K-report
 

Archiv do 21. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 21. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 14:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shaman: no to víš, taky mi ale chyběla ta inspirace, že něco dělají i jiní
www.MESTSKADOPRAVA.net - pravidelné aktualizace galerie z Prahy, ČSAD, SAD a mnoho dalšího
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 15:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně spíše chybí čas, abych mohl stavět; zatím jen programuju, páč to není tak náročný na čas. Vysoká škola je nekompromisní.
Někdy zas přihodím video aplikace v0.8, až to bude zas trochu vychytanější.
Škoda 18Tr - WEB mimo provoz
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3300
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 19:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje práce zatím stojí. Jednak je model ve vozovně, kde se na něm jemná práce dělat nedá, druhak jsem si koupil druhýho koníčka a to sice Camaro a třeťak holt přítelkyně... od července navíc bude potomek, takže asi tak. Nicméně kolega Bureš mi v sobotu snad pomůže dostat model z vozovny vlastní silou domů, takže budu moci opět obnovit práce na modelu, aby z toho vzniklo konečně něco prezentovatelného.
Takže uznávám, že jsem tady byl jedním z hlavních motivátorů, nicméně co bylo ještě bude.
21Tr 22Tr LIVE
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 19:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha byl první, kdo měl RC model trolejbusu, má z nás modelářů nejvíce příspěvků a bude i první, kdo bude mít potomka, k tomu lze jedině gratulovat
www.MESTSKADOPRAVA.net - pravidelné aktualizace galerie z Prahy, ČSAD, SAD a mnoho dalšího
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 19:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a já nemůžu pracovat na modelu, protože musím opravit tu zeď na pokoji, kterou jsem rozkopal kvůli nepříliš povedenému prvnímu semestru, nebo spíše, absolutně nepovednému
___________

a vůbec, já mám poslední dobou jiný starosti, takže model jsem musel opětovně odložit. pro zajímavost, aktuální stav (bez fotky, modely nefotím) je takový, že je jakžtakž dodělán podlahový rošt a sem tam se povalují náznaky vybavení vozu (o vánocích jsem se zabýval myšlenkou, jak udělat světla - paraboly a tak, výsledek stál za houby, resp. nepřišel jsem na to, jak to udělat nějak "opravdický", řečeno slovy dětí). Až budu někdy doma, což bude nevím kdy (už jsem tam nebyl pořádně prakticky od vánoc), tak nafotím a hodím sem foto.

______

P.S.: Verusha se pěkně mění, takového ho neznám... :-)

P.P.S.: Další důvod, proč nic nedělám, je lenost. Jakmile jednou něco odložíš "na potom", tak už to nikdy neuděláš, a pokud jo, tak se k tomu dostáváš jen velmi těžce...

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Haf a pac.

Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 19:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budete v těch dětech všichni Verushu taky následovat?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 19:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - já se takovej taky neznám :-) Ale koneckonců, uvědomil jsem si, že jsem už dost starej, sedmadvacet je sedmadvacet a to neobkecám...
21Tr 22Tr LIVE
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 19:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A verusha behem vikendu zrusi stavbu 22TrAC a model prestavi na prvni kloubovy RC kocarek v brne.
Klub veselého autogenu (a držitel zlatého škrtátka)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2820
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 20:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

věřím tomu, že by toho byl schopnej
Haf a pac.

6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 20:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...nemějte verushu za takovýho blázna...
www.MESTSKADOPRAVA.net - pravidelné aktualizace galerie z Prahy, ČSAD, SAD a mnoho dalšího
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 20:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

on ale je blázen :-)
Haf a pac.

Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 20:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: gratulujem k všetkému, Camaru aj bábätku


www.generalneopravy.tk
www.autobusova-doprava.tk

ICQ - 489-696-538
Mail - tomino.men@windowslive.com

!!!Karosa FOREVER!!!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3303
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 22:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to bejby bude až v červenci (ještě ani nevím jestli to bude holka nebo kluk, ale jedno vím jistě - obloukem se bude vyhýbat městské dopravě :D). Hlavně když to bude zdravé a s přítelkyní to nějak zvládnem ke vší spokojenosti.

