K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 31. ledna 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 31. ledna 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bohumín: No musím se MZ zastat. Zase tak moc nepřehání. Ono se někdy dívat a sledovat činnost vlakových čet na IC a EC vlacích, co se týká dopravních povinností, je někdy hrůza. Já osobně zažil, že průvodčí nevěděla jak se ovládá klimatizace ve voze 1. třídy. Nebo vlakvedocí, která nevěděla jak se vlak vypravuje na zastávce. Konkrétně když po předání V rozkazu, že budou s IC vlakem zastavovat na zastávce, reagovala větou: "No jo, ale kdo nás tam vypraví?" Já na to : "Jako na zastávce." A ona bez váhání : "No, ale my jsme ICéčkáři !" A myslela to vážně !!! Bohužel, ale za to nemohou ti průvodčí a vlakvedoucí, ale jejich nadřízení, které vůbec dopravní věci nezajímají. Že neumí četa udělat zkoušku brzdy, dát návěsti při mimořádném posunu a podobné věci, je dneska bohužel běžné. Ono "usmívání" se na cestující, jak jedině manažeři vyžadují, mimořádnosti v dopravě nevyřeší. A jedna hodina dopravního školení ročně, co prý čety mají, to nezachrání.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohumín!!!: bych byl trochu při zemi být Vámi.

Před vánocemi jsem jel švejkem z Prahy do Zdic. Seděl jsem v kupé hytláku, když cestou po tankodromu (zvaném trať 171), začalo při každém větším zhoupnutí třískat krajní okno na chodbě. Vystrašení cestující z přilehlých kupé upozornili pí.vlakvedoucí, že s vozem není něco v pořádku a tak se tato dobrá duše odebrala na představek hledat závadu. Upozornil jsem ji na příčinu hluku a doporučil okno uzamknout. Neveděla jak, tak jsem její kličkou okno zamknul sám.
Sluší se podotknout, že vlakvedoucí byla střídána v Berouně panem vlakvedoucím, mohl to být záskok na něčem, kde běžně nejezdí a tedy nezná.
Michal Drábek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 129.132.96.157
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:35:25    Odkaz na tento příspěvek  

Pražan, Poborskii, Apollo_17, Lexa:Karel, vozmistr z Prahy:
Díky! Takže v zásadě lenost, šlendrián a když už se někde snaží, tak jim ukradnou kabely . Potvrdili jste mi, co jsem si o tom myslel...
Bohumín!!!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.242.67.3
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:39:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ne,nuda fakt nehrozí,zato blbost, ta tady jenom kvete.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura je vůl, ale modropryžníci by od něj zasloužili vyprášit kožich. By pak konečně splaskli.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním, že ta "neznalost", co se týká chování se při mimořádnostech, nebo jinak složitějších situacích, se netýká jen vlakových čet, ale všech profesí. Výpravčí, který na JOPce neumí rozsvítit přivolávačku, vozmistr, který udělá brzdu i když nejsou otevřený kohouty mezi Lv a prvním vozem ...atd .... Ale za to nemůžou ti dotyční, ale i jejich nadřízení. Ti to, ale bohužel taky občas neumí ......Hlavně, že máme manuál QMS a certifikát ISO, nebo jak se to jmenuje .....
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Neznamy:Mám obavu,že pokud by se p.Jančurovi podařilo někomu vyprášit kožich,odnesou to v první řadě poctiví zaměstnanci dotčeného vyprášeného a následně cestující.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 20:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bohumín: Jinak ty dva příklady, co jsem namátkou uváděl, byli zrovna čety domovské stanice Bohumín
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 21:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský:
Psal jsem, že v 1:30, kdy zpožděná část ze Slovenska přijela do Břeclavi, byla ta část „včas” zrovna v Brně na hlavním (protože včas nebyla - měla +30).

Jenže ta náhradní 476 z Břeclavi odjela skoro včas +7, to zbývající zpoždění dostal díky poruše ZZ v Hrušovanech a Modřicích.

Dispečer O 11: Díky za info
Kapitán_stejskal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 21:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na alespoň že to o sobě víte, Bohumíne s třema vykřičníkama.
Bohumín!!!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.242.67.3
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 21:25:12    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: a nebylo to náhodou tak,že se vlakvedoucí ptala, jestli je dotyčná zastávka nebo stanice? A že byla z Bohumína, to víš jak?
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 21:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohumíne, Bohumíne!!!

Všude pracují lidé, omylní i neomylní. Pak ještě tací, kteří mají zájem o svou práci nebo chodí jen do zaměstnání. Je to všude stejné, v Bohumíně, Brně, Praze, ... .
Jsou vlakové čety, které si na Praha hl.n. v průběhu přípravy k odjezdu vyzkouší dálkové zavírání dveří - když to někde zlobí, zaběhnou dovnitř a za chvilku zkouší znova a obvykle se jim to povede rozchodit (znají základní fígle svých béček) a jsou čety, které jenom nadávají (a běhají). Jste přesvědčen, že je to v Bohumíně jiné?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 21:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bohumín: No, když má na rozkaze napsáno, že zastaví na zastávce XY .......co dodat. A že je z Bohumína ? Dneska zjistím i její telefonní číslo na služební mobil. Od toho mám v PC příslušné aplikace ..... jinak existují služební pomůcky, kde to je uvedeno .....
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 22:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohumín!!!: Co třeba IŠ?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11134
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 22:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zábavné čtení..naštěstí se nejedná o házení do stejného pytle!!:-)
!!! Nej track z letošní Transmission v O2 Aréně - http://www.youtube.com/watch?v=cmtbwqaIJsk :-)
Tak tohle je prostě super new track: Dan Stone - Harvest Moon
Bohumín!!!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.242.67.3
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 22:50:01    Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: Už se vidím jak v 16:08 přijede z ONJ Ex149 a já zkouším dveře Jo, Švejk přistavený v poklidu na 1A hodinu před odjezdem, tam to asi jde. Jinak lidi jsou všude stejný, ale tyhle základní věci, ohledně výpravy vlaku apod. snad známe všichni. Takže žádám místní šotouše at neplácají kraviny. Dobrou noc.
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 23:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale tyhle základní věci, ohledně výpravy vlaku apod. snad známe všichni.

Jednou mi kamarád popisoval, že měl ve stanici autorizaci a při ní asistoval mimo jiné ústřední KD Čapek (Nejvyšší kontrolor dopravy v zemi (ne výškou)) a říká průvodčímu, chci vidět krásné Téčko. Ten mu na to odpověděl, že Téčko dělá jen ve stanici kde je modrý výpavčí.....

Jiný příklad, výprava proti stůj, fíra dostal rozkaz, výpravčí to řekl i četě a nic. Prý proti červené nejedou. Nakonec si to po chvíli rozmysleli a po zavření žabotlamu se jeden ptá druhého, oni změnili D2, že to jde? (Já byl u toho jako cestující).

Nebo se jednou ptám čety při kontrole jízdenek na číslo vlaku. Jestli to je 5536 nebo 5596. Průvodčí ani nechtěla vidět jízdenku a vytratila se, jak pára nad hrncem a další půl hodinu, než jsem vystoupil se neobjevila. S dalším cestujícím jsme na sebe jen pokrčili rameny.

O Opavských četách a jejich umění číst, už se radši ani nevyjadřuji. Ještě že už do Luhačovic nejezdí.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8117
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. ledna 2011 - 11:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale modropryžníci by od něj zasloužili vyprášit kožich.

Jenže my se jen tak nedáme, bude bitka.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3421
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. ledna 2011 - 11:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, najdou se kusy. I když bych subjektivně řek že se situace mírně zlepšuje.

Největší borec co jsem zažil se mi jednou pokoušel vnutit pisné za lístek na kolo s tím že jsem si ho měl koupit u kasy. Ustal teprve v momentě kdy jsem ho požádal aby na tom doplatku bylo zřetelně uvedeno za co je neb bude přílohou stížnosti s výslovou žádostí o přezkoušky.

Jiná průvodčí v Radotíně při jakési mimořádnosti se nebyla štond dovolat z mobilu do Berouna (ne že by to nikdo nebral - bylo slyšet pípání "Beroun neexistuje"). Když jsem ji sdělil že ještě ráno existoval a ať to tedy zkusí po drátě z doprkanclu tak tam fakt odešla. Ne podchodem ale obcházela stojící žbt a pracně slejzala z dost vysokýho peronu.... Paní která se pídila po posledním spojení do Jinců jsem pro sichr našel na mobilu bus z Hořovic sám (ač to pak dispečeři pořešili pomocí R a čekání dobře).

