K-report
 

Tramvaje se skříní VarCB3  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje se skříní VarCB3 « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Tramvaje se skříní VarCB3 do 27. 12. 2011Mkzb60 27-12-11  18:16
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 18:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani tak krutá, jako spíš krátká
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 22:27:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ako pekne okopírovali bočnicu pražských Wan (náter), ale to už preberali na tamojšom fóre. Kotasie čelo nevyzerá zle na Wani, vedel by som si to predstaviť v dizajnovo zladenej súprave LF1 (kotasie čelo) + K2S.
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 27. prosince 2011 - 23:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkzb:
Prosím tě, co si to tady vytvořil za patvar, v "Nyžnyjném"?

(Omlouvám se za OT).
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 00:34:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ak dobre chápem diskusiu na tej stránke, tak sa tam spomína že je to licencia pragoimexu. Wany sa už licenčne "predávajú"? Treba to nahuckať boľševikovi Ficovi (po voľách sa črtá koalácia SMER+KDH a úprimne povedané po tom žo predviedla pravica si nič iné ako opozičnú diétu nezaslúži), aby mal výrobný program pre svojich voličov f ŽOSkách. Len im nesmje povedať že to puojďe do ten zasranej Bratislavy, ej, to by si preceda do papuľe nasral a voličov by pourážal. Ťje eľektričky sa budú vyrábať pre najsamlepšju zem - východňje Slovensko, Košíce, tak je.
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 11-2008

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 16:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dopravopat a teraz Slovensky, alebo aspoň po česky, sorry ale ako človek od Trnavy som moc nepochopil...
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Osobná webgaléria
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 16:21:18    Odkaz na tento příspěvek  

Výhodňársky nevieš?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 28. prosince 2011 - 18:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dopravopat: Sorry ale taketo trapne politicko "oblastne" (alebo ako to nazvať) reči si nechaj pre seba. A hlavne keď to s vychodniarčinou veľmi nesuvisi, to je skor po tatarsky Ešte aj to tvoje Výhodňársky si zle napisal.....
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 21:20:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ficovolič? Alebo niekto z "regiónov"?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4076
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 00:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznašam keď niekto ťaha politiku do takychto diskusii a okrem ineho ano som z Košic a nemam pocit, že by sme tu mali nejake "protekcie" a už vôbec nie oproti BA Ale keby si to aspoň napisal spravne...
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 10:25:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ja mám z košíc jedného dobrého priateľa, ktorý už pred pár rokmi utiekol za hranice SR (ja tiež utekám do Wien) a nemal žiadne dobré slovo na Košice, sám som nechcel veriť tomu čo vraví. K tomu si kukni ako vláda SR nastavila podmienky čerpania eurofondov, konkrétne programy doprava a životné prostredie. Praha, ktorá je ešte bohatšia ako Bratislava, si pomocou eurofondov obnovuje tramvajovú infraštruktúru. Budapešť detto. Len Bratislava to má zakázané. Je blbé že každý štát si vytvára vlastné implementačné podmienky čerpania, ktoré Brusel iba odsúhlasuje. Tým sa stáva paradoxná situácia, kedy to, čo by mohlo byť financované podla pravidiel Bruselu, nie je možné financovať na základe národných (a podotýkam debilných) obmedzení. V každom štáte sú isté konflitky medzi hlavným mestom a zvyškom, medzi východom a západom, juhom a severom a pod. Ale väčšinou sú v rovine podrýpavania a v cudzine aj ten z regiónu obhajuje svoje hlavné mesto. Len na slovensku sú tieto konflitky až absurdne veľké. Naplno sa prejavuje tuposť ľudí a stav ekonomiky, zdravotníctva, etc. je iba výsledkom toho. Najväčší mafián sa zabetónoval v súdnictve! Však to je pľuvanec do tváre všetkým slušným občanom. A nezabúdajme, kto to tomu mafiánovi dovolil, kto si HZDS zobral do vlády. Títo vagabundi vedia iba kradnúť, prešiel absurdný zákon, ktorý prikazuje rekonštruovať úzkorozchodné tramvajové trate tak, aby sa prichystali na zmenu rozchodu a zakazuje budovať nové úzkorozchodné trate!!! Pýtam sa, čo je to za debilizmus?! Keby teraz nejaké mesto chcelo postaviť tramvajový systém, malo by zo zákona zakázané robiť ho na inom rozchode ako 1000 mm. To je snáď svetový unikát, takéto obmedzena. Navyše sa to vzťahuje aj na rozširovanie existujúcich systémov, preto sa tá Petržalka ide robiť ako splietka pre tram-train. Chcem vidieť ako by taký zákon prešiel napr. vo Švajčiarsku. To je tiež silný úder pod pás pre Bratislavu a zvyšok slovenska mlčí, alebo sa na tom zabáva.
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 10:26:56    Odkaz na tento příspěvek  

errata "na inom rozchode ako 1000 mm"
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 10:27:13    Odkaz na tento příspěvek  

malo byť 1435
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 11:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dopravopat: No vidiš, ani z toho čo si napisal nevyplyva, že by sme mali nejake protekcie A dobreho slova na politiku v KE nema asi nikto.
Takže stale vidim ten tvoj "prvy" prispevok ako bezpredmetny... To, že vam zakazali budovať trate asi nikto z KE neovplyvnil

(Příspěvek byl editován uživatelem Peto5220.)
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 12:16:27    Odkaz na tento příspěvek  

Faktom ostáva že máte aspoň 1 ks Wane + pár znízkopodlažnených KT8D5. K tomu pestrejšie možnosti čerpania fondov - nepoužil by som slovo protekcia, ale neférová výhoda. To že ich nečerpáte je iná vec samozrejme, nerobím si ilúzie že na komunálnej úrovni je to v KE lepšie ako v BA (prašť jak uhoď). Ten "prvý" príspevok bolo skôr rýpnutie si do faktu, že ak Pragoimex predáva licencie, tak by bolo nanajvýš vhodné licenčne zvárať rámy Wan niekde na SK čo by sa dalo zneužiť politikmi v zmysle "aha, máme pre vás pracovné miesta". Nemám nič proti Krnovu ani tak, ale žiaľ nemám pocit že by hrozil nákup väčšieho množstva skríň. Keby sa to dalo vyrábať na SK v ŽOSkách, tak by bola väčšia nádej. Povedzme v rámci licencie by bolo stanovené že vyrábať sa to môže iba pre domáci trh alebo tak. Tieto špekulácie nesmerujú pri Krnovu alebo ČR, nechcem aby si to niekto tak vykladal. Sú iba úvahou ako by sa dali dostať Wany do BA a KE vo väčšom počte a celkovo by sa to dalo prezentovať ako win-win situácia. Totiž ak by si na tom politici mohli naši prihrievať polievočku, tak je to reálnejšie.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 13:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravopate, já se ti divím, že se z té Vídně ještě vracíš každý den zpět. Já když se zvracím z Rakous na Moravu, tak je mi na blití a hodně smutno. Kdybych ten kulrurní a společenský šok měl prodělávat denně, tak mě z toho asi picne.
Komunistům nejvíc vytýkám to, že mě ZAVČAS nedohnali do emigrace.
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 13:50:58    Odkaz na tento příspěvek  

Šak kukám byty, len doma nemám tlačiareň na peniaze a musím nájsť niečo na čo mám (a aj tak budem splácať dlh). Včera som bol jeden kuknúť, ale vyfúkli mi ho. Zajtra idem znova a dúfam že tentokrát to výjde!
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 14:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak držím palce. Kdo utěče, ten vyhraje.
A co byt mimo Wien? Čas dojíždění zkrátíš na polovic, náklady na cestu i na pořízení bytu také a Gemütlichkeit zůstane.
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.245.120
Odesláno Pátek, 30. prosince 2011 - 14:51:09    Odkaz na tento příspěvek  

Uvažoval som aj nad tým, kukám všetky ponuky, dokonca aj novostavby v Kittsee, na ktoré sú dobré förderungen, lebo sa jedná o nízkoenergetické domy a Burgenland ich stavbu silne dotuje, majú solárne články na streche, etc. Ale bývať v satelite sa mi naozaj nechce, napriek tomu že by som si to mohol dovoliť. Bol som sa tam pozrieť, niektoré domy už stoja, ostanté sú ešte vo výstabe a ten posledný dvojizbák ktorý je voľný by bol až na jeseň 2012. Navyše výhľad z balkóna na vrtule ktoré zasrierajú krajinu široko-ďaleko sa mi vôbec nepozdáva. To fakt radšej 30 metrový byt vo Wien, práve jeden je na Simmeringu.

Rakušáci sú milý a dobrý ľudia, oceňujem ich slušnosť a korektnosť, ale v niektorých veciach o ktorých málo nevedia sú značne radikálny, ba priam sfanatizovaný. A svojou radikalitou úspešne infikovali zvyšok nemecky hovoriacej európy, pričom o celej problematike vedia tak možno 1,5 %.