K-report
 

Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 14. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích » Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 14. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 26. října 2011 - 21:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tuto otázku odpověď bohužel neznám, i když by se možná dala dohledat.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 21:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: nehledejte to.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 26. října 2011 - 21:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebojte, nehledám - ani k tomu nemám prostředky, to mohou nejspíš jedině mikrovoxští.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 10:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se mi v Libni podařilo nahrát zpožděný mimořádný motorový rychlík společnosti KŽC Doprava z Lysé nad Labem směr Pečky, Zásmuky, Kolín, Havlíčkův Brod, Dobronín a Polná.

Sjel jsem ještě do Vysočan (asi 30 minut před předvídaným zpožděným příjezdem), kde na tabulích nic nebylo. Ptal jsem se výpravčího, tvrdil, že žádný takový vlak zavedený nemají. Pak zavolal dispečerovi a zjistil, že skutečně jede.
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.103.211
Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 20:13:01    Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmně jedno z posledních hlášení od Knopa na hlavním nádraží v Praze: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=J9zadZlO nIg#t=156s
Nezahrál už ani žádnou znělku a zařval: ,,Stanice Praha ...,, do ticha, jako to má ve zvyku Andula.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 20:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KubaII: Věčná škoda Já si pamatuju ,když jsem se ještě o hlášení tolik nezajímal, že jsem jel na výlet s jednou partou do Říčan v březnu 2008 a těšil jsem se na ten známý hlas pana Knopa a přijdu na hlavák a jaké nepříjemné překvapení, že tam nehlásí Kdyby tam dali třeba ELENY tak by tam zůstal no což nedá se nic dělat Jinak nevíte jestli v těch nových Stadlerech je stejný info systém jako v regionovách nebo něco jiného ???
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 6-2010
Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 20:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mnohem horší by bylo, kdyby v Praze hlásil Saša Poser... Já se z toho hlasu už zblázním... Jak mohli do Ústí hl.n. dát osobu, která si neumí udržet stejný tón hlasu?!

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)
Sláva Václavu Knopovi!
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 20:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza7887: Jinak nevíte jestli v těch nových Stadlerech je stejný info systém jako v regionovách nebo něco jiného ???

Předpokládám, že ten samý. Je i v ARmpee a modernizacích vozů s dosazením rozhlasu. Jenom v RegioJetu hlásí stále naživo...
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 00:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: tak Postler je náhodou dobrý! Sice Ten Knop byl v Ústí Knop, ale nechme ho v paměti se starou podobou Ústí, asi to tak bude lepší.

Jinak mám už celkem chuť nakopat Andulu, za to její "společnosti České dráhy", když se to slyší v jedné šňůře asi 10x pro každý vlak zvlášť, tak to už je k zbláznění! Ještě že v Praze na hlavním to neříká!!
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 09:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Tak tady máte malou změnu...
audio/mp3Výletní motoráček KŽC
mimR_krep.mp3 (461.1 k)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 12:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Já si to nemyslím, mě se jeho hlas a ten všelijaký tón nelíbí.

Ani ten Andulin hlas se mi nelíbí, mluví jak toaleťák.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)
Sláva Václavu Knopovi!
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 13:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: no Andulu taky moc nemusím, nevím proč, přitom to říká hezky. Ten Postler je trochu ostřejší než Knop, ale jinak celkem dobrý.
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 14:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,chtěl bych se zeptat,již delší dobu sháním nahrávku R 704/705 Chodovar z Olomouce,popřípadě z jiné stanice
Nemáte ji prosím někdo nahranou??
Díky moc
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 15:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák tom: A nevíš od koho ten infosystém je ? Docela mě to zajímá
Knop
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.228.38
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 08:52:13    Odkaz na tento příspěvek  

včera hlásil Knop ve zprávách na tv Prima o změně času. Všimněte si, jak si na tom dává záležet
odkaz
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 17:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na to že "zimní" čas se nepoužívá. Používá se středoevropský a středoevropský letní. Zimní čas je středoevropský mínus jedna hodina. To se použilo snad jen jednou v historii.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 18:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zimní čas se skutečně použil jenom někdy ve 40. letech, nicméně je stále v zákoně zaveden (dle Wikipedie).

Pan Knop má kromě této fráze ještě i se mění východoevropský čas na středoevropský čas, jenže to také není úplně správně. Mělo by to být "se mění středoevropský letní čas na středoevropský čas".. Na druhou stranu většina lidí operuje zejména s pojmy zimní a letní čas, byť nejsou přesné.
marek521
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 8-2011
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 21:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes byla sranda s andulou ve Studénce.Hlásila vlak že má zpoždění takhle:Vážení cestující,omlouváme se za spoždění vlaku.Osobní vlak číslo 3316 ze směru Bohumín který dále pokračuje ve směru Nezamyslice bude na svém odjezdu opožděn.Upozorňujeme cestující že ohlášená doba zpoždění se může ještě změnit.Vážení cestující omluvte prosím zpoždění vlaku
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 01:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady Andula v Olomouci, která se nezastaví. Škoda že mi tam šišlá, když jsem jí nahrával v Lovosicích, tak byla OK.
lovosice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.22.59.189
Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 14:03:22    Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady je andula z lovosic.. taky se skoro nezastavila.. :D - jsou tam vystříhaný asi 10 vteřinový mezery.
marek521
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2011
Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 20:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo:To jak ti to šišlá to je reproduktorama.V Šumperku mi ot nešišla i když nahrávám hlášení foťákem.Když ve Studénce kde maj tý velký tam mi to šišlá.No není nad PostleraTen mi ve studénce nešišlal
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 20:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je teda výživná diskuse, pánové...
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 20:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

marek521: máte pravdu. Na poslech jsou lepší ty velký, ale na nahrávání ne. V Praze na hlaváku mi taky šišlá a tam jsou takové ty zabudované ve stropě. A všiml jsem si že jak se vchází do podchodu (toho nalevo směrem od ulice) tak je slyšet v jednom místě o dost zpožděně, takže hlášení je slyšet vlastně dvakrát.

Edit: teda na nahrávání Anduly, v Děčíně je Knop z těch velkých perfektní.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 20:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a uplně nejlepší místo v děčíně je u kanceláře vozmistra
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 21:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo, marek521: Nemyslím si, že by to bylo reprákama, protože mě se nahrávalo jak na Hlaváku tak v Olomóci bez obtíží.
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
marek521
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 8-2011
Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 22:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baresm:Jj mě se taky v Olomouci nahrává bez potíží s mobilem,ale foťák mi s těmi velkými repráky šišlá
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 23:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knop šišlá ve Svinově zcela běžně :-) Třeba "Český těšín" :-)
byl jsem na hlaváku v Praze a už vím proč se mi dříve zdálo že to není Andula - připadá mi tam to hlášení celé kvalitnější - ten hlas je plnější a i tam jsou nějaké basové tóny v tom hlase
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 12:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem zvukař, ale pokud vím, reproduktory se rozdělují na širokopásmové (wideband) a úzkopásmové (narrowband). Podle mě ty na hlavním nádraží jsou širokopásmové (proto je hlas "plnější"), kdežto třeba na Smíchově na nástupištích úzkopásmové.
Jinými slovy mají různý frekvenční rozsah.

Můj dojem je, že "kýblové" reproduktory mají rozsah víc k nižším frekvencím, Tesla reprodutkory ala Praha hl.n. nást. 5 - 7 -- i vzhledem k rozměrům -- možná obsahují jednotlivých reproduktorů více (pro různá pásma), a reproduktory ala Smíchov nebo Kolín (takové ty jako mívá obecní rozhlas) nízké frekvence moc vyluzovat nedokáží.

Zkuste se postavit pod Knopův "kýbl" ve Vysočanech. Občas (nebo když hlásí naživo), to tam duní jak na koncertě.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 12:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve stanici Ostrava Vítkovice jsou staré Tesly a tam to taky duní jak na koncertě :-)
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 12:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm:to je fakt a co si Vysočany pamatuju kolem dubna, tak to dycky řvalo víc než je zdrávo
Slaňour
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 17:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Ústí n/L na hlaváku zase nezklamali . Ještě ve 12:24, na odjezdové tabuli a monitorech v hale blikal rychlík 440 z Košic, který přijel už v 6:40 ráno a odjel v 6:48.
Možná, že tam bliká ještě teď, protože všichni zaměstnanci chodili okololo a nikomu to nepřišlo divný.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 6-2010
Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 20:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co na to Saša? Hlásil v ten čas rychlík z Košic?
Sláva Václavu Knopovi!
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 07:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kgg: Minule jim tam několik dnů visel EC
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 14:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RE:NOSTALGIA
Postler ho nehlásil, naopak rychlík 1160- z Liberce hlásil už 10 minut před příjezdem a u rychlíku 610 z Prahy do Chebu, hlásil že přijede, když už vlak stál u nástupiště.
Jerry838
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 1-2011
Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 15:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejmenuje se p. Postler jménem Alexandr?
Maurícius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 19:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jerry, asi by ti někdo měl říct, že Saša = Alexandr
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 12:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Saša = Lexa = Alexandr
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 20:50:22    Odkaz na tento příspěvek  

Viz též např. Saša Vondra. A vůbec: http://www.youtube.com/watch?v=gqlv40T9ag8
Jerry838
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 1-2011
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 16:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Super, díky.
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 18:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je asi trochu starý hlášení, kdy saša v mladé boleslavi ještě ani nemohl být... jen se divím, že se to zachovalo a hlásilo se tam..
odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Jan_G.)
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.229.245
Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 19:31:02    Odkaz na tento příspěvek  

POSTLER SVÝMI HLÁŠKAMI PRORAZIL UŽ I YOUTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=vfSdGFrxYOc&feature=related
A TA ANGLIČTINA- FAKT
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 07. listopadu 2011 - 21:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kubaII: Hlavně nevím, co má znamenat ukončovací znělka mezi češtinou a angličtinou...
Jinak kdo namlouval tu angličtinu (profese?)? Nedovedu si představit, co by dělal nějaký šéf, kderý by přijal sekretářku s takovouto angličtinou... Resp. jeho zahraniční obchodní partneři...

(Příspěvek byl editován uživatelem Myšák_tom.)
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Radek.saba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 20:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"bude přistaven k nástupišti" Používá Andula jen v Praze a nebo i jinde? Protože se mi zdá že zatím jsem to slyšel jen v Praze a jinde říká že odjede od nástupiště. Dík
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 21:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude přistaven říká v i Lovosicích... Záleží na tom, zda to obsluha používá či ne.
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 21:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=IrguUbkjxDw&feature=related Tohle je docela zajímavé hlášení zvláště na konci to přeprava je ukončena
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 22:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to celý nemá ani moc smysl..- "stanice Studénka, vážení cestující prosím pozor...přijede autobus..." myslim že by to bylo lepší bez tý stanice S. když je to hlášení před příjezdem
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 23:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás by se uživilo a nejspíš bylo i často využíváno:
Pozor, firma "Dežodemont" na trati!!!
http://www.novinky.cz/koktejl/249782-lev-na-trati-zaznelo-hlaseni -v-britskych-vlacich.html?ref=boxD

Jo a když už sem píšu, tak hlášení " vlak ...bude přistaven k nástupišti... atd" je občas ku slyšení i v Brně.

(Příspěvek byl editován uživatelem jarda krapas.)
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.252.242
Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 19:20:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžu si pomoc, ale vždy když slyším tohle hlášení, přijde mi jako by to mluvil nějaký robot a né pan Knop. zpožděný.vlak.euro.city.číslo....
www.mhdteplice.cz/smazat/robothlasi.wma
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 20:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza7887: Jiný kraj, jiný INISS. V Českých Budějovicích (a lze to přehrát i na webu p. Bareše, zrovna tam NAD ode mne je) hlásí "přeprava je ve stanici České Budějovice ukončena". V Plzni to samé.

Co se týče hlášení o příjezdu vlaku, mám dojem, že je to obsluze nabízeno automaticky s výchozím vlakem. Bude přistaven/Přistavujeme/Je přistaven/Odjede/Ukončete nástup. Alespoň slovenský INISS to tak má. Jedná se o přizpůsobení hlášení Přijede/Přijíždí/Hlášení po příjezdu/Odjede/Ukončete nástup výchozím vlakům. Opět záleží na obsluze. Ve stanici Domažlice celkem často používají variantu s přijíždějícím vlakem ("Žádáme cestující, aby při pohybu v kolejišti dbali své osobní bezpečnosti a nevstupovali do kolejiště před zastavením vlaku. Vážení cestující, osobní vlak číslo ... ... Nepřibližujte se ke koleji, na kterou vjíždí vlak!"), kdy výpravčí vidí vlak na panelu a hlášení spouští s obsazováním staniční koleje); v Plzni je zase oblibou operátorek klasické hlášení před příjezdem vlaku (bez informace o vjíždění vlaku, s časem příjezdu), přitom taktéž vidí na panel společně s další operátorkou (zadávání zpoždění do PC pro urychlení práce a "podrž tužku") a 3 výpravčími (panelista; EDD+zadávání čísel vlaků do dálkovek na Klatovy a žst. Plzeň-Jižní předm.+odjezd. návěstidla na Prahu; Plzeň-Jižní předm. a "podrž tužku"). To neříkám, že by to hlášení příjíždění nepoužívali - zrovna dneska jsem ho slyšel... Ale zase musím dodat, že ho za ten den použijí třeba jenom jednou nebo dvakrát, někdy vůbec. (Fotky z plzeňské Radbuzy jsou ve fotogalerii v podpisu)
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Dne 11.12.2011 dochází ke změnám cen jízdného vlaky ČD - obyčejné jízdné o 5% dražší, zdražení zákaznických aplikací a skupinového jízdného, místenka SC = 120,- Kč.
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 15:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všimněte si kdo tam hlásí: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=v49c7sUW QfI#t=50s
Kde jsou ty časy?
Dan_od_mun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 12:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom - v nahrávce to není, ale stejně příšerná jako angličtina je i němčina. Profesi bych typoval na učitele na střední škole v Heřmanově Městci, co byl naposledy v Drážďanech v roce 86... Navíc je tam otrocký překlad z češtiny. Velmi blbé je i v české verzi "Vídeňské Nové Město Hauptbahnhof", "Štýrský Hradec Hauptbahnhof". V České Třebové to takhle přivádí k smíchu už tak třetím rokem... UNL 172, od 3:33 .

(Příspěvek byl editován uživatelem Dan_od_MuN.)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 12:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Štýrský Hradec" se ani skoro nepoužívá. Nechápu to, proč to tam dali.

Ach jo, ten Starmon se Skopčákem je děs běs. Nejlepší je stejně Knop, ten má nejvymakanější software.
Sláva Václavu Knopovi!
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 15:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také marně čekám na čas, kdy jim konečně dojde, že tento systém, který vypadá jako nějaký amatérský z velkých stanic jako je Ústí nad Labem nebo Česká Třebová zmizí. To se ovšem asi ještě dlouho nestane. V žst. Litoměřice město je nyní nový hlas, který se mi zdá daleko lepší, než současný Saša..

Ať žije Andula a pan Knop
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 17:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych taky v Teplicích (Postler), slyšel raději pana Knopa který by se sem určitě hodil i víc. Toho se ale asi nikdy nedočkáme. Kdyby byla v budoucnu výměna tak sem asi prásknou šílenou Andulu. Myslím, že Postler by nebyl tak špatnej, kdyby dokázal udržet intonaci hlasu a nepřekládal spolu se svými ,,kolegy,, půlku názvů do nesmyslných prasáren, který jsou spíš k smíchu. A s osobáků linky U1 nedělal vlaky EC linky U1, ve směru Most...-(několikrát se mu to už v Ústí povedlo).

(Příspěvek byl editován uživatelem kgg.)
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 21:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se Sašovi povedlo v Ústí vyhlásit "na nástupišti číslo nula, ukončete nástup do ZPO Os…"
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 21:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faigja_162: Hlas je na Městě dosazen pouze dočasně v době konání výluky 1. traťové koleje, to jest do 15.11.11 17:00, pak se tam vrátí starý známý hlas.
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 13. listopadu 2011 - 22:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kgg: Mám doma staženou, instalovanou a doplněnou databanku HAVISu, a občas se mi tam stává, že druh vlaku si to nechá z předchozího vyhlášeného vlaku. Proto nejspíš dochází k tomu, že to spojuje takový absurdity, jako EC linky U1... Ale já mám DEMO, nečekal bych, že se to bude prolínat i do skutečného provozu...
Všechny zde uvedené postřehy a poznámky, případně obrazové dokumentace a další materiály, vyjadřují čistě jen můj osobní názor. Nelze je považovat za oficiální stanovisko společností Vltava - Labe - Press, a.s. nebo Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a.s.
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 14:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlčoun: Kde se dá prosím stáhnout ta databanka zvuků k doplnění HAVISU??
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 16:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ec_174_jan_jesenius Pokud vím, tak tu Vlčoun kdysi psal, že to je vlastní výroba.
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 16:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baresm: aha...já jsem právě prohledával archiv,google taky mimořádně nic,tak proto jsem se ptal.díky