K-report
 

Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 09. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Soukromí dopravci v nákladní dopravě » Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 09. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot, Desiro, ... achjo!
Tady je někdo pomalej...
1.Koncový zákazník: Cestující, Metrans, ...
2.Dopravce : ČD, RTT, Cargo, ...
3.Poskytovatel DC: jediný - stát - SŽDC
Je tam nějaký rozdíl?
Pletete si různé úrovně služeb nebo je spíše smícháváte.

(Příspěvek byl editován uživatelem host.)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:52:21    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Prostě si zaplatíte, co spotřebujete.
Přijde mi to logické

Hm, mně to třeba logické nepřijde. Protože problém je přesně v tom, co je tu popisováno - proč bych měl platit za to, že se někde začala srát osobka a Xkrát mě mimořádně předjíždí nějaké vzduchovoziče?

P.S. Drn: něco potřebujete nebo vám je jen smutno samotnému? :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4772
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, mně to třeba logické nepřijde. Protože problém je přesně v tom, co je tu popisováno - proč bych měl platit za to, že se někde začala srát osobka a Xkrát mě mimořádně předjíždí nějaké vzduchovoziče?

A u nafty je to jak, co propálím, to zaplatím. Pravda však, že když kvůli tomu že např. mě předjíždí něco, čemu bych v pohodě ujel nebo jen zapomene výpravčí včas postavit a rozjezd x set tun mě rázem stojí na PHM třeba i přes tisíc korun a jen kvůli něčí blbosti, tak by mi asi moc do smíchu nebylo.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 22:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč bych měl platit za to, že se někde začala srát osobka a Xkrát mě mimořádně předjíždí nějaké vzduchovoziče
Problém je v tom, že ty za to budeš platit v každém případě, když ne skrze trakční energii, tak za vyšší poplatky za DC.

Zpožděná osobka měla jít na stranu proti ve své trase jedoucímu vlaku; alternativou při uhnutí by mohlo být, že dopravce uhnutého vlaku by měl mít možnost uplatnit vícenáklady na zpožděné osobce.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 22:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: I ten německý osobní dopravce nebude při jízdě odklonem (protože o něm a o tom byla od počátku řeč) vymáhat na zákazníkovi poplatek za zvýšenou spotřebu trakční energie, ale uhradí vícenáklady ze své rizikové přirážky.

Alternativou je, říkám opět, zase a znova, že se to z rozpočtu DB Netz uhrazovat bude, ovšem znamená to zvýšení poplatků za DC.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 22:36:18    Odkaz na tento příspěvek  

Zpožděná osobka měla jít na stranu proti ve své trase jedoucímu vlaku
HA-HA-HA. Šedivá je teorie.
alternativou při uhnutí by mohlo být, že dopravce uhnutého vlaku by měl mít možnost uplatnit vícenáklady na zpožděné osobce
A to by se prakticky provádělo jak?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 22:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HA-HA-HA. Šedivá je teorie.
Takže se na to vykašleme a necháme to, jak je to dnes? Nebo co s tím?

Jinak když to bereš takhle, tak asi nemá smysl odpovídat na tu otázku.

(Příspěvek byl editován uživatelem desiro.)
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 22:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H., ...na osobce? A co když je v tom nevinně, protože zachrápal červenočepičář ze SŽDC, pozdě postavil jednomu a pak se to začalo pomalu nabalovat, až už to nešlo vykřižovat normálně.
Veškeré škody vícenákladů by se takto musely uplatňovat vůči SŽDC a ta následně po skutečném viníkovi.
Tohle není jednoduché. Šel bych tam dělat arbitra.

(Příspěvek byl editován uživatelem host.)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 22:51:59    Odkaz na tento příspěvek  

necháme to, jak je to dnes?
Ano, klidně bych to nechal jako je to dnes. Paušál celkem vzato vystihuje to, že dopravce dynamiku jízdy ovlivnit z větší části nemůže. Ale klidně mi ten systém pár zápočtářů u každé firmy počítajících a vykazujících ztráty popiš...

P.S. Cos ode mne taky čekal jiného? Žádná progrese, žádné novomyšlenkářství, žádný tah na branku, holt stará zapšklá nenávistná voddráhyvyhozená struktůra :-)
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 23:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: To jste zrovna nahrál PŠ na smeč, na jeho vlajkové lodi totiž toho piva jezdí docela dost. Všimněte si tam takových těch nádržkových kontejnerů, jezdí jich tam opravdu hodně. Ano, je to na železnici výjimka, ale poprvé po letech se někomu podařilo na vlak dostat pivo v množství větším než malém.

To není pravda. Pivo (Staropramen) na stáčení do Británie chodí železnicí už dost dlouho. To jen vašemu chlebodárci se ho teď podařilo stáhnout na sebe (asi podhozením ceny jinému operátorovi ).

T.H. No tak největším podrážečem cen jiných dopravců a nositelem dumpingu bylo donedávna ČD Cargo

To je pochopitelně nesmysl, už tak nějak z podstaty věci (aneb co bylo dříve, jestli slepice, nebo vejce). Největším ku*vičem cen je tu historicky OKD,D, dnes AWT.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 23:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víš co, my patláme dohromady situaci tady a v Říši. U nás je naším neprogresivním modrogumním řešením situace de iure i de facto ošetřena, ale kousek dál na západ se toto řešit musí. A vyřešený to je tak, jak to je - vícenáklady za DC platí infrapodnik, mluno platí dopravce a má za to v globálu nižší ceny za DC.

Já bych se především řídil tím, že co jede ve své pravidelné trase, tak nemá být předjížděno zpožděnkami, pokud o prioritu jízdy výslovně nepožádá pro některý vlak jeho dopravce; pak by se ale zavázal zaplatit vícenáklady předjížděným vlakům, takovou klausuli by obsahovala jeho přístupová smlouva na infrastrukturu. Pak by si takový dopravce pořádně rozmyslel, zda priorita pro něj má cenu nebo ne.
Ale jak říkám, já jsem se současným německým systémem spokojený, považuju ho za spontánně vyvinutou a poměrně logickou věc.

žádný tah na branku, holt stará zapšklá nenávistná voddráhyvyhozená struktůra
No tak to jsme na tom stejně

(Příspěvek byl editován uživatelem desiro.)
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 23:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Petře Šimrale, to už tak moc neplatí, už jde tlustý do tenkýho a není z čeho to všechno zadotovat Ale jinak to donedávna platilo a ještě sem tam bude, ale fakt už se reje "obličejem" v zemi..
Alesek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.180.140
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 10:14:15    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, jste se tu přes noc nějak namnožili . Pokusím se alespoň trochu reagovat

Ad PŠ:
b) aha, tak kontejneráky mají jen 12t/náprava, potom chápu, že u nich nelze příliš zkracovat
f) myšlenka spotřební daně za trakční elektriku je opravdu odvážná. Za posledních 50 let, co se el. trakce ve větším používá, to nikoho nenapadlo. Snad ani v souvislosti s elektromobily ani nenapadne. Ale jestli zůstane Kalousek u koryta, můžeme čekat opravdu ledacos.
ch) toho bude hodně:
- špatná vlečková dostupnost logistických areálů
- podinvestovanost DC
- z principu nutné velké objemy přepreav
- dlouhé dodací lhůty, neflexibilnost velkých hráčů (ČDC)
- křížové financování osobky nákladní dopravu. Když se podívám na PTV SŽDC, opravdu mi není jasné, proč vedení vlaku po koridoru stojí osobku 7,39 Kč/vlkm a nákladku 37,95 Kč/vlekm (bez slev)
- zastaralost a neprogrsivnost vozového parku (dvouzdrojové lokomotivy se dostávají na trh až nyní, jinak bylo nutné přepřahat, nebo jet v celé délce s dieselem)
- bude toho víc, to se ani nedá jednoduše popsat.

Ad Desiro: právě, nutnost ložit těžký vlak je K.O. kritérium. Jediné řešení co mě napadá je použít dvounápravovou traťovou lokomotivu, protože ta bude z principu stát (pořizovací i provozní náklady) cca 60% 4-nápravové. Ještě se pokusit redukovat přemrštěný poplatek za vedení nákladního vlaku a mohlo by to být životaschopné.
Mám na mysli moderní lokomotivu, né nějaké předělávky. Takovou (pokud je mi známo) vyrání jen Stadler pro SBB a SBB Cargo (AC s dieselem).

Ad host, elektrika: to je právě kouzlení monopolu distributora, v našem případě SŽDC. Třeba já doma platím za elektriku 1,415 Kč/kWh bez DPH. Noční tarify jsou od 0,99 Kč/kWh. To je sice hezké, ale ve finále stejně zaplatím cca 5 Kč/kWh. Přibalí se mi na to DPH a hlavně distribuční náklady (byť z části jsou opodstatněné - rozvodné ztráty). Ty sice stanovuje ERU, ale nedělám si iluze, že tento úřad je opravdu "nezávislý".

Ad Quenya: nepracujete vy náhodou u ČDC? Teda Class 163 Reloaded, alias 363.5 za 60 MKč/kus pozažuji za "investici" tisíciletí v pořizování drážních vozidel. Zvlášť když TRAXX a ES jsou za cca 82-84 MKč/kus. Peníze na obnovu vozidlového parku tedy jsou, jen jaksi mocipání je nechtějí utratit tak, aby to bylo přínosné. Pěkně to bylo popsané v ŽM, tuším že 9/2009.

Ad nepravidelné zastavování: pokud červenočepičník zastaví 1000 tunový vlak jen proto, že chrápal nebo koukal na fotbal, měl by jeho zaměstnavatel nést náklady (a po té mu něco strhnout z platu). Jedině tak se dají tyto vlivy ve větší míře eliminovat. Jen kdo (DÚ?) by to posuzoval a jak...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9535
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 10:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že dopravce uhnutého vlaku by měl mít možnost uplatnit vícenáklady na zpožděné osobce.
Ať si je uplatní na původci zpoždění. Tedy v 90% na SŽDC. Vy nejste naši zákazníci.

Jiná věc je, když zdechne na zhlaví solo LTC Taurus (zřejmě na závadu mezi sedačkou a pultem) a z obou stran stojí osobka jak vidle, než si zapne a přezkouší Mirela, nebo co mu to tam fláklo.

Zpožděná osobka měla jít na stranu proti ve své trase jedoucímu vlaku
Takže když vy vystojíte půlden v Bubenči, už se nepohnete vůbec? Jste přeci mimo trasu a furt něčemu překážíte, furt něco jezdí, nejen s okýnkama. Třeba úplně zbytečná tangenta, co vozí vzduch, né?

My už používáme zkratku MTR.
Fajn, tak proč máte webovky furt jako RTT? Ano, všiml jsem si, že adresa už je jiná.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9536
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 10:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

něco potřebujete nebo vám je jen smutno samotnému?

Ne, od vás opravdu nic. Buďte v klidu.
Ano, byl jsem večer doma sám, vy snad ne?
Nebo už jste si snad doma konečně zase vydupal povolení na 3 hoďky večerního netu?

holt stará zapšklá nenávistná voddráhyvyhozená struktůra
No konečně jste přiznal, co jste vlastně zač.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9537
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 10:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč vedení vlaku po koridoru stojí osobku 7,39 Kč/vlkm a nákladku 37,95 Kč/vlekm (bez slev)
A co třeba nápravový tlak, pane?
Nebo myslíte, že ešus voddělává koleje stejně, jako ložené wapky, nebo nedejbože ROLA blahé paměti?
Ty zasraný "blaťáky" (i na korytě), co si na nich ve vyšších rychlostech kurvíme záda a ničíme mašiny taky podle vás vymačkaly rychlíky a osobáky?
Nebo ať se to platí ne za vlkkm, ale za tunokm. A bude to férovější, nebo ni?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 11:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alesek: Správná odpověď na ch) je neschopnost státních molochů dodržetnabídnutou přepravní dobu (která je už aole dnes - aspoň v relacích mimo polsko - srovnatelná s jízdní dobou kamionů. Jo, je to tak, pro státní prostě 12 hodin zpoždění žádná míra, pro zákazníky, kteří jedou just-in-time bez zásob je to ovšem neakceptovatelné. A to je nutný změnit, jinak se železnice ze sraček nevyhrabe.

A abychom se dostali obloukem zpátky, kvalitu nezvýší možnost jízdy 120 km/h.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9538
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 11:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kvalitu nezvýší možnost jízdy 120 km/h.
No když bude postávat 8hodin v Bubenči, tak jí nepomůže ani 160km/h.
Vy fakt děláte, jako by kvůli vašemu zpoždění měla vyhasnout elektrárna. Přitom stačí, aby Metrans zavřel bránu a stojíte jako vidle. A bez vlivu zlé osobky, nebo ještě zlejší SŽDC. Nebo ne?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 11:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on Alesek Drne motá jabka s hruškama a tys mu na to skočil.

Sazby co uvedl jsou určeny k pokrytí nákladů na provozování dopravní cesty (Řízení provozu). Zde opravdu nechápu v čem jsou náklady na práci výpravčích a signalistů větší, když staví vlakovou cestu pro náklad než když ji stavějí pro osobní vlak.

Pak je ještě druhá sazba na Zajištění provozuschopnosti dopravní cesty (ošupné). Zde je sazba za tunu a kilometr také větší pro nákladní dopravu než pro osobní. Zde to i chápu, protože obecně nákladní vozy mají horší podvozky a tedy při stejné hmotnosti budou víc ničit trať. Větší hmotnost nákladních vlaků je zohledněna samotným výpočtem, kdy ten koeficient násobím větším číslem.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9540
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:
Promiň, nejsem v tomto tématu příliš zasvěcen. Snad jsem toho tolik neřek.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2924
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jéé Drne, to nebylo myšleno ani jako rýpnutí. Když už, tak jsem to spíš směřoval na Aleseka, aby nemátl diskutujicí a nevytrhával věci z kontextu.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9541
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když ono se to z toho takňák nedalo poznat. To neva, nic se neděje. Momentálně mne sere mnohem víc upravovač napětí, kterj jsem konečně dle návodu zbastlil a on se bez ohledu na vstupní napětí dá regulovat jen v rozmezí 1,25 - 2,5 V na výstupu. Zapojení zkontrolováno snad 20x. Sedí to. Kurňa, v čom je fígl? Jde o klasiku s LM317T a ochrannými diodami. Už jsem to všechno z mládí zapomněl.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja je to dobře zapojený? :-)

Vstup na 3, výstup na 2.
Vstup k minus blokován kondíkem cca 100nF neelektrolytickým. Na výstupu dělič proti minus. Jeho střed (děliče) na 1 spolu s kondikem proti minus (neelektrolytickým).
Výstup je 2 proti minus. Ty voltíky 1-2 by měly být mezi nožičkami 1 a 2.
Snad jsem to moc nezamotal... :-)
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď ještě, jestli provedení T má stejný sled (označení) nožiček, jako provedení bez písmene.
Alesek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.180.140
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 16:57:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn, Martin2: jaksi jsem tiše předpoklátal, že místní osazenstvo zná PTV. Raději to popíšu celé.
Na tratích evropského významu (v podstatě každá lepší trať) platí osobák 7,39 Kč/vlkm + 42,37 Kč/1000 hrtkm; náklad - 37,95 Kč/vlkm + 51,75 Kč/1000 hrtkm; tedy ten vyšší nápravový tlak je zohledněn v ceně hrtkm a proti tomu jsem neprotestoval.
Jak už říkal Martin2, práce výpravčích a signalistů (na těch lepších tratích spíš semafory a výpravčí/dispečeři) je stejná při stavění cesty.
Pokud peršan veze vlak 2000 tun, tak jeho měrný výkon je 1,5 kW/t a délka vlaku není zanedbatelná. S takovýmto vlakem je o něco více práce, jelikož je pomalý a dlouho se rozjíždí. také né každá dopravna má délku pro odstavení takového vlaku, aby jej rychlé vlaky mohly předjet. Z toho pohleduje vyšší cena za řízení provozu (vlkm) pochopitelná. Ale spíš někde kolem dvojnásobku, 15 - 20 Kč/vlkm. Rozhodně ne 37,95 Kč/vlkm. Takže skryté křížové financování osobní dopravy. A pak se politici diví, proč všechno jezdí po dálnicích. Dokud nebylo mýto a Bárta jej nezvýšil, byl rozdíl mezi tím, co platí kamion a nákladní vlak dosti propastný.

Ad Desiro: ano, pokud je zpoždění 12 hodin normální, je to špatné. Ale aby k tomu nedocházelo, určitě je dobré mít měrný výkon vlaku 3-5 kW/t a ta rychlost 120 km/h tomu neuškodí . To pak nebude nutné 8 hodin postávat v Bubenči, jak zde zaznělo.... Samozřejmě to je a bude o přístupu výpravčích a dispečerů, kvalitě vozového parku, stavu insfrastruktury, atd....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9544
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 17:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g:
Už to je. Zvýšen odpor trimru a šlape to od 2,5 do cca 8V, což mi na nastevní stačí. Díky. Zjistil jsem, že nožičky uvádějí dva zdroje pod různými čísly (2 a 3). Ale v zapojeních je s tou záměnou počítáno.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2925
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 17:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže stále nemáš pravdu Aleseku. Předpokládám, že pod pojmem osobní vlak si opravdu představuješ osobní vlak. No a drtivá většina osobních vlaků je v režimu základní dopravní obslužnosti a mají sazby 5,2 za vlkm a 28,54 za hrtkm. Tím je ten rozdíl ještě propastnější.
Více zde.
Za tvoje sazby jezdí rychlíky a nebo třeba Regiojet.
Martin
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 17:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud je zpoždění 12 hodin normální, je to špatné. Ale aby k tomu nedocházelo...
... tak je třeba, aby každý dělal to, co má, a nedocházelo k selháním typu není lokomotiva, není strojvedoucí a podobně. Rychlost 120 km/h tomu opravdu nepomůže.

je dobré mít měrný výkon vlaku 3-5 kW/t a ta rychlost 120 km/h tomu neuškodí
Uškodí. Kdo to zaplatí?

Ale spíš někde kolem dvojnásobku, 15 - 20 Kč/vlkm. Rozhodně ne 37,95
Ano.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tu je někdo kdo tu informaci má a byl by ochoten se o ni podělit, jaký je obvyklý čas jízdy Břeclav-Koper přes Maďarsko?
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předem promiňte za OT, snad jsem to video zařadil do této sekce správně...
Trainspotting: Hercules ER20-010 s 37 kontejnery HiFi+HD
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: video pěkný, ale co takhle napsat, kde to bylo?
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 19:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagell: joho, to jsem neuvedl, pravda... doplněno
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 18:46:15    Odkaz na tento příspěvek  

18:28 Prujezd vlaku AWT pres HK-zastavka smer Tyniste nad Orlici. 741(VIA DSP)+Falls+ 2x741(VIA DSP)
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 21:35:59    Odkaz na tento příspěvek  

21:28 Prujezd ucelenky prazdnych "drevaku" pres Hradec Kralove-zastavka smer Tyniste nad Orlici.Mozna AWT nebo LTE.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 21:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 23:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NEx-ové setkání ve Vejprnicíh

Umbrtka - Jaro nevidět - industrial, electro dance and pure skartic version...singl 2011 + Umbrtka - Vezeme bábu
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 09:47:48    Odkaz na tento příspěvek  

9:43 Prujezd vlaku AWT pres Hradec Kralove-zastavka (Pouchov) z Tyniste do HK Hl.n.
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.145.219
Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 20:11:01    Odkaz na tento příspěvek  

20:00 Odjezd vlaku AWT nasled 59705/pp ze stanice HK- Slezske predmesti do Tyniste nad Orlici.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 08:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera kolem poledne jsem zahlédl kontejnery s Metransem u Přelouče směr Kolín. Bude někdo vědět, prosím, jestli jezdí pravidelně a kdy jede opačným směrem?
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 08:57:28    Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí nepravidelně, většinou ze soboty na neděli, v relaci Praha - Slovensko a zpět. Jede v noci na Slovensko a nad ránem zpět, obvykle o pár hodin dřív než včera.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 09:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Díky za vyčerpávající odpověď.
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 16:07:26    Odkaz na tento příspěvek  

16:02 prijezd vlaku AWT do zst HK-Hl.n.,jde o nasled 59706/pp a opravdu ma Wapky OKD.Prijel od Tyniste n.O.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4009
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 10:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotazy na Petra Šimrala:
V diskusi k Regiojetu jste zmiňoval, že lze mít mašinu za 1 Euro/km při denních probězích 1500 km na EC.

1) Je tato cena včetně kompletního servisu mašiny (tj. vy platíte fixní částku (za den/km?) a veškerý servis a údržba jsou hrazeny pronajímatelem)?
2) Jsou v ceně zahrnuty i všechny potřebné zabezpečovače?

Díky
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 18:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a) skoro ano (těsně nad 1 E)
b) ano. (v případě, že by tam nebylo ECTS, bylo by to levnější než 1 E)
Redheat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 18:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MTR se konečně vybarvil:
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 20:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LTE 2016 909 Lhota 8.9.2011
(omluva za kvalitu)
http://www.youtube.com/watch?v=-DO2r98yX20
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 21:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamamoto: Intervenční obilí pro švýcarský Glencore.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quenya: Díky za doplnění. (Chybička se vloudila, datum je 28.9.2011.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4012
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 08:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ 3459:
Díky.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 17:27:49    Odkaz na tento příspěvek  

17:20 prujezd vlaku AWT Hradec Kralove-zastavka (Pouchov) z HK-Hl.n. smer Tyniste nad Orlici.2x 741.7 (Viamont DSP)+33 vozu Falls
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 01:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

17:20 prujezd vlaku AWT Hradec Kralove-zastavka (Pouchov) z HK-Hl.n. smer Tyniste nad Orlici.2x 741.7 (Viamont DSP)+33 vozu Falls

S lokomotivami ViamontDSP to bylo asi dost těžko AWT. Byl to ViamontDSP s uhlím do Opočna.
Tomáš180
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 7-2008

Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 11:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz na zdejší znalce situace:
Pokud vím, dříve existovaly dvě společnosti, RailTransport a Metrans, byť k sobě měly blízko. Nyní se tu objevují zmínky o Metransrail, došlo tedy ke sloučení obou společností a RTT se přejmenovává?
A druhý dotaz: Existuje nějaký herkules v barvách RailTransportu (resp. pokud došlo k přejmenování firmy, tedy nově Metransrailu)?
Z předchozí diskuse nejsem moc moudrý, web RTT je na nové adrese, ale o novém názvu tam nic není...
Než si lehnete na koleje, ujistěte se že není výluka!

Trať 180: Plzeň-Domažlice-Furth im Wald
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3480
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 11:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Použijte obchodní rejstřík.

Jinak RAILTRANS --> RAILTRANSPORT --> METRANS Rail.
S METRANS a.s. to má společného to, že METRANS je naší matkou, vlastní u nás většinový podíl.

Herkules v barvách RTT neexistuje a již ani existovat nebude. Všechny nové stroje budou dostávat nátěr METRANS ve dvou barevných kombinacích (diesely, elektriky) bez ohledu na to, kdo je koupí či pronajme. Zárodek můžete statřit na 186.182. Lokomotivy, které zajíždějí do Holandska musí mít bílé nebo žluté čelo.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 16:20:18    Odkaz na tento příspěvek  

METRANS hyjé na Balkán! Jen doufám, že za kniplem nesedí Mikulda nebo Letec, to by bylo éékéšeše nem te dem éékéšeše:
(převzato z Drehscheibe, Cargonaut)
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 17:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak doložil W. ...ER20 v barvách METRANS Rail existují, pokud se nemylím, jsou registrovány v CZ a jsou umístěny na Slovensku....
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům.........SMRT BANGLADÁM......
No jo, když se někdo narodí na Vlárské trati...
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 8-2009

Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 17:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jezdí s konťákama do DS přes Komárno?
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 5-2010
Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 18:47:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jurek fm:Jo jo je výluka z Blavy do DS.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7199
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 19:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ - ehm, není náhodou "nátěr" na 186.182 pozůstatkem po předchozím majiteli (SBB Cargo)?
T minus ten... nine... eight... seven... six... five, all engines up and burning... two... one... zero and lift off!
Tomáš180
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 7-2008

Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 20:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: Děkuji za objasnění.
Než si lehnete na koleje, ujistěte se že není výluka!

Trať 180: Plzeň-Domažlice-Furth im Wald
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3481
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 17:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_K: je. To je totiž prototyp výrazu elektrické verze : - )