K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 23. prosince 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 23. prosince 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
alenoták
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.244.94
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 10:18:16    Odkaz na tento příspěvek  

Trupak:

To si nahrazujte u vás v Anglii, nebo Americe. Zde je ještě stále Česko. Naivně jsem si myslel, že je normální používat ustálené a mnoho let používané odborné termíny. Ale jestli pro nějakou potřebu vyšší důležitosti někdo potřebuje (jako ti naši slavni poslanci) blýskat se různými těmi anglicismy, latinismy, prosím. Ale normálnímu Čechovi jste s tím k smíchu.
pro alenoták
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.67.17.120
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 16:54:21    Odkaz na tento příspěvek  

On i Google translator přeloží správně efficiency jako účinnost, jen blbci a Trupak jsou američtější Američanů.
mll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.31.149
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 18:04:36    Odkaz na tento příspěvek  

Praha Vršovice, vyslechnutý rozhovor na radiostanici: Strojvedoucí hnacího vozidla spolenosti RegioJet se dotazuje posunovače:"A na jaké straně mi budeš mávat lampičkou?"
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 19:55:00    Odkaz na tento příspěvek  

Tak sori, noťáci, ale kdybych tušyl že je to tady taki jen dysguse o pravopysmu a termytologiji, tak se na to viseru rovnou.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4835
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 22:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha Vršovice, vyslechnutý rozhovor na radiostanici: Strojvedoucí hnacího vozidla spolenosti RegioJet se dotazuje posunovače:"A na jaké straně mi budeš mávat lampičkou?"

A v čem je problém?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
kapitán NEMO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.12.32
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 23:21:39    Odkaz na tento příspěvek  

To prag: tak se na to rovnou vyser, mnohým se ulehčí!!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 10:50:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ty NEMO nemožeš?
MarfyE34
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 16:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem, mám jeden dotaz: z doslechu od zaměstnance ČD Cargo jsem se dověděl, že od nového roku se u Carga mění strojvedoucím platové třídy a konkrétně ten můj známý jde s výplatou dolu o 2000Kč , nevíte někdo o tomto škrtu více informací???
Ptám se proto, že mám nabídku nastoupit k ČDC jako strojvedoucí , tak mne pochopitelně zajímá platová politika v této firmě, moc vám všem děkuju za postřehy.
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.94.237
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 17:00:25    Odkaz na tento příspěvek  

MarfyE34: nevěř všemu co se povídá, kolektivka ještě není podepsaná, nicméně je faktem, že snížení může souviset se změnou posuzování tzv. doplňkových činností, resp. s jejich zařazením do činností normálních. Jestli máte, jak říkáte, nabídku, pak neváhejte a běžte. Ještě stále platí velmi, velmi slušně.
Mimochodem... E34, E34... Vy máte baworáka?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 17:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplňkové činnosti neudělají 2000Kč.

Jinak ta informace je vcelku přesná, jde o pokles o necelé 2000Kč hrubého. Personální pracoviště, které ti tu nabídku dalo ti určitě vysvětlí čím je tento pokles způsoben. Víc to tu nemá cenu řešit, jsou to interní věci Carga. Jen podotýkám, že není jisté zda to tak bude nebo ne. V případě podepsání PKS nebude dokument, kterým se výplata takto snížila, platit.
Martin
MarfyE34
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 18:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc Vám děkuju, jelikož mám za sebou úspěšně všechny přijímací procedury (doktoři + psychologové)a místo pro mne od 1.1.12 je stále volné jdu do toho snad nebudu litovat po podepsání smlouvy na 5let a 500000Kč pokuty za její porušení, no uvidíme.

for: já kdo jiný
ano E34 je má druhá plechová láska spolu se Zamračenou a obě mají řadový šestiválec
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2613
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 19:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Marfy gratuluju a kde nastupuješ ?
MarfyE34
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 19:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov
Děkuju PJ Praha
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 22:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak známý zde na K-Reportu napsal nelichotivé poznámky na adresu firmy OREDO týkající se nové "koncepce" ve východních Čechách a ta mu posléze odepsala na e-mail uvedený zde s důrazným upozorněním, ať nepomlouvá firmu.

Takže já se s dovolením s kritikou přidám - firma OREDO věnující se dopravě má asi ve svém spektru velké množství dopravně negramotných zaměstnanců; Pardubický kraj totálně domrvili. Alespoň je vidět, jak se daří, když možná nějaký rádobyexpert (mladý cucák s morkým diplomem z oblasti masové komunikace nebo filozofie, která je tak populární) zavře oči a nakreslí spoje tam kam se trefí resp. tam kde bydlí. Další kritika není vzhledem k potřebě použití vulgárních výrazů možná.
Vážený OREDO, můj mail je uveden pod mou přezdívkou - taky mi něco pěkného napište ať mám od vás nějaký pěkný dárek pod stromeček! Děkuji.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 10:46:24    Odkaz na tento příspěvek  

ad Pes38 : taky se nad tím zamýšlím.
Žlutá firma má svého posunovače nebo podobnou kumulovanou funkci "odborně způsobilého všeuměla", takže ti nejsou povinni dodržovat "hovorovou kázeň" stanovenou předpisem jiného dopravce, resp. mezi sebou mohou komunikovat třeba eskymácky ...
Mladý_strojvedoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.59
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 11:06:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Miroslav Zikmund: Bohužel nemáš pravdu. Zákon o drahách platí pro všechny stejně. To, že nemájí kontrolory vozby neznamená, že nejsou kontrolování. Od kontrol mají drážní úřad. A věřte, že je tam mají docela pravidelně.
2Mladý_strojvedoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.67.17.120
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 11:21:08    Odkaz na tento příspěvek  

Mladý_strojvedoucí, nemáš pravdu. Mají strojvedoucího instruktora. Na tom, jak se ta funkce u koho jmenuje, nezáleží.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 13:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Tak nějak, předpis SŽDC Z11 je sice závazný i pro RJ (pokud komunikují na rádiových sítích SŽDC), ale nikde nejsou upravena závazná slovní znění pro dohodnutí strany dávání návěstí. Takže pokud se místo věty: "Na jaké straně mi budeš dávat návěsti" použije "na jaké straně mi budeš mávat lampičkou", osobně v tom nevidím žádný problém. Krom teda hnidopišství a snahy za každou cenu hledat problémy tam, kde nejsou. (on měl otevřený dveře, on to nestáhl, on tlačil, kdy neměl atd. atd.)
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10550
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hovorová kázen ani u čd neodpovídá Z11. ale většinou je to dobře, neb sunem sunem je srozumitelnější, než nějaký přiblížit, vzdálit, kor když si tě předávají 3 posunkové různě poházený po ranžíru
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
465698621
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 15:56:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ad RJ a lampička:
Proč se ho ptá vysílačkou na lampičku, když mu může dávat vysílačkou přímo a pak je fírovi u zadku, kde stojí (jede) posunovač?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 19:27:13    Odkaz na tento příspěvek  

465698621 : no třeba proto, že u RJ mohou mít problémy s naplněním toho, co žádá Z11, takže se při posunu používají ruční návěsti dle D1 a kvůli 5 párům vlaků nebudou investovat do řešení.

Zná někdo, co je obsahem konkrétní smlouvy mezi SŽDC a RJ, třeba pokud jde o článek 2, druhá odrážka předpisu Z11 ...
2 Ziki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.47.224.25
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 20:29:37    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:"Zná někdo, ..."

To je oznam(.), dotaz(?), povzdech(...)?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 20:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

465698621: taky proto, jestli to bylo za tmy , tak musí každý , kdo se pohybuje v kolejišti, mít rozsvícené bílé světlo)(lampu)
ad Parmezano
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.67.17.120
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 22:36:14    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano, opravdu všichni? Podle čeho? I cestující? Viděl jsi tak jít fíru k odstavené mašině ve stanici?
Ten posunka jede na voze - jeho představku, pohybuje se tak také, ale k čemu mu tam to světlo má být platné uvnitř vozu?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 10:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Parmezano: a) myslel , že jsi pochopil , že je řeč o zaměstnancích
b) podle tohoto :předpis O16 strana 23
8. Osamělý zaměstnanec kterékoliv organizační složky musí mít při práci vždy na sobě oblek pracovní výstražné barvy nebo vestu výstražnou. Za snížené viditelnosti musí mít při sobě rozsvícenou svítilnu s bílým světlem.
23
4689956
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 10:23:58    Odkaz na tento příspěvek  

taky proto, jestli to bylo za tmy , tak musí každý , kdo se pohybuje v kolejišti, mít rozsvícené bílé světlo)(lampu)
Můžeš mi říct, co je mi jako fírovi po tom, jestli má ten, co mi žvaní do rádia, nějaký světlo? Ať si má třeba čelovku, mně je to zcela u zadku.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 11:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

468995: no když myslíš
Aviatik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.209.137.226
Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 11:50:38    Odkaz na tento příspěvek  

Taky jeden průjezdný profil využitý do krajnosti:
http://www.lowbird.com/data/images/2011/12/62361db4a2759446e611ba d.gif
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 16:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aviatik : To je upravené, videl som to na inej stránke a snímku a ten rozostup bol omnoho väčší ! A mám taký dojem, že to bolo niekde u nás.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5122
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 15:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prag: kde pro krytí valivýho odporu v ustálenym režimu v oblasti cca optima otáček to jede "na volnoběh" kdežto při rozjezdu se musí podstatně víc roštovat plus nějaký ty rotující hmoty vystavený změnám otáček dokonce opakovaně
Zdá se, že vajíčkovej diagram jsi ještě neviděl...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 16:46:50    Odkaz na tento příspěvek  

To teda neviděl. Jinak se dá taky vyjít z toho, že těch pade na rovince to jede na necelý tři litry spotřeby, čili tak 10 kW mechanickýho výkonu .. a z toho ještě tak polovička padne na chlazení, mechanický ztráty a povinný denní svícení. To už by mohlo pro přibližnej (horní) odhad potřebný trakční síly stačit. Dolní odhad je pak nejspíš vlastní váha krát nějakej koeficient valivýho odporu gum, a je to docela blízko od sebe. Ovšem vhodně dlouhou a bezpečnou rovinku, kterou bych moh z těch pade dojet do zastavení výběhem, jsem zatim v přilehlym okolí nenašel ;-)

Ten "volnoběh" (zejména pro osoby se ztíženym porozuměnim textu) je samozřejmě nadsázka, ve skutečnosti to i na čtyřku bude skoro v dvojnásobných otáčkách, ale furt celkem spokojený, protože na zlomku nominální zátěže. Žádný riziko lámání ojnic a vymílání ložisek.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 19:54:00    Odkaz na tento příspěvek  

2 Ziki : Dotaz ...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 10:32:34    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá je tahle informace

http://www.denik.cz/ekonomika/szdc-zrejme-zmeni-znacku-n20111219. html
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5125
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 11:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: To teda neviděl.
A kdybys viděl, tak bys věděl, že minimum spotřeby bývá někde u otáček maximálního momentu a při plným zatížení. S částečným zatížením měrná spotřeba docela roste, zejména u benzínu (málo paliva => málo vzduchu => malá komprese => malá teplota => malá účinnost).
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 13:19:23    Odkaz na tento příspěvek  

No von je to jednak dajzl druhak bůhví jak ty "vajíčka" vlastně vypadaj u těhle motorů škrcenejch na nějaký to Euro xx (dosaďte verze windows) a pak mi je Renault stejně nebude chtít prozradit, protože budou určitě vošklivý. Jsem myslel vod tohodle motoru, ty vajíčka, ne nějaký teoreticky učebnicový čmáry od dvacetilitru do ponorky.

