K-report
 

Archiv do 26. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 26. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 20:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>>> Jančura velmi razantně odmítá vstup do politiky, takže nechápu ty vaše kecy zas


Jako vtip dobrý.
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2439
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 19. dubna 2010 - 21:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžu si pomoc, když je mimořádka, tak je lidem jedno, že nemají kafe film a noviny.

Huples: do Moskvy jezdí pravidelný autobus?? To nestačilo posílit vlak několika "prvotřídními" českými lůžky?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 20. dubna 2010 - 10:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Pravidelný autobus až do Moskvy nejezdí žádný, pouze jednou za dva týdny v pátek jezdí autobus přes Rostov na Donu do Stavropolu - necelých 3000 km. To jen firmy co jezdí na Ukrajinu a do Běloruska vypravily v minulých dnech do Moskvy kvůli velkému zájmu několik mimořádných spojů.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 20. dubna 2010 - 12:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=092&r=mfjiznimorava&idc=13717 64
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55076
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 20. dubna 2010 - 12:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozvánka na tiskovou konferenci : První žluté vlaky v České republice
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 13:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://video.idnes.cz/?idVideo=V100422_124914_tv-zpravy_uba
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3062
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 14:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim jak to dělá Eurolines, ale 10 posil do Londýna je 20 řidičů. Ty se navíc vrátí až za dva dny. To by mě zajímalo kde je tak na honem vzali?

Byli to z velké části najatí dopravci, ale jedná se o spolehlivé firmy se zkušenými řidiči a vozy na úrovni, takže jedinou "vadou na kráse" je to, že řidiči neznají zastávky. Ale to se v době GPS navigací dá celkem snadno řešit... A nebylo to až tak na honem - "letecká krize" začala v pátek a těch 10 busů jelo v pondělí. To máme 3 dny času. Mimo letní sezónu není až takový problém ty busy sehnat.

Eurolines si najímá busy všude možně, bohužel u SA je to složitější, protože než aby poslala bus bez servisu, tak raději nevyšle žádný. Má to svou logiku- chce si zachovat svůj vysoký standard.

Eurolines nenajímá vozy "všude možně", ale jen od prověřených dopravců, se kterými spolupracuje dlouhodobě. A naopak - i SA vyslala na zahraniční posily najaté dopravce, takže s tím "zachováním standardu" nevím nevím...
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 15:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano Jendo, máš pravdu. Včera opravdu jely do Londýna najaté busy: patrové Vendo, Auto Bety, Reina Tour. Tomu už říkám opravdu krize :-)
Marais
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 16:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a na Brno celej den vcera lítalo Vento s patrem Neoplan,Neoplan krátkej, Bova....
... první v ČR VANHOOL ASTROMEGA T9 ...
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3278
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 17:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaky RegioJet v Ústeckém kraji v pátek 23.dubna
Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.
Ve škole miluj studování, za školou studuj milování...
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 17:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K 1. 5. 2010 dojde ke zdražení na některých vnitrostátních linkách. (ceníky zatím nejsou)
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 18:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad zdenda999 - tipuju vary, plzeň, brno, případně ještě budějky.

holt někdo boj na ostatních linkách zaplatit musí :-)
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6156
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 18:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli oni taky nemusí zaplatit i tu komedii s vlaky :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 18:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hlavně nám začala zase růst cena paliv, takže se to dá i odůvodnit (teď koukám na web, že to je ten pravej důvod) :-).
A hlavně letos chtěl těch 200milionů zisku, tak jsem na to zvědavej.

(Příspěvek byl editován uživatelem liberečák.)
Petrd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 19:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najatí dopravci jezdí také třetím dnem i Praha - Liberec: Ivan Pacák, Liberec (M-B Travego nebo Renault Illiade); Josef Chlup, Cvikov (Neoplan nebo Man) a nějakej soukromník asi z Prahy s třínápravovou Setrou S416GT-HD - RZ 6A0 8475.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 22:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych jeden dotaz, konkrétně se jedná o Scanii PHA 97-56 a chci se zeptat:

1) proč to mělo SPZ PHA-komu to vůbec patřilo a od koho se to vzalo ?

