K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. června 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. června 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: To jste určitě reagoval sám na sebe že???
Pro Vaši informovanost jsou odbory v celé Západní evropě a mají dokonce větší rspekt než u nás...

Hlavně, že odbory pomáhaly v 89 při Sametové revoluci, to byli pro Vás nesmírně demokratičtí.
Zajímalo by mne, kdo tady jenom plká a kdo chce nějaké tý trati pomoct??

takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:37:03    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Vaši informovanost jsou odbory v celé Západní evropě a mají dokonce větší rspekt než u nás...


Proto taky celá ta západní Evropa směřuje tam kam směřuje. A její místo přebírá....
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně Vám fandím,historicky snad první den,kdy pod koly lokomotivy nezemřel jedinej člověk. :-)
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.67.216
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:42:47    Odkaz na tento příspěvek  

074: A to si chcete respekt vydobýt režijkama?? :-)). Nemá smysl tady opakovat,že odbory jsou dobré jako koryto pro vaše bosse. Matně si vzpomínám na dobu před více než 15 lety,když jsem nastupoval k jedné hodně bohaté firmě,šéfodborář deklamoval,že správný šéf odborů má být hladový a nasraný. Sám vážil dobře 140kg. Už tehdy mně to stačilo. A pak ve firemním časopise jeho fotka u nějakého stromu s popiskem "náš člověk v Izraeli" Děkuju nechci!
A proto s panem Kodetem...."Odboráři všech zemí vyližte mi prdel!"
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:43:34    Odkaz na tento příspěvek  

Právě jsme přišli o jedno reko Eso

Nezoufejte třeba se odbory praští přes kapsu a odboráři se na něj poskládají. Nadějě umírá poslední.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3981
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A o kolik es přišly dráhy díky zvýšené spotřební dani na naftu kterou na rozdíl od kamionů nenakupujou komplet venku?
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: Odbory jsou základním kamenem ke kolektivnímu vyjednávání a proto jsou potřeba...
Mmch.:Sám si představujete asi demokracii trochu řekl bych zvláštně.

A Vaši říť se mi fakt lízat s prominutím nechce...
Zajímalo by mne, kdo tady jenom plká a kdo chce nějaké tý trati pomoct??

vubecnemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:53:13    Odkaz na tento příspěvek  

nemamvlakyrad. Podle toho co tady dnes predvadis jsi taky spravne VYLIZANEJ MOZEK!!
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:54:11    Odkaz na tento příspěvek  

Asi o dost. A pokud bude potřeba zaplatit další výdaje státu včetně zvyšujících se úroků ze státních dluhopisů tak při dalším zvýšení spotřební daně ještě o víc.

Jedině že by snad věda pokročila dopředu a peníze začali růst na stromech.
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.113.131
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:58:36    Odkaz na tento příspěvek  

074: Já nevím jakým kamenem jsou odbory. Já jsem si VŽDY plat vyjednával sám.
Nic ve zlém....nemá tuhle možnost každý? Popřípadě o platu hlasovat nohama?
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:59:58    Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad:

celá západní evropa směřuje tam, kam směřuje.

Můžete mi říct, kde (v které zemi) to směřuje tím správným směrem?
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:00:05    Odkaz na tento příspěvek  

A Vaši říť se mi fakt lízat s prominutím nechce...
Já tady píšu pod "takymamvlakyrad" a ne pod "nemamvlakyrad" nebo "vubecnemamvlakyrad".a snažím se diskutovat bez přisprostlin a urážek typu zoufalého 3xhonzík. Tak nějak se nemám na veřejnosti představu tímto způsobem ventilovat a ani si sem nechodím zanadávat.
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:02:31    Odkaz na tento příspěvek  

nemamvlakyrad

Rád bych vás viděl, jak byste si vyjednával plat v regionu s vysokou nezaměstnaností a ve vyšším věku... Často se setkávám s tím, že dokonce i špatně placenou práci dnes seženete jen přes známosti...
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:04:52    Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi říct, kde (v které zemi) to směřuje tím správným směrem?
To si musíme napřed definovat ten správný směr.

Jedna věc je jistá: ekonomiky obchodně otevřených zemí jsou spojené nádoby a zákonitě musí časem dojít na vyrovnání hladin (ceny, životní úroveň, apod.). Rychlost srovnávání záleží jen na průměru potrubí, kteým jsou ty nádoby spojeny.

Jistě tušíte kde zákonitě bude životní úroveň stoupat a kde klesat.....

A nezmění na tom nic ani tísíc generálních stávek.
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.70.214
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:08:31    Odkaz na tento příspěvek  

chtělo by to generální stávku,svrhnout mafiánskej kapitalismus zas....j,a pak jen vládu co tady bude pro lidi a ne jen pro sebe to by pak bylo žůžo...jenže to by nešlo tuhle zemi rozkrást ,pak zavíst trest smrti aby sme se nemuseli bát o své ratolesti pred stále množícími se uchyly atd. A vsadte se že kdyby se snižil pocet tech syčáků ve vládě a měli by platy jako my hned by bylo po deficitu!
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.90.217
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:08:56    Odkaz na tento příspěvek  

jezdec z depa: milý pane...já v takovém regionu bydlím. Ale nejsem línej zvednout pozadí a o práci se postarat. "Bohužel" to znamená,že v pět nebudu sedět s "kámošema na pifku" a lejt do sebe patoky,protože 2 pětipiva denně lezou do peněz. Když pak na to pivo mám chuť a čas piju to co chci bez ohledu na cenu.
Jaký další směšný argument ještě máte?
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad

No, postupné srovnávání životní úrovně... Co si myslet o tom, že často i v těch nejbohatších zemích světa člověk může snadno narazit na bídu a chudobu... A to navíc v době, kdy žijeme na dluh...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HLavně subsaharská Afrika si díky těmto spojeným nádobám žije jako prase v žitě. Ani nevíte, co vykládáte za blbosti.
Díky odborům nežijeme jako otroci. Všechno během 200 let vybojovaly ony. Díky za existenci odborů, aspoň tu nemusíme žít jak zadlužení peoni u svejch haciendářů.
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:15:03    Odkaz na tento příspěvek  

nemamvlakyrad

Směšný argument? To myslíte vážně? Opravdu považujete každého, kdo nemůže sehnat práci, za člověka nezodpovědného, co každodenně vysedává v hospodě a nadává na režim? Nemyslíte, že prezentováním takovýchto názorů naháníte voliče soudruhům?
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nemá valnou cenu číst celou tuto diskusi...
Jen bych namítnul,že stát by se měl chovat,jako jakákoliv soukromá firma,a to se všemi důsledky.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:17:21    Odkaz na tento příspěvek  

No, postupné srovnávání životní úrovně... Co si myslet o tom, že často i v těch nejbohatších zemích světa člověk může snadno narazit na bídu a chudobu... A to navíc v době, kdy žijeme na dluh...

Ani já z toho nejsem nadšený. Opravdu z toho nemám dobrý pocit. Ale tuším že to tak nějak bude. Svět už je moc propojený na nějaké nezávislé ostrůvky blahobytu.

A samozřejmě je potřeba brát životní úroveň s ohledem na to, že v každé společnosti se vyskytují jedinci neochotní nebo neschopní prodat to co umí a naopak jedinci schopní prodat to co umí velmi dobře.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyjebanej Bkp. Třeba ty byty co se postavily na Ostravsku se postavily pro horníky a ne pro žádné uhlobarony. Bez těch horníků by sis ani nezapnul počítač ty hovado. Kdybys měl v hlavě mozek a ne hovna, tak bys věděl, že naše elektřina fachčí hlavně na uhlí.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:20:31    Odkaz na tento příspěvek  

HLavně subsaharská Afrika si díky těmto spojeným nádobám žije jako prase v žitě. Ani nevíte, co vykládáte za blbosti.
Tím směrem je to malé 1" vodovodní potrubí. Horší jsou ty ropovodní roury směrem do Číny, Indie apod.

Ano velké díky odborům za to že si nás časem koupí Číňani které odbyry nemají. Stokrát díky.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:22:42    Odkaz na tento příspěvek  

Třeba ty byty co se postavily na Ostravsku se postavily pro horníky a ne pro žádné uhlobarony.

Běž si stěžovat Zaorálkovi cože to s Bakalou upekl. A vem si s sebou kýbl. Máš v něm svoje nervy.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši,Bakalu znám osobně,a nedovolil bych si tvrdit,že něco upekl se Zaorálkem...
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.109.172
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:25:30    Odkaz na tento příspěvek  

074:Myslím to smrtelně vážně a nepovažuju každého člověka za nezodpovědného. Těm opravdu potřebným rád přispěji. Ale vážně si myslíte,že kdyby ze dne na den zrušily veškeré dávky,že půlka národa chcípne hlady?
A jestli naháním voliče soudruhům? Nemyslím. Lemplové je budou volit stejně,protože se přeci měli líp.
Zkuste pouvažovat...kolik nádražáků volí levici? Ano za b/ je správně...téměř 100%. :-)
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:25:56    Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad:

Jenže ono není každému "z hůry dáno". A často mi přijde, že ti, kteří tohle štěstí mají, si jej neváží a ty první berou jen za líné "lopaty", jak se na internetových diskuzích často objevuje. Jenže on takový člověk, pokud nemá bohaté rodiče anebo aspoň ostré lokty (což mi přijde v dnešní době hodně důležité) je odsouzený jen k doživotní dřině, a nyní se zdá, že i bez šance na důstojné stáří, pokud už se ho dožije...
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:30:18    Odkaz na tento příspěvek  

nemamvlakyrad

Považujete všechny nádražáky za lemply?
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:37:34    Odkaz na tento příspěvek  

Mně přijde nesmyslné tohle dělení na levici a pravici (a nic mezi tím). Je to jako náboženství - tihle jsou ti dobří a tamti jsou ti špatní. A přitom to v praxi vypadá, že jedni mají druhé jen na to, aby na ně mohli svalovat vinu za svoje vlastní pochybení.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:39:07    Odkaz na tento příspěvek  

Hoši,Bakalu znám osobně,a nedovolil bych si tvrdit,že něco upekl se Zaorálkem
Teď nevím jestli jsem to jméno nepopletl a pamatuju si to dobře ohledně "drobností" ve smlouvě o prodeji bytů. Snad by Google něco našel......


Jenže on takový člověk, pokud nemá bohaté rodiče anebo aspoň ostré lokty (což mi přijde v dnešní době hodně důležité) je odsouzený jen k doživotní dřině, a nyní se zdá, že i bez šance na důstojné stáří, pokud už se ho dožije...
No jo jenže má právo na to brát něco někomu kdo třeba obětoval před několka lety celý svůj volný čas, dovolené s tím že on se má špatně a někdo jiný líp?
Naroznej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 3-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty , jo , já žasnu. Žasnu co se dá všechno v tématu "Všeobecná železniční diskuse" projet.
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.119.56
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:40:52    Odkaz na tento příspěvek  

jezdec z depa:
k prvnímu...žádná práce cti netratí. Když se dělá poctivě. To znamená,že nepohrdám ani "lopatou" jak jste to nazval. Mám mezi dělníky kamarády a jsou to inteligentní lidé. A nechci ani aby lidé chcípaly u krumpáče. Ale to je na delší debatu,kterou nevyřešíme krátkým příspěvkem. Nehledě na to,že tady byla většina ne-li všechny argumenty řečeny.
k druhému:téměř všechny. Na základě zkušeností. Kolem drážní cesty se ochomýtám dlouho.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takynemamvlakyrad: O nahrávání voličů soudruhům jsem nepsal... To jste si mě s někým zeměnil.

O dávkách: To je docela známá věc i bych v některých případech souhlasil....

Co mě štve je zvyšování roku odchodu do důchodu, já jako mladý vidím, jak staří překáží a zaclání nám pracovní místa a ještě budeme zvyšovat tuto hranici?? Práce je prostě málo a tak to je. Já můžu mluvit o štěstí, že jsem si práci našel u ČD, mnoho z mých spolužáků (v tuto chvíli 8 kousků)lítají po pohovorech a nic pro ně není k mání a leckdy si troufnu říct, že by byli lepší než šedesátníci... . Mmch.: Pocházím od Prahy, kde je ještě práce docela dost.
Zajímalo by mne, kdo tady jenom plká a kdo chce nějaké tý trati pomoct??

ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:51:54    Odkaz na tento příspěvek  


Tak to vypadalo u nás.
A stáli i soukromníci, na nákladu z PKP stála zamčená ES64F152.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taky mamradvlaky: Ale tomuto nebudu děkovat odborům, ale velkokapitálu. To je jeho dílo, to co se děje v Číně a Indii bez ohledu na tikající bombu ekologické katastrofy. Jak si představujete svět? Otrávenou půdu? otrávenou vodu? otrávený vzduch? Lidi v postavení otroků? Nebýt levice, tak dneska už nemáme žádné lesy v Brazílii. Kapitalisté by tam vykáceli všechny pralesy. Těmto sviním, co vládnou světu de facto, mohu poděkovat, že to tak špatně funguje.
Ono stačí dát podniky do družstev a ukázat na velkokapitalisty pozadí. ALe není to vzájmu mocných, proto dovážíme rajčata, která si můžeme vypěstovat sami. ekonolické škody, který takovýto nesmyslný dovoz znamená, nikdo nezapočítává. Zbytečně se vyváží a dováží věci, co se dají vyrobit v místě. Zbytečně se vypouští neuvěřitelné množství skleníkových plynů jen kvůli plýtvavému hospodářství jehož cílem je maximalizace zisku kapitalistů. Ale to, že díky vládě pravice stojí lidstvo na pokraji vyhynutí je vám asi jedno.
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naroznej,a čemu se divíš.ono to ted vše tak nejak souvisí.. jen by mě zajímalo,kolik by se na těch režijkách vybralo tj počet zaměstnanců jimž náleží x cena pro zaměstnance,počet rodinných příslušníkú jež by si je obstarali x cena pro ně a počet x cena jízdenek zakoupených těmi,kdož by do nich nešli,navíc méně cena jistě nepochybného navýšení mezd,bez kterého by to kolektivně neprošlo...a pak kolik z těch peněz by neproteklo hrdly at už na vládě,ministerstvu dopravy,správní a dozorčí radě,čd,sždc nebo kde a skutečně by státu či dráze k něčemu bylo,až mi tohle někdo spočte a zaručí,pak si coby patriot rád zaplatim
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:54:43    Odkaz na tento příspěvek  

Práce je prostě málo a tak to je.

Práce odešla tam kde jsou lidi ochotní dělat a to i za míň peněz než tady. Co je na tom nelogického?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3982
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu to že někde je bída je problém i pro bohatý a to velkej. Čím větší tím pravděpodobněji nastane nějakej ten velkej říjen nebo rok 1933. Takovej car Mikuláš by moh vyprávět kdyby moh - nakonec jakejkoliv majetek mu nebyl nic platnej. Stačí pak jeden šikovnej demagog + množina lidí co celkem nemaj co ztratit a na průser je zaděláno.

Tudíž všichni co křičí o tom že "šikovnej si zaslouží vše a nebude přeci solidární s nefachčenky", "nechat tomu volnej průběh ať si poraděj", "zrušil bych všechny dávky a nikdo by nechcíp hlady" (no nechcíp, ale nechci vidět tu kriminalitu), "držte hubu když je po volbách, máme přeci demokracii a nebude si tu diktovat ulice" etc. poměrně intenzívně pracují na nějakým maléru typu VŘSR v budoucnu (otázka jak vzdáleném) a ani si neumí připustit že můžou bejt první koho to semele.