Učebnicová teorie je jistě pěkná, ale plný zatížení nastává dost zřídka (nicméně ta rezerva výkonu se tu a tam docela hodí) a při částečnym přikrmení do kopce to celkem platí, tam bych to ani při zdravym rozumu na nízký otáčky nelámal.

Ale empirie jednoznačně ukazuje, že při malym zatížení na rovině víceméně platí čim méně otáček, tim méně nafty .. zdejší přeborník ve spotřebě s o pár let starší verzí to dusí z mýho pohledu až nechutně a dosahuje průměr 4.7, ovšem nejedzí prakticky ve vnitřnim městě červená-červená jako já a taky to nebude ještě mít tolik zkurvený na ty minimální emise. Grau ist alle Theorie ..

Stejně by to už chtělo spíš nějakýho inteligentního hybrida s elektrickym přenosem, bufferovánim energie v superkapacitoru a stabilně běžícim dobíjecim a dálničnim motůrkem .. tohle točení hrncema co jsou tam "do rezervy" furt je v některých situacích děsně neefektivní. Nebo aspoň převodovku s volnoběžkou, jako míval Tráboš

Ale to už je celkem OT a trochu jiná technologie než 810/814 a další výdobytky, i když tam to taky většinou pojede na čtvrt plynu a mimo vajíčko. Co třeba takový regiošuple, daj se tam ty dvě jednotky dynamicky chcípat a startovat podle potřeby, nebo to taky žere furt? Nejspíš je nafty ještě furt dost.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 13:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
Tohle je informace přesně o tom, jaký dementi seděj ve vedení SŽDC.Zase zbytečně vyhozené miliony za totální nesmysl.Ale hlavně musíme setřit a setřit.Nejlepe celou tu bandu chytit a jednoho po druhém omlátit hlavou o stůl.Třeba se jím rosvítí.:-(
2 Hajnej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.67.17.120
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 15:42:57    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:"zejména u benzínu (málo paliva => málo vzduchu => malá komprese => malá teplota => malá účinnost)."

Tady, soudruhu akademiku, už ujíždíte. Množství nasátého vzduchu do válce je dáno jeho objemem - zdvihem, (případně u turba navýšeným o tlak kompresoru). Jestli se bude píst vrtět rychleji nebo pomaleji, na tom nezáleží, nasaje a stlačí pokaždé stejné množství vzduchu.
Množství paliva si dnes už v pohodě uhlídá počítadlo stříkačky, takže ten graf hezky vyrovná.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 15:57:31    Odkaz na tento příspěvek  

Na blog.iDnes.cz:"Ceské dráhy dělají z handicapovaných obyčejný balík!"
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 16:14:09    Odkaz na tento příspěvek  

2 hajnej: nebyl bych si tak jist. U benzínu zatraceně záleží na poměru benzín-vzduch.
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 16:17:10    Odkaz na tento příspěvek  

Když tu prag nakousl elektrický přenos výkonu...
Měl by v dnešní době, třeba u kamionů, smysl systém "Sousedík", tak jako ho bylo použito u Slovenské strely?
Dále mě napadlo vyzbrojit tahače tykadly a ve městě jezdit čistě jako trolejbusy a nezasmraďovat ho. Spalovací motor by se používal jen na meziměstu, kde se jezdí prakticky konstatntní rychlostí.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:25:38    Odkaz na tento příspěvek  

2hajnej: množství nasátého vzduchu není dáno jen objemem válce, ale i tlakovým spádem sací potrubí-válec. A když se tam toho vzduchu nasaje málo, tak už s tím počítadlo stříkačky nic neudělá, protože stechiometrickej poměr není jenom konstanta někde v epromce.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:39:06    Odkaz na tento příspěvek  

Sousedík je vynález z doby, kdy měly náklaďáky 3 kvalty běžně. Dneska jich mají běžně přes 10, takže to by nepomohlo. Náklaďák-trolejbus by s sebou mimo město tahal zbytečně celou trakční výzbroj a ve městě by se troleje musely natahat tlustější. Zdaleka nejefektivnější je v tomto směru značka Umwelt. Akorát mně někdo vysvětlete, jestli elektrická tramvaj z Mostu do Litvínova je "s nulovými místními emisemi" a když už mám blbé otázky - budeme s dalšimi Temelíny nezávislí na fosilních zdrojích, když uran smějí vozit jen naftové lokomotivy?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5128
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: bůhví jak ty "vajíčka" vlastně vypadaj u těhle motorů škrcenejch na nějaký to Euro xx
No ty motory, co jsem to u nich viděl, už nějaký to Euro měly...

2 Hajnej: Tady, soudruhu akademiku, už ujíždíte. Množství nasátého vzduchu do válce je dáno jeho objemem - zdvihem
No to právě neujíždím a to množství není dáno jen objemem, neb i u stříkaček zůstává škrticí klapka, bo jak níže správně poznamenává Ivoš, U benzínu zatraceně záleží na poměru benzín-vzduch.
To, jestli palivo míchám v karbusu nebo jestli ho tam stříkám stříkačkou, nic nemění na faktu, že chudá směs (která by při dílčím zatížení a 100% plnění vzduchem nemohla nevzniknout) způsobuje klepání (proč asi se na motory ta čidla klepání dávají, že...?).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5129
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: Pro kamion bych Sousedíka dnes už taky neviděl. Možná tak nějakej osobáček, který by se tím stal čtyřkolkou, a i tam je dnes zajímavější ten hybrid.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2724
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 18:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se kdysi v hodinách nudy ve školních letech zabýval myšlenkou, že by se systém Sousedík mohl uplatnit v městských i linkových autobusech jedoucích převážně mimo dálniční provoz. Ale nějak by se musela vyřešit prodleva při potřebě rychlé akcelerace z nuly.
K tomu by mohl sloužit pomocný akumulátor.
Dokonce v dnešní době počítačové by elektromotor mohl mít řízenou volnoběžku a mohl i sloužit jako retardér s dobíjením pomocných akumulátorů a řidič by se kromě voliče směru před rozjezdem, nemusel o nic starat.
Rebel Yell
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 21:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řek, že v systému Sousedík není na akumulátor místo.
Je to podle mne systém, jak se bez řazení po krátkém rozjezdu dostat na přímý záběr a tam setrvat co nejdéle. Pro motory s optimální spotřebou v oblasti vyšších otáček.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5130
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 09:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: Přesně jak píše M_g, půvab Sousedíka je ve větvení přenosu a v postupném přechodu na přímý záběr, čímž by byl předurčen naopak právě pro ten dálniční provoz. U toho autobusu by to přitom bylo mnohem zajímavější než u kamionu, protože Evropu obchází strašidlo nízkopodlažnosti, které u autobusů vede ke všelijakým zběsilostem vyžadujícím zubatá kolečka navíc, zatímco kamion pořád ještě není důvod stavět jinak než optimálně (motor, převodovka, kardan v jedný lajně).

Jedinej problém je v potřebě trakčního motoru potřebného výkonu (jistá nekonfekčnost generátoru s rotujícím statorem by při automobilních sériích až zas tak nevadila), kterej by šel ideálně schovat do kol, proto jsem taky psal, že bych to viděl spíš u toho osobáku. U něj by byl další půvab v tom, že by se při rozjezdu choval jako zadokolka, v nižší rychlosti jako čtyřkolka a na přímý záběr jako předokolka, což je vcelku ideál.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 10:55:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11 : ano, kdo myslíte, že na tom nejvíce vydělá ?
Výrobci razítek a kdejakých popisných cedulí.

Víte co bylo jediným reálným přínosem vzniku "živé dopravní cesty" ? Unifikované označení dopravní kanceláře (stanoviště výpravčího) jako OHLAŠOVACÍHO PRACOVIŠTĚ (mimořádných událostí). Před tím to byl tak trochu "každý pes jiná ves".

U "státní firmy" bych předpokládal, že název se bude blížit tomu, co ta firma dělá ... podobně jako Správa údržby silnic ...

Být vlastníkem JHMD a.s., už budu řvát, protože "já - JHMD a.s., jsem přece taky česká železnice ..., stejně tak jako Železnice Desná ... ".

O ministra vlády "rozpočtové odpovědnosti" bych očekával, že autora vyzve, aby doložil ekonomický rozbor, co se přejmenováním ušetří a jak se zlepší činnosti podniku, především aby to přejmenování zaplatil z vlastní kapsy > peníze složit předem nebo ať na to rychle zapomene.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 12:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC > ta někde se ten od ledna sedminásobný poplatek za dopravní cestu na určitých lokálkách utratit musí ne ?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 18:34:13    Odkaz na tento příspěvek  

No dálniční busy snad tyhlencty strašidla budou ještě hodně dlouho obcházet hodně velkym vobloukem .. tam je potřeba i nějaká volná kapacita spodního patra na budník, hajzlík a vercajk, takže se i těch pár ozubenejch koleček vleze. A dá se u Sousedíka vůbec brzdit retardérem?
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 18:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když nabudíte rozběhový elektromotor a dáte mu zátěž...
Však je ve stálém záběru.
rychlík krychlík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.243.134
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 12:36:03    Odkaz na tento příspěvek  

Soutěž o nejdebilnější článek roku týkající se železnice má svého vítěze...tramtarará...
http://ekonomika.idnes.cz/dopravci-kvuli-havlove-pohrbu-vypravili -delsi-vlaky-a-vice-autobusu-1iv-/eko-doprava.aspx?c=A111222_1048 27_eko-doprava_fih
...nic horšího jsem už dlouho nečetl.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 12:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nemám vystudovanej obor "posuzování debility článků", takže jsem v tomto ohledu absolutní laik, ale nic špatného v článku nevidím. A horších článků jsem četl už moc :-(
rychlík krychlík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.243.134
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 12:52:15    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: No já nevím, ale neposilují se vlaky před svátky každý rok? Souvislost s Havlovým pohřbem a posílenými vlaky vidím jako nulovou, jenom pan redaktor soutěží o cenu největšího truchlitele.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 13:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vánoční pohodu každému z Vás do vašeho domu,poslouchejte svého srdce hlas,s přáteli, rodinou dobře se bavte a příjemně ten Nový rok
potom oslavte ...

To Vám všem ze srdce přeje Láďa


ICQ 237-113-861
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.94.237
Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 14:37:24    Odkaz na tento příspěvek  

Krásná fotka, škoda, že alespoň na jednom návěstidle nesvítí zelená...:-)
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. prosince 2011 - 15:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amatérský snímeček jen .. a zelená tenkráte svítila,ale návěstidlo ze druhé na tomto obrázku není vidět,bohužel ...


ICQ 237-113-861
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 15:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem z toho jelen. Já si vždycky myslel, že ten chytrý pán měl příjmení Sousedlík, ne Sousedík. Dokonce mám knížku, ve kterém je jeho pohon popsán, a je nazýván jako "sousedlíkův" přenos výkonu...
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 16:55:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tohle http://www.speaker.cz/localbahn/view.php?cisloclanku=2006071401 i wikipedia uvadí jméno Sousedík.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 23. prosince 2011 - 19:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sousedíkova reklama v drážní ročence z r.1926 :