K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 28. července 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 28. července 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 14:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by zajímalo něco mnohem prostšího a jednoduššího. Když se dneska vlakové četě náhodou vybije POPka a ve stanici je pauza, u výpravčích často je možnost dobití té POPky. Až přejdou všichni pod SŽDC, může se stát, že spousta výpravčích řekne "jó tohle je už jiná firma, to už není naše starost jak si to zařídíte..." a je vymalováno.
To samé, když si fíra bude chtít zalít kafe, nebo jenom pořádně umýt ruce po opravě mašiny.
Taky s nocležnama to bude asi složitější. Teď do jejich kvality mají co mluvit odbory ČD, ale co po přechodu pod SŽDC? Komu bude fíra odevzdávat papír, že na nocležně jsou blechy a že nesplachuje záchod?
A co taková čistota a péče o (některá) nádraží. Teď je to pořád ještě vizitka a snaha zaměstnanců ČD, ale co po přechodu?
Rebel Yell
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 14:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skalka: v LnL je v podchodu blízko osobních pokladen automat na doklady PID a v podchodu jsou též označovače jízdenek.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 15:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636:
POPka se dá dobít jen tak? Na to nemusí být nějaký adaptér?
Zalití kafe: obyčejná lidská vstřícnost. Počítám, že většina výpravčích vám to kafe ráda zalije. Samozřejmě určitě někde narazíte na blba - ale takový je život. Počítám, že ani dneska nemají ČD v žádném předpise zakotvenu povinnost staničního personálu zalévat jízdě kafata?

Nocležny: jakožto zaměstnanci ČD nejste v žádném vztahu s provozovatelem nocležny - tu nocležnu vám zajistil váš zaměstnavatel, to on je zodpovědný za to, jak to tam vypadá a funguje ve vztahu k vám. Takže odbory ČD do toho mají furt co mluvit (ale ony radši mluví do důchodové reformy), papír s blechama stále budete odevzdávat svým nadřízeným.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4672
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 15:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

POPka se dá dobít jen tak? Na to nemusí být nějaký adaptér?

Buď musí být adaptér s příslušým konektorem nebo zvlláštní nabíječka na tu její baterii.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 15:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na i dnes v diskusi k článku útočník v norsku volal na své oběti at přijdou blíž... nějakej pacoš píše že u nás by byl nékdo takovej potřeba na politiky,kmotry já nevim koho ještě a taky strojvedoucí
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 16:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...Závistivec, který by to rád dělal a pravděpodobně vybouchl na psychotestech, nebo nebyl schopen projít zkouškama. Takhle bych to tipoval.
Rebel Yell
krmak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 16:47:24    Odkaz na tento příspěvek  

Před několika lety mne výpravčí na nádraží v Chodově, když jsem si chtěl zalít kafe, vyhodila se slovy "to by sem mohl přijít každý". Načež mi sdělila, že mi poskytne vodu pouze na zapití prášků! Tak kde už před lety byla ta Vaše soudržnost? Vše co je nad rámec služebních povinností je pouze dobrá vůle toho kterého výpravčího. A každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Proč by tedy měl každý výpravčí ve směně dělat dobré skutky? Pouze činnosti související s jeho povoláním a to do výše svého platu! Nic víc, nic míň!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9172
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 17:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by tedy měl každý výpravčí ve směně dělat dobré skutky? Pouze činnosti související s jeho povoláním a to do výše svého platu! Nic víc, nic míň!
Lituju lidi s tvým myšlením. Takto se dopracuješ k jedinému. Pověsti notorického prudila, který s nikým nevyjde a nikdo ti nevyhoví, až budeš ty nutně potřebovat. Ještěže tam, kde jezdím, stále fungují vztahy fíra-výpravčí, posunkové, vozáci na bázi víceméně kamarádské a vzájemně se respektující a vyhovující si. Lituju kolegy, kteří se musí služebně stýkat s podobnými týpky.

