K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. února 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. února 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1641
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 09:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, pokud je mi známo, tak občas jezdí policejní doprovod a nebo tam má ještě kolegu, protože pochybuju, že by jezdili v jednom....
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8195
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 10:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože pochybuju, že by jezdili v jednom....
Třeba na chebských rychlíkách (5 vozů) jezdí v 90% jen jeden vlakoš.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 10:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn: Jo, já na Vás uplně zapomněl, máš pravdu, taky jsem u vás na Děčín najížděl E1....
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Doktorkroupa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý poznatek ze včerejší noční směny. Zřejmě z důvodu úspor se nesvítí na peronech zastávky Polanka na Odrou a Jistebník (dál nevím končil jsem ve Studénce) a je to opravdu důvod k obrovské radosti a smíchu se tam trefovat v mlze jaká byla včera. Nehledě na bezpečnost cestující veřejnosti. Divím , se že tam žádný z těch panáčků neupadl
T 466 0007
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8196
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktorkroupa:
Jojo, neosvětlená zastávky v tmě a mlze, to je lahůdka pro fajnšmekry. U nás je potmě dosti často Záluží u Hněvic (opakované výpadky jištění osvětlení peronů). Trefujeme se tam s ešusem ze 140 (od Hněvic ze 130 km rychlosti).
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn: To tam nemáte AVV???
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8198
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V úseku Roudnice - Vraňany, kde se tato zastávka nachází, nikoliv.
Jo, ještě jsou dobrá bojovka Horní Počáply od Hněvic (zde se začíná ze 140 brzdit v oblouku) a Cítov od Beřkovic. Přijde mi to tam od té tabule před zastávkou nějaké kratší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem slyšel, tak by se to mělo dodělávat...
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Při volání o pomoc před/při napadení by to problém byl, nějak účinně a včas pomoct, to jo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8199
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 11:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem slyšel, tak zrovna tenhle úsek je v plánu až jeden z úplně posledních, jestli vůbec. Prioritu má Vysočany - Lysá - Nbk.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 12:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No údajně tam toho tolik nechybí, další věc je, jestli budou vůbec peníze na to, aby se Vysočany-Nymburk vůbec dělalo.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
adr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.69
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 01:40:53    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,zdá se ,že máte v telefonech guláš.Takže roaming má většina šluž.mobilů a strojvedoucí ze Slovenska donedávna na našem území neměli roaming.Jak to vypadá od nového GVD nevím.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 18:54:03    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Ostravanu při nástupu do vozu I.třídy vítala cestující stevardka.
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 01. února 2011 - 22:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Nevím jestli to tu už neproběhlo ale tady je vysvětlení:
http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-9497/
TrainWeb - železniční fotogalerie ==> http://trainweb.cz
Sdružení přátel železnice v Chotěboři ==> http://spzch.wz.cz
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 10:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová návěst: Stůj a umýt okna!
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 22:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlovice - Lipová u Chebu, výpadek ZZ v celém úseku (DOZ), zavedena NAD, zjištěn poškozený kabel firmy ČDT spadlým stromem, vliv: analýza JŘ, od 10:38 do 13:50

Chápu to správně, že je tam kabel DOZZ tažený vzduchem?!!

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 23:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některým údajům ve Vašem příspěvku sice nerozumím,(PZ č. 24,AJŘ 10:38-13:50),ale jsem tam domorodec,takže:V úseku Pavlovice-Planá u Mar.Lázní se normálně nejezdí,je tam zaváděna náhradní doprava jednou 810,řízená výpravčím v Plané,neboť ŽST Pavlovice není v zimě přístupná autobusem. Pavlovice-Svojšín probíhá nepřetržitá výluka,ale za Planou směrem do Chebu už je DOZ z Plzně. Takže ten kabel je pravděpodobně provizorium.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3219
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 23:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten kabel opravdu není provizorium.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 23:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: Prispěvek jsem upravil, aby byl srozumitelnější.
No doufám, že to je jen provizorium, jinak by to byl pěkný šlendrián.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 09. února 2011 - 02:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je vůbec úspěšný ten stipendijní program "ČéDés" máte někdo přehled? Jednou jsem to někde rozklikl a ty výhody které nabízí, mi připadají v dnešní době jako z jiného světa. Studenti čédés se mají pod ČD dobře, škoda, že už se toho nemůžu zúčastnit. Asi pak pro dotyčné záčky budou i jiné výhody jako mají lidi nasypaní odevšad z personálních agentur.

