K-report
 

Archiv do 6. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Předpisy » Archiv do 6. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 17:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte tak trochu pravdu.Když to nenahlásíte vy,tak na vás příjde dispečerák.To je jednoduché,ale jak si to umí zdůvodnit výpravčí,tak si to umí zdůvodnit i strojvedoucí.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 17:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já to nikdy jinak nedělal. Zastavím u klacku, počkám předepsaný minuty a pak se zeptám, co se děje. Pokud mi to rozumně zdůvodní, nemám nejmenší chuť na někoho něco bonsovat. Mám to na pásku, mám ten rozhovor na nahrávání, tak není nejmenší důvod psát nesmyslné hlášenky. A pokud na mě někdo něco napíše, odkážu ho na nahraný rozhovor. Nebude nahraný, bude smazaný - není můj problém. Zastavení vlaku jsem nezapříčinil já, tak ať si to zdůvodní jiní...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 07:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

připomínka - Obvod přilehlých výhybek.Jinak to vysvětluje Drážní zákon a jinak předpisy ČD.A jízda přes Holešovice je někdy fakt zážitek.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 09:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bonzbloky už byly v historii několikrát,naposledy koncem 80.let a nikdy tyhle administrativní snahy nic nevyřešily.Každej zkušenej výpravčí si zdůvodní cokoli.Dispečeři to vědí,a tak jim obvykle ani nevolaj.
"Nedošla výměna xyz" "Nemám kontrolu nad zy" a je to.
Ve velký stanici to není moc sranda a těm klukům se nedivím,že jim to někdy nevyjde.

"Zastavím u klacku, počkám předepsaný minuty a pak se zeptám, co se děje."
Přesně,někdy i dříve.Hlavně na sebe neječet a zachovávat nějakou úroven.

To MZ,etc: Pánové,o ty vteřinky jistě jde,a na dopravních fakultách vám to vtloukali do hlavy,ale to opravdu není fírovský problém.
Je to v předpise a tím to pro strojvedoucí hasne.
Až zajistíte,že to bude jako dříve,OK.
Vy si pořád jaksi nechcete uvědomit,že to není jako na silnici.Tady když pojedete místo 40 43km/h a v přímé vykolejíte,můžete jít sedět taky osm let natvrdo.Takže posílat někoho do pérdele za to,že dodržuje předpisy,to se mi nelíbí.
Prostě mi tohle nařízení vadí,ale jsem povinnen a celým represivním systémem nucen ho dodržovat.
Poperte se s gestorama,bojovníci.Věřre,že je to mnohdy těžký boji qůli větším kravinám.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 09:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai:
Vyhl173/1995: obvodem výhybek přilehlých k hlavnímu návěstidlu úsek kolejí s výhybkami od hlavního návěstidla až za poslední pojížděnou výhybku před následujícím hlavním návěstidlem v obvodu dopravny s kolejovým rozvětvením, nejdále však do úrovně vjezdového návěstidla dopravny z opačného směru.
To podstatné je naprosto stejné. Alespoň pro nás. Takže od návěstidla "x" rychlostí až poslední vozidlo vlaku mine poslední pojížděnou výhybku a basta fidli...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4882
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 13:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak to vysvětluje Drážní zákon

"Drážní zákon" nic takového nevysvětluje.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 21:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bonzbloky už byly v historii několikrát,naposledy koncem 80.let a nikdy tyhle administrativní snahy nic nevyřešily.Každej zkušenej výpravčí si zdůvodní cokoli.Dispečeři to vědí,a tak jim obvykle ani nevolaj.
"Nedošla výměna xyz" "Nemám kontrolu nad zy" a je to.
Ve velký stanici to není moc sranda a těm klukům se nedivím,že jim to někdy nevyjde.

"Zastavím u klacku, počkám předepsaný minuty a pak se zeptám, co se děje."
Přesně,někdy i dříve.Hlavně na sebe neječet a zachovávat nějakou úroven.


Moje řeč .. do služby se chodí pracovat,jezdit,atd. .. nevšimla jsem si za ty léta,že bychom měli v prac. smlouvě něco psáno o nějakém podávání "hlášení" na kohokoli či cokoli ...nic takého tam není
Asi tak ...

P.S. "Moderní" zab.zař. bohužel bonzuje samo .. bez rozdílu profese ...
ICQ 237-113-861
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 22:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Naštěstí" ne všude to moderní zařízení je a leckde se ještě dá ledasco "zatento"...
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41691
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 01:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
A píšu snad někde, že je to vina fírů??
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 09:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin_zlivský: Nikdo nic takového neříkal. Jen mne mrzí, že je stále averze výpravčích vůči strojvedoucím a obráceně. Místo toho, aby jsme drželi spolu, tak jdeme ještě proti sobě.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 10:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ako môžu byť rušňovodiči a výpravcovia veľkí kamaráti, keď aj nadriadený managment vymýšľa také veci ako bonzbloky a rôzne žalobabské hlásenia ! Sám som mal rôzne prípady v prevádzke, ale len vtedy som zdôvodňoval čo sa stalo, keď to o do mňa vyžadovali. Nikdy som sám z vlastnej iniciatívy na nikoho nežaloval. V knihe hlásení som uvádzal len skutočnostim ktoré mali predpísané rubriky , nič navyše !
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41699
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 12:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Možná jsem si reakci Mladějova vysvětlil špatně, ale na mě to tak působilo. Druhá část jeho příspěvku byla reakcí na mě a takový tón nemám vůbec rád.

Jinak beze zbytku souhlasím, že by neškodilo, aby si občas plácačkové a dispečeři vlezli na mašinu (nebo aspoň s nějakým fírou na pivo) a naopak. Ono pak se mnohé vyjasní.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 12:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ako môžu byť rušňovodiči a výpravcovia veľkí kamaráti, keď aj nadriadený managment vymýšľa také veci ako bonzbloky a rôzne žalobabské hlásenia !

Ano naši "soudruzi" razí teorii takovou,která jim nejvíce vyhovuje .. proč by se angažovali,když ONI /my/ se utlučem sami mezi sebou .. a oni jsou Ti,co se nakonec jen smějí ...

Fírové mají hlásit ..my máme hlásit = oni to pak jen v klídku podtrhnou a sečtou .. a u VP pak uvidíme
výsledek .. Není nic snažšího ..!!


ICQ 237-113-861
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 13:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ 41699:Jde trochu o nedorozumění,do pérdele posílal "350" "Corllina",já mj.reagoval,že se mi toto nelíbí.Na vás /a např.471015/ byla ta část o gestorech.Řešit to zas dalšími návěstidly je peachovina.Složitost předpisů a návěstění se musí zjednodušovat,ne naopak.Co se týče rozdílných předzváněcích dob,ty jsou až DŮSLEDKEM toho pomalého jezdění od klacku,ne naopak.A je to pár přejezdů v síti s ESou,změnit předzváněcí dobu na tu nejdelší není až takový problém.
P.S. Nechtěl jsem se vás dotknout,to je omyl.
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 13:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Předzváněcí doby jsou na PZZ konstantní, dle cesty se mění doby odložení výstrahy nebo doby zpoždění rozsvícení povolujícího znaku. Změnit doby je sice jednoduché, jenže by se musely přepočítat tabulky přejezdu, nechat je schvalovat, přenastavit samotné přejezdy a přezkoušet.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_cz.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 13:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky,to je přesně řečeno.Problém to je ovšem menší,než dosazovat nějaká nová návěstidla.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41705
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 13:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pohodě, byl jsem včera podrážděný, nemusel jsem na to taky hned tak reagovat.
Se zbytečnou složitostí předpisů souhlasím. Ostatně je dobré si pročíst starší předpisy, někdy jde o útlý sešitek A6, a to prosím ještě dvojjazyčný... Bohužel nyní je tendence spíš opačná, předpisy a návody řeší každou hovadinu, a to hlavní pak jde stranou. :-( A teď nemyslím jen různé manuály na instalaci desky do počítače, kde je vysvětleno, jak pracovat s velmi záludným a sofistikovaným nástrojem zvaným "šroubovák". O různých normách ISO ještě pitoměji aplikovaných se snad radši ani nezmiňovat. Blbost bohužel asi vládne světem a ten se tomu přizpůsobuje. Beru, že když jde o život, je vhodné vliv člověka omezovat, ale jinak to nevidím jako vhodné, to už tam pak můžeme rovnou posadit nemyslící roboty.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 13:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK.Ono jde nejen primárně o větší možnost chyby pracovníka při složitých a neustále se měnících ustanoveních,ale i o obrovskou nepružnost reagovat na novou techniku,nové postupy a v důsledku stále dražší provoz a snížená konkurenceschopnost třeba vůči silnici.

Třeba v silničním provozu se jen "zajistí vozidlo proti pohybu" ,D2 atd. popisujíkaždý detailíček a když přijdou třeba 471 s permanentními magnety,je třeba překopat řadu článků.Ano,dobře to živí hromadu lidí,ale efekt?
No nic,musím pracovat.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 14:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostatně je dobré si pročíst starší předpisy, někdy jde o útlý sešitek A6, a to prosím ještě dvojjazyčný... Bohužel nyní je tendence spíš opačná, předpisy a návody řeší každou hovadinu, a to hlavní pak jde stranou. A teď nemyslím jen různé manuály na instalaci desky do počítače, kde je vysvětleno, jak pracovat s velmi záludným a sofistikovaným nástrojem zvaným "šroubovák". O různých normách ISO ještě pitoměji aplikovaných se snad radši ani nezmiňovat. Blbost bohužel asi vládne světem a ten se tomu přizpůsobuje. Beru, že když jde o život, je vhodné vliv člověka omezovat, ale jinak to nevidím jako vhodné, to už tam pak můžeme rovnou posadit nemyslící roboty.

Vytesat!!!
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 15:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych přepisy udělal tím nejedodušším způsobe.Pár základních článků a ostatní by řešila ZDD.Stejně je to v každé stanici řešeno ZDD. Ostatní věci, které by nebyly obsaženy ani v předpisech ani v ZDD bych řešil podle stávajícího článku Ve smyslu předpisu ČD D2 čl. 29 je nutné jednat i v těch případech, které v nich nejsou výslovně uvedeny, a to podle nejlepšího vědomí a svědomí tak, aby byla zaručena bezpečnost, pravidelnost a plynulost železniční dopravy.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 26. dubna 2008 - 16:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mne zajímalo, co bys chtěl řešit v ZDD a né v předpisech? Jasně Z1 by se dala zamontovat do ZDD, ale na druhou stranu je velká výhoda, když každej výpravčí zná celou Z1, alespoň z rychlíku, protože pak při přechodu na RZZ se má čeho chytnout... Stejně by to šlo udělat u signalistů, ale nakonec stejně bude nějaký předpis co bude tvorbu ZDD zastřešovat a ten bude mnohem rozsáhlejší než je teď.
A upřímně řečeno, pro mne jako strojvedoucího je ZDD černá můra, nikdo nezná všechny ZDD stanic, kde má poznání. V depu na nás prdí, aby udělali nějaký výcuc, co je pro mne důležité.
Ale na druhou stranu nechápu, proč je v D1 ozubnice jde zapracovat do D40. Více(jedno)kolejný provoz už taky mohl být fuč. Taky štít Op je jen deska navíc. Nevím proč nemohlo být: jedeš proti červené(zhasnutému) návěstidlu, tak na všech přejezdech 10km/h...
Nebo třeba jak se kvůli bimbadlu dávaly vedle stahovaček i vypni proud. Do teď jsem nepochopil, proč to jen nevyměnili, ale jen přidali... Mám-li 163, tak vím, že i když je všechno vypnuté, tak mám odběr, tak stáhnu(nebo zablokuju UNIPULs). Od toho mám zkoušku na řadu
Jako dobrý počin považuju žluté staničníky na zábrzdnou vzdálenost.
Ale s tím ježděním od výměn, já nějak nevím, bylo by to pak na knop, takhle tam člověk opravdu má tu rezervu od vjezdu k vyhybkám...
Martin
350
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.70.65
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 11:15:36    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: reagoval jsem na tento Corllinův příspěvek:
>> "Když budete krátit co to půjde a pak vás výpravčí nechá u vjezdu a nebo, jak někdo říkal, zůstanou otevřené dveře na konci vlku a máte zpoždění jaké jste měli před tím, takže můj návrh je nekrátit, až dojedu tak dojedu".
Tohle nesnáším. Protože mě někdy výpravčí zamázl u vjezdu, nebudu kvůli tomu nikdy krátit? Nesmysl. Holt někdy se krátí, povede se. A jet jak s hnojem, protože lidi nezavíraj dveře, to je ještě horší. Jak si asi pomůžu, když přijedu do stanice později? Ten člověk ty dveře nezavře tak jako tak bez ohledu na zpoždění, takže akorát tak potěším další cestující.
Martin2: ke stahovačce se přidala i vypínačka. Vozidla, která nemají elektronický rychloměr, musí nadále stahovat, ostatní mohou vypnout proud (neplatí pro řadu 350). Méně náročné je ale stáhnout smeták. Než by člověk povypínal kompresory, ventilátory, topení, radši stáhne sběrač.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 12:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, proč si dělat naschvály. Za 20 let v provozu jsem na výpravčího nenapsal ani jeden líbezbríf, i když jsem měl spousty padáků a různých nevysvětlitelných záhad. Jsme jen lidé no a ti obsluhují jen blbou nevyzpytatelnou techniku a předpokládám, že se všichni časem chceme dostat do důchodu a ne do basy (blázince). Tak proč řešit věci přes vedení (a za premie), když se můžu domluvit rozumně na place.
Chce to klídek, cigárko, sladkou čokoládu a nebo žvýkačku. Hodit kopýtka na pult, nechat si 2 minutky (a nebo těch předepsaných 5 či 10 minut) čas na rozmyšlenou a pak jednat. Vždyť to víme všichni o sobě navzájem, že se snažíme dopravit vlak z bodu A do bodu B za co nejkratší čas... No a ten komu tohle nevyšlo, tak má nějaký důvod. Tak proč se hned rozčilovat a písat nesmysly, do kterých nakonec můžeme sami spadnouti. No neee????
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 13:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska je modernější schlamstnout platíčko Valetolu a potom můžeš dělat nepříčetnýho
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 13:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Situace se proti minulosti zlepšuje úměrně se snižováním počtu lidí,kteří se musí mezi sebou domlouvat při řízení drážní dopravy.Nejlepší situace je na dálkově ovládaných úsecích,které řídí jeden dispečer,postavenou vlakovou cestu má třeba 15 minut před jízdou vlaku a nemá důvod dělat důležitého a stavět návěstidlo těsně,nebo až po projetí vlaku kolem předvěstí.Třeba takový důležitý výpravčí na odb.Chomutov město má mnohdy postaveno jen v 50% případů(V případě jízdy vlaků na nádraží Chomutov.seř.neberu jako pozdní postavení návěstidla).
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 06:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, v tomto máš pravdu, vlastně dispečersky řízená trať je přínosem i pro nás. Čím méně lidí na tom úseku to řídí, tím lépe. Asi nejvíce to poznají na osobních a na bumlákách, když s dipečerem něco domlouvají. Ale zase pokud si "nepadnou do noty", tak to může být celou šichtu katastrofa. To je fakt, že mají přehled o celém úseku a tak můžou postavit návěstidla i o několik stanic dopředu. Je to dobře vidět na Ferdinadce. S tím související mě terazky napadlo, nebyla náhodou základní návěstí návěst "stůj" na vjezdovém, cestovém a odjezdovém návěstidle??? Zdá se mi, že teď spíše základní návěstí na dispečersky řízených tratích je "volno". Jak je to???
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 09:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si to dobře pamatuju, tak si může dispečer zapnout vjezdové, cestové a odjezdové návěstidla do autobloku a tím pádem se už o to nemusí vůbec starat a je tam volno jak hlavní znak. Podmínkou samozřejmě je, že všechny vlaky budou stanici projiždět.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 11:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I když na 330 je jeden takovej "spící" dispečer, že jsem pravidelně musel brzdit u každýho vjezdu a potom vždy "skrz"(asi u toho usínal). Taky je dispečer a dispečer, jeden tě nechá se s nákladem jedoucím stálou rychlostí 80 připrcávat za osobákem co jede 100km za hodinu a půl jízdní doby (je mu to fuk, vlak na vlakem, oni se tam nějak porovnají), jinej tě klidně pošle proti správnýmu před něj.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 17:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 350:Neříkám, že nebudu krátit, ale budu krátit tak, abych neudělal nějakou hromadu a nebo aby mě to nestálo prémie.

Ad Martin_2: Každá stanice má svojí ZDD, kde je uvedeno vše o stanici, obsluze, číslování kolejí, posunu včetně posunových obvodů.Co si budeme povídat. Nikdo nejezdí přesně podle předpisů, kdyby se tak mělo jezdit, tak vlaky nabírají podstatně větších zpoždění. Prostě by to chtělo PODSTATNĚ zjednodušit předpisy. Máš návrh jak je zjednodušit jinak než ZDD? Ano dalo by se to do ZDD dát, ale opět jednoduše a né se o tom rozepisovat na 10 stranách a hlavně by to musel dělat někdo kdo tomu rozumí. Když jsem jako signalista potřeboval něco v ZDD, tak jsem nikdy nenašel to co jsem hledal a v předpisech to taky nebylo.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 18:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Například se to dá udělat tak, že se rozdělí poznání trati na poznání vlakové a poznání pro posun+PMD. Poznání vlakové by stačilo teoretické (přečíst si v nějakém přehledu příslušnou trať). Pro posun praktické plus četba výcucu ze ZDD. A pokud by náhodou musel fíra bez posunového seznání někde šíbovat, musel by mu to poznání provést výpravčí (jako nouzovku dočasně).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 20:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corrlin,Qěci:Dávat věci do ZDD je KRAVINA NON PLUS ULTRA !! Naopak se ta místní špecifiká musí RUŠIT a sjednocovat.Dělají to tak všude u vyspělých žel.správ.A JEDEN předpis zahrnující D2,V15,T108,V8 pro fíry atd.

Q: Ale tak to tak trochu je-seznání pro Mn a ostatní.Proti teoretickému poznání jsem JEDNOZNAČNĚ ! To je šetření na naprosto nesprávném místě.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7286
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 09:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZDD- to je staniční řád? a jak je to třeba v rajchu, kde seznání být nemusí?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 09:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ale pánové, předpis říká jasně, co je to poznání, seznání a co E poznání. Jak udělat (a hlavně podepsat, na tom nejvíce záleží) jednotlivé úkony před vyjetím na tu určitou trať. Rozhodně kolonky našich zaměstnavatelů Mn vlaky jsou úplně mimo realitu. Úpravou v předpise výrazů ...."až".... a nebo ...."-".... je jasně řečeno, co má fíra za poznání. Takže rychlíkáři nebudou mít podepsáno Praha hl.n. "až" Bohumín, nýbrž toto poznání se týká i manipulačních vlaků a posunu v jednotlivých stanicích včetně přípojných vleček a předávkových kolejí pro externí dopravce. Jim stačí poznání Praha hl.n. "-" Bohumín. Já jsem podepsal Třinec "-" Kolín, neee Třinec "až" Kolín, protože bych musel např. v Třebové na vlečku kovošrotu a nebo středisko EŽ . Takže na průjezd jsem použil variantu "-"

Jinak odjakživa zaměstnavatel tlačil na co nejmenší neziskové výkony, mezi ně patří i poznání a seznání. A je jen na Vás, jestli budete tvrdí a vyřvete si to a nebo budete hloupé ovce a pak jste krokem v hrobě a nebo v base.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 09:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: zapomněl jsem doplnit, že fíra tu povinnost má, pokud má poznání "-" a má v takové stanici, kde nemá "až" poznání šibovat, tak má na to upozornit výpravčího a ten mu určí staničního zaměstnance, který s ním provede daný posun a seznámí ho a tou částí stanice, kde to fíra nezná. Ale pozor, bavíme se zatím o nynější situaci, nynějším stavu, jelikož již brzy to tak nebude.

Jak víme, tak od roku 2008 se má urhnout SŽDC od ČD, no a to znamená, že staniční zaměstnanci včetně výpravčího budou nezávislí od jízdy. Což v praxi bude znamenat, že se budou muset strojvedoucí při mimořádkách ve stanici podělit o spolupráci s ostatním vlakovým personálem ,což si v případě osobní vozby nedovedu nějak představit a případě Carga taky nějak ne (jelikož je na tom fíra sám). Typický příkladem jsou přípojné vlečky, kdy Cargo doveze/odveze vlak, fíra se musí zavěsit/vyvěsit, zajistit/povolit první vozy za loko a co ten zbytek na spádu??? Podkládat zarážkou/podložkou na konci 600 metrů dlouhého vlaku??? A v některých stanicích jak jsem měl tu možnost zjistit to už např. od 15 května bude. Klasika, zpočátku se asi poruší nějaký ten článek z předpisu a pak se to časem dopiluje...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 10:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: ZDD znamená základní dopravní dokumentace stanice a je to souhrnný název pro staniční, obsluhovací, přípojové provozní řády a další dokumentaci.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 11:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra : Hle amerika objevena...Kdo asi to dělal do teď, když jsi zamykal vlak...sice je to vyjímečné, ale dělali jsme to po zrušení pomocníků běžně. Jen ty podložky měl většinou v povinostech signalista, ale pokud tam není, tak kdo jinej než my.
Corllin : kluku nechci brzdit tvoje nadšení, ale pokud bys to chtěl nacpat do ZDD, tak pokud budeš mít seznání dál než dohlédneš, tak jen přečtení toho ti zabere několik dní a stejně budeš vědět prd!
Bobo: pokud by byla jednotná návěstí soustava bez jakékoliv vyjímky a místní úpravy tak seznání skutečně není až tak potřeba. Ale pokud bude tenhle bordel tak to bez něj nejde.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 13:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Oldcerry :Ale taky jsem psal, že by tam bylo jen to nejdůležitější a né ty romány co jsou tam dnes...
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 17:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: no jo, Ty se bavíš o zamykání vlaků, já jsem ale narazil terazky při poznání na to, že např. do nejmenované stanice přivezu vlak, sám si odevzdám papíry od vlaku, sám si ten vlak odstavím, celý zajistím a pak teprve něco dalšího... Čili abych to shrnul, to co dělají externí, jenže s tím rozdílem, že na to budu sám. Oni jezdí s vlakošem, ale Ty jezdíš 0/0s. Dokonce v té stanici je i varianta přestavení z koleje na kolej, ale to mi nikdo nedokázal vysvětlit, jak to s 300 metrama mám sám udělat. Co je jisté, že staniční to dělat nebudou, bo só SŽDC a ne Cargo...
Tak takhle jsem objevil Ameriku...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 17:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra : Kurňa Mates... přestavit vlak bez návěsti nelze,takže asi někdo bude muset tohle vyřešit. A to ostatní..No a co? Zadarmo to, dělat nebudeš a když je někdo ochoten, či se mu to vyplatí ,že fíra místo jízdy dělá tohle, budiž nám přáno.
Kdysi jsem navrhoval jít na generála,že dáme dohromady práce, které dělají jiní a mohl by je dělat fíra. A s tím že každého ušetřeného platu 50% půjde jen mezi fíry na jejich mzdy. To jsem schytal držkovou,že chci vyhazovat spoluzaměstnance:-)) A došlo na moje slova,spoluzaměstnanci byli odejiti, děláme to za ně stejně a máme za to kulový.:-((
pArDáL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.210.165.162
Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 10:03:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bobo: V Německu je to tak, že seznání musíš mít.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 10:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pArDáL:
Fakt? Já jen, že někteří, co po Německu jezdí, jezdí bez seznání a říkají něco v tom smyslu, že seznání je tam potřba jen na posun. Pro vlaky je vše napsáno v sešiťákách.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
pArDáL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.210.165.162
Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 11:57:58    Odkaz na tento příspěvek  

Qěci: viz DB Konzernrichtlinie ( Koril )492.0002 Seite 1 Abs. 2. Für die zu befahrenden Strecken müssen Sie Streckenkenntnis besitzen.Die Streckenkenntnis beinhaltet auch die Kenntnis der Fahrwege in den Bahnhöfen, die Sie bei der Fahrt von und zum Zug befahfen müssen. Ti někteří, co po Německu jezdí a nemyslím tím příhraniční provoz, ti určitě do tohoto předpisu nechají nahlédnout.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 13:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je jisté, že staniční to dělat nebudou, bo só SŽDC a ne Cargo...
Ale od toho tam jsou, kdo si co zaplatí, to budou dělat...stejně jako si zaplatíš vozmistra na TP vlaku, brzdu, nebo posunovače na provedení posunu.
Takto budou nestranní a nebudou preferovat jednoho dopravce před druhým a pod.
přestavit vlak bez návěsti nelze,takže asi někdo bude muset tohle vyřešit.
Proč by nešlo, kdekoliv na releovce s KO tě přestaví výpravčí, dispečer na vysílačku. Jen by nikdo nehlídal čelo sunutého dílu
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 2-2008

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 14:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim jestli se to tady už řešilo, ale někde jsem četl, že jen vyvěšeni /pracovník ČD vyvěšuje soupravu Carga/ stoji 350 Kč. Bez zajištěni soupravy a čehokoli jineho. Uvažoval jsem že si začnu dělat čarky a na konci měsice pošlu zaměstnavateli fakturu...:-D
Slovo nejde neznam, protože nechtit je horši než nemoct...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 15:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já slyšel 160Kč
Není to těch 350 u os, dopravy, navíc žlutý hadice a topná spojka?
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 2-2008

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 19:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co viš...:-D
Bylo to myslim psane v železničaři, tušim že k Č.Těšinu, neco ve smyslu že pokud přijede vlak od Carga a jde to vyvěsit posunovač ČD tak Cargo plati ČD 350 Kč a to se Cargu nelibi a bla bla...
Slovo nejde neznam, protože nechtit je horši než nemoct...
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 08:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oficiální stanovisko Carga zní:
Nikomu nic platit nebudeme, po nikom nic nechceme, vše vyřešíme vlastními silami:-)
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 09:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: tak to jsem si myslel do nedávna taky, že se na dráze nedá přestavit vlak bez chlapa. U soukromníků to jde, na černo samozřejmě. Ale jak jsem koukal do technologických postupů jisté stanice, je tam takový nějaký nedopilovaný náznak. Taky mi málem vypadli oči z důlků Nejsi sám a věř mi, že to má od 15.5 začít platit. Druhá otázka spíše zní, který ze strojvedoucích to tak bude dělat... Taky může hrát mrtvého brouka a posun bude vypadat jako :
...kdekoliv na releovce s KO tě přestaví výpravčí, dispečer na vysílačku. Jen by nikdo nehlídal čelo sunutého dílu
Takže, dáme se překvapit, co se bude dít...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 10:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by jenom zajímalo co se stane, když bude fíra přestavovat vlak a vypadne.Na koho to bude??
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 10:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra : jsme se nepochopili.Mě je úplně jedno kdo mi tu návěst bude dávat, třebas může sedět na druhým konci republiky. Prostě já musím dostávat návěst pro sunutý díl a tím to zvadlo ! Kdo a odkud je mi úúúplně jedno.A pokud někdo zařídí že návěst není třeba, je to jeho zodpovědnost.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2008

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 11:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako na jednu stranu by to logiku mělo a nebyl by to až takovy problem, když vypravči na releovce nebo ESA vidi že ma kolej volnou, tak si firu bez problemu navede za seřaďovačku a pak zpatky na kolej, ani bych se tak toho nebal... Teď je jen otazka, jestli toto bude mit oporu v zakoně, protože jestli se nemylim tak dražni zakon a s nim souvisejici vyhlašky řikaji, že pi sunuti vlaku(posunoveho dilu) musi vždy byt na čele zaměstnanec...
Slovo nejde neznam, protože nechtit je horši než nemoct...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 14:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V povrchových dolech na Mostecku běžně sunou i několik kilometrů celé vlaky a nikdo tam není. Na nápravě vozů tam mají takové zařízení, co dělá klapavý zvuk (skoro jako vůz s plochými místy) aby byl při jízdě slyšet. Toť vše.
V kolejišti nemá nikdo co dělat. Ti co tam mají co dělat, jsou školeni na to, jak se mají v kolejišti pohybovat a odpovídají sami za svoji bezpečnost, případně je při práci hlídá někdo jiný.
Fakt nevidím žádný problém v tom, že by vlak mohl přestavit i sunutím s koleje na kolej tam kde má výpravčí vše pod kontrolou a spojení se strojvedoucím. Možná leda tak § 1 "vždycky se to tam dělalo"...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 15:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V povrchových dolech se sice sune, ale je tam pár rozdílů:
- všechny tratě a dopravny leží v uzavřené oblasti
- sunutým vlakům je přizpůsobeno návěštění (sunuté vlaky projíždí okolo návěstidel a zastavují u něj mašinou)
- vozy a lokomotivy mají na nápravách zvonivé kroužky, při jízdě s vozy bez nich se dává na konec takové elektronické rámusidlo
- a hlavně se jedná o dráhu důlní, pro kterou platí úplně jiná legislativa
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 15:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by jenom zajímalo co se stane, když bude fíra přestavovat vlak a vypadne.Na koho to bude?? Trochu hloupá otázka zdá se mi. K té diskuzi nahoře ohledně dispečeráků výpravčích a jiných nesmyslů. Je evidentí že se strojvedoucí a červené čepice mnohdy nemají rádi, předpisy a nařízení nás staví do polohy kde tomu jinak nejde. Navíc posledních pár zážitků mě postavilo do polohy jedince přemýšlejícího o významu vycházet výpravčímu či dispečerovi vstříc když na oplátku dostaneš žádnou nebo negatívní odpověď.Nemůžu ovšem tvrdit že všichni jsou stejní. Je to sporné a nekonečné tlachání
http://www.kpvk.estranky.cz/
754 forever!!!aneb není všem dnům konec:-)

Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 17:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Keď rátame , že sa jedná o " zabezpečený posun " t.j., že posunová cesta je zabezpečená rovnako ako vlaková cesta, a medzi vedúcim posunu a rušňovodičom existuje nepretržité a spoľahlivé rádiofonické spojenie, tak je ešte nebezpečie zrazenia a zachytenia náhodilých osôb, ktoré sa pohybujú v koľajisku a o ktorých nikto nevie , ani výpravca/ dispečer, signalista, ved. posunu a p. Práve preto sa doteraz vyžadoval na prednom tlačenom vozni posunovač, aj keď existovalo spojenie s vodičom. A najmä vtedy, keď sa jednalo o prestavovanie na obsadenú koľaj inými vozidlami !
Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 18:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový dotaz:
Když na D3 stojíte u hranice dopravny a máte křižování se zpožděným vlakem , má strojvedoucí dát pokyn průvodčí , aby přestavila výměnu na kolej vlaku určenému a vjel do stanice?Nebo to je nepovinné a může čekat až průvodčího z druhého vlaku přijde přijmout vlak?Že jsme včera takle stáli a dřívě jsme to průvodčí přehodil a bylo to.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 23:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucí má 5 minut čekat před lichoběžníkovou tabulkou, pak popojede podle rozhledu ke krajní výměně, přestaví si výměny na požadovanou kolej a podle rozhledu zajede na kolej mu určenou TJŘ nebo rozkazem. Bohužel předpis už neřeší, kdy mají strojvedoucí mezi sebou spojení vysílačkou, kdy by bylo možno zajet do dopravny i dříve, když se ví, že proti vlak má třeba 10 minut...
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 23:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to teď s podkládáním klíny? Prý už se nepodkládá a já nemohu najít, podle čeho. A opravy mám všechny, jestli jsem něco neztratil.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 06:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: někdy jde o maličkosti, něco příkladů z mojí praxe...

strojvedoucí ČD-C: ne! nevezmu ti obálku do sousední stanice, počkej si ž pojede někdo od ČD!
Někteří strojvedoucí si nedovolí nezhasnout, když jede do protivky vlak... ale na hradlo, na stavědlo... signalistům do tlam se svítit může.
Když bude strojvedoucí po někom řvat, že je tam na h****, že už měl být pět let zrušený... jak asi ten zaměstnanec bude smýšlet o strojvedoucích?
Strojvedoucí:"To mě tady nikdo nebude vyvěšovat, nebo co!?" Ohromný problém se zeptat slušnou formou, eventuélně se dohodnout a vyvěsit se sám...

Jsou to drobnosti, ale ty se sčítají. Jinak máš ale naprostou pravdu, každý jsme unikát-doslova a do písmene. I když některé lidi radči vycpat a do muzea, tam už škodit nemožou.

výpravčí: v Berouně seř.nádraží se Cargo zřeklo placení služeb staničního dozorce (ten je účasten na přípravě vlakové cesty, nelze ho tedy zrušit ze dne na den). Ale když posun přes noc nedokázal plnit svojí práci, protože jeden posunovač přivěšoval tam... druhý ťápal na druhou stranu ranžíru, aby něco přivěsil atd., tak ho radši cargo zase platit začalo. Aktuálně se CARGO rozhodlo neplatit služby staničního dozorce na Vršovice vjezd.n. (čekačky), takže se tady bude asi strojvedoucí vyvěšovat sám, brzdu si bude dělat sám. Ušetříme korunu (€) ať to stojí, co to stojí a ať to klidně stojí!
http://www.kromerizske-drahy.com/
Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 06. května 2008 - 06:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2
No pět minut jsme tam stáli a to už klusala vlakvedoucí.Dřív jsme jezdili hned.
No rozhledy nejsou žádný , protože jde o stanici Radvanice , která je v oblouku.
Moc děkuju!