Stále platí: "Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá." nebo "Jak si usteleš, tak si lehneš."
Skalka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 18:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajas2...Děkuji:-))
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 18:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

POP nelze dobíjet jen tak kdekoliv, je na to potřeba nabíječka, kterou výpravčí opravdu nikde nemají. Lze dobít pouze ve stanici v doplatkové pokladně, kde je se vydávají POPy, což jsou většinou jen větší stanice, které jsou zpravidla sídlem střediska vlakových čet.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Souhlas, zalití kávy je to nejmenší co můžu umožnit.
Jednou si fíra na Lv z trati zavolal vysílačkou, že by potřeboval zalít kávičku a v Berouně to nestihl. Tak jsem uvařil vodu a donesl mu celou konvici až ke dveřím lokomotivy když přibrzdil.
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636 bych to spíš viděl na někoho kdo si myslí že nádražáci skrz režijky systematicky okrádaj chudý daně a jízdný platící cestující,takovejch je na podobnejch forech spousty,i když tenhle napsal specificky jednu profesi...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela je mi tady smutno z některých vašich výlevů...já jsem osobně přesvědčený, že slušný a vstřícný člověk (v naší branži stále nazývejme kolega)zůstane slušným a vstřícným bez ohledu na to, kdo k jaké firmě patříme. No a debil zůstane debilem Samozřejmě musíme odlišit situace, kdy je to prostě "na palici", a tak ne vždy se musíme vzájemně potkat se širokým úsměvěm...
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dráze je to dost o tolerantnosti a vstřícnosti bez oheldu pod čím jezdíš.A pokud budeš zbytečně prudit a dělat naschvály,tak si tě někdo vychytá.Např.výprávčí mě nepustí na záchod a za několik dní ho potopím tím,že mu neřeknu co špatně napsal do rozkazu.Prostě neodjedu-bohužel to odnesou cestující.
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: jenže u aerolinek Vám také letenku neprodává dispečer leteckého provozu z věže...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: kdyby to nebylo o průser (na zaznamenávané komunikaci), tak mi před očima proběhl scénář komunikace:

Hele, hoďte mi tam červenou a postavte vodu na kafe...

(only joke...)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 20:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo s tím kafem to je dobrý zážitek. U jedné aktivity MSTS taky dostanu zprávu, že už se mi na tu mimořádnou šichtu nese k mašině řízek z nádražky. Někde na některých lokálkách je možná podobný rodinný přístup, ne moc vzdálený téhle fiktivní hlášce. Doslova rodinná atmosféra přežívá pořád například na Horním pacifiku.

Ostatně, v Praze na Budějovické je pizzerie, tam jsem si vždycky z jedné linky zavolal, že potřebuju pizzu přesně na konkrétní čas příjezdu a vždycky tam na mě čekala, přímo z trouby. Asi proto, že narozdíl od kravaťáků co tam chodí na jídlo, my řidiči vždycky pozdravíme, prohodíme pár slov, poděkujem, nenadáváme že zrovna není salámová...
Rebel Yell
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 20:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost : Koukám, že je nás na Karlštejně nějak víc ...
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 20:42:30    Odkaz na tento příspěvek  

To někde na nádru nechal čekat v noci venku na mrazu 2 hodiny výpravčí fíru, než mu přijel jeho vlak. Bylo to po rozdělení a fíra ČDC. Trat´ Přerov-Brno. (říkal kolega)
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 21:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DRnOdesláno Neděle, 24. července 2011 - 17:46:29
Lituju lidi s tvým myšlením. Takto se dopracuješ k jedinému. Pověsti notorického prudila, který s nikým nevyjde a nikdo ti nevyhoví, až budeš ty nutně potřebovat. Ještěže tam, kde jezdím, stále fungují vztahy fíra-výpravčí, posunkové, vozáci na bázi víceméně kamarádské a vzájemně se respektující a vyhovující si. Lituju kolegy, kteří se musí služebně stýkat s podobnými týpky.
Stále platí: "Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá." nebo "Jak si usteleš, tak si lehneš."

Znám ještě jednu variantu: Jak se do lesa volá, vyběhne hajnej
A taky: Když se něco stane, všichni dávali STŮJ. I ti, co měli turnus volno....Slova mého "zácvikového" strojvedoucího z . 1968

(Příspěvek byl editován uživatelem jarekvesely.)
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 21:20:12    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Asi holt jezdíme každý po jiných kolejích, škoda, že jsme oba z jednoho depa. Po trati Praha - Děčín jezdím také. Jako mnoho mých kolegů si nosím vodu na kafe v petce sebou z depa, abych nemusel obtěžovat bývalé kolegy v dopravních kancelářích. Jak nám ve škole říkal pan školař už se s nimi nemáme bratříčkovat a kamarádit...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9173
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 22:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kremak432:
Já mám mezi těmi výpravčími kamarády. S některými se známe od průmky. Proč bych to měnil? Vodu si taky nosím, rád vařím na mašině. Ale poslední dobou jsem zlenivěl a požádal jsem dárce o praktický dárek (kvalitní termokonvici) a 1,7 litru horké vody mi vystačí na celou směnu. Dnes ráno jsem si na Hlaváku v pohodě natočil horkou vodu na muší prdele a byl panem výpravčím obdarován jeho sluřebním jarem, páč mi můj došel.

Jak nám ve škole říkal pan školař už se s nimi nemáme bratříčkovat a kamarádit...
Svolení k šukání tvé vyvolené ti školař doufám dal.

Jarek Vesely:
Každý svého štěstí strojvůdcem.
Někdo holt tu třídní nenávist ke kolegům jiných profesí potřebuje k životu jako sůl. Někteří kolegové by si ve vlastním zájmu měli přestat hrát na polobohy, páč se ve službě vzájemně potřebujeme. Nikdo není dokonalý a i mistr tesař .....


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 22:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to víc jak tři roky zpátky.V Přerově stál náklad a vpředu dvě esa. U druhýho esa byl nějakej problém a fíra lítal z jednoho do druhýho.Výpravčí se ho ptal jestli už to pojede a fíra ho asi poslal do .No a výpravka na něj začal docela hlasitě že:"Jestli si pán od carga myslí,že se tu na něj bude čekat tak to teda ne."A jeden druhýmu nadával.Tam jsem poprvé slyšel narážky Cargo versus ČD.Smutný bylo,že byl peron plnej lidí a slyšet to musel každej.Takže ta kolegialita jde asi pomalu a jistě do řitě.Mám i fotku těch dvou es,ale i když to je tři roky zpátky,asi by nebylo vhodný to sem vylepit.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9174
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 23:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es499009:
Asi si ti dva nesedli. Hele, kdy po sobě začnete střílet?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 07:26:29    Odkaz na tento příspěvek  

krmak432 Jen pro zajímavost - ta v Chodově byla blondýna nebo tak tmavokrátkovlasá?
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 08:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DRN Neděle, 24. července 2011 - 22:32:14
Já mám mezi těmi výpravčími kamarády. S některými se známe od průmky. Proč bych to měnil?... Dnes ráno jsem si na Hlaváku v pohodě natočil horkou vodu na muší prdele a byl panem výpravčím obdarován jeho služebním jarem, páč mi můj došel.

Matení pojmů kamarád a slušný kolega...

Dovoluji si odkaz, zde jen část článku
http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=303646
Přátelství v kanceláři
. Ano, nebo ne? Je dobře, když jsou kolegové v zaměstnání zároveň i přátelé? Psycholožka Iveta Sigmundová se zamýšlí nad tím, zda kamarádství na pracovišti zvyšuje chuť k práci a zlepšuje pracovní výkony.
Pozitiva přátelství v pracovním týmu jsou určitě viditelná zejména ve vzájemném porozumění. Známe se mezi sebou poměrně dobře, víme o svých přednostech, nedostatcích, dokážeme spolu vyjít i v situacích, kdy nemáme dobrou náladu, jsme vůči sobě empatiční. To vše může být v práci výhodou. Hovořím nyní o situaci, kdy pracujeme na stejném oddělení, tedy se potkáváme – jako přátelé – opravdu denně.
Na druhou stranu může být přátelství v pracovním procesu i určitou překážkou. A to zejména vezmemeli v potaz kamarádský vztah na linii nadřízený – podřízený. Zde bude hodně záležet na schopnosti obou aktérů oddělit pracovní vztah od osobního. Pokud se to podaří, nezbývá než oběma gratulovat, neboť fungují jasně stanovená „pravidla hry“, kde se akceptuje pracovní „život“ s pracovními problémy a „život“ osobní se vztahy na jiné bázi. Ono je totiž velmi jednoduché přehlížet pracovní nedostatky kolegy – kamaráda… Mnohem obtížnější je však vyjádřit kritiku či nespokojenost s těmito jeho projevy. Zde je nutné, aby si obě strany uvědomily, že se nejedná o osobní kritiku, ale o vyjádření kritického projevu z pohledu pracovního.

Jak nám ve škole říkal pan školař,už se s nima nemáme bratříčkovat kamarádit…
Drn: Svolení k šukání tvé vyvlené ti školař, doufám dal
JV:I tolikrát vzývaný , dokonalý, školař toto tvrdil ve škole, kde jsem seděl. Nebo se tentokrát vyjímečně mýlil?

Jarek Vesely:
Každý svého štěstí strojvůdcem.
Někdo holt tu třídní nenávist ke kolegům jiných profesí potřebuje k životu jako sůl. Někteří kolegové by si ve vlastním zájmu měli přestat hrát na polobohy, páč se ve službě vzájemně potřebujeme. Nikdo není dokonalý a i mistr tesař .....


Specielně Drnovi: Neznám pojem „třídní nenávist ke kolegům jiných profesí“.
A neznám to i v případě kolegů stejné profese. Ale znám lajdáky a spolehlivé.
Nikdo však není dokonalý…

(Příspěvek byl editován uživatelem jarekvesely.)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 08:53:23    Odkaz na tento příspěvek  

K tématu soudržnost bych doplnil osobní zkušenost z nejmenované soukromé úzkorozchodné dráhy. Jednotlivé "funkce" tam spolupracují (naposled 2009)a v případě potřeby dělají i zcela jiné práce. Za ně jsou pak ty "funkce" slušně zaplaceny.
Spravedlivě budiž konstatováno, že i na ČD se občas taková situace vyskytne. Tak s desetinovou četností...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4783
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 09:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarek Veselý: Znám ještě jednu variantu: Jak se do lesa volá, vyběhne hajnej
Někdo mě volal...?
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 09:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...vyběhne hajnej - ne Hajnej
To bych si netroufnul psát s malým(h).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9175
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 10:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Veselý, nechte si toho překrucování a až příliš okatého ohýbání této debaty k tématu, které jsme spolu probrali po mailu. Nikde netvrdím, že je někdo dokonalý, natož náš školař, nebo kdokoli z nás fírů. Mé další dojmy znáte z mailu. Tečka.

P.S. Já znám zase kolegy a "kolegy".

P.S.2 Neznám pojem „třídní nenávist ke kolegům jiných profesí“.
To, že něco neznáte, ještě neznamená, že to neexistuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62099
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 14:50:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od kdy má přednost při sledu na vjezdu do stanice nadjetý R (-4) před zpožděným Os (+15)?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 14:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MZ: Od té doby, co to vedou "odborníci" a "vlezdopr......". Radši zpozdit Os o 10´než o 1´ s náskokem jedoucí EC ....... Bohužel je to realita dnešních dnů. Když výpravčí ( a ostatní lidé v provozu) udělají něco logicky rozumného ku prospěchu cestujících, následuje "trest" .....
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4673
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 15:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono totiž každý dobrý skutek....(a dál to znáte)
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9177
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 16:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na to, že nedávno vyšlo ve vyhláškách, jak se bude sledovat dodržování technologie jízdy (jízda s náskokem vs trakční energie apod.), je s podivem, že někdo takto spěchá.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62105
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 16:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze Ševětína je to z kopečka a navíc je tam fůra vaty, v tom bych problém nehledal. Náskoky až 10 minut jsou zde běžné.


Výpravčí:
Určitě i u vlaků jedoucích s náskokem? Je zajímavý, že v Poříčanech/Brodě/Úvalech s tím nikdo problém nemá a EC se klidně ve sledu za Os pošle. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 19:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zajímavý, že v Poříčanech/Brodě/Úvalech s tím nikdo problém nemá a EC se klidně ve sledu za Os pošle.

taky proč ne,když jede s náskokem .. každej rozumnej přece nezaseká vlak /os už vůbec/ vlakem jedoucím s náskokem .. jednou to uděláš a rozházíš si takt /GVD/ na půl dne ... A u nás si to tak nějak raději ani nepředstavuji,bo už teď máme vlaky /Ex/,kteří dle GVD čekají na uvolnění
koleje ...


ICQ 237-113-861
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 19:35:53    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: To víte, u Ládi je to řízení provozu trošku na lepší úrovni, tam nedělají naschvály jako někde jinde. Samozřejmě vlak jedoucí s náskokem nemůže zpozdit vlak jedoucí včas či pozdě. Výpravčíxy tu trošku, asi schválně, provokuje.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 19:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dráze je to dost o tolerantnosti a vstřícnosti bez oheldu pod čím jezdíš.A pokud budeš zbytečně prudit a dělat naschvály,tak ..

Moje řeč .. řídím se tímto takřka čtvrt století své činné služby a nečiní mi to žádné problémy vyjít nejen s kolegy svými ... Proč si zcela zbytečně kazit žití nejen pracovní,když "toho hnusu" je na světe dost a dost i bez těchto řekněme prkotin ... Pokud to je možné a proveditelné,tak jeden vyhoví .. a když to nejde,tak to řeknu .. kristepane jsme snad lidi a je snad jedno "za koho zrovna kopeme" ne ... Jsme závislý jeden na druhém a tak takovéto řekněme "zbytečné si dělání naschválů" vede jen k rozmrzelosti a roztěkanosti lidí a tím cestě třeba i k MU ...


ICQ 237-113-861
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9182
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 20:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:

Přesně to se tu snažím některým "cojenepustívýpravčíanivysrat" vysvětlit. Ale jistí zřejmě míní, že je třeba bojovat navzájem. Nedůvěřovat si, nejlépe, jako jeden z mých bývalých kolegů, si psát deníček, co kdy kde nebylo ve službě zcela v lati, protože CO KDYBY?

Prudil prostě zůstane prudilem.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 21:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jako jeden z mých bývalých kolegů, si psát deníček, co kdy kde nebylo ve službě zcela v lati, protože CO KDYBY?

To jako fakt .. mno klíďo ať si píše třeba dva .. na každého jednou dojde,aneb něco o těch božích mlýnech si myslím .......


ICQ 237-113-861
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 23:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Host: Možná trochu provokuju, ale do pravdy to nemá moc daleko ........ Příklad ? Avala + 10´, před ním včas jedoucí Os ho opozdil o další 2´, natož to Avala to do Prahy srovnal a na příjezdu na Hlavák měl + 1´. Nezpozdit o ty 2´ Avalu, by znamenalo opozdit Os o 7´, a cestujícím ujel přípoj MHD do zaměstnání ......Přesto mne to stálo mínus 500 Kč
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 23:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tu člověk čte,je to skoro smutné..Že kolegialita a soudržnost lidí od "dráhy" mizí asi bude pravdaMám pocit,že se to částečně odvíjí i od místa a provozu na dané trati.Na lokálce kde je dirigujíci dispečer,vlakvedoucí a fíra se lidi chovají jinak,než v uzlové stanici kde profičí desítky vlaků s lidma z celé republiky od několika dopravců..Díkybohu musím říci,že za východočeský region co se pohybuju,jsem nikde nezažil vyslovenou nevraživost nebo něco podobného i když je pravda jak zde zaznělo,že v každém kolektivu se najde blbec..V okolí mám naštěstí fajn lidi kteří se dokážou sejít i mimo práci a bez ohledu na to zda mají červenou čepici ,cvakají jízdenky nebo sedí na mašině..
..pořádná mašina má kotel a komín..
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.47.249
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 23:20:47    Odkaz na tento příspěvek  

Já to vždycky říkám jako paní Šafránková ve filmu Slavnosti sněženek: "To je těch malérů na světě málo?" Jsou mezi námi různí kolegové (lhostejno v jaké profesi), co kus, to originál, každý z nás má jinou představu o řízení lokomotivy, ogranizování dopravy, vzájemných vztahů i třeba kariérního růstu a lezení do zadku nadřízeným a udávání kolegů tamtéž. Bohužel mám v současné době pocit, že se nejlíp mají ti největší šmejdi a ti slušní lidé vždycky všechno odse.ou. Zčásti proto, že vedení často podpoří ty, co občas na kolegu udělají nějakej ten "horkej bonz", než ty zbylé, co "drží basu".

Ač jsem "bezvěrec", tak věřím, že na každé prase se voda někde jednou vařit bude a že i ty Boží mlýny melou. Sic to může trvat dlouhou dobu, ale na každého jedno dojde a bude s ním zúčtováno, jak si zasloužil.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 23:46:23    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: co je to za přípoj MHD, z Pardubic nebo z Kolína někam?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 00:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Host: MHD v intervalu 30´. Dalším spojem by dojel pozdě na noční směnu .....
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 04:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmejdi a vlezlé svině se měly líp odjakživa. Na každé prase se ta voda fakt vaří. Jde to pomalu, ale o co je to prase větší tím větší potřebuje kotel a tím to i dýl trvá, ale hodněkrát se mi potvrdilo, že zrovna tohle přísloví většinou funguje.
---------------
Náskoky X zdržení. Jeden čas se v oblasti, kterou má pod palcem IDS JMK vyprávělo, že naopak tam radši zpozdit EC, než osobák do
IDS začleněný. No nevím jak teď, je to už pár let zpátky.
Jinak by mělo platit, že dopředu jde vlak s větším zpožděním. Asi tak před 14 dny ve Třebové to byla samozřejmost, že náš vlak byl vypraven až po jednom zpožděném. Ty 3 minuty zdržení byly dojety okamžitě.
Když tak čtu o těch nařízeních, tak snad aby měli rychlojezdci radost, když se nějak zpozdí a potom to budou moct legálně dohánět.
Rebel Yell
Xhost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 04:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: ono IDS JMK byla v tomhle kapitola sama pro sebe, neb vlak je díky KORDISu páteří, na kterou navazují ostatní spoje. Dokud se tehdy nerozběhla akce (ve více krajích, už si ani nepamatuji kdo a kde s tím přišel jako první - že by Olomouc?) pokut za zpožděné vlaky (takové ty +5'...+10') v příměstské dopravě, tak to byla zoufalost plánovat si nějakou slušnou cestu. Navíc IDSka tím trpěla, když se zbytečně přenášely zpoždění a vynucená čekání na vlaky i do zbytku sítě. A to raději ani nemluvě o napnelismu na Brno-hl.n. kde je místa a kolejí v některých časech zatraceně málo.

(Příspěvek byl editován uživatelem X-Host.)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
cyp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.194.214.128
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 11:41:42    Odkaz na tento příspěvek  

ad výpravčíxy) Kde jste zpozdil tu Avalu, že ještě stačila dohnat to zpoždění? Pokud to bylo až za místem jejího posledního zastavení před stanicí Praha hl.n., tedy v Kolíně, dalo by se to při projednání zohlednit. Pokud to ale bylo v úseku Lanžhot - Kolín, je postih naprosto v pořádku, protože přednost vlaků není v předpise stanovena bezdůvodně.
Nap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 13:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cyp: Nevím jaké máte zkušenosti s dopravou na koridoru, ale výpravčí vám potvrdí co udělá jeden zpožděnej rychlík s včasností osobních vlaků a jak potom osobáky trpěj. Souhlasím s výpryvčímxy. Ty dvě minuty který avala dostala hravě do Kolína zase stáhne. Někde už si toho všimli, takže třeba sudý osobáky můžou z Pardubic před pendolínama i natvrdo protože potom ten osobák dostane hned dvacet minut. A ještě k jinému tématu. Před deset minut s náskokem jedoucí nadvlak vezoucí ministra jsem pustil načas jedoucí osobák. Reakce vedení byla okamžitá a co jsem si to dovolil, tak jsem odpověděl, že vlak jedoucí s náskokem nesmí rušit jízdu vlaku jedoucího včas a byl klid.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 15:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že dobrým příkladem je trať 171 kde se poslední dva roky dostala příměstská Os doprava vůči dálkové do úplně jiné dimenze. Různá prováděcí nařízení atd. mi dají za pravdu. Zde už existuje mnoho případů kdy má R/Ex prostě smůlu.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 16:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: nejenom 171, ale i 221 - zdá se, že zde má příměsto absolutní přednost.
Nahrává tomu i fakt, že zpožděný osobák není kde smysluplně předjet. Ještě tak v Senohrabech směrem do Prahy a pak konec - i když světlé výjimky se najdou předjetím i v Říčanech jednou za pětiletku.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 22:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 221 jsem viděl několikrát, jak náš osobák předjížděly rychlíky po nesprávné. Většinou směr Praha, ale opačně jsem to zažil taky. Všechno to bylo za posledních pár let co probíhá koridorizace.

Mimochodem, proč je zdůvodnitelné dát Avale zpoždění mezi Kolínem a Prahou, ale mezi Lanžhotem a Kolínem ne? Kdyby to bylo 10 minut, ať jsem ras když 5, ale kvůli dvoum minutám strhávat 500,- mi přijde dost na budku. Už jen proto, že i mezi Lanžhotem a Kolínem je vata. Zrovna nedávno jsem toho byl svědkem viz. můj nedávný pochvalný příspěvek na 350.001. Zpoždění EC bylo tuším v Brně okolo 15 minut a v Kolíně jsme už byli včas. Ostatně, cca v půlce cesty už to zpoždění ani nestálo za řeč. V Pardubicích už snad taky nic nebylo.
Rebel Yell
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62144
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 16:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový zelený tunel u nás zatím provozován není:
http://www.navratdoreality.cz/?p=view&id=9631


LK:
Průšvih je, že takové nepředjetí osobáku pak ten osobák stejně zpozdí, akorát až na obratu z Prahy, kde se to dotkne mnohem víc cestujících (u R na hlavním objíždí 363, takže je každá minuta drahá a směrem do Benešova, pokud se odjede se zpožděním, se pak předjíždí téměř kdekoliv).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 16:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klika, ze fira vedel kudy. U parezu doprava, pak pres louku... :-)
Utúlien aurë...
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 17:57:37    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: už jste byl někdy na nádraží, že se R ihned objíždí a je každá minuta drahá. Většinou se soupravy musí vyčistit. Doufám, že neděláte výpravčího v Pze hi.n.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62151
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 19:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl bych poprosit o kopnutí pro hloupého? Nějak netuším, co se mi snažíte sdělit.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 21:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: já do nikoho nekopu, ale obraty na R,IC,EC nejsou tak rychlé, jak píšete. Musí na to naběhnout čistící firma a u nástupiště se to většinou nedělá. Jen u os.vlaků
se čistí až je čas. Ešusy mají obraty cca do 10min.
Martin_Zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62157
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 23:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bylo myšleno obrazně (chytrému napověz, hloupého kopni...). :-)

Přečtěte si prosím ještě jednou, co jsem prve psal a na koho jsem reagoval.
Reagoval jsem na KL a psal jsem o R od Budějc, které se na hlavním obrací už několik let (letos i objíždí, dříve najížděla 363 jiná).
Úklid se u těchto vlaků v Praze koná pouze v omezené míře - vysypání košů plus úklid WC. Letos se to "díky" objíždění nějak stíhá (až na to, že se hned po příjezdu cpou do soupravy lidi, co jedou zpět), vloni se někdy ani toto nestíhalo (a nejednou vyskakovala úklidová četa až za jízdy...) - často od příjezdu do odjezdu obratu nebylo ani 10 minut.

Úklid u R se na hlaváku koná i u druhého ramene z Budějc, zde se stíhá kompletní. Od příštího roku se mají ale i tyto R až na pár výjimek obracet v Libni.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 00:39:18    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Zlivský: přijmete omluvu? Jsem z druhého konce republiky a u nás takové obraty nejsou. dokonce jeden GVD čističky jezdily v IC a vysypávaly koše za jízdy.
Martin_Zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62163
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 11:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pohodě, nic se neděje.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz