K-report
 

Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 04. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích » Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 04. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 18:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nový informační systém, který nelže: http://www.youtube.com/watch?v=vLXRUFf0WGo&feature=player_embedde d&fb_source=message
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 13:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"na nástupišti malého nádraží"
Praha-Libeň je takové malé nádražíčko, no :-)

http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/ceske-drahy-se-oh razuji-proti-novemu-protikorupcnimu-spotu--975876
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 18:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Andula zahlásí:

Rychlík číslo 703 Šohaj ze směru Praha-Smíchov, pravidelný příjezd v 14 hodin 55 minut, který dále pokračuje ve směru Veselí nad Moravou, pravidelný odjezd v 14 hodin 56 minut z technických důvodů nejede.

Bim bam...
Sláva Václavu Knopovi!
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.229.161
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 20:28:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě trefnější by bylo, kdyby se v tom videu ozvala Andula a přiznala, že je dosazována až nějak moc nápadně často, na většinu nádraží.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.196
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 20:34:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ať je to jak je to,nejlepší hlášení je v jednotkách 642 DB,které pendlují mezi Děčínem a Badem. Když jsem slyšel poprvé hlášení " Pchšíští stanice Těčín Pchšípechš" tak jsem smíchy přes slzy neviděl tu krásnou krajinu Českosaského Švýcarska.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 15. listopadu 2011 - 22:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni ale čekali hlavně na 2. nástupišti. Takže jeli směrem na hlavní. Což je samo o sobě překvapující, ještě jsem tam neviděl čekat tolik lidí na rychlík směrem do Prahy.

Zajímavé je i to, že kampaň údajně nenaráží na ČD, a proto hlásí rychlík Šohaj (chybí jen Andulino společnosti České dráhy).
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 20:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádný rychlík Šohaj do Prahy není.
Sláva Václavu Knopovi!
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 11:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak expres :-/ Nikdo neříká, že se to odehrává v tomto GVD.

EDIT: Vlastně musí, viz znělka na konci, která byla dosazena teprve v lednu.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 13:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Třeba vidí do budocnosti...
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Dne 11.12.2011 dochází ke změnám cen jízdného vlaky ČD - obyčejné jízdné o 5% dražší, zdražení zákaznických aplikací a skupinového jízdného, místenka SC = 120,- Kč.
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3193
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 14:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč v tom spotu řešíte odchylky od skutečnosti, když je to jen reklama? Nechápu...
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 21:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://youtu.be/qB4eNdXdOco nádraží Yverdon les Bains SBB CFF FFS.Hlásenie len vo francúzskom jazyku,nemecký jazyk tam nemá šancu.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 20:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleznicni: To neřešte, to je prostě nemoc :-) Je to, jako když se koukáte na film s Hradčany a snaží se Vám namluvit, že to je Moskva. Taky byste možná žertoval, že jste nevěděl, že je Moskva tak podobná Praze.
A já jsem objevil další reklamu s vláčkem, kde něco nesedí.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 13:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by tu prosím někdo hlášení z Hradce Králové i se znělkou vlaku do Jeseníku, a pak zastávkového vlaku do Pardubic, Chlumce, a týniště? Děkuji moc všem!
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 16:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes to pan Knop při hlášení EuroCity v Děčíně tak trochu popletl.
"Vážení cestující, vlak Eurocity číslo 176 Johannes Brahms, ze směru Brno hlavní nádraží, Kolín, Praha hlavní nádraží, Ústí nad Labem hlavní nádraží, Bad Schandau, Dresden Hauptbahnhof, Berlin Hauptbahnhof, Hamburg Hauptbahnhof a Hamburg Altona, pravidelný příjezd... přijede k nástupišti číslo 2, kolej ... Vlak dále pokračuje ve směru, Brno hlavní nádraží, Kolín, Praha hlavní nádraží....
Wien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 08:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že se tvůrcům dat pro vizuální informační systém ve stanici Olomouc hl.n. letos podaří odstranit několik let starou chybu a to "PROSTĚJOV HL.N-Blatec" a bude tam konečně "PROSTĚJOV HL.N.-Blatec".
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.125
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 12:32:58    Odkaz na tento příspěvek  

Wien
A nemáte to jedno? Chybičky se občas stanou..

Já bych řešil raději důležitější věci..
U rychlíků do Brna hl.n. přes Břeclav je na tablech jako cílová stanice uvedena Břeclav, Andula končí Brnem hl.n.
Takhle to je 100% u R810 (Olomouc hl.n. - Břeclav - Brno hl.n.).
Bpee
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 14:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jkl: Třeba je tam Břeclav schválně, aby to nepletlo chudáky, kteří chtějí jet skutečně do Brna R90x (který navíc odjíždí jen o minutu později)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 14:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Taky bych tam dal Břeclav.
Sláva Václavu Knopovi!
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 15:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bpee: Mělo by to tam být právě z tohoto důvodu na žádost žst Olomouc hl.n..
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 15:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jkl:je to stejné jako v Přerově akorát že u Přerova se tam na starý pragotron napsat Brno hl.n. nedá
Slaňour
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.125
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 16:10:32    Odkaz na tento příspěvek  

Slanour
V Přerově na Pragotronech Brno hl.n. jako cílovka bude.. jaká stanice by se zobrazovala u R do Brna přes Nezamyslice, Vyškov n.M.?
Takže u R8xx směr Břeclav to bude to stejné co v Olomouci.. akorát na žádost žst. Přerov.

Myslím si, že toto řešení není vhodné vzhledem k tomu, že rovnou u všech vlaků můžeme psát 1. stanici
Alois002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 18:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Přerově hlásí Andula u rychlíků směr Břeclav-Brno že z technických důvodů nelze na informačním zařízení Pragotron zobrazit cílovou stanici vlaku
audio/mpeg
R 810.MP3 (482.7 k)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 19:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě to v létě v Olomouci (cílová stanice Břeclav místo Brno) taky dost zmátlo. Ptal jsem se a je to na žádost SŽDC, podle mě přinášející více škody než užitku.
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 20:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě tohle osobně přijde moudré, dřív ty R 8xx jezdili pouze do Břeclavi, a proto "vážení" cestující musí víc poslouchat, kam že ten vlak vlastně jede. s tím Přerovem sem to myslel přesně tak, jak píše Alois a to že to na ten pragotron z technických důvodů nacpat nejde, jináč ty elektronické displeye nad lítacíma dveřma Brno hl.n. zobrazují
Slaňour
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 20:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slanour: Kdo byl zvyklý, že tam je Břeclav, zvykne si, že tam je Brno přes Břeclav. My ostatní, co tyhle lokální fígle neznáme, si pak nemusíme pořizovat moravskou verzi Stopařova průvodce po galaxii.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 22:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkem by mne zajímalo jak ktějí realizovat zlepšení srozumitelnosti obsahu staničního hlášení z Měsíce nápadů ČD (viz. Železničář 41/11 z 24.11., na webu zatím není ale v ČD Centru jsem ho už normálně koupil), když rozhlas, panely, ... jsou vlastně SŽDC...
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Dne 11.12.2011 dochází ke změnám cen jízdného vlaky ČD - obyčejné jízdné o 5% dražší, zdražení zákaznických aplikací a skupinového jízdného, místenka SC = 120,- Kč.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 23:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na webu je jen 40/11, musím počkat.
Už se zas snaží prosadit, aby se vlaky hlásily jen "Přijede, přijel, odjede"? Tyhle snahy tady byly už loni, jenže na ČD prý existuje mnoho a mnoho odborů jako na Ministerstvu kouzel, které se nedokáží pořádně dohodnout, a tak, když už byly přípravy na tyto změny v plném proudu, došlo k rozhodnutí ponechat stávající způsoby v platnosti.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 23:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Chovanecm: A umí to Elektročas vypsat s přes i v podchodu? Na Pragotronu v Přerově je psaní Břeclavi rozhodně dobrá volba, do Brna tím stejně nikdo nepojede.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 04:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mě zajímalo, kdo kdy a kde dostal ten "báječný" nápad vymyslet staniční rozhlas, když ho ku..a téměř nikdo stejně neposlouchá. Opravdu by nestačil na menších nádražích jen informační systém v podobě dobře viděných světelných panelů - negramotných je snad u nás poskrovnu. Argumenty o slepých a jinak postižených lidech neberu - většina z nich mívá povětšinou doprovod.
Z jedné strany se proti hluku bojuje (betonová nádhera v podobě PHS) a z druhé se přitom uměle vytváří další hlukový a světelný smog - no není to trošku na hlavu ?? A že se to netýká jen železnice ... Upřímně, každému lehce se vysmívajícímu člověku bych to namontoval pod okna - nepochybně by rychle změnil názor - pokud tedy takový člověk nedokáže usnout i např. uprostřed rotaček v tiskárně.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
140.let Dráhy císaře Fr. Josefa (KFJB 1871 - 2011)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 14:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staniční rozhlas je vžitý už ze začátků železnice. Ne všude byly odjezdové tabule.

Ani v Bílině nejsou. Tam jsou v odbavovací hale jen příjezdy a odjezdy. A to byste odtamtud chtěl skutečně pana Hryciowa odtamtud vystrnadit, když tam nejsou odjezdové tabule?

I ve stanicích, kde to je, tak staniční rozhlas k nádraží zkrátka patří a byl bych velmi nerad, kdyby se rušil.

Protihlukové stěny s hlukem nic nedělají, je to jen zbytečné vyhazování peněz.
Sláva Václavu Knopovi!
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 14:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Zda to umí, netuším. Mohlo by to problikávat. Na BUS a TRAM se také uvádí cílová zastávka.

Simba: Mám názor podobný, ale přesto jiný: Na menších nádražích, kde jsou lidé zvyklí sedět někde v čekárně nebo u staniční budovy (a nikoliv na nástupištích), ponechat staniční rozhlas.
Tihle cestující totiž obvykle čekají vyhlášení vlaku rozhlasem (nebo spíš "Nevstupujte do kolejiště", načež se rozeběhnou), což je pro ně signál "teď je ta správná chvíle vyrazit k vlaku".

Oproti tomu ve větších stanicích, plných všelijakých informačních panelů, se cestující kolikrát neřídí hlášením, ale aktuálním časem a případně různými blikacími prvky na panelech (vlak je připraven k odjezdu).
Ruku na srdce, kdo z Vás se v Praze hl.n. a podobných stanicích orientuje hlášením staničního rozhlasu? Já ne. Pokud funguje EZOP a panely v hale, rozhlas tam téměř nepotřebujete, vyjma hlášení mimořádností

Na závěr něco z mé dnešní jízdy metrem. Musel jsem to trochu prostříhat a tu první část doplnit z webu, neboť jsem ji nestihl nahrát od začátku.
audio/mp3Po zastavení na zast. Kolbenova
Vystup Kolbenova.mp3 (149.1 k)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 15:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych dodal, že situace v metru byla o to zábavnější, že rozhlas cestující vyzýval k průchodu přes spojovací dveře až do vozu umožňujícího výstup na trať, ačkoliv jsme stáli s otevřenými dveřmi u nástupiště.
marek521
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 8-2011
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 15:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Mne zas jednou rozhlas v Praze hl.n. pomohl.Já totiž se řídil panely a šel na nástupiště kde byl vyznačen R 774 Říp.Je skoro čas k odjezdu a nikde jsem vlak neviděl.Náraz uslyším: ukončete nástup do Rychlíku číslo 774 Říp,.....V tudle chvíly jsem se podíval kde ten vlak je a on byl vlevo na konci nástupiště.Kdyby to nezahlásily tak by mi ten vlak ujel


http://zststudenka.webnode.cz/

(Příspěvek byl editován uživatelem marek521.)
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 16:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staniční rozhlas je stejně k ničemu, když ho ovládá nějaký amatér a mate s ním lidi. Viz. např. Děčín hl.n. Např. Obsluha pustí několikrát hlášení že vlak EC přijíždí a vlak přijede až za 10 min. Nebo je prázdný nádraží a oni pustí hlášení že nějaký osobák přijel.. Druhý případ, kdy rozhlas asi nemá smysl je tohle, tomu se spíš každý kdo umí alespoň trochu anglicky vysměje:
audio/mpegÚstí nad Labem mejn stešn :-)
__ustinadLabemmejnstesn“.mp3 (751.8 k)


(Příspěvek byl editován uživatelem kgg.)
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 17:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia ad.: ano, PHS byla nadsázka, ale chtěl jsem tím naznačit to co Vy - vyhazování peněz za rádoby "boj" proti hluku z jedné strany a umělé vytváření jiného v podobě řvoucích rozhlasů. Posadil bych každého ráno v 5 na mou postel, když ječící Andula začne - a to máme prosím nová "protihluková" okna - jj, ona sice možná UTLUMÍ HLUK na normu, ale i kdyby to bylo těch 45dB, i tak ji rozumíte každé slovo za zavřeným oknem, to mi věřte - ono Vás možná nevzbudí ani tak hlášení, jako ty výrazné znělky. Řešení : zaplaťte si sám, my Vám namontovali okna. Třeba někdo z Vás seriózně poradí ???
4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
140.let Dráhy císaře Fr. Josefa (KFJB 1871 - 2011)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 18:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kde bydlíte? Pak bych to dokázal vyhodnotit.

Na druhou stranu, pan Knop nabízí daleko lepší probuzení

Rozhodně myslím si, že v cizím jazyce je hlášení nadbytečné.

K tomu metru: Nešlo by udělat automatiku, že by výpravčí ve stanicích zároveň předávali informace i do rozhlasu?

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)
Sláva Václavu Knopovi!
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 19:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia : Vašek tu byl doposud - a namontovaný v podstatě pod okny (dost velká nápověda, myslím) - to byl pane hukot - celých 6,5roku, takže moc dobře vím, o čem mluvíte. No, měl alespoň noční režim, ale zase manuální ovládání, takže pátá udeřila v plné parádě. Částečně vyřešeno to bylo utěsněním tehdejších špalet.oken a dvojsklem ve vnitřních křídlech a ponecháním jednod. skla ve vnějším - takže vlastně trojsklo a vzduch.mezera - a věřte, že ta nová těm starým, co se týče protihluk.vlastností, nešahají ani po kotníky. A bude hůř. P.S. Rady rád přijmu :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
140.let Dráhy císaře Fr. Josefa (KFJB 1871 - 2011)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 22:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba: Na druhou stranu, když bydlíte v O. na nádraží, asi by Vás místo rozhlasu budily vlaky, byť to s novou tratí bude lepší.

Upřímně, bydlet v těsné blízkosti dráhy železniční nebo nedej bože silniční či letištní, není zrovna zrovna ideální. Na nádraží kdysi bydlel pan přednosta s rodinou, dnes bych tam nechal přespávat leda tak personál ve službě nebo nějaké zážitkové turisty, kteří se chtějí vyspat na nádraží.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 30. listopadu 2011 - 13:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Ale v minulosti v podstatě neexistoval noční provoz.

Simba: Jaké nádraží? Já to nedovedu vyhodnotit, jestli tam pan Knop byl 6,5 roku. Můžete mi ale říct, kdy pan Knop ukončil službu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)
Sláva Václavu Knopovi!
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 30. listopadu 2011 - 22:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm /Nostalgia : přesně jak píšete - jen s poznámkou na okraj - nejde tak ani o noční provoz, jako o tak silný provoz - ano nový svršek trať ztiší, nikoli však brzdící R u ostrovního nástupiště - co udělá se zvukovými vlnami beton, plech na střeše a bývalá budova vodárny naproti staniční budově se nemusím ani zmiňovat - nějak to nechápu, když se tedy zrušilo pův.projektované nástupiště za pův.VB, proč se nepostavila nová budova a perony s podchodem právě tam, o cca 100 m dále směrem k Benešovu a blíže k obci ?? Njn, teď už s tím nikdo nic nenadělá - a docela by mě zajímalo, jak vypadá detailní projekt 1.nástupiště - jen doufám, že projektant má natolik rozumu, že amplióny nezakreslil před původní výpravní budovu ...
A je opravdu rozdíl, když pan výpravčí ohlásil např : Na třetí kolej přijede vlak tam a tam,při tehdejší osobní dopravě jako plechová huba žvatlající co 15min jeden vlak dnes

Nostalgia : na onom nádraží (ač není proč to utajovat) skončila Knopova služba cca před týdnem a jsem tomu vážně rád.


(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
140.let Dráhy císaře Fr. Josefa (KFJB 1871 - 2011)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 30. listopadu 2011 - 23:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba: Skutečně je Andula tišší? A co její kolegové, když Vám tam začne ráno německy žvatlat "Der Schnellzug Nummer zwei hunderd eins ANTON BRUCKNER aus Praha hlavní nádraží..."? Ten pán má takový rázný hlas, někdo ho tu v minulosti přirovnával až k vojenskému. Ale zas na rozdíl od Knopa hlásí jen pár vlaků.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 00:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba/Chovanecm: Co je na tom zmíněném nádraží "O." tak tajného? Copak jsme stále v totalitě?
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 12:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Olbramovice u Tábora. To je ono.
Sláva Václavu Knopovi!
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 17:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže Andula už je i v Olbramovicích ? No to snad ne Doufám že se pan Knop alespon přesune do jiné stanice. Ta Andula je dosazováná až moc často Zlatý časy, kdy byl ještě HIS preferovaným systémem. Mikrovox by se měl sebrat a něco s tím udělat
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.229.196
Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 18:18:05    Odkaz na tento příspěvek  

V tomhle státě je skorumpovaný všechno, od podezřelého dosazování Anduly až po soudy. mikroVOX by si asi nepomohl.
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 18:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nahrazuje se kvalitní IS s panem Knopem za kvalitní IS s "Andulou". Kdyby tyto výměny byly za téměř amatérského Sašu, to by se konečně začali dít pochopitelnější věci..
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.229.196
Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 18:30:06    Odkaz na tento příspěvek  

Kam se na Knopa hrabe Andula. To jeho ,,PROSÍM POZOR!,, a další hlášky jsou prostě originální a dnes snad i téměř legendární. Saša a Andula ho jenom trapně napodobují. Doufám, že alespoň v Poděbradech pan Knop ještě hlásí. Když jsem tam byl v loni o prázdn. byli tam vyvěšený nějaký info. pro cestující, týkající se postupné rekonstrukce stanice.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 20:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nasazování INISS je dáno mj. dlouhodobou spoluprací společností AŽD Praha a CHAPS.
Omluvte mě, pokud se pletu, ale obvykle se dělá výběrové řízení na dodavatele jako celku, a je už jen na něm, jak zajistí naplnění požadavků objednatele.

Jedna z výjimek, kam se snad přihlašovali přímo dodavatelé IS, byla rekonstrukce stanice Praha hlavní nádraží.

V současné době nevím o žádné vážné konkurenci AŽD, tudíž nepředpokládám, že by se toto v dohledné době změnilo.

Systém HIS byl v průběhu tohoto roku nově nasazen v pěti stanicích plzeňského kraje.
V Poděbradech je stále přítomen, stejně jako se zatím nepočítá s jeho odstraněním v žst. Praha-Vysočany, kde probíhá modernizace úseku Praha-Vysočany - Lysá nad Labem.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 23:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, díky za objasnění korupčního prostředí, ale i když je to OT, nějakou radu na to jak interiér ještě více odhlučnit by jste neměli - předokenní rolety atp. by nepomohly? A mimo jiné, říká INISSu vůbec něco pojem noční klid - čili noční tišší provoz od 22 do 6 jako HISu ? Mám pocit, že ne.
4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
140.let Dráhy císaře Fr. Josefa (KFJB 1871 - 2011)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Kubasek12bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 23:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak 6911 nejede, nebo má +40 minut??
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 08:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera to bylo v ústí stejně divoký.... ještě večer, v 6 hodin tam ten vlak svítil, a každý hlášení oerátor na pár vteřin pozastavil, nebo několikrát zahrál znělku a stanice ústí n.l. a takhle třeba 3x za sebou, a potom následovalo už celé hlášení....
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 6-2010
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 10:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Které stanice to jsou?
Sláva Václavu Knopovi!
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 13:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyjmenovával jsem je tu. Po paměti to jsou myslím Blovice, Nýřany, Sušice, Horažďovice (předměstí ?) a ještě něco. Viz historie diskuze.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 17:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak teď, ale začátkem července v Horažďovicích- předměstí byl ještě ČD Speaker
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.125
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 00:08:24    Odkaz na tento příspěvek  

Kubasek12bkv
Nechápu, proč není u Os 6911 klasicky v uvedena cílová stanice a v kolonce "směr jízdy" napsáno VLAK NEJEDE!
Takhle by to bylo přehlednější.. potvzuje to jenom to, že Havis je opravdu systém "na úrovni"
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 10:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak co se týče toho rozhlasu, tak:

Horažďovice předm. - ČD Speaker
Horažďovice - ČD Speaker
Nezvěstice - HIS
Nepomuk - HIS
Blovice - HIS
Nýřany - HIS
Sušice - HIS
Plzeň-Koterov - živé hlášení
Starý Plzenec - živé hlášení

V případě stanic s informačním systémem HIS má výpravčí SŽDC k dispozici modul dálkového ovládání automatického hlášení rozhlasu, kterým může systém ovládat i při pohybu před dopravní kanceláří.

(Příspěvek byl editován uživatelem Myšák_tom.)
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Dne 11.12.2011 dochází ke změnám cen jízdného vlaky ČD - obyčejné jízdné o 5% dražší, zdražení zákaznických aplikací a skupinového jízdného, místenka SC = 120,- Kč.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 11:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plzeň hl.n. - INISS
Plzeň-Jižní předměstí - INISS (ovládáno ze st. 5 "Radbuza" žst. Plzeň hl.n.)
Švihov u Klatov - INISS (ovládáno z Klatov)
Přeštice - INISS (ovládáno z Klatov)
Chlumčany u Dobřan - INISS (ovládáno z Klatov)
Dobřany - INISS (ovládáno z Klatov)
Plzeň-Valcha - INISS (ovládáno z Klatov)
Železná Ruda-Alžbětín - INISS
Železná Ruda-centrum - INISS (ovládáno z Ž. Rudy-Alžb.)
Železná Ruda-město - INISS (ovládáno z Ž. Rudy-Alžb.)
Špičák - INISS (ovládáno z Ž. Rudy-Alžb.)
Domažlice - INISS
Janovice nad Úhlavou - ČD Speaker
Klatovy - HIS
Vejprnice - živé hlášení
Stod - živé hlášení
Holýšov - živé hlášení
Staňkov - živé hlášení
Poběžovice - živé hlášení
Tachov - živé hlášení

(Příspěvek byl editován uživatelem Myšák_tom.)
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Dne 11.12.2011 dochází ke změnám cen jízdného vlaky ČD - obyčejné jízdné o 5% dražší, zdražení zákaznických aplikací a skupinového jízdného, místenka SC = 120,- Kč.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 14:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Nepomuk, na ten jsem zapomněl. Děkuji. Musím ověřit, zda ho vůbec mám zanesený v mapě.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 15:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Tu poznámku "informační systém vlak+bus" prosím doplnit i do Přeštic a Domažlic, případně i Klatov (v budově nádraží LCD panel odjezdů BUS, na budově AN 2x panely Gema - 1x BUS + 1x vlak)
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Dne 11.12.2011 dochází ke změnám cen jízdného vlaky ČD - obyčejné jízdné o 5% dražší, zdražení zákaznických aplikací a skupinového jízdného, místenka SC = 120,- Kč.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 00:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem všemi deseti pro zestručnění, ono poslouchat dvě minuty hlášení o tom, že rychlík číslo 1156 ze směru Liberec, Jablonné v Podještědí a Mimoň, který dále pokračuje ve směru Benešov nad Ploučnicí, Děčín východ, Děčín hlavní nádraží a Ústí nad Labem hlavní nádraží, BUDE OPOŽDĚN, předpokládaná doba zpoždění vlaku bude asi 10 minut, upozorňujeme cestující, že ohlášená doba zpoždění se může změnit, vlak bude opožděn z důvodu výluky na trati; vážení cestující, omluvte prosím zpoždění vlaku, člověka taky moc nebaví. Zvlášť když zrovna v okamžiku, kdy se říká, o kolik bude vlak opožděn, jiný vlak zabrzdí nebo někdo zakašle a celá informace je zbytečná...

Proč prostě neříct: Rychlík ze stanice Liberec do stanice Ústí n.L hl.n. bude asi o 10 minut opožděn z důvodu výluky na trati.
Nácestné stanice jsou u zpoždění zbytečné a to, že se doba zpoždění může změnit, je také zřejmé.