K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. září 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. září 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4881
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn z fotky vlakušky ČD je houno vidět, je to pomalu fotka na občanku jen má cosi kolem krku a je to pěkná modelka a celkově je to dobře udělaná fotka. O úboru však nevím vůbec nic, protože mi schází ten zbytek od hlavy dolů.
Naopak ta fotka Railjetu je spíš zmršena. Takže k porovnání nemám dostatek informací, podle krásy na první pohled je hezčí fotka vlakušky ČD, to asi rozhodlo.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 09:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Vlakušky....nezužoval bych to jen na souboj mezi ČD a RJ. Takhle o různých uniformách bylo nedávno psáno v magazínu ONADnes...

http://ona.idnes.cz/obrazem-jak-to-slusi-zenam-v-uniformach-nejvi c-sexy-je-letuska-pbm-/modni-trendy.aspx?c=A110801_154050_modni-t rendy_brm

Detailnější komentáře jsou v galerii u jednotlivých fotek..

(Příspěvek byl editován uživatelem František_plášek.)
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9428
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 10:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
A kdo píše, že vycházím z té fotky? Viděl jsem je v živém představení na wilsónu. Mně přijde u toho RJ, že růžové košilky pro stevardy ..... no nevím .... že by je vybíral tiskový mluvčí?.

Ono to totiž ani vůbec neladí s korporátními barvami, což naše vlakušky tedy s Najprdem ladí.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4882
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 12:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uváděl jsi tu jako zdroj idnes. A tam jsem to viděl já a podle toho lidi hodnotili.
A tam je fotka ČD lépe udělaná, než Railjetu.
Ale když se podívám na fotku z linku FP, výše, tak už bych to neřekl. Ty kabáty jsou hrozné, už jen aby držely nějaký buben a na záda nějakou napoleonskou karabinu s bodákem a můžou táhnout na Moskvu.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 15:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Kibel"-jedna momentka zde:
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9429
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 15:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a můžou táhnout na Moskvu.
Nakonec, poč ne?
laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.74.225.92
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 16:19:42    Odkaz na tento příspěvek  

Budou v v Praze nějaké akce u příležitosti dne železničářů ?
Dík za odpověď.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 17:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no nevím .... že by je vybíral tiskový mluvčí?.
No tak, Drne!! venku je už tak hodně teplo
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9435
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 19:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:

Já to vím. Strávil jsem den téměř celý na rozpálené střeše.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 19:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojízdné bistro dnes viděno už i na R850. Příjemná holka, narozdíl od některých těch "stavařů" převlečených po šichtě za číšníky nikoho nepolila kafem, ani se jí nerozpadly šuplata, byl tam i docela dobrý výběr věcí. Jediná a stálá vada na kráse soukromých rozvážek, i její vozík vypadal jak kdyby ho přejel bagr. Několikrát svařovaný, ostré hrany, celý šišatý a rozvrzaný. Ty firmy co to provozujou by se měly chytit za frňák, fakt to kazí dojem jinak dobře prováděné služby, zbytečná škoda.
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4839
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 08:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad uniformy: vzpomínám na svůj dojem z nazelenalých uniforem Železnice Desná. Zelenooká zrzka typu Gillian Andersonové (agentka Scullyová) by v nich byla nepochybně k nakousnutí, ale růžolící modrooký blonďák by v tom vypadal dost divně...
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 11:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Ty vozíky vypadají opravdu žalostně. Ovšem odpovídá to tomu co se s nimi občas děje. Myslím tím různá krkolomná nandavání do vlaků atd...
Mathulo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 16:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vedel by niekto poskytnúť fotky brašne,čo používali v 70.,80. rokoch vlakvedúci?Myslím tú veľkú na predpisy a pod.
Verejnosti málo známa no predsa krásna Nitranska poľná železnica
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 20:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Mathulo: Okolo Zdic se používala tato http://snaha.cz/eshop/d-736/montazni-brasna-barex-s-upravou/
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3310
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 07. září 2011 - 21:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeste k te italske stavce:
V Rime se projevila akorat tim, ze nejezdilo metro a autobusy jezdily nejak malo a samozrejme narvane. Vlaky jezdily normalne.
Doufam, ze to alespon nekoho zajimalo.
(omlouvam se za diakritiku, pisu z hotelu v Neapoli)
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 08. září 2011 - 11:46:43    Odkaz na tento příspěvek  

"Píchněme do vosího hnízda" - zde je jedna pro "vysokorychlostní zaslepence" možná překvapivá (a hlavně nestravitelná) informace:
http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/vysokorychlostni-zeleznice -se-vyplaceji-jen-zridka/
- musím ovšem přiznat, že i mně (jako zásadního odpůrce nesystémových rádoby vysokorychlostních úseků, zejména těch nesmyslných "camfourků odnikud nikam", které by někteří čeští "experti" rádi viděli i v ČR) poněkud překvapilo, že budování VRT je zpochybňováno i ve Velké Británii, která je už dost velká a plošně jen řídce osídlená na to, aby se tam výstavba minimálně jedné (a možná spíše dvou) VTR v "poledníkovém" směru přece jen mohla vyplatit.
Pravdou ale na druhou stranu je i to, že "na ostrovech" se na mnoha tratích rychlostí okolo 180 - 200 km/h jezdí už dávno a tamní dálkové vlaky nemají mnoho nácestných "zdržovacích" zastávek už teď, a protože Anglie je tradičně "konservativní" zemí, tak její obyvatelé asi ani nemají velkou potřebu ještě více svůj život uspěchávat ...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 08. září 2011 - 13:27:20    Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, ale mě to přijde jako vcelku pravdivý popis skutečnosti. Nebo si snad někdo představuje, že např. dostavěním VRT z Madridu do Lisabonu nějak úžasně vzroste bohatství měst jako Badajoz či Évora?
Shamin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 08. září 2011 - 13:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechy, nevím, jestli píšu správně zrovna se, ale nevíte někdo, jestli mívá Avala na cestě z Budapešti do ČR zpoždění??? resp. na odjezdu z Budapešti...díky
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. září 2011 - 14:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shamin: spíš by otázka měla znít, zda vůbec někdy jede včas... Přitom častokrát hodina žádná míra.
Přehled zpoždění za měsíc zde. Čísla v tabulce udávají počet dnů s tím kterým zpoždením. Sekeru obvykle chytne už v Srbsku či u Maďarů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlámalík.)
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 08. září 2011 - 14:42:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "W." = 08.09.2011 - 13:27:20:
Jistě, souhlas - ale v aglomeracích Madridu (cca 5 milionů obyvatel) a Lisabonu (3 miliony obyvatel) žije dohromady téměř tolik obyvatel, jako v celé ČR, a centra těch aglomerací jsou od sebe vzdáleny asi 600 km, přičemž mezi nimi je většinou spíše zcela neobydlená "pustina", takže tam už může mít smysl stavět VRT i pro pouhé spojení jich samých. Chtít ovšem stavět jakoukoli VRT v téměř souvisle obydlené ČR jen pro potřeby ČR (byť třeba z milionové Prahy do ani ne půlmilionového Brna), jak se to soustavně snaží prosadit někteří čeští rádoby dopravní odborníci, je nesmysl, pokud se zároveň nezačne stavět celá relevantní sekce nějakého celoevropského systému tak, aby mohl být do provozu uveden najednou aspoň nějaký souvislý dlouhý "nadnárodní" úsek: sami na to nemáme, a navíc to v současnosti ani nepotřebujeme tak nutně, jako mnohé jiné užitečnější dopravní stavby.
Shamin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 08. září 2011 - 15:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zlámalík: dík za info...takto teda určitě nepojedu
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 00:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Pražan: Co se týče toho článku, doporučuji diskuzi zde: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2250382
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 12:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan - k VRT asi jen tolik, že D1 se taky začala stavět nejdřív jen kousek z Prahy do Mirošovic (v roce 1975)...... souhlasím s tím, že by VRT mělo být součástí Evropské sítě. I když právě blízko Prahy je už tak hustá příměstská doprava, že škodí dopravě nákladní a jakákoliv komplikace rozhodí i rychlejší vrstvu vlaků, takže proč nevybudovat "přípražský" úsek pro odlehčení výše uvedeného. ŘSD se nerozpakuje stavět D nebo R salámovou metodou odnikud-nikam a to vám nevadí?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 13:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka: Úsek do Mirošovic byl otevřený o něco dřív (1971?), ale to je vedlejší. Jde spíš o to, že úsek do Mirošovic NIJAK neodlehčil přetížené I/12 mezi Prahou a Kolínem. Dále, ať ten kousek dálnice ukončíte kdekoliv (např. současné ukončení D8 u Lovo), VŽDYCKY je poblíž nějaká okreska, která se dočasně přeznačí na silnici I. třídy a dopravní proud se po ní dotahne buď na původní trasu nebo na nějakou jinou vhodnou silnici.
Bohužel železniční síť není tak hustá, takže ukončení VRTky (ideálně vedené +- v trase dálnice) má jakés takés napojení na železniční síť u Mirošovic (zcela nepoužitelné pro relaci Praha - Brno), pak zcela mimózní napojení na lokálky u Zruče či Humpolce, napojení na drátovanou lokálku u Žihlavy, na lokálku Křižanov - Studenec, a pak už je Brno.
Takže vaše salámová metoda by znamenala vyjet z Prahy po VRTce, u Zruče (dočasný konec) sjet na lokálku a přes Světlou dojet do Brodu Havlíčka, úvratí směr Hliníkov, hurá na VRTku k Velkému Meziříčí (opět konec), lokálkou do Křižanova...
Připadá vám to proveditelný???
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 18:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jubilejní příspěvek .. tož snad budou i další ...



