K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 26. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 26. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 12:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Podobně fungovala litevskému řidiči maršrutky GPS v Rize...přes jeden kruháč jsme jeli postupně všemi výjezdy.

Maďarsko je ještě v pohodě, ale takové rusko, ukrajina...do ciziny bych ji vzal minimálně do kabiny pro jistotu
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 12:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď je otázka, jestli bude v ní mít ruské a ukrajinské mapy. Ale tak tam jde akorát o azbuku ale většina velkých měst je stejně znašena i latinkou..
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 20. března 2011 - 16:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono na Ukrajině atd. je někdy na mapě silnice 1. třídy a v reálu to je koryto řeky, což samozřejmě navigace neví. U nás to má podstatně jednoduší, ale i tak se najdou úseky, kde si navigace myslí, že to bude lepší a ono ne. Pro navigaci je prostě silnice 1. třídy čára na mapě s rychlostí 90km/h. To že někde to je široká parádní silnice, kde v noci jedu klidně 100-110km/h a jinde to je rozkopaná a v kopcích klikatící se silnička, kde je sice dovoleno 90km/h, ale v reálu tak 50-70km/h. On by ten výpočetní algoritmus snad ani nešel matematicky určit. A navigace ještě nemá oči, aby si řekla, že tohle je hrozná cesta, tudy již příště nepojedu.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 19:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přikládám fotku, kterou jsem našel na webu. Takovou Feldu jsem v životě neviděl a jelikož chyběl jakýkoliv popisek, obracím se na někoho, kdo to zná lépe. Ani nevím, zda to stavěl Metalex, či je to amatérská stavba, ta střecha podle mě kapku nesedí, ale nemusí být napnutá.
Byl bych vděčný za nějaké info.

Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Tramvajak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 19:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavián: MTX Cabrio. Více třeba tady nebo tady.
tramvajakovy webové stránky
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 21:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tramvajak:
Díky za info - teda podle reakcí publika na fórech žádná extrovka ...
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5935
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 21:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V nějakym starym Auto Tipu mám test tohoto kousku, v pátek můžu hodit scan.
Mě tam zaujaly ty mračítka na světlech. Nejsem si zcela jist, ale někde jsem četl, že to bylo takhle už ze základu, přičemž jsem to viděl na několika Feliciích jako zajímavej tjůning.
fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 21:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad MMM:
Ten test by mně docela zajímal - ale ty mračítka jen tady u nás na sídlišti jezdí asi na deseti Feldách. Nožná to ta MTX měla za příplatek nebo jako typovou odlišnost (no, za tu cenu, co se prodávaly ...)
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4320
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 09:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotka jen tak, pracovní automobil dostal včera nové denní svícení. A koukám, že jsem ho vyfotil přesně z toho úhlu, kdy je nejlépe vidět ta pomačkaná kapota ... že bych to už konečně zkusil srovnat?

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 10:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

535: Denní svícení je hezká věc, ale když je umístěno ještě níž než jsou mlhovky, tak mi trochu uniká jeho smysl.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6948
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 10:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denní svícení je hezká věc, ale když je umístěno ještě níž než jsou mlhovky, tak mi trochu uniká jeho smysl

Myslím, že není daleko doba, kdy bude denní svícení vymezeno jinak než je tomu dnes. Různé bastlení na stará auta tomu jen nahrává. Pro mě je denní svícení přijatelné světlem „normálního“ tvaru někde max. tam kde čekám mlhovky:
http://www.rachot.com/cs/montaze/detail/skoda-superb-svetla-pro-d enni-sviceni
http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/denniSvetla.htm

353 Solenzu esteticky zprasil - již tak komplikovaný předek dostal další prdu v podobě nových prvků tvarově neladících vůči ničemu z předku karoserie.
České registrační značky

8. rok na K-reportu
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4321
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 11:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak o to, výško podle mne viditelnost auta neovlivňuje. Já kvůli konstrukci čumáku Solenzy nesplňuju rozteč světel od sebe. Zatím jsem se neodhodlal k vyřezávání děr do nárazníku, ale nějak to asi časem udělám.


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 11:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353 Solenzu esteticky zprasil
Připouštím, ale zároveň dodávám že je mi to jedno. Je to auto na denní popojíždění po městě a podle toho s ním zacházím. Pokud se dostanu k výše zmíněné montáži denního svícení do nárazníku, připadají v úvahu dvě možnosti, s nichž se mi víc líbí denní svícení pod světlomety:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6949
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 11:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím jsem se neodhodlal k vyřezávání děr do nárazníku, ale nějak to asi časem udělám

Radši je odmontuj a zahoď.
České registrační značky

8. rok na K-reportu
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6950
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 11:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připouštím, ale zároveň dodávám že je mi to jedno.

Aspoň že si na nic nehraješ. A nevadí Ti, že to působí trapně? Asi jako mít čtyři nuly na značce
České registrační značky

8. rok na K-reportu
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4324
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 11:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trapně to připadá tobě, já to tam nemám na pocity, ale na svícení :-). Na Solenze kvůli každodennímu provozu rád ušetřím každou decku benzínu a každou prasklou žárovku. Kdybych si hrál na nějaké "jak to vypadá", tak nejezdím do práce v Dacii a koupím si místo toho něco jinýho. Howgh.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 11:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý lovec Pavián porušuje náčelníkovo Howgh:
Jak ta Solenza jezdí? Tady u nás není už žádná.
Dá se to srovnat třeba s holátkem Feldou 1,3?
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3807
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 11:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tieto LEDky ktore ledva svietia su určite na svietenie Ano určene na to su ale len preto aby sa predali... Ja osobne by som tieto serepetičky uplne zakazal, nie je to plnohodnotna nahrada za svetlomety alebo ORIGINAL denne svietenie. Tak isto ako denne LED svetla miesta hmloviek.
Vozidla s takymito akože svetlami treba na ceste hľadať nie to ešte aby si ich človek narychlo všimol...
Ale zastavam nazor, že každy nech si na SVOJE auto da to čo sa mu pači kym to nie je zakazane.. Len som musel napisať moj nazor na tieto "vecičky" ktore su premňa tuzing žvotu nebezpčny.
Karosa ŠL 11 1310 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neviem ako ostatnych, ale mna pri tomto dennom svieteni s pouzitim roznych LED pasikov stve, ze to mi to nejak "reze oci" a svietivost to ma taku akoby som siel s parkovackami. Plus nesvietia zadne svetla...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyhle přídavný denní světla je nesmysl. Navíc spousta lidí pak zapomene přepnou, tudíž je šero nebo snížená viditelnost a frajeři jezděj na ledky. Že nejsou vidět zezadu už jim je jedno..ani se mi to nelíbí. Jsem pro mít denní svícení už z fabriky ve světlech, ale něco přidělávat? proč? to si zapnu normální světla, a já jezdim feldou 2 roky a za tu dobu mně praskla žárovka jednou. (zajímavé je pozorovat, kolik denně potkám fábií s prasklou žárovkou, nějaký výrobní vada či co??)

Ad: felda MTX..stejně tak se dělaly Favority MTX ale ty byly hezký, tohle se mi nelíbí. Ale ty mračítka si myslím že z výroby rozhodně nebyly. Stejně jako ty litý kola.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6951
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trapně to připadá tobě, já to tam nemám na pocity, ale na svícení

Tak to potom jo...
České registrační značky

8. rok na K-reportu
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5941
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc spousta lidí pak zapomene přepnou, tudíž je šero nebo snížená viditelnost a frajeři jezděj na ledky.

Ač jsem také proti těmto rádoby světlům, tak tady se jich musím zastat - to, co popisuješ, je chyba mezi volantem a pedálem, ne mezi značkou, nárazníkem a chladičem.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5942
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak je to dneska už taková módní záležitost... Kdo to nemá, je OUT. Ještě, že jsem se vždy rád odlišoval
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5937
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že i ta Felicia MTX v tom testu měla tyhle mračítka. No uvidím v pátek.

Co se týče spolehlivosti Solenzy, jsem taky zvědav. Tady v obci měl jeden pán Solenzu a pokaždé, když jsem šel okolo, na ní něco montoval.
fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6952
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 13:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady v obci měl jeden pán Solenzu a pokaždé, když jsem šel okolo, na ní něco montoval

Možná denní svícení
České registrační značky

8. rok na K-reportu
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 13:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: vypadá to, že máme pravdu oba. Na příloze mračítka nemá, mám ale ještě jeden článek kde je se starou tváří a mračítka má, tak je taky s plnou výbavou včetně klimy a tak, nevím jestli je ale legální ho sem kopírovat když je z jiného webu. Jinak někde na CD mám origoš prospekt od Metalexu a tam mračítka taky nemá.

353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4325
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 15:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak ta Solenza jezdí? Tady u nás není už žádná.
Dá se to srovnat třeba s holátkem Feldou 1,3?

Nemám s ní sebemenší problém. Volačo jsem napísal sem:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011013002

A téma LED denní svícení nehodlám dál rozebírat, jen se ohradím proti tvrzení že tyhle nesvítí. Zrovna tyhle svítí velice slušně, navíc i velikostí patří k nadprůměru. Potkávám samozřejmě auta se světýlky za 199,- Kč o rozměru 5 x 1 cm, a ty fakt vidět nejsou...
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6953
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 15:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A téma LED denní svícení nehodlám dál rozebírat, jen se ohradím proti tvrzení že tyhle nesvítí.

Nejde o to jestli svítí nebo ne, je to jak kdyby sis montoval další volant do auta.
České registrační značky

8. rok na K-reportu
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 19:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky mi nějak uniká smysl LED světýlek. I když ušetří třeba decku na sto, je tady otázka návratnosti. Navíc tahle decka se dá ušetřit i drobnou změnou stylu jízdy. S fabkou HTP se mi povedla trasa Rakovník - Liberec a zpět za 4,5 a S Meganem GT 1.6 pak Rakovník - Nová Paka a zpět za 5,3. Oboje jsou údaje z PP, ale vypovídací hodnotu mají. Proto mi příjde zbytečný tohle cpát na auto. Tím spíš, že při šeru lze potkat LEDky, oni přeci svítí... (Mimochodem v Samaře mi za 11000 km neodešla žárovka ani jedna, v Meganu za 36000 kilometrů tři).
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mirous (568):
Díky za náhledy - ta Felda vypadá dost hrozně se střechou i bez - divně hrbatá, podkopnutej zadek - evidentně tam něco chybí a něco přebývá. MTX Favorit u nás kdysi jeden byl a proti tomuhle - radost koukat - i ten delší zadek a rovné linky z boku tomu dělaly hezkou optiku.
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4541
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Me odesly na felde 2 sady skoro hned po sobe. Ovsem to bylo vadnym altikem a ponekud vyssim napetim. PO prave ou tam sada jezdi nejakych 20k km a v pohode. Radsi nez ledny tam koupim Silver Light a poznam to v mlze i v noci. Jiny odstin svetla a poznat to je.
Koupím otáčkoměr, pořádám soutěž ve vytáčení kindermafie.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5940
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakovník - Liberec za 4,5 je sakra výborná hodnota, moje nejnižší je Cheb - Kryry za pět litrů, ale většinou kolem 5,5 litru, za zimu jsem jezdil zhruba o litr až litr a půl víc. Světla pro denní svícení se mi nelíbí a na auto bych si je takhle dodatečně nikdy nepořídil. A co se týče žárovek na Fabce, tak za 60 000km odešly asi čtyři vepředu.

Felicka MTX se ale mě osobně líbí, je to zas něco jiného.
fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 21:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My zrovna před dvoumi týdny na cestě do Rakouska měnili na Fábii II po cca 65 tkm žárovkou poprvé. Moc dlouho ale nevydržela, v úterý znova, tentokrát už originál a zatím v pohodě.
RAJČE 19.3.2010 aktualizace.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 22:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

u nás v práci neustále praskají žárovky u Iveca, ale tam to bude individuelní chybou, ale u těch Fábií bych řekl že je to globální
Hřib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 22:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechcu vás strašit, chlapci co máte fóbie, ale na naší rodinné (otec, pak já a teď tchán) za 130000km neodešla žádná H7, pak začaly problikávat světla se servem - v podstatě celá palubka - podsvícení, elektoinstalace - prý má baterka 6let a odchází, dala se nová, pak odešla H7, pak snímač serva, pak dvě H7, pak servo a pak dva měsíce po záruce ze dne na den znovu baterka, až po výměně serva ustalo poblikávání - altík kontrolovaný, původní, teď má 160000, takže to vše během pár tisíc a stálo to víc tisíc peněz, tak jestli ty vaše odcházející žárovky nepředzvěstují větší problém, servo TRW...
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4598
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 23:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě že mám normální auto, kde se dají žárovky normálně vyměnit a odcházejí v normálních intervalech.
Kde je jaro?
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3423
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 05:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co je pojem "normální"? Myslim, že něco takového, kor u stroje se definovat nedá.
Bus-mafiaDance radiorádio BeatKiss Delta
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 08:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: já jsem během 50000 km u jedničkový fabie měnil žárovku asi 4x (z toho jednou praskla ráno, když jsem spěchal na stk ) to mi nepřijde tak strašný. Ale je fakt, že člověk za den potká mraky fabií s prasklou žárovkou. Docela často takhle potakávám ještě peugeoty, ale tam je hlavně umění u některejch modelů tu žárovku vyměnit.
ICQ:276-583-029
Všechny fotky vozů TAD prosím ke mně na email.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6955
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 08:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hřib: mám pocit, že ty žárovky s tím servem souvisí. Kdysi se tu řešilo, že u Junior Fabie bez posilovače se to neděje. U Fabie II už je to vyřešené a k praskání žárovek nedochází.

S Felicií jsem najezdil 40 000 bez prasknutí.
České registrační značky

8. rok na K-reportu
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6956
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 08:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela často takhle potakávám ještě peugeoty, ale tam je hlavně umění u některejch modelů tu žárovku vyměnit.

U Peugeotu mě překvapují i jiné věci. Např. 206 má nádržku ostřikovačů s bídou na 1 l tekutiny.
České registrační značky

8. rok na K-reportu
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4542
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 08:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od ty doby co se v praci vyskytla fobie z prasklych zarovek a lidi si hromadne ponakupovali predradny odpory, tak maji klid. Asi tam neco nedoresili.
Koupím otáčkoměr, pořádám soutěž ve vytáčení kindermafie.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 13:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Peugeota mi vychází prasklá žárovka v reflektoru cca na 17 000 km. A moc místa na výměnu tam není.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3810
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 15:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hřib: Nie je na fabii združena parabola t.j. na H4-ky?
Karosa ŠL 11 1310 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 16:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně v servisu tvrdili, že praskání žárovek u fabií způsobuje posilovač řízení, protože u juniorů zdaleka tak často nepraskají. Budu se muset nějakého majitele Fabie Junior přeptat.
Jiný servisák mi zase tvrdil, že odcházení žárovek má na svědomí ventilátor chladiče.
Odpory problém částečně vyřeší, ale ne zcela.
Co ale pozoruji na obou fabiích se kterými jezdím (soukromá a služební), tak po sto tisících kilometrech žárovky drží víc.
Možná je to jenom můj subjektivní pocit, možná fakt.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 17:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V.L.: Ano, po 100 000 km to u mě taky skončilo, předtím v průměru jedna žárovka na 10000 km (však pamatuješ na moje stesky:-)). Ale je fakt, že kolem té stotisícové mety jsem dostal druhé odporové dráty. Auto šlo z domu při 142000 km a od instalace druhého odporového vedení jsem měnil jen jednou. Na Octavii teď mám 23000 km (od listopadu 2010) a kromě předního nárazníku jsem ještě neměnil nic:-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 20:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarne upratovanie je za nami
Este by to chcelo prezut zimne gumy...
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa_b731 - normální v tom smyslu, že na prasknutí žárovky nemá vliv žádná prapodivnost jako u Fábie a taky normální proto, že k výměně žárovky stačí zvednout kapotu (byť teda asi tunu vážící v mým případě), vysunout ze žárovky konektor, uvolnit ji a za minutu dát druhou, to vše bez toho, abych musel hýbat se světlem (a štelovat ho), zalamoval si ruce někde v podběhu, přemýšlel nad spoustou různých pluskátek a plastových záskoků a ještě to tam dával poslepu. tak proto normální.
Kde je jaro?
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 14:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: nějak jsi mi připoměl výměnu žárovky v FifthGearu. Kde na VW Golfu V měnili za 53 vteřin a u Megana skoro třičtvrtě hodiny.

Jednoduchý důkaz, že Renaulty jsou docela na prt.
KAROSA LC735.00 / SE-969AM 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 14:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prospekty.

Tempral Trans, a.s. | Soldex vystrihovačky
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 16:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Tak pokud šlo o Megan II, tak to muselo být dobrý kopyto, žárovky jsem si tam měnil sám a odhadem to trvá od otevření do zavření kapoty určitě do dvou minut. Kolo při tom rozhodně nesundavám a vyučenej automechanik nejsem. jednoduchý důkaz, že některý videa na netu jsou na prd.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 17:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už tady byla řeč (v rámci Felicií MTX) o těch extrovkách, tak dva Peugeoty, co nepřišly do výroby:

Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 18:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohoto exota vidím poprvé...
Hřib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 18:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takovéto úpravy dělal tuším Heuliez, mám někde článek z časáku a je tam AX v podstatě MPV kombi, vyšší střecha a nalevo dveře z třídveře(delší) a vpravo dvoje, jako na tomto Peugeotu.
Foto here http://leroux.andre.free.fr/rep190.htm
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, Heuliez udělal i kombíka z 205 a 504 coupé, ale tyhle dvě jsou jen prototypy - ovšem třeba ten kombík 309 vpravo se mně osobně líbí, kdežto běžný 309 - no, ...
Ale u toho levýho si nejsem jistý, jestli jde taky o 309.
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5943
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MTX CABRIO (1998):

fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Hřib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:45:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavián: asi jsi nepochopil, proč jsem uvedl a popsal to AX, ty dvě 309 je pouze jedna, podívej se pořádně na fotku levého, uvidíš jasně zadní dveře a trjúhelník zadních dveří
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hřib (153):
Díky za upozornění , toho bych si sám asi nikdy nevšiml - já to mám spíš jako raritu, pro mně už je tohle moc nový.
Ale je fajn, že to vím - já si myslel, že jediný čtyřdveřový STW byla 1202 ...
Čím víc toho vím o ženách, tím víc miluji svůj automobil ...
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 00:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátím se k žárovkovému tématu, doma máme feldu která bude mít za dva roky občánku a žárovky jsou tam původní ještě z Boleslavy a to má za sebou poctivých 222444 km

Solaris Urbino 12 Low Entry 1:10 40% hotovo(pálny a výkresy)
Jsem Soustružník ne Češtinář, berte na to ohledy ;-)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 15:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by si chtěl něco počíst o MTX Feldě, tady sem něco našel. Je to třetí článek.

http://www.kamvbrne.cz/zajimavosti-brno/automedia66.php
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 16:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovážela se někdy do ČR Corsa (model devadesátých let) v kombíku? Nebo jsem jen měl ve středu štěstí na exota?
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)