K-report
 

Archiv do 19. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv do 19. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 11:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď nevím,mám tu přesuvku udělat nefunkční,a tím vycházející kolej(značená červeně) bude tkzv. mrtvá,nebo mám posunout budovu depa,tím se klamem na přesuvnu vejdou dvě lok.(prakticky jedna+její odraz,a tím se z mrtvé koleje stane ústřední,přes kterou budou muset všechny lok.zajíždějící do depa...?
Prosím o radu,nebo připomínku.Předem díky Radek
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 11:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:tak jsem tak mrknul na to Tvé schéma...
Doufám,že Tě to neurazí,co takhle?:
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 12:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka: Neurazí, jojo, ta první z kaskády opěrných zdí klidně může být až kolem rotundy. Alespoň zbude více místa např. na stromy. Já ještě nemám všechny baráčky nakreslené, ale určitě ještě nějaká vesnička u stanice Hněvčeves bude ! Kolik budov tam dám, to ukáže až celkový pohled budoucího kolejiště...
S tvou otázkou ti já moc neporadím.
Ale se zrcadly bych to moc nepřeháněl, abys pa mohl vůbec někde fotit a nebyl jen ,,focen,, :-)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 12:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:já to nedělám kvůli focení,ale pro svoji radost,a pokud bude člověk fotit,tak se nikdy nedostane přímo proti sobě.(diky nedostatku místa).
Všechno ukáže až čas...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 13:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak můj odhad jsem právě propočítal. A jsem spokojen. Celková délka HK-Hněvčeves je 16,3m
Délka Hněvčeves-vracečka-Hněvčeves 4,2m. Tudíž HK-Hněvčeves-HK je celkem 36,8metrů tratě. Hydry pouštím rychlostí ca 11-13sec/1metr, tudíž souprava bez zastavení tuto vzdálenost urazí za 7-8 minut. To je zcela dostačující :-)
PS: Pustím soupravu, půjdu si udělat kafe, dám si cigaretku a když přijdu k panelu, souprava teprve pojede dolů
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 14:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a já jsem si taky dodělal plánek s přesnějšíma rozměrama a myslím že to půjde...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 14:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo lépe takhle:
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 14:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě lépe:
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 14:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


popis:
1. Elektromotor o potřebném výkonu, opatřen navijákem
2. Kladka ve vodorovné poloze, která přeposílá lano k druhé
3. Druhá kladka ve svislé poloze
Při manipulaci jsou potřeba 2. Jeden ovládá (start-stop) a druhý drží kolejiště a pokládá ho na určité místo
Pavel23(příspěvek 164): No těch 15000 je možná moc, ale tak 5000-10000 určitě (počítám v tom i malé oživení vozového parku) Mimo to se koupilo i pár flexi kolejí a kvantum materiálu od firmy Polák.
22 KUNRATICKÁ sídl.
Marwin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 14:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bub: dekuji za fotky, moc pekny... Ale nejak nevidim rotundu, mel tam jen paprsky od tocny bez rotundy??
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 14:56:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Fitr:to je fakt,ono zatravnění a zalesnění atd. příjde na pěknej peníz...Tam se těch patnáct stratí jedne-dvě.
Jinak zajmavé řešení uchycení,ale popravdě mám rád jednoduché řešení,protože čím víc mechanizmů,tím větší poruchovost.
Ale proč ne? Taky řešení!
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 2-2008

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 15:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No stavělo se to tam, když mi bylo 6, což je nějakech 10 let a nikdy s tim nic nebylo
22 KUNRATICKÁ sídl.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 15:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Fitr:tak to blahopřeju údržbě!
Opravdu,pokud to někdo dobře vymyslí,tak je to bezproblémů...
Freekey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 6-2002
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 16:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Jak delas potisk te regionovy a ostatnich vagonu?
Diky
Chci kvalitni IDS, ktery prinasi cestujicimu nove moznosti, ne nove problemy a starosti
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 17:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ještě k té mé točně. Je stavěna jednoduchým způsobem podle hesla v jednoduchosti je krása.
Základní uložení středu točny jsem udělal ze starého motorku z disketovky a nebo cd-romky už nevím z čehoto bylo. Pojízdnou kolej jsem sundal z oblouků BTTB jen kolejnice bez pražců a po kružnici jsem je zavrtával do podkladu. Tím jsem docílil rovnosti kolejnice bez větších hrbolů. Elektroinstalace je dělaná tak přes osičku a vedení elektromotoru vedu jeden pól a kolejnicí druhý. Pozor elektromotor není funkční!! No a zbytek je práce s plastem a dalšími materiály.





www.kolejistesumperk.wbs.cz
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 19:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petrspk:počkej ten motorek u prostřed je tam jen pro to,aby vedl střed? Chápu to tak,že jsi měl jeden motorek šrotovej,a tak Tě napadlo ho dát do středu točny,místo ložiska?
Dobré řešení.Pokud chceš točit ručně....
Každopádně i když je to štětcoidní,nemá to chybu!!!Celek je přesvědčivý,zvláš když de o TT.
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 19:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamablanka
Přesně tak jde o to aby se to nehoupalo atd..... zatím nic jinýho v 16ti mě nenapadlo
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 21:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: Na to, že ti je 16náct, tak
Ikdyž já bych sehnal motorek funkční, protože když už se točí, tak ať se točí sama....

Freekey: Potisky na Regio jsou koupený v Prágu, Pan Kwasnica ale posílá i dobírkou, některé černé potisky, jako např na Viamontu jsou z mého PC, vysvětlení najdeš ve starších kapitolách.

Já jsem se dal do oprav a dodělávek, kvalita modelů s každým dalším vždy a u všech roste, to je jasné, takže prostě předělávkám se nevyhnu !
No ukáži vám teď brejlouna červeného řady 753.
Ten byl spáchán tuším jako můj 2 model, už si to nepamatuji přesně, je to fakt dávno . Ten jsem upravil, dodělal madla na střeše, zašpiněna atd. Nekoukejte na kvalitu zasklení, tenkrát jsem byl vůbec rád, že to mělo logo ČD.
No a zelený brejloun řady 754 s kabelem ( dálk. řízení, nebo topení ? NEVÍM ). Tomu jsem dodělal dnes také madla na střeše, pošpinil ji, nabarvil madla, ubrousil jsem -to- nevím jak se to odborně jmenuje, ty výstupky nad nápravou. Protože jsem zjistil, že se -to- dá dokoupit a vypadá to daleko lépe, atd....
No posuďte tu tvorbu už vy, jako vždy :-)
Naposledy foto dvojčat, které jsou teď v tomto stavu, ale brzy se do nich také pustím. To jen aby si někteří nemysleli, že jsem jen Hydraulikovej



PS: Jsou na tom ještě mouchy, to vím, např. bez pořádných potisků, zelená nemá celé stupačky, atd. To se doladí, až budou na pojezdech :

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 2-2008
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 21:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk:no investuješ čas do tvorby něčeho krásného,co se Ti rokama vrátí.
Jsem rád,že nejsi jeden z těch,co chodí Pavlovi23 po kolejišti a sprejuje soupravy.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 21:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lamabanka:
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 21:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Né možná všichni budou znát řadu 860. Ale zde byly jen 860.001 a 860.002 a to oba prototypy. Poznáte někdo mezi nimi závažný rozdíl, krom zbarvení ? . Kvůly těmto dvoum krasavcům jsem na modelovém kolejišti právě v 90.letech. V současnosti jsou oba vozy již neprovozní


(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Maditel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 21:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: slo by lepsi foto obou prototypu? Mam na stole ten druhy tedka tak budu konkurovat
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 21:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maditel: Jééé to jsem rád !!! Jak to chceš abych to vyfotil ??



Boční tabulky jsou z PC, Pan Kwasnica na tyhle 860ky potisky nedělá
Čekám na tvůj kousek.....

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 22:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maditel: No nic, už jdu spát. Doufám, že když píšeš, že máš 860.002, že nevypadá z boku jako 860.001 !! V tom je právě ta hádanka, každý je jiný ( jiný počet oken ). To co se prodává jako odlitek v Prágu, to je pouze 860.001 Viz příspěvek 176

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 07:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23
No já mám taky Chrochtadlo 001 akorát ještě v ČSD Provedení asice v laku v kterým vyjelo ještě uvažuju o úpravě světel na původní jednoduchá.
No jinak moje modely jsou výhradně ČSD.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 08:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: Tak se nám taky pochlub, chrochtadlo je přeci krásnej stroj

Moje 860ky jsou hnané do barev a celkového stavu, včetně potisků do roku 96/97 to byl poslední JŘ kdy ještě byly provozní. Teď jsou z nich už jen orezlinky

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Rex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.174.13
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 08:50:04    Odkaz na tento příspěvek  

taky teda přihodím. tohle jsou moje mašiny. některé mají i přes 15 let. Lamina a 1014 OeBB jsou z papíru a 810 je po havárii, vše ve velikosti TT. jenom ta krysa je H0


Rex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.174.13
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 08:51:47    Odkaz na tento příspěvek  

Další foto

Rex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.174.13
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 08:52:53    Odkaz na tento příspěvek  

a poslední fotky
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 09:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: Pěkné, byla by možnost u té 770ky vyfotit zvláště pojezd a kastly zespodu ? Já jí mám rozdělanou, a nevím jak mám pokračovat s tím ochozem kolem loko, páč to byly v odlitku 2 díly, jeden kastle loko a druhý ochoz. V něm ale není ani naznačena čárka, pro ubroušení, tak abych ten pojezdík tam vůbec dostal :-)
Díky
Jo a chudák 810 !
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2008
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 09:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ta moje 770 je z jednoho kusu odlitku
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 09:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: No Pan Číž ji prodává z jenoho kusu, moje chyba byla, že jsem ji vzal od Pana Molaty. Čížova vypadá v odlitku rozhodně lépe, viz řada 852...to nemá konkurenci
Prostě doporučuji všem, když odlitek, tak od Číže a posílá i na dobírku
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 12:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23
Tady je ten malej stroj. Ještě není hotovej ale základ laku už má pojezd,ale přijde předělat

www.kolejistesumperk.wbs.cz
Lojzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.20.13
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 14:57:51    Odkaz na tento příspěvek  


A takto se modulaří v Ruské federaci.Krásná práce.Skryté přestavníky,jednoduchá,ale efektní vegetace (strom v popředí z islandského lišejníku),téměř nepostřehnutelný přechod modulu do fotopozadí.Je taky vidět,že při fotografování je výborné si model dobře nasvítit.Jediné,co bych tomu vytkl,je nedostatek patiny,ten štěrk na kolejích moc září,a to se týká i té lokomotivy - moc čistá,moc lesklá.
Rotraincz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 15:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Lojzik - kdyby jste si, pane kolego, precetl povidani pod touto fotografii tak zjistite ze se nejedna o model nybrz o realnou zeleznici. A jedna mala poznamka off-topic - respektujte prosim autorske pravo. Na serveru mate napsane podminky za kterych muzete fotografie prebirat. A pochybuji ze mate souhlas autora.
Rotraincz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 15:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jeste dodatek - neni to v Ruske federaci ale na Ukrajině. Ale to uz je detail.
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 11-2004
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 15:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Helejďte, vy dva rozumbradové, kde je link na ten web odkud je ta fotka? Děkuji.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 16:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: Celkem slušné, ale opravdu škoda, že není tvůj model hotov. Ani ještě nemá okna !?
Pojezd tam máš jakej, z čeho ? Já kupuji jedině od VV. Takže to má vypadat takto ?
PS: Nejsem autorem té fotky

Pokud chceš kastly předělat na 1 světelníky, jak to máš vyřešené, co se týče úprav ??
A ještě poradím, pokud ho hodláš předělávat, doporučiji zbavit se té vystouplé hrany na všech 4rech( rozích ).
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 16:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23
Pojezd je z odlitkové stavebnice Nedoporučuju na tyto delší motory!! Mám s ním jen a jen špatné zkušenosti. Model ještě okna nemá no. Jo co se týče úprav tak vím o co by přesně šlo. No uvidíme
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Eglyp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 18:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr G-spk, Pavel23: I okna budou...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 18:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: oki, bude to pěkný, až to doděláš, už jsi zkoušel ty grafoše ??

Tady jsou 3 fotečky 852.007 s orezlinkou 053.
Hydře jsem maličko zašpinil střechu, před tím, byla klasicky šedá

Před úpravou střechy

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 18:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: No, nevím, možná byla před úpravou střechy lepší, ale já jsem starej odpůrce vlakové patiny, takže mojí kritiku špíny musíš brát trochu s rezervou... Ale model sám o sobě je moc pěknej. Ještě se vrátím k mému Hektorovi. Na podvozky čekám z toho důvodu, že mám kejvačky a potřebuju pensylvány, páč mám modrou verzi. Pojezd není žádná skládačka, ale jedná se o úplně obyčejný ČME-32 od BTTB přelakovaný do našich barev . Co se Bobčy týče, tak na tu se chystám, ale až bude čas, mám tady toho rozvrtanýho dost a dost.... Ať se dál daří
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 18:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: Oki, ať se daří i tobě
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 18:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A aby bylo vidět, že jenom nekecám, ale i dělám, tak tady předkládám můj nynější projekt: Pojezd k M152, aneb Realizace závažíček pro motorový pojezd pana Kubíčka...


ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 18:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: Na kolik ten pojezd finančně vyšel ?
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 18:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Na 800,-, ze začátku jsem měl obavy, poněvadž jsem slyšel a četl mnoho kritiky, ale jak jsem ho postavil na koleje, věděl jsem že jsem neprohloupil. Uvidíme co bude dělat časem, ale zatím se chová krásně, tichý chod (o maličko hlučnější, než Rosnička), od koleček se nejiskří, jede pěkně, plynule... Samozřejmě, pojezd od PMT za 1700 je úplně o něčem jiném, ale jelikož nemám na vyhazování, tak jsem touto nabídkou nepohrdl...
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 19:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: Ta cena jde, já kupuji za 600 Kč jeden od VV. Vlastnosti super a bez zatěžování a stavění...
Pak mám čas třeba na tohle, ps: taky se nenudím, stále je co dělat

Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 19:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maditel: Tak já se těšil na tvou 860ku a ono furt nic...

Lamablanka: Jak jsi pokročil s interiérem do 053 ?
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 19:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23
No jinak koukám u tebe je hodně 852,853,810 no u mě za doby ČSD by to byla řada M131.1, M262.0,1, prostě poválečná konstrukce ale věžáků si plánuju asi tak tři kousky a hurvínků taky tři kousky dvášendu bych chtěl aspon ještě dvakrát a budu spokojenej
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Mikobox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 20:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23: Krása... Zvlášť ty dvě mrchy veprostřed jsou nádherný . Mimochodem, napadlo mě, jak se zbavit otřepů barvy. Je to zatím jenom nápad teoretický, takže by to musel někdo vyzkoušet. Jako kitař vím, že se prodává leštící pasta přímo na modely (něco podobnýho leštěnce na auta). Leštil sem s ní daktylky na laku, podřený sklíčka atp, takže by to mohlo fungovat i na toto, ale jak říkám, zatím jen teoreticky...

Petr: Jojo, já mám tolik snů... Akorátže realizace v nedohlednu...
ČD = Čekej Dacane
HekTörr - MADE IN ČKD
Viděli jste někdy záchod v šukafonu? A stále se divíte, proč jsou lokálky tak zarostlé?
...neni nad štěteček...

www.tt-kolejiste.wbs.cz
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 20:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ukázka mé krevní skupinky vozidel.


www.kolejistesumperk.wbs.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 20:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příště jen 3 obrázky na řádek, ten nápis při vkládání je na přečtení
IE rád roztahuje stránku

Ale abych jenom nebuz***val tak ti to i pochválím :-)
Nechceš někdy vyměnit zasklení na té M151? Vypadalo by to pak líp, takhle je to takový "ušmudlaný"
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 20:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikobox: DíkKdyž chvilku vydržíš, tak ti je ukáži komplet po laku....
S tím nápadem to zní zajímavě, ale nejsem skrz tohle odborník, takovejch modelářů tu na K je, a nikdo nám neporadí, jak pryč s otřepy ??

Petrspk: Krásný stroje. Ten věžáček je zajímavej, v reálu jsem ho nikdá neviděl, kde a s čím byl nasazovaný ? Ano, řada 852-854 je pro mě naprosto kouzelná, jsem na nich odchovanej
I tobě ukáži moje M 262, tak počkej....
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 20:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23
Věžáčky jezdili u nás na moravě v hanušovickým depu a jelikož muzejní stroj máme u nás v šumpru tak proč nemít důvod na realizaci.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Rotraincz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 21:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Rakman - http://www.parovoz.com/newgallery/pg_view.php?ID=126515&LNG=EN

Chapu ze komunikace na netu ma sva pravidla ale "rozumbrado" rikam sve ctyrlete dceri
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 11-2004
Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 21:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Rotrainz: Děkuji za link, ostatní no comment...
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 21:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No večerní focení pod zářivkou - nic moc...
Takže nevím, a navíc foťák odhaluje fakt vše, otřepky jsou stále vidět, ikdyž jsem je už sundaval No vezmu to ještě jednou.
Na těch 853 chybí samozřejmně žlutý pruh na čele dole, to až zase zítra.
K těm 830kám, ta první co je na pojezdu, to byl můj ca 3.model, dávno....ta druhá bez pojezdu asi před 3 měsíci, nemá ještě potisky




Petrspk: ano, super, já se jen ptal . Každý množí to své ..... :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)



(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel23.)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 21:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
Otřepy-jestli dobře chápu,tak se Ti jedná o otřepy u maskovací pásky.Nejsem "lakýrník",vše jsem zjišťoval systémem pokus-omyl.Ale dělám to tak.
Jelikož stříkám doma používám akrylové barvy a to Tamiya.Dobře kryjou,cena 39Kč za 10ml, nevýhoda jen základní odstíny,jinak vše míchat.Nechci zde rozvinout diskusi o RAL odstínech,myslím si,že každá barva na slunci,vzduchu,dešti oxyduje a mění se,takže tona modelu moc neřeším.Maskuji taky maskovacími páskami Tamiya.Jsou dost slabé,netrhají barvu a dělají ostrou hranu.
Např.M152.Karoserii nastříkám středně světlou šedou barvou na sjednocení podkladu.Potom celou karoserii nastříkám světlou krémovou.Po zaschnutí barvy nalepím přes okna maskovací pásku širokou 20mm/vyjde od okapu,po vrch madel/a stříknu červenou.Jen dvě vrstvy.Nalepím obtisky a přestříkám bezbarvým lakem.
Problém u Tebe může být v množství vrstev,nebo mask.páskou.Barva u více vrstev vzlíná u pásky a po jejim stržení,vznikve hrana.Sem tam se mi taky utvoří,ale jde po zaschnutí barvy sundat jen "přejetím prstu".Věřím,že Ti to pomůže.
Pavel23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 22:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle: Děkuji za dobré rady
Vážím si toho, víc než si možná myslíš, pro mě, jsi PAN modelář !!!
Ale zůstanu u RAL, z několika důvodů, např. nemám pistolku, nechci do ní investovat a pak čas strávený s čištěním no ouvej. A také mám již dost vozů a loko a když bych teď začal s novými barvami, bylo by to jako pes-ves. Chápeš ?
Ale děkuji ještě jednou,no ty hydry 853 jsem vzal ještě jednou nechtem a už je to daleko lepší...možná bude celá záhada opravdu v pásce ? Jinak vrstev moc nedávám / 1-max.3 /
Já např. 853 stříkám nejprve červenou, pak krémovou, protože v opačném pořadí červená moc nekreje a reaguje špatně na krém....už mám také své postupy, jak kterou barvu dříve a také jsem na vše musel přijít testováním :-)
Nejsem stroj, jsem jenom člověk
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. dubna 2008 - 22:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel23:
Jasně,nevěděl jsem že nemáš pistolku.Tak to klobouk dolů.Jaké barvy používáš?Značku.Je ale pravda,že když to natíráš,tak možná se barva ke krajům víc nanese a udělá to ten otřep.