K-report
 

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 23. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 8-2014
Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 13:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Jistojistě je to předtápěcí stojan, už jenom podle těch písmen "PS".

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7586
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 14:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je docela sranda když to vedle vás zničeho nic "prskne"

Bleskojiska je vetsi sranda. Ale obvykle se nevyskytuje v blizkosti peronu - asi aby pri nejaky vetsi rane nelitalo na substrat neco zhavyho nebo pachnouciho.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7374
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 14:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obvykle ano :-)
Třeba na Masaryčce je bleskojistka(y) (logicky) na konci trolejového vedení.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 9-2011

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 16:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Mas. je na konci vedení bleskojistka růžková a z té toho moc nelítá.
Agent spíš myslel bleskojistky porculánové, z těch občas lítá křemičitej písek či co je to v nich za sajrajt. Taky jsem už viděl.

Na Mas. jsem ale viděl, jak stožárovým odpojovačem rozpojovali nějakej nadproud topení. Natáhlo to heeeeeezky dlouhej oblouk, a ty zvukový efekty k tomu [crazy]
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 16:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stožárovým odpojovačem rozpojovat nadproud?
Blázni, nebo magoři... [biggrin]

Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7375
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 17:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale já neříkám, jestli je růžková ani že to z ní nelítá, já píšu, že tam je.
Kde všude jsou na vedení dneska klasické porcelánové ?

Na Masně tam jednou ten oblouk na odpojovači jednoho kalného zimního jitra hořel několik minut, jak to dopadlo s odpojovačem nevím.
K6S31ODR
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 6-2015
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 19:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To samé jsem viděl kdysi v 90. letech v Nymburce hl. n. Chlap dlouhým kladivem zatáhnul za rukojeť odpojovače předtápěcího kabelu, nahoře se rozhořel krásný oblouk[blesk], a jiskry z kontaktů odpadávaly dolů a snad až po minutě tím kladivem tam zaštrachal v té rukojeti, poklepal a dokončil vypnutí.[crazy]
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6868
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 20:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby pri nejaky vetsi rane nelitalo na substrat neco zhavyho nebo pachnouciho.

Mám za to, že něco páchnoucího by spíš lítalo ze substrátu. [biggrin]

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7380
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 21:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravda je, že třeba pád troleje je hodně nebezpečná a podceňovaná věc a ani si nechci představovat, jak někdo strhne záchranku v tunelu, protože vlak hoří, v kouři se cestující valí ven, je vidět jen tak metr nad zemí, dým, plameny, cestující klopýtají tmou v hownech a v tom na ně ještě padne přepálená trolej pod napětím. Koho nezabije proud, toho trefí nějaká ta armatura nebo izolátor. No a když to leží na zemi, ještě to dvakrát krátce zapnou.

Horror hadr.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 22:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Na vypínačích pro trakční vedení je OZ ?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3662
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 09:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mg: už z několika stran jsem slyšel, že je.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 13:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono stačí, když "prdne" izolátor na mašince tak jako asi před čtrnácti dny v Brodě.
zde je viník
a zde následek jeho "bouchnutí"
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7587
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 13:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na me kdysi pri courani po st. Pha. Blbenc zasycela ze vzdalenosti mensi nez deset metru bleskojistka umistena pobliz zacatku telesa nekdejsi vlecky do teplarny. Sice to prskalo jen asi pet sekund, ale sranda to byla. Pekne jsem se lekl.

A kdyz uz jsme u ty padajici troleje - uz to tu kdysi bylo. A zacalo to podle vseho slabym kabelem mezi dvema sekcema troleje, nasledne se "nacal" izolator(y,) a takhle to skoncilo: https://www.youtube.com/watch?v=XDpZP0hgIO8

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 8-2014
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 17:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g: Aleš:
Ono to nemusí být ani to OZ, stačí když to zkusí zapnout elektrodispečer (teď abych nekecal, ale myslím, že to mají dokonce v předpise - když to vypadne, zkusit nahodit).