Takže vůbec bych neměl iluze že se exot vyskytne kdekoli. A o tom že "se umí akorát usmívat na substrát" a nezná dopravní věci? Obvykle takovej kus nezná oboje...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 00:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč? Proč nemůžou ČD podávat aktuální informace z provozu? Jendoduše, R 856 stojí pro poruchu HV v Poděbradech. Cestující si musí počkat další hodinu na následující R 964. Podle ČD se nejdená o poruchu vozidla, nejedná se totiž o nic. (jen o hodinu na hxxxo) Děkujeme.
Pavel78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 01:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ferda20:
210 -
Chtěl bych stát v Klínci a čekat tam na NAD :-)
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 09:38:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Ferda20" = 564:
Předpokládám, že ten "seznam pravděpodobně dotčených vlaků" je dílem Vaší tvořivosti, protože takovou pitomost by snad ani ČD skutečně zveřejnit nemohly: silně mi totiž připomíná tu známou větu vkládanou vtipálky do některých vynucených debilních referátů, znějící zhruba ve smyslu "kdo to dočetl až sem, ať se mi přihlásí a dostane flašku" - a v kladném případě se tedy hlásím ...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 09:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: nedávno se tu někde řešilo že do Klínce nikdo nejezdí, tudíž tam ani nikdo nemůže stát
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 12:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je hodně dobrý:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/kralovehradecky/clanek. phtml?id=689428
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 16:08:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel78 : Chtěl bych stát v Klínci a čekat tam na NAD - autobus NAD zastavuje "ve vsi" ... Pravda, jak se to případný cestující na zastávce dozví ...
Takových míst je ovšem víc, třeba zastávky Petrov u Prahy nebo Petrov-Chlomek
Roman111
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.96
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 17:26:09    Odkaz na tento příspěvek  

EC 111 projela stůj......

Já Grygovem projížděl chvilku před tou 111, byla tam mlha jak , viditelnost tak na 50 metrů.....
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 18:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak může v dnešní době někdo projet vjezdové návěstidlo na 1. traťové koleji od konce trati, mlha, nemlha? Nechci domyslet následky...:/ Ještě v takovém rychlém úseku.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 18:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Ten seznam dotčených vlaků neni moje práce. Co tam bylo uvedone (všechny údaje) jsem zkopírovar a vložil sem, nic jsem nedopisoval.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 18:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by spíš zajímalo,proč tam dostala 150 minut.Chudáci cestující.Jo,jo,zlaté časy,dýchlo se a jelo se.Jak si to pak chlapci vyřešili,to už nikoho nezajímalo.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 979
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp:
Nemyslím, že to byl zrovna padák.Dlouho se vyšetřovalo, čekalo na vystřídání.Ale to se jen domnívám.:-)Třeba to je celé jinak.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:15:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Ferda20" = 565:
Díky za informaci - pak tedy zbývá ještě možnost, že si legraci udělal někdo z dispečerského aparátu: nedovedu si představit, že by takovou hovadinu napsal někdo neúmyslně = omylem ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 20:01:12    Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert : Jak může v dnešní době někdo projet vjezdové návěstidlo na 1. traťové koleji od konce trati, mlha, nemlha?

Jak může v dnešní době někdo vjet s autem na přejezd při činnosti světelného výstražného zařízení nebo při stažených závorách ... ?
*****
K dlouhému pobytu v Grygově - byla-li na kolejích viditelnost cca 50 metrů, pak stejná viditelnost byla i na silnici. Našel-li se nějaký silniční dobrodruh, který vezl vyšetřovatele, tak jistě jel rychlostí přiměřenou viditelnosti, nenašel-li se, tak tam asi museli jet vlakem ...
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 20:26:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestující čekali 40 minut na přestup na 221.
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 21:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>>>Zikmund
Ovšem auto nemá návěstní opakovač.
xxy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.69
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 09:36:54    Odkaz na tento příspěvek  

