K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 10. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 10. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5648
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 20:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastimil l: Kolik má Fabia nalítáno?
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1506
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 20:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ehm...
Fabie má najeto 105 tis. km.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 20:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Swe: Já tu cenu taky nechápu. O tom, že škodovka nabízí cenově zvýhodněnou sadu (tedy hlavu motoru plus katalyzátor) jsem slyšel.
Ale volal jsem do třech plzeňských značkových servisů a tam mi řekli podobnou cenu jako v Porsche, kam normálně jezdím.
Porsche bylo suverénně nejdražší, ale pod třicet tisíc jsem se nedostal nikde.
Uvidíme, už jsem volal přímo výrobci. Na infolince jsem mluvil s člověkem, který dělal děsně překvapeného, že o tomto problému slyší poprvé, ale pak mi požádal, ať pošlu mailem údaje o autě a ofocenou servisní knížku.
Tak jsem zvědaný na odpověď. Rozhodně do řešení této záležitosti půjdu nesmlouvavě.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5649
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 20:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syverin: Jé, ajo. Už z toho učení k maturitě blbnu

(Příspěvek byl editován uživatelem martin.marilyn.manson.)
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 21:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastimil_l: Ikdyž předpokládám, že ti vymění i řetěz a napínák, tak se nějak nemůž dopočítat. Pravděpodobně ti nikdo nenabídl nějakou rozumnou hodinovou sazbu a slevu na díly, vzhledem ke stáří vozidla.
Hřib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 21:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastimil: jestli máš dosud vedenou servisku, tak to zkus uhrát na kulanci, dvěma dědkům to v jednom nejmenovaném servise provedli, platili jen práci, jednalo se o auta 04 a 05, jedno 35000km a druhé 42000km...

Swe: ten řetízek od splachovače vymění určitě při shazování hlavy a ty plastové napínáky taky budou načaté... Proč se mění i KAT ?
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6820
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 10:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednalo se o auta 04 a 05, jedno 35000km a druhé 42000km...

doufám, že to byly taky HTP.
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4506
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 12:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj v praci byl stejnej pripad. Vadna hlava , prvne 20 000,- , po dotazu na predani puvodni hlavy na vlastni kontrolu to najednou bylo pozarucne zadara..
Koupím otáčkoměr, pořádám soutěž ve vytáčení kindermafie.
frdo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.85.38
Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 12:47:06    Odkaz na tento příspěvek  

HTP Hromada Technických Problémů
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 18:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad frdo: Jo, ten odkaz jsem četl už dávno, ale když už to má člověk doma, tak se s tím musí nějak poprat. V době, kdy jsem fabii kupoval, tak tenhle problém s motory byl velkou neznámou.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 19:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé parkování..


Zadek auta na "zebře", předek na trávníku..
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4526
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 19:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je v pohodě, má to černý skla a lehce zajímavou RZ, ten může
Stop zbytečné přetechnizaci & zpátky do mladší doby tyristorové
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 22:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi bude mít tak průzračnou duši a charakter, jako ty skla. O čemsi to svědčí ...
Třeba je tak vošklivej, že nechce, aby ho někdo viděl.
pavián
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 11:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dva z pěti:
Nechci tady přispívat k identifikaci diskutujících, ale zeptám se Tě: Nikdy Tě nenutila Tvá práce zastavit auto někde tak, že sis připadal jak hovado? Mě mnohdy ano. Takže jsem k těmto případům (viz Tvé foto) více shovívavý, než když důchodce v klobouku nebo blondýna daparkuje Daewoo Matis nebo jiný podobný "bourák" v podélném stání uprostřed přes dva chlívky, 70 cm od obrubníku - a pak tam nehnutě setrvá týden. A ostatní, kteří hledají volné místo na zaparkování se z toho mohou po.
Na černé bavoráky s ještě černějšími skly jsem sice poněkud alergický (vesměs si všichni dovedeme představit ty průzračné duše (dobré pojmenování, Paviáne), ale na druhou stranu takto naprasené auto na jednom místě dlouho nestojí. Dotyčný vyřídí svůj povedený kšeftík a mizí zase jinam. Kdyby takové parkování bylo největším hříchem této sorty lidí, tak je v CZ zase poněkud lépe.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 11:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dodám, že už delší dobu uvažuju, zda neiniciovat další rubriku, kterou bychom nazvali
"mistři světa v parkování".
Doktor už zde také přispěl pár povedenými fotografiemi této pozoruhodné disciplíny.
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 11:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad že by: Príma nápad s tou novou rubrikou !!! To bych fotil jak zběsilej. U nás máme dost takových, ale řekl bych, že úplně nejhorší jsou černočerný Audi řady 6 a 8. Ne že bych měl něco proti samotným autům, ale majitelé dávají najevo, že se zbytkem světa mají společný snad už jen tvar lebky...
pavián
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 12:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U těch větších aut je NĚKDY také důvodem k podivnému parkování snaha o to, aby je někdo neomlátil dveřma - takže si dají odstup. Ale jindy je to opravdu prachspostá arogance.
U supermarketů také raději parkuju v nějaké vzdálené řadě, abych eliminoval riziko, že mě otříská dveřma debil z vedlejšího chlívku. Tito hňupi se naštěstí většinou hrnou do nejbližších řad ke vchodu a než zaparkují (protože je těsno), tak jsem ze zadní řady pěšky už v obchoďáku - odpozorováno.
Vesměs považuju za nejhorší parkovače nevyježděné řidiče (libovolného věku a pohlaví), kteří si koupí auto a pak už nemají na benzín. Jedou jednou za týden 5 km do Tesca a pak zpátky. V děsu upoceně zaparkují nějak uprostřed a pak do dalšího výjezdu zabírají dva chlívky.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 12:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jsem k těmto případům (viz Tvé foto) více shovívavý, než když důchodce v klobouku nebo blondýna daparkuje Daewoo Matis nebo jiný podobný "bourák" v podélném stání uprostřed přes dva chlívky, 70 cm od obrubníku

Tak to já tedy ne - ta blondýna nebo důchodce (mimochodem "řidiče v klobouku" v podstatě nevídám, možná je to jev typický více na venkově, ale jinak už to beru jen jako takové úsloví... tedy na rozdíl od "kšiltovek") mě taky naštve, ale jsem naopak shovívavý více k nim, protože takoví neparkují a nejezdí blbě proto, že by chtěli ostatním dávat najevo svou nadřazenost.

Stejně tak mě na silnicích může rozčilovat jak "mimoňství" některých řidičů tak agresivita jiných, ale méně shovívavý jsem k těm druhým - zatímco "mimoň" (často je to žena...) sice třeba způsobí nebezpečnou situaci tím, že někde neuhne, přehlédne značku, nezařadí se hned doprava, nezná pruhy, zpomalí nebo zastaví na nevhodném místě nebo třeba dokonce neřeší přednosti zprava, činí tak spíš z neznalosti než z jakýchkoli zlých úmyslů.
Naopak agresivní řidič (většinou to bývá naopak muž) často dobře zná dané místo a výborně ovládá své vozidlo, často výkonné a obratné, ale prostě se nebude otravovat s braním ohledů na nějaké ubožáky kolem, ani třeba dávaním blinkrů - teď prostě jede on a nikdo mu nebude překážet ani útočit na ego.

Druhá skupina ve mně rozhodně budí víc negativních emocí než první. A to černé BMW s černými skly a protekční RZ se celou řadou znaků - jo, je to ošklivý předsudek - hlásí do druhé skupiny. Ano, možná ten černý jezdec zrovna toho dne půjčil auto své staré babičce, která nutně potřebovala stihnout zavíračku lékárny a neměla čas správně domanévrovat při parkování, ale spíš myslím, že řídil on sám a prostě se s tím neotravoval. Ostatně různých takových korábů parkujících na nejnemožnějších místech, kde zrovna jejich řidič dostane nápad odběhnout do banky / pizzerie / baru / herny, vídám dost a dost.

Na druhou stranu zrovna ten na fotce vlastně nedělá nic kór špatného, třeba velká SUV vyjíždějící jedním kolem na chodník nebo trávník jsou ve městech celkem častá věc a pokud nějak vyloženě neničí zeleň nebo nepřekážejí do půlky chodníku, tak to vůbec nepovažuju za problém...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 13:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak že_byho nápad měli i jiní...
http://www.flickr.com/groups/parking/pool/with/20567522/
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3781
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 15:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: Uplne suhlasim. Bavorak tam bude "zvadziať" monžo hodinu maximalne ale dôchodca alebo ženska tak necha auto niekoľko dni a spôsobi tym oveľa väčšie "škody". A naviac, ohrozil nejak dotyčny plynolusť cestnej premavky alebo ohrozil niekoho? Pokial vidim tak nie, len stal na zebre.

(Příspěvek byl editován uživatelem peto5220.)
Karosa ŠL 11 1310 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 15:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jef: 100% !!! pravda. Dědoušek či ženská s malým dítětem takhle asi nezastaví ani u špitálu, ale podivní tvorové, skrývající svou identitu za černými skly, neberou ohled v naprosto žádné situaci. Při jízdě teprve ne - předjíždějí na zebrách, plná čára je pro ně výzva, skupinka dětí na přechodu důvod k zavýsknutí a dálnice místem, kam mohou jen ONI, zatímco ostatní by se měli dovolit !!! Je zajímavé, že jsem takového, pravděpodobně impotentního, duševně vyšinutého či jinak postiženého zoufalce snad nikdy nepotkal v Jaguaru. Aston Martinu, apod. Zaměřují se snad výlučně na německou hvězdnou trojici. A to není jen z mé hlavy, ale údajně byl provedený průzkum a nejvíc silničních úchylů jezdí právě ve třech německých značkách.
pavián
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5661
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 15:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaměřují se snad výlučně na německou hvězdnou trojici
Výlučně, ale jsou vyjímky. Jeden exot v Range Roveru nás předjížděl minulou neděli přes dvojitou plnou čáru - a ještě celou dobu svítil dálkovejma.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4889
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 16:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dodám, že už delší dobu uvažuju, zda neiniciovat další rubriku, kterou bychom nazvali
"mistři světa v parkování".


Vzhledem k tomu, že už několik měsíců pracuji v centru Brna a občas využívám k cestě do práce auto, tak jsme s kolegy, kteří tak taky činí, už jsmě měli nápad na založení webu ve stylu "Ti, kdo se nebojí parkovat", ale zase máme strach z reakce různých pomáhačů a chráničů, pro které by se mohla naše lokalita stát jednoduchým cílem. Protože ruku na srdce, ne vždy každý z nás parkuje přesna tak, jak by měl.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 17:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor už zde také přispěl pár povedenými fotografiemi této pozoruhodné disciplíny.

Tak přispěji další. Svoji pozornost soustřeďte na tmavošedý Roomster parkující ve vjezdu, čímž zablokoval přístupovou komunikaci pro zásobování celé nemocnice. Žlutý had na asfaltu sice byl zasněžen, ale vrata a panely, z nichž je cesta postavena, s vyjetými stopami od ranního závozu jsou snad jasnými identifikátory, že tady asi nebude vhodné nechat auto stát. No jo, ale to by se musel dívat i jinam, než jen pár metrů před sebe a taky použít mozek a to přeci po řidičovi nemůžeme chtít.


Stránky, s příznačným názvem parkuji jako idiot, už existují - http://www.iparklikeanidiot.com/ Jsou to stránky v angličtině, tak snad těm fotkám budete rozumět

Zapojil bych se i do hlasování, která skupina mi vadí víc - zda piráti silnic či neználci a neumětelové. Pro tento účel bych si ale dovolil skupinu pirátů silnic rozdělit na dvě podskupiny. Jedni ti, jak píše Jef, kteří vskutku ovládají svůj vůz, znají místo, umí jezdit hodně dobře a ví, že si mohou dovolit ostřejší jízdu (a ví, kdy si ji dovolit nemohou). A pak ti, kteří prostě jen mají silné auto, neumí to s ním (a možná ani se slabším), ale musí si honit ego. První podskupina mi nevadí, ti většinou nehody nezpůsobují a pocit čehosi špatného vyvolávají převážně u kloboučníků, u nichž je rychlost nad 50 km/h vyhrazena jen pirátům. Druhá podskupina mi vadí, neovládají silný vůz, nemají odhad a většinou to odserou nevinní, bo přetlačovanou většinou vyhrává silnější. Ale stejně tak mi vadí neználci a neumětelové, protože ti taky chybují - nejen při parkování, ale i při jízdě, čímž způsobují kolizní situace, ale ti si na rozdíl od pirátů neuvědomují své chybné chování a berou, že je jejich styl správný a naprosto v pořádku. A v tom je to peklo.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 18:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

www.parkujujakcyp.cz
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 18:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: "Nikdy Tě nenutila Tvá práce zastavit auto někde tak, že sis připadal jak hovado?"
To se ví že donutila.. Zrovna na té fotce stojím za tím BMW na zebře A na teď přiložené fotce dokonce na zebře a na přechodu zároveň Když už takhle blbě stojím (i blbé dvě minuty), pokaždé se klepu strachy kdy přijede Policie a pěkně mě "skásne"


Pokud ovšem jedu svým vozem, parkuji zásadně "normálně"! A to i když někam potřebuji jen na pár minut.. Zbytečná pokuta a diskuze s Policií mě nějak neláká

Tím BMW jsem nechtěl rozvířit diskuzi co vše si můžou tihle dovolit.. Ani jsem pána z BMW nijak nekomentoval.. Spíše mi opravdu přišel tento způsob parkování na zebře a pak ještě až na trávníku zajímavej
Jak tam stál dlouho nevím, možná jen fakt dvě minutky.. Možná hodinku na oběd a kafe..
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5729
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 19:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"mistři světa v parkování"

http://skoda-virt.cz/cz/forum/pokec-o-vsem/124436-jak-parkuje-blb ec/?poffset=0 - a je tam i pár věcí ode mne
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 20:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Též se připojím do diskuze. Já si sám pro sebe rozděluji skupiny 4..teda ty špatné.
1) Neumětelové .. některé ženy, větší část starších občanů - třeba můj děda, začátečníci (ti slušnější)..to jsou osoby tzv. ,,zmatečné"..vytvářejí chaotické situace na parkovištích, špatně se orientují ve městech, po dálnicích jezdí občas tak pomalu, až je to nebezpečné..
2) Kšiltovky..většinou začátečníci, ale blbci..třeba ex kluk mé sestry..řidičák jim ještě neuschnul z tisku a už si myslí že jsou mistři světa a na silnicích se jezdí asi jako ve filmu Rychle a zběsile a čím víc nelegální auto, tím líp, hlavně ať je to minimálně dvoulitr, však matka tu pojistku zaplatí..kšiltovka napravo, pravou rukou držet levou půlku volantu, sedačku naležato, okýnka dokořán a řvoucí muzika..na kruháči přes ručku..prostě dementi, o kterých víte že se řítěj za váma už jen podle řvoucí trubky z lešení místo výfuku..
3) kamioňáci..chápu, řídit kamion není sranda, ale kdyby to šlo prosím trochu bezpečněji..jsem proti tomu, házet je všechny do jednoho pytle..nedávno jsem zrovna za jedním jel po blbý silnici a on přibrzdil a bliknul mi abych ho předjel..ocenil jsem to..bohužel ale v 8 z 10 případů jsou to hovada, co mě nejvíce pije krev je situace, kdy jedu 130 v levym pruhu při předjíždění a těsně přede mě se nacpe kamion jedoucí 95 a začne předjíždět kamion co jede 90..typický obrázek z českých dálnic..
4) agresoři..někdo by mohl říct, že někomu závidim, že má peníze a má na drahé auto. Tak to vůbec není. Pokud někdo má drahé auto ale jezdí slušně, cenim si toho. Bohužel poslední dobou se stále více setkávám s řidičema, kteří předjíždí tam kde je to sebevražda, lepí se mi na zadek, problikávají dálkovejma, troubí, dělají myšky..a většinou jsou to černé Audi..a přesně jak říkáte, parkují kde se jim zrovna chce..třeba jak dneska na internetu je článek, že v jedné ulici zasahovala záhchranka a dement v audi se rozčiloval že blokujou ulici..já tam bejt a bejt trochu větší mlátič, tak mu tam tu hubu o to audi upravim tak, že bude sám potřebovat záchranku...a já pak asi dobrýho právníka..:-)
,,Tam kde ostatní končí, Tatra začíná..."
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5663
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 20:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co založit téma Hovada na silnicích?
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Goga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 20:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já bych, prosím, chtěl téma drahý párky v Lídlu a smradlaví houmlesové v MHD!
RegioMap trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Rozdělení trvale manipulačních registračních značek Jihomoravského kraje
Winter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 20:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co mě nejvíce pije krev je situace, kdy jedu 130 v levym pruhu při předjíždění a těsně přede mě se nacpe kamion jedoucí 95 a začne předjíždět kamion co jede 90..typický obrázek z českých dálnic..

Tohle sem nikdy pořádně nepochopil. Napadlo třeba někdy někoho, že ho třeba prostě jen tlačí čas? Ať už do pauzy, nebo do vykládky, to je fuk...to se kvůli pár pospíchálkům má za ním vláčet přes půl republiky? Všichni se dneska hrozně rádi ohánějí výrazem "piráti silnic" atd, ale mě tohle přijde skoro to samý - naprostá bezohlednost. Předjíždějící kamion vás zdrží o dvě, tři minuty, to sou fakt tak důležitý?
V osobáku vystřelíte zpátky na svoji rychlost během několika sekund, on těch několik desítek tun zkrátka hned tak nerozpohybuje.
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 20:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peugeot 308 :: 2012
SW a CC

Niektorí nemenovaní tu už písali, že nič sa mi nepáči. Tak toto sa mi páči, aj keď tú masku mohli viac doladiť. 6/10 bodov.

Tempral Trans, a.s. | Soldex vystrihovačky
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add nové téma "parkování" - za jeden výjezd k případu do Bohnic bych to tady vytapetoval, že by mi limit fotek nestačil Asi si začnu vozit na voze foťák...

Add Winter: S vlastní několikaletou zkušeností řidiče kamionu si s Tebou dovoluji souhlasit, ovšem "kolegové", kteří jedou jen o dva kilometry rychleji mi taky vždycky pili krev, protože na tom nenaženou vůbec nic. Když je rychlost o 5 a více km/h vyšší, dá se to tu chvilku přežít. Už jsem to tu kdysi psal, jednou se mi u Liány o zadní nárazník na D1 rozpláclo skoro nové bávo, které před začítkem předjíždění nikde v zrcátku nebylo, podle mého odhadu to musel kulit tak 200... Když jsem dokončil předjíždění o hodně pomalejšího kamionu, frajer ani nezastavil a s rozbitým předek zmizel v dáli - proč asi... Tohle jsou piráti slinic, na dálnici je 130, OK, jsem ochoten tolerovat to do 150, cokoli rychlejšího považuji za dobytek 1.třídy...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hynek: Když nějaký blb zablokuje autem třeba úzkou příjezdovku k paneláku a nejde to objet po trávníku, dojde na nárazníky? Myslím u hasičů.
pavián
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5730
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předjíždějící kamion vás zdrží o dvě, tři minuty, to sou fakt tak důležitý?

Proboha. Vysvětli mi následující:

a) Proč pokaždé, když jedu do kopce, kde je dvouproudovka, kamioni předjíždí (pominu-li fakt, že je to na celé trase mnohdy jediná možnost k předjetí)? Ta dvouproudovka tam je kvůli jiným věcem, třeba proto, aby byl jeden pruh rychlejší. Ale samozřejmě, dá se to vztáhnout i na osobní auta.

b) Proč někdy, když jede kamion za kamionem po dálnici, začnou předjíždět v nejnevhodnější okamžik - například, když jsem těsně za nima (= vjede mi tam), nebo když je odbočovací pruh a já jsem sevřen mezi třemi kamiony (jeden přede mnou, dva vedle) a jaksi nemůžu nikam (a ani nevidím na cedule)?

Oboje věci mě z pohledu řidiče osobního auta poněkud vadí. A vadí mi o to víc, že se některá hovada (přiznejme si, že jsou i mezi tzv.profesionály) neobtěžují použít směrovku nebo nedejbože špígl.

A teď k tomu, zda jsou 2 - 3 minuty velké zdržení. Tak třeba poslední dobou jezdím často trasu Kroměříž - Přerov - Olomouc - Mohelnice - ČT - Náchod. Na celé trase je plno dvouproudovek, kde se kamioni předjíždí. Pokud mě na každé zdrží 2 - 3 minuty, ve výsledku je to klidně 30 minut - a to už je sakra znát. Nemluvě o tom, že i 2 minuty jsou důležitý - ten mě teď zdrží o 2 minuty a kvůli tomu do mě někde napáli ožrala, kterýho bych jinak nepotkal. Ale to už je dost hypotetický :-)

P.S.: Teď tedy nemluvím o tom, když kamion předjíždí něco, co je podstatně pomalejší. Ale pokud jeden jede 90 km/h a druhý 88 km/h (použiju kolegův rozdíl 2 km/h), tak běžte někam - vykládky, bezp.pauzy (lze udělat dřív) a podobné mě v tomto případě poněkud nezajímají.

A dál, když už jsem v tom, kdy si konečně někdo uvědomí, že za stav našich silnic můžou přetížené kamiony a začne s tím něco dělat? A to nemluvím o tom, jak si někteří zkracují cestu přes vesnice, aby nemuseli platit mýtné (což plně chápu, ale pak mají ty silnice nějak vypadat).

No, ale až budu mít noty i na C, pokud vůbec, třeba změním názor. Zatím ho ale nezměním.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Winter: ale já vůbec neříkám aby se za ním vláčel přes půl republiky. Já jen říkám, když vidí že jedu v levém pruhu 130 a on mi tam vjede tak že musim z ničeho nic na brzdy tak je do dobytek..trochu něco jinýho je, že spousta takových kamionáků začne blikat dlouho dopředu..pak to vidim a sundám nohu z plynu a auto zpomalí samo a já tak ušetřim i palivo i brzdy. Navíc jestli-že mě zpomalí kamion a já se za ním vleču na dálnici 90, trvá mě chvíli než se dostanu zpět na 130 a zpomaluji už tak rychlejší auta za mnou..já nejezdim bohužel v nadupaném BMW který zrychlý za pár sekund..
,,Tam kde ostatní končí, Tatra začíná..."
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5731
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak:
Na autě jsme teď měnili opět žárovku hlavního světla. Druhá za poslední půlrok (proč japonský auta na tohle tak trpí?). Cenovka 1 800 Kč vč.práce a nějakých věcí kolem, už chápu, proč někteří přechází na denní svícení - no, ale stejně bych ho nechtěl :-)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8385
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci stranit žádné straně. Ale musím zaklepat, nemám s kamioňáky žádný problém (až samozřejmě na extrémy jako v každé množině). Snažím se dívat na silnici jejich pohledem a ctít, že se snaží jet stále stejnou rychlostí, jakékoliv zbytečné zrychlování a zpomalování takové lochnesky stojí čas, peníze někdy i nervy. Takže bych řekl, že dovedu docela odhadnout, co v nejbližších chvílích udělá (někdy i bez ohledu na včasnou směrovku). A pokud na okresce zavazí osobák takové gondole, tak je něco špatně. A asi nemusím naznačovat kde.

P.S. Jen na okraj, že nejsem úzkostlivý dodžovač předepsané rychlosti.
Soooc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Co to mas za zarovky? :-D Me kdyz praskne na moji vrazde zarovka, tak zaplatim na benzince 60 korun a vymenim to sam :-) Nehlede na to, ze muj korejec zvladl prasknout za 14 let jen 3 ks.
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3286
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už chápu, proč někteří přechází na denní svícení - no, ale stejně bych ho nechtěl :-)

Máma má na Fabii denní svícení (ne žádný levný z Lidlu), ale když jsem ji měl půjčenou, stejně jsem si pouštěl hlavní světla. Když pozoruju ostatní auta, s denním svícením si přijdu trochu "neviditelný".
Bus-mafiaDance radiorádio BeatKiss Delta
Nemusim tu mít nic. :-)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5732
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soooc
Ona je na tom nejdražší ta práce, aby člověk u některých aut vyměnil žárovku, musí pomalu vyndat půl motoru... Ale nevím, co je tam za žárovky. Já jenom vím, že jakýkoliv japonský auto, co jsme měli doma od roku 95, na tohle trpělo. A že jich bylo...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 21:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: svůj podíl viny na stavu silnic opravdu mají, ale spíše co se týká vyjetých kolejí..za krátery může ,,kvalitní" práce a zima..příklad za všechny..u nás je tři roky stará silnice, po dnešní zimě vypadá stejně jako silnice která tam byla ještě z minulého režimu před těma třema rokama..katastrofa, a to tam kamiony prakticky nejezdí..vůbec letos je to příšerný ty silnice, divim se, že mi ještě nevyskočily tlumiče z auta..
,,Tam kde ostatní končí, Tatra začíná..."
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5733
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 22:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však já neříkám, že můžou za díry. Za díry můžou například vykácené stromy kolem silnic. Svým způsobem.
Ale vyjeté koleje, to je lahůdka, na některých místech. Když se tedy ví, že jezdí kamioni přetížení, tak by se podle toho ta silnice taky mohla (neříkám, že měla, ona je tam i ta finanční a psychologická stránka) stavět/opravovat.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 07:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ač se považuju za poměrně klidného řidiče a ke kamioňákům chovám maximální vstřícnost, před pár dny jsem nevydržel a bouchlo to ve mně. Když mi na D1 přejel kamion ze stoupacího pruhu až do levého přímo před čumák, že jsem skončil na travnatém středním pásu někde na úrovni kol návěsu, a maďarský blbeček mi ještě zamával jedním prstem, tak jsem ho poté, co se zase zařadil do stoupacího pruhu (prázdného), předjel, zpomalil na 30 a v poměrně prudkém kopci odfrčel. Doufám, že mu to za to stálo, mně ano, tak dobře mi za ten den ještě nebylo.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6822
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 07:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

on těch několik desítek tun zkrátka hned tak nerozpohybuje.

Známý tento důvod také uváděl. Podřadit, zpomalit a pak to zase rozjíždět. I proto se nejčastěji téměř stejně jedoucí kamiony předjíždí v kopci.

Problém je to asi vzhledem k hustotě provozu. Ve špičce jsou dva pruhy málo.

Také mám někdy stejný pohled, jedu si svojí rychlostí (pro že_byho 115 km/h) a pět minut dojíždím někoho jedoucího 110 km/h. Když ho dojedu, tak mám tři možnosti:

1. přizpůsobit se taky na 110 Km/h - mám to domů kousek
2. zrychlit na 130 km/h, předjet a zase zpomalit
3. Předjíždět ho dlouho svojí rychlostí.

Ta třetí varianta je téměř nerealizovatelná.
České registrační značky

říjen 2010 – 7 let na K-reportu
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5666
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 08:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spadla klec. Piráty silnic natočí a usvědčí černá skříňka - no vida, už vím, co koupit k narozeninám

A co se týče kamionů, ono předjíždění, kdy jeden jede 89 a druhý 85 mě taky štve. Na dálnici jedu hlavně proto, abych se někam dostal rychleji, lépe, radostněji a když mě nějaký kamioňák zdrží svým manévrem, a zanedlouho další, tak to rychleji přestává pomalu platit. Ve stoupání, kdy jsou dva pruhy nahoru a jeden dolu se mi to stalo jen jednou, ale místo kamionů to byla Avia vs. jiná dodávka, takže rychlost 45 a 55.
Úplně nejhorší to je, když se takhle předjíždí na tříproudý dálnici - v levém a prostředním pruhu, načež pravý je prázdný.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5734
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 08:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad černé skříňky - nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako značně zmedializovaná reklamní kampaň. Nic víc, nic míň. Už jen proto, že se to najednou vyrojilo po rádoby pirátech.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5668
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 09:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, že to je hodně zmedializované. Stejně jako prasečí chřipka svého času. Je to druh senzace a média po tom vždycky skočí.
A natočit nějaký video s blbečkem v hlavní roli, a poslat ho pak do TV Noha je asi to úpe nejmenší - a možná by se dosáhlo i toho, aby onen blb dostal nějaký trest.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5735
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 09:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to máš pak zapotřebí... Já teda nevím, ale jezdím poměrně často napříč celou republikou a že by mě někdo nějak vědomě ohrožoval (a ještě k tomu s protekční RZ/SPZ, to se mi moc nestává (tedy ne tak často, jak mi vkládají do hlavy v televizi apod.). Jestlipak ono nezáleží na obou aktérech (já někoho zbrzdím, on mě vytlačí ven).

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5669
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 09:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nejezdíš po R6 neříkám, že zrovna já budu od týhle doby jezdit skrz naskrz republikou, a natáčet idioty za volantem.
Ale když si vemu případ vytlačené ženy na dálnici pivovarnickým manažerem - kdyby to nebylo natočený na kameru na dálnici, tak on by dodneška jezdil v klídku dál a té ženě by zbyly oči pro pláč.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 10:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Jedna kamerka za čelním oknem ti nepomůže, nedoážeš tím ani prokázat, jestli řidič před tebou brzdil, protože "mu tam vběhla kočka" nebo "aby se ti pomstil. Až uživatel takové kamery zaplatí soudní náklady, bude zase klid.

Kamera na dálnici, na rozdíl od zmiňované vnitří, snímá celý provoz.

Já po R6 jezdím pravidelně více méně v celé její délce...agresorů je tam každý den celá řada, ale málokdy mě někdo vyloženě ohrozí (namátkou 14 dní zpátky mě odmítla nechat předjet bílá dodávka a ještě na mě blikal, když jsem byl jeho stylem jízdy nucen hodit mu myšku, pač z protisměru auto). Hlídám si zrcádka a dávám pozor, co se kde děje a když vidím borce, co se najednou protlačil přes celou kolonu, uhnu...minimálně proto, aby se rozflákal někde jinde, než o můj zadek.
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 18:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé mám jeden dotaz pokud náhodou nemá někdo zkušenosti.
Kdybych byl rok v zahraničí a potřeboval tam auto a přitom vzhledem ke vzdálenosti by bylo levnější si tam nějaký starý koupit, mohu ho tam jako cizinec přihlásit? nebo jak postupovat v takovém případě? jedná se o Kypr takže EU
,,Tam kde ostatní končí, Tatra začíná..."
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5680
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 09:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino: Kamery se tu už probíraly a je jasné, že u některých věcí nepomůžou.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 19:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/expert-bmw-ani-nemuselo-jet-rychle-nehodu- s-sesti-mrtvymi-mohlo-zpusobit-naledi-gfi-/krimi.asp?c=A110209_13 5315_olomouc-zpravy_stk
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 20:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1, viz Nehody
2, počasí, stromy, sloupy, mosty a jiné neočekávané nadpřirozenosti, jsou největší vrazi. Nepřízpusobení rychlosti stavu a povaze vozovky už jaksi není v módě.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4532
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 21:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slečna uklízečka u nás ve vozovně povídala, že její táta měl kdysi mustanga a dokonce mi ochotne poslala sken fotky. S jejím svolením dávám sem, fotka je z roku 1982


Stop zbytečné přetechnizaci & zpátky do mladší doby tyristorové
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 09. února 2011 - 21:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: A ten jej táta pracoval ako?
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 09. února 2011 - 23:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Verusha (4532): ta SPZ je mi povědomá, ten pán nikoliv. Pokud se nepletu, bylo to auto na srazu US cars v roce 1987, myslím, že to bylo v Mohelnici.
pavián
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 06:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: To je
Skoda ze na tej fotke nie je vidiet viac auto pripadne aj SPZ.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. února 2011 - 07:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ten jej táta pracoval ako?

Ako ďas!
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!