Z Polabí zdraví .. L.
ICQ 237-113-861
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 21:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZik.: ano, zaměstananci SŽDC mají zapovězeno konati vedlejšák vlakvedoucí, průvodčí, pokladník...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 22:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ládi gratuluji k dosaženému jubilieu a přidávám přání, aby kolem ní takovýhle vláček nikdy nejezdil - myslím že by se u něj těžko hledala návěst "konec vlaku"
http://www.zkouknito.cz/video_76979_nejkratsi-vlak-na-svete

Mám ovšem obavy, že k tomuto stavu dopravní politika naší vlády preferováním silniční přepravy bohužel rychle spěje,a taková souprava bude i pro nás postačující:-)
nebo že by nápad pro lokálky??
Jo a pro srovnání toto:
http://www.zkouknito.cz/video_56295_nejdelsi-vlak-na-svete
U tohodle by se ta návěst taky hledala těžko, na druhé straně jeden vlak za celou šichtu a ještě si stačíš zdřímnout...
)nevím proč, nejde mi to dát jako přímý odkaz - tak holt zkopírovat do adresy...



(Příspěvek byl editován uživatelem jarda krapas.)
Kolejnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 11:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar lidi, nevím kam to napsat tak píšu sem. Chci se zeptat zda-li někdo využívá tarifu VPN family od ČD telematiky?
Nepřišel vám taky za červenec nesmyslnej účet za internet?
P.S. 50 jubilejní příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9521
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 12:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladej ho má, ale internet nemá zapnutej. Ale už jsem to v éteru zaslechl. Nejste zřejmě sám.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 12:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolejnice> nebylo by efektivnější to řešit přes Helpdesk VPN-ky?
Pokud je to omyl Telematiky, tak od čtenářů K-repu se vrácení peněz asi nedočkáte (nebo myslíte, že jo? )
Kolejnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 12:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne spíš sháním další lidi.
Přes HELP Desk to už řeším, tady sem dostal tip to taky uvést, že spousta lidí to zaplatí, protože si myslí že v tom "jedou sami".
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 13:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouhžel jsem v tom namočený taky, měl jsem učet za červenec přes 4tis a jen za připojení 10min na net.S VPN se to řeší, ale mají stejné praktiky jako ostaní operátoři.Když bylo žadáno vysvětelní a nebo podrobný výpis o připojení.Odpověd-Vaše simka se sama může pripojit na net a stahovat informace.Zablokujte si přistup k netu.A nebo zaplattě si nějakou předplacenou nabídku s přistupem na net a nebude platit takové častky.Takže nejdřív zaplatit a pak vymáhat častku.Jinak to zatím nejde:-(
Kolejnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 13:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer drží basu
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 14:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taky sem tak dopadl, dostal jsem nový mobil a zkoušel co všecko umí a výsledek je ten , že internet už neumí
Kolejnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 14:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já bych řekl že mobil umí, ale Telematika tam má nějakej bordel...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 15:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolej: No já sice žádnou VPNku nemám (ať žijí předplacené karty ), ale neřekl bych, že pokud si mobil sám stahuje nějaké aktualizace softu nebo mapy nebo podobná datová zvěrstva, tak je to problém zrovna Telematiky.
Stáhl jste daný objem dat? Stáhl. (teda... předpokládám, že stáhl. Netvrdím to.)
Dle mého je to problém toho mobilu (že je od výrobce naučenej, že může stahovat Cokoliv Odkudkoliv - hele, nemáte tu VPNku přes Cargo? ) a jeho uživatele, že mu to buď nezakáže nebo si nekoupí odpovídající tarif.

Parmez: zkoušel co všecko umí
Ještě že jste nezkoušel, co všecko umí třeba handgranát .
Zlatá Nokia 3310...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 15:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk:
Mam Nokii E75.Problém je v tom, že moje simka nic nestahovala a já zrovna nejsem přítel kdejaké aplikace do mobilu ke stažení.Jediné stránky na které jsem za celý ten měsíc lezl a dohormady to dělalo 10 min.Bylo CHMI-radar na sledování bouřky kvůly dovolené a rybaření a párkrát kouknul na mail.To bylo celé.Předešlé měsíce byl učet za 600 kč a sledoval jsem ty samé stránky.Nechal si net zablokovat a mám klid.Ale chci ať mi VPN ukáže za co ta platba je??Když nejsou schopni to doložit tak je problem, proto ty penize chci vymáhat zpět.A nejen já.
Kolejnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 15:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konkrétně tento přístroj vlastním přes rok.
Jelikož ceny mobilního internetu znám, tak připojení mám zablokované.
Spíš že vím o spoustě lidí kteří taky zíraly na fakturu, tak asi problém u uživatelů nebude...
Přes kargo to nemám, ale to je jedno pač na dráze je bordel všude a je jedno jak se to odvětví zrovna jmenuje (kargo, RSM, SŽDC, ČD, Telematika atd...)
Vydoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 21:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolejnice: Já mám na jedný SIM od VPN nastaven Internet Data Nonstop, tak se mne to naštěstí moc netýká, ale kolegyně v práci taky toto řešila.
Milorád Mrdák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.157.216
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 07:17:46    Odkaz na tento příspěvek  

slyšell jsem dneska v Bohumíně na nástupišti že kyklop,tedy lokomotiva T499.002 jede do České Třebové na rekonstrukci na motor CAT ,a lakovat se bude do Najbrta!je tohle možné?
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3326
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 08:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milorád Mrdák
Bacha, troll!
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 09:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To samé jsem měl v kombinaci nový mobil + T mobile.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3481
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 13:07:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam Nokii E75

E75 detailněji neznám, ale mám o něco starší E51 a ta umožňuje v tzv "protokolu" detailně sledovat každé datové spojení, hovor, SMS - čas, délka, počet přenesených dat apod. A pro jednoduchost jsou tam samozřejmě celková počítadla. Ten Váš tarif je za přenesená data nebo dobu připojení?

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 13:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milorád Mrdák: A potom jste se probudil s rukou v nočníku? Spěte sladce
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy:
E75 a E51 jsou v podstatě stejné telefony.Jen s rozdílem, že mám plnohodnotnou klávesnici QWERTZ.Všechna počítadla mam aktivované, ale prostě to časově a datově nesedí telefon a výpis.A tarif by měl byt za data.Uvidíme co bude dál.Nejhorší na tom je, že dělají mrtvého brouka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 16:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer - zrovna Nokie se umí připojit a natahovat kraviny samy o sobě a bez zásahu... A neevidovat to. Přítelkynina N73 takto během měsíce protočila 4600 (přestože připojení nebylo povoleno - nebylo...ovšem jen pro uživatele).
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 20:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prvním krokem při pořízení nového (zvláště "chytrého") telefonu je nastavit nějaké "fake" APN pro připojení, takže jakýkoliv pokud o spojení se neprovede a pochopitelně ani nenaúčtuje.

Potom dalším krokem je prozkoumat co/kolik/kdy/proč se připojuje (obvykle se s neplatným APN příslušný proces "vzteká" a prozradí se).

Následně buď pořídit alespoň minimální datový paušál a nebo pečlivě všechno vyblokovat...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 20:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo si neporizovat telefon, ktery je primarne zameren na pouzivani s aktivnim pripojeni k internetu. (A bez pripojeni mu pulka funkci ani nefunguje.) :-)
Utúlien aurë...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 21:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia > tak zrovna ja si svoji N85 porizoval proto, ze ma (mimo jine) i wifinu - jenze, jak se dalo cekat, preferovane pripojeni je pres mobilni data - takze pokud jsem treba v dosahu Lounge, musim napred spustit vyhledavani siti, najit tu spravnou a pak se pripojit - pokud napred zapnu Operu a necham se pripojit, ani se mi aktivni wifina nenabidne .

A nevim co s tim, bo na prodejne Nokia me odkazou ke kyslikum, ze to je nastaveni siti a od kysliku me posilaji k Nokii, ze to je nastavenim telefonu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:12:41    Odkaz na tento příspěvek  

Sim- doporučuji kupovat telefon bez operátorského firmware. tam pak tyto problémy odpadají. Moje 6710 si primárně pamatuje poslední navštívenou Wi-fi síť, až pokud nenajde tuto, ptá se, jak se má připojit. Operátorský firmware je tvořený podle požadavků operátorů, proto je tam vždy preferováno připojení přes 3G/EDGE/GPRS/WAP, aby lidi používali placené služby. Pokud máš N85 už po záruce, nech si tam nahrát distribuční firmware, mělo by to být v pohodě (na 100% to z hlavy nevím já se orientuju spíš na to železo).
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam E66. ;-)
No, tady maji pravdu nejspis Kyslici. Je to nastaveni vychoziho pripojeni pripadne aplikace. Ovsem ja Operu nepouzivam a integrovany W'n'W se me pta pri spusteni.
Utúlien aurë...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Nokie plati zaruka i na (nezdareny) update firmware.
Utúlien aurë...
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:43:31    Odkaz na tento příspěvek  

Arctia- jo, ale nesmíš si do telefonu s Product Code operátorské řady cpát firmware s Product Code pro volnou distribuci.
Pošli mi Product Code svého telefonu (je na nálepce pod baterkou), řeknu ti, co je zač. Když přidáš celé IMEI, zjistím skoro všechno :-)
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:46:04    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak když jsme u toho skrytého připojování k netu- pokud máte něco od Apple, zařiďte si nějaký dobrý datový tarif nebo tam vůbec nedávejte SIMku. Vždy mě překvapí, když dám do nějakého Iphone testovací SIMku (většinou nějakou GO kartu), jak mi to rychle odsaje kredit.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 00:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal:
Ja vim.
A neposlu. :-)

No Apple bez pristupu k internetu je jen drahy tezitko. A o Androidu to plati tak ze 75%...
Utúlien aurë...
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 00:14:15    Odkaz na tento příspěvek  

Arctia- neposílej :-)
Jiank opravdu mezi operátorskými a distribučními FW je občas hodně rozdílů, výrobce si nelajzne upozornit na nějakou operátorskou vychytávku, bo by mohl přijít o kšeft.
Jestli někdy bude čas a chuť, tak to u nějakého nokiáckého telefonu se Symbianem zkusím.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 08:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal > operatorsky firmver tam nemam, zaruka mi "vyprsela" po ctvrt roce, bo mi to prodejce odmit vzit na reklamaci (vaklala se baterka) kvuli zmoknuti . O prehrati firmveru jsem pote uvazoval, ale vybod sem se na to - nechtelo se mi vsecko znovu nastavovat. Btw, co takovy prehrati dneska muze kostovat? A je tam nejaky riziko, nebo staci se domluvit s nejakym "garaznikem"?

Ostatnim se omlouvam za OT
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 12:17:08    Odkaz na tento příspěvek  

Sim- poslal jsem ti maila.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 13:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to asi uzavřel: jak psal Čahoun "To samé jsem měl v kombinaci nový mobil + T mobile.", tak to není asi problém Tele-matiky, ale Tele-fonů :-).
Krom toho, pokud vím, tak Telematika neprovozuje fyzicky vlastní síť, ale běhá na síti O2 (což ale vám jako zákazníkům může být vitacit), takže veškeré reklamace přeposílá na O2 a řeší je (za vás) u Kyslíků. A vám pak přepošle kyslíkatý verdikt.
(Nicméně by mě zajímalo, jak Kolejnice nakonec dopadla - když tak i soukromě na mail. Dík.)
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 23:30:18    Odkaz na tento příspěvek  

Problém s vysokými částkami za internet- nebojte se všechno řešit, reklamujte, nezapomeňte řvát. Minimálně si nechte (kdo nemá) poslat podrobný výpis.
My jsme zažili už několikrát podobné problémy s korporátními čísly, většinou O2 uznala reklamaci, stačilo aby třeba přecházeli na nový infosys a problém byl na světě.
P.S.: v červnu jsem si zapomněl nechat spustit nový tarif na data, jedna aktualizace Ovi Maps mě vyšla na cca 600kč. Ale stáhl jsem asi 12MB.