2) co to bylo za typ, vím jen, že to bylo velký, bílý, patrový, vypadalo to na nějakýho Španěla... a maska byla hodně podobná Beulasu Eurostaru...
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2444
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 00:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda3062: tak holt nebyl servis, mnohem víc bych si spíš vážil u obou firem to, že mimořádně zajistily 10 i více vozů během pár dní a nabídly vysokou kapacitu. Navíc si myslím, že to pro ně nebyl nějaký extra vejvar, letecký provoz se lokálně obnovoval a mohlo to být pro ně určité ekonomické riziko.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 05:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Líp bych to nenapsal.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 11:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ceníky už jsou zveřejněny.
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:24:22    Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/cesta-zlutymi-autobusy-od-kvetna-kvuli- nafte-podrazi-pdu-/eko-doprava.asp?c=A100423_130707_eko-doprava_s pi

Jen by si Sůra měl zopakovat matematiku, protože podle něho je největší skok na Zlíně. Na první pohled sice 20 je víc než 10 ale procentuelně je víc
z 50 na 60 než z 250 na 270
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:28:29    Odkaz na tento příspěvek  

..i s ohledem na kilometry....
Jan Sůra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.79.55.130
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:34:55    Odkaz na tento příspěvek  

ad Samorost: pane Samoroste, je deset korun více než dvacet?
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, procentuelně se sice zdraží více na Liberci, ale fyzicky z peněženky vyndáme víc na Zlíně a to je podle mě rozhodující. Obyčejné cestující zajímá informace, o kolik víc zaplatí...
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:45:36    Odkaz na tento příspěvek  

Je, ale když si to přepočítáte na jeden ujetý kilometr ( což je veličina přímo úměrná spotřebě nafty) , tak je větší zdražení na Liberci. Zdražení z 50 na 60 je zdražení o 20 procent, zdražení z 250 na 270 je o 8 procent. Je to jako byste porovnával zdražení salámu na 10dekách nebo na celý šišce salámu.......
Jan Sůra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.79.55.130
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:47:56    Odkaz na tento příspěvek  

Samorost: tak si přepočítávejte a věnujte se něčemu užitečnějšímu. venku je docela hezky:-)
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:52:10    Odkaz na tento příspěvek  

Vy si zase kupte šišku salámu po deseti dekách. Určitě to bude výhodná koupě .....:-)))
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samorost: Ano, takto určitě uvažuje valná většina cestující veřejnosti.

Jan Sůra:
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.197
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 13:56:34    Odkaz na tento příspěvek  

Já jen že Jančura na tom Zlíně asi používá nějaký starší zásoby nafty co koupil ještě za levno...jinak ten jeho argument že zdražuje kvůli zdražení nafty jaksi postrádá smysl...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 15:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Varech už se zdražovalo, takže nejspíš znova ne. Mimochode, nedávno tu proběhla diskuze, zda-li DPKV jezdí do Prahy za 146Kč nebo za 126Kč. Dnes jsem se ptal a jezdí opravdu za 126Kč (bez místenky, s místenkou za 146Kč). Akorát je s podivem, že konečná cena 146Kč byla i na Idosu (teď už tam není žádná).
web o Mansonovi Moje fotogalerie 28.3.2010 nové fotky DPKV a PID!
Každej má řečí jak Palackej, ale skutek utek, že?
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 18:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na Ostravě "Bobyk" 94
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 20:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na sezonu budou muset zdražit všichni dopravci kvůli naftě. Nebo lépe řečeno ti, kteří neumí počítat. Jako třeba SA.
Na Budějkách a Krumlově bude jediný, který zdraží. Už dnes je nejdražší a dostane se na úroveň vlaků.
Samozřejmě, že s tím něco uděláme i my - něco levnějšího a pohodlnějšího se určitě v častějším spojení bude líbit normálním cestujícím. Kraditkáři ať si užijí sezonu.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:55:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: chcete snad popřít, že od doby, co SA na všech vnitrostátních linkách loni snížila jízdné kvůli levné naftě, stoupla cena nafty o 6Kč na litr? Když vezmeme, že třeba Irizar má na dálnici spotřebu 40l/100km... Navíc na Krumlově se na cenu vlaků nedostane, nevím, kde to zase berete milý Boblicku... Dělejte si co chcete, ale lidé si rádi připlatí za komfort, my totiž rádi jezdíme jako cestující, ne jako dobytek.
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 00:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

karlhaus: Na Budějkách a Krumlově bude jediný, který zdraží. Už dnes je nejdražší a dostane se na úroveň vlaků.

Chtělo by to ledový obklad na hlavu, možná se uleví. Na Budějkách k mé nelibosti zdražil pouze kreditky, které byly už tak dost levné, takže se s základní cenou vlatně nehýbe. Nevím kde jsi vzal argument "dražší než čd", možná by to chtělo nějaký argument?

Samozřejmě, že s tím něco uděláme i my - něco levnějšího a pohodlnějšího se určitě v častějším spojení bude líbit normálním cestujícím.

Já vím, Záruba který jezdí ve vesnici místo "50" "90". Pohodlí určité má, ale levnější není. Kdo další mě sveze levněji a stejně nebo lépe pohodlněji?
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 06:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak včerejší ranní příjezd z Londýna a o5 průser. Nemám to z pracovních zdrojů, ale potkal jsem na Florenci bratrova kamaráda, který s nimi přijel - 12 hodin byl zavřený v autobuse, aniž by mu dovolili vystoupit a protáhnout se. Řidiči se údajně měnili dle předpisů, ale povinné přestávky pro cestující po 4 hodinách jaksi nebyly. Pokud prosil stewarda aby mu otevřel dveře během výměny řidičů že se potřebuje protáhnout, tak mu údajně odsekl "ne, spěcháme!". Doporučil jsem mu sepsat stížnost, protože si jméno stewarda zaznamenal a ptal se mě, co s tím může dělat. Děsil se cesty návazným spojem do Brna, ale hlavně, že byl během zvýšeného zájmu zachován "žlutý servis", jak psal Tommy01.

P.S. Co se týče stížnosti mojí kolegyně, o niž jsem zde psal (Plzeň-Praha), tak dosud odpověď nedostala, až se tak stane, budu zde informovat.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 13:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://portal.idos.cz/Data/pdf/L000032_100501_90910.pdf
Nový spoj 10:15 ze Štatlu.
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 16:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a 15:15 z Vídně, už je to víc jak měsíc na studentagency.cz
<b> www.katalogyjizdenek.cz </b> : katalogy jízdenek MHD, největší dopravní archiv, katalogy vozidel MHD a autobusů Studen Agency
Samorost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.13.37
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 17:08:07    Odkaz na tento příspěvek  

https://www.k-report.net/discus/messages/28/22119.html?1272117875

Nějak mu ty vláčky nefungujou.....-)
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 17:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale klídek. Blíží se sezona a je třeba ukázát cestujícím, že žlutá není ta pravá . A zase si vezmeme zpět ukradené časy. Klidně budeme jezdit 5min před SA - rezervační systém přes sms jsme měli dřív než SA, a funguje bez problémů dodnes.
Irizar máme také, ale s jinými sedáky. Teď tam tedy bude Irizar dvounáprava proti Irizaru třínáprava .

Jo, hošánci: co ta doba řízení, to nikoho kromě řidíčů, fakt nesere?
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 18:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus: Vyjímečně Vám držím palce,abyste se prosadil.. ačkoliv jsem jinak spíš zastánce vlaků v tomto máte můj tichý souhlas
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 07:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Dělejte si co chcete, ale lidé si rádi připlatí za komfort, my totiž rádi jezdíme jako cestující, ne jako dobytek."

Navážu na tuhle větu Zdendy 999 a nedá mi to, abych nepopsal svoji včerejší cestu s ČD z Brna z DOD v Řečkovicích (moje první cesta vlakem po cca dvou letech):

- po prozkoumání všech zajímavostí jsem nablind dojel na nádraží, zjistil, že za 5 minut mi jede EC Jaroslav Hašek z Budapešti, koupil si první třídu za 475,- (neb nemám jakoukoliv kartu na slevy od kohokoliv), za 5 minut seděl v super kupé s klimatizací, rozhlasem, luxusním designem i čalouněním, ochotným příjemným průvodčím, hlášením zastávek a naprosto tichým podvozkem na zřejmě výborně zrekonstruované trati, neb jsem necítil ani neslyšel jakýkoli hluk, vibrace, nerovnosti apod. Na WC voda, mýdlo,papír, ručníky, čisto. Cestou jsme prolétali nemálo zrekonstruovanými nádražími. Pak jsem si uvědomil, že Nymburk, kde mám od rána auto, leží na cestě, nechal si od průvodčího poradit a vystoupil v Kolíně. Zrovna hlásili odjezd rychlíku do České Lípy, přeběhl jsem na druhé nástupiště, času na zakoupení jízdenky nemaje. Rychlík byl motorový kovboják, ale taky super zrekonstruovaný, taky hlásil zastávky, a paní průvodčí mi vyrazila dech tím, že když jsem si chtěl koupit jízdenku, podívala se na moji pražskou a dohodla mi, že už to přece mám placený, i když ne jejich vlakem...před Nymburkem vstoupila opět do oddílu a hlasitě a příjemně se s námi rozloučila a popřála nám hezký zbytek cesty, neb se střídá s kolegou.

Z tohoto zážitku jsem, až milovník autobusů, vyvodil následující závěry:

- sebelepší autobus nemá co do komfortu a prostoru na vlak ani náhodou
- způsob cestování, kdy si nemusím nic rezervovat něco stíhat, třást se, že se někam nevejdu, prostě přijdu a jedu, je paráda
- co do profesionality a přístupu k zákazníkovi předčili zaměstnanci ČD, se kterými jsem se setkal včera, o několik tříd jakéhokoliv zaměstnance SA, se kterým jsem kdy přišel do styku
- ten, kdo tvrdí,že na ČD se nic nezměnilo a že se tam lejou prachy do černé díry,je idiot a neví, o čem mluví
- nádraží v Kolíně a Nymbruce je hnus (na kterém se my, cestující, podílíme s dráhou tak napůl)
- bez kafe, filmu a novin poskytovaných dopravcem zdarma se dá krásně cestovat

Ne že bych chtěl zobecňovat na základě jedné cesty,jak to tady bývá zvykem, ale moje zkušenost jako občasného laického cestujícího je taková, že na podobné trase už nikdy ani na vteřinu nepomyslím na to, že bych zvolil autobus. Nejen Jančurův, ale žádný.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já měl včera mimochodem taky za účelem návštěvy DOD v Řečkovicích poprve možnost vyzkoušet Eurolines Business Class a byl jsem velice mile překvapen - kam se na to hrabe SA - o mých zkušenostech s otlačenými koleny v Irizaru č. 11x jsem tu psal na podzim. V Setře Eurolines nejen, že je na nohy místa dostatek, ale na každá 4 sedadla je k dispozici zásuvka 230V, ovládání sluchátek s displayem je umístěno na opěradle předchozí sedačky, takže je na něj krásně vidět a člověk nemusí šmátrat mezi sedačky, kam se mu pomalu ani nevejde ruka a funkce vyzkoumat metodou pokus-omyl.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 15:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999 : Máte recht, já si za komfort připlatím. Včera parádní cesta do Brna. Příští týden do Ostravy - a pochopitelně busem.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4278
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 15:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěly by se Eurolines vrhnout také na linku Praha - KV?
web o Mansonovi Moje fotogalerie 25.4.2010 nové fotky DPCHJ!!
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 15:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: To bych byl nejšťastnější Huples na světě. Současná situace na Varech je příšerná a neúnosná.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 21:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Za 470 babek mne RJ sveze do cajzlova ze šalingradu skoro třikrát. Nemám pocit, že bych v irizaru o nových beulasech ani nemluvě trpěl nedostatkem prostoru. A rezervace mne taky neobtěžuje-na netu visím skoro pořád.
Vlak na bus nemá s výjimkou pár relací hlavně cestovní rychlostí. Minulý týden jsem jel z chacharstánu do šalingradu-tím expresním spojem. Naprosto skvělá cesta, bez zastávky,nemusím přemýšlet, zda se na jednokolejce vykřižujeme, jestli někde přistoupí další otravní cestující atd.
Takže na obou zmíněných cestách vlak ani náhodou.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 22:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Dvolím si s Vámi souhlasit.. Toto není jediná relace, kde se k cestujícím chovají takto profesionálně oproti jedné bus firmě..
Často jezdím do Jeseníku, a i když míváme občas zpoždění, ochota průvodčích bývá vždy velká, a já s jejich službami jsem na výsost spokojen. A je zajímavý, že v 97% přípojnej vlak vždy čeká :-))..A o možnosti v klidu se ve vlaku najíst ani nemluvím... v tomhle všichni bus dopravci zaostávají.. I to občerstvení roznáškovou službou, které bývá např u R 675, R 683 R 679 a u opačných rychlíků je na dost vysoké úrovni..

