K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. září 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 25. září 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 02:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to se vyplati! :-) Esteze mi k telefonu dali ten kabl. :-)
Utúlien aurë...
Modus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 11:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak to tu čtu, no není lepší stará nokia jenom na sms,a volání,?..je,...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4579
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 12:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modus: to zleží na úhlu pohledu a hlavně potřebách uživatele.

Já osobně si již telefon bez netu nedovedu představit a to jak pro aktualizaci různých apliakcí v mobilu, ale i možnost připojit mobil k ntb a používat plnohodnotný net. Za 180,- Kč/m. mě to nevytrhne. Pravda, maximální rychlost 384 kb/s, ale to mi bohatě postačuje na vše. Na lumpárny mám net doma.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 13:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

telefon bez netu nedovedu představit a to jak pro aktualizaci různých apliakcí v mobilu
... aneb "Internet v mobilu je nepostradatelný pro aktualizaci různých internetových aplikací v mobilu" :-)
(Modus: bať bať, já jsem svou 3310 nepotřeboval v posledních skoro 10 letech aktualizovat ani jednou )
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 14:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No muj prvni telefon (5110 blahe pameti) taky nebylo potreba, ale treba ta menava potvora 7110 bez aktualizace aspon na verzi 5.01 nebyla k pouziti. :-)

Jinak priznavam, internet v mobilu mam, ale datovy tarif nemam, protoze ty ctyri padesat za pouziti mobilniho Idosu (at se vratime k zeleznici) :-) me nejak netrapi a na zbytek mam 8Mb ADSL. :-)
Utúlien aurë...
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 15:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia:...No muj prvni telefon (5110 blahe pameti) taky nebylo potreba...

U mé Nokie 5100 provedl aktualizaci náš pes.Okousal ji.
Život musí být strašný zločin,když je za to trest smrti.
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 15:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak to tu čtu, no není lepší stará nokia jenom na sms,a volání,?..je,...
Přesně tak. Mám starou (novou) dobrou N3310 či co to je, net mi zaměstnavatel bloknul a taky žiju. A nejlepší telů byla stará 6230i (nebo 6310i teď nevím..) kdyby nebyla tak velká, mám ji doteď. A hlavně byla bezporuchová, ne jak ty nový krámy. Člověk s tím dvakrát flákne o zem a displej v řiti. To se na starých N nestávalo...
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 16:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych o jedné dobré aktualizaci do N3310 věděl. Můj předposlední kousek uměl při psaní SMS dávat za tečku a mezeru automaticky velké písmeno (poznal konec věty), ta moje současná to neumí a prudí to. teď si uvědomuji, že se mi doma válí i nikdy nepoužitý servisní kabel na Nokii, akorát ho skoro není kam zapojit, doma mám seriák akorát v dockstejšně. :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 18:44:03    Odkaz na tento příspěvek  

Trochu bych ujasnil ty stesky po starých telefonech- Nokia 5110 i Nokia 3310 neuměly ukládat ani telefonní čísla, natož třeba SMSky nebo obrázky (u monochromatického LCD docela pochopitelné)- díky tomu se neobjevovaly problémy se zatuháváním (které bývá způsobeno dost často právě těmito daty). Ale co si pamatuju, tak třeba problémy 5110- vodivý elastomer pod LCD, vyviklaná baterie, potažmo zadní kryt, vadné VCOTXO, lehko se zanášející systémový konektor apod. A 3310- studeňáky pod Cobbou (výpadky signálu), při drobné oxidačce přestávaly zvonit (zoxidovaný prokov v cestě k vyzváněči), zamrzávání z důvodu naplněného bufferu pro Watchdog resety apod. A u obou modelů klasické nectnosti Ni-MH baterií a taky zvýšená spotřeba ve stand-by režimu díky struktuře napájení (DCT3 platforma).
Abych jenom nepindal, tak nějaká fotka:

(Poznámka k fotografii- Nokia 5110 je maketa, protože tu pravou jsem někomu půjčil a už mi ji nevrátil, 6310i má prasklý LCD (ani nevím, kdy k tomu přišla), 9210 nemá klávesnici, protože ji asi po mě někdo chtěl. Všechny mobily jsem v minulosti používal (nejen je), kromě těch tří, výše zmíněných jsou všechny funkční (i když jen za podmínky, že bych k většině z nich sehnal funkční baterii).
Tož asi tolik.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3335
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 19:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nokia 5110 i Nokia 3310 neuměly ukládat ani telefonní čísla, natož třeba SMSky nebo obrázky
Jojo a kdo má deset let starou simkartu (jako já), ten má jen sto kontaktů a deset SMS. Ale na druhou stranu, člověka to nutí udržovat jen ty kontakty, které jsou "živé" a ostatní vyšoupnout..........
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 19:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tolik lidi ani neznam, natoz si je davat do telefonu. :-) To ty SMS byly horsi.
Utúlien aurë...
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 21:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: Tak povídej IMEI:

351549/00/672972/8
359367/00/119642/7
35008232162504/2
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.104.247
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 21:50:16    Odkaz na tento příspěvek  

Nebyl by problém s nesmyslnými částkami za mobilní internet snadno vyřešen, pokud by byl ze strany operátorů skutečný zájem, zrušením nesmyslných automaticky zavedených kB - tarifů? Nikdo soudný by si je neobjednal. Už jsem se domníval, že jsou zrušené, že minimálně na kyslíkových předplacenkách je nastaveno 15,-Kč/hodinu, maximálně 30,-Kč/den, pokud si nepožádáte o něco jiného. Ale nevím to jistě, ono se to pořád mění. Michal 22-jednu ještě nedávno funkční 5110 bych měl, v případě vážného zájmu, k dispozici.
Pavelxyz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 22:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, podepiste prosim nasi petici proti optimalizaci zeleznicni dopravy:
http://www.zmenpolitiku.cz/petice/112/proti-optimalizaci-zeleznic ni-dopravy/
Pavel Prchal
www.klub-pratel-lokalek.cz
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 23:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavelxyz > petici cist nebudu - uz ten nazev ve me vzbuzuje negativni reakci; pokud je mozne neco resit optimalne, proc to tak neudelat? Jen proto, ze se to nekomu, kdo to platit nemusi, nelibi?

Naopak jsem pro optimalizaci, protoze soucasny stav rozhodne optimalni neni.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 23:28:59    Odkaz na tento příspěvek  

Raspi- poslal jsem maila, dej vědět, jestli došel
Sp-cake: díky za nabídku, ale není potřeba, stačilo by prohledat šuflata a něco poskládám :-)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 00:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Honzasl: Mojí bude deset let za dva měsíce a umí jich 195 (1 jméno 1 číslo, GO).
@22Michal: Ta vlevo od komunikátoru je 6110 nebo 6210?
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 00:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Kdyz ona je optimalizace, "optimalizace" a optimalizacepocesku...
Utúlien aurë...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 06:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear
Hm, moje fakt jen 100, je to taky bývalé GO, dnes už tarif Pohoda (bohužel né ten věčný...). Ovšem moje simka je už z roku 2000.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 08:46:25    Odkaz na tento příspěvek  

Bugear- vlevo od 9210 je 6210. 6110 má stejnou anténu jak 5110.
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2796
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 09:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo to byla nevýhoda, málo kontaktů a SMS, aktuální stav je 488 kontaktů, SMS nepočítám, onehdá jsem je mazal a bylo jich kolem 600... To by se do 5110 nenacpalo.;-)
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22M> Nokia 3310 neuměly ukládat ani telefonní čísla
Ale uměly (a umějí :-)... I číslo, které vám někdo pošle v textu SMS-ky, si můžete uložit.

A 3310- studeňáky pod Cobbou (výpadky signálu), při drobné oxidačce přestávaly zvonit (zoxidovaný prokov v cestě k vyzváněči), zamrzávání z důvodu naplněného bufferu pro Watchdog resety apod.
Nic z toho ani já, ani žena, ani kolegové v práci u 3310 nezaznamenali. Jediné, co 3310 vyčítám, je blbě navržená klávesnice (stříbrné neprůhledné hmatníky, tmavá, avšak prosvětlovaná čísla - při určité úrovni vnějšího osvětlení se odraz hmatníku vyrovnal prosvětlení a nebylo nic vidět). Vyřešeno nákupem silikonové klávesnice za 50 korun u Šikmého oka (průsvitná podsvícená tlačítka, na nich černé znaky), tisíce děkovných dopisů.