Změn je u mě teď hodně, to se přiznám. Ale zase ne taové, aby se země stal nějakej šíleně rodinnej typ. Pořád si v lecčems stejně připadám jako hračička. Model 22TrAC 1:6 rozhodně hodlám dokončit, jen jsem ho momentálně asi na půl roku odsunul do víru stání a sedání prachu. Přiznávám, že než jsem ho odsunul, už jsem toho měl trochu plné zuby. Člověk ráno vstane, opravuje dospělý trolejbusy a pak přijde z práce a dělá na malým trolejbusu. Večer sedne na k-report a kouká na obrázky trolejbusů. Z toho mě zákonitě muselo jebnout a tak nutně muselo přijít to, že na muzejní noci jsem v ROčku potkal jistou dívku....atd. Ale zase abych si váel šunky, to není nic pro mě, takže jsem si splnil takový dětský sen a koupil americkej sporťák. Jo, je to klukovina, ono je to auto vážně na hovno, žere jako tank, poviný ručení je drahý, zatím pod tím jenom ležím a svezl jsem se jen při koupi. Do kufru nedáte ani krabici od bot, na zadní sedátka neposadíte nikoho, kdo má víc než 150cm. V životě jsem se v autech nerejpal, jak funguje auto, jsem znal jenom z autoškoly a z doslechu. Ale kdo si hraje, nezlobí. Snažím se z toho udělat auto, na který se bude dát dívat, částečně do původního stavu, žádnej tuzing, jen menší vylepšení. Taky si trochu potřebuju zvýšit opravárenskou zdatnost, vlastně si myslm, že koupit si funkční a pěkný auto této kategorie je nuda, stejně jako je nuda koupit si hotovej model :D

A kdo tu hovořil o tom, že mám nejvíc příspěvků.... no myslím že mě už dávno v popularitě předstihl Marek s dvaadvacítkou 1:13. Víc maká než kecá a ve srovnání s mojí tehdější 15Tr má model na daleko vyspělejší úrovni a daleko víc akční. Vlastně už ho má pět let a pořád s ním absolvuje neunavně a hlavně téměř bez poruch jednu výstavu a akci za druhou, kde sklízí zasloužený úspěch. Co byla proti tomu 15Tr 1:10 - ta stihla jen televizní novina na Nově, pak DOD v Husovické vozovně další akce jako třeba Dny ML trolejbusů padly většinou kvůli závadám. Upřímně - někdy je mi líto, že už asi nikdy nevezvu do ruky vysílačku a nevyjedu si v jedenáct večer na druhej konec naší čtvrti s tou uřvanou dvoumotorovou a upískanou kuprextitovou pikslí... Na druhou stranu jsem rád, že už ten model nemám a těším se na plně funční dvaadvácu - s tou už to ale na takové procházky nebude - na procházky se bude chodit s kočárkem :D
21Tr 22Tr LIVE
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10177
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 01:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obloukem se bude vyhýbat městské dopravě :D

Myslíš, že to zvládneš uhlídat? V téhle souvislosti si vybavuju 5-letou dceru kolegy 353, která svoji babičku poučuje o tom, která lokomotiva že to právě jela kolem.

na procházky se bude chodit s kočárkem :D

... a máš na něj vůbec řidičák?

uvědomil jsem si, že jsem už dost starej, sedmadvacet je sedmadvacet a to neobkecám...

Sakra, ještě tady mi to připomínejte. Mě je úplně stejně (a za dva týdny mi bude víc), ze spolužáků ze ZŠ mají děti dvě třetiny (někteří už se stihli i rozvést), ze spolužáků ze střední třetina, ze spolužáků z vysoké naštěstí jen jeden.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 7-2003

Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 05:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mlady zobaci :-))))))
Klub veselého autogenu (a držitel zlatého škrtátka)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8229
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 09:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dejte pokoj s děckama...... v kamnech to nehoří, neb propadávaj roštem.
ohledně spolužáků sem na tom stejně, jak mj a nijak mě to netrápí
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 09:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě, že tyto problémy zatím nemusím řešit :-)
Haf a pac.

David_pecina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 11-2003
Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 10:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

verusha: nedělej si iluze, že se ti potomek nezvrhne. já mám tři, dva studují spšd a se třetí (holka , 6 let) se denně peru aby mi pujčila moje vlastní modely. :-D
Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
http://www.modelarimhd.tym.cz/
Jendabus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 19:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem rád že v sedmadvaceti nejsem sám bez potomků:D
Domitea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 22:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to jsem rad, ze je mi 15 :-D
Web o merkuru www.merkur.tk a mých modelech.
Karosa B961E - tvorba nákresů
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 14:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ti je 15 a děláš tak krásné fotky modelů z Merkuru ???
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2742
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 14:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marmar: Nepostrehol som zatiaľ žiadny model od teba čo by bol lepši ako Domtiea-ov. Keď budeš mať taky model ako Verusha alebo niekto iny potom kritizuj.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 16:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nekritizuji model, ale fotky, protože kdyby takhle "kvalitní" fotky dal někdo jiný, tak ho všichni peskují, ale když to je jen "15-ti letý chlapec" ...

EDIT: Já navíc hlavně nepoukazoval na model, ale na ten věk. Ale vím, pro tebe méně chápajícího nebo spíše více rýpajícího je to potřeba zdůraznit

(Příspěvek byl editován uživatelem marmar.)
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Domitea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 16:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. fotil jsem to v 20:00 při zcela katastrofálním světle
2. to že je mi 15 neznamená že jsem "maminčin mazánek"
Web o merkuru www.merkur.tk a mých modelech.
Karosa B961E - dokončování podvozku
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 16:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky by bylo lepší, kdybyste si to pánové kdyžtak mezi sebou vyřešili po meilu a nezaplevelovali diskuzi
www.MESTSKADOPRAVA.net - pravidelné aktualizace galerie z Prahy, ČSAD, SAD a mnoho dalšího
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 21:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co mám dělat já se 14ti ?

Domitea:
Když se holt chceš zavděčit, musíš to fotit při dobrém světle .
Lc.rajce.idnes.cz
www.prejezdy.cz


PROSÍM, pusť mě.


Domitea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 22:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

díky za radu
Web o merkuru www.merkur.tk a mých modelech.
Karosa B961E - dokončování podvozku
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46933
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 10:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, chcete, aby tu byl režim jako ve hrách?

PS pro Lc:
U základních číslovek se za číslo neuvádí žádné koncovky - stačí číslo. Např. píšeme "do 5 let" (slovy pěti).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 13:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, děkuji. Příště si dám pozor .

Lc.rajce.idnes.cz
Fox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 22:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes proběhlo přeparkování modelu 22TrAC 1:6 z vozovny Komín zpět do výrobního závodu. Vše bez problémů (až na zmrzlé řidiče, což bylo později napraveno v restauraci). Vůz jel naprosto parádně a to i na ledu a sněhu.


Automotodrom Brno
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3313
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 22:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čimž děkuji kolegovi Foxovi za záskok v řízení, bezproblémové přeparkování a za pivo
21Tr 22Tr LIVE
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 22:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já děkuji za inspiraci a za to, že už se tu zas řeší modely a né děti, věk a způsob focení modelů
www.MESTSKADOPRAVA.net - pravidelné aktualizace galerie z Prahy, ČSAD, SAD a mnoho dalšího
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 23:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já děkuji za aktuální fotky dvaadvácy a za páteční info od Foxe (a jeho kolegy?) a Mauricia, jak jsme se sešli.
Škoda 18Tr - WEB mimo provoz
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 01:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já bych chtěl poděkovat straně za dostatek citrónů na vánočním trhu.
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.
Buggy/Beatlesák
Tramvajeplzen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 09:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fox:jakpak si docílil toho krásného buse???? Díky za inspiraci.Já sice nestavím trolejbus ale autobus škoda 21ab.To se sem moc nehodí zde sou trolejbusy.
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 10:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvajeplzen: Si na omyle ... "Velké malé trolejbusy Modely dálkově ovladatelné (nejen trolejbusů)" ... Ak nebude 21ab na ovládanie potom do
"Makety modelů"

Verusha, Fox: opäť nemám slov
www.gunster.wbs.cz-->SÓLO MODELY--> 14Tr,14TrM,24Tr,21TrAC,SU12,SU15CNG,SORTN12A
www.gunster.wbl.sk-->KĹBOVÉ MODELY--> 15Tr,15TrM,25Tr,22TrAC,SU18HYBRID,CAPACITY,SORNB18CITY
www.gunner.wbl.sk-->OSTATNÉ MODELY--> 28Tr,SCANIA,NEOPLAN,VOLVO,MAN GXL
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 10:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S dotazem týkajícího se BUSE DOT - LED panelu se také připojuji.

Jinak nádherné fotky ještě nádhernějšího trolejbusu. A ještě bych se chtěl zeptat - jaká je maximální rychlost v km/h tohoto modelu ? Děkuji

Lc.rajce.idnes.cz
Tramvajeplzen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 10:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gunster:21AB BUDE SNAD NA OVLÁDÁNÍ.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 10:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po poslední debatě s kolegy Foxem a Bourim mě tak napadla myšlenka, zkoušel někdo modelovat třeba s laminátem? Všichni tady operujete s kuprexem, ale je to opravdu jediné a nejlepší řešení?
Haf a pac.

6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 11:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: taky už jsem o laminátu přemýšlel, je fakt, že by to bylo na jednu stranu jednodušší (udělat rovnou jednu cleou bočnici) a i lehčí na váhu. Na druhou stranu by mohlo být horší, relativně, vrtat do toho laminátu pro udělání každýho světla apod.
www.MESTSKADOPRAVA.net - pravidelné aktualizace galerie z Prahy, ČSAD, SAD a mnoho dalšího
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3650
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 11:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skousel jsem kopyto na jednoduchj model NO80 (vajcoid). Jde to, ale musi byt silnejsi, hur se tam lepej vyztuhy, uchyty a rozhodne to nejni na panelak. A prouseni skelnyho vlakna je slast ...
Klub veselého autogenu (a držitel zlatého škrtátka)
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 11:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs: takže jednoznačně radši cuprextit, plech a tmel...?
www.MESTSKADOPRAVA.net - pravidelné aktualizace galerie z Prahy, ČSAD, SAD a mnoho dalšího
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8252
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 11:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže kloub se ani na ledu neláme, tumič tlumičuje jak má?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3652
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 13:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6381 : pro domaci bastleni urcite . POkud je k dispozici vetsi dilna s vybavenim, tak bych sel i do toho lamina+svarovanej ram .
Klub veselého autogenu (a držitel zlatého škrtátka)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3314
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 13:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(DJ)Bobo - zlomit ani významně podhrábnout se nám nepodařilo. Současnej trakčák nemá takovou dynamiku, rychlost modelu je reálně asi jenom 3km/h, při celkem slušném zrychlení z nuly. V přípravě mám výkonnější trakčák s rychlejšími převody. Myslím, že se současnou dynamikou jízdy, kde se model jeví jako mírně líný, jsou tam ty tlumiče jenom na okrasu.
21Tr 22Tr LIVE
Domitea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 13:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No co třeba merkur a karton. Z merkuru pořádná kostra a kartonu pěkná karoserie a navíc při nabourání se pouze vymění určitá část karoserie, která je vlastně zadarmo!
Web o merkuru www.merkur.tk a mých modelech.
Karosa B961E - dokončování podvozku
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2839
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 13:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kvalitní model z merkuru a papíru si nedovedu představit
Haf a pac.

Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 14:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ja bych navrhoval delat konstrukci ze slamek od piti. Jsou levny a pevny. A karoserii z koberce oblepenyho tenkym papirem aby to bylo hladky. Koberec je pruznej takze nehrozi skoda pri nabourani:-)

Jinak u 14tr jsem zacal s modelovanim predniho cela:-) az to bude nejak vypadat tak sem hodim foto
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

MacOS
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 14:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak si to tady tak čtu tak za kratkou dobu to tu bude sam karbon a kevlar
Je lepši stratit sekundu v životě, než za sekundu živo


POzastavena výroba Karosa B961E 20% hotovo
Solaris Urbino 12LE 5% hotovo
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 15:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle nakonec obyčejný papír? Potiskneš si ho jak chceš, je to levný, nenáročný na stavbu...

Shaman mi připomněl, že bych si mohl znovu začít v PC vymodelovat, jak by mi ta 18ctka mohla vypadat, konečně se mi totiž podařilo zprovozit modelovací program (problémy se 64 bitovými systémy). Účel? Abych věděl už před stavbou, co je potřeba a abych něco neudělal blbě a pak to pracně překopával. Někteří už viděli, v jaké kvalitě dokážu pracovat (viz. čelo, nebo i kola, co jsem vymodeloval; vše vymodelováno v měřítku 1:1 (model)).
Napadla mě ještě malá blbost, což takhle mít 3článkový model 19Tr?
Škoda 18Tr - WEB mimo provoz
Domitea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 18:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouricio: kokni se do maket mám tam odkazy ze stavby busu z merkuru kartonu(nečekaně), ale zatím jenom kostru.
Web o merkuru www.merkur.tk a mých modelech.
Karosa B961E - dokončování podvozku
honny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.188.66
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 00:55:33    Odkaz na tento příspěvek  

místní RC guru, z čeho napájíte?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8254
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 11:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a další technickej: existuje vysílačka s volantem? jsme drobet bloumal na webu a nenašel jsem.....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 11:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a další technický: z čeho je uděláno BUSE na 22TrAC z Foxova příspěvku? Děkuji
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8255
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 11:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to buse popisoval ver někdy dřív, zkus proarchývovat tak 2006-7
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 13:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo - díky, něco sem už našel (arcichlíf 3/6)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3315
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 20:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Materiál:
Nevím proč se tu neustále žije v tom, že nejlepší je zákonitě kuprextit. Asi se to traduje od dob "legendární" 15Tr. A přitom jsme kuprexiti tehdy zvolil proto, že mě nic lepšího nenapadlo a navíc jsem toho měl doma mraky. U 22TrACE jsem se toho podržel, ale už se zkušenostmi. Kuprextit má velkou pevnost a odolnost, ale musí se poskládat do smysluplné kostry a skelet musí být promyšlen. 15Tr byla prvotina a podle toho to vypadalo. Kuprex má výhodu v tom, že je dostupný, relativně levný, mechanicky znásilnitelný, dobře opracovatelný i bez složitějšího vercajku a dobře pospojovatelný. Navíc je vcelku lehký a kromě toho má i řadu zdánlivě malicherných výhod, jako třeba že kastle může sloužit jako elektrická zem pro palubní napětí, což mi u 22TrACE ušetří výrazné množství kabeláže. Další taková mírně blbuvzdorná výhoda je to, že když něco zkazím, tak to zase vyletuju nebo vydemoluju zpátky a naletuju to celý jinak, líp, znova.
Ale rozhodně bych se nebránil použití jiných materiálů, kuprextit má své únosnostní hranice, která je zhruba u mé 22TrACE. Klidně si ten model dovedu představit i jako svařenec z oceli s řadou navařených nebo montovaných ocelových dílů. Ostatně nemusíme chodit daleko, Foxovo 22Tr 1:13 má jako základ ocelový svařený rošt, a až na něm je pak kuprextitová kastle. U 22TrACE je to kastle výhradně kuprextitová, pouze nad nápravami jsou montované hliníkové výztuhy, takové jakési mosty. Nikdy jsem netvrdil, že to je geniální řešení, použil jsem ho, protože jsem tomu věřil a protože výhody viz výše.

Bobo - vyslačky s volantem jsou již několik let zcela běžné v automobilovém RC modelářství.ˇNevím jak se to jmenuje oficiálně, ale říkali jsme tomu "pistolová" vysílačka. Plyn (pro tebe jako trolejbustechnika bude schůdnější pojem "jízda") a brzda je páčka jako u pistole a ovládáš to ukazováčkem ruky, kterou vysílačku držíš. Přitáhneš prst (jako když mačkáš spoušť) - jízda, odtahuješ prst - brzda, případně zpátečka. Kolmo k tomu je výše na vysílačce malý volantík, kterým kroutíš druhou rukou. Mě osobně to nikdo do ruky nepřirostlo, když jsem jezdíval s RC autíčka, bylo mi to párkrát porůznu půjčeno, ale nezvykl jsem si na to. Vyhovují mi klasické páčky, prakticky nikdy jsem neměl nic jiného než leteckou vysílačku, která mě i bráchovi odřídila řadu modelů, která nakonec fungovala i s 15Tr a teď řídí provizorně i 22TrACE.

Z čeho napájíme: porůznu. 15Tr, kterou s dovolením zařadím sebechvalně jako průkopníka této kategorie, jezdila na 12V 8Ah olověnej pakl ze záložního zdroje k PC. Měl jsem jich několik, takže délka jízdy byla omezena spíše výdrží vysílačky, protože pakle jsem si dal do batohu a až model zlenivěl, stačilo pakl vyměnit - ležel na podlaze v interiéru u druhých dveří. NA jeden se jezdilo až hodinu - to pokud se trochu šetřilo akcelerací a nesvítilo apod. Ještě tam byl na střeše zadního článku jeden pakl tvořený 6ti velkými NiCd monočlánky á 1,2V 2Ah. Ten odděleně napájel přijímač a serva. Model uměl jezdit i pod drátama a být z nich skutečně napájen - zmizel velký pakl z interiéru a 12V šlo do vozu přes sběrače. Pakl na serva zůstal. To ale nikdo nebylo nikde prezentováno a pohybovalo se to tak jenom u mě v pokoji.
Kolega Fox jezdil na olověné paklíky 12V 2,5 Ah zapojené (dosti nezvykle) paralelně. Z toho byl napájen celý model, žádné jiné baterie (jako bylo u 15Tr na serva apod.) tam nebyly. Nyní po čase vyměnil tyto pakly za sadu devíti sériově zapojených lithiových článků (kapacitu teď z hlavy nevím), kterými polně nahradil oba pakly. Snížil hmotnost, zmizela piksle na předním článku, zvýšila se dynamika jízdy a hlavně výdrž. Během jednoho předváděcího dne třeba na BVV se model nijak nefláká a přitom nemusí být vůbec dobíjen, zatímco ostatní třeba s kamiony od Tamiye lítají od nabíječky k nabíječce. Foxův model pod drátama jezdit umí, není z nich ovšem napájen, ale pouze dobíjen (pokud je vypnut a není v jízdě)
22TrACE je napájením trochu nezvyklá Zatím jezdí na provizorní sestavu baterií, kterou je zytečné popisovat, o dokončení bude mít na střeše dva do série zapojené 12V pakle á 8Ah, které budou celkovým napětím 24V tvořit trakci. Tou bude napájen trakční motor, kompresor a ventilace trakčního motoru. Zbytek, tj. všechny funkce počínaje přijímačem, servy, dveřmi, světly a vůbec všechno bude napájeno ze samostatné 12V baterie (nemám ještě přesně zvolen typ). Už od prvopočátku je plánována jízda pod dráty, což bude omožňovat tři režimy napájení 24V. Buďto jízda přímo z baterií ve voze, nebo jízda pouze z troleje, nebo stání pod trolejí a dobíjení baterií (pouzě těch sloužících pro trakci) z troleje.
21Tr 22Tr LIVE
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3316
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 20:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosímvás, píšu hrozně, je tam strašně překlepů. Omlouvám se, jsem od jisté doby nucen internetovat z mírně opotřebovaného notebooku a ten má navíc černou klávesnici, což je pro mě stále dost nezvyk. Takže nejedná se (zatím) o rozpad osobnosti (na ten vás kdyžtak včas upozorním), ale pouze o chybu mezi židlí a osmižilovým kabelem zapíchnutým zezadu do sčotu.
21Tr 22Tr LIVE
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. ledna 2009 - 22:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Mám na Teba malú prosbu. Nemohol by si natočiť nejaké to malé videjko o 22TrAC v pohybe ...
www.gunster.wbs.cz-->SÓLO MODELY--> 14Tr,14TrM,24Tr,21TrAC,SU12,SU15CNG,SORTN12A
www.gunster.wbl.sk-->KĹBOVÉ MODELY--> 15Tr,15TrM,25Tr,22TrAC,SU18HYBRID,CAPACITY,SORNB18CITY
www.gunner.wbl.sk-->OSTATNÉ MODELY--> 28Tr,SCANIA,NEOPLAN,VOLVO,MAN GXL
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3321
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 21. ledna 2009 - 23:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gunster - to bych nemohl, a to ze dvou důvodů, jednak nemám foťák ani nic čím bych to mohl smysluplně natočit, a hlavně teď je model rozpojen a už jsem zahájil po dlouhé pomlce nějaké práce, takže dlouho nepojede. Ono není zatím stejně o co stát - zatím to akorát jede dopředu a zatáčí.
21Tr 22Tr LIVE