Smutná zpráva.Nevím kam to zařadit,ale na K-report chodí hodně lidí z řad nádražáků.
Zemřela známá postava - Milan Chotetický - bývalý strojvedoucí v Praze a Ústí n.L.,bývalý strojmistr a v poslední době největší výpravčí v Dolních Beřkovicích.
Trumbera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 7-2010
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 11:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...skvělý elektrikář, truhlář, zkrátka všestranně šikovný člověk. Čest jeho památce.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 11:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám nejradši, když si můžu dát nějakou hotovku za pár korun. Již nám zkončil Maďar ve Vraném nad Vltavou na nádraží. Nebyl problém mu zavolat, udělal nám jídlo do krabičky za 50 Kč a to byla porce, že by se z toho najedl celý vlak a ještě by zůstalo. Když vám řeknu, že mi dal půlku šišky knedlíku, zelí a masa tak půl kila, to vše za 50 Kč, tak tomu neuvěříte. Bohužel už musel předat bufet nanádraží. Teď tam vaří dvě holky, bohužel mají neděle a pondělí zavřeno, což je škoda, ale už to není Maďar. Kdo jste ho znali, tak mi to jistě potvrdíte...
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 980
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 12:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je smutná zpráva dne:-(Ještě nedávno jsem s nim mluvil po telefonu.Budiš mu země lehká.Teď vypravuje vlaky železničním nebi.Tam se má dobře.ČEST JEHO PAMÁTCE.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8154
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 16:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda Milánka. Byl to takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu a neúnavný nezmar.
MKV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.5
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 16:20:06    Odkaz na tento příspěvek  

Milan byl skvělej člověk,kamarád.Pomáhal s elektrikou,instalateřinou a hlavně nábytkem který nás všechny přežije.Milane zůstalo tu po Tobě spousta krásných výrobků,které nám Tě budou připomínat.Díky a měj se tam nahoře líp
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8159
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 18:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak může v dnešní době někdo projet vjezdové návěstidlo na 1. traťové koleji od konce trati, mlha, nemlha?

Mluví z vás naprostá nedotčenost realitou a hlavně praxí fíry. Jde to jako prd. Kór na osobáku, nebo rychlíku, kde je snaha dodržovat GVD.
Subrik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 19:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add. Xhost: S mrazem to nemá co dělat.Tady je severní zhlaví částečně vyplé,částečně bez drátů a něco je pod proudem.Do toho se povolí výluka 1.TK z Adamova do Židenic,kdy se jezdí přes Majlont a strojvedoucí EC se nevyzná v hromadách stahovaček a urve sběrač.Má slovenskej mobil,takže se mu nedá dovolat,na GSM-R nereaguje a TRS nemá.Tož tak.
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 00:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Subrik: tož když sa to podá takto, tož průůůůůser...
(já měl kliku, že jsem se dnes na výlet do Blanska vydal místo vlaku autem...)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 13:47:44    Odkaz na tento příspěvek  

Zutý_petr : to máte sice pravdu, ale před přejezdem jsou tři "vzdálenostní" upozorňovadla na přejezd a až na několik výjimek, které stály život lokomotivní čety (jižní Slovensko "někde u Galanty" a snad i jižní Čechy) se nestalo, že by řidič silničního vozidla vjel na přejezd za mlhy, ale za standardní viditelnosti ... podle zákona je řidič povinen jet takovou rychlostí, aby při dohlednosti jakou má mohl vozidlo zastavit před překážkou. Jinými slovy - pokud bude taková mlha, že neuvidí na "vzdálenostní upozorňovadlo", tak nemá pokračovat v jízdě ...
Strojvedoucí ovšem jet MUSÍ ..., na rozdíl od pilota letadla, který nejenže nemusí, ale NESMÍ přistávat ... pokud to riskne, dopadne jako jisté letadlo loni ve Smolensku ...
Pamatuji dobu, když do Karlových Varů jezdily libeňské Ganze, kde žádný opakovač jednak nebyl, jednak kódování bylo jen na části trati, se za (tehdejší) severočeské mlhy, kdy nebylo na návěstidla vidět, se jelo desítkou ... případné najetí na konec předchozího vlaku touto rychlostí by mělo za následek relativně malé škody ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 14:44:57    Odkaz na tento příspěvek  

