K-report
 

Archiv do 24. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Předpisy » Archiv do 24. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 08:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda o tom jsem psal, těleso dráhy je taky uzavřená oblast, kde nikdo nemá co dělat. A pokud tam má co dělat, je školen pro ten účel, jak se tam má pohybovat.
Houba ono to vypadne z nějaké příčiny, tak za to bude moc ten, kdo tu příčinu zapříčinil
Nejlíp se chovat individuelně. Vždy přijdu po dobrým a snažím se vyhovět. Až narazím na nějakýho pohlavního úda, striktně dodržuju všechny ustanovení předpisu
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 11:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne: V15 , a poslední oprava D1, D2 nepodkladají se lok s 2 ručníma brzdama které nestojí na spádu.V depu stále podle PŘ depa.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 16:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok:

Dík.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 22:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návštěvník : doplním Martin2
application/msword
doc1.doc (65.5 k)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 09:28:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok: prosím tě, kde to s těmi klíny je napsané? Já vím jen o tomhle:
application/msword
Tohle je ten ověřovací provoz respektive část.doc (119.8 k)
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 09:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: D2 už hovoří trochu jinak, než je text, který jste zde z předpisu D2 vyvěsil. Viz změna č.3 tohoto předpisu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 10:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_cz:Že já jsem bordelář a nestáhl jsem si opravený předpis? Kriste pane, jsem ale na ránu.Všechny mám opravené a D2 ne. Omlouvám se.Už se omlouvám nějak často asi bych se měl nad sebou zamyslet..doprkna.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 13:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Jsi přímo na ránu, ne-li na sundání. Asi jsi dojezdil, takový bordel v předpisech nemám ani já!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 13:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: náhodou předpisy mám vzorově opravené,(jenže je domů nenosím) ale v PC jsem si neudělal opravu. To je kvůli tobě, páč vždycky něco rozbouříš,já se viděsím a nemám se kam podívat:-)) Ted už jo, teď budu oslňovat géniem :-))
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 14:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hle blbé kuře našlo zrno:
application/msword
Tohle je ten ověřovací provoz respektive část.doc (156.7 k)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 14:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

No a od toho tu jsem ne? Kde bys byl, kdybych nečeřil?

Ty nenosíš předpisy domů? Já je nenosím do práce.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 14:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn :Kde bych byl? No v naprosté nevědomosti a klidu a postupně zakrňoval a zakrňoval až bych něco prosral...
Jo jo chybí diskuze na fírcimře, tam občas něco člověk pochytil. Takhle aby bádal sám. Já nemusím, já něco hodím na "K" a hned jsem moudřejší.Sice zjistím, co jsem za vola, ale nic proti tomu.
Zítra ti pohotově vytřu hubu kořalkou lumpe osobácká.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 15:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

To těžko. Zodpovědně prohlašuji, že tvrdý do mne nedostanete ani kapku. Jen vínečko. Navíc, jsem mezi šichtama, musím se krotit.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 16:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak šťávu
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://www.atlasloko.cz

ICQ 264305638
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 09. května 2008 - 16:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mezi šichtama? tzn. dnes ráno a v pondělí večer?
http://www.trat087.info - http://karel-loko.net - http://www.atlasloko.cz

ICQ 264305638
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znalci a zasvěcenci, k čemu je dobrá tahle návěst (přísun soupravy ke spádovišti)?


Z vysvětlení v D1 moc chytrý nejsem. A používá se vůbec někde? Na mně známých pahrbcích (např. Děčín, Lovosice, Libeň) jsem jí nikdy neviděl.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tajemný_em: dvě bílá kmitavá světla sou Přísun soupravy ke spádovišti a obrácený účko je Cesta postavena přes svážný pahrbek, ale kombinaci kterou uvádíš sem ještě neviděl
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já v reálu taky ne, ale v D1 je vyobrazená jak jen s tou dvojicí bílých blikavých světel, tak i s blikajícími světly a otočeným U...
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7430
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 12:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

otočený U: používá se, pokud se musí rozlišit, jestli je to návěst pro hrb, nebo jako ranžírka (dá se vyrobit i kombinpvané návěstidlo). přísun soupravy: máš hrb a před ním více výtahů. na tuhle návěst se sune pod hrb s tim, že na hrb nesmíš (poslední návěstidlo je na stuj)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 14:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: kde to v reále uvidím? jenom pro doplnění
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 18:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin0: Nachází se například v Brně - Maloměřicích.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 22:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo - díík za vysvětlení toho "přísunu"! Význam "otočeného U" jsem vědel.

martin 0 - Pokud myslíš, kde v reálu uvidíš "otočené U", tak asi na všech pahrbcích (namátkou Děčín jih, Kralupy, kdysi i Lovosice jih... "Přísun" nevím, kde se používal.

Asi jediné místo, kde "otočené U" na spádovištním návěstidle nebylo, je zrušené uhelné překladiště Prosmyky (u Lovosic), kde vlastně ani nebyl žádný pahrbek (sunulo se tam do dvoukolejné vykládkové haly, před kterou byly 2 spádovištní náv + každé mělo dvě opakovačky, do haly se "sunulo pomalu"). Sp byly jen čtyřsvětlové - bílá, červená(modrá), bílá, bílé Z.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7434
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 08:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U by mělo bejt všude (možná někde jenom plechový), přísun nevim.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 990
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 08:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Brně v Majlontu je to na výtažné koleji která vede směr Židenice. A já si říkal k čemu to je :-)
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 12:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plechové "otočené U"? To taky existuje? (nehádám se, jen mě to udivuje...)
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7437
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 12:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mam za to, že sem to někde viděl. ale to už je piv fakt nevim, když existují plechové 5, tak proč ne hrb.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Marek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 16:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na odborníky: Jak to je (bylo) s návěstí "Výhybky přestaveny"?

V /dopravním/ předpisu D2 se o ní zmiňuje článek 476:

"Výpravčí (...) může nařídit výhybkářům (...) přestavení ručně přestavovaných výhybek a výkolejek pro jízdu vlaku. Výhybkář (...) přestaví výhybky a výkolejky pro jízdu na určenou kolej, přesvědčí se, zda jsou správně přestaveny, u určených výhybek a výkolejek uzamkne jejich zámky a klíče odevzdá výpravčímu (...). U výhybek, které se pro danou vlakovou cestu nemusí zamykat, ohlásí výpravčímu (...) jejich správné přestavení ústně, telekomunikačním zařízením nebo návěstí Výhybky přestaveny."


V /návěstním/ předpisu D1 jsem tuto návěst nenašel. Kde jinde bych ji měl hledat? Oba předpisy mám ve verzi účinné od 28.12.1997. Díky.
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 16:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek: Koukněte na ruční speciální návěsti ...
Marek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 18:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_cz: Díky, ale...
Kapitola V - Ruční speciální návěsti, čl. 370 až 399: návěsti Vzdálit, Přiblížit, Stlačit, Popotáhnout, Odraz, Pomalu, Stůj, Souhlas k posunu.
Návěst Výhybky přestaveny tam nemám. A že by to byl jen jiný název pro Souhlas k posunu? To se mi nezdá, ač by to asi fungovalo - ale pak by to mělo být někde napsáno, imho..?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 18:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek: tohle by ti nestačilo :-)))
application/msword
doc3.doc (50.2 k)
Marek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 19:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Díky, přesně tohle jsem hledal.
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 20:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem na mysli tu kombinaci Přísun + přes svážný pahrbek postaveno

"Přísun" jsem viděl asi jenom v Třebové, v Majlontě myslím jenom Sunout pomalu, Sunout rychleji
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7441
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 08:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kombinaci Přísun + přes svážný pahrbek postaveno
to snad nejde? přísun je, že musíš zastavit před hrbem, je tam na stuj. když je přes hrb, tak je sunout rychle/pomalu.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 08:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: přesně jak píšeš, já jsem reagoval na to jak to nakreslil Tajemný_em
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7445
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 10:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže U neznamená přes hrb postaveno, ale návěstidlo ukazuje hrbatý návěsti.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 12:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo a Martin: Podle mé teorie, by "otočené U" mělo být na každém spádovištním návěstidle (tzn. na tom, co je na vrcholu pahrbku a má základní návěst červenou - "sunout zakázáno"), aby se odlišil normální posun od spádovištního. Třeba v Lovosicích jihu, když jsem za svých mladých let z mostu koukával, jak se z výtažné koleje rozpouštějí soupravy, svítila na sp. n. jedna nebo dvě bílé a vždy "otočené U". Poté, co mašina shodila z pahrbku poslední kočár, naskočila červená a následně se rozsvítila bílá (bez "otočeného U") a mašina přejela přes pahrbek dolů kamsi do ranžíru.

No a u opakovacích spádovištních návěstidel (nebo seřaďovacích a hlavních, které umějí dávat i spádovištní návěsti), by mělo "otočené U" být taky (ze stejného důvodu).

Pravý význam "otočeného U" je "na svážný pahrbek postaveno", nikoliv přes něj. Takže je to vlastně jen informace, že je zabezpečená cesta k pahrbku, nic víc. Pro fíru jsou tedy závazné návěsti "s. pomalu", "s. rychleji", "přísun", jindy "otočené U" nesvítí.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7447
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 13:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak nějak. prostě s U je to návěst hrbová, bez U klasická posunovací. a prísun je návěst hrbová.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7448
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 13:33:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ukradeno z D1:


mě z toho vychází, že otočený U se používá tam, kde je nutno rozlišit, jestli se jedná o klasické návěsti, nebo o návěsti pro hrb.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
nejake_meno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.47.120.189
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 17:22:15    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, aky je vyznam navesti modry kosostvorec s dvomi zvislymi pruhmi? Podoba sa to na "zdvihnite zberac", ale tie pruhy su tam dva...


V ceskom D1 ani slovenskom Z1 som to nenasiel...
Martin0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 18:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejake_meno: leda tak o 90° otočený ss trakční soustava, nic jinýho mě nenapada
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 18:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejake_meno: Myslíš tohle?



Znamená to "připrav se na vypnutí proudu" (tzn. hoď tam neutrál, vypni kompresory, topení vlaku..., zkrátka tytéž úkony, jako u "připrav se na stahovačku"). Česká D1 tuhle návěst nezná, slovenská Ž1 nevím, ale používají ji Rakušáci. Aspoň tedy jsem ji viděl za Břeclaví (směrem na Hohenau) před stykem české AC za rakouskou AC.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 18:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejake-meno :
nejake_meno
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.47.120.189
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 19:16:08    Odkaz na tento příspěvek  

Diky za odpovede.

Videl som to tusim niekde v okoli Trnavy. A vyzera, ze to je nejake nove, ten Z1 co som stiahol a nie je to tam je december 2005.
Metcalf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejake_meno "modry kosostvorec s dvomi zvislymi pruhmi?" To jsou přeci "Dvě sestry"
Hnup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2008
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 08:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny .Chtěl bych se zeptat zda nemá někdo v elektronické podobě zkušební testové otázky na zkoušku V06 nebo případně aspoň z D1,D2 . Díky .
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 11:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejake_meno : od 11.12.2007 platí 1. zmena do predpisu. Celý sa dá stiahnuť na web stránke uivp.sk !
http://www.zsr.sk/generate_page.php?page_id=726
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 23:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Přesně jak píšeš. Tam, kde je mezi výtahem a hrbem výhybka, přes kterou se dá postavit posunová cesta jinam než na hrb, je u výhybky seřaďovací návěstidlo s indikátorem "hrb", opakovačky jsou potom opakovací seřaďovací (a tedy v zákl. poloze zhaslá) s indikátorem "hrb". (Děčín, Kralupy)
Indikátor "hrb" může být klidně i na cesťáku, od kterého se dá sunout na hrb (Ústí nad Labem západ, Most nové n.).

Opakovačky jsou v tom případě na staničních kolejích a jsou v zákl. poloze zhaslá (Most nové n.).

Tam, kde se nedá z výtahu dojet jinam, nebo pro tu cestu není návěstidlo, jsou opakovačky spádovištní, tedy bez indikátoru "hrb" a v zákl. poloze s modrým světlem (Sokolov).

Návěst "Dvě sestry" se používá také v Německu.
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 11:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravíčko. Mohl bych poprosit o informaci proč se v SJŘ u některých vlaků vedle Vmax nacházejí za lomítkem pod sebou dvě potřebná brzdící procenta?

Jinak nevíte někdo kolik brzdí a váží DDm řazený na Šíravě? A kolik má Šírava tak nějak přibližně brzd. %?

Děkuji
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 13:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"... za lomítkem pod sebou dvě potřebná brzdící procenta? ..." že by horní pro hnací vozidla schválená nad 120 km/h a spodní do 120 km/h?
R 224 "Šírava" ČT-Lib 120/105, příp. 140/148 105, Lib-Wil 80/65
Ještě nedávno šla ze mě pára, dým a saze - 534.0454 - už se léčím
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 16:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Batyr:
V každém sešitovém jízdním řádu jsou vysvětlivky (Tabulka 1)
Pokud žádný úplný nevlastníš, zde je jeden :-)
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 17:18:40    Odkaz na tento příspěvek  

ad Batyr:

DDm na Šíravě má hmotnost 25 tun (prázdný)/ 40 tun (ložený)

Br. váhy: 38/46/54 (prázdný/částečně ložený/ložený)

Brzda KE-GP s protismykem....

Vlaky se stanovenou rychlostí vyšší než 120 km/h mají v tabeláru 2 hodnoty br. %, ta horní je na zábrzdnou vzdálenost 1 000 m na "rychlobrzdu", ta spodní je na rozklad do 2 x 1 000 m, stačí aby vlak dosáhl té spodní (nižší) hodnoty.
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 19:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí: Děkuji

PAUL RED AIR: Také děkuji. Mi u Šíravy vychází nějakých 136 br. % s DDm v loženém stavu a 163 v čele, tak jsem si říkal zda to není málo vzhledem k tomu vyššímu číslu. Pokud se tedy u DDm se bere P, u WLABmz R+Mg a u zbytku R?

Je správná moje informace, že se u DDm počítá 1,5tuny na auto a 700kg na motorku?
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 08:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Batyr : Na Slovensku je to tak :
horný údaj je nad 120 km/, dolný , nížšia hodnota do 120 km/h, včítane.
Zábrzdná vzdialenosť a brzda R + Mg sú už podmienky, ktoré súvisia sa rýchlosťou viac ako 120 km/h.
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 08:34:47    Odkaz na tento příspěvek  

ad Batyr:

Si myslím, že to tady zbytečně moc "řešíte", na 140-ku u R 244 Vám na soupravě stačí všechny brzdy v poloze "R" (jedna poloha "P" na DDm s tím nějak zásadně "nepohne"), potřebná % (..hodnota kolem 100 br. %..) to dá vždycky....
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 11:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn: To mi nějak nesedělo. U nás to tedy bude jak říká Paul red adair.

PAUL RED ADAIR: Šíravu odbavuju jako vlakvedoucí příští týden. Přecházím z lokálky a poprvé mám takovouhle velkou soupravu, tak se raději zeptám, než potom něco pro**at Každopádně děkuji
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 12:27:51    Odkaz na tento příspěvek  

ad Rk_kn:

Ten bílo-rámečkový "výcuc" máte odkud ? Myslím tím, kde to je tak napsané ?...

ad Batyr:
Jo, ták,....chápu...
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 20:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul Red Adair : Predpis ŽSR Ž 1 .
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Středa, 18. června 2008 - 13:49:25    Odkaz na tento příspěvek  

ad Rk_kn:

Hm, nějakou ŽSR Ž 1 doma mám, ale nic takovýho tam není, asi už není příliš aktuální....

PS:
Nemůžete mi na maila poslat tu Vaši verzi Ž 1 ?....
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 18. června 2008 - 17:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 11.12.2007 platí 1. zmena do tohto predpisu.
http://www.zsr.sk/generate_page.php?page_id=726
Marin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 08:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co znamenají (nevím jak se to správně jmenuje) "předvěsti rychlostníků (žlutej trojůhelník na špici s číslem)když má nad sebou ještě v ůhlu cca 45° žluto bílou desku? Jsou třeba v Brně v provedení: dole 4 nad tím 3 a nad tím ještě ta deska. Je to trochu krkolomě popsaný a líp to nešlo...
Brněnské perly: 263 001-0, 263 002-8
Od 1.1.2008 vlakem ujeto: 5 743km
http://www.kpkv.bilysklep.cz