On je krásnej pohled z busu, kterej stojí v koloně, na vlak, jak kolem prosviští :-)) To stojí za to, tím busem jet :-))A

(Příspěvek byl editován uživatelem Adalbertinum.)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2448
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 23:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: musím také souhlasit, průvodčí občas bývají největší profíci na dráze. Dále bych chtěl poukázat, že EC vůz, kterým jel Slim, byl z šedesátých let po rekonstrukci, analogie RTO, motorový vůz z 70. let, analogie ŠD11. Z hlediska trvale udržitelného rozvoje jsou vlaky na špici, neboť je stačí udržovat, tu a tam zrekonstruovat a ne je hned sešrotovat. Takže vlak může jezdit bez problémů 40 let, autobus bohužel ne. A když je otravný cestující, není vůbec problém změnit místo a ne si ukřivděně veřejně stěžovat, jakou má člověk smůlu a jak dráha smrdí. Dále nelze porovnávat nebe a dudy, stejně starý / po rekonstrukci vagon vždy bude nesrovnatelně pohodlnější než bus. Ale to tom tady už bylo...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 00:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldfinger: Vaše odpověď je trošku ve stylu "Osobo, nešly tudy dvě děti? Pleju len.." Já jsem popisoval svůj pocit z cesty vlakem, nic víc. A sorry - na kupé první třídy o rozměrech odhadem tři krát tři metry se šesti sedadly, kde jsem sám a po zutí bot si s protějších sedaček udělám pohodlnou postel, to je prostor, se kterým může z autobusů soutěžit tak akorát ten obytný,co má Vondráčková.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 00:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Aby vás milovníci SA nezadupali za Vaše názory do země...
Já s Vámi plně souhlasím, neb vlak používám při cestách 95% zbylých 5% používám jen Karosy.. Důvěřuju českým vozům :-))
Jsem toho názoru, že si raději připlatím za první třídu, a mám jistej komfort, než abych skákal po metrech na dálnici, a ujel mi návaznej spoj..
Já to jednou tady psal, že je krásnej pocit, sedět ve žlutém zázraku v koloně, a kolem se vesele prožene x vlaků :-))
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 14:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se tady zase budeme dvě stránky příspěvků handrkovat, jestli je lepší bus nebo vlak? Na každé trase je to jinak, každému vyhovuje trochu něco jiného. A taky je rozdíl, jestli někdo musí dojíždět každý den nebo jede "jednou za čas". A argumenty typu, že jezdím Karosou protože důvěřuji českým vozům (mimochodem, ono už moc českého v těch busech není, ani se nejmenují Karosa) a do jiného autobusu nevlezu, na to opravdu není co říct... nebo v kolonách stojí pouze žluté autobusy a Karosy jedou? Vlaky nemívají zpoždění? A tak pořád dokola
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 14:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox: Ano, jmenují se Irisbus Iveco, to je pravda, ale montují se u nás, ve Vysokém Mýtě (proto jim věřím)..Já to nikomu neberu, ať si jezdí čím chce..Já preferuji vlaky, a Karosy (Irisbusy Iveca, Crosswaye)..Co se týče těch kolon, Mám srovnání z jedné cesty do Jihlavy, kdy Crossway z Prahy odjížděl o 20 minut za SA, ale do Jihlavy jsme dojeli dřív..
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 15:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Adalbertinum:
Nevím, nevím. To co dnes produkuje Vysoké Mýto, je z mého pohledu to nejhorší, co odtamtud kdy vylezlo. Technologicky a grifem jsme byli vždy na světové úrovni. Současná produkce je na úrovni mezi těmi Španěly a Turky.
Ale je to jen můj osobní názor. Pro mne poslední skutečný autobus z Mýta byla devítková řada.
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 15:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Přijeď se zeptat do Plzně, co si o produkci z Mýta myslí lidi, kteří s ní mají do činění víc než jen místo bydliště. Dozvíš se něco o praskajících sklech, nefunkčních klimatizacích, kabelových svazcích vedoucí do nikam a další drobnostech shrnutých do vyjádření typu "již nikdy více" nebo "jen přes mou mrtvolu".
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 17:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wlasta: Tak já to nikdy nespravoval, ani neřídil.. Já to beru z pohledu cestujícího, že raději Karosou, než SORkou.. Ale je to možný, co znám pár řidičů v praze, tak ti občas na to taky nadávaj, ale na druhou stranu říkají raději toto, než SORka..

Karlshaus: Máte na mysli předpokládám všechny autobusy devítkové řady.. Nevím, co je to přesně za řaadu, ale já celkem rád jezdí Axery.. A On ani Crossway není zas tak špatnej..Jel jsem s ním z Prahy do Jeseníku, a vše bylo ok..Spíš si myslím, že je na jednotlivých dopravcích, jak si ty auta nechají vyrobit.. toť můj názor..
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4661
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 17:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdy Crossway z Prahy odjížděl o 20 minut za SA, ale do Jihlavy jsme dojeli dřív..

Tak tenhle argument mě opravdu položil. Určitě to bylo tím, že to byl Crossway a ne nějaký španělský zázrak, že ano.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 20:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ty bláho, to je teda téma, to už je lepší diskuse, jestli je lepší vlak nebo autobus...Je to jen důkaz, jak krátká je lidská pamět...dovolte trošku osvěžení a mějte přitom na paměti, že Karosu jako značku mám moc a moc rád...ale se pamatuju na dobu, kdy jsem chodíval do dílny ČSAD na praxi (1976-81) a v té době jezdily erťáky a Š 11 tak půl napůl...a slýchal jsem denně totéž a byla to pravda - Š 11 je sračka, sere se to, hnije to, furt je to na dílně, plno závad chronických, co nejdou odstranit...nikdo nepochválil, že najednou mají auto, kde se nesedřou rvaním volantu, kam se neškrábou jako do kurníku, kde si nevytřesou záda, kde se lidi na každé zastávce necpou jedněmi dveřmi ven i dovnitř...
Pak přišly sedmistovky, které tady adorujete, a to byla doopravdy veliká tragédie...ne nadarmo si vysloužily okamžitě přezdívku DoDo nebo Tatramatka (pro ty mladší z Vás - tatramatka byla slovenská značka automatických praček, které prakticky nikdy nikdo nezažil fungovat). Málokdo dojel bez poruchy na první pokus z fabriky do rodného ČSAD, a to fakt nepřeháním...Sralo se tam totálně úplně všechno, vypadávala přední okna, dveře nebylo možno vůbec seřídit a občas se otevíraly za jízdy, obrovské problémy se vzduchovou soustavou, přefukování, kdy vůz přestal brzdit (to bylo fakt o život), dederonský bufík, co nehořel a hulil a opravit na rozdíl od českého nešel, absence absolutně jakéhokoliv odkládacího prostoru pro věci řidiče, problémy s ovládáním motorovky, denně upadávající motory, odpadávající náboje řemenice, praskající držáky alternátoru, zavzdušňující se chladicí soustava prasklými hlavičkami kompresoru, neseřiditelné termostaty, kdy bufík topil do chladiče a lidi mrzli...na těch vozech prakticky bez poruch fungovala akorát řvoucí zadní náprava Rába a servořízení...Pak přišlo turbo a tu nápravu si můžete škrtnout, byly doby, že až třetina vozů stála na vysypané diferenciály)...

Dál už jsem u toho profesně nebyl, ale jsem si stoprocentně jistý, že když přišly devítky (odhaduju, že podstatně kvalitnější už jen díky použitému příslušenství z dovozu), většina lidí, co byla kolem nich, zbožnila okamžitě sedmičky a nadávala na devítky, až se jim prášilo od huby...

A pak přišel SOR, založený emigranty z Karosy, který na českém trhu Karosu v podstatě totálně převálcoval, ať se to komukoliv líbí nebo ne, a zase stejná písnička...to jako že všichni, co místo Karosy zvolili SOR, jsou hovada, která neví, co dělají a proč, a vyměnili superkarosy za sračkosory? A proč by to dělali, kdyby jim to nepřinášelo jakékoli výhody nebo peníze...? Nebo že by to bylo tak, že kvality busu se hodnotí i jinak než pocitem řidiče u piva? Protože subjektivně - já jediné zhoršení pocituju v kvalitě luxových sedaček a v tom se se mnou plno lidí shoduje, ty ze ŠD nebo sedmiček sice na to nevypadají, ale byly zdaleka nejpohodlnější...a možná ani v tom se s mnoha z Vás neshodneme...

Ta diskuse tady mi teď připomíná diskusi o SA - pro jedny totální anděl, pