K-report
 

Archiv do 13. března 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy » Archiv do 13. března 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vsuvka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 16:16:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jestli to nebude vadit tak tady ukážu odkaz na video Trolejbusu 22TrACI a Varushy. natočeno při mojí první návštěvě Brna s KP MHD z Ostravy.
http://cz.youtube.com/watch?v=WDkb0wTc-kI
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 17:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsuvka: Toto mi stačilo ... vidieť ten kolos v pohybe ...
www.gunster.wbs.cz-->SÓLO MODELY--> 14Tr,14TrM,24Tr,21TrAC,SU12,SU15CNG,SORTN12A
www.gunster.wbl.sk-->KĹBOVÉ MODELY--> 15Tr,15TrM,25Tr1:10,22TrAC,SU18HYBRID,CAPACITY,SORNB18CITY
www.gunner.wbl.sk-->OSTATNÉ MODELY--> 28Tr,SCANIA,NEOPLAN,VOLVO,MAN GXL
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3329
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 20:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele díky za to video, ono to bude znít divně, ale to je poprvý, co svůj model vidím v pohybu a nemám u toho v ruce vysílačku :D
21Tr 22Tr LIVE
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 19:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dvě novinky.

První z nich netřeba dlouze komentovat. ACEčko se obléklo do brněnského nátěru. Původní starší myšlenku, díky níž model zatím doteď zůstával bílý pouze s šedými pruhy, jsem kvůli současnému stavu skutečného vozu zavrhl. Brněnský nátěr bude vzhledem k určení modelu (prezentace, výstavy apod.) přihlížejícím bližší:



Druhou novinkou je asi tak to, že jsem se ofciálně vedoucímu TD panu Šimkovi zavázal, že model propůjčím od. 15 - 31. května na výstavu "140 yjeár em ejžd dý end 60 yjeár tý dý" do Vaňkovky, kde by měl být staticky vystaven a pokud to bude technicky a místními podmínkami realizovatelné, i příležitostně v provozu. Následně by měl absolvovat také DOD pořádaný u příležitosti BMUE, tentokrát prý budou otevřeny Husovice. Předpokládám, že to tam už teď vypadá jako v JZD Hoštice při generálním úklidu před příjezdem delegace z kraje.
21Tr 22Tr LIVE
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 19:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha:
Ne ne, to není divné. To je normální . Jinak jako obvykle - !

Prosímtě, jak jsi dosáhnul toho krásného a reálněho BUSE ?

Lc.rajce.idnes.cz
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8301
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 22:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na buse si přečti archlív.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2866
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 10:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha
chvilku jsem se lekl, že máš ty ACEčka dvě jedno bílý a druhý červený
Haf a pac.

Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 15:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja som si na prvý pohľad myslel že to je FOXova 22Tr
www.gunster.wbs.cz-->SÓLO MODELY--> 14Tr,14TrM,24Tr,21TrAC,SU12,SU15CNG,SORTN12A
www.gunster.wbl.sk-->KĹBOVÉ MODELY--> 15Tr,15TrM,25Tr1:10,22TrAC,SU18HYBRID,CAPACITY,SORNB18CITY
www.gunner.wbl.sk-->OSTATNÉ MODELY--> 28Tr,SCANIA,NEOPLAN,VOLVO,MAN GXL
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 22:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha během toho času, kdy sem nepřispíval, dělal dvojče své 22TrACE a nabarvil ji na červeno, aby to nevypadalo blbě, že má dvě stejné

A teď vážně, Verusho, přestaň fotit ty 22Tr bez oken u vás ve vozovně a dej sem nějakou fotku toho svýho vozu. Akorát by mě zajímalo, kde jsi sehnal model postele v měřítku 6:1.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2888
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 30. ledna 2009 - 21:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

máme ale stejnej koberec, to mě potěšilo :-)
Haf a pac.

Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 31. ledna 2009 - 19:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě zase potěšilo, že ani na druhý pokus se mi nepodařilo vyrobit čelní okno. První pokus - vytvarování pomocí horkovzdušné pistole a v rukách, nedopadl dobře vůbec, ohyby do bočnic prostě nesedí. Nadějněji to vypadalo dneska, kdy jsem si nejprve vyrobil okno plechové a na něj se jal "napařovat" plexisklo v domnění, že teplem slehne přesně do tvaru plechu. Tak vzniklo z toho něco mezi oknem na Suchoj 27 a zmetkovým sklem na zastřešení skleníku v JZD. Další plexisklo 2mm už nemám (zbylo mi na jedny dveře, které ještě budu dělat) a budu muset jít na nákup. Možná je chyba v použitém plexisklu PCHZ Akrylon Žilina staré x let. Nezná někdo z vás plexi, který by se rádo pod teplem pistole natvarovalo?
21Tr 22Tr LIVE
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8326
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 01. února 2009 - 12:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já myslim, že každý plexi se po ohřátí tvaruje. co si pamatuju ze základky z dílen, tak jsme tam taky něco umělýho ohýbali, ale bylo to podle dřevěnýho kopita. neni chyba v tom plechu? a počítal jsi i s tlouškou plexi?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 01. února 2009 - 14:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

verusha: přemýšlel jsem o tom ohýbáni flexi a pokud máš dejme tomu na té tvé 22TrAci rádius 10 a plexi má 1mm tah si musíš vytvořit kopyto s radiusem 9 aby ti to pasovalo do rámu okna alespoň podle mně. Samozřejmě se mohu mýlit ale jakožto soustružníka mně nic jiného nenapadá. Tady ti přikládám i plánek.

Je lepši stratit sekundu v životě, než za sekundu živo

POzastavena výroba Karosa B961E 20% hotovo
Solaris Urbino 12LE 5% hotovo
Msl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 02. února 2009 - 10:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ver - mám nějaký zbytky 2mm plexi, asi pět kousků (cca 50x70 cm) pokud bys to chtěl, ale jsou na některých místech trochu škrábnutý...
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3351
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 02. února 2009 - 22:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škrábnutý nechci, ono na tom čelním okně dost závisí celkový vzhled. Nicméně děkuji.

Zda je chyba v plechu, nevím, ze řeva se mi nic dělat nechce. Mám přichysanou ještě jednu variantu výroby, poměrně náročnou na přípravky, ale mohlo by to vyjít. Okno budu ořezávat až po ohnutí, aby padlo zcela přesně.
21Tr 22Tr LIVE
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.157.174
Odesláno Čtvrtek, 05. února 2009 - 17:22:42    Odkaz na tento příspěvek  

Karavánisti dříve ohýbali okna a střešní vykýře na vyleštěná plechová kopYta v horké olejové lázni. Do doby, než policie zakázala užívání tohoto materiálu u silničních vozidel.
Pozor na vysokou teplotu a možnost vzplanutí lázně!!! Zřejmě díky oleji bylo plexi hlaďoučké, jak dětská
P.S. Za starích dávních časů bívalo kopito vijmenované slovo, proto vždicki s TVRDÝM Y!!!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 47546
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 15:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyjmenovaným slovem je kopyto snad stále, ne? Nebo s čím by mělo být příbuzný?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3703
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 06. února 2009 - 20:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S verushovym problemem vyroby predniho skla na 22Tr 1:6
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8363
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. února 2009 - 13:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eště mě tak napadlo k ohnutému plexi: nemůže být provblém v nerovnoměrném ohřátí toho plexi, když se na to fouká horkovzduchem? (viz olejová rada) a nemůže se to třeba přehřát a pak to dělá něco nehezkýho?
já plexi ohejbal tak 2x a už nevim, jestli to bylo dle kopita nebo příbuznýho kopyta
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 07. února 2009 - 23:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten problém v tom čuju.
21Tr 22Tr LIVE
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 08. února 2009 - 16:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vazeni a mili soudruzi,
konecne jsem se premluvil, donutil a odhodlal k praci na modylku. Vznikla z toho cast cela:


Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

U tohoto uživatele byla provedena lobotomie
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 14. února 2009 - 22:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veru jak se ti povedlo, dle fotek tebou uvedenych vyse, dostat klacky do takoveho pruhybu? Pokud me pamet neklame vetsinou sou na 21/22Tr klacky prohnute o hodne mene a temer rovnobezne se strechou...
Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Gunster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 14. února 2009 - 22:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, tiež si myslím, že to je až "nezdravo" prehnuté ...

Ešte malá ilustrácia z www.mestskadoprava.net

(Příspěvek byl editován uživatelem GUNSTER.)
www.gunster.wbs.cz-->SÓLO MODELY--> 14Tr,14TrM,24Tr,24Tr1:10,21TrAC,28Tr,SU12
www.gunster.wbl.sk-->KĹBOVÉ MODELY--> 15Tr,15TrM,25Tr1:10,22TrAC,25Tr(DSZO)SU18HYBRID,CAPACITY
www.gunner.wbl.sk-->OSTATNÉ MODELY--> 24Tr(DSZO),SCANIA OmniCity
14trm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 04:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle fotky soudim že klacky tahaj navijaky z toho duvodu budou asi větší přítlaky ne???
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3727
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 09:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych rekl , podceneni pruzin a preceneni tycek :-) . POkud am ale pevnejsi strop jak u 15tr , tak to nevadi :-)
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3374
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 13:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je skutečně v materiálu sběračů - je to jakási PVC trubka z Obi, která mi padla do ruky. Bylo to dobré do té doby, než jsem nainstaloval lana stahováků. Tah pružin už pak nestačil sběrače dotáhnout až nahoru a musel jsem tam o dost víc "přimotat". Teď se tím zabývat nebudu, ale v plánu mám vyztužení sběračových trubek.
21Tr 22Tr LIVE
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 21:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže pánové, po veeeeeeeeeelmi dlouhé době jsem konečně schopen vywebit zde něco konstruktivního a doufám, že pro mnohé inspirativního. Kromě změny barevného schematu ACEčka (viz příspěvek č. 3334) a zatím neúspěšné výroby předního okna (odloženo na dobu, až se mi bude zase chtít se rozčílit) jsem se pustil zase do nějakých záludností přímo na modelu samotném. První zásadní prací po dlouhé době je tedy střešní mezičlánkový kabelovod. Zde byl problém už od začátku výroby modelu, dost jsem to oddaloval a sháněl. Nesehnal. Oficiálně se to jmenuje energetický řetěz, konkrétně na 22Tr je to výrobek firmy IGUS. Původní myšlenka, že když to vyrábějí na skutečný vozy, tak to hergot musí existovat i menší než 100 x 100 mm průřez, byla správná, leč:
- nejmenší vyráběný IGUS řetěz požadovaného typu má průřez 25 x 25, což by na modelu vypadalo značně mohutně
- dodavatel z Litoměřic se netváří, že by to byl schopen dodat v množství menším než tisíce kusů a kilometr délky
- i kdyby byl, cena vychází nepřijatelná
a tudíž jsem dotěď nevěděl, jak to asi tak vyrobím. Myšlenka (kulatého) husího krku nebo (kulaté) bužirky se použít nedala, zcela by to zdegradovalo model, navíc když je celý kabelovod dost nápadný a jistým způsobem pro 22Tr typický. A tak jsem to nechal bejt až do doby, než jsem nedávno narazil v OBI na dutý plastový profil 20 x 20 mm. Současně s tím mě ihned postihl nápad (to už se mi dlouho nestalo, že bych u nakupování přemýšlel) a výsledek, který z tohoto polotovaru vznikl, vidno na obrázcích:



Parády myslím dost a dost, požadovaná ohýbatelnost zcela vynikající. Včil už jenom vyrobit druhou půlku (směrem od středového rámu k přednímu článku).

P.S. na letošní kulaté oslavy vzniku MHD jsem připraven :-)


21Tr 22Tr LIVE
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz
Kdyby se postavilo modelové trakční vedení tak šlo by pak ten trolejbus modelově napájet zkrze toto trakční vedení?
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3385
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne že šlo, ono to jde a ono (= 22TrACE 1:6) to na to je předem konstruováno. Napětí troleje bude v tomto případě stejnosměrných 24V
21Tr 22Tr LIVE
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je super.
Myslel jsem si že to sice je funkční ale že to prakticky asi nebude nikdy využivané protože stavba odpovidající TT by vyžadovala hodně velký pozemek a stavbu hodně kvalitního chodníčku co by vozovky. Myslím si, že TT o déllce 50 by bylo minimum.
Jinak krásný model a držím vám palce.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako bych nedělal zdroj 24V= (200W ) taky pro trolejové vedení pro moji 18ctku. To je teď pro mě prioritou, zároveň to udělám jako bakalářskou práci (bude to mít víc než jen napájení trolejového vedení).

Verusha: V té Vaňkovcce to budeš mít vystavený s tou provizorní elektronikou, co tam máš (na podlaze "hozenou") nebo to trochu uklidíš? Obdobně to myslím i s dveřmi atd. kddyž to má být aspoň statický model. Čelní okno stačíš udělat pod nátlakem nervů?
Ty si asi často v komunikaci s Foxem, přišel mu ode mě mejl s tím hlášením (on ví)? Posílal jsem mu to pár minut po poslaném mejlu o hospodingu.
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 17:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Vaňkovky rozhodně budu rád, když model bude koukatelný. Tzn musím dodělat střešní partie, okna, sedátka a dveře. Co z toho a v jakém stadiu bude, nevím, dveře asi funkční nestihnu. Elektronika bude současná provizorní, jen s pár úpravami a "uklizená".
Mejl - nic nevím.
21Tr 22Tr Trolejbusy z mladší doby tyristorové
Msl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 17:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slíbené foto z pátečního hospodingu...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3004
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 18:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že si ale David Jaša svůj příchod perfektně načasoval? :-)
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Conscript2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 21. února 2009 - 13:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove! Odkad berete ty plechy kde ich kupujete? Kolko stoja?
Conscript2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 22. února 2009 - 20:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To sem zase ja! Jak mam zistit jak su velke onka na c 734, a blatniky jaky maju priemer? chcem skusit postavit c 734.00
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 22. února 2009 - 20:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

¨Kup si svinovaci metr a obehni si s papirem a tuzkou autobus. Pokud budes mit stesti a nebudes kontrolovat vysku vzorku na pneumatikach zespodu, tak si zmeris vsechno potrebny. Lze k tomu vyuzit i jinou karosu 734.
Plechy budto v obchode, nebo pokud budes merit starsi bus, tak si jich tam muzes nazbirat dost.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 20:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trochu jsem pokročil, zatím ve vývoji softwaru, na stavbu není kvůli škole tolik času.
Trochu jsem experimentoval v malování a přemýšlím, jaké barevné schéma bych měl použít...
Co by jste vybrali za nátěr vy? Mně se zamlouvá dle DPMB, ale ta střecha vypadá skoro jako ohrádka na 25Tr (18Tr nemá ohrádku!).
Přikládám moje návrhy (omluvte kvalitu, originály mají rozlišení 2000x900px, což tohle fórum nezkousne):

Podle originálu od Škody:


Podle DPO:


Podle DPMB:


Podle DPMB dle vozu 2330 ("pokus" o unifikovaný nátěr):


(uvidíme, jestli sem postnu návrhy i v originální velikosti a lepší kvalitě ve formě odkazu)
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3404
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 21:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodně bych zavrhl dvě poslední varianty. nátěr dle DPmB vypadá jako sanitka nebo hasiči, nátěr dle 2330 tomu absolutně nesluší vzhledem k vysoké nadokenní části řady 17Tr/B831 (naopak sedmikilu sluší dost). Nejvíc "reálný" je nátěr dle Škody, pokud by skutečně ve své době totiž došlo k výrobě alespoň prototypu, zcela jistě by se napatlal takhle (tj dle muzejní B831). Ostravský lak vypadá sám o sobě dobře na všech ostravských vozech, teda kromě 21Tr a 21Ab, kde to dost zpaskvilili. Ale nevolil bych ho vzhledem k tomu, že sám model je takové (pěkné) sci-fi.
21Tr 22Tr Trolejbusy z mladší doby tyristorové
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 22:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dám tedy na radu "odborníka".
Mám dokonce pocit, že nátěr od Škody vypadá dobře (sice jsme to probírali a vybrali jinou variantu, ale teď jsme se shodli ), možná je dokonce dělanej na tyto kastle (rozdílná výška oken oproti 7xx Karosám, kde třeba nesedí výšky červených pruhů atd.), dřív asi kluci ze Škodovky nebyli blbí a dokázali vymyslet něco takového. :-)
Škoda 18Tr
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3057
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 22:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsem, kolego, jednoznačně pro variantu by Škoda, tedy pro variantu první

________

nechceš zkusit, jak by na to, vypadal nátěr ála zlín?
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 23:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když mi poskytneš pár fotek vozu, nejlépe Karosy 74x a ze všech stran (střecha není nutná, ale aby aspoň byla vidět barva + větráky, aby byly vidět), tak se o to můžu pokusit, nakreslit ti Zlín. Kdyžtak mi je pošli na ICQ nebo mejlem. :-)
Škoda 18Tr
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 23:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady pro kolegu Mauricia 18Tr ve zlínském hábitu DSZO:

Můj názor je ten, že ta vyšší střecha tomu nesedne a modrej proužek jsem se tam bál dávat, takže z dálky to vypadá jako 25Tr.
Logo DSZO jsem tam taky nedával.
Škoda 18Tr
Dispecer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 00:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: A čo tak niečo na spôsob brnenských 21 & 22 Tr?
Dispecer.VBusCZ.info :: Dispecer (JCX3902) na YouTube :: MESTSKADOPRAVA.NET :: Dopravní web
ICQ :: 413-179-751 :: Skype :: dispecer_skype
Filip_daněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 14:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mi se nejvíc líbí nátěr ala DPO.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 15:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispecer: Tak o nátěr z 22Tr jsem se radši nepokoušel, ale pro tebe jsem ho udělal, ať víš, proč jsem ho nedělal... Ta kastle na to podle mě není uzpůsobena.

Škoda 18Tr
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2791
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 19:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: Mne sa pačiten brnensky čo si tu dal teraz (prispevok 265) alebo ten a lá B831
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
754037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 17:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten alá 22Tr vypadá skvěle! :-)

Přesto jsem spíš pro nátěr ala B831
B951E & B961E | 754-037
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 21:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se na podíváte na nátěr ala 22Tr z boku, tak to ještě jde, ale zepředu a zezadu už to prostě nesedí s karoserií, viz. červené pruhy a vzadu i tm. šedé pruhy.
Škoda 18Tr
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 19:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem na Aukru tyto serva:
http://www.aukro.cz/item574514771_servo_9g_mikro_hxt_900_pro_rc_m odely.html

Co myslíte, jak jsou kvalitní, příp. jak moc jsou použitelné na naše modely?
Škoda 18Tr
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 20:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: asi nejlepsi volba na ovladani dveri :-)
Stavba modelu trolejbusu 14trR 1:8

U tohoto uživatele byla provedena lobotomie
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 20:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já budu mít na dveřích přímo motory, žádná serva. Už jen pro imitaci chování pneumatických dveří (různé rychlosti otvírání) u Karosáckých kastlí. Mám tu taky sadu malých neodymových magnetů, tak zavřené dveře při napětí na motorech nebudu řešit.
Navíc, kdybych dal do všech dveří serva, tak by to bylo 5-6x (nebo 8-10x) servo (přední dveře mají mít oddělené pohony), tak by se to docela promítlo na ceně, za motory dám mnohem míň.

Napadá mě využití pro naklápění světlometů (potkávací/dálkové), stěrače a 2 pro natáčení kamery (řidič). Na řízení kol budu kupovat výkonnější, pokud neporadí zkušenější modeláři.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bouri.)
Škoda 18Tr
Cuclin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 17:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bouri: pro řízení náprav potřebuješ servo které ti pohne s vahou vyšší než je sam model a z toho duvodu je tebou zmiňované servo vhodné jen pro modely osobních aut které jsou z lisovaného plastu ale pro model s kovovou karoserii ktery ma přes 10Kg je tebou zmiňované servo s tahem necelé dva kilogramy přiliš slabé. Při koupi serva musiš vzít v potaz vahu celé karoserie . Mimochodem ty plastové převody se ti (vychrchlou) za par hodin provozu.

(Příspěvek byl editován uživatelem cuclin.)
Je lepši stratit sekundu v životě, než za sekundu živo

POzastavena výroba Karosa B961E 20% hotovo
Solaris Urbino 12LE 5% hotovo
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 17:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cuclin: Už v předchozím příspěvku jsem psal, že na to bych musel mít výkonnější servo.
Na řízení kol budu kupovat výkonnější, pokud neporadí zkušenější modeláři.

Zvažuju, zda mi to malý servo zvládne i stěrače ze staré 15TrM ASY. Sice jsem to orpavil, ale jsou tam docela velké odpory, kdybych to aplikoval na model...
Škoda 18Tr
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 7-2003

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 18:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radsi podle nich zbastli novy.
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál.
Bouri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 19:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, mám v plánu je ještě upravit, příp. vyměnit opotřebované kousky apod.
Každopádně budu zkracovat, to je jisté, páč rvát prvky v měřítku 1:10 na model v měřítku 1:13 je Hard-Core . A ještě musím sehnat novou gumu, páč tahle už se začíná taky rozpadat.
Škoda 18Tr
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 13. března 2009 - 09:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radsi podle nich zbastli novy.

Podle nich radši ne.
21Tr 22Tr Trolejbusy z mladší doby tyristorové
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 13. března 2009 - 09:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechcete někdo z 3509 sedačky? Nějaký mi tu zbyly, nevím, jestli všechny...
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 13. března 2009 - 09:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bazar použitých trolejbusů
21Tr 22Tr Trolejbusy z mladší doby tyristorové
Adamplzen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.18.18
Odesláno Pátek, 13. března 2009 - 13:16:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mauricio: Měl bych zájem. Kolik by stály?