Teď jsem byl docela v šoku, když prý na tramvajový kurz byli v Praze vybráni Slováci, které dodala personální agentura a původně přihlášené i dlouho sloužící vyškrtali. A prý to přišlo shora. Asi někdo potřebuje dát do papírů úspěchy agenturistů.
Další várka na tramvajový kurz má zase být plná lidí, které to nebaví, nechtějí to a děsí se něčeho co by mělo jet rychleji než 810. A na skutečné zájemce se zase nedostává. Podle čeho ty lidi to pražské depo vybírá, to mi hlava nebere. Kdo chce naftu, je nacpán do tramvají, kdo chce tramvaje, nemá šanci jít z nafty...
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Středa, 09. února 2011 - 09:37:56    Odkaz na tento příspěvek  

Výběr do kurzů E1 je podle zásluh. Čím víc mašin zkurvíš a vobuješ, tím máš větší zásluhy. Někomu na to stačí půl roku, jinému to trvá například dvacet let. Jak jednoduché a prosté. Víc za tím netřeba hledat! Kdo asi bude ty vlaky vozit když ne Slováci. V Praze je vyškolí a v Bohumíně na pražských mašinách budou jezdit. Mají to ze Slovenska do Bohumína rozhodně blíž než do Prahy!!!
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 10:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:Naposledy jsem tam byl v půlce prosince. Pod vrstvou sněhu žádný kabel vidět nebyl,stožáry tam také nebyly. Svojšínský výpravčí mi říkal,že je to provizorní. Nějaký kabel,strčený v husím krku jsem na podzim viděl v Pavlovicích,k čemu byl dobrý nevím.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8262
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 10:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výběr do kurzů E1 je podle zásluh. Čím víc mašin zkurvíš a vobuješ, tím máš větší zásluhy.
Zdá se mi to, nebo slyším výlev ukřivděného, co se do kurzu nedostal?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 09. února 2011 - 11:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak: Proč si je teda neškolí Bohumín a všechno musí jít přes Prahu (která to počítám platí ze svých prostředků), a pak se na lidi z domovského depa nedostává?

Čím víc mašin zkurvíš a vobuješ, tím máš větší zásluhy
Taky mi to tak připadá.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 12:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremák :Není pravda, že Praha vychovává strojvedoucí pro ostatní depa
}Bohumín má svých lidí dost, ti kolegové ze Slovenska jsou určení pro Prahu a proto si je taky Praha vychovává. Ti co jsou určení pro další depa tak se zaškolují v těchto depech.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Středa, 09. února 2011 - 13:07:44    Odkaz na tento příspěvek  

Lipan z coridy: Tak to jsem asi slepej a hluchej = a musím tudíž vrátit papíry pro zdravotní nezpůsobilost! Už v Praze byli tací Slováci, kteří se v Praze vyškolili a následně odešli do Bohumína nebo Přerova. Kdyby to tak nebylo, tak to ani netvrdím. Vím o dalších Slovácích, kteří to tak chtěj udělat taky, protože DKV Praha na řadě 151 až na pár vyjímek prakticky nejezdí. O výkony depo Vršovice-ONJ nebo Vršovice-Praha hl. mladí nestojí!
Drn: Já o smetákové výkony zas ažtak nestojím, kdyby záleželo na mně tak bych nejraději jezdil na řadě 498.1. Vůbec nejsem ukřivděnej, jsem spokojenej s tím co mám a znám. Jsou kolegové, kteří se na smetáky nedostali celou kariéru a bez mindráků si dnes užívají důchodu.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 14:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kremák : Ale to je pak problém DKV PRAHA že si je nechá odejít, má si to nějak ošetřit
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8264
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 16:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipani a krémáci:

Já si naopak myslím, že tentokrát do DKV Praha ošetřeno má.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 17:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn Já si to myslím, že to má, ale proč to neměli před tím?
Pak někteří závidí ten smeták na KMV a hledají příčiny proč tam nejsou oni. Myslím si že není co závidět.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 17:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak 432: Tak pán by chtěl na "jedničkovýho" albíka? Jo vlastně asi joo,co? Na 22 se nechytáš,pták je taky pryč,tak buď rád na čem jezdíš teď (to jsem byl překvapen ,kam jsi to až zpátky dotáhl). Aneb přes Libeň a ježdění pod "Klausem" pád až do hlubin ONJ a nyní zpět mezi "elitou".
A neprovokuj tady ty "tramvajáky"-víš jak říkával metodik Lízač ,že na ně působí to elmg.záření
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8269
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 19:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale proč to neměli před tím
Asi proto, že byli moc důvěřiví.
ad kurzy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.210.249
Odesláno Středa, 09. února 2011 - 23:10:13    Odkaz na tento příspěvek  

Kurzy E a spol: Hoši, je to úplně jednoduchý, jak je to teď nevím, ale vždy si tohle rozhodovalo vedení podle "zásluh" (občas protekce) po konzultacích s KV. Pokud někoho mzí, žě byl vybrát ten či onen a ne on, není nic jednoduššího, než kontaktovat např. firmu DVI a.s. a zaplatit si kurz z vlastních zdrojů. V České Třebové nebo i v jiném místě konání kurzu budou jen rádi (kšeft je kšeft) a za nějakých 20-30tis CZK a měsíc dovolené či neplaceného volna máte kurz spláchnutý a nemusíte furt někde žadonit. Jenže to je pochopitelné, to nikomu nevoní, každý by to chtěl mít zadarmo. No a pak si můžete udělat zácvik privátně a ve volnu u někoho, kdo ty zelený má a když vás pak ČD na vysněnou "dvojku" stejně nepustí, můžete jít jezdit támhle k ODOSU s bobinou. Vím o takových lidech.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 03:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což o to, Praha nemá těch Banánově-Gorilích výkonů zase až tak málo, pak jsou tam ještě velmi příjemné Budějovice a Plzeň se spoustou volna, Pendolýnáří mají taky pár Banánů, nebo aspoň měli. Jenže tohle se neodehrává ve Vršovicích, tam už tramvaje nejsou, pohodové Hradce jsou už minulostí a ty Nymburky s Bastardem nevím jestli zbyly... Takže proto je logicky nedostižitelné ve Vršovicích dostat se na "vršovické Dvojky".
Zbyli dobří vojáci Švejkové a Tanvaldy - oboje elitní výkony spíš spěšně-osobáckého charakteru, pro zlatou střední cestu je Pacifik do Čerčan a Atlantik do Dobříše.

Zaplatit si to člověk může, to nepochybně, ale proč to dostala zaplacený a) skupina přijatá doslova včera pracovní agenturou b) druhá skupina, která to nechce (a tak nějak vrabci štěbetali, že vybraní jedinci měli vážné problémy už i se Šukafonem)? Proč by si to měli ze svého platit lidi, co na to chtějí, jsou tam léta a jsou předpokladem pro úspěšné výkony?
V čem bude těch 20 nebo kolik Slováků a agenturníků na pantografech lepší, než ti co byli z kurzů vyházeni aby jim udělali místo... Že by se těch původních někomu zželelo kvůli těm skákavým šichtám na eSkách, tomu snad nevěří ani císařova dvorní bláznice!?
Na střídačkách a posunech za Vršovice, nebo na rozmláceném Pacifiku je to snad lepší?

No nic, nebudu do toho zpoza plotu vrtat, jenom mě to prostě překvapilo.
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 09:24:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636
Všechny příjemné Plzně od grafikonu vozí pouze Plzeňáci! Ve Vršovicích zbylo příjemné E střídání, kdy se za 12ti hodinovou směnu lze svézt i na deseti a více tramvajích. I na těch "Dvojkách". A že někdo z "mladých" chce nebo nechce? Všichni byli nabráni na panťáky! Protože nosný program Pražských dep je a bude příměstská doprava. Tak to prostě je.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1683
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 09:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, buďte v klidu. V Praze půjde každý dřív nebo později na E1
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8278
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 09:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pak jsou tam ještě velmi příjemné Budějovice a Plzeň se spoustou volna
Naprostá kravina. Tam nejezdí ani jeden pár.
Zlinskyexpres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 09:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento dotaz jsem posílal na GŘ ČD, ale samozřejmě mi nikdo neodpověděl: Dobrý den, obracím se na Vás s několika dotazy, které se týkají
osobní dopravy, respektive akustických a vizuálních informací v
konkrétních stanicích:

1/ Ve stanicích Praha hl.n., Praha-Libeň, Praha-Masarykovo nádraží,
Ostrava hl.n., Pardubice hl.n., Kolín a v mnoha dalších je před
jednotlivými hlášeními spuštěna znělka. Proč to v některých
stanicích jde a v některých ne, nebo je spuštěn jen strohý gong? Mám
na mysli např. stanice dálkově řízené z pracoviště Přerov, tedy
Studénka ... Hranice na Moravě ... Hulín ... až Hodonín? Nelze v
těchto stanicích zavést třeba znělku "Kdyby byla Morava..", tak jak
to bylo dříve?

2/ Ve stanicích Studénka, Suchdol nad Odrou a Hranice na Moravě jsou
u téměř všech vlaků os. dopravy v hlášení uváděny i nejbližší
přípoje a při průjezdu či příjezdu vlaku podél/k nástupišti jsou
cestující upozorňováni na nepřibližování se ke koleji na kterou
vjíždí vlak, respektive ustoupení od hrany nástupiště podél kterého
projede vlak, ale ve stanicích Hulín, Otrokovice, Staré Město u Uh.
Hr., Moravský Písek a Hodonín, které jsou dálkově řízeny ze stejného
pracoviště a které mají stejný informační systém, nejbližší přípoje
nejsou hlášeny nikdy?

3/ Je možné ve stanici Praha hl.n. včlenit do databáze vizuálních i
akustických informací u vlaků směr/ze směru Luhačovice/Veselí nad
Moravou/Zlín střed/St. Město u Uh. Hradiště i stanici Hulín tak, aby
tato stanice byla zobrazována a hlášena, stejně tak jako to bylo
dřív, kdy ve stanici Praha hl.n. fungoval systém Solari? Stejně tak
dřív byla a nyní už není stanice Hulín hlášena a zobrazována ve
stanicích Pardubice hl.n., Přelouč, Choceň, Česká Třebová a Zábřeh
na Moravě, naopak nově či dlouhodobě je stanice Hulín včleněna do
informací ve stanicích Praha-Libeň, Kolín, Olomouc hl.n.

4/ Jde stanice Hulín včlenit do vizuálního informačního systému /na
obrazovkách LED/ ve stanici Přerov?

5/ Je možné ve stanicí Přerov upravit pravý informační panel ve
vestibulu tak, aby šly vidět všechny informace a ne jen část?
Příklad: místo Olomouc hl.n. je vidět jen omouc hl.n., místo Brodek
u Přerova je vidět jen rodek u Přerova, místo Bohumín je vidět jen
ohumín atd.?

6/ Je možné ve stanici Kroměříž včlenit do akustických i vizuálních
informací o příjezdech vlaků ze směru Ostrava hl.n., Frýdek-Místek,
Frenštát pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Bystřice pod Hostýnem a
Vizovice i stanici Hulín?

S pozdravem Mirek Chmela, Přerov


(Příspěvek byl editován uživatelem zlinskyexpres.)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4426
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 10:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budějice (přes Tábor) a Plzeň už Pražáci nejezdí.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 10:48:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jezdí na dvojkách do Ústí, né?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 12:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkný... takže další dvě pohodovky v kelu... no zase prý přibyla Žilina. A asi to Ústí...
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 9410
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 15:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je vůbec úspěšný ten stipendijní program "ČéDés" máte někdo přehled?

Jo, já bych ti k tomu klidně něco řekl, ale...

Není to tak slibné, jak to na první pohled vypadá. Inu, marketingový tah...
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 704
Čiernohronská železnica » čHž
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 15:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zlinskyexpres:Můj názor.
Lidi nejsou blbci a když někam cestujou, tak si snad zjistí čím v kolik a kde přestoupit. Stačí číslo vlaku, směr a je toho až dost. Na víc nechápu, proč by se měla hlásit každá stanice. S tou znělkou je to taky zbytečný dotaz. Není to snad jedno co tam zazní? Ty se asi hodně nudíš co??
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 9413
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 17:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale samozřejmě mi nikdo neodpověděl:
Jo, to jsem si taky všiml. Inu odpovědět na stížnost je povinnost, na dotaz, radu nikoliv.