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.49.205
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 17:34:51    Odkaz na tento příspěvek  

V r.1994 (dost dlouho zpátky) mi říkal přednosta Elektroúseku, že OZ v napáječkách (střídavých) je. Jen interval je kratší, než má energetika, ale také platí dvakrát a dost. Jak je to ss nevím.
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 18:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz na zdejši znalé. Jak je řešena situace, kdy v čele sunutého vlaku v úseku P.Bubny - TGM je v čele vedouci posunu a na cestáku je přivolávačka.. Kdo má za jizdu na PN větši zodpovědnost??? Dále sunuté vlaky TGM-Bubny-TGM jsou počinaje vlakem 29680 (16:28) už za tmy.. [wink]
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 19:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543: doporučuji nahlédnout do Zájmů strojvůdce č.22/2015, kde najdete odpověď gestorky:
"U sunutých drážních vozidel nahrazuje oči strojvedoucího zaměstnanec v čele sunutého vlaku (posunového dílu), který musí strojvedoucímu ohlašovat vzdálenost, na kterou bezpečně vidí, a strojvedoucí na základě této informace musí upravit rychlost jízdy drážního vozidla, aby byla dodržena ustanovení článku 66 předpisu SŽDC D1."
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 21:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan; A na jakou vzdálenost je to za tmy??? [proud]
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 21:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543: na jakou vzdálenost je to za tmy???
A při mlze, sněžení...
Musíte dávat fírovi takové pokyny (a tak včas), aby vždy mohl zastavit před vozidly ve společné jízdní cestě.
Jakpak to děláte při posunu (při němž se vždy jedná o posun PRP), když je tma, případně snížená viditelnost a Vy jste v čele sunutého dílu? Řekla bych, že by Vám měl velet pud sebezáchovy-Vy jste ten v čele, který Vaše špatně dávané pokyny "odnese" jako první.
Marcel_Štancl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 7-2012
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 08:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.szdc.cz/modernizace-drahy/prehled-staveb/op-infrastruk tura/hluboka-nad-vltavou_prubeh.html

Má někdo podrobnější info ta 120 km/h je výkřik do tmy nebo realita?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 12:37:08    Odkaz na tento příspěvek  

ad Haan : moc se spoléhá na komunikační prostředky, po většinu existence železnice se však posunovalo / sunulo s použitím ručních návěstí, za snížené viditelnosti svítilnou se světlem bílé barvy ... a strojvedoucí jel tak pomalu/rychle, aby stačil reagovat na návěst "pomalu" a zastavit na ruční návěst "stůj" ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7437
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 14:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ : No já (poněkud s hrůzou) zjistil, že řada posunovačů, natož vlakvedoucích (vov) ap. neumí dávat ruční návěsti jako "přiblížit, vzdálit" a podobně.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 14:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mladějov: Protože to dneska už skoro, až na vyjímky, nedělají. Dříve u takového osobáku vlaková četa běžně šíbovala, vyvěšovala Lv, přivěšovala/odvěšovala vozy, dělala zkoušku brzdy apod. A i tenkrát se našly některé čety, které takové věci nezvládly, neb to pravidelně nedělaly. Hlavně tací IC-ékáři ......
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7441
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 14:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě. A hlavně posunovači maj vysílačky.
Některé vlakové čety neuměj ani návěsti na návěstidlech a to vím, co říkám, páni strojvůdci BACHA !!!!
Vždy přezkoušejte a vyberte toho nejchytřejšího.
Bez legrace.

Staří kofři, co začínali někde na Mn, to je pohlazení, ale někteří noví, můj dědeček by řekl "tupci", to je děs.
Ovšem je to z 90% věc chybného výcviku, výchovy, nároků.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 16:09:03    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: vidím prostor pro zlepšení - aplikace POSUN PRO MOBILNÍ TELEFONY[biggrin]
šíbr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.230.85
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 17:00:57    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: hlavně že strojvedoucí jsou bez chyby.
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.150.37
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 17:23:12    Odkaz na tento příspěvek  

šíbr: Co se týká znalosti návěstí na hlavních návěstidlech a ručních návěstí pro posun bez chyby jsou.
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 17:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan,atd ; Děkuji za reakci a rady. Ten pud sebezáchovy opravdu mám. Návěsti nejsou problem. Na praporek a pískáni jsem také jezdil dost let.. Napadlo mně jakou rychlostí mám jed na PN. Jinak za tmy, maj ovšem smůlu občané v kolejich! Neb já tam nemám na voze reflektor.. [proud]
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4470
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 18:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi se začíná postupně zavádět traťová rychlost pro nedostatek převýšení I = 150 mm. Tato rychlost se vyskytuje u popisu nových projektů rekonstrukcí tratí. Je už někde zavedena? A kterých vozidel by se měla týkat?
A bude se zvyšovat maximální hodnota převýšení na tratích SŽDC nad 150 mm?

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 10:09:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543: sunutý vlak max.30 případně méně - viz podmínky pro jízdu PRP. U sunutých vlaků musí mít první vůz kohout záchranné brzdy. Dále je nutné (krom jiných úpovinností) mít jistotu, že Vás strojvedoucí stále slyší a přijímá Vaše pokyny.
Dále doplním z D1:
3485: "Dává-li při sunutí přes přejezdy zabezpečené pouze výstražnými kříži zaměstnanec pokyny telekomunikačním zařízením, musí doprovod vlaku jednat, jako by byl zpraven rozkazem Op, část A; při PMD musí vedoucí posunové čety jednat, jako by byl zpraven o jízdě se zvýšenou opatrností přes příslušný přejezd.
3486. U sunutého vlaku nebo PMD musí dávat návěst Pozor zaměstnanec na prvním sunutém vozidle vlaku nebo PMD a podle jeho pokynů i strojvedoucí."
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 12:23:47    Odkaz na tento příspěvek  

ad Výpravčíxy : ... spojovaly hadice (spojky) parního topení, musela umět rozvěsit napájecí kabel, když se musel vyřadit vůz pro technickou závadu - i když člověk neměl "klíč" k elektrické topné spojce, člověk si musel umět za dob parního vytápění prasklou topnou spojku (hasák zapůjčil fíra) ...
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7809
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 15:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se přesně označuje kolej, která je na "jednom konci" manipulační, a z druhého "konce" se dá stavět odjezd?
(žst. Uherské Hradiště)

Videa na YT
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 15:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany:

Dopravní kolej.
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 18:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan; Děkuji za info. . Předpis D1 jsem ale nechtěl citovat. Tam nemám problem. Pouze jsem se chtěl dovědět, něco o jizdě na PN u sunutého vlaku. TGM-Bubny jezdíme jako vlak.Tak jsem chtel znát p ouze rychlost po oznámení na HV, že jedeme na PN.. Nic jiného v tom nehledejte.. M.Z. ; Parní spojky dnes zvládne málo lidí od vl. čet, posunovačů je už také málo, co znaj parní topení.. Ale ani tohle jsem do dnes nezapoměl, neb ta pára opravdu dokáže pěkně opařit.. [wink]
RomanS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.224.198
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 14:13:48    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo se zasvětcených co na těch vagónech tak piští?

Takový supr video a takhle to skazí.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 15:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by brzdy?[lol]
RomanS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.224.198
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 15:33:12    Odkaz na tento příspěvek  

To vim. A proč jen zadní kus vlaku? A kamarád říkal že tyhlety vagony to brzdi kotoučemi. Ty brzdí potichu.
AveKaros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 9-2014

Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 15:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ano, ale pokud se o ně špatně starají, tak jsou horší než špalíky.

Další přezdívky: ad8am(70)/Trollik/Xuren(17)
Avefalus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.95.88
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 15:43:44    Odkaz na tento příspěvek  

AveKaros aháá, jak se dobře stará o kotoučové brzdy aby nepištěly? Promažou se? [lol]
RomanS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.224.198
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 16:01:43    Odkaz na tento příspěvek  

AveKaros. Děkuju. To mne taky napadlo.
Avevaginus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.136.120
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 16:04:02    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to nemazal. Já bych včas vyměnil brzdící desky.
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 16:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a proto je nejrychješí, když mu to pak nebrzdí...[lol]
údržba třeba znamená že se odstraní nečistoty

to pískání buď dělají čistící špalky a nebo má jiné složení brzdových destiček, nebo třeba něco úplně jinýho

http://www.youtube.com/user/277slovan#p/u


Avefalus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.95.88
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 16:07:31    Odkaz na tento příspěvek  