Jo to byla nevýhoda, málo kontaktů a SMS
No jak se to vezme. Já si třeba udržuju v Utlouku v přijaté i odeslané poště stav okolo 200 mailů (jo, jde to... ). Zbytek buď zatřídím do speciálních složek nebo mažu.
V mobilu mám z 10 SMSek obsazené trvale 3 (z toho jsou 2 historické SMSky s polohou vlaku - jednou Košičan se zpožděním 160 minut, druhá je z r. 2007, kdy v OC už ohlásili příjezd rychlíku do Prahy, avšak právě odjíždějící Os sejmul pod mostem nějakou holku a bylo vymalováno...), a nějak jsem si na to zvykl. Stejně ty SMSky už po pár dnech obvykle nemají význam :-)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL: Domnivam se, ze tim bylo mysleno "do pameti telefonu", protoze seznam mela uz i D-160.
Utúlien aurë...
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M22: Tak tátovi 3310 přestala kdysi zvonit. Nosil to po stavbách, byly v tom tuny prachu snad i kousky cihel :-) Koupil jsem někde za 40 Kč ten repráček na zvonění a nepomohlo, tak šel tel do sběru. Tak už vím, čím to bylo :-) Servis neměl vzhledem k stáří a opotřebovanosti cenu.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3341
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyřešeno nákupem silikonové klávesnice za 50 korun u Šikmého oka (průsvitná podsvícená tlačítka, na nich černé znaky), tisíce děkovných dopisů.
Tohle nepochopím, klapající "kovová" klávesnice je to co na 3310 mám nejraději, zřetelně oddělená tlačítka umožňují psát sms v podstatě poslepu. Naopak ty gumové klávesy brrrr, fuj. Ale každý je jiný.
Jinak v době, kdy ten telefon frčel jsem ho nesnášel, bo ho nosili ti nehustější frajeři co jim rodiče telefon za sedm tyček koupili.....
Dneska mi to lidi dávají zadarmo, mám jich doma pár záložních. :-)

Tak jde vývoj: Nejdřív frajeřina, potom telefon pro babičku a znouze ctnost a na konci znovu frajeřina (nazývám to akademický styl...)
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 11:11:41    Odkaz na tento příspěvek  

Též se připojím do diskuze o mobilech. Všechny moje přístroje jsou od Nokie, takže budu vypisovat jen čísla.

5110 - První aparát, uměním bylo dohrát Hada tak, aby vyplnil celý herní prostor. Na sídlišti se pro tenhle telefon vžil pojem "vlastnit Nokiu", protože ho měli úplně všichni.

3110 - Tak tohle tehdy kromě mě měli jen další dva lidi ve třídě. I když jsem byl tehdy malý smrkáč a měl jsem ho od rodičů, tak jsem na něj byl velmi pyšný. Hlavně se ten stroj něco nakoloval po třídě, protože všichni chtěli hrát Hada dvojku nebo Space Impact. xD
Velmi oceňovanou funkcí byl Skladatel. Škoda, že šly tvořit jen krátké songy.

8210 - Můj stroj snů, o tomhle jsem snil už v dobách 5110. Už tehdy jsem říkal, že takové drahé telefony jsou jen pro prestiž. I když neměl hada dvojku, tak jsem byl prostě rád, že jsem ho měl. Nejvíc se mi na něm líbilo, jak byl maličký.

3330 - Ani nevím, jak jsem se k němu dostal, ale zachvilu následoval další.

3410 - Design otřesný, ale největším kladem tohoto přístroje byla funkce Obrázkový editor. Díky němu už jsem nespal v žádné vyučovací hodině, ale furt jsem si kreslil. Dále od tohoto přístroje navrch začínám velmi oceňovat zamykání klávesnice na heslo.

3100 - Můj první aparát s barevným displejem. Nejoblíbenější "funkcí" bylo vkládání různých barevných igelitů mezi kryt a osvětlovací ledky. Díky tomu jsem si mohl zadarmo tunit osvětlení.

6300 - Současný přístroj. Modrý zub, foťák, hudba, co dodat?
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 11:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5110
7110 (Muj stroj snu od prvniho pochovani na Invexu. Rolovatko mi chybi dodnes.)
7650
6300
E66
Utúlien aurë...
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 15:37:08    Odkaz na tento příspěvek  

TGV slaví 30.let! Vše nejlepší!
Kaddáfí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.20.163
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 16:49:28    Odkaz na tento příspěvek  

Jo tak to je pěkné mobilní pokoukáníčko..Ten první v řadě, není to 8810 - banán ? Stál někdy v roce 1998 cca 17 tis a ohřál se u mě tak 1 měsíc, než mi ho " kámoška " štípla v autě , mrcha !
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 20:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: silikonová klávesnice má stejně oddělená tlačítka jako ta plasto-stříbrná (protože prolejzaj stejnejma dírama v krytu :-). Na rozdíl od stříbrné jsou však symboly perfektně čitelné na slunci, v polotmě i ve tmě.

Můj přehled "milenek" je podstatně jednodušší:
3310 for ever
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 22:41:49    Odkaz na tento příspěvek  

Jel jsem do nemocnice na vyšetření, tak jsem si dal od 02 na týden net.
Nevím proč,ale na svou mail adresu jsem se nedostal, stále to po mě chtělo založit novou mail adresu. Sice jsem se dostal na káčko, ale trvalo to věčně.
Potom jsem se dostal na volnou Wi-fi a bylo po problému.
Jinak by mě zajímalo, kolik provoláte za měsíc a kolik dáte za net.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 00:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Pavel Večeřa: Ten druhý bude spíš 3310.
@Aleš_Liesk.: Podobně, i když v mém případě Sony J6 s amputovanou anténkou a votuněným firmwarem. Občas jí teda zahýbám se Z7.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 00:39:59    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Nějak se mi ty trojky a jedničky popletly.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 08:16:49    Odkaz na tento příspěvek  

Pročítám diskusi a nemohu se zbavit dojmu, že bez mobilu se nedá žít :-)! Sice taky jeden mám, ale já s ním jen telefonuju, nechávám se budit a připomínat a občas něco vyfotím.
Onehdá jsem si půjčil tu věc, která nemá klávesnici a všechno je na dotykové obrazovce. Pro starce s polochromým prostředníkem na pravé ruce opravdu sqělé! Hrozím se toho, až se nebude nic jiného vyrábět a já si to budu muset koupit...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 08:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. > na me doposud zijici 3210 jsem take zkousel gumovou klavesnici a prislo mi to jako nebe a dudy - ve prospech originalu. Proc?

Jistota stisku; gumovou proste clovek zmacknul a ... a musel sledovat, jestli domacknul. Navic se cudliky nekroutily pod prstem.

Podsviceni; gumova byla pruhledna s cernymi popiskami, ktere se po nejake dobe osoupavaji a vysledkem je slepa klavesnice. Navic sviti celoplosne - proti tomu je podsviceni plastove mnohem mene nasilne a obtezujici.

Klapani pri stisku; gumova potlacuje efekt mikrospinace, naopak plastova ho spis zduraznuje. Souvisi to s jistotou stisku uvedenou vyse, to tiche cvaknuti spolu s "propadnutim" tlacitka a hned naslednym "narazenim na doraz" jednoznacne informuji o domacknuti a tak to jde ovladat pouze po hmatu bez koukani na displej.


honzaklonfar > dotykaci se taky branim, duvodem je nemoznost ovladani po hmatu - je nutny koukat, co mackam. Ale samosebou to ma svoje vyhody, treba manipulace s mapou v rezimu gps je bez dotykace dost krkolomna.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 08:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a občas něco vyfotím.
... novofile! Opravdovej mobil foťák nemá :-)
(jsem ochoten připustit, že krom SMS (což je přirozená mobilní věc, asi tak jako je přirozený PJD ) se občas nechám vzbudit či si něco připomenout a párkrát jsem i něco stopoval (né teda auto ). Ostatních asi sto položek v menu jsem prošel jen když jsem koukal, co v nich je )
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 09:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: proti gustu... Nicméně moje silikonovka cvaká dostatečně, nijak se nekroutí a za skoro 10 let provozu se ještě neošoupala (ani když jsem z ní chtěl úmyslně ošoupat čínské znaky, tak jsem neuspěl).
Občas použiju ženin tlf (taky 3310, ale s klasikou) a nemůžu si svůj silikon :-) vynachválit.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 10:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrozím se toho, až se nebude nic jiného vyrábět a já si to budu muset koupit...

