K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. července 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 14. července 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 12:08:25    Odkaz na tento příspěvek  

Nespletl se někdo o nulu? Místo 200 nových lokomotiv ze Škodovky jen 20 kusů (ř. 380) - to je snad jisté.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 13:47:21    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: jen aby nový pán ministr nevzal červený hrubý fix a RailJety neškrtl, protože on se tím vozit nebude.
Takže opce můžou prodlužovat, jak chtějí a stejně možná marně.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2383
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 22:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: To raději ať škrtne těch 11 RegioNov.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 17:46:57    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : jistě, čas = 0 Kč, neb sváču i kafe v pohodě udělám při sledování zpráv v TV, k tomu nepotřebuji dřepět ve fotelu ...

Mladějov & Honzasl : proč kolenovrt & paštikář - vím, co si dělám a hlavně podle své chuti ... dvakrát jsem byl ve vybraném ECčku poctěn kelimkem bezplatné kávy (výroba ve WR), za který se jinak účtuje 39 Kč ... podobným produktem bych si nedovolil pohostit ani svého úhlavního nepřítele ... pravda, darovanému koni na zuby nehleď ...

Lexa_karel : do WR se voda plní naprosto stejně ... konec konců ono to tak funguje i v zahraničí, akorát to západoevropské má ta plnicí hrdla hadice „zpravidla" (to znamená, že ne vždy) na nějakém stojánku, tudíž neleží na zemi ...
Pravda, ve vagoně není ta voda pitná, jenže když si ve voze mnozí touto vodou čistí zuby, tak „vo co go".
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 18:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Ale já to nemyslel nijak zle..každej jsme ňákej,jak pravil klasik a jestli jsem se vás někal dotkl,tak se omlouvám.Jsem holt ukecanej.
Náhodou (po vašem vzoru) mne napadlo,že na některé brzo ranní cesty (třeba Avalou z Prahy) si tu termosku asi začnu někdy vozit-kdysi jsem dostal takovou malou stříbrnou a nevyužitá leží doma. Na to kafe bude akorát..

Jinak v lůžkách i na Slovensko se již docela dlouho dává (v ceně za lůžko)k použití mj.malé balení vody (kelímek) na čištění zubů+0,5 l balené pitné na osobu.
Takže si nikdo vyplachovat hubu vodou z nádrže večer ani ráno nemusí-a fakt bych to neviděl jako prioritní problém v kultuře cestování.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 04. července 2011 - 19:57:09    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov ? ale, kdeže byste se mne dotkl (nad takovou "kritikou / hodnocením" jsem vysoce nad věcí), tohle drbání čelistí se děje právě v těch západních zemích, třeba na lodi, kde je taky na WC štítek "nepitná voda" ... nejčerstvejší zjištění z trajektu Helsingor (DK) - Helsinborg (S). Batohový cestovatel zkrátka využil 100 % sociálního zařízení, za jehož návštěvu v přístavu / stanici by musel zaplatit - zatímco na trajektu to má na InterRail zadara ...
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 09:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nějaká nová návěst

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9069
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 11:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nějaká nová návěst
S významem STŮJ.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4532
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 14:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: není nad dobře načasované stisknutí spouště fotoaparátu
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9070
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 15:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:

Nevím, ale takový problik jsem ještě neviděl. To spíš naopak do červený po šlápnutí si vlaku za klackem.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4533
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 15:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem odborník na to, jaké stavy mohou nastat, ale zvonkohru od zeléné přes dvojitou barvu až po červenou jsem viděl. Jako by tam byla nějaká sekvence spínání a testování. Ale nevím. Musel bych to zjistit.
rumek 1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.242.177
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 20:29:19    Odkaz na tento příspěvek  

Penik, Drn: tohle mi opravdu svítilo před vlakem, nějaká porucha....
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 21:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn má pravdu. Pochybná návěst s absolutním významem Stůj. Teoreticky, čistě teoreticky, by "někdo" na to mohl jet, ale očekával by (doufám) Stůj na dalším návěstidle. Něco podobného: 27 let svítilo v Libni při odjezdu z 30. (resp. z 28. nebo z 26.) koleje na Odb. Rokytka (resp. na 1TK) něco podobného, taky pochybná návěst; 27 let tam svítilo, když nebylo postaveno na Rokytce, čtěme odspodu; žlutý pruh + žluté světlo + bílé světlo + žluté světlo. Až přijeli Němci na seznání a řekli: Was ist das?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9071
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 21:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál:

Klidně by tam ta šedesátka dole bejt mohla. Výhybky tam vyhovovaly a k dalšímu návěstidlu je to z ďolíku nad Balabenkou do kopce. Čtyřznak je vůbec kreténština. Ty "čtyřicet s opakovanou výstrahou" do rovnýho ze Stromovky do Holešovic mne docela míchaj.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 21:56:39    Odkaz na tento příspěvek  

To kdybyste viděli návěsti na vlečkách, přestali by jste se divit. Třeba v r.1991,
jsem po rozšířovacím kurzu dělal zácvik na 742 na vlečce OKD-D, tam se jezdilo
jednou jako vlak, podruhé jako posun a opačně. Vrcholem byl odjezd,
kdy se rozsvítila bílá a rozblikala červaná. Vyběhl něco jako výpravčí
a dával výpravkou "ODJEZD". (nakonec donesl "V" rozkaz).
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 22:55:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra. no jo, vlečky, vy jste mohli (a měli) jiný předpisy.
Drn:
no jo, já to chápu, já by si byl dokázal představit, např. dříve z 02, čtěme odspodu, zelený pruh + žlutá + bílá + kmitající žlutá..., ale! Náš předpis to nedovoluje. On nezná návěst "Rychlost 80 a opakování návěsti Očekávejte 40. Kde by byla předchozí "Očekávejte 40"? Na tom vjezdu? Potom by ta svítící 80 neměla efekt.. Problém je v tom, že u nás se ve spojení s bílou opakuje návěst předvěsti. Je to z pohledu výpravčího, naopak, z pohledu strojvedoucího by se mi taky nelíbilo, kdybych měl, např. na vjezdu 80 a očekávej 80 a na cesťáku (který může být i na kratší vzdálenost, než je polovina zábrzdné) 80 a opakování Výstraha... No nic moc na brždění...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4740
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 01:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: Náš předpis to nedovoluje. On nezná návěst "Rychlost 80 a opakování návěsti Očekávejte 40.
Předpis to zná, toliko norma tyto znaky zapuzuje kvůli svícení zu moc světel.

Problém je v tom, že u nás se ve spojení s bílou opakuje návěst předvěsti.
Ne-e, kauzalita je přesně obrácená: nedostatečná z.v. si vynutí bílou a ta si následně vynutí vysunutí předvěstního znaku o jedno (či někdy i více) návěstidlo proti vlaku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9073
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 07:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Předpis to nezná. V D1 pouze "čtyřicet a něco nahoře s bílou".
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 20:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se. Trochu mimo mísu. Ale mám dotaz. V Praze nejvýhodnější jízdné v MHD na jeden den pro tři osoby ( 18-letí mládenci). Ve všední den. Poradí někdo, jestli je něco výhodnějšího, než jízdenka na 24 hod za 110 Kč ?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 21:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud pojedou na SONE+ (700 pro celou ČR,2 osobny 15+) nebo středočeskou SONE+ za 400,tak v době její platnosti mají dotyční veškerou MHD zdarma-prokazují se SONE+

EDIT-aha,všední den.Tak to jen těch 110.-.Pokud přijedou autem,tak existovala jakási zlevněná jízdenka z parkoviště P+R,ale z hlavy nevím,zdali to tak ještě je.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 21:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Levnější můžou být asi jen jednorázové jízdenky, pokud nebudou křižovat Prahu celý den. V úplném centru je lepší a často rychlejší pohybovat se pěšky.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 22:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V rámci zjednodušení Tarifu PID dochází také ke zrušení jízdenek T+R a P+R a jejich nahrazení běžnými jízdními doklady PID.