Subrik : strojvedoucí DKV Praha vezoucí vlak 73 má skutečně jen služební slovenský mobil (použitelný na 279/278), takže se mu nedá dovolat ?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11138
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 16:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I ve směně kdy jsem byl já jako vytlačující v Majlontě se pár lidem stalo, že to zvedli jinde...je to tam pěknej chaoz..naštěstí to bylo bez nějakých výsledků..a příčim bylo několik..stojí to tam za houbelec a máme prej vystaráno ještě cca na tři měsíce než to bude zase v cajku:-(
Takže jestli jsem to dobře pochopil tak to tam zase někdo poškubal??No to tam muselo být vskutku veselo...:-(
!!! Nej track z letošní Transmission v O2 Aréně - http://www.youtube.com/watch?v=cmtbwqaIJsk :-)
Tak tohle je prostě super new track: Dan Stone - Harvest Moon
Pan_zababa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 17:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucí slovenských vlaků má služební mobilní telefon, na který se lze dovolat z drážní sítě přes předvolbu 902...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8183
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 18:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucí slovenských vlaků má služební mobilní telefon, na který se lze dovolat z drážní sítě přes předvolbu 902...

Jakýkoli náš (český) strojvedoucí má ve službě služební mobil, jehož čísla jsou pro osobní dopravu dohledatelná chytrým výpravčím v programu EDO ve služebním počítači (stejně tak i vlakvedoucího).
vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 19:08:19    Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Nebo v portálu PARIS...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 19:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vozmistr: jenže do portálu PARIS asi moc výpravčích přístup mít nebude, narozdíl od EDA
vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 19:21:39    Odkaz na tento příspěvek  

Havrrysák:To je pravda.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3344
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozmistr: Tak to pochybuji. Já se dostanu ke sčítání, odměnám, jízdence, popkám a unipokům, ale čísla na strojní čety v tomhle portále asi nejsou.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59508
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 21:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražky přesunuty: https://www.k-report.net/discus/messages/28/37980.html
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 22:22:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp: Tak nevím na jaký PARIS chodíte vy, ale je tam u každého vlaku personální obsazení od RCVD a DKV včetně mobilních telefonů.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11159
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 22:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Jak si myslel větu co si uvedl někde na FB snad či co to je?
Vlakuška by měla být asexuální, jinak jí někdo na WC vojede
Jakože kdyby nebyla, že skočí s kdekým?
!!! Nej track z letošní Transmission v O2 Aréně - http://www.youtube.com/watch?v=cmtbwqaIJsk :-)
Tak tohle je prostě super new track: Dan Stone - Harvest Moon
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8191
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 23:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nic, co jsem napsal tady, nikde jinde neuvedl, to nějaký aktivní blb odsud na Fejs umístil. Mně na to upozornil jiný odsud.

Myslel jsem to tak, že když ty kočičky budou navlečený do moc sexy šatiček, bude je opruzovat kdejaký úchyl. Aby pak v nočním vlaku nedopadla jako ta naše výpravčí, kterou v kupíčku dva hajzli znásilnili a dodnes je nikdo nechytl. Uniforma má být prostě střízlivá.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11162
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 02:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Aha tak to bezesporu...
!!! Nej track z letošní Transmission v O2 Aréně - http://www.youtube.com/watch?v=cmtbwqaIJsk :-)
Tak tohle je prostě super new track: Dan Stone - Harvest Moon
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 03:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není ve zvyku z pečlivosti a když se to stíhá, vyměnit si společně s vlakošem telefonní čísla na dobu "spolupráce" v konkrétním vlaku? Mně by to nedalo a pídil bych se po něm. Když se ucpe hadice nebo stane něco jiného a v dálce vidím dvě žluté, tak než by mi někde vyštrachali správné číslo abych si zavolal o stržení záchrany, už by se vlak válel na boku.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 09:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ml636: pokud je mi známo, tak když nám dávají vlakvedoucí papíry, tak chtějí prozvonit a jejich čísla máme na bržděnkách, takže s tímto bych problém neviděl. Apropo, na služebních číslech mame roaming.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8194
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 09:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není ve zvyku z pečlivosti a když se to stíhá, vyměnit si společně s vlakošem telefonní čísla na dobu "spolupráce" v konkrétním vlaku?

To je běžná praxe. Ale mohl bys mi říct, jak fíra může napadené vlakušce pomoct, když to táhne mašinou a sviští 140 někde mezi poli?