K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 20. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 20. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
neviditelny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.29.8.99
Odesláno Pondělí, 07. března 2011 - 17:04:08    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vidím Fabii typu Sedan, vždy v tom jezdí nebezpeční čepičáři.. (snad jsem nikoho neurazil...)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 08. března 2011 - 14:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tři auta, která jsem potkal a přišla mi zajímavá.

Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 08. března 2011 - 14:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se někde zjistit počet registrovaných automobilů daného typu v ČR?
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 08. března 2011 - 16:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad R_b (2455):
Majitel toho R.R. Silver Cloud toho má víc, nejznámější z jeho aut je asi černé Ferrari, předělané na ruční ovládání (maj. je na inv. vozíku), má snad ještě jednoho RR, nějaký Cadillac 1959, který prodává (marně, protože ho renovovaly snad děti na pískovišti), nějakého Bentleye, Corvettu 1977, každou chvíli tam je něco jiného. To je v TA známá "osobnost." Jinak je tu zajímavých aut dost, ale teď na ulici ještě ne.
pavián
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11069
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 08. března 2011 - 18:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouliční generálka - motor ven (R. - ano, přes ulici)...

Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 01:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study: to sem taky zažil, mitalovci převrátily na bok starého kadeta kompletně rozebraly motor aji s převodovkou a když to měli cca třetí den venku tak to naložili do kufru a celé to zavezli na vrakáč
Solaris Urbino 12 Low Entry 1:10 40% hotovo(pálny a výkresy)
Jsem Soustružník ne Češtinář, berte na to ohledy ;-)
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 18:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ford B-MAX: nějak nemůžu najít kliky...
Čus bus Karlos
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5877
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 09. března 2011 - 21:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádné nejsou - dveře budou na elektriku a vyjedou celé do boku. Alespoň tak jsem to pochopil já.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 00:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím dál tím víc mám dojem, že k dysgrafii a dyslexii by se měla diagnostikovat dysparkingiie.
Jako včera ráno - na poloprázdné parkoviště přijede od pohledu úplně normální týpek, vybere si dvě místa a auto nase*e přímo doprostřed. Ale třeba není blbej, třeba je jen nemocnej...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2804
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 01:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: U nás v Bratislave pred centrom Avion sú vyhradené miesta pre mamičky s deťmi. Po boku sú ohraničené šedou a vstrede je biely kríž. Myslíte, že tí debili nestoja pozdĺž kríža a teda cez dve parkovacie miesta (kde sa zmestí aj Fabia na dĺžku..)?
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 01:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak takovým hňupům se velice rád stavím mým starým autem nadoraz vedle dveří řidiče - pokud se do toho "polochlívku" vejdu. Nemoc se přeci má léčit a lezení k volantu pravýma dveřma a přes řadicí páku je pro větší váhové kategorie nezapomenutelný zážitek. :-)))

Novým autem to nedělám, bylo by mi ho líto.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6537
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 09:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dyť parkuje docela normálně, přesně podle čáry
A co na to počítač? Že mlčí?!?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 10:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak takovým hňupům se velice rád stavím mým starým autem nadoraz vedle dveří řidiče

Jo, to jsem zkusil a výsledkem byla korunová metalíza po celém pravém boku...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 11:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezi veterány nepatří, tak snad sem:
jestlipak ještě někde jezdí Škoda Lauretta? Viděl jsem ji i jako lékařskou. Dala by se přetypovat jako jednoduchý "bydlík"?
(ilustrační foto z webu - vlastní nemám)

pavián
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 11:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle má jedna pohřební služba zřejmě z Kroměřížska, onehdy jsem ji viděl v Brně, má kroměřížské SPZ.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 19:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škodovek Laurett jezdí docela dost, jenom já znám 4 ve stálém provozu..
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 11. března 2011 - 09:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Robert_08022 (732) - korunová metalíza.
Ano, proto to dělám výhradně starým otloukánkem, který už má nejlepší roky za sebou a ty rýhy od klíčů a podobně už na sobě má z nocí na sídlišti. Tam už není co ztratit. Nového mazlíka bych takovému riziku nevystavil.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 11. března 2011 - 10:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, to byla taky stará stodvacítka, co už měla život víceméně za sebou, tak mě to ani tak neštvalo, jako kdyby šlo o novější povoz.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 12:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Senior ve Fabii Junior...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2820
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 13:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert: A měl klobouček? :-)
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 16:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono na tom přísloví "Nejhorší je senior, ve Fabii Junior" bude...
Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.
Mr. Plecháček opět od 16.5. do 27.5. krátkodobým zaměstnancem Dopravního podniku Karlovy Vary, a.s.

ICQ: 432-642-789

Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 19:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On by tam někomu překážel? Tak proč to řešit
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 13. března 2011 - 12:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šestka kupé

Tempral Trans, a.s. | Soldex vystrihovačky
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2834
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 13. března 2011 - 14:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Comfort: Aj keď je to pre mňa s predhádzajúcou generáciou (aj tou prvou, to bolo vidieť také niečo) neporovnateľné; určite lepšie ako ten kabriolet.
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 13. března 2011 - 15:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomino: Mne sa prvýkrát začala páčiť aspoň jedna vec. Zadná časť.

Tempral Trans, a.s. | Soldex vystrihovačky
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5897
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 02:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On by tam někomu překážel? Tak proč to řešit

Až dosud jsem si myslel, že pravidla silničního provozu a věci s tím související platí pro každého za každé situace. Zjevně ne.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6924
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 09:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až dosud jsem si myslel, že pravidla silničního provozu a věci s tím související platí pro každého za každé situace. Zjevně ne.

Já si taky myslím, že za určitých podmínek to platit nemusí. Např. pod střechou v Globusu bych čekal, že budou vzhledem k exponovanosti parkoviště parkovat všichni normálně. Ale v prázdné 12. řadě před Globusem mě nevadí ani autobus s vlekem přes deset míst. Ten Senior-Junior tam možná parkuje cíleně neboť si prostě nevěří zajet mezi auta. Taky budem jednou staří.

Zákon je sice jedna věc, jeho výklad za určitých podmínek je pak věc druhá. Když půjde chodec přes šestiproudou silnici s tramvajovým pásem , tak mě sice pravidlo říká, že musím zastavit i když chodce čekají ještě dva protisměrné pruhy, dvoje koleje a tři moje pruhy. Na druhou stranu, když nezastavím, tak i tak s přehledem splním podmínku chodcova klidného přejití vozovky.

To stejné je třeba s odbočováním na křižovatce. Zákon tvrdí, že při změně směru jízdy je potřeba dát směrovým světlem znamení o změně směru jízdy. Když jsem ale široko daleko jen já, tak si přece nebudu ukazovat sám sobě kam jedu, ne?
České registrační značky

8. rok na K-reportu
Goga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 17:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádherně zachovalý Golf Cabrio a stále relativně svěží Caravelle MkII z Brna:



RegioMap trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Rozdělení trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 17:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Goga (2373):
Jedničkový Golf cabrio měl tyhlety velký nárazníky? Jeden známý míval amerického Golfa (ne cabrio) a tam byly ty nárazníky hodně podobný, snad jen trocha chromu navíc ...
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Goga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 17:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavián (462): Jedničkový Golf cabrio měl tyhlety velký nárazníky?

Ty pozdější (jako je tento) ano. Jde o to, že u druhé generace kabriolet neexistoval a vyráběl se tedy stále v téměř nezměměné podobě od první generace až do roku 1993. Jedna z těch malých změn, které za tu dobu prodělal, spočívala právě v obdržení nových plastových náranzíků.
RegioMap trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Rozdělení trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5898
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 17:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Senior-Junior tam možná parkuje cíleně neboť si prostě nevěří zajet mezi auta.

A proto parkuje jak to čuně? Zajet ROVNĚ snad umí každý.
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 18:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovový šrot trčel ze Škody Felicie na všechny strany
Tabulka relativních rekordů Jihomoravského kraje
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 19:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a pak že felicia není stěhovák
Ondrah
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 20:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už jsem připraven na jaro nemohl jsem se těch kol dočkat.. protože prostě kola dělaj auto :-)

3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6927
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 21:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovový šrot trčel ze Škody Felicie na všechny strany

Podobně jsem jednou vezl dřevo (spíš to byla taková směs klestí).
České registrační značky

8. rok na K-reportu
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 22:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já furt říkám, že Felda je praktické auto :-) Vezl jsem v ní od štěrku po špalky, ale toto je moc :D
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4534
Registrován: 7-2003

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 10:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslim, ze kdyby tam dojeli, tak na vahu hodili i tu feldu ...
Koupím otáčkoměr, pořádám soutěž ve vytáčení kindermafie.
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 12:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs: Len aby tá Felda sama neprosila že tam chce ísť po tej jazde...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 18:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé..
http://www.autoweb.cz/bmw-na-nuerburgringu-testuje-m3-pick-up/
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 18:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nadhodil bych téma k povídání - co všechno vozíte v autě nad rámec povinné výbavy? Já vozím spoustu, myslím že užitečných věcí, byť má žena už k tomu tak nepřistupuje, takže auto, které používá více ona, není vybaveno zcela dle mých představ Dnes jsem totiž ocenil svoji připravenost, když se mi v lijavci zlomil bez varování stěrač a já byl v klidu, protože v kufru jsem měl náhradní. Dlaší tajmeství proutěného košíku - lopatka (kovová, žádný pvc šmé), pláštěnka (žlutá, ať je vidět), svinovací metr, pracovní rukavice, chemické světlo, deka, lano a samozřejmě toaletní papír A určitě jsem něco ještě vynechal.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 19:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já vozím pracovní kufřík ve kterém mám nářadí a další věcičky pro malé opravy, dál deku, nůž, stěrač tam mám myslím taky, v zimním období řetězy, chladící kapalinu, olej, vodu do ostřikovačů, pracovní rukavice, lano, toaleták, čelovka a to je myslim vše..už asi dva roky se chystám koupit hasičák..v druhém autě ho máme
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 19:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O hasičáku taky už dlouho uvažuju, no nevím, jaký vybrat, bo je na nich psáno, že se mají skladovat při teplotě do 50°C a obávám se, že v létě bude v autě víc.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 19:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednou mě zastavil policajt - někdy před r. 89, taky šel po výbavě - všechno OK, ale pak otevřel lékárničku a nějak se zavzdušnil - já v ní měl akorát živočišný uhlí a prezervatívy - taky výbava, že jo?
Tak mi vypral žrádlo kázáním, ale flastr jsem taky dostal. Už nevím kolik, ale tipoval bych 50,-
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 20:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bo je na nich psáno, že se mají skladovat při teplotě do 50°C

Ten hasičák je natlakovaný dusíkem na cca 10-12 bar/20°C. Tak si spočítejte, jaký tlak tam je při 90°C, což je na slunku asi tam max. teplota. Je to tlaková nádoba, tak předimenzovaná bude jistě pořádně. Tedy nejedná-li se o nějakou čínskou atrapu. Hlavně dávejte bacha, aby jste si ho v autě nevystříkali. Ten prášek už pak z auta v životě nedostanete. :-)) Já mám v autě hasičák s tzv. "čistým" hasivem, což je ekologická náhrada halonu.

Dále vozím bednu s nářadím, toaleťák, autoatlas (sice rok 1995) a tři lékárničky. Jednu lékárnu novou na ukazování při policejních kontrolách, druhou loňskou "ukazovací" a třetí (kterou občas používám) plnou starších obvazů, náplastí, atd.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 08:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já mám v autě takovou pěnkud obsáhlejší lékárnu (mj.fýzáky, ambuvak, popáleninová sada, fixační krční límec, desinfekce, spousta chir.rukavic, kramerova dlaha, dál třeba gelová desinfekce na ruce a další užitečné kravinky) - lékárnu už jsem párkrát zužitkoval - pak hasičské páčidlo, tři lana + ocelová lezecká 22kN karabina, dva trojúhelníky, deku, toaleťák, spoustu hadrů na očistu, sadu nářadí, skládací lopatu na sníh/posyp, dál třeba litr oleje a litr kapaliny do ostřikovačů, ale určitě jsem na něco zapomněl. Hasičák tam přijde taky, ze starého mi utekl tlak.

Když už jste tu na ty hasičáky narazili - když se přehřejou, tak neexplodují ani se nevystříkají, ale uteče z nich přetlakovým ventilem tlak (čili ten dusík případně jiné médium, bývá to i obyčejný stlačený vzduch). Každopádně pokud ho vozíte, je třeba ho někde dobře ukurtovat, neb při nárazu "spouště" na cokoli byste si naplnili auto práškem, což je více než nemilá příhoda
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2549
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 10:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: A vejdou se ti do kufru taky zavazadla?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 11:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já přidám výbavu bílé dodávky, válčící se sněhem a zvěří na Křivoklátsku :-)

Toaleťák, pořádnou sadu nářadí, lopata, posyp, tažné lano, provázek, zavírací nůž, zásobu pití, kapaliny na všechno možné (ostřikovače, olej, mytí skel, čištění plastů), tempo, automapa, vysílačka, růženec (což dle mých aktuálních zkušeností zrovna nepomáhá ), kobercovou pásku, kus drátu, oblečení navíc, rukavice, příbor, hrnek, nabíječky na telefon a mp4, metr by tam měl taky někde být. Když jsem ještě jezdil v Ostravě, byla součástí i zubní pasta, kartáček, spacák a kafe...tam je centrála a úplně jiné výkony, než v zapadlé plzeňské filiálce :-)
A samozřejmě hromadu plyšáků, SPZ se jménem a spousta dalších okrasných blbostí :-)

A asi ještě pár drobností, o kterých uznám za vhodné, že by se mohly hodit.
Asi je jasné, že když jsem se stěhoval z auta do auta, byla to práce na hodinu :-)

Nad hasičákem taky uvažuju, nicméně sám ho platit nebudu...
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5915
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 12:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak červená Fabia v sobě vozí lopatku, tažný lana, dvě CD v jednom obalu, balení Hašlerek (pravidelně doplňované), kapesní nožík, propisku, měřák vzduchu, parátko, autoatlas někdy z devadesátých let, kelímky na pití, dva hadry, škrabku na auto, balení kapesníčků a toaletní papír a malý deštníček, který jsem dostal k nějakému zákusku v kavárně
fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 12:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To v tý dodávce bydlíš né? :D :D

je fakt, že máma má taky v autě autorychlovarnou (v realitě pomalovarnou) konvici a hrnek a bůh ví co ještě..
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 13:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: Mám Oktávku kombi dotaženou z rajchu, nevím, zda se to prodávalo i u nás, ale já tam mám originál dvojité dno, kam se toho spousta schová
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 13:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se přehřejou, tak neexplodují ani se nevystříkají, ale uteče z nich přetlakovým ventilem tlak

Už dávno od zavedení nové EN normy není pojišťovací ventil povinný. Tudíž ho tam nikdo nedává. Tedy kromě CO2, ale ten v autě asi nikdo nevozí :-)) Také samotný spouštěcí ventil musí splňovat to, že se dá hasit přerušovaně. Takže pokud s ním nešetrně bouchnete, tak celou náplň nevystříkáte. Tedy pokud se někde o něco nezasekne. Ono stačí když mu upadne pojistka. Kolegu, který se mnou jel v dodávce, jsem jednou díky upadlé pojistce "trochu" postříkal práškem.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 15:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raspi: Pokud zůstane opřený, pak se vystříká, tak jsem to myslel, drahé polovičky šéfovi se takhle vyprázdnil před pár lety v jeho okruhové Oktávce při Škoda Octavia cupu - uvolnil se z držáku a zapadl tak šikovně, že se vyfoukl celý. Co se tlakových pojistek týká - měly by být součástí ventilu s manometrem, alespoň ten co jsem měl v autě takovou tlakovku měl a nebyl vůbec starý.
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 16:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: On se vzhled hasičáků za ty roky moc nemění, jejich funkce je stále stejná. Nějakou dobu jsem se jejich konstrukcí živil, ale vzhledem k tomu, že na nich nejen od platnosti nové normy EN3 v podstatě nebylo co měnit (kromě např. kosmetických změn v označení) tak už pracuji jinde.

Každopádně hasičák v autě je docela dobrá věc i k tomu, že se s ním dá bez problému rozbít boční okno. Já to ještě (naštěstí) nepotřeboval, ale můžu přijet k nehodě a dveře havarovaného auta budou zamčené. No tak vezmu hasičák a opatrně a s ohledem na ty uvnitř vysklím okno.

Pro závodní auta jsem měl připravenou myšlenku automatického hasicího systému pevně uchyceného v autě pod sedačkou spolujezdce a vycházejícího z ručního hasicího přístroje, který by měl také možnost ručního hašení (zmáčknout ventil), ale hlavně by hasil ve všech polohách. Normální hasicí přístroj hasí jenom dnem dolů. No ale cena homologace u FIA mě posadila na pr**l.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 21:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: To v tý dodávce bydlíš né? :D :D