Od 1. 7. 2011.
Utúlien aurë...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 22:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha,díky. Takže je to jasné. Mmch by snad mělo být možné je koupit u průvodčího z POPky a rozhodně i formou SMS-viz web www.dpp.cz a www.ropid.cz
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2384
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 12:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak že mi máme zarostlé tratě
Tudy se už dlouho nejelo :D
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 12:39:54    Odkaz na tento příspěvek  

No ty vole. Být to u nás, tak bych měl strach, že tam v těch křoviskách chybí koleje.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 00:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slušivé oranžové vestičky pro výpravčí konečně už i u nás.


http://www.zelpage.cz/zpravy/8227



(Příspěvek byl editován uživatelem Ghost.)
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 08:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak konečně došlo i na výpravčí nejenom firové ale i oni. V kolejiští je to opodstatněno vždy to je bez debat.Ve světě je to normální dalo se čekat že nás to dožene.Hodně jsem se nasmál nářkům na zelpage.
Kudláček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.57.79
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 09:01:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, výpravčí bude mít košili, kravatu, sako a na to natáhne diskovestu.
Tak tomu říkám výmysl století....
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 09:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No holt nějak podnik ušetřit muší bez vesty za pětibábu z premii je dobrý kauf pro zaměstnávatele.Ale opravdu v kolejišti to má význam viz Olomouc 18 kde vyloženě kličkujou Ti chlapi mezi vlakama.Ale v malé staničce kde jde skontrolovat plácačka volnost kolejí před postavením cesty je to kravina.Tam ho může porazit leda tak ultralight když bude hledat nouzové přistání.Bude hodně záležet na kontrolních orgánech.Ja vestu pořád svlíkám a oblíkám v kolejišti ji nosím život mně baví a když lezu na rg tak to shodím a na peroně před vstupem do kolejí to obleču.Myslím že by to byla prča kdyby vypravka vyběhla z boudy před první pocházenou kolejnici by před zraky substrátu nasupeně oblekla disko obleček a po minutě by ji na tom samém místě sundala s patřičným komentářem který blb to vymyslel.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 09:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, jakou maji funkci ti pánové v Zámrsku, Kostěnicích a asi i Uhersku. Myslel jsem, že to je to čemu se tady říká černý výpravčí, ale většinou je tam vídám v oranžovém obleku. Co refxlexní triko je povoleno? Osobně ho na letištích využívám má i ty svítící pásky. Na zimu mám takovou bundu.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 11:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud pojedou na SONE+

Někde, třeba PONTu, si o SONE+ musíš říct
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 8.7.2011
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.52
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 12:59:59    Odkaz na tento příspěvek  

Jezevec: to budou nejspíš dozorci výhybek, ne ? Někoho ještě asi nenapadlo je zrušit, ale klid, taky na ně dojde.
Motpol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.216.220.131
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 14:56:29    Odkaz na tento příspěvek  

Chcem sa opýtať, že kde by som zohnal mapu vlečky Istrochemu v Bratislave? Alebo nemá ju niekto z Vás v PC prosím? Ak áno, dajte mi vedieť prosím Vás. Ďakujem
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 16:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jezevec, Bobmaster: Máte pravdu, jsou to "staniční dozorci" s kvalifikací vyhybkáře, vedoucího posunu, tranzitera přípraváře. Oficiální nálň práce je řešit mimořádnosti (porucha výměn, odstavení neschopného vozu). Dříve dělal plno věcí. Například mazání výměn, odbavoval Mn vlak, včetně posunu, úschovnu zavazadel, odklízel v zimě sníh ze všech peronů, předával vozy na vlečku a plno dalších věcí včetně úklidu. Dneska kromě sledování jízdy vlaku za výpravčího, nemá prakticky žádnou jinou náplň práce, neb vše bylo předáno soukromým firmám a nebo za případný posun, by musel dopravce platit. A tak se jenom dívá, když například vlaková četa z EC odstavuje správkový vůz.Fíra běhá kolem vlaku jak fredka a průvodčí ani neumí dát návěst při posunu, nebo zkoušce brzdy .... Nebo když nejde výměna, tak čeká až přijede pohotovost, neb on nemá v kolejích co dělat......V zimě výhybky vymetá SŽDC, nebo soukromá firma, perony uklízí jednou za 24 hod soukromá firma, takže o půlnoci, když nic nejede, jsou perony uklizené, ale ráno je na nich 10 cm sněhu ......A staniční dozorce se na to jen dívá......uklízet nesmí, neb kdyby se mu něco stalo, tak to nebude pracovní úraz .... A Mn vlak, kde on udělal dříve vše sám, dneska přijede s četou 1/1 + tranzitér přípavář na sepsání + skladník na předání vozu na vlečku ....
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 16:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Mn vlak, kde on udělal dříve vše sám, dneska přijede s četou 1/1 + tranzitér přípavář na sepsání + skladník na předání vozu na vlečku ....
A kde to takhle jezdí?
U nás si vše musíme obstarat sami. Vlakvedoucí je schopen odbavit, předat i převzít vozy i na vlečce, stavět vyhybky jak místně, tak i ústředně. K ničemu nepotřebuje tranzitéra a ani skladníka, když je nějaký problém, má služební telefon a vše řeší s vozovou službou, ÚDIVem a CEVISem. Vlakovou dokumentaci je rovněž schopen udělat sám, stejně tak posun a k tomu má k ruce jednoho průvodčího. Víc lidí u nás u Mn vlaků nejezdí.
To, že dozorce nemá jinou náplň je důsledek rozdělení železnice a vzájemného financování.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 17:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Past: Jo, když byla dráha jeden celek, tak vlakvedoucí na Mn měl kvalifikaci a udělal si to vše sám. Ale dneska to má Cargo uděláno takto .....Třeba je to tím, že po rozdělení papaláši z komerce neznali dopravu ( pod kterou soupis a vlakvedoucí patřili) a tak to takhle z důvodu neznalosti zavedli. Dopraváci zůstali u "řízení provozu", také neznají nic z osobky a už vůbec nic z nákladní přepravy .....hold důsledek rozdělení ......Já jako výpravčí jsem také prodával jízdenky, ale aby se "ušetřilo" tak se pokladna jako všude zrušila a pak se diví že se "neušetřilo" ...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 17:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to bylo ještě pohromadě, tak přepravní náměstek a jeho dozorčí vůbec dopravě nerozuměli. A dneska dělají přednostu a dozorčího u Carga, tak jak to má fugovat po dopravní stránce ....
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 17:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Mě zajímá, kde jezdí u Carga četa 1+1 (předpokládám že se jedná o vlakvedoucího + průvodčího) a k ním ještě tranzitér přípravář a skladník. Já jezdím více jak 30 let jako vlakvedoucí NV (dnes tedy jen vedoucí obsluhy NV), když jsem dělal zkoušky, byly univerzální pro osobní + nákladní po potřebné délce praxe jako průvodčí (tenkrát 3 roky). Dnes jezdíme na lokálky v četě 1 + 1, mám služební telefon, spoustu věcí jak jsem napsal výše řeším po telefonu. Zřejmě každá PJ ČD Cargo má jiný postup. Kolega u jiné PP (stejná PJ) nemá ani telefon, odjede z výchozí stanice a ví už na beton, co poveze zpět, má se sebou dokumentaci pro vlak zpět. Když nastane mimořádnost (špatně naložený vůz, technická závada apod) nedozvěděl jsem se od něj jak bude postupovat. A je to stejný VONV jako já. U nás nevím, když odjíždím na lokálky mnohokrát co vlastně povezu zpět, co stojí ve stanicích a většinou i na vlečkách. Během služby pak každou změnu konzultuji s Údivem. Vozy odstavené a dobrané v jednotlivých stanicích pak hlásím na Cevis. Vedu výkaz vozidel, sepisuji zprávy o brždění a o vlaku. V každé stanici je také jiný postup s přepravci. Většinou nám přepravce dává nákladní listy, popř. odevzdávky a předávky do schránky na výpravních budovách, nebo přebíráme dokumentaci na VNVK, nebo vlečkách. Když není účet,jiná komplikace, třeba špatně naložený náklad, nebo nevyčištění vozů opět konzultuji s Údivem. Takto to u nás funguje prakticky od vzniku ČDC. Jen se to rozšířilo, když v některých stanicích navíc zrušili cargo pokladní.K tomu řídím posun, sám posunuji, obsluhuji vyhybky, zajišťuji vozy, kontroluji naložení i technický stav vozů.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 19:38:56    Odkaz na tento příspěvek  

Také bych chtěl mít tolik funkcí! A ten plat za každou funkci, tolik peněz
(určitě větší než poslanec nebo manager ČDC)).
To mi, říkal kolega, že přijel strojně do jedné nejmenované koridorové stanice
a Pán dispečer se ho zeptal "jestli je schopen si udělat brzdu?"
Mno, co myslíte, jak to dopadlo?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4496
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 09:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: jednoduše, přivěsil se, udělal si JZB, přepsal případně ZOB a jel do pryč. (Na vše má kvalifikaci.) Pokud toto neudělal = pozdravuj na pracáku....
Při změně směru čí ÚZB je to problematické, respektive předpisově to (zatím) nejde.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2841
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 09:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo, když tam stojí vláček opuštěn více jak dvě hodiny.
Martin
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 09:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konec stavědel v Olbramovicích
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 8.7.2011
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4498
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 10:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: detailisto..
Jak se to dozvíš?
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 20:03:35    Odkaz na tento příspěvek  

Kudláček & Kilofok : ve Švýcarech chodí po peroně ve vestičce a kravatě i výpravčí, kteří nelezou do kolejí, stejně tak tam mají vestičky i pošťáci, kteří taky turnusově nelezou do kolejí.
V Němcích, když náhodou musí dělat průvodčí zkoušku brzdy - Lindau, tak si před vstupem do kolejiště taky obleče před cestujícími vestičku (i na sako), je tak minutu v kolejích a pak si zase před cestujícími tu vestičku sundá...
Stejně tak ve Švédsku při přestupech na NAD asistoval pracovník dopravce v košili s kravatou a vestičce s nápisem SERVICE ... ani by lezl do kolejí ... sako nenosili, na jejich poměry tam bylo "horko" ...
Za vestičku se nemusí nikdo stydět ... já jsem jí začal používat jako poznávací znamení, když mne má někdo neznámý na nádraží vyzvednout ...
PeMi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.50.87
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 23:29:28    Odkaz na tento příspěvek  

ještě vestičky pro policisty v kolejišti a budu spokojen.zatím tam můžou hopskat jako srnky.asi počkáme na další smutny případ.nikomu nic nepřeji.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 13:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Výstražné vestičky" : Může někdo vysvětlit, jak výstražná vesta zabrání tomu, aby pracovník ( nejen výpravčí, ale i posunovač a jiní) bez rozhlédnutí a náhle nevstoupili do koleje přímo před vlak ??? .........Já myslel, že výstražná vesta je proto, aby pracovník byl dříve (na větší vzdálenost) vidět, aby fíra mohl dát návěst "Pozor" !!! Tuto návěst pak také příslušný pracovník v kolejišti "vzal navědomí zvižením paže" !!! To by tedy znamenalo, že jakmile se výpravčí objeví na peroně ve vestičce, měl by každý vlak dávat houkačkou návěst "Pozor", dokud ji výpravčí zviženou rukou nevezme na vědomí . Jinak by to podle mne nemělo žádný smysl !!! To bude na nádraží houkání, už vidím ty stížnosti na velký hluk .....
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 18:32:40    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy : již na základní škole nám paní soudružky učitelky / páni soudruzi učitelé na vymlouvací se větičku při absenci úkolu (nečeho jiného) "Myslel jsem ..." odpovídali replikou "Müslet znamená nevědět ..." a v kantorském notýsku bylo o kouli navíc ...

V kolejišti "müslet" znamená možnost k maléru dojít ...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 18:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne to rikavali trochu jinak. :-)
Utúlien aurë...
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 15:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte za OT, nevím do jaké témy to napsat...
Neměl by někdo zájem o artefakty z této vitríny? (viděl jsem tam i tachograf, možná že by se jěště něco našlo) Majitel je ochoten smlouvat, takže pokud z toho budu mít nějaký ten procentík, tak není problém i poslat, takže kdo dá víc? Nejspíše příští týden se tam opět otočím...

za foto se omlouvám, nebyl čas a moc se to lesklo

(Příspěvek byl editován uživatelem Flaizer.)
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4838
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 15:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik mých známých tento obchod (bazar) na tzv.novém náměstí v České Třebové navštívilo a prodávající se ukázal jako namyšlený hňup,který neví co má a co si za to může říci..Pokud svoje představy okoukal na Aukru tak se nedivím..Na smlouvání neměl náladu a choval se až arogantně a povýšeně..takže nikdo nic nekoupil s dodatkem ať si to strčí kamsi..On se takhle chová i k jiným zákazníkům..(osobní zkušenost..)Jestli jsi ten prodejce ty kolego,tak by jsi se měl zamyslet..nic ve zlém..tuhle zkušenost s tímto obchodem nemám jenom já..Rád bych něco koupil,ale lézt někomu do... nebudu.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 15:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Tím prodejcem rozhodně nejsu, ale když jsem mu nabídnul jednu cenu za jednu cedulu, vypadal, že by kývnul... tak nevím no, asi ten den měl dobru náladu...
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 16:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mají dneska nějakou cenu stejnokroje z dob ČSD (70.-80. léta)? Přebývají mi doma: zimní sako, těžký kabát a letní sako+nějaké kalhoty...
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 16:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Předchvílí jsem domluvil s kolegou, který tohoto prodejce už měl čest také poznat a jednoduše mi řekl "Neblázni, ten kdo má plnou vitrínu takovýma cenostma je buď zběratel, nebo blbec který to neumí prodat..." tož to už je mi jasný, kdyby to uměl prodat, tak už to prodaný má, no uvidím příští týden, zkusím ho ukecat ...
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 09:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Určitě mají. Těžkým kabátem myslíte co? Ten s kožíškem (na límci) nebo bez (hrubší)?
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3204
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 13. července 2011 - 11:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l
Nejsem si jistý, jaký má límec, podívám se.

Každopádně nějací zájemci se už ozvali, takže končím aukci. Nečekal jsem větší zájem, takže se musím teď rozhodnout, kdo dostane přednost. Nejdřív si budou muset hadry odbýt výstavu na hradě Švihov, tam je chce ségra se švagrem.
Ještě budu možná nabízet nějakou literaturu, uvidím, co se mi bude hodit do knihovny a co půjde. Věci jsou po Josefu Novotném z Nekoře, strojvedoucí z depa Letohrad...

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 11:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přátelé, trošku jsem nastínil problém, aby to bylo jasné i zástupcům autobusové lobby. Neboť i oni budou biti.

http://marektomek.blog.idnes.cz/c/200507/Scenar-popisujici-postup ny-upadek-regionalni-zeleznice.html
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Středa, 13. července 2011 - 12:11:38    Odkaz na tento příspěvek  

V normální situaci:

omezení počtu vlakových spojů

Proč by dopravce omezoval nějaké spoje ze kterých má ekonomický zisk?

úmyslné zavedení vlakových spojů, které buď na nic nenavazují nebo jezdí ve zcela nevhodných časových polohách (mimo začátek a konec pracovní doby, školního vyučování apod.)

Špatný management dopravce.

zavedení souběžných autobusů cíleně ve vhodnějších časových polohách, které mají přípoje (před začátkem směn, vyučování)

Běžný konkurenční boj.
Bafy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 16:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fraizer a Alf:
S tím prodejcem se znám dobře. Všem tvrdí že to nesbírá a že mu to nic neříká. A když by to prodával, tak jedině celou "sbírku". Fakt magor.
A ten jeho krámek nemá chybu - když tam přijdete a chcete něco koupit, tak se vás zeptá "Kolik dáte?!" A když mu řeknete nějakou částku, tak na ni nic neřekne, kouká se z okna a když se ho zeptáte jestli to je na prodej, tak Vám řekne že to na prodej není.
Nikdo tam moc nechodí - kromě "občanů tmavší pleti" kterým půjčuje peníze s velice výhodným úrokem :-o.
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 13:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si na těch stránkách www.skrtni-si.cz zadal mé bydliště Svatobořice a s překvapením jsem zjistil že již 3 roky zrušená trať se rušit nebude.... No zajímavé...
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 13:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mařin - to je zajímavé:-))) Musíš psát s diakritikou a velkým počátečním písmenem. Pak zjistíš náslkedující:
Likvidací vaší trati stát neušetřil vůbec nic, naopak náklady na zrušení 16 km byly vyčísleny na cca 91,4 mil. Kč *
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/