkou) lepsi vyjadrit svoje nazory ve volbach a dokopat odbory aby se staraly o co maji? Napriklad aby nikdo pred sedmdesatkou nemusel na dlazbu ale delal ve firme to na co staci, popripade aby konec soucasneho zvyhodneni stravenek neznamenal i konec prispevku na stravu.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:31:03    Odkaz na tento příspěvek  

Zatímco Skandinávie s tamními pohříchu velmi sociálními státy

A proto jedna bývalá češka dlouho žijící ve Švédsku měla otevřenou hubu dokořán údivem když zjistila jaké královské podmínky jsou tady co se týká mateřské, rodičovskéa sociálních dávek.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova:
To dáš!
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:36:41    Odkaz na tento příspěvek  

Šla do klausovského pokusu (který potopil všechny firmy, kde se uplatnil) privatizace bez kapitálu.

A copak byl nějaký problém pro akciovku emitovat nové akcie na rozjezd nového projektu? Někdo jim bránil?

A restrukturalizace Tatry? Copak do ní někdo nalil peníze a udělal konkurenceschopný podnik?
O jakých nových limuzínách je tady řeč? Když i třeba SAAB v tom segmentu trhu dopadnul tak jako dopadnul a teď patří Číňanům. I Volvo (nevím jestli nákladní divize, ale určitě osobní divize) patří Číňanům. Jen ti výrobci limuzín přežívají, kteří jsou v koncernu s výrobou malých aut nebo silným Čínským investičním kapitálem.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Kantýna u nás je taky bere, jenže kolem ní procházím v dobu, kdy je bezpečně zavřená.
Ad vracení peněz: Toho si važte, já se u jedné naší kantýnské setkal s výrokem, že na stravenky nevrací. A tak si nechala celých 85 Kč (60 stravenka + 25 Kč hotově) za požadovaných 83 Kč. Koukal jsem jako blázen. Stejně už nebudu normální, to bych na dráze nevydržel tak dlouho.

takymamvlakyrad: Ve Švýcarsku je prý zcela běžné zaplatit rodině nastávající za zkonzumovaný oběd, či jen za chléb s máslem a solí.
Né, že by to byl můj hlavní způsob obživy, ale u nás si to nedovedu představit. I když po reformách se k tomu nejspíše taky dopracujeme.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamradvlaky: Ty lháři neuvěřitelnej. Co to kecáš o rodičovské a sociálních dávkách? Ve švédsku ti stát zařídí sociální bydlení, dávky máš takové, že s nima můžeš žít jako člověk a okamžitě ti zdarma platí kurzy a úřady ti najdou práci, ne ty ale ty úřady. O Švédském sociálním systému vím hodně a ty tu takhle bohaprostě lžeš o nějaké češce, jak obdivovala sociální systém u nás? Sociální dávka je u nás 2100kč pokud nemáš kde bydlet u příbuzných jiank je nižší a za to ani nebydlíš. Navíc všechny sociální dávky dohromady jsou kapkou peněz, tak tu nemať veřejnost. Mateřská je tam v pohodě a super. Podpora dětí zde šlape, nemáš problémy, co s dítětem, když jdeš do práce. Ale budeš tu kecat?
Ad. Tatra. Ty blbče navedenej. Přečti si laskavě aspoň něco o hospodářských dějinách našeho státu v 90. letech. To co Tatru položilo byla kuponová privatizace, kdy vlastníci neměli zájemo její rozvoj a touto privatizací se naopak zadlužila. Tatra byla připravena na standartní privatizaci, kterou smetl ze stolu Václav Klaus.
Ano Zemanova vláda zachránila mimo jiné i Tatru před jistým krachem.
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.121.52
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:12:21    Odkaz na tento příspěvek  

3x honzík: ty jsi neuvěřitelnej. Hlavně,že máš v malíčku jak je to ve Švédsku. Když jsem byl ještě zaměstnanec šel jsem do vrtáku s každou výplatní páskou. ( Něco ve smyslu živ si svoji rodinu na sociálních dávkách). Proto už nejsem zaměstnanec.
Takový Švédsko tady by se ti jistě líbilo. Jenže,kde brát a nekrást že? A vzhledem k tomu,že těch oslů na porážku (na placení) je čím dál méně...
Kam ten svět odborářů spěje...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3980
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oslů je na porážku čím dál tím víc
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:29:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vzhledem k tomu,že těch oslů na porážku (na placení) je čím dál méně...


Čímž jistě (ne)máte na mysli podnikatele, kteří ještě neoptimalizují daně na Kypru, Kajmanských a jiných ostrovech. Protože zaměstnanec zde pracující a bydlící platí daně z příjmu, spotřební daně a DPH ať chce nebo ne... Nikdo se ho neptá a rovnou ho zkasírují.

Btw - zrovna dnesska dopoledne jsem nechtíc vyslech dva "podnikatele", kteří řešili "problém", jak udělat default firmy a vytáhnout z ní 10 mega, aniž by museli zaplatit dlužný milion DPH. Takže klídek.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemamradvlaky: No hald bude muset bejt méně Bakalů, méně Hušáků, méně Krejčířů, méně Pitrů, méně Kellnerů a více Baťů a Gatesů, pak samozřejmě půjde vše.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík Číslo příspěvku: 716 > jeste jste zapomel tu o pecenych holubech, co tam litaj do huby ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.77.150
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:36:42    Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: no halt bude muset bejt více práce a méně zábavy. Žádný Švédsko :-)
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.77.150
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:39:28    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Ne. Mám na mysli obyčejné lidi,kteří něco umí a tím se živí. Jen jim stát nesmí ten krajíc rvát moc,protože je to přestane bavit. Ale to už je tady obehraný elpíčko.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:45:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ty lháři neuvěřitelnej. Co to kecáš o rodičovské a sociálních dávkách? Ve švédsku ti stát zařídí sociální bydlení, dávky máš takové, že s nima můžeš žít jako člověk a okamžitě ti zdarma platí kurzy a úřady ti najdou práci, ne ty ale ty úřady. O Švédském sociálním systému vím hodně a ty tu takhle bohaprostě lžeš o nějaké češce, jak obdivovala sociální systém u nás? Sociální dávka je u nás 2100kč pokud nemáš kde bydlet u příbuzných jiank je nižší a za to ani nebydlíš. Navíc všechny sociální dávky dohromady jsou kapkou peněz, tak tu nemať veřejnost. Mateřská je tam v pohodě a super. Podpora dětí zde šlape, nemáš problémy, co s dítětem, když jdeš do práce. Ale budeš tu kecat?

No stejně asi jako tady. Jsou někteří co mají sociální dávku 2100,- a jsou někteří co jí mají v násobcích.

Přečti si laskavě aspoň něco o hospodářských dějinách našeho státu v 90. letech. To co Tatru položilo byla kuponová privatizace, kdy vlastníci neměli zájemo její rozvoj a touto privatizací se naopak zadlužila.

Přesně tak. Vlastníci neměli zájem o její rozvoj. Tím je řečeno vše. A je to puze záležitostí těch vlastníků. To kdo se stal těmi vlastníky ovlivnili běžní lidé svým přístupem když se rozdělovali státní podniky.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:53:30    Odkaz na tento příspěvek  

ČD Cargo ztráta za dnešek cca 57000000,- při cca 11000 zaměstnancích 5200,-Kč na hlavu.

A to se ČD Cargu vyplatí.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: Právě jsme přišli o jedno reko Eso. Horší to bude s důvěrou zákazníků.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 16:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen jim stát nesmí ten krajíc rvát moc,protože je to přestane bavit.
No vidíte, a podnikatele to nebaví z naprosto stejných důvodů a jdou tam, kde jim z toho krajíce zůstane co nejvíce.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 16:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Pečení holuby lítají zatím u nás a to pánům Hušákům a Bakalům. Tato pohádka nás stojí hodně peněz, zatímco jiní chcípají hladem. Vy se zaměřujete na ty, co kradou rohlíky v sámošce, ale vůbec nechápete, že jinde tečou stovky miliard na Kajmany, Bermudy, Bahamy, aspol.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5832
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 16:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu, jednoho dne přiletěl pečenej holub do huby Bakalovi (Kelnerovi, nevimkomuještě,...) a řekl rozkousej si mě, spolkni a od teď už to nebude jinak, nemusíš nic dělat a budeš hodně bohatej, nic tě to nebude stát, nebude to pro tebe mít žádná rizika a nikdo se už nebude mít tak jak teď ty
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.155.83
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:10:32    Odkaz na tento příspěvek  

ML: U nás se samozřejmě našlo pár č*ráčků, kteří vyjeli
Taky se dá říct, že se našlo pár lidí, co ten květák v lebce používají i k myšlení a nejen k vykonávání příkazů odborářských bossů.

3xHo: doporučuji do vašeho slovníku doplnit "revizionisticko-oportunistická pakáž", "marxisticko-leninské uvědomění", "úderná pěst dělnické třídy", "židokapitalistické spiknutí" a další.