Lidi nejsou blbci
Omyl! Jsou! To je ten problém. Navíc si taky myslím, že informační systém je tam z toho důvodu, aby mi podával informace. K čemu mu je částečná, neúplná informace? K hovnu.

Třeba někdo cestuje tam, kde v životě nebyl. Čím se bude řídit ? Smerovými a informačními tabulemi. Takže já si naopak myslím, že by se tam měly ukazovat ÚPLNÉ podstatné informace.

Nicméně, že se v Přerově neukazuje první písměnko bych nehrotil. Spíš upozornil pokladní,či výpravčí -> který to pošle výš.
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 704
Čiernohronská železnica » čHž
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 17:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Šari: Někde jsem četl, že hlášení, které je ve stanicích je naopak přesyceno informacemi, že by toho mělo být naopak méně. Vem si takové hlavní nádraží, jak dlouho vydržíš vnímat hlášení co se ti říká? Směrové tabule budiž, není už naštěstí doba pragotronu, kdy se vymňovali štítky, ale je doba digitální, tak v tom bych problém neviděl. A že není možné se dočkat odpovědi??Zcela normální jev ne??
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 18:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

heh, má to někdo starosti... :-)

Mně by bohatě stačilo aspoň to, aby nejezdly hygienicky závadné křápy a rozpadající se vraky (hm, ale to by nebylo s čím jezdit na 170...)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8281
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 18:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jezdí na dvojkách do Ústí, né?
To sice jó, ale hodinově to ztrátu výkonů na Plzeň a Budějice nevyrovná. Do Žiliny mají dva výkony, se spaním v Bi.
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 18:50:09    Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč si dělat papíry na tramvaje že? Zlatá lokálka na Dobříš. V pauze zajít na oběd na Prachandu, to je život, a ne se někam pořád honit.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8284
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 19:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč si dělat papíry na tramvaje že?
Až ty prdelky pozavírají, bude každý rád, že má ty tramvaje.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 19:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, kdyby nebyla pacifická tak rozmlácená a plotny nelítaly z páteře ven, to by bylo hej... Já si taky říkám, jestli není pod Prahou lepší se na ty tramvaje vykašlat. O "metro na povrchu" na ONJ nestojím, to spíš zvolit cestu většího dojíždění do Čerčan na mojí "domovskou" 212. Máme my pražáci štěstí, podle mého je to jedna z nejlepších lokálek v ČR a přitom skoro dálkovka. Projede se čtvrt republiky, vyhlídková trať, dost pohodoví cestující, klídek, bez stresu. Určitě je lepší, jak dolní pacifik. Šukafonům to sedne, žádné přehřáté převodovky a motory jako na Dobříšce, pomalých před přejezdy přiměřeně, lesní úseky i v létě bez výhně, ve Světlé dobrá pauza, cestou taky... Co nesnáším jsou vlaky (autobusy, lodě, cokoliv...) s jízdní dobou 5 minut a obrat. Tady se tuším udělá jeden pár, možná dva a je po šichtě - paráda!

Plzeň a Budějce byly vyhlídkovky na tramvajích. Jsou to pěkné tratě, dejme tomu i po těch "optimalizacích". Zato ten sever, sice se tam dá kus cesty letět za 140+, ale jiho/západočeskou scenérii to tolik nevyrovná. Aspoň že tam je autoblok.

Na Pacifikách je problém, že tam všude po 17 hodině totálně zhebnul pes a co si člověk nezabalí na šichtu do tašky, to nemá. V tomhle jsou lepší konce ve velkoměstech.
------------
Drn: Tyhle dvě prdelky určitě nezavřou! Možná Dobříš, ale Čerčany ne. A Světlou už vůbec ne - turistický ruch a ten vlak je tam často jediná možnost, jak se dopravit bez pořádné okliky.
Už vidím ty zástupy klevetících osadních drben, jak se s taškama cpou do autobusů. (a nepřestávaj klevetit)

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
nereg. host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.15.238
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 20:24:19    Odkaz na tento příspěvek  

A proč to každej tak hrotíte nějakej kurz nebo nekurz, až to bude podnik potřebovat, tak vás tam pošle. Když nepotřebuje, proč by to toho investoval... Kdo si to chce cálnout sám, dobrovolnosti se meze nekladou. Ale jen debil bude investovat do někoho, koho na tramvajích nepotřebuje. (příkladem jsou třeba strojvedoucí 00/S (ty musí být přednostně využiti na kasičce) , nebo v těch depech, kde široko daleko není trolej-třeba Liberec). A pokud vám vadí, že v Praze budete jezdit jen s paňťákem (vím, že to tak je), tak jste tam neměli chodit a měli jste si vybrat to depo, kde jsou "lepší" výkony na vašich oblíbených řadách.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 20:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s jízdní dobou 5 minut a obrat

tož si představ profesi liftboye
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 20:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož se projeď v Praze linkou 148, tam jsem si jako liftboy připadal. Nahoru a dolů, 5 minut. Liftboye možná, ale jedině na Eiffelovce, nebo na Empire State Building.:D
K hovnu.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.233.30
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 22:47:40    Odkaz na tento příspěvek  

Šari Moderátor Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 17:17:03 :"Jo, to jsem si taky všiml. Inu odpovědět na stížnost je povinnost, na dotaz, radu nikoliv."

Nemáš pravdu, vyhláška 150/58 UL(UV) dosud nebyla zneplatněna a plně nahrazena. Ovšem na druhou stranu taky neobsahuje žádné sankce za její nedodržení. Vymahatelnost je tedy individuální a sporná podle nálady soudu v případě evenuelní žaloby.

Šari Moderátor:"...K hovnu."
Přesná vizitka. Co umíš?.
K hovnu.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.233.30
Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 22:59:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, ty se projeď 141 okolo čerňáku. Jednou doprava a podruhé doleva, aby se ti netočila hlava. A takhle hezky celou šichtu.
Nebo už snad jdeš do dubnového kurzu metra?
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 23:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: "... je naopak přesyceno informacemi, že by toho mělo být naopak méně"
Svata pravda. Ta desna baba na Hlavaku mele skoro nepretrzite. Nez odrika seznam stanic, odkud co prijelo a kam to pojede, dalsi dva vlaky jsou pryc... Dulezite informace zaniknou, protoze po deseti minutach uz to nikdo nevnima.
Utúlien aurë...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8286
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 01:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:
A co třeba takovej Burj Khalifa v Dubaji?
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 17:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad K hovnu.
Nemáš pravdu, vyhláška 150/58 UL(UV) dosud nebyla zneplatněna ...

Nařízení vlády č.370/2005 Sb., zrušení vyhlášky o vyřizování stížností, oznámení a podnětů
§1 Vládní vyhláška č. 150/1958 Ú. l., o vyřizování stížností, oznámení a podnětů pracujících, se zrušuje.
§ 2 Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2006.

Předseda vlády: Ing. Paroubek v. r.
Ministr vnitra: Mgr. Bublan v. r.

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/108 21/.p/8411?PC_8411_l=370/2005&PC_8411_ps=10#10821
K hovnu.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.233.30
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 17:36:18    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11, no vidíš, jak lehce něco unikne mezi prsty. Dík za info.
Ty povinnosti tam ale asi zrušeny nebyly a spíše se jednalo o kosmetické odstranění neaktuálního socialistického výraziva.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 18:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě máte problém s pochopením psaného textu. Tak znovu - §1 Vládní vyhláška č. 150/1958 Ú. l., o vyřizování stížností, oznámení a podnětů pracujících, se zrušuje.

Jestliže je něco zrušeného, tak to neplatí. Kdyby se něco vypouštlo nebo upravovalo, tak by tam bylo napsáno něco ve smyslu "§1 Vládní vyhláška č. 150/1958 Ú. l., o vyřizování stížností, oznámení a podnětů pracujících, se mění takto: ..."
K hovnu.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.146.68.13
Odesláno Pátek, 11. února 2011 - 19:40:26    Odkaz na tento příspěvek  

Problém s chápáním psaného textu máš nejspíše ty, Johny11, přečti si znovu pomalu a pozorně první řádek.
Jinak si můžeš projít zpětně tři poslední zákoníky práce, abys viděl, jak dlouho se ještě v nich drželo výrazivo sockliky, přestože se jednalo o údajně nové zákony a ne pouhé úpravy.