Není třeba se obávat - skrze "Modrý zub" či Wi-fi se k tomu dá připojit bezdrátová klávesnice pro PC
Ausig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 11:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 11:45:10    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear - to už můžu vzít celý počítač a připojit k němu klasický tlačítkový telefon :-))) Fungovat to bude (doma to používám), akorát se to bude blbě přidělávat na pásek od kalhot...
Ausig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 11:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Ausig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 12:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár foto ze Švýcarska - srpen 2011




Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 12:18:36    Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, zaujala mě první fotka v třetím příspěvku od Ausiga. Ten šikmý most obalený lešením prochází celkovou rekonstrukcí nebo se jedná o pouhé natírání?
I když by tu byl další dotaz. Ten kilometr č. 271 je onen osudný, který stál p. Pernera život, nebo byl vyfocen "jen tak z hecu"?
Ausig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 12:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezi ŽST Ústí nad Orlicí a z Bezpráví

Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 13:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes vyráží RegiJet na první jízdu s cestujícími. Soupravu jsem "chytil" v Praze na Smíchově a udělal pár fotek a přidal pár slov
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 13:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: sorry že se vracím k diskuzi o mobilech, ale 3310 má Ni Mh baterii?? To snad ne. Moje teta měla (a možná ještě má) 2 3310 už spoustu let a ani možná nebyly nové, když k ním přišla a baterie fungují snad pořád.

Já mám 3410 a tam je Li - ion každopádně!
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 14:11:03    Odkaz na tento příspěvek  

O.T.: Nokia 3310 měla v obchodním balení baterii BMC-3 (Ni-MH, 900mAh). Nokia 3330 už přesně nevím, Nokia 3410 BLC-1 (Li- ion, 950 mAh). Ty BLC-1 stály za houby (poruchy elektroniky v baterce, vysoký vn. odpor), proto se v rámci servisu měnily BMC-3 i BLC-1 za typ BLC-2 (myslím 1020 mAh, Li-ion, standartní baterie pro Nokii 3510). Pokud byla 3310 se starším firmware (nechtějte po mě číslo ), neuměla s Li-ion baterií nabíjet. Buď se přehrál SW na novější verzi nebo se provedla rekalibrace referencí v AD převodníku pro nabíjení.
Tak asi tak
honzzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 14:33:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ausig - Pilatus nebyl? Když už je člověk v Luzernu...
Jinak pěkný fotky, zamáčknul jsem slzu. Kus těch tratí jsem projel vlakem, kus kolmo a jel bych znova!
Ausig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 16:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzzaklonfar - Zubačku Pilatusbahn jsme již nestíhali, mazali jsme do Zurichu na EN do Lince.
Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 17:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/rozhodnuto-drahy- mohou-koupit-railjety-za-pet-miliard-703030
Jindřich "Polenius" Březina
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3344
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 18:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ausigovy fotky:
Staničníky nebo kilometrovníky v okolí UnO by měly odpovídat vzdálenosti z Wien Nordbahnhof v trase přes Olomouc a Přerov, neníliž pravda? Nebo z kterého nádraží KFNB vychází?

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 11-2005
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 18:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Staničníky (kilometrovníky) jsou opravdu od Vídně, ale po linii StEG přes Hevlín, Střelice, Brno a Svitavy.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 18:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: depák, z Vídňa přes Laa, Střelice, Brno, Třebová, Praha, do Děčína, myslím , že začínají ve Stadllau, KFNB vychází z Wien Nord. Kilometry KFNB jsou po Olomouc , Opavu a Krakov
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 19:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kilometry mezi Olomoucí a Českou Třebovou (před koridorizací)?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 19:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Kilometry mezi Olomoucí a Českou Třebovou mají nulu v České Třebové.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Bratři_grimmové
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 24. září 2011 - 21:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení máte někdo nějaké fotky Papežského vlaku, který je ted v ČR? Předem díky.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Sobota, 24. září 2011 - 23:40:15    Odkaz na tento příspěvek  

Odkaz na něco lepšího - komerční parní vlak letos na jaře vyjížděl z Vatikánu: http://steamtube.ning.com/photo/italian-engine-685089-vatican?con text=user
Prý tam bylo příšerně drahé jízdné, které katol. církev údajně použila na charitu. Dalo by se také říci, že Vatikán je stát s nejvyšším poplatkem za použití železniční dopravní cesty na světě.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 10:59:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Papa kibel opouští Olomouc 24.9.:
Ausig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 11:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


XXllASD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.168.26
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 12:05:07    Odkaz na tento příspěvek  

UNL západ St1 21.4.2006