K-report
 

Archiv do 16. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 16. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 19:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiliže abych to nějak shrnul, ten vrak si zatím nechám a až bude čas, tak kontejner je za rohem. Pokud někdo bude chtít hromadu kuprexu, papíru a chemoprenu, je mě to jedno, ale jak říkám, hned tak to nebude.

Astra
Než se začneš zase udiveně ptát tak se podívej prosím tě taky na předchozí příspěvky, tam se to taky dá dozvědět. A laskavě nepiš toliko zbytečných příspěvků, ono po určité době na to začnou být někteří a později všici háklivý .
Vlakama jezdím .
Vlaky taky fotím .
Na vlaky ustavičně nadávám .
Jsem úplně průměrný železniční šotouš.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2780
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2008 - 21:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a zase se tu zabýváme tím vrakem.
Bych si dovolil obrátit diskusi opět kupředu vyobrazením pokračující práce na 22TrAC/E. Dohotovil jsem i druhý stahovák, tzn. oba jsou již plně funkční a můžu se do budoucna (konečně) začít zabývat mimojiné vnitřkem zadní schrány.



P.S. Do nového roku bez starých vraků, a to se týká nejen skutečných vozů!


22Tr LIVE
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39556
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 02:26:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu OT.

Verusha:
Dorazil Ti mail od Jirky Š.?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 13:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:Nemas nejaky stary planky nebo neco z 15TrM,napr. jak udelat dvere aby se samy zaviraly a otviraly,apod.???
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 13:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92: tak dveře se samy od sebe otevírat a zavírat nebudou Otevírání / zavírání dveří bude nejspíš přes vysílačku a jeden její kanál. Snad se nemýlím.
www.mestskadoprava.net
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 13:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381:vzdyt ty vis jak sem to myslel
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2935
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 13:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://fotogalerie.svetmhd.net/picture.php?/325/ca tegory/37

Ovladani dveri
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 14:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát, že verusha nejednou upozorňoval, aby si z "patnáctky" nikdo nebral příklad, leda ten, že tak se to dělat nemá
www.mestskadoprava.net
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 14:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs:no jo,ale kdo se v tom ma vyznat?
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 14:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrusi92: Myslím že jsem slyšel, že se v tom nevyznal ani autor
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 14:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buggy:No tak to na to muzu rovnou hodit bobek
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 15:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin von Zliw: člověče, nepřišel. Poslední dobou mi ovšem nepřišlo více mailů. Někde v serveru je asi vypálenej stykač.

Dveře: mechanika dveří 15Tr + ovladač mechaniky + ovládání tohoto ovladače = špatně. Zrovna v tom karuselovým dveřním řadiči jsem se sice vyznal, jeho spolehlivost byla mizerná, ve spolupráci s třemi dveřními pohony téměř nulová. Snad ani nepamatuju, že bych s modelem vyjel na hodinu ven a dojel domů s všemi funkčními dveřmi.
Řešení - jakékoliv, ale jiné.
Už jsem několikrát říkal, že se o 15Tr nehodlám moc rozšiřovat a tímto bych to uzavřel. Další dotazy ohledně 15Tr budu tudíž s dovolením až na vyjímky ignorovat (stejně si půlku věcí už nepamatuju), dotazy ohledně 22TrAC rád odpovím.
22Tr LIVE
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 17:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brno 101 hlásí ukončení existence vozu 3509, budiž mu kontejner lehký. PvvS později dodá i fotodokumentaci. Celá akce trvala pár minut a celý vůz zabral jeden střední igelitovej pytel.

Čímž bych to uzavřel a na případné dotazy taky nebudu odopvídat.

Edit - teď jsem se byl dívat po chvilce v kontejneru a už to tam probíral nějaký bezdomovec... jsem zvědavý, kde to zkončí.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Karosa_b731
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 17:28:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně bacha aby ten houmles ty zbytky trolejbusu nevzal a nepovedlo se mu je opravit...
©Pety 2008
www.bus-mafia.wz.czDance radio
modelování: Škoda 24Tr
Mládeži do 18-ti let nenaléváme. Naše mládež je šikovná a naleje si sama.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 17:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

toho se opravdu neobávám
ale jinak tu narážku jsem pochopil

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 18:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jdu si na počest 3509 připít
Zákaz přepravy čivav a důchodců bez odpovídajícího náhubku !
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 18:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož jsem byl při "pitvě" přitomen, tak si taky připiju.
Budiž mu kontejner lehký a rozebrané části, nechť ještě slouží...

PS: Kdo by tu v této sekci počítal s tím, že tu budou i "pohřeby" modelů...
Škoda 18Tr
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7043
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 18:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to tam probíral nějaký bezdomovec laminát nikde nevykupujou....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 18:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, něco končí, a něco jiného vzniká...
Zde je můj předchozí papírový model 14Tr 1:62 z kterého je dnes pouze torzo, sběrače a pojezd jsou použity na mé nové 14Tr07 z "plechovky"

P.S. za nedlouho bude už i foto nové 14Tr07
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7048
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 20:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jé to jezdilo? předpokládám, že řízení přední nápravy bylo na drážku jako u autodráhy...
... si to měl nechat do komína na new autodráhu
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 20:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: tak po 15TRM obratme list, rozhodl sem se že taky udělám model na RC pohon. Tak pokud ti to nebude vadit a nebude tě to otravovat, tak jestli bys mě-úplnému nováčkovi a nezkušenému modeláři neporadil. Vůbec nevim jak začít, z čeho dělat model, kde sehnat material, na kolik mě stavba příjde. Dále chci si dát do modelu BUSE, kdes sehnal ty do 22TR? Jelikož nejsem vůbec zkušený, ani nevím co si můžu dovolit udělat, co se zdá tobě jako odborníkovi nejvhodnější na začátek? B741, B951E, nebo B961? měřítko budu mít 1:14. Děsně se bojim stavby, mám dojem že je to nadlidský výkon a nezvládnu to...
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 21:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinb941e:
1) pokud se toho bojíš tak možná je lepší nestavět vůbec, ale jinak se není čeho bát...
2) z čeho model dělat? je x způsobů... jednak je najdeš v různých modelářských knížkách či časopisech, ale jinak se to dá dělat třeba z laminátu, plastu, nebo cuprextitu, který se to již mnohokrát řešil (kde a za kolik ho sehnat) a následně to oplechovat
3) nevím na kolik stavba příjde, to jsem ani sám radši nepočítal
4) mám pocit, že BUSE si verusha sestavoval úplně sám, stejně jako nápravy
5) podle mě nejde přesně poradit co udělat, to je hlavně na autorovi modelu (osobně soudím, že je zbytečné, aby bylo více modelů stejného typ a ve výrobě jsou B741, B961E (myslím), 15Tr, 15TrM (nebo maurocio bude dělat taky klasiku 15Tr?), 21Tr a 22Tr, snad jsem na nikoho nezapomněl, kdyžtak se omlouvám)
www.mestskadoprava.net
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 21:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381, díky za odpověd, každá se cení. B961E? o tom nic nevím, kdo ji dělá? Já se nejdřív rozmyslim a dám vědět do čeho se pustim, nejhorší je se k tomu rozhoupat, pak když se do toho zakousnu, nejsou pak problémy.
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 21:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinb941e: B961E tuším dělal zde uživatel frank, ale pak nějak hlási, že práce na ní zastavil. No a pro začátek je potřeba najít si co nejvíce informací a fotek, ale to je základ pro každého modeláře, pak si udělat nákresy (i těch nejmenších detailů) a tak podobně... Toho je spousta a člověk postupně zjistí, že i na spoustu věcí zapomněl.
www.mestskadoprava.net
Jazz_vercetti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 21:55:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381: Ještě Shaman dělá 14TrR.
15Tr & Karosa řady 700 4ever!!! ( = Citehnisy (Citelisy) do šrotu! Vlastně do sběru plastů...)
mail: JazzTheBender (takový to divný a :D) gmail.com
moje stránky o MHD v Českých Budějovicích
NEJSEM Jazz_vercetti, jsem Jazz Vercetti nebo Jazz the Bender!!!
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 22:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna paní povídala něco o 14Tr08/6
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2784
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 22:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: na naší autodráze se trolejbusy nepřipouští. Máme ji tam právě proto, že se o přestávce dobře odreagujeme. Kromě toho vlastnoručně vyráběného VAZ 2105 v závodní úpravě (už má i magnet a silnější motor, tzn. v palbě) jsem se rozhodl udělat si radost zase něčím ryze koupeným (člověk nemá ženskou ani jiný přebytkový výdaje, tak proč ne) a stal jsem se majitelem trojkového Chevroletu Corvette v kabriu od Scaletrixu, a následně jsem prostě neodolal, vešel do kšeftu a ztratil hlavu nad Plymouthem RoadRunner Superbird 1970 od Carrery. Kromě toho jsme i dráhu rozšířili zakupením a různým sehnáním dalších panelů, rovinka má už cca deset metrů a celý okruh půl minuty (projeto Corvettou) až třičtvrtě minuty (původní auta Ites); žigul to jezdí za 35 vteřin. Napájíme to z patřičného množství článků z baterie z vozu 14Tr, kterou máme na dílně jako zdroj pro pokusy .

K modelům
1) základem úspěchu je nebát se toho. Vše dále se odvíjí od šikovnosti a vybavenosti dílny. Z mého dnešního pohledu nepříliš technicky povedená, byť hezká bývalá 15TrM vznikla taky v nezkušených rukách (předtím jsem sice dělal v oblasti RC aut, vláčků apod, ale trolejbus je fakt o dost jiná věc), bez soustruhu a bez frézky, dílenské vybavení lepší průměr. Nenechat se odradit neúspěchem nad nějakou zmrvenou součástkoum, hodit s tou součástkou o zem a vyrobit ji znova a líp.
2) viz uživ. 6381. Nicméně pořád tu operujeme s kuprextitem, těžko říct, zda je to opravdu tak ideální materiál (pro mě třeba ano) nebo prostě nikdo nic jiného nezkoušel a víceméně je kopírována 15TrM
3) model může stát několik set korun tak jako 15TrM (za předpokladu, že se doma nachází dost materiálu typu odpad či zbytky všeho možnýho typu hliník, mosaz, ocel, plast) nebo taky několik tisíc (22TrAC bude mít materiálovou a součástkovou cenu odhadem 25 000). Jako největší investici lze počítat RC soupravu, v extrémních případech jako je 22TrAC i v ceně kolem 8 tisíc (profesionální transreceiver 868MHz pro průmyslové použití).
4) 15TrM a 22TrAC, oba vozy víceméně vše hand made vč. Buse, náprav apod. Zjdnodušeně řečeno je vlastní výroby prostě úplně vše.
5) každý nechť se sám rozhodne, co bude dělat za model, jestli trolejbus nebo autobus nebo co vlastně, a jaký typ. Logika je jasná - těžko budu dělat něco, co se mi nelíbí. Člověk k tomu musí mít nějaký důvod, aby dělal to a ne něco jiného. Dost lidí mě třeba lámalo na model 9Tr, 11T apod. Ne že by to ve skutečnosti nebyly zajímavý vozy, jistě by to musely být i nádherný modely, ale mě to prostě z hlediska vyrábění nic neříká. Stejně jako by mi nic neříkala ani třeba 25Tr. Proto třeba 15TrM - český, kloubový, veliký, modernizovaný, typický vůz, pro mě zajímavý, navíc tou dobou v Brně nic jiného kloubového nejezdilo. Proto taky 22TrAC - naopak jedinečný prototyp, nízkopodlažní, líbivý; 22Tr jsou jak známo moji mazlíci, ať mě za to třeba každej zabije. V budoucnu mám třeba stále v plánu i DAC 217, který, ač je to rumunská bestie s designem mikrovlnky a provedením kladivo a svářečka, má svoje kouzlo, snad právě proto, že to je takovej šílenej vehikl, kterým jsem fascinován, byť jen z fotek a Jenkiho vyprávění.
22Tr LIVE
7tr4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 09:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Philip: Jaká je to značka autodráhy a jaký typ podvozku používáš, jaký máš systém v trolejovém vedení a jaký používáš pojezd pro trolejbus (nebo si děláš vlastní?
Schotousch stirbt nicht !!!!

Máte nějaké informace o trolejbusech v NDR? Ano? Tak mi je pošlete na mail.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2936
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 11:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://fotogalerie.svetmhd.net/index.php?/recent_p ics
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 11:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7tr4: všechno je to vyrobené samo domo motor byl vykuchán z nějakého starého magneťáku.
Ta dráha po které trolejbus jezdí je z kartonu a pod tím bílým páskem je kovový drát, a na konci řídícího jazyku je magnet který klouže po tom pásku toť řízení.

Bobo: jo jezdilo, a celé trolejiště je dodnes funkční a už se na něm prohání moje nová 14Tr07.
Ve výrobě už jsou i výhybky, sjezdová již úspěšně odzkoušena.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Hrusi92
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 13:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Během dneška budu mít na webu nové fotky ze stavby,upřesním - foto s napevnou pridelanými schody a pres celou cast uz je i pohlaha
ICQ:305-379-302 ; e-mail: hrusi92@seznam.cz ; www.skoda15tr.mhdteplice.net - Web o mém modelu ; www.hrusi92.rajce.idnes.cz - Fotogalerie
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 17:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl bych se zeptat, když tady někdo staví model ( třeba verusha tu 22 tr ), ž čeho bvyrábíte ty zadní světla??
Díky
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 17:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Tak jelikož sem se rozhodl dělat 961-to bude model na začátek, nebude vidět dovnitř, nebudou zde otvírací dveře, bude jen svítit a jezdit. Ale pojdme k tématu, motor chci nad střední nápravou, ale nevím jak tam motor dát, jak na něj uchytit kola, a jak ovládat zatáčení kol, kastli si udělám-to je nejmenší problém, ale jak model osadit pohonnou jednotkou, to je problém. Kolik by mě stál zhruba komplet: Motor-vysílačka-otáčení kol- a umístění? Jinak po zkušenostech získaných při výrobě B961 DPP se hodlám pustit do B731M DPP.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2937
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 18:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kup hotovy napravy a projdi si par webu o stavbe rc modelu:Jedna naprava stoji prumerne okolo 800,-.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 18:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když máš dost financí, tak si můžeš koupit dost věcí tady: http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/
Kupoval jsem tam i já dost věcí a jsem s nimi zatím spokojen. Třeba zadní hnaná náprava tam stojí skoro tisícovku a přední říditelná skoro 7 stovek.

Jinak se mi podařilo opravit stěrače z té 15TrASY.
Ložiska se mi podařilo opravit, pootočený pravý stěrač jsem narovnal. A to vypadávající ložisko v levém stěrači zavinilo velké množství nečistot a to ložisko nebylo už ložiskem a dost to drhlo; půl hodiny jsem to čistil a promazával a teď je to jako nový.

Už je jen zmenšit do mého měřítka (1:10 >> 1:13) a bylo by to výborný.
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 18:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martin - no jsem schopen zodpovědět spíš konkrétnějí dotazy. Poradit začínajícím modelářům přes netovou diskusi je těžké. Doporučuji spíše googlit, trochu si udělat obrázek, případně okukovat modely jiných modelářů, obrázky v tomto napoví více než slova.

Pavel - světla na 22TrAC (tedy Formanová světla) jsem dělal z kuprextitu - to je ta patice, do které jsou zastrkány žárovky; je vytvarována jako skutečné světlo, když se sundá ta sestava barevných plexiskel. Čili z kuprextitu vanička, v ní pět rádobyparabol pod sebou, zrcadlovka je udělána takovým tím "chrom" sprejem, funguje to docela dobře. Barevná "plexi" jsou ze speciální průhledné samolepky v patřičné barvě, nalepené na ohnuté tenké plexi (couvačka je samo pouze toto plexi samotné), do pozičky je vetknut kus odrazky z nějakýho světla tuším z bicyklu. Plexi je narýhováno, aby to nevypadalo tak čiré, nápisy typu "Made in Czech Republic" jsem si na zadních svítilnách odpustil. To celé je osazeno žárovkami 12V / 100mA s šroubovací paticí, pozičkové žárovky jsou trochu zatmaveny, aby nezářily tolik jako třeba brzdovky (nepodařilo se mi sehnat slabší žárovky se stejnou paticí). No a pak je to celé dáno tak nějak dohromady a vetknuto do kastle.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 01:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem si k opravě těch stěračů vzpomněl...
Verusha, PvvS, Mauricio: Kdo z vás tam napatlal tunu vteřinovýho lepidla? Když jsem na to "hrábnul" horkou pájkou, tak se z toho kouřilo a šel z toho takovej typyckej štiplavej zápach vteříňáku, ten kouř mi šel do očí, takže zajímavej moment překvapení...
Kde ještě bych měl počítat s vteřinovým lepidlem? stěrače, volant, stupačky na střechu, točna (bez měchu), membránový kompresor (ten je podomácku dělanej nebo koupenej?), "klimatizace" (asi vyměním větráček, při normální poloze není zrovna tichej; a to sem na něj dal nový dráty)
Škoda 18Tr
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2939
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 09:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri : zeptej se verushi :-) . Ja pouzivam pouze jemne prostredky typu kus plechu a horkej cin :-) . Jak by rekl klasik, ocekavej necekane...
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
mauricio nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.244.105
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 11:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

jsem nevinen :-) Ale pravdou je, že trochu vteřřiňáku jsem použil na měch kloubu, stejně to ale nefungovalo.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2787
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 12:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri - vteřiňák je vpodstatě všude, kde to bylo účelné. Sám už ani nevím. U těch stěračů jím byly pro jednoduchost zalepeny ložiska do kastle. Kompresor je původně z nějakého plotteru (nevím už přesně, donesl mi ho tehdy otec), pozor, motorek je na 24V, takže na použitých 12 byl schopen natlakovat tak tak pružení. Pokud ho hodláš použít, doporučuju ho rozebrat, vyčistit a složit. Netěsnost kompresoru byla několikrát příčinou ztráty tlaku, poprvé jsem na příčinu nemohl hezky dlouho přijít.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 12:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za info, u těch stěračů jsi se opravdu trefil, vteřiňák byl opravdu jen v ložiscích a okolí. Asi trochu vteřiňáku nateklo i do ložiska levého stěrače, že byl skoro zatuhnutý (viz. výše moje oprava).
Ten kompresor budu muset upravovat, minimálně vyměním motor za 12V (24V budu mít maximálně v troleji a 15Vstab z troleje na napájení notebooku), bo tam budu mít jen 12V akku a 15Vstab na dobíjení akku.
Škoda 18Tr
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 23:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: díky. ( ale neboj, do řemesla ti fušovat nebudu )
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 00:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je docela škoda. Dlouhodobě se těším na nějaký pěkný model z jiné než mé a Foxovy produkce. Spousta lidí tu avizuje nějaké modely autobusů a trolejbusů, otázkou je, kolik z těchto avíz je dáno pouze prvotním nadšením po shlédnutní 15Tr/22Tr/22TrAC a kolik z toho je ve skutečnosti dohnáno do fáze smysluplné realizace.
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 13:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zde je foto nové 14Tr07 1:62 .


SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 18:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám že se staří trolejbusáci nebudou zlobit,když sem dám pár busovejch fotek?



6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 18:17:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mildadriver: pěkné, velice pěkné, v jakém to je měřítku? Nebo něco detailnějc nám k tomu nepovíš?
www.mestskadoprava.net
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7058
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 18:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já musim Verusháka prásknout: on si totiž postavil zmenšovač. to je taková bedýnka, něco se do toho dá, pak to vrčí a vypadne to z toho zmenšený 1:6. ale protože se mu tam celý trolejbus nevleze, tak to musí skládat po dílech
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 20:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo má Verusha zmenšovací přístroj od profesora Radima Berky.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5617
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 20:28:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám že ví, kde je vlevo a kde vpravo, aby z toho nebyl elektroSyfilis (25tr) v měřítku 6:1 .
Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy v Prostějově a zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016, nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - nově aktualizováno
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 20:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám že se staří trolejbusáci nebudou zlobit,když sem dám pár busovejch fotek?
Pokud to bylo opravdu myšleno jako otázka, tak odpověd´ zní: Ano, doufáš. ( Tedy alejspoň myslím. )
Pokud to nebylo myšleno jako otázka, nepiš prosím otazník ! Ano?
Konec větného rozboru ast. i OT.
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39677
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 20:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, přejmenovávat diskusi na "Velká malá vozidla" nebudu (ten název se mi nelíbí :-O) a tímto diskusi o malých autobusech povoluji.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 21:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já tu už svůj bus, Karosu B741.1908 E a její stavbu, konkrétně skelet, prezentoval již v říjnu a nikomu to nevadilo :-) A zanedlouho bude hotové oplechování, tak pak sem hodim nějaké foutou. Jinak mám i něco mimo MHD. Kdosi si dělal trošku větši modýlek lokomotivy řady 710 ... http://www.t334029.ic.cz/
www.mestskadoprava.net
Mildadriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 18:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to 1:24,je to už pár let co to mám doma(myslím 6).Sem na tom utíral prach ,tak sem si říkal,že to zrovna vyblejsknu:-).Je to asi z 3mm tlusté uměle hmoty,kterou jsou našel u nás vyhozenou v lese(původně na ní byla nějaká reklama) a částečně ze staré lednici,kde byly výplně dveří z PVC a z reklamního štítu od algidy,kterej je taky z PVC a kterej jsem čmajznul místnímu hostinckýmu.Kolečka mě udělal tatík v práci na soustruhu.Osvětlení je z diod a dole je to velkej maglajs drátků.Měl jsem v plánu do toho časem udělat i maketu motoru,ale na to zatím nedošlo a už asi nedojde.Tož asi tak.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 10:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi podařilo o(u)pravit ten kompresor z 15TrASY. Některé části jsem jen rozebral a očištěné zase složil. Vyměnil jsem motor za 12V, ale asi tam dám SPEED400 kvůli vyšším otáčkám. Jinak to bronzové ložisko v krytce asi budu muset odstranit, bo zvýší odběr na dvojnásobek až skoro na trojnásobek (z cca 100mA na cca 200mA na začátku, postupně až na 270mA a to jsem přidal do toho ložiska i olej), což je zaviněno asi ohnutou hřídelí a divnými periodickými axiálními pohyby hřídele.
Škoda 18Tr
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 12:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: Vypadá to, že se v motorech do modelů vyznáš. Já ted sem se rozhod že se pustím společně s pomocí jednoho kolegy do RC modelu B731.1663 DP Praha evid.č. 7036 a B951E.DP Praha evid.č. 4127. Mam ale jiný problém. Když koupím motor na 12V, nemohu do něj sehnat baterku, jediný co se nabízí je jakýsi olověný akumulátor, podobně vypadající jako baterka z auta. Jenom se zeptám jaká baterie byla v 15TRM? Je zvlášt baterka pro motor a zvlášt pro servo?
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 14:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinb941e: Asi máš mylné informace, zas tak moc se v motorech nevyznám, SPEED400 jsem vyjmenoval jen náhodou, že doma nějaký mám (a že jsem koupil jeden za necelejch 100Kč ), ale pak jsem to zkusil a spotřeba byla na takový malý kompresor až moc velká...
Jestli se nepletu, tak v 15TrASY byl taky olověnej akku. A jestli společné akku na motor i servo, tak nevím, záleží na napájecím napětí serva, který ještě neznám...
V mém případě budu mít taky 12V olověný akku (ne jeden, ale více, možná i 3x 12V/2,6Ah + samostatný akku pro notebook) a na servo, pokud bude potřeba, tak srazím napětí pomocí stabilizátorů napětí apod...

Jinak jsem teď po dlouhém čekání upravil motory v převodovkách pro můj model, takže už tam nestraší ty pomalý hnusy a už jsou tam pěkný SPEED400. Ještě jsem tam na doporučení kolegy Foxe "vyoperoval" jeden převod, tak teď by to mohlo uhánět po silnicích pěkně rychle.

Fox: Kolik km/h nebo m/s uhání ta tvoje dvaadváca? Sice jsem ji viděl v akci, ale nedokážu to posoudit.
Ještě drobnost bych od tebe požadoval, na DOD v Komíně jsi mi sliboval "nějaké" CDčko (nebo DVDčko?) se zvuky, kdy a případně kde bych si je mohl vyzvednout pls?
Škoda 18Tr
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 17:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak prihodim par detailov s modelu:
Zasklenie okien (predné & zadné)



... a nakoniec aj moj milacik s modelom

www.gunster.wbs.cz * jakub.orinak@post.sk * jakub.orinak@centrum.sk * ICQ: 446-399-816 * SKYPE: jakubko112 ------------------------------------------------
Stavba: ŠKODA 14tr ev.č.: 91 Prešov
------------------------------------------------
Budúcnosť: ŠKODA 15tr ev.č.: 106 Prešov * ŠKODA 24tr ev.č.: 702 Prešov
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 18:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

15Tr měla baterie dvě. Jednak ovládací, která byla ukrytá v krovkách na střeše. jednalo se o klasický modelářský "pakl" 7,2 V cca 2 Ah, ze kterého byl napájen toliko přijímač Hitec 35 MHz AM + nějaké drobnosti (třeba stěrače). Trakční baterie byl olověný hranolid 12V / 8 Ah, položený v prostoru u druhých dveří. z toho kromě jízdy bylo napájeno všechno ostatní vč. světel.

22TrAC bude trakčně napájena ze dvou 12V / 8Ah bateríí do série umístěno na střeše v "powerboxu", vše ostatní mimo trakci a klaksony bude z 12V / 3 Ah, umístěno vzadu v prostoru "měniče".
22Tr LIVE
26 a 27. 4. 2008 - I LETOS DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V AREÁLU TM BRNO V ŘEČKOVICÍCH
Martinb941e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 19:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Měl bych dotaz, jelikož sem úplný začátečník, nevadilo by ti mi poradit s pohonem modelů? Když mam motor, převodovku, vysílačku, přijímač, nápravy. Tak vím jak do sebe dát motor,přev. do nápravy přes kardan. Nevím ale jak zapojit přijímač do motoru, jak vlastně udělat to aby to jezdilo? Co vše k tomu potřebuju? Fakt sem úplnej laik.Tak jestli by ti nevadilo mi stručně vysvětlit jak si v nějakým z tvých modelů udělal pohonnou jednotku, spíš použij 15TRM, nebot já ted dělám B731.1663 a B951E oboje DP Praha v 1:14, motor je elektro, převodovky 3-kvalt, kupuju od prodejce Š-hobby RC truck, nebo nějak tak se to jmenuje, máš nějaký zkušenosti s jejich příslušenstvím? Díky, budu se těšit na odpověd. Pokud by tě to otravovalo, tak dej vědět, ale nikoho kdo by tomuto opravdu dobře rozuměl neznám a sám sem na to blbej.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 19:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že ti tam chybí mezi přijímačem a motorem REGULÁTOR. Samotný příjimač by měl dávat impulsy do regulátoru, ten ty signály zpracuje a převede do potřebného napětí do motoru...

Jen tak pro zajímavost, kterou máš tu převodovku? Teď tam vidím 2 typy těch 3rychlostních a mají jiné převodové poměry...
Škoda 18Tr