Aktuálně už ne, nicméně spát se v ní dá (absolvováno několikrát, někteří kolegové v autech spali, když je staré vyhodily z baráku:-)) a nikdo jiný s tím nejezdí (ze 70 000, je někoho jiného asi 200 km), takže je zařízena tak, abych se na ni mohl spolehnout :-) A vyplatilo se to mnohokrát, na každou ze jmenovaných částí bych našel, kdy konkrétně mi pomohla.
Což mi připomíná, že ještě mám dvě škrabky na okno, svítilnu a samozřejmě zapalovače (to je ale automatické, mít v ruce cigáro a nemoct si zapálit je hrozný pocit Ale vážně: Za svitu zapalovače jsem kdysi ve tři ráno měnil baterku; to jsem ještě neměl tu svítilnu :-))

Ke spacáku: Kromě zmíněného vyhazování ženami byla v rámci trasy Jeseník byla asi dvouhodinová pauza (podle toho, kolik zastávek je před touto) u lékárny. Od čtyř do šesti. No co tam chceš dělat, než spát? :-) Zubní kartáček a kafe jsem upotřebil, když se jelo na dva dny do "okolí Brna," z čehož se nakonec vyklubaly České Velenice (a každý den).

Sorry za OT :-)
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
George
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 22:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy mé Scorpio v sobě vozí:lékárničku, trojúhelník,autoatlas rok 1971 a 2006(moc rozdílů mezi nima není), mapy větších měst(Praha,Brno,Olomouc),škrabku na led, stěrku na vodu, 5 náhradních stěračů, sadu nářadí, dva hevery, dvě skládací koloběžky,látkového psíka po babičce, sluneční brýle,sadu pojistek, pár žárovek a plnej kastlík dětskejch písniček.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 22:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George: pět stěračů :D :D tomu říkám rezerva
Když už jsme u těch výbav, docela by mě zajímalo, jaký máte postoj k navigacím?? já třeba když někam jedu neznámo kam, kouknu na netu na mapy a trefim, když je nouze mám autoatlas, v životě jsem navigaci nepotřeboval a to ani ve městech, kolega jí má a věčně ho to tahá někam mimo než má jet..
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 22:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Mám podobný názor - mám trošku lepší automapu a když už pak něco hledám ve městě, tak mám hubu a nebojím se jí použít zatím vždycky jsem se dopátral kýženého cíle...
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 22:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Naprosto souhlasím. Všechny trasy, které jsem kdy jel jsem se učil den předem u PC z mapy a nikdy jsem neměl sebemenší problém něco najít. A na všechny místa jsem schopný kdykoli dojet znova, už bez mapy.

Navigaci jsem měl jenom jednou, u zmíněné dvoudenní šichty do Českých Velenic. A poté, co mě to v Brně svedlo z dálnice jenom proto, aby mě to na dalším nájezdu (ze kterého byl v zrcádku vidět ten sjezd) navedlo zase zpátky, jsem to vypnul a používal maximálně jako uliční podporu ve městě (kromě Velenic se jely všechny možné díry na jihu čech a vysočině)

Na druhou stranu, když jsem ráno zaspal (to je tak, když máte auto bez tachografu), měl jsem suprovou výmluvu, proč jedu pozdě :-)

Do zahraničí je navigace asi dobrá (přeci jen aktualizace map v GPS je jednodušší, než papírové mapy), ale na vnitro jednoznačně ne.
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 23:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednou jsem jel podle navigace s kamarádkou jejím autem. Jeli jsme do Prahy, říkám jí že to vezmu zkratkou abychom se vyhli zacpané magistrále, ona ale že navigace je od toho aby se používala a tak sem musel jet jak vůl podle ní..dopadlo to tak, že mě třikrát vrátila zpět na magistrálu, navíc jsem podle ní absolutně neuměl jet takže na sjezdech kde bylo víc možností odbočení mně řekla mírně doprava ale co je ze třech možností mírně doprava? :D a šipečka splývala..takže sem jí po dvou hodinách trčení v zácpách vypnul a svojí hlavou jsem tam byl hned..tehdy jsem si řek že navigaci nechci, když už jsem fakt v koncích že nevim, mám dobrej autoatlas..

Souhlasím, že v cizině je dobrá jelikož v takovým maďarsku než přečtu ceduli tak jí přejedu :D
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5919
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 10:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu cizinu, nevím nevím. Když jsme jeli do Londýna, tak nás někde v Belgii navedla z dálnice na kruhový objezd, kde jsme přes most přejeli dálnici, otočili se na kruháku, přejeli ten most znova a zas najeli na dálnici. V Londýně posloužila skvěle, hlavně při cestě tam, ale ani to nebylo bez chyby.

V ČR jsem si také vždycky vystačil s mapou, případně pusou :-)
fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM