K-report
 

Archiv do 19. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 19. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 23:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Myslel jsem to více globálně: chování personálu, čistota či nečistota a pohodlí či nepohodlí vozidel, nabízený servis atd. V těchto kritériích jsou tyto dvě společnosti prostě a jednoduše neporovnatelné, nehledě k tomu, že příchod SA na trh byl jednoznačnou inovací stávajících pravidel v dálkové autobusové dopravě u nás. Co se děje dnes je samozřejmě věc jiná, o tom jsem tu již v minulosti psal.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 23:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples:Co se chování personálu týče, všude jsou ochotní, ale i neochotní.. Čistota zní jasně ve prospěch SA, pohodlí dá se říci taky.. To nepopírám..Ale už vidím, jak SA jezdí např. linku HB-Pardubice.. Ono je to i o tom, že když jdu provozovat dopravu, tak vezmu pár kmenovejch linek, a i zkusím i místní frekvenci.. A ne, že si vezmu ty nejlepší linky, a o zbytek není zájem..
A co by SA mohli zlepšit..Udělat něco, jako mají ČD vlakové průvodce, s informacemi o řpípojích na nácestných, a konečných zastávkách

(Příspěvek byl editován uživatelem Adalbertinum.)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 03:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to i o tom, že když jdu provozovat dopravu, tak vezmu pár kmenovejch linek, a i zkusím i místní frekvenci..

Jdu s kůží na trh, chci mít co nejvyší zisky a podle toho se tak na trhu pohybuji. A protože máme volný trh, tak se člověk může svobodně rozhodnout v čem a jak bude podnikat.
SA je soukromá firma, jediné co napomůže její likvidaci nebo oslabení je využívání jiných dopravců. To vřele doporučuji všem kritikům.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 07:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples : Máte pravdu, chování zaměstnanců ČD je děsné. Ale třeba SBB ve Švýcarsku miluju, to je sakra rozdíl oproti ČD.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 07:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Tak to asi každej jezdíme na jinejch tratích..Já se s neochotou potkal jen jednou, a to ve stanici Jihlava-Město..

Jinak průvodčí ochotní,vždy mi podali informaci, a když mi odpověděl že neví? Ježiš, tak si to najdu v JŘ, kterej vozím vždy sebou, nemůžu po průvodčím chtít, aby znal celou ČR.. jsem spokojen, když mi pozdrží přípoj..To jsem u SA nezažil, aby mi v Plzni pozdrželi přípojnej bus..
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 07:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum : Kdyby aspoň řekli,že nevědí,ale s jakou arogancí se na mě utrhli. A to bylo v Praze, v Ostravě. Ale to je jedno,já to neřeším. Jezdím tím,kde jsem spokojen. A spokojen jsem jenom se Studentem. Mám vysoké nároky na komfort při delších cestách
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 07:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsem spokojen, když mi pozdrží přípoj..To jsem u SA nezažil, aby mi v Plzni pozdrželi přípojnej bus..

Tan přípojný BUS byl také v relaci SA?

Mimochodem jak byste se tvářil, kdyby Vám nepodrželi přípoj (ČD) o pitomých 7 minut a Vám kvůli tomu ujel poslední autobus domů při cestě z práce za rodinou?

Takže o tom zdržování přípojů - zase záleží na lidech a na mnoha tratích i na kvalitním dispečerovi, který to dokáže okoučovat.
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 08:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: Tak bych použil z koncové stanice, odkud by mi nejel bus taxík.. Knám to stojí 200 taxíkem, tak sice jsem o 200 lehčí, ale nebudu nadávat průvodčímu, kterej nemůže za dispečera..

Ne, ten bus v relaci SA nebyl..Ale pokud jde pozdržet vlak mezi ČD a Viamontem, proč by to nemělo jít mezi dvěma bus dopravci?