A jelikož Evropskej socík fuj, spojený státy ze dvou třetin vlastnáí Čína atd. tak by mně zajímalo kam by asi tak chtěli se pak ukrejt....
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 18:58:43    Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Mě to taky se.. že práce utíká tam kde je levněji, ale obávám se že ani podniky v družstvech by nepomohli. Brzo by skončily krachem, protože by neměly odbyt pro svoje draze vyrobené zboží. Většina lidí v obchodech hledá to nejlevnější a to se dá vyrobit jen tam kde jsou náklady nejmenší.
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:00:08    Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad:

Proc práce nejdříve neodešla ze zemí, kde lidé dělají za víc než tady? Tedy za několikanásobek toho, za co dělají lidé tady...
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:02:28    Odkaz na tento příspěvek  

Proc práce nejdříve neodešla ze zemí, kde lidé dělají za víc než tady? Tedy za několikanásobek toho, za co dělají lidé tady...
Ale odešla a průběžně odchází. Jen tam mají díky několika desetiletím dřívějšího růstu většinou větší rezervu.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takymamvlakyrad: A to Vám nevadí?? Takhle nastavený systém?? Že prostě práce někam odešla??
Zajímalo by mne, kdo tady jenom plká a kdo chce nějaké tý trati pomoct??

takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:06:54    Odkaz na tento příspěvek  

Inu to že někde je bída je problém i pro bohatý a to velkej. Čím větší tím pravděpodobněji nastane nějakej ten velkej říjen nebo rok 1933. Takovej car Mikuláš by moh vyprávět kdyby moh - nakonec jakejkoliv majetek mu nebyl nic platnej. Stačí pak jeden šikovnej demagog + množina lidí co celkem nemaj co ztratit a na průser je zaděláno.
Podle této logiky by v Indii musela být revoluce pravidelně každých 5 let.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:08:49    Odkaz na tento příspěvek  

A to Vám nevadí?? Takhle nastavený systém?? Že prostě práce někam odešla??

Vadí. A co? Mám jít do nějakého hypermarketu přesvědčovat kupující nekupujte 5ks tohoto čínského šmejdu kupte radši 2ks z ČR?
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebude to,že práce utíká za stále levnější pracovní silou náhodou tím že stále levnější pracovní rovná se stále nižžší síla kupní ? neodvažuju se soudit,kde se to zastaví,pokud si každý z těch co na tom zbohatnou,nebudou,a nemyslím půjčkama vydržovat svou skupinu zákazníků,o čemž pochybuju,ale příliš optimisticky,tedy myslím pro nastavený systém to nevidim...jedna čína ho neudrží věčně.
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:19:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ad životní prostředí:

Co nám pomůže, že budeme mít X procent energie z obnovitelných zdrojů když si každý normální vlastník výroby závislé na el. energie na kalkulačce spočítá kolik ho to stojí navíc a výrobu přesune tam kde je levnější a lidi propustí?
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:23:02    Odkaz na tento příspěvek  

nebude to,že práce utíká za stále levnější pracovní silou náhodou tím že stále levnější pracovní rovná se stále nižžší síla kupní ? neodvažuju se soudit,kde se to zastaví,
Zastaví se to přesně tam až třeba číňané zvednou svoji životní úroveň a začnou kupovat evropské zboží rovnoměrně k tomu jak evropští kupují čínské. Tj. až se hladiny vzájemně srovnají. Ale vzheldem k tomu že pokud 5 číňanům vzroste životní úroveň o 100 tak 1 evropanu musí klesnout o 500 tak to nevidím růžově.
jezdec z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.1.14
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:29:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli se tu tenhle odkaz někde neobjevil, ale každopádně doporučuji k přečtení.

http://www.nasepenize.cz/tomio-okamura-vlada-by-mela-padnout-na-k olena-a-o-penize-sve-obcany-s-pokorou-prosit-9222
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.89.243
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:31:37    Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se vám ta stávka rozbila hoši. Zkouknul jsem čumdrbnu a lidi si z vás dělaj kozy. Tohle jste asi nechtěli že?
P.S. Není to myšleno jako provokace,ale přiznávám,že si říkám dobře vám tak.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemamvlakyrad: Myslím, že železničáři z toho vyšli ještě dobře. Ukázali vládě, že jsou poměrně dobře organizovaní a v případě potřeby postupují společně.
Pokud se chceš (a oprávněně) vysmívat, tak musíš o pár chlívků vedle.
nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.96.34
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:53:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: Nejde o výsměch. Jde o to,že se za chvíli zjistí,že jste zbyteční,protože na vlaky se každý vykašle. Ale to už tady taky padlo.
Sysifovská práce nenažranýho medvěda přišla vniveč.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo Okamura má pravdu i když si o něm myslím své.Mně stačí když se podívám na stránky MFČR a tam si najdete kolik dělá dluh za korupce a svinstvo co nadělala vlada a vlady předchozí.Je to do roku 2008, ale i tak částka cca 650mld hovoří za vše.Jsou tam všechny tabulky jak je na tom naše země a je to dost zajímavé.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 19:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já bych neřekl. Sloužím sice na "venkovském nádraží" i když na koridoru. Ale připadal jsem si jak v neděli dopoledne. Po silnici kolem nádraží nám běžně jezdí v pracovní dny jedno auto za druhým, včetně náklaďáků. Po průjezdu kamionu se nám vždy "klepe celá doprava". Ale dneska byl klid jak v neděli dopoledne. Sem tam nějaké osobní auto, náklaďák snad dneska vůbec žádný nejel. Asi ta stávka na železnici ovlivnila i silniční provoz. Většina lidí si vzala asi dovolenou. Takže účinek stávka měla , pocítili ji nepřímo všichni .....
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 20:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemamvlakyrad: Nemáte zrovna dneska den kdy nad cenou alkoholu prostě nepřemýšlíte??
Zajímalo by mne, kdo tady jenom plká a kdo chce nějaké tý trati pomoct??

nemamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.68.50
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 20:34:17    Odkaz na tento příspěvek  

074: Nikoliv. Ale když tu čtu některé příspěvky,hořce lituju,že nemám čtyřku v krvi.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3809
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 21:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No asi když Praha vypadala jako o víkebdu s tím že tam fungoval noční provoz, tak sorry, asi soudruzi z odborů měli nad soudruhy ex KSČ Nečasy dost navrh. Bavit se kdo na koho házel rajčata je mimo (jo v hospodách na Žižkově, hádejte kde, šlo zaslechnout i Kdyby šli horníci do toho, tak mlátím..., ale nešli) A to že se dost lidí bez rečí stávce přizpůsobylo je velkej dotaz??? Pro koho? Ti maj jasno...

(Příspěvek byl editován uživatelem borovička.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 22:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zase lituju, že nemám čtyřku v krvi při pohledu na antistávkaře, protože by to nedopadlo vůbec dobře. Odboráři při pochodu se zachovali profesionálně, kdyby se tam na ně vrhli a seřezali je co by se do nich vešlo, tak než by se sešel odpovídající počet složek, mohli by hrdinní antistávkaři maximálně jet na poslední cestu - jako sr*čky na Kalouskově trakaři na Olšany. Hrdinně padnuvší za svoje zaslepené, nerozumné a zvrácené přesvědčení.
Rebel Yell
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 22:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha - kdo si dovolí mít jiný názor, toho umlátíme k smrti. Tož pozdravujte v Lidových Milicích, soudruhu.
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 22:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli lidem s názory jako mí Ml636 obdivuje ještě víc všechny šoféry, kteří si do tramvají a busů ráno sedli a vyjeli. Oni by se takoví našli i na dráze, ale z principu fungování dráhy (navíc s rozdělením na dopravce a provozovatele dráhy) stačí jeden stávkující člověk znemožnit provoz na kilometry daleko, takže to ani nezkoušeli. I když vím, že někde se o tom uvažovalo.
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 23:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antistávkařů bylo velmi málo a měli hodně primitivní hesla. Asi jim práce moc nevoní.
A všimli jste si těch mladejch nepracujících týpků v tom metru? Jak chlastali a kouřili marijánku? Ty ani nevědí, co to práce je ještě. Však jednou půjdou žádat o práci a budou se divit až nic neseženou z úřadu práce nedostanou ani kačku a skončí na ulici.