K-report
 

Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 07. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Soukromí dopravci v nákladní dopravě » Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 07. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7202
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 17:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahá, takže recyklace
T minus ten... nine... eight... seven... six... five, all engines up and burning... two... one... zero and lift off!
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 21:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

METRANS u Lhoty:
http://www.youtube.com/watch?v=IT1jSyKLVF8
(Dnešnímu natáčení počasí moc nepřálo.)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3482
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 21:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tý jo, já jsem v televízi :- )
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 22:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový dotaz na PŠ nebo Mikuldu:
1) také přepínáte mašinu/mašinu+prvních pět vozů do Géčka, když má souprava víc jak 800/1200tun?
2) také používáte snižujicí koeficient "k" brzdicí váhy u vlaků delších jak 500m?

Především druhý bod mi nikdo nedokázal logicky vysvětlit.
Nejdříve byl argument, aby se nemuselo rozlišovat zda je vlak do 500m a nad 500m, protože jsou jiná potřebná brzdicí %. Jenže i tak stále máme vlaky co mají v SJŘ potřebná brzdicí% pro vlak nad 500m. Vlak je tedy omezen 2x. Jednou vyšší výměrou potřebných % a pak sníženou brzdicí vahou díky koeficientu.
Nenávno někde bylo v nějakém papíru psáno a vytknuto, že zaměstnanec sepisujicí zprávu o brzdění nezařídil zpravení vlaku o nových potřebných brzdicích% a stanovené rychlosti. Vlak byl totiž delší jak 500m, ale SJŘ je pro vlak do 500m.

Docela mne zajímá, jak to funguje jinde. Tedy u Vás, případně třeba i u DB.
Dík Martin
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 23:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Počítám dle německých vzorců.
do 800 t vše v P
801 - 1200 t mašina v G, počítá se 0,8 její brzdicí váhy v G
1201 - 1600 t mašina + prvních 5*) vozů v G, počítá se 0,8 jejich brzdicích vah v G
1601 a více celý vlak v G

501 - 600 m ze součtu brzdicích vah v P se odečte 5%
601 m a více, ze součtu brzdicích vah v P se odečte 10%
(to je tedy bez těch případných prvních 5 vozů)
Pak už se to jenom klasicky podělí a zaokrouhlí dolů.

*) Platí pro klasické vozy. Šestinápravové kontejneráky se počítají za dva vozy, a tedy se přepínají první tři (protože dva a půl nelze).
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 10:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu nepřálo počasí ještě víc, přesto se šestikolo s kocoury ODOSu u Opočínku nepotká každý den....
http://www.youtube.com/watch?v=diVZFzfrh2k
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2957
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 12:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík Mikuldo, takže podobně jako u nás, jen se pracuje s jinýma číslama.
No a co ta stanovená brzdicí procenta? Rozlišují se v SJŘ pro vlak do 500m a nad 500m nebo to je podchycené právě tím pokrácením brzdicí váhy o 5 či 10%? Tedy tak, jak jsem si to představoval, když se u Carga zavedl ten koeficient.

To je vcelku logické, že se kloubáky přepínají oba stejně.
Martin
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3484
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 13:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin2: Výměra brzdících procent pro jízdu vlaků zůstává stejná. Ošetřuje se to právě tím koeficientem, který řeší délku hlavního potrubí a z toho plynoucí delší dobu reakce brzdy.
Ty šestikola jmenovitě, že se musí oba rozvaděče --> obávám se, že někoho napadlo přepínat jen půlku a proto je to jmenovitě řečeno.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 20:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když zde byl vznesen dotaz na PŠ a Mikuldu, já bych se přidal a sice stran trpasličího návěstidla na vjezdu do FiW těsně před mostem od Plzně. Nějak jsem nepochopil jeho význam pro jízdu vlaku ačkoliv má červenobílý označovací pruh a umí červenou avšak nemá předvěst...asi ze sebe udělám tupce ale měl bych v tom rád jasno.
Umbrtka - Jaro nevidět - industrial, electro dance and pure skartic version...singl 2011 + Umbrtka - Vezeme bábu
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 21:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: Je to uzávěra koleje (Lichtsperrsignal, zkráceně Ls). Platí pro vlak i pro posun.

Ekvivalent v českém předpise je mechanická uzávěra koleje.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 22:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže pokud na něm svítí Sh0, musím u něj zastavit, což je dosti neřešitelný problém protože je vidět, až když jsem 50m před ním, možná ani ne. A už se prý stalo, že při návěstěném vjezdu odbočkou byla tato uzávěra na stůj, což mi nepřijde zrovna košer. Pochopil bych, že k tomu může dojít při jízdě na přivolávačku nebo jízdu podle rozhledu ale při regulérně dovoleném vjezdu mi to poněkud nedává smysl.
Umbrtka - Jaro nevidět - industrial, electro dance and pure skartic version...singl 2011 + Umbrtka - Vezeme bábu
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 23:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: Pokud na něm svítí Sh0, tak na vjezdu nebude "barva".
O tom případu už jsem slyšel (cca před rokem někomu z Carga?), tak tam mu to shodil výpravčí před nosem, aby zastavil u něj.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2958
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 11. října 2011 - 00:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky Petře a Mikuldo za osvětlení situace.
Takže jsme se vlastě u Carga srovnali s DB (i když brzdicí váhu snižujeme trochu jinak), ale předběhli jsme SŽDC, případně MD (upravení DŘD), aby se v SJŘ už neuváděla délka vlaku, pro kterou jsou stanovena potřebná brzdicí procenta. Tak se to třeba časem změní. Tedy pokud to vůbec někoho napadlo a trápí ho to.
Martin
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1162
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 11. října 2011 - 00:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda
Ano to bude zřejmě ono, dík.
Umbrtka - Jaro nevidět - industrial, electro dance and pure skartic version...singl 2011 + Umbrtka - Vezeme bábu
Haldir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 11. října 2011 - 20:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z Malešic.
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 14:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V noci jeli dva Adamové do Lanžhota,nějaký údaje o návratu by nebyly ? díky
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 16:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mikulda:

801 - 1200 t mašina v G, počítá se 0,8 její brzdicí váhy v G

A to jako proč ? Nákladní vozy mají brzdicí váhy vždy vyznačené pouze pro osobní polohu "P" (= teda pokud tam nejsou extra přestavná pravítka tuším..) - "nákladní" poloha "G" se liší jenom delší plnicí a odbrzďovací dobou, proto se tam ta hodnota "P" musí logicky "něčím násobit" pokud se "jede" podle tabulek pro I. způsob brzdění....např. 0,85 na OBB a tak, ale proč násobit mašinu, když ta je přímo vyznačená z polohy "G" ?

Logické by bylo u mašiny brát rovnou vyznačenou "G"-čkovou hodnotu a ne ji násobit ještě x 0,8. Koneckonců západní mašiny to už tak defacto mají udělané z výroby bo ta poloha "G" je fyzicky vyznačené osobní "P" z rychlosti V = 100 km/h při rychlobrzdě a tabulky br. % platné "pro jediné vozidlo" tj. koeficienty C a D, kdežto "P" je ze V = 120 km/h a za koeficientů "pro vlak" - pokud si to dobře pamatuju.

PS: U vozů se nehádám, tam je ta nutnost násobení jasná - viz. text výše.

Zajímavé...
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 16:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OPRAVA:

...proto se tam ta hodnota "G" musí logicky "něčím násobit" pokud se "jede" podle tabulek pro I. způsob brzdění...
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 16:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

Seagull: To ještě neví ani dopravce :-) Konec týdne.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 16:18:01    Odkaz na tento příspěvek  

Paul-red-adair: kua, duch CiPa se vrátil...
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 16:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad T.H.

...kua, duch CiPa se vrátil...

Ze záhrobí, aby speciálně Vás děsil...

PS: Ptám se jenom proto, že vím jisto-jistě, že u slovenského Carga stejně jako třeba u Švýcarů se mašina bere v G tak jak je vyznačená a ty nejrůznější "násobidla" se týkají vozů. Navíc těch 800 tun apod. je z Alemánie bo UIC zná hodnotu nižší tj. 600 tun, která jednu chvíli platila i na ČD než se dal ten Alemán, nicméně práve slovenské Cargo i ten Švýcar ji používá místo právě těch výše zmíněných 800 tu bo "800" není číslovka z pera UIC. Navíc v tom Švajcu ještě rozlišují "homogenní" soupravu tj. pokud vlak má třeba 1 500 tun, ale je složen se samých Falssů ču Uacnsů tak se žádné přepínání u něho neprovádí narozdíl od ČD, DB, OBB a PKP.

No prostě trochu nekompatibilní magořina...

No čert to vem asi to bude tím duchem ze záhrobí...
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 16:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je to slovenské CARGO:

http://fpedas.utc.sk/~gasparik/V15_1z1.pdf
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 23:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin 2:

...také používáte snižujicí koeficient "k" brzdicí váhy u vlaků delších jak 500 m?...

Ten Vámi zmiňovaný koeficient "kapa" vychází přímo z vyhlášky UIC 544-1 a souvisí s vyznačováním br. vah na vozidlech kde pro osobní vozy jsou vyznačená hodnoty platné do délky soupravy 400 m a u nákladních vozidel do délky 500 m.



Jak je pak ona restrikce u toho kterého dopravce "voršriftově" udělaná je pak věc druhá, např. ČD Cargo používá toto (viz. KVs3-B-2010):



Poznámka:
Koeficient se neuplatňuje u vlaků s funkční elektropneumatickou brzdou - zde jakákoliv restrikce odpadá.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 00:43:37    Odkaz na tento příspěvek  

např. ČD Cargo používá toto
...což je vopravdu hodně dokonalý, leč úplně k hownu při praktickém použití, kde si to stejně nikdo pořádně nezapamatuje a násobení nula celá devadesát tři zvládá tužkou na papír určitě každej druhej, co druhej, každej první. Zlatý prciny, zlatý Němci, kde jsou jen dva odskoky, pět a deset procent, na to nemusí bejt inženýr.
P.S. CiPe, nechtěl byste s tím svinit pro změnu chvíli zas třeba sekci Předpisy?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2965
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 12:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy jsem T.H. nezkoumal, zda se používá správná velikost koeficientu, ale vím, že v 90% případů ZOB sestavuje počítač a ten asi používá správnou velikost koeficientu.
Jediný zásadní problém vidím při přepřahu, kdy jsou brzdicí váhy v ZOB uvedeny v základním stavu, bez násobení. Zde je velká šance, že se kapa a i těch 0,75 neaplikuje. Proto osobně souhlasím s pane Šťouračem, že by ve výkazu vozů měly být uvedené hodnoty tak jak jsou na vozech, ale v ZOB už by měly být brzdicí váhy soupravy a mašiny ponásobeny uvedenýma koeficientama.

Jak jsem psal Pra, tak mne to zajímalo hlavně z důvodu, že se u Carga používá koeficient a zároveň se stanovují potřebná brzdicí % v SJŘ podle délky vlaku. Myslel jsem si, že je to vlastně dvojitá restrikce a to se mi také potvrdilo.

Možná se to násobidlo používá na mašiny z důvodu zjednodušení, tedy aby se nemuselo přemýšlet co násobit a co ne. Takže mašiny v čele a prvních pět vozů. Tohle mi přijde i jako rozumné.

Martin
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 21:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se počasí (oproti minulé neděli) vydařilo, tak ještě jeden METRANS, tentokrát u Opočínku.
http://www.youtube.com/watch?v=uPPhgaZOPHk
Bílý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 18. října 2011 - 23:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jel zvlastni vlak METRANSu:



Mnohdy je důležitější vědět o čem se mlčí, než to o čem se mluví (Roman Kozel)
fotogalerie 4. koridor
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 19. října 2011 - 08:16:41    Odkaz na tento příspěvek  

zvlastni vlak METRANSu
...očividně nákladní :-)
Bílý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 13:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

musim priznat ze jsem premyslel jestli to dat sem nebo vedle - nakonec zvitezilo to ze METRANS je predevsim dopravcem v nakladni doprave - pokud sem nekomu tim zpusobil problemy tak se omlouvam
Mnohdy je důležitější vědět o čem se mlčí, než to o čem se mluví (Roman Kozel)
fotogalerie 4. koridor
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 20:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak je to za přepravu a dopravce?
Chocen.tv dnes v 15:11

Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Moderní deskové hry, společenské hry, hrací karty, puzzle a mnoho dalšího na http://www.hranibezhranic.eu
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 19. října 2011 - 21:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle už tu jednou bylo:https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2191484
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 10:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné dopátrat se seznamu soukromých nákladních dopravců, které mohu potkat na našich kolejích? Ono jich zřejmě nebude tolik, stačilo by je alespoň vypsat.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 11:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamamoto: V nedávné době to tudy proběhlo.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 11:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Kolíně čeká na další jízdu směr Nymburk a Děčín Prima 475110 s uceleným vlakem dřeva.
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 20. října 2011 - 13:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Díky, v archivu jsem to nejspíš přehlédl. Koukám, že jich je jako máku....
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 21. října 2011 - 14:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak je to za přepravu a dopravce?

Juniormarket alias Metrans Rail, Vítkovice - Plzeň.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 21:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem že soukromé dopravce k nám zajíždějící mám celkem zmáknutý,proto mne dnes překvapil Captrain který si pro soupravu Transcereáles zajel až do Děčína-východu.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 21:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak další Bombík MetransRailu mě těsně unikl před 11.hod.v Prostředním Žlebu.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3503
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 21:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další? Vždyť mají přijet až pod stromeček. A jsem na dovče teprve tři dny.
Zdravím z Turecka.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 22:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a tři Belgičani na okruh a po přepřahu v Bad Schandau Ost.tři Belgičani z okruhu domů.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 22:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.Ne byla to Vaše 182 nebo 240 myslel jsem to v kontextu s tim Captrainem takže klidnou dovču a zdravím ze Skalky.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 23:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodinka s soukromníky, Praha-Bubeneč

Včera přijel Bombík E186.240, ale zřejmě měl náklad těžký, tak to vzal na dvakrát.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 09:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak: Myslel jsem že soukromé dopravce k nám zajíždějící mám celkem zmáknutý,proto mne dnes překvapil Captrain který si pro soupravu Transcereáles zajel až do Děčína-východu.

Je to dopravce LTE.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 10:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj:Aha tak to jo díky.
Klv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 16:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevěděl by tu někdo, která UNIDOvská 740 má interní číslo 123? Tipuji na 784, ale nejem si úplně jistý.

Ještě větší radost bych měl, kdyby tu někdo napsal (nebo uvedl odkaz na) seznam všech mašin UNIDO včetně jejich interních čísel. Už předem moc děkuji!
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8861
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. listopadu 2011 - 23:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes Ostravu se dneska kolem 18:00 prohnala směrem na Bohumín nějaká zelená SNCF s nákladním vlakem (vozy Eas nebo nějaké podobné). Nevíte někdo, o jakou lokomotivu šlo, jaká společnost ji u nás provozuje a co vozí?
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 07:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alstom Prima, LOKO TRANS, koks Zdzieszowice - Malina.
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3370
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 16:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera v Hulíně:

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 17:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak na Slovači jsou dokonce už dva kousky 475 109 a 475 110.Přidám 475 109 v zimě a v létě již čistou v obou případech v Kútech.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 17:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak_ze_skalky: už od 16.října, proběhlo to v disk. Zahraniční vozidla a zde přímý odkaz na report
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 17:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn:Já vím,já vím,četl jsem to.
A Johanna připravena v Petržalke na vlak do Žiaru n.H.
Stemba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 14:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní kontejnery v České Třebové:

www.klubfoticu.estranky.cz - web o železnici nejen v České Třebové
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 16:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, moc pěkný, ty bedýnky
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 18:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty simralovy Traxxy jsou jeho, nebo pronajem ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 18:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: je to nájem od Railpoolu, zde jak vypadala v jeho barvách, podobně i E186.240 od CBRail.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3519
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 20:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na to, kolik bylo u kolejí fotografů tedy nic moc. Jedna fotka tady a jedna v zahraničních vozidlech. Omlouvám se fotografům u Bezpráví, kteří čekali na Sv 1306. Nemohl jsem dopustit fotografování nemoderní techniky, tak jsem jim tam nastrčil TRAXXe
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3374
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 09:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před chvilkou projela Hulínem směr Břeclav ET22-162+740.758(IDS) v čele soupravy nových cisternových vozů:

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8864
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 11:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200 a ostatní:
Díky
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 13:16:41    Odkaz na tento příspěvek  

S200: koks Zdzieszowice - Malina
To se fakt vyplatí, odvézt koks z Polska až na opačný konec Rumunska, spíš než z Gorje a Hunedoary, popř. z Ukrajiny? Uff.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 14:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H.: Když se to vyplatí vozit z Polska třeba do Řecka nebo do Číny?
Já tedy nevím, jaké jsou výrobní kapacity těch koksoven, které zmiňuješ, ale obávám se, že spotřeba železáren ArcelorMittal Galaţi bude značná. Další věc je, že v rámci těchto přeprav si koks přeprodávají sestry. A počítám, že si to Lakšmí dobře spočítal, než zavřel koksovnu v Galaţi (zase teď nemusí dovážet koksovatelné uhlí, které by asi taky jezdilo dost zdaleka, ale vozí rovnou koks).