Filipii: Věřte, také mám určité požadavky na komfort, jak vy zmiňujete, ale spíše na relaci Berlin-Budapest použiju přímý spoj(EC) než přestupovat v Praze..Ono i z Prahy do Budapešti raději pojedu tím EC, tam si mohu nahrát rozjezd lokomotivy, a průběžně fotit, co se děje ve stanicích.. To v busech jaksi nejde..
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 08:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum : Berlin - Budapest jezdí přímý spoj firmy Orange Ways. Z Maďarska jsem jel pouze jednou (a naposledy) vlakem. Já to vidím tak,že paradoxně mi autobus nabízí vyšší komfort než vlak,ale to je individuální. Pro vás tu jsou ČD,pro mě SA a všichni jsou spokojeni.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 08:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsme také netvrdil, že jsem zprdnul průvodčího.
Ano - použil jsem taxi, co myslíte, byl my zpětně ČD proplacen?

Já jen chtěl naznačit, že podržení přípojů není ze strany ČD zrovna stoprocentní.

Mimochodem u těch busů bych se spíš staral o zachování přípoje sám - číslo na dopravce se dá zjistit a ten by mohl zařídit, aby řidič 5 minut počkal. S úspěchem jsem to praktikoval několikrát (jde jen o to, aby dispečink měl pracovní dobu). Mimochodem vlastně u ČD už to taky dělám podobně, rovnou si brnknu do stanice a zjistím co a jak.

Nějak si nedovedu představit, že za jízdy SA zajdete za stewardkou a ta bude volat k nějakému cizímu dopravci...
U vlaků je to trošku jiné, Viamontu stačí mrknout na mobil, či inet a hned ví, že R od Prahy má 90 minut sekeru a nebedeme čekat, ale u autobusů to asi půjde těžko...
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 08:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii. Já Vás chápu, vy věříte dopravci A, já dopravci B..Jen jsem chtěl naznačit, že z autobusu Šotit nemůžete, ale z vlaku jo :-))

Iaya: To se s Vámi vsadím, že Vám ho neproplatili.. Já už jsem tak navyklej..Jedu od HK do Žďáru nad Sázavou, vidím, že jeden vlak má sekeru, tak použiju alternativu(Kolín, Brno)..Pokud máte přenosnej internet, zkuste někdy juknout na Babitron, tam se vám zpoždění zobrazuje na minutu přesně.. A pokud víte, jak vám jedou přípojný vlaky...Je to sranda dořešit..
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 08:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum:
Pokud se týká pozdržení spojů, tak pokud je to v rámci linek SA, tak Vám vždy pomůžou. Několikrát jsem zažil, když bylo zpoždění na dálnici Plzeň-Praha při uzavírce nebo nehodě, jak volá stevardka na stánek na Florenci a lidem, kteří jeli do Brna nebo Ostravy přebukovala na pozdější spoj. Když jezdila Plzeň ještě na Florenc, tak na mne jednou počkal spoj do Brna. Jelo nás víc a stačil jeden telefonát stevardky a spoj na nás 5 minut počkal. Za to, že byla tehdy nehoda na dálnici SA nemohlo a přesto se to dalo zařídil.
Jinak SA je 100% soukromá firma a nedostává žádné dotace, takže jezdí pochopitelně výdělečné linky. Asi byste z vlastní kapsy taky nikoho nedotovali...
Prostě každý jezdí s tím, kdo mu vyhovuje, kde má lepší zkušenost apod. Někdo S ČD, někdo s VKJ, někdo s SA.
spinar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.67.110
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 10:50:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Filipii:
Pokud nemam zakaznickou kartu a chci jet do Vidne, navstivim stranku eshop.cd.cz, kde zakoupim jizdenku za 19 euro OW, coz je rozhodne slusny. Existuje i spousta jinych, levnejsich alternativ.

A chci-li se dopraviti z Berlina do Budapesti, navstivim stranky www.malev.com, kde se da sehnati letenka obvykle za 49 euro OW. Vlakem i BUSem to trva pekelne dlouho.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 12:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Několikrát jsem zažil, když bylo zpoždění na dálnici Plzeň-Praha při uzavírce nebo nehodě, jak volá stevardka na stánek na Florenci a lidem, kteří jeli do Brna nebo Ostravy přebukovala na pozdější spoj."

Nojo kdežto zlý ČD je odvezou dalším spojem aniž by je museli přebukovávat
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 13:10:38    Odkaz na tento příspěvek  

No, zrovna dneska bych na ten Malev nespolehal...:-)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54927
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 13:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
V tom Nymburce na městě předtím tu trolej někdo připravoval ke "změně vlastníka".
Že nejsou některé čety (ale je jich už skutečně naštěstí minimum) nejsou schopné nastalou situaci řešit, to je bohužel pravda. Ale jak píšu, takových je tak do 5 % nejvejš a vyhnout se jim lze jen u společností bez starší zaměstnanecké základny.


nepojede 40 let starý vůz B nebo A. Ale pojedu busem max 5 let starým. A čert vem co to je za typ.

Podle věku se dá snad spolehlivost hodnotit, ale s pohdlností mám často přesně opačné zkušenosti. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 15:28:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda pánové (a dámy), myslel jsem, že do téhle diskuse už přispívat nebudu, v podstatě nejsem příznivec ani nepřítel SA, autobusem skoro nejezdím (kromě svého a MHD), a nikdy me nebavily ty dvě navzájem k sobě hluché skupiny fanatických zastánců a odpůrců SA, nicméně nahlédl jsem do diskuse zaměstnanců SA ohledně situace ve firmě a vzniku odborů (viz příspěvek Samorosta ze čtvrtka 15.4 v 10:54:34) a zůstal jsem v šoku...to je fakt hodně velká síla...Já sice chápu, že plno lidí může být na firmu naštvaných za to, že je spravedlivě sejmula nebo vyhodila za jejich nekvalitní práci, ale nezlobte se, všichni zastánci SA - v té diskusi evidentně zní plno hlasů, kteří s tímhle problém nemají a kteří moc dobře vědí, o čem mluví na to, aby to byli nějací nastrčení nepřátelé SA zvenku. A i když nechci pošťuchovat do hádek a konfliktů, trošku mě překvapuje, v jakém klidu tady tahle pecka mezi oči prošuměla a jak si tady dál vyměňujete názory na to, jestli jezdíte radši vlakem nebo busem (což je nakonec věcí vkusu každého soudruha;-)). Co na to především zastánci SA? Ta místnost je přece o SA a ne o oblíbenosti SA versus vlak...?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54930
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 17:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O tom si myslím svý (a mám k tomu i celkem relevantní důvody), ale odmítám se tu o tom bavit, nemám zájem, aby mě tu hned někdo napadal. Chápu, že někdo, kdo s tím zkušenost nemá, tomu třeba nevěří, ale faktem je, že existuje dost způsobů, jak v rámci (nebo na hranici) práva se zaměstnanci řádně vy****at.

Ještě bych rád napravil jednu informaci:
a Krakonoš normálně pokračoval dál, jen měl 120 minut sekeru
Pokud má 2 hodiny zpoždění, tak to není normální pokračování, ale o to stejně nejde jestli pokračoval dál, protože substrát jel dalším R o hodinu později.


Za ten rychlík byla vypravena z Mechova náhrada, takže vynechal jen z Nymburka do HK (resp. cestující jeli bez dalších starostí maximálně o 60 minut pozdějc, pokud někam nepřestupovali).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 20:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak si daří mezinárodní linky vzhledem k problému v letectví? Je teoreticky možné posílit jeden spoj třeba 5 vozy? Na lidi čekající na vlak na hlavním nádraží v nekonečné frontě byl velmi smutný pohled :-(
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
adamita
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.181.117.77
Odesláno Pátek, 16. dubna 2010 - 21:49:26    Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/nehody-na-jizni-spojce-a-d1-komplikovaly-p rovoz-v-praze-pgj-/praha.asp?c=A100416_165006_praha_jba
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 06:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Tu diskuzi jsem přečet celou a mám na její důvěryhodnost stejný názor jako Ty. Ale protože vím, jak se SA chová navenek (konkrétně třeba na Florenci), tak mě tyto poměry nijak nepřekvapují.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 08:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: No upřímně řečeno z některých diskusních příspěvků tady jsem si udělal v minulosti názor trochu v tomhle směru, ale zdaleka jsem netušil, že to je až tak drsné. Ale nepřekvapuje mě to zdaleka tolik jako to, že tady se to (s výjimkou Martina) zcela ignoruje. Po letech diskusí o SA je tady konečně jednou místo dohadů a domněnek hromada naprosto zásadních věrohodných informací přímo od zdroje a tady mrtvo? Nebo nikdo nečte odkazy? Mně to jen potvrzuje zaujatost této disuse,i když mě docela překvapuje, že se neozvali ani odpůrci SA...Takovou hromadu munice jim zatím ještě nikdo nenabídl...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 08:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ano, máš pravdu, ale diskuzi hned v počátku zatvrzelí SA-mani zamíztli s tím, že příspěvky jsou anonymní a tudíž pro ně nejsou dost důvěryhodné. Již nedomysleli, že pokud by anonymní nebyly, tak by je jejich autoři pravděpodobně nikdy nenapsali.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 09:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spinar : To je dobrý, od SA mám jízdenku do Vídně a zpět za 666 Kč. Což je dobrá cena a cesta trvá jenom 4 hodiny 40 minut, což je opravdu nic.

Jinak ten spoj co má jezdit od 1.5. do Vídně v 7:30 ráno zřejmě nevyjede, včera když jsem si byl pro jízdenku, bylo mi řečeno že takový spoj v jízdním řádu není,což není podle mě pravda.

http://www.studentagency.cz/jizdni-rad-111243/czech/

Tak holt jedu tím nočním,aspoň si víc užiju město
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 09:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples : K té diskuzi "anonymních" si myslím, že samozřejmě ne každá firma je dokonalá, ale co jsem tu diskuzi pročítal, nějak jsem nabyl dojmu, že to je akorát házení špíny. Nějaké konkrétní důkazy mi chybí. Pokud by se nějaké důkazy našly, beru zpět. Nicméně o tom,jak to je uvnitř firmy nevím,ale pokud se tam někomu něco nelíbí,může to buď říct řediteli nebo odejít,to je všude stejné si myslím.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 09:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Jestli si pamatuješ, tak se nedávno tady v diskuzi rozebíralo, kolik si vydeělá řidič u SA na trase Praha-Č. Krumlov, o placení nebo spíše neplacení prostojů atd. Tyto údaje se naprosto shodují s tím, co je v té diskuzi na blogu. Ani já si nemyslím, že jsou firmy, které jsou úplně dokonalé, ale pokud se někdo na venek jako dokonalý prezentuje a dokonce si přímo z toho tvoří image, měl by udělat vše proto, aby to tak bylo. Ti nespokojení zaměstnanci samozřejmě odejít mohou, ale evidentně nechtějí, ale jen si přejí návrat dřívějších poměrů ve firmě. Toto je asi jediná šance, jak to ventilovat. A zmiňovaný web, který provozovaly stewardky již neexistuje, a stewardky si to údajně také odskákaly. To rovněž podle mě o lecčem svědčí.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 11:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples : Pokud to je pravda,souhlasím že to není dobré.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 12:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: naprosto se shoduji s Tvým názorem. U nás ve firmě je to naprosto stejné - stačí 1 nebo 2 pitomci, aby rozvrátili to, co je v pořádku a naprosto demotivovali své podřízené. A to nedělám vůbec v dopravě. U nás si většina firem (resp. těchto šéfů) neuvědomuje, že lepší mít stabilní lidi než pořád dokola zaučovat nové a nové, protože ti předchozí prostě dříve nebo později odejdou - pohár trpělivosti přeteče ať je firma navenek skvělá pro zákazníky atd. Nebo když se budu ozývat moc hlasitě, tak mě prostě vyhodí, chyby u sebe tenhle typ "manažerů" nehledá. Takže docela chápu postoj těch zaměstnanců, zvláště jestli kromě samotného přístupu si za stejně (i více) práce dnes vydělají mnohem méně. Sorry za částečný off-topic, v každém případě už že se taková diskuze objeví a je to záležitost hromadnější svědčí o tom, že není vše v pořádku - a navíc dnes už není ani pro ty řidiče tak jednoduché najít si nové místo, být to tak 2-3 roky zpátky, možná by se u SA divili...
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54946
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 13:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale pokud se tam někomu něco nelíbí,může to buď říct řediteli nebo odejít,to je všude stejné si myslím

Nemám rád takovéto osobní příspěvky, ale v kolika zaměstnáních a na jakých pozicích jsi už působil, že tohle s ledovým klidem napíšeš?
A říct to řediteli? Už i na této diskusi byli tací, co to řekli svému nadřízenému bez efektu a při pokusu o řešení vně byli urychleně odejiti a tím zneškodněni. V takovým podmínkách se pod to má někdo podepsat, když chce i nadále nebýt nezaměstnaným? Může tak leda mlčet a nebo nemlčet a shánět si novou práci, když vedení chce pouze názory, které je nic nestojí a má z nich ještě naopak prospěch.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54948
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 13:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025:
Já si myslím, že stránky SA celkem jasně ukazují, jak se k tomu společnost staví, o možnostech náhradního řešení dopravy za odřeknuté lety tam není ani slovo (a to ani v rámci vlastních autobusových linek, např. vyblokováním míst pro cestující s letenkou).
Je jasné, že oni přímo letadla neprovozují, nicméně i tak je tento přístup přinejmenším nijaký ve světle PR řečí o „zákazníkovi”. U vlastních busů asi nemá valnou zálohu, ale nebylo by v očích zákazníků bráno jako velké plus i zajištění spojení za odřeknuté letecké spoje, byť třeba busy jiných dopravců, případně rovnou i spoji jiných dopravců? :-)
(U levných letenek má bejt dotyčnej rád, že i za běžných podmínek odletí už prvním spojem a ne až jiných, kde zbude místo, a v současný situaci má prostě smůlu. Ale to se zákazníkům říkat přece nesmí, ještě by si nemysleli, že využívaj něco extra. :-))
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3054
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 14:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu mluví o reakci autobusových dopravců na situaci v letecké dopravě, uvedu nějaké svoje postřehy...

Student Agency: Dle rezervačního systému je jediným posíleným spojem ten, který dnes jede do Londýna (přidaný 1 bus), ačkoliv tato linka je beznadějně vyprodána skoro na týden dopředu.

Eurolines: Spoje jsou operativně posilovány, takže většinou se jezdí ve 2-3 vozech. Jsou také vypravovány spoje mimořádné. Jedná se zejména o směr do Francie, Belgie a Velké Británie. Více informací je k dispozici na webu Eurolines...

ČSAD Tišnov: Včera byly do Švýcarska vypraveny 2 vozy - 1 standartní a 1 patrový. O dalším posilování linek nemám informace.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2430
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 16:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě šlo spíše o to, že je tu mnoho firem, které mají v této době zatím volné kapacity zájezdových busů, sezona ještě nevypukla. Spíš jsem myslel, že například SA či jiný dopravce, který má licenci na mezinárodní dopravu a konkrétní linky, nasmlouvá urychleně 10 autobusů, třeba od VegaTour, které pojedou za sebou do Londýna v čase odjezdu pravidelného spoje.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 16:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: A jaké konkrétní důkazy by sis představoval, bez toho, aby se ti lidé odkryli? To je úplně absurdní... Protože je úplně jasné, že kdyby firma věděla jména těch, co tam příspívají, resp. i jen jména těch, co diskutují o založení odborů, šli by okamžitě...Říct to řediteli rovná se odejít, akorát víc ve zlém...před půlrokem jsem si to vyzkoušel na vlastní kůži,takže moc dobře vím, o čem mluvím...Na druhou stanu to není blábol nás, co to johodnotíme zvenku, ale zaměstnanců to je zásadní rozdíl...a bohužel potvrzují všechno, o čem se tady bouřlivě diskutovalo na základě drbů typu jedna paní povídala...už jen proto tomu věřím...A vychází mi z toho, že pod navoněným povrchem leží hezky smradlavá zdechlina...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 17:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je těžký, dokud se najdou lidi, kteří budou za daných podmínek pracovat (rozuměj raději brát mzdy čistá ruka než aby brali míň a platili daně), čímž nechci říct, že to SA dělá, tak se pak nejdou lidi, kterým to začne vadit.
Ale mám pocit, že jim to hlavně vadí ne proto, že by chtěli platit daně, ale proto, že se zvýšila práce a odměna zůstala stejná. On si šéf SA peníze netiskne (narozdíl od Černé díry) a v době krize, mýta a drahé nafty prostě musí nějak reagovat.
Jinak kdybych měl firmu a v ní někdo chtěl založit odbory, tak ho vyhodím taky. Jeho image by nějakým stávkováním silně utrpělo.
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.181.117.77
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 18:03:42    Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko, ČD mám rád stejně jako SA ale ani ČD si peníze netiskne, to dělá Státní tiskárna cenin.....-)))
ToNemáCenu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.220.223
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 18:54:35    Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: škoda mluvit - vlastně psát.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5370
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 19:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak kdybych měl firmu a v ní někdo chtěl založit odbory, tak ho vyhodím taky. Jeho image by nějakým stávkováním silně utrpělo.

Odbory se nezakládají kvůli stávkování, ale proto, aby řadoví zaměstnanci "v první lajně" měli nějakou možnost mít podíl na řízení a směřování firmy. A to, že firma takovéhle seskupování zaměstnanců nedovolí, znamená, že něco není v pořádku (typicky komunikace mezi "šéfstvem" a "plebsem", ale najdou se i jiný případy). A třeba ty naše (jsem tam taky) poslední "velkou" stávku jakožto zbytečnou nátlakovku odmítly.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 20:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by řadoví zaměstnanci soukromé firmy měli mít nějaký podíl/vliv na řízení a směřování firmy?
To je asi jako kdybych si najal uklízečku a ta mi místo úklidu v čase po který ji budu platit, začala vyprávět, že když si dám postel k druhé zdi, že se mi bude lépe spát.
Nešvar, že řemeslník přijde a půl času při práci protelefonuje, a pak chce platit hodinovou sazbou, fakt nepodporuju. A netuším, proč by jej měl podporovat šéf SA.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54978
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 20:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nešvar, že řemeslník přijde a půl času při práci protelefonuje, a pak chce platit hodinovou sazbou, fakt nepodporuju. A netuším, proč by jej měl podporovat šéf SA.

Jak s tímhle souvisí odborová organizovanost?
Tím nepopírám, že leckteré odbory jsou opravdu spíše parazity (nedejbože, když jich je v nějaké firmě víc...) a zájmy zaměstnanců jdou bokem (naopak na tom zaměstnanci jsou ještě biti).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 21:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souvisí to s tím tak, že v soukromé firmě v pracovní době se má pracovat a ne odborově se srocovat.
Lsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 17. dubna 2010 - 21:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Podíl na řízení firmy? Takže podle tvých slov dává zaměstnanecký poměr + členství v odborech právo podílet se na řízení firmy?!

Původní myšlenka odborů má být především jednotný komunikační kanál mezi zaměstnanci s vedením firmy a dále dohled nad dodržováním pracovně-právních předpisů, BOZP atd... Dnes se odbory (často i v jedné firmě v množném čísle) zakládají jako nátlakové organizace různých skupin zaměstnanců, vysocí odboráří se zase nechají dát do špičkově placených dozorčích rad na umlčení, odbory mají dnes výrazně politickou funkci, spousta odborářských činitelů je na volebních kandidátkách ČSSD nebo KSČM, nelze si nevšimnout, že se nátlakovými akcemi nejvíce vyhrožuje před volbama a mohl bych pokračovat dále! Naštěstí už hodně členů odborů odmítá dělat předvolební kompars svým odborářským činitelům.

V SA si stěžují na nízké platy a hodně práce a situaci by někteří rádi řešili zakládáním odborů Pokud je některý zaměstnanec svědkem jednání, které je v rozporu se zákonem, může dát podnět dotyčným institucím jako Oblastní inspektorát práce, Finanční úřad, Dopravní inspektorát a dožadovat se nápravy. Pokud žádná náprava nebude, zase se dá obrátit posléze na ministerstvo z působností v dané oblasti atd atd. Demokracie funguje tak, že si každý musí hájit svá práva, na to ale ještě většina obyvatel 20 let po pádu komunismu nepřišla.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 00:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je tím, že odbory chápeš jako primárně nátlakovou politickou organizaci socialistickýho typu (jako ve Francii, Itálii, celým Ostblocku apod.), zpolitizovanou a politicky zneužívanou. To, že jsou různí odborářští bossové v našich komunistických stranách, to je jenom důkaz toho, že celý nad-odborový organizace se snaží být místo koordinační především politickou silou.

Jenže odbory nejsou o politice, ale spíš o komunikaci mezi řadovýma zaměstnancema a šéfstvem, ve smyslu podpory vlastní práce a značky a o nalezení souladu mezi sociálním pohodlím zaměstnanců a tržní motivací vedení a jejich vzájemnou závistí (zaměstnanci závidí vedení větší vliv, vedení závidí zaměstnancům menší zodpovědnost). A taky nemá smysl zakládat odbory ve firmě, která má do 100 zaměstnanců, protože tam se zná každej s každým a snadněji si na sebe najdou čas k řešení problémů mezi čtyřma očima. Nehledě na to, že odbory jsou k řešení vnitřních záležitostí, ne k ukájení exhibicionismu odborářů, o jejich existenci by neměl vnější pozorovatel v ideálním případě vůbec vědět. Já jsem třeba kolegům z odborů přispěl k odhalení docela hnusných machinací s tachografovými kolečky a staskami... asi by se ti nelíbilo, kdyby na tebou podepsaný papíry bral peníze někdo jinej, ale zodpovědnost za průsery v dopravním provozu ti zůstala.

Demokracie funguje tak, že si každý musí hájit svá práva, na to ale ještě většina obyvatel 20 let po pádu komunismu nepřišla.

Ale taky má každý právo delegovat právo hájení svých práv na někoho jinýho , aby se mohl zodpovědně věnovat svý práci a být na svou práci hrdý, namísto toho, aby obíhal kanceláře. Mmch. 20 let po pádu komunismu si většina obyvatel stále plete demokracii s anarchií a proto to vypadá tak, jak to vypadá.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3055
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 07:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Tak ono v mezinárodní linkové dopravě je celkem normální, že si dopravci najímají "cizí" autobusy. A to ani nemusí být taková mimořádná situace jako teď. Z hlediska počtu posil asi bude rekordní zítřejší mimořádný spoj Eurolines do Londýna, kde pojede minimálně 7 autobusů. Některé z nich určitě budou od dopravců, kteří běžně na linkách nejezdí :-)))
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7586
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 11:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro zajímavost - Orangeways vypravuje dnes v 18:00 z Budapešti autobusy do těchto destinací München 19.000.-HUF
Augsburg 19.000.-HUF
Stuttgart 24.000.-HUF
Karlsruhe 24.000.-HUF
Strasbourg 29.000.-HUF
Saarbrucken 29.000.-HUF
Metz 29.000.-HUF
Reims 29.000.-HUF
Paris 29.000.-HUF
Podmínkou je minimálně 40 cestujících v buse.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2436
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 19:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik speciálek / mimořádných posil již vypravila SA? Nebo se mnohem více snaží Eurolines a jiné dopravní firmy?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 20:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Mnohem více se snaží Eurolines . Zítra Londýn 10 busů.
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 20:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SA dnes 4 busy Londýn, 1 speciál Frankfurt, zítra zatím 3 busy Londýn
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55022
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 20:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na stránkách SA stále jen TZ o přerušení provozu z pátečního poledne. Docela se divím, že se tím málem SA nepochlubila.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 22:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak SA se též snaží o posily, leč není kde busy brát, ono jich zase tolik není. Jezdí asi vše co je dostupné, navíc kde tak najednou vzít řidiče a hlavně takové, které Jančura požaduje. Nevim jak to dělá Eurolines, ale 10 posil do Londýna je 20 řidičů. Ty se navíc vrátí až za dva dny. To by mě zajímalo kde je tak na honem vzali? Nebo to jsou soukromníci, kteří pojedou pod hlavičkou Eurolines? Jančura asi po Slovensku nebude najímat kdekoho a riskovat tak případnou nehodu a ani se mu nedívím, takové hrr akce jsou právě to potenciální nebezpečí nějaké nehody.

SA navíc potřebuje ještě stew a už jsem zaslechl, že se na víkend a další dny nahánějí brigádníci na vnitro, aby ti z vnitro mohli do ciziny. Takže ono to nebude jen tak.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 23:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad sipi - samozřejmě, že většina busů bude pronajatých, ale nevim proč by se zrovna měli najímat na slovensku a i kdyby, tak to nebude tak nebezpečný jak píšeš :-)

On možná důvod toho, proč SA tak neposiluje je ten, že v Londýně si na něj nemaj lidi jak koupit jízdenku, takže on to tam nenaplní, kdežto eurolines tam určo nějakej předprodej mají.

Jinak zajímavé musí být to, jak dostat všechny přepravy chtivé přes kanál, a to jak po moři, tak pod mořem.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 23:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberečák: Tím "po Slovensku" jsem myslel po tragické nehodě na Slovensku, kterou zavinil nezkušený řidič, který právě jel neznámou trasou (snad objížďkou) a zavinil tu nehodu.
S tím Londýnem možná máš pravdu, ale tuším, že SA tam má pobočku, takže jízdenky by tam měli jít koupit.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2437
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 18. dubna 2010 - 23:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě to snad není až tak problém, například VegaTour má asi 100? luxusních vozů + další soukromníci, předpokládám, že u nás působí dost seriozních firem, které mají kvalitní autobusy a zkušené řidiče...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 01:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SA má prodejnu přímo na GreenLine Coach Station v Londýně...

. To by mě zajímalo kde je tak na honem vzali?

Chytrý podnikatel neshání až v případě průšvihu, ale na takovéto situace, kdy se prudce zvedne poptávka po busech myslí daleko dopředu a je dávno předem domluven s ostatními, včetně případného školení lidí...
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 08:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, SA má prodejní místo přímo na Green Line Coach Station, jsou tam (tedy asi před rokem tam byly) 3 příjemné Slovenky :-) odkaz na prodejní místo podle rez. systému jsou všechny posily ze včerejška z Londýna vyprodány. Dnes jedou zase 4 busy a je tam posledních 18 míst, takže myslím, že SA nemá problém busy obsadit. Jak už psal Sipi, Eurolines si najímá busy všude možně, bohužel u SA je to složitější, protože než aby poslala bus bez servisu, tak raději nevyšle žádný. Má to svou logiku- chce si zachovat svůj vysoký standard. Málokdy už dnes potkáte posilu na Brně nebo KV, která by nebyla žlutá.
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 08:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V redakci asi zase bylo potřeba zaplnit volné místo:
http://ekonomika.idnes.cz/na-ceske-lokalky-vyjedou-poprve-svycars ke-vlaky-fux-/eko-doprava.asp?c=A100418_150921_eko-doprava_spi
http://ekonomika.idnes.cz/ceske-drahy-daly-pres-miliardu-za-nove- lokomotivy-jezdit-ale-nemohou-1jp-/eko-doprava.asp?c=A100418_1953 30_eko-doprava_vel
http://ekonomika.idnes.cz/ceske-drahy-nakupuji-nektere-vlaky-bez- tendru-jine-zase-draz-prk-/eko-doprava.asp?c=A100418_210056_eko-d oprava_vel
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Žlutý_pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 12:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, jen jako "perličku" uvádím, že Asiana-travel včera vypravila autobus do Moskvy! A tak to má být, je-li poptávka, tak ať se kola točej...!!
Padělaných bankovek se už bát nemusíte - www.bicnapadelky.ic.cz
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 12:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommy01: Dnes v 9:00 hlavní spoj na Brno jel náhradní bus, bílý s nápisem. Podle mě v současné situaci nemůže SA nikdo nic vytknout. Včera jim jeden vůz (v 15:00 na K.Vary) vyřadil řidič OrangeWays, který do něj nacouval a rozbil mu přední sklo. Lidi o víkendu byli natolik zoufalí, že by jeli čímkoli, takže bylo lepší podle mě poslat jakýkoli bus a nelpět na servisu. U včerejší mimořádky Praha-Moskva lidi se slzama v očích prosili, aby je vzali do patra, že budou sedět na schodech ze spodu nahoru, což se posléze stalo, když řidiči rezignovali a povolili to.
Borovnička
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 18:11:27    Odkaz na tento příspěvek  

Karlík: Na to, že v novinách není co psát, bych to nesváděl. Autorem všech tří tebou inzerovaných článků je totiž zde velmi dobře nechvalně známý pseudoredaktor (pan)Jan Sůra, najatý(a zřejmě i velmi dobře placený) na tvorbu takovýchto a podobných blábolů žlutým velkohubým Romanem, který se opět(je před volbami) potřebuje trošku víc zviditelnit.
Rybin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.171.154
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 18:20:40    Odkaz na tento příspěvek  

Nic proti, ale Jančura velmi razantně odmítá vstup do politiky, takže nechápu ty vaše kecy zas.
Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 20:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj, na mezinárodkách toho teď jezdí dost, spíš se divím, že není až tak velká potávka na Brusel, bus byl plný (normálně okolo 30 lidí), ale žádná posila se nekonala