K-report
 

Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 24. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 24. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 22:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že je trošku rozdíl, když někdo něco dělá, ví, co asi tak dělat chce a tak nějak v tom duchu to vede a když někdo ani tak pořádně netuší, jak to ve skutečnosti funguje a vymýšlí nějaký změny, který na první pohled jsou směskou "změny pro změny" a "zkusme nějakou blbost, třeba to bude fungovat i když spíš asi určitě ne, ale já jsem z obliga, já tu blbost vymyslel a vy si to pěkně zkuste".

Co si představujeme od galerie ŽP jako její správci jsem tu už popisoval. Že to ty chceš celý překopat, některý klíčový principy postavit na hlavu a další tvoje nápady jsou velmi nadneseně řečeno pošetilé, to jsme zjistili. Já myslím, že s ohledem na všechny okolnosti to asi dál nemá cenu rozebírat.

Galerie ŽP se rozhodně nebude ubírat směrem nějakého davového schvalování. Stejně jako ve všech ostatních galeriích, kde s tím není problém, i u nás zůstane nějaká relativně malá skupina správců, kteří budou nadále dělat svou práci tak, jak ji dělají i ostatní správci v ostatních galeriích. Když s tím není problém jinde, nevidím důvod, proč by měl být problém u nás.

Co si mám myslet o tom, co si o galerii ŽP myslí nějakej hajnej, kterej tam nikdy fotku nedal, neví, jak to funguje, nemá jedinou reálnou zkušenost se skutečným chodem zákulisí a má tedy nejspíš stejně "kvalitní" informace jako to, cos nám tu předvedl ty, to sám nevím. Od něj se to nejspíš nedozvím a co jsem se dozvěděl od tebe, to mi stačilo.

Jestli s ostatníma není problém, tak se to celý zužuje na to, co tu už psal Nick. Dál to tedy vážně nemá cenu řešit ;-)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 23:16:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix: Dokázal bys nalinkovat pár galerií, které dle tvého fungují dobře a kde bychom si měli vzít příklad? Čím víc odkazů, tím lépe. Když i stručně uvedeš, na co se máme zaměřit, co konkrétního dělají dobře a co my proti nim špatně, bude to úplně ideální. Předem děkuji [wink]
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 23:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: [ok] [proud]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 23:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych poprosil o ještě jednu ukázku:

myslím si, že i tito jmenovaní autoři by vytáhli ze šuplíčků něco, co dosud nevypustili, protože byli vnitřně přesvědčeni, že by to neprošlo...

Nahoď nějaký ukázky fotek, který podle tebe ležej v šuplíčkách, do současné galerie ŽP by neprošly a do té nové by projít měly. Abych věděl, co vlastně děláme blbě a v čem přesně omezujeme tu individualitu. Co nám tam chybí, jakejch fotek jsou plný šuplíky jen proto, že to do té současné galerie ŽP neprojde.

Čím víc takových ukázek nalinkuješ, tím líp.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8892
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 07:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak při poslední cestě vlakem jsem se svezl s hajným a na galerku ŽP má taky "dobrý" názor [biggrin] Říkal i, že jste se potkali někde v Praze na nadjezdu, kdes fotil [wink]

Bylo to tady.

https://www.k-report.net/diskuse/messages/28/266518.html#POST33411 56

Přijeli jsme oba na kole a zrovna se hrál hokej ...
KPtrain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 17:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 20:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KPtrai: Co je ultras na tom, když si někdo vezme na focení štafle?
Nechtěl bys odpovědět na tyto dotazy, když ty sám ses nedávno vehementně dožadoval odpovědi na svůj dotaz?
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3342481
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 20:24:41    Odkaz na tento příspěvek  

Topič: že jsem tak smělý, ale vzít si štafle na focení prostě JE ultras! To samé mačeta. Ultras je to podle mě proto, že mačetu ani štafle fotografové běžně nepoužívají, prostě to není běžná věc. Ovšem já v tom nespatřuji nic špatného, to rozhodně ne. Ono taky jde o to, že ne každý fotograf má auto, a štafle, ba i ta mačeta, se VHD přepravují docela obtížně, řekl bych.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 20:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čmelák 770: víš co je ultras? Mít přezdívky podle mašin.
Ti, co lezli na ty štafle, to asi udělali z toho důvodu, aby měli horizont výš. Ale chápu, někteří exoti tohle prostě nepochopí.

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 20:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pacienti na štaflích, to je téma. A z odpovědí je taky dobře poznat, kdo je uživatelem štaflí a kdo ne [rofl] Chary, lozíš taky na štafle?