Avevaginus aha a já jsem si doteď myslel, že se desky vyměňují poddle míry opotřebení od + do - tolerance, ne podle času [lol]
Avevaginus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.136.120
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 16:22:59    Odkaz na tento příspěvek  

Avevaginus: Tak včas, aby to do další pravidelné údržby nebrzdilo kov na kov.
Myslet znamená hovno vědět.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 19:19:40    Odkaz na tento příspěvek  

ad 1543 : léta páně 1974 se odpoledne sunula klasická souprava pro vlak 9706 (Praha střed - Slaný) z Buben na Masaryčku, lounský traktor, Da + 4 Bai, na ruční návěsti dávané vlakvedoucím na čele sunutého vlaku a opakované průvodčím na straně strojvedoucího (vpravo), strojvedoucí viděl na návěstidlo na "mostě", ale horší to bylo s návěstidlem do peronů ...
Standardně se sunuly vlaky z Pardubic do Rosic a zpět, klasické soupravy ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7455
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 19:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a teď se sune (tento GVD) po Praze docela dost, návrat starých časů (ovšem s rádiovým spojením).

Co se týče posunu staničního, tak TGM byla vždycky vcelku adrenalin. To ty soupravy byly o dost delší a jen na praporek.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 20:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MZ : Standardně se sunuly vlaky z Pardubic do Rosic a zpět, klasické soupravy ........... A to se sunulo "bez praporku" a vysílaček. Vlakvedoucí stál v posledním voze na představku u otevřených čelních přechodových dveří a případně dával píšťalkou návěst "Pozor". Musel však mít přístup do oddílu k záchranné brzdě. ....... Když pak si jednou ten "přístup" k brzdě jedna vlakvedoucí nezajistila a projely v Pardubicích šturcem, tak se zavedly vysílačky ..........[lol][crazy][andel]
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 20:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vxy: ono je trochu něco jiného, když se vlak sune na "barvu", než když se sune na přivolávací návěst. To doprovodu vlaku vůbec nezávidím, jak se pak budou dohadovat, kdy, zda a jak včas ten v čele řekl "pomalu", či "stůj, stůj, stůj ... (jaj bože mój, už je neskoro)" a kdo použil dříve (či pozdě a proč) brzdu před "zapomenutým" vozidlem v jízdní cestě vlaku, před kterým nestačili zastavit. To tedy nevím, jak to takový "čerstvý mlaďas v čele vlaku" s ještě mokrým potvrzením o zkoušce zvládne a zda je mu důvěrně známo, co vše obnáší jízda na PN. No, musíme věřit, že si nechtí natlouct.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7605
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 20:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč jen zadní kus vlaku?

Takze, v momente kdy obdoba BSE ve Vectronu vypusti vzduch, zacnou postupne (odpredu dozadu) brzdit vsechny vozy. Vectron ma male pomerne vykonnou dynamickou brzdu, ktera ale od urcity rychlosti dolu uz ztraci na efektivite, protoze se trakcak proste toci uz moc pomalu a nedela ampery. V ten moment da RCU na masine povel k ke zruseni dynamicky brzdy a da pozadavek na snizeni tlaku v trubce prubezny brzdy. Pokud se to stane ve chvili, kdy te minula uz pulka vlaku, tak si muzes myslet to, co jsi sem nadhodil.

kamarád říkal že tyhlety vagony to brzdi kotoučemi. Ty brzdí potichu.
Bez se podivat nekam, kde se brzdi spalkama bez protismyku (trba Bmto.) To je teprve rachot...

pokud se o ně špatně starají, tak jsou horší než špalíky.

Co to vykladas ? Reakcni doby jsou rychlejsi, brzdici vahy muzou byt vyssi nez u spalkovy brzdy, netreba tak casto menit oblozeni jako je tomu u spalku... Dokonce i ta vymena komponent (at uz kotoucu, nebo desticek) je o dost pohdlnejsi, nez pracovat se spalkama... Ja teda vidim jen samy prinosy.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Avefalus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.95.88
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 08:42:12    Odkaz na tento příspěvek  

Avevaginus je vidět, že často myslíte. Kov na kov by to vypadalo o dost jinak.
Jinak ty další příjezdy jináho dopravce v tom videu, byly zcela ukázkový, jako když přijíždí vlak z 21. století [biggrin]
Fantomáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.229.188
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 09:39:45    Odkaz na tento příspěvek  

Máte správný nick. Řeč tu je o hluku vozů bržděných kotouči. Srovnávat to s hlukem souprav špalkových vozů může jen skutečný FALUS. Popřípadě někdo, kdo nemá o vlacích ani ponětí.
Avefalus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.95.88
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 13:36:11    Odkaz na tento příspěvek  

Fantomáš asi spíš vy máte problém s pochopením psaného textu, nikdo nic nesrovnává, ale komu není shůry....jak je to o té lékárně [lol]
Troll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.142.42
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 13:46:55    Odkaz na tento příspěvek  

...... toho ani Falus nepozdraví?
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 18:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaká je možnost u ČD nasadit jinou lokomotivu mimo turnus (i pokud turnusová není pochroumaná) proto, že jede posílená souprava? Bylo takové lehce komické sledovat 150.2 + 14 vozů, 362 + 15 vozů a 380 + 4 vozy. Já chápu, že ty babičky to na těch 120 km/h taky rozdejchaj, ale ta dynamika jízdy musí být zkrátka nesrovnatelná, ne?

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 18:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent
Takze, v momente kdy obdoba BSE ve Vectronu vypusti vzduch, zacnou postupne (odpredu dozadu) brzdit vsechny vozy.
Jsi si jistý,že to takhle funguje i na emzetech?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7465
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 18:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary, co je lehce komické na 150.2 se 14 ? I 140 km/h udělá naprosto v pohodě a 5 500 koňských sil z toho vyždímá taky. Dřív vozila rychlíky o 750-950 tunách denně.
Řešíš blbosti.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.203.236
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 18:18:03    Odkaz na tento příspěvek  

Chary: řekl bych, že ty možnosti jsou velmi omezené. Důvodem je zejména to, že ne všechny elektrické lokomotivy u nás mohou jezdit všude, a to hlavně z důvodu existence dvou různých napájecích systémů. A zrovna u řady 380, která je turnusově tolik vytížená (a prý také ne zrovna bezproblémová) že jsou v Praze rádi že ten turnus vůbec pokryjí, je možnost nasazení lokomotiv této řady na vlaky mimo turnus prakticky nulová. Neboli jinak řečeno, žádná volná 380ka se v depu ve Vršovicích jen tak neválí...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7468
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 18:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky se klidně může stát, že v Olomouci (Ostravě, Žilině) přijde střídající strojvedoucí k mašině..a nemá na 380 oprávnění.
Dřív jezdily bobiny "nulky" a "jedničky" se 16 vozy z Prahy do Košic a taky to odvezly.
Netřeba hledat problémy, kde nejsou, jsou mnohem podstatnější vlivy na včasnou jízdu.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1959
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 19:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se všem, kterým můj DOTAZ způsobil hypertenzi :-D

Tak ráčili si všimnout tu pasáž, kde jsem psal slova jako "chápu" nebo "dynamika jízdy".

No já že oblíbený "problém" u žlutých je, že má moc kočárků a nestíhá. A najednou vlastně peršing s patnácti je úplně v pohodě a "jsou mnohem podstatnější vlivy". Čuchám čuchám dvojí metr [crazy]

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.203.236
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 19:24:48    Odkaz na tento příspěvek  

Chary: jo takhle! Tak on ten dotaz měl opět žlutomodroválečný podtext! No to jsem fakt netušil...[crazy]
Mně tedy hypertenzi tento dotaz nezpůsobil, a taky jsem na něj normálně odpověděl. Co mi však způsobuje hypertenzi je tohle neustálé porovnávání modrých a žlutých, a také porovnávání přístupů k modrým a žlutým od jednotlivých uživatelů. Fakt je nutné to stále tolik řešit? [ko]