K-report
 

Archiv do 5. května 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Hry a simulátory » Staničář » Archiv do 5. května 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
kutipe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.122.198.110
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 10:28:51    Odkaz na tento příspěvek  

No vytvoril jsem jich už asi 10 ale těžko říct kolik je z nich použitelných. Určitě by se dalo vystavit úsek Plzeň - Křimice až Vranov u Stříbra který je již řízen i ve skutečnosti z JOP, potom ŽST Mariánské Lázně která je taky jako v realitě, ale jinak jsem si upravoval stanice které jsou třeba i bez návěstidel, ve staničáři jde všechno. Každopádně jsem na všech těchto stanicích sbíral zkušenosti s tvorbou. Osobní dopravu vytvořím klidně přesně podle oběhů a nákladní dopravu, tam je problém s vlaky které jedou PP. Nevím jak je zadat a také příležitostní vlaky jako jsou MUVky apod. tam občas zanesu
Milda11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 11:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Odradit se nenechám.Nejhorší jsou pro mě ty obraty.Ale snad to nějak dopadne.Jen jsem si myslel ,že by to měl někdo rychleji.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 12:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: A mnou zaslaný soubor a připomínky? Mě to stále padá a ladící soubor vytvořit neumím.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, nevím jak myslíš ty, ale po tom dalším průšvihu s Markem a Petrem, neměl by jsi se na to už vykašlat ?
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 16:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaky PP zadávám "jedou každý den" a do poznámky vlaku napíšu PP. Uživatel se pak během hry rozhodně, zda dotyčný vlak vezme, či nikoliv.
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 18:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kutipe:
Rád bych Vás požádal e-mailový kontakt na balik.zvenkova@post.cz.

Jgcp:
Mohl bych poprosit o znovupřeposlání souboru a připomínek?
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 11:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik : Když zprovozním PC, tak ano.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, nevím jak myslíš ty, ale po tom dalším průšvihu s Markem a Petrem, neměl by jsi se na to už vykašlat ?
misod
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.239.226
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:52:35    Odkaz na tento příspěvek  

ak je tu niekto zo Slovenska a mal by zaujem tak mam uz 97% :-) hotovy usek Zvolen - Banska Bytrica, pricom ovladane stanice su Sliac kupele, Vlkanova, Radvan. Treba dorobit GVD pripadne doladit. ak bude zaujem tak cez mail ...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 22:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To koukám, slovenská trať ve Staničáři ještě není

Jak vám to vycházelo s vozidly? Slovenxkých v editoru moc není....

Já můžu ochotně poskytnout na dodělání oblast Horní Dvořiště, opravdu chybí jen manipuláky
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 23:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vojtik, misod....na R mezi ZV a BB jezdí i 242 ČD, 263, 770, 771 a 742 vypadají stejně, brejlovci by taky šly....810 určitě prominem.....horší ale budou slovenské reko - 736, 776, 811, 812, 813...co by tam ještě mohlo jezdit...
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 28. března 2009 - 11:08:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem,
Libeň nový GVD nemá, tedy pokud ho nedělal někdo jiný, teď se v tom pářu ještě s přestavbou zhlaví, ale nějak se mi to kouše, vlastně GVD je skoro hotový, ale ještě nemám vyřešené postrky a přepřahy a taky to zhlaví mě zlobí...chtěl jsem to mít k 8.3. k 1.změně GVD,ale bohužel...
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 29. března 2009 - 19:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Původní záměr nevyšel. PC není OK a tak posílám to, co zatím mám.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Milý Mirku, nevím jak myslíš ty, ale zaplať Pánbůh, že si konečně mácháš tu svou hubu v bahně. Co jsi se navyváděl za posledního půlroku...
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 01. dubna 2009 - 00:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důrazně upozorňuji každého, kdo se opovažuje prostřednictvím webového rozhraní editovat údaje ve společné databázi vozidel na webu staničáře, aby se z důvodu zpětné kompatibility se staršími grafikony vystříhal provádění jakýchkoliv nevratných změn u již existujících položek!

Tzn. je přípustné přidávat alternativní obrázky k již existujícím, nikoliv mazat existující obrázky a nahrazovat je novými.
Podobně je možno vkládat do databáze samostatné položky s novými vozidly či jejich duplikáty pod jinými názvy, nikoliv nahrazovat a mazat či přepisovat stávající vozidla za účelem jejich "aktualizace".

Pokud si bezpečně nejste jisti, co děláte, nezasahujte do databáze raději vůbec nijak. V případě potřeby se zeptejte zkušenějších uživatelů zde ve fóru. Dodržování těchto pravidel pokládejte za otázku elementární slušnosti a oleduplnosti k ostatním.

[Pozn.: Tento příspěvek se netýká běžných uživatelů, kteří při hraní Staničáře nebo při aktualizaci svých lokálních dat ve Stagu nepřicházejí s editací společné databáze vůbec do styku. Poněkud ultimativní tón, jehož jsem se odvážil, je v tomto případě bohužel zcela nezbytný (pourážat dotyčnému pazúry nestačí!)].
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2009 - 15:11:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, můžete mi někdo přeložit tyto pokyny?
Sv-6609-DVH, Sv do 6.koleje, M-LD2 (Po-So), objede (Ne), v 16:15 hod. zpět
Je to z Děčína 1.08, 810+vlečňák přijíždí z D východ na hlavní.
Dík
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2009 - 15:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glagol....

Vlak, který přijede ze směru Děčín vých.horní nádr. otáčí na vlak 6609 do směru Děčín východ horní nádraží....Souprava se po výstupu cestujích přestaví na kolej 6. a v pondělí - sobotu motor.vůz odjede odstavit do depa...přípojný vůz zůstane na 6.SK...v neděli 810 pouze objede a cca v 15:45 bude souprava přistavena na 6.SK... V Po-So ještě předtím depo vystaví vůz 810 zpět z depa.

Za případný češtin se omlouvám.
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2009 - 20:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FP-děkuju
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 19:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, pokouším se stvořit nějakou mini oblast, hlavně jako učení se práce s buildrem, byl by zájem o takovouto mini oblast?

je to pokus o stvoření jedné JOPky s drobnýma změnama, kdo ví kde to je?
Docela bych uvítal kdyby mi někdo mohl poskitnout GVD pro tuto oblast .... abych se mohl pokusit zvtárnit skutečný provoz.
Díky za názory (zetím je to jen pracovní náholed, chybí toho spousta, ale jen pro představu na čem dělám :-)
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 19:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha:
To se povedlo :-) - ta stanice vlevo je teď moje "domovská" (jako že tu bydlím). Ale z pochopitelných důvodů nejezdím vlakem - na nádraží je daleko...
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 04. dubna 2009 - 23:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Jak jsi na tom stím brnem ?
xxx 037-x FOREVER;-)
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2009 - 13:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha
Jen tak zkušebně hádám.
Připomíná mi to Modřany a dál v pravo by měl být Braník. Trefil jsem se nebo jsem uplně mimo?
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 08:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gregor:
přesně :-) .... jsou to modřany a zbrslav .... toto zobrazení je na JOPce v Bráníku .... Modřany jsou ovládány a Zbraslav je jen na kukačku :-D
Jelikož jsem na této JOPce dělal, tak se ji pokouším převést aspon trochu do této podoby :-)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 19:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový dotaz, co je to ta "kukačka"?
Jinak na trati Praha-hl.n. - Jarov - Zbraslav, ještě pamatuji mechanický návěsti (bylo to někde před Jarovem, dokonce je mám i nafocený) jenže už sem tam dlouho nebyl (snad i pár let), a koukám že když je tady řeč o JOPce, tak to už tam ty mechaniky ani nemám očekávat... že?
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz
www.navara.wz.cz
[S1 ->Úvaly ]
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 08. dubna 2009 - 20:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant:
kukačka - jen na koukání :-) ...žádný odborný termín :-D .... ovládání Zbraslavi je umístěno ve Zbraslavi, ale výpravčí v Bráníku vidí na své JOPce (ovládání Modřan) co se ve Zbraslavi děje.
Mechaniky byli určitě sneseny ve Zbraslavi, Modřany byla světelná, Braník také světelná (TEST) .... jinde na trati netuším, dělal jsem jen ve zmíněných stanicích.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 10. dubna 2009 - 21:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dělá už někdo aktualizaci stanice Bohumín?
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 11. dubna 2009 - 10:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, Balíku koukni na tyto fotky: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnicedalnice/vlak/hlavak/09040 8/k/. Je tam náznak, jak vypadá nový reálný relief kolejiště na Hlavním nádraží.
Z tiskové zprávy ČD a.s. k novému jízdnímu řádu:

...z Brna do Mladé Boleslavi bude vlak rychlejší než auto!...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2435
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 11. dubna 2009 - 13:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baresm: dobrý odchyt, sám jsem byl zvědavej jak se jim to povedlo

Marek3: bych dělal rád, ale jaksi nestíhám (Přerov, řazení na ŽP, škola, ročníkovky, písemky....). Takže u mne to stojí, a to na dlouho.

Ale můžeš se na to vrhnout ty, Stag není tak složitej program
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 11. dubna 2009 - 21:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, právě teď se to pokouším...

A chci se zeptat, jak si dám ve Stagu směr jízdy, když tam není nic na výběr a napsat se tam nic nedá. Kvůli tomu jsem dneska nemohl pokračovat, ale jestli někdo odepíše ještě dneska, budu pokračovat ještě dneska.
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2438
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 11. dubna 2009 - 21:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpověděl bych rád, ale poněkud nechápu dotaz. Šlo by tento doprovodit obrázkem či bližším popisem?
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 11. dubna 2009 - 22:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš otevřený Stag.

Je tam tabulka a na ní je napsáno: Pravidelné zastávky vlaku ve stanicích.

A hned pod tím jsou 2 volby. Buď dám "vlak odjíždí do sousední stanice", nebo "vlak končí". Tak chci dát "vlak odjíždí do sousední stanice", a tam ti vyběhne volba "vlak jede ve směru". A právě v tomhle je ten problém. Když na to klikneš, nic tam není a ani napsat do toho nic nejde.
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2439
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 11. dubna 2009 - 22:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krok 1: otevřít Stag.
Krok 2: stisknout CTRL+O nebo jít cestou Soubor/načíst oblast.
Krok 3: najedeme na .../Stanicar/Stanice/Bi_2-01/Bi_2-01.xml
Krok 4: dvakrát poklikáme/klikneme jednou a dáme ENTER/klikneme jednou a dáme otevřít (možnost výběru)
Krok 5: nyní se nám již v poli "jede ve směru" zobrazují všechny body, které autor stanici vytvořil v Builderu.
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 11. dubna 2009 - 22:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky - budu se snažit o stvoření aktualizace.
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 12. dubna 2009 - 09:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když změním řazení vlaku a chci uložit tak mi napíše, že nějaké číslo je špatné. Potom to zmizne a zešikmí se mi číslo vlaku v té tabulce, jaké vlaky tam jsou a takové ty ptákoviny. Neví někdo, co s tímhle?
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 12. dubna 2009 - 13:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zešikmené číslo vlaku = vlak nemá zadáno řazení.

Máš ICQ nebo Skype? Ať to můžeme řešit "osobněji".
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 12. dubna 2009 - 21:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo, když mi to hází chybu ve Stagu, tak kde je to nějaké číslo 16,8, které má být správně 16.8?
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 12:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je vyřešen! Změnil jsem v dokumentu vozy.ini desetinnou čárkou (čárka) a nahradili tečkou. To byl ten problém, který se vyskytunul! Byla to délka vozidla.

Tímto chci Vojtikovi strašně moc poděkovat za ochotu.
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 20:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baresm:
Ahoj, díky za upozornění (taky to sleduju a v případě kasmeho fotek z exkurze jsem byl dokonce o 2 dny rychlejší než ty ), ale ještě chvíli bych počkal na něco lepšího, až se objeví i celá Balabenka (to je ta část, co ze servisáckého reliéfu vykukuje vlevo dole).
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 20:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě abych nezústal dlužen odpověď Pokernovi:
S Brnem jsem tuplovaně daleko (daleko od začátku a daleko do konce ). Není to nic supertajného, takže tady připojuji archiv s aktuální rozpracovanou verzí, ale zatím si tam teda moc nezajezdíš. Já si to představuju jako dvě úplně oddělené brázdy (první dvoumonitorovka s Heršpicemi a hlavasem, druhá dvoumonitorovka s nákladním průtahem z dolního do Maloměřic a k tomu všechny přilehlé cancoury), které by (pokud to síť zkousne) mohly být hratelné dvěma pařany (síťová verze bude mít jenom dva zásobníky povelů; jinak pro sólisty klasická verze se zásobníkem ke každé dopravně).
application/x-zip-compressedbrno_0-29.zip
brno_0-29.zip (133.0 k)
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2450
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 17. dubna 2009 - 16:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pročpak jsou vozy 1. třídy řazeny ve Stagu ve vozech třídy druhé? Jde o vozy Aee142(61)_CD, Aee147(51)_CD, Apee141(61)_CD, Apee144(61)_CD.

Opačná situace platí u vozy Bmz73_CD, ten je zase ve vozech první třídy.

Verze mého Stagu 1.21b2. Ale také děkuji za rozšíření databáze, některé vozy mi dřív chyběly...
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 17. dubna 2009 - 18:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtiku, poslední verze Stagu je 1.22, ale tím to není. Tady se poslední dobou zcela zjevně někdo baví tím, že - dle mého názoru záměrně - mrší databázi vozidel (edituje údaje, vyměňuje obrázky a dokonce i zcela maže některá vozidla, upravuje vozy.ini). Já jsem tenhle týden zase znovu obnovoval 2 čerstvě smazané vozy...
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 17. dubna 2009 - 19:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v 1. třídě je Bmz ČD.

Vojtik: Tak si to přesuň, a máš to...
Generální ředitel společnosti BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 17. dubna 2009 - 20:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Díky za odp. už to jdu zkusit
xxx 037-x FOREVER;-)
Rudolf_vávra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 19. dubna 2009 - 11:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat: Ve Stagu už mam téměř hotový GVD 2008/09 pro trať Kladno-Praha, ale problémy mám s náhodnou nákladní dopravou, podle návodu a prohlédnutí jiných stanic bych ji měl mít dobře, ale stalo se mi, že mi při několika hrách vůbec nejela a potom po drobném přenastavení jela, ale ne se soupravami, které jsem nastavil neboť jezdili vlaky "duchů" - bez řazení. Mohl by mi prosím někdo poradit...?

Rudolf Vávra

(Moje ICQ: 422362495)

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf Vávra.)
Dispi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 22:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Balík:
Nevíš, jak vypadá celý relief i s Balabenkou ?
Ozvi se na mail, dohodnem se.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 29. dubna 2009 - 13:36:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový přihlouplý dotaz. V zásobníku mám nějaké cesty, které chci vymazat. Dám EZ, vymažu cesty, ale jak se mám teď vrátit do běžném režimu? Klikání na VU nepomáhá, pořád mi svítí okno editace a nejsem na stavědle schopen postavit jedinou cestu ...
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 29. dubna 2009 - 14:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs:
Znovu EZ.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 29. dubna 2009 - 14:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že toto jsem taky zkušal ...
Ale pro jistotu zkusim znova
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 29. dubna 2009 - 16:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Má cenu tvořit (dotvořit) GVD pro tu pracovní verzi JOP Brno nebo se bude jěště něco dodělávat? Pokud na tom už někdo nepracuje, tak se o něco pokusím...
Z tiskové zprávy ČD a.s. k novému jízdnímu řádu:

...z Brna do Mladé Boleslavi bude vlak rychlejší než auto!...
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2009 - 08:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stahnul jsem si Path n verzi 2.2.8.8 a ejhle, nelze ani spustit, neboť milý Woknous hlásí:
Obrázek hlášení
A včil babo raď...

Jinak u stanice Karlovy Vary se mi stáva nemilá věc. Do stanice Klášterec nad Ohří mi přijede na 4tou kolej vlak 810+010. Provádím otočení, kdy odpojím kostitřase, vyjedu na výtah ale co to. 4tá kolej má najednou modrou barvu a finito. Nelze na ni postavi ani PC, ani zrušit jakýmkoliv způsobem uzávěr koleje nebo cokoliv. Ako že to?
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2472
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2009 - 15:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tě to potěší, tak se mi to stávalo taky

Pak jsem jezdil obracet do Perštejna, jednou i do Vojkovic a nakonec jsem otáčel na té kolej 1b v Kláštrci, či co to je.
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2009 - 21:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurňa, právě mi došly nervy a du spát. Mám stanici Dětmarovice - bohumín a c ose děje. stavím v Bohumíně PC 1a -> 7, tak proč mi ta suka zrobi PC přes kolej č. 1 až do Vrbice? Podobně PC 1a -> 6; ten samý případ... Jak je to kurňa možné?
nvm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.135.40
Odesláno Sobota, 02. května 2009 - 11:29:45    Odkaz na tento příspěvek  

>Rumcajs

Jinak u stanice Karlovy Vary se mi stáva nemilá věc. Do stanice Klášterec nad Ohří mi přijede na 4tou kolej vlak 810+010. Provádím otočení, kdy odpojím kostitřase, vyjedu na výtah ale co to. 4tá kolej má najednou modrou barvu a finito. Nelze na ni postavi ani PC, ani zrušit jakýmkoliv způsobem uzávěr koleje nebo cokoliv. Ako že to?

>>> pokud to jde, tak na tu danou kolej pošli vlak na přivolávací návěst a pak už jenom spoj soupravy a dá se Ti to do normálu.

Kurňa, právě mi došly nervy a du spát. Mám stanici Dětmarovice - bohumín a c ose děje. stavím v Bohumíně PC 1a -> 7, tak proč mi ta suka zrobi PC přes kolej č. 1 až do Vrbice? Podobně PC 1a -> 6; ten samý případ... Jak je to kurňa možné?

>>> já bych řekl, že chyba bude mezi klávesnici a židli...
Obergruber
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 03. května 2009 - 18:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se jen zeptat používáte někdo program HIS ? A jestli ano, ve ktré stanici ho požíváte ? Díky za odpověď ...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 03. května 2009 - 19:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HIS občas používám, ale jen málo. Použít jej můžeš prakticky v libovolné stanici, stačí vyměnit "výchozí stanici". .../HIS4.0.2/Stanice, třeba Brno hl.n. přejmenovat na "Brno hl.n._orig" a na uvolněné místo dosadist co potřebujeme. Takže při nastavení "Brno hl.n." nám to bude hlásit např. "Stanice Bohumín. Ke třetímu...."
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
nvm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.135.40
Odesláno Neděle, 03. května 2009 - 19:21:12    Odkaz na tento příspěvek  

Co to je prosím Vás ten HIS a pokud možno, kde ho mohu sehnat ? Děkuji předem za odpověď.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2479
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 03. května 2009 - 19:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HIS=program na vytváření uživatelských hlášení.
Freeware.
Ke stažení na his.kvalitně.

S nastavením je třeba si pohrát, ale je to česky, tak by neměl být tolik programů :-)

Rumcajs: s tou posunovou cestou se mi to taky stává, stačí někam blbě kliknout. I do trati se mi to už povedlo, ale když jsem chtěl postavit v Děčíně posun na vlečku TONASO, tak mi to nešlo a nešlo

(Příspěvek byl editován uživatelem vojtik.)
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
Obergruber
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 15:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to hraju s Děčín, ale dalo mi to práci než sem dal všechny směry dohromady, některý stanice se si musel i sám namluvit a trvalo to dlouho, tak jestli neexsituje nějaká jiná metoda, třeba někde ty stanice jako to hlášení stáhnout a pak to do toho dát nebo tak něco ....
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 20:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je ve Stagu omezení na datumové poznámky? Dělám vlak 470/471, půl roku jiné řazení, tak jsem to chtěl udělat do simu. Jenže po naklikání z kalendáře mi to jde jen od 30.5. do konce června. Dál ani ťuk, prostě se to samo smaže. Asi to nějak oblafnout nejde, že?
Tak jsem i já podlehl a založil účet na rajčeti.

Bydlím necelých 5 kilometrů od přejezdu v Horních Heršpicích!
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 22:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:
Vlož to přímo jako text do .xml souboru.
V příloze přikládám podobné "výčtové" datumové poznámky (Jadrany, Slovany), tak si můžeš ulehčit práci a jenom si je o těch pár dní rozšířit.
text/plaindates_40-43.txt
dates_40-43.txt (11.0 k)
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 10:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlaší z přihlouplých dotazů: Když autor stanice chtěl co nejlépe popsat, co s danou soupravou dělat a nevleze se to do toho jednoho řádku v poznámce, dá se to nějak zviditelnit (mimo to že si ten vlak najdu ve Stagu a tam si to přečitam)?
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 12:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs:
Pokud máš Staničáře přepsaného patchem 2.2.8.8, tak bys měl (asi v závislosti na operačním systému) buďto hned vidět více řádků, nebo sice vidíš jen jeden řádek, ale můžeš to odrolovat (defaultně je kurzor v příslušném políčku s poznámkou; pokud ne, tak si do textu naklikni; rolovat jde přímo dolů šipkami z klávesnice).
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 13:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel patch způsobuje výše zmíněnou chybu, prostě si s patchem nezahraju ...
Chyba: odkaz