Ať si daný pacient na ty štafle klidně vyleze, jen musí počítat s tím, že normálnější lidi si o něm pomyslí, že je šáhlý. Ale to za tu nadhledovku přece stojí, ne?[pozor] Já se při takových činnostech vždy raději propadl hanbou do země.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co myslíš?

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli na své focení taky používáš štafle, nebo spíš využiješ toho, co je na zrovna na místě (kopeček, strom,...)

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
KPtrain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:35:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: promiň, ale na vyplňování tvých dotazníků opravdu nemám čas. Ale vidím, že s podobným názorem na ŽP nejsem sám, tak to asi není jen můj dojem. ŽP šablony - to se tu probralo už mockrát, mazání "nevhodných" komentářů atd. Jiné galerie tady nikdo neřeší, tak čím to bude? Netuším.

Čmelák770: Fakt mačeta? Tak to je už spíš na psychiatra.

Intelpetr: To mi nepřijde na propadnutí hanbou, spíš je to k pousmání.

Honzinus: třeba jsem to nepochopil, nejsem fotograf, ale když něco fotím z výšky, nebude horizont spíš víc dole, než výš, jak píšeš?
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KPtrain: horizont bude nad vlakem. Vlak je blíž než horizont, já vylezu na štafle nebo na něco, vlak bude pode mnou a já uvidím přes jeho střechu na horizont, nebudu pak mít srostlici obzoru se střechou.
Tímto způsobem jsem to provedl zde, nutno dodat, že to nebyly jen štafle, ale taková to bouda u závor a štafle na ní. Docela se nakláněla a štafle byly vratký, ale dobře to dopadlo, jsem celej. [zadnice] [ok]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetře, no já se neptám, co máš na mysli, ale,

co myslíš?

Myslíš, že využiju toho, co je na místě (kopeček, strom,...), nebo taky používám štafle?

KPtraine, ano, nejsi fotograf, nevíš, jak funguje perspektiva.

Dej si palce a ukazováky do L na obou rukou a udělej si takový to okýnko, jakože režisér.

Lehni si na zem a podívej se krz to okýnko na auto, co ti stojí na ulici tak, aby auto bylo uprostřed "fotky" a měl jsi horizont v záběru, tj. aspoň kus oblohy. Kde budeš mít horizont?

Vylez si do prvního patra a udělej to samý. Pamatuj na to, že máš mít auto uprostřed a alespoň kus oblohy v záběru. Kde budeš mít horizont?

Nápověda: nenech se zmást stromy, ale hledej, kde je skutečný horizont, tj. hrana "hlína / nebe". Fotka "zespod" versus "shora":

http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-lokomotivy/750/750029. html
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-lokomotivy/7507/750714 8.html

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr, KPtrain, čmelák770: Na štafle, stoly, židle, ploty, stromy, střechy či jiná vyvýšená místa "lezou" fotografové od doby, kdy fotografie vznikla. To akorát někteří troubové na k-reportu si myslí, že nadhled používají pouze ultašotouši u kolejí při focení vlaků. Říká se tomu volba vhodného stanoviště a úspěšně se tím dá eliminovat nevhodné pozadí. Nadhled se užívá při produktové fotografii, portrétech, aktech atd.

(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
KPtrain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochopil, oběma děkuji.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2075
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 21:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KPtrain: Neprominu. Když máš čas blinkat blbosti pod fotky do galerie ŽP nebo téměř dva roky zde do vlákna JHMD na tém M27.0, tak by ti odpovědi na čtyři dotazy tolik času nezabraly.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 22:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

topiči, tuhle jsem kdesi četl nějaký článek ve smyslu "svatebním fotografem v deseti jednoduchých krocích". Bod šest (nebo osm, jako by to nebylo jedno) byl "vemte si na focení nějakou stoličku, bedýnku, štafličky, stoleček, a když se vám do auta nevejde nic vlastního, tak něco ukradněte na hostině, abyste se dostali vejš a na skupinovkách měli nejen skupinku, ale i víc toho pozadí. Fotky z jiný než přirozený perspektivy výšky očí průměrného člověka mohou album docela oživit, už jen proto, že lidi v druhý řadě a vůbec všechno za řadou první je líp vidět."

Jenomže fotit svatby a vláčky v krajině jsou přece dvě různý disciplíny, že.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 22:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdyby snad ještě někteří zdejší kovaní "odborníci na fotografii" i nadále měli dojem, že lezení na štafle je ultras, tak si mohou v Národní soustavě kvalifikací: http://www.narodnikvalifikace.cz/
najít povolání fotograf - základy fotografie, fotograf architektury a krajiny nebo fotoreportér:
http://www.narodnikvalifikace.cz/vyber-kvalifikace/profesni-kvali fikace otevřít si hodnotící standardy (třeba fotograf - z.f.):
http://www.narodnikvalifikace.cz/kvalifikace-785-Fotograf_zaklady _fotografovani
a ejhle, požadavek na teoretické i praktické předvedení volby vhodného stanoviště tak je uveden.
KPtrain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 22:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - tak jinak. S někým, kdo si myslí, že "blinkám blbosti" nějak nevidím důvod ztrácet čas. Aby mně někdo urážel kvůli tomu, že věci vidím jinak, než on, tak na to už jsem opravdu starej.
Tečka.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 22:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KPtrain: Fajn, budem mlátit občankama o stůl. To ale nejspíš prohraješ. Píšu ti záměrně ve stejném stylu, v jakém se ty vyjadřuješ pod fotkami v galerii ŽP. Vlastní medicína příliš nechutná, že? Tak si nehraj na slečinku a odpověz.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2078
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 22:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: No jasně, že to jsou zcela různý disciplíny, když se to tady píše. A není to třeba na propadnutí hanbou lízt na svatbě na židli nebo basu od piva, jak píše intelpetr, který nedávno tvrdil, že při fotografování v protisvětle nevznikne nikdy kloudná fotka.
Já bych spíš dal na něj než na to, cos někde vyčet. On se v tom určitě vyzná. Vždyť třeba takováhle fotka v protisvětle je přece hnus, že?



(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 22:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počkat, on tvrdil, že focením v protisvětle nevznikne kloudná fokta? To jsem nezaznamenal, všechno jsem nečetl. A nebo si to už nepamatuju, taky možné. Ale pokud tomu tak bylo, to je fakt level.
Přidám taky nějaké to protisvětlo do pranice:
https://www.flickr.com/photos/honzinus/17157700090/sizes/o/
https://www.flickr.com/photos/honzinus/16973318150/sizes/o/
https://www.flickr.com/photos/honzinus/16883730466/sizes/o/

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 23:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně už to fakt nedá, prostě nedá: on dává Flickr nějaký prémie za odkazy???
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 23:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale abych si jen nedělal prdel - první dvě odkazované fotky docela slušný. Jen bohužel k tématu "vlak v protisvětle" nepřinesou tolik převratných informací, jak by si člověk přál.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 23:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono nešlo jenom o vlak, spíš obecně. [happy]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 23:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

perník: Tak on to tehdy tvrdil intelpetr obecně, resp. tvrdil, že jediné co se dá považovat za slušné fotky v protisvětle jsou siluety v ostatních případech prý nikdy nic kloudného nevznikne.
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 23:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK.
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 23:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

topič: tak když si to myslí... Proč mu to vyvracet?;-) Třeba na to někdy přijde sám, že je to hovadina. Stejně jako přijde na to, proč fotka toho ultrase na schůdkách je z neznámého důvodu o kousíček lepší, než fotka toho méněultrase, co stál pod ním.:-)
BTW: ten, kdo si dřepne, aby mu třeba rušivý objekt zmizel za horizontem/násepem apod., je větší ultras, nebo menší ultras?:-))

(Příspěvek byl editován uživatelem perník.)
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 08:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak. Jste vedle jak jedle. Dovolím si takovou lehkou typologii, takže mě nebijte (moc), až se v tom poznáte. [biggrin]
Nemám na mysli nikoho konkrétního a veškerá podobnost je tedy samozřejmě čistě úmyslná. [rofl]

Maxiultras - Kdo leze po sloupech, stromech, plotech a podobně. Protože v honbě za superdokonalým snímkem se chová jako hulvát. Lezení po čemkoli se dá pochopit u puberťáka. U chlapa kolem čtyřicítky už je to jenom trapné. Při obhajobě svých lezeckých činů bývá občas agresivní. Někteří z nich skutečně i umí fotit. Zkušenosti a rady moc nepředávají. Ne že by nechtěli, ale protože pro svůj styl divokého lezení bývají v komunitě zpravidla neoblíbeni, nikdo se s nima nechce moc bavit, přestože se snaží a cpou kam můžou.
Ultras - Kdo si přinese vlastní štafle, schůdky, podstavce, atd. Má dost rozumu na to, aby věděl, že šplhat po čemkoli je gentlemana nedůstojné, avšak stále je dostatečně praštěný, aby se ve snaze po dokonalé fotografii vláčel s nějakejma nesmyslama. Ač lze připustit, že štafle jsou dobrá výmluva, proč se manželka nevejde do auta a tedy musí zůstat doma. Obvykle bývají oblíbeni, protože vlastní štafle jsou přece známkou kulturní vyspělosti. Zpravidla se houfují do hejna dle prosazovaného názoru a úhlu pohledu na kvalitní focení. "Bílé vrány" buď přebarví, nebo zapudí. Menší hejna taktéž. Stejnětak rádi předávají rady a zkušenosti (což je důvod a přísně střežené tajemství, proč jsou všechny fotky stejný). Někteří z nich umí i opravdu fotit.
Lehce praštěnej Buď má dost rozumu (menšina), nebo málo "zkušeností" (většina), takže sebou vláčí co nejméně krámů. Vynahrazuje to ovšem nadšením. Čím méně zkušeností, tím větším. Zhusta "cvaká". Cokoli a kdekoli. Zkouší všechno možné i nemožné, avšak zatím si při focení obvykle jenom sedá, lehá, či se staví na uši. Štafle ještě nemá, protože netuší, že a proč by je měl mít. Po ničem neleze, protože zatím neví, proč by měl. Nábožně naslouchá oblíbeným legendám z řad ultras a maxiultras, neoblíbené zatracuje. Časem z některých vyrostou ultras či maxiultras. A někteří se dokonce i naučí fotit.

Ovšem jedna věc je pro všechny společná. A to základní otázka života, vesmíru a vůbec - co tomu řeknou ostatní? Bude se fotka líbit? Neztrhnou mi kompozici? Vyvážení? Cokoli jiného? A potom ti melancholičtější propadají zoufalému pláči, výřečnější snaze o vysvětlování (zhusta marné) a drsné typy urputné snaze o zachování pohodové tváře typu "o nic nejde", protože naprostá většina těch, co výsledné fotografie spatří, je nedokáže patřičně ocenit a docenit.
Takže se nakonec od nechápající natvrdlé veřejnosti stahují do vlastních hnízd, kde se s ostatními navzájem ujišťují o svých kvalitách a pláčou nad nechápavostí, nespravedlností a ignoranstvím zbytku světa. Přesto se už z hloubi duše těší, až zase někam vyrazí, kde konečně uloví ten naprostosupernejdokonalejší snímek, kterým to ostatním konečně natřou.
[andel]
[biggrin]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 8-2010

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 09:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobiku, když se podíváš na moji profilovku, do jaké kategorie patřím? Je mi 37. [biggrin]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1686
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 10:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - asi do tý samý co já. Máme totiž u nás ve skanzenu krásnej starej příhradovej elektrickej sloup. Sice už neslouží svýmu účelu, je na něm jenom velká lampa a kolega radioamatér z něj má napnutou anténu, ale už jsem na něj několikrát lezl. Jak z důvodu čiré radosti, tak z důvodu focení. Jo a je mi 38. [biggrin]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 10:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maxiultras - Kdo leze po sloupech, ... Protože v honbě za superdokonalým snímkem se chová jako hulvát. Lezení po čemkoli se dá pochopit u puberťáka. U chlapa kolem čtyřicítky už je to jenom trapné.

Máme totiž u nás ... sloup. ... už jsem na něj několikrát lezl. Jak z důvodu čiré radosti, tak z důvodu focení. Jo a je mi 38.


Bobiku, teda, takové otevřené přiznání k tomu, že jsi hulvát, to se jen tak nevidí, vážně, a kor ne tady [ok][ok][ok]



Jo a kam spadají ti, kteří s sebou vláčí přesně tolik krámů, kolik vědí, že asi budou potřebovat?

Bude potřeba odkřovovat, nebude. Bude to jen bezinka nebo to budou šípky? Bude se fotit v noci, nebude. Ví, z jakých fleků se bude fotit, nebo neví a chce být připraven na vše.

Může jet velmi nalehko, pistolovka a tělo s jedním objektivem, nebo může jet v plné polní, fotostudio křížený se zahradnictvím. Záleží na tom, do čeho přesně jde.

Ale je krásně vidět, že každej má ten názor jinak postavenej. Já bych třeba některý tvoje hlediska na ultras a maxiultras vůbec nepoužil nebo dal do zcela jiné kategorie. A použil bych zcela jiná hlediska. Sto lidí, sto chutí.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 12:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: Znám jednoho lezce, kterému jsem přál tuším k 55 tinám a fotí velmi slušně. Rád se podělí o zkušenosti a v partě je myslím oblíben... Jsem o dobrých 15 let mladší, někdy lezu po sloupech, protože tam je to malinko bezpečnější než po stromech, kde nevíš, jestli větev udrží nebo ne. Přecejen profil z téměž centimetrového železa musí unést i osobní auto [happy] nadneseně řečeno. V autě vozím 4 stupňové štafličky a za ULTRAS se určitě nepovažuju a myslím, že ti to mě znají mi to potvrdí....

PERNIK: Vlak v protisvětle? To je něco podobného jako panning, ze 100 fotek se Ti povedou třeba jen 2 nebo 3... Najít v ČR dlouhý úsek trati, který není v zářezu, není zarostlý a má tu správnou orientaci, protože na protisvětlo potřebuješ slunko hodně nízko - tedy těsně po východu nebo před západem a pak musíš hledat ten správný úhel.

Pak to může vypadat třeba takhle: http://www.zelpage.cz/fotogalerie/elektricke-jednotky/471/471704. html

takhle:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostatni/art/art057.html

Takhle:
http://www.railgallery.cz/showphoto.php?photo=6279&ppuser=7

a nebo takto:
https://www.flickr.com/photos/vitbukac/15112484500/in/dateposted/

Takže vyraž ke kolejím, hledej místo a zkoušej...


(Příspěvek byl editován uživatelem klokan.)

WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 12:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ehm, ultras není něco, za co se můžeš považovat sám. Ultras je označení pro "ty druhé". Už z podstaty psychologie [biggrin]

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 8-2010

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 12:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem tedy ultras já?

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 12:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli lezeš po sloupech trakčního vedení, tak budeš podle všeho maxiultras a hulvát, teda podle Bobikovy definice, že.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 12:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšlenka dne[crazy]
Klokan 87: "...někdy lezu po sloupech, protože tam je to malinko bezpečnější než po stromech..."

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 12:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MOL: Neboj, nelezu do závratných výšek, aby mi hrozil úraz elektrickým proudem [happy] Čili aspoň z mého pohledu se cítím bezpečněji cca 3m nad zemí na sloupu VVN (který má víc jak 20) a tedy k vodičům je to ještě minimálně 16m než na stromě, kdy nevím, jestli mi neuklouzne bota po kůře nebo nepovolí větev pod vahou Docenta [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem klokan.)

WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 12:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem slyšel o lidech, pod kterými praskla větev. A ne jednou.
Ještě jsem neslyšel o lidech, pod kterými praskla příčka na sloupu.

Ale zřejmě mám jen špatnou vzorkovací skupinu, statistika dokáže bejt pěkná mrcha.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 13:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Tak už nelezu ani na slopy :D a asi si koupím na šocení tohle: http://auta.yauto.cz/land-rover-defender-130-2-5-tdi-plosina-14-m etru-1351016.html

WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5342
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 15:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nelezu nikam neb bych hapal a to by bolelo... Je mi 61.

Chary, Honzinus - náhodou to je čtivě a vtipně napsané i když k některým sdělením lze mít výhrady. Chtělo by to ale více kategorií - třeba pro mne a podobné - nad 1 m vysoko nelezu, fotím sobě pro potěchu a protože se mi chce. Nic od nikoho neočekávám, tím méně chválu. Spolčuji se se starými kamarády a probíráme vše vyjma focení, třeba ženský....
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 15:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Ivane, no jistě.

Co se týče "probíráme vše vyjma focení", tak třeba mě se líbí, že si se spoustou kamarádů od mašinek mám co říct na poli jakémkoliv, jen jiném od mašinek. Bohužel je k tomu nutno nějaký soukromý kanál nebo hospodu, protože na šotu se lidi často nechávají unést přítomností rozměru 1435 mm.

Za jistý projev ultrismu třeba já považuju právě to "mašinky sem, mašinky tam, nic jinýho se mi už do hlavy nevejde".

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5343
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 16:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - taky máme témata jiná - co koho bolí, kde ho loupe, jaký máme prášky ,jestli barevný nebo bílý, po kterým pivu jsme dostali průjem - samá výživná témata.
Jinak máš pravdu a ještě bych dodal, že kdysi bývala na akcích i legrace. Dnes ? Bída a chudoba, neomalenost, absence pravidel slušného fotografického chování. Už i ti Germáni a Angláni se nakazili českým morem - ,,přišel jsem poslední tak si stoupnu dopředu aby si mohli všichni za mnou doma v klidu prohlídnout jakej jsem fešák / fešanda", protože rozdíly mezi pohlavími se tady vzácně stírají....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5344
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 16:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - a co bys jinýho měl bejt ?[rofl] / pozor - humor /
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 19:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2 - jistě, dalo by se toho vymyslet víc. Psal jsem to narychlo ráno po práci a už mi padala hlava. Ale jsem rád, pokud pobavilo.

Chary - kdepak veřejný přiznání. Já se vymlouvám na to, že jsem (stále ještě) v pubertě a tedy je to omluvitelné. [biggrin]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 19:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dalo by se toho skutečně vymyslet hodně. Například já bych to, jestli je někdo hulvát nebo ne, neposuzoval např. podle toho, zda leze na stromy či nikoliv.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 8-2010

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 19:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2: [ok]

Jen tak mimochodem, tohle bylo taky z nadhledu. Jsem tedy ultras? [proud]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4093
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 19:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - Že to ty chceš celý překopat, některý klíčový principy postavit na hlavu a další tvoje nápady jsou velmi nadneseně řečeno pošetilé, to jsme zjistili. Já myslím, že s ohledem na všechny okolnosti to asi dál nemá cenu rozebírat.
Já nic překopávat nechci, jen jsem tu dával návrh, jak řešit to, že pro řadu lidí je galerie ŽP jen monotématická záležitost obhospodařovaná velmi úzkou komunitou lidí. Šlo o návrhy, nikoli nějaké nucení. Jinak jsem vesměs jen (někdy i opakovaně) odpovídal na vaše dotazy, nic víc, nic míň...
Že to asi dál nemá cenu rozebírat, souhlasím, a po doodpovězení posledních dotazů tedy končím a předávám štafetu zas jiným...

Nick - nevím, proč byste si měli brát od někud příklad, když taky třeba můžete být originální.
Ale z galerií, které to dělají (alespoň z části) "jinak" je celá řada. Z těch, kam občas nakouknu, jmenujme alespoň: www.megapixel.cz , www.fotoaparat.cz či třeba www.planes.cz (tam tedy pro zařazení fotky do galerie stačí jen 3 hlasy, ale zato z docela velkého množství hodnotitelů).
Bohužel už pár let nefunguje stará fotogalerie na Atlas.cz, kde se fotky "na stálo" usazovaly do galerie na základě určitého počtu získaných hlasů za vymezený čas (už nevím, kolik to bylo), což asi nejlépe vystihuje mínění veřejnosti o fotce a tedy může nejlépe usuzovat na to, zda je fotka "dobrá" či "špatná".

Chary - Nahoď nějaký ukázky fotek, který podle tebe ležej v šuplíčkách - Jako promiň, ale přístup do archívů jak tradičních , tak i občasných přispěvatelů galerie ŽP teda fakt nemám, takže to už asi opravdu chceš poněkud nemožné [biggrin]
Jinak ten nějakej Hajnej je jeden z vynálezců systému AVV na naší železnici a (programátorský) mozek většiny řídicích systémů od MSV užívaných na našich lokomotivách, takže určitě ne nějaký "jenpočkej"...

KPtrain - Pokud si jen berou na focení štafle, budiž. Je to sice úchylné a cestujícím ve vlaku směšné a uhozené, nicméně furt lepší, než vysazování drážních návěstí aby nepřekážely, vysekávání často i užitečných stromků a keřů při trati apod. Anebo vyhazování normálních lidí od vlaků, aby "nepřekáželi" na fotce. Oni lidi k vlakům nepatří? Hm hm, to je mi novinka [biggrin]

www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 20:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No počkej, takže jako jde o nějaký fotky, který nejsou nikde? Vůbec nikde? Já myslel, že jsou na webu galerie, který jsou plný zajímavejch fotek a jen ta jediná ŽP je plná šablon a právě to zajímavý tam chybí. Takhle to na mě působí, že jsou šablon plný všechny galerie a jen žp má jít uplně jiným směrem a místo snahy o co nejlepší fotky jít snahou o... o co vlastně? To se tu pořád nějak ne a ne dozvědět. Volnější měřítka, snižování laťky a davový schvalování není cesta kupředu. Takže jiný fotky. Jaký jiný, to už se ovšem nedozvíme.

Opět mám dojem, že vaříš z vody nějaký kvazifakta a skoro mi to až přijde, že zase pořádně nevíš, co vlastně chceš. Fotky na ŽP maj bejt jiný, ale jak jiný, to už ukázat nedokážeš? [crazy] Ty si očividně myslíš, že autoři mají šuplíky plný "zajímavejch" fotek, který na současnou ŽP nahrát nechtěj a podle všeho to nechtěj nahrávat ani jinam, jinak by to jinde bylo k vidění. Jak se to říká, myslet znamená...

Jenpočkej... to, že je někdo (doufám) výborný programátor a znamenitý konstruktér technologií na železnici z něj dělá univerzálního odborníka na všechno, včetně strukturování, vedení a budování webových galerií s přidruženou výrobou v podobě "fakultní činnosti"? Trošku mi to připomíná takové ty argmenty typu "já jsem jezdil na mašině když ty jsi ještě tahal kačera, tak mi neříkej, že moje fotka stojí za hovno" (ano, i variaci na toto téma jsme se pod nejednou sračkofotkou dozvěděli).

Já bych se s dovolením držel takového toho "když je někdo výbornej instalatér, nedělá to z něj automaticky znamenitého kuchaře". Nebo myslíš, že instalatér má kuchařovi kecat do toho, jak má dělat menu?

Dívám se na Hajnýho fotky zde na K a při vší úctě, nejsem si jistej, jestli to je ten pravej materiál, kterej bych si vzal k ruce do týmu. Budu se opakovat, ale říká se, "ujdi v něčích botách míli, než začneš kritizovat jeho práci."

Docela by mě zajímalo, co takovej Hajnej na adresu ŽP říká. Ale podle toho, co tu předvádíš ty a ty sám píšeš "...hajným a na galerku ŽP má taky "dobrý" názor ", tak to bude zajisté něco hrozně sofistikovaného.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 20:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - samozřejmě, pod pojmem "hulvát" si člověk obvykle představí někoho s obhroublým chováním, zpravidla, avšak nejen, verbálním. Akorát mě v rychlosti nenapadlo jak jednoduše pojmenovat, že lezení po čemkoli je gentlemana nedůstojné, že to není normální a že se to nedělá. Ovšem v reálu bych řekl, že to bude jako v tom židovském vtipu, jak přiběhne Kohn za rabínem a oči navrch hlavy mu povídá, že viděl jak se mladej Roubíček líbá se Sárou. Před svatbou! Copak to se dělá, copak to je normální? Rabín se zamyslí a povídá: "No, vědi, voni Kohn, dělat se, to se nedělá, ale normální to je". [proud]

Rosta Kolmix - samozřejmě že odhánění lidí a vyškubávání návěsti je normální. S motajícími se kaštany kolem vlaku a zaclánějící návěstí přece nejde udělat dokonale sterilní fotka, na které dostatečně vynikne focený objekt. [biggrin]

Honzinus - krucinál, chlape, já ti snad vymyslim nějakou extra super luxusní kategorii jenom pro tebe, abys už dal pokoj a furt neotravoval, co jsi vlastně zač a kam patříš. Ale musíš dokázat, že si ji zasloužíš, že jsi frajer co na to má a začít fotit letící letadla z nadhledu a jedoucí vlaky z podhledu. [rofl]



(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 22:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolmix: galerie Megapixel a fotoaparat neznám, ale planes jo. Mohu se zeptat, kolik fotek jsi na planes vložil. Mě totiž přijde systém přijetí fotek v podstatě podobný jako na ŽP a možná ještě tvrdší v šablonovitosti...
Tedy pokud si odmyslíme třeba focení podávaných jídel na palubách letadel, fotky letišť, atd...

WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 23. května 2015 - 23:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na planes.cz tři hlasy z velkého počtu hodnotitelů, nevím, pár fotek tam mám, ale kolik je teda ten velký počet hodnotitelů? Já nevím, proto se ptám? Já totiž ani vlastně netuším, kolik hodnotitelů mají. Nikdy se mi neukázalo, kdo to hodnotil, maximálně při odmítnutí dostane člověk jedno až tříslovné cosi a to je vše. Myslím si, že na žp je to daleko transparentnější a diskuze probíhá.

(Příspěvek byl editován uživatelem poljaq.)

"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 24. května 2015 - 00:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix: nevím, proč byste si měli brát od někud příklad, když taky třeba můžete být originální.
Primárně se snažím pochopit, co konkrétně vlastně navrhuješ. Abychom mohli být originální, potřebovali bychom se nejdříve dostat na vlnu moderních trendů a až pak můžeme blbnout s originálními doplňky. U tebe je maličko problém, že originalitu spatřuješ ve slepé uličce, které se ostatní podobné weby obloukem vyhýbají, dva weby v ní umřely, my jsme v ní kdysi dávno také uvízli, ale podařilo se nám z ní včas vycouvat. Nyní radíš, ať se do ní znovu vydáme, protože podle tebe je to správná cesta. Asi bychom potřebovali důkazy, že nás tam nečeká záhuba, protože my máme hodně co ztratit, ty to máš coby nezúčastněný poradce bez jakéhokoli rizika [wink]

Megapixel a Fotoaparát jsou dle mého názoru trochu jiný vesmír. Tam jde primárně o fotografii jako obor práce či koníčka, autoři se vzdělávají, čtou články, kupují knihy, chodí na workshopy a galerie je pro ně zdroj inspirace i dalšího vzdělávání. Předpokládám, že než tam autor nahraje fotku, pohraje si s ní už při focení volbou objektu a kompozice a pak v editoru doladí chybičky. Což se tam považuje za samozřejmé a normální. Nádherná fotka ledňáčka je pak spíše výsledkem touhy po dokonalé fotce, než motivací zdokumentovat opeřence. Asi nehrozí, že by jim tam někdo poslal "dokumentačku" brhlíka lesního, protože ho v přírodní galerii ještě nemají nebo lípy s božími muky, protože dnes je již lípa pokácená a jedná se o historickou fotku a nebo mizernou fotku supervzácné Tatry 700 GT, protože existuje v jednom kuse atd... Občas to vypadá, že se mezi lidmi kolem železnice za "normální" považuje cvaknout ešus z peronu a fotku v nezměněné podobě někam vywebit. Kdo si s fotkou hraje, přemýšlí nad kompozicí a diskutuje o možnostech zlepšení, je divnej pošuk, co to moc řeší [wink]

Dokážeš přesněji kvantifikovat "docela velkého množství hodnotitelů"? Pokud stačí jen 3 hlasy, nějak zásadně velký počet lidí nehraje takovou roli, když většinu stejně omačkají 3 s největším množstvím volného času. Ostatní tam jsou pak jen do počtu, šanci něco ovlivnit mají jen když si ti aktivní dají pohov.

asi nejlépe vystihuje mínění veřejnosti o fotce a tedy může nejlépe usuzovat na to, zda je fotka "dobrá" či "špatná".
Většina lidí si myslí, že Zeman je dobrý prezident, většina lidí si myslí, že Hruškovy a Babicovy recepty jsou super, většina lidí si myslí, že ideální zdroj informací o dění kolem nás jsou bulvár a komerční televize, většina lidí považuje za dobrou Troškovu tvorbu. Nejsem si úplně jistý, zda názor běžných lidí je zrovna to pravé měřítko kvality [wink]

-------------

Zpřesním předchozí dotaz: Nalikoval bys sem, prosím, odkazy na galerie, kam přispívají Tví přátelé z akcí? Abychom mohli lépe identifikovat a odhalit "záhadu", v čem je galerie na ŽP jiná a nepřátelská vůči železničním fotografům. Když odhalíme, co tyto galerie mají oproti ŽP navíc, proč tam autoři přispívají a co jim na ŽP chybí, můžeme to doplnit. Autorům se rozšíří možnosti prezentace a na ŽP vzroste kvalita obsahu - vydělají na tom všichni. Předem děkuji za odpověď.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 24. května 2015 - 07:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hionzinus - tak ta poslení fotka Tě jasně usvědčuje -jsi ultras, všech ultrasů vzor.[wink]

Ale vážně - je dobré rozlišovat mezi nadsázkou a supervážně myšleným projevem. Osobně mě to už nechává klidným / většinou /.Jen tady nejde o ultras, arciultras a jiné kategorie.
Jde o to,co to může potencionálně mít za následky.
Lézt na návěstidla a jiné drážní vyvýšeniny považuji za blbost a neomalenost, potažmo drzost.
Lézt na strom, i cizí neřeším, pokud ho dotyční nezničí.Lézt na drážní stavby / obsazené obsluhou/ je podle mne taky blbost - v případě pádu jakýmkoli způsobem to odnese ta obsluha / hradlář/ka./
Vyřezat křoví je dobrý nápad, porazit kvůli jednomu blbému záběru zdravý strom s kmenem tlustým 8 - 10 cm považuju za projev naprostého hulvátství, bezcitnosti a egoismu, jedním slovem dobytek.
Viděl jsem osobně mezi Lužnou a Řevničovem.
Takže asi tak.
Klokan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 24. května 2015 - 08:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2: Vyřezat zdravý strom - souhlas. Taky jsem byl svědkem... Ovšem jěště jsem neviděl, že by někdo vylezl na obsazené hradlo apod, ale taky souhlas. Když vylezeš sám na návěstidlo, tak v tom nevidím problém, ale když je tam 10 lidí, tak už to problém být může.

WWW.RAILGALLERY.CZ
Železnice Vaším objektivem
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 24. května 2015 - 08:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2, ok. Dle své profilovky jsem tedy neomalenej drzoun. [biggrin]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 24. května 2015 - 09:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - tos řekl Ty. Já jsem teď přes ultras, hypras, superas.....[crazy]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5349
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 24. května 2015 - 10:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klokan - já jo.
Dokonce mi to bylo kdysi nabidnuto ale když jsem viděl tu dobrou ženu jaký svádí boj s volbou snaha pomoci versus obavy, tak jsem slušně poděkoval a zůstal na podlaze.
A v Lužný ,na rakovnickém zhlaví to kdysi býval běžný jev. Většinou však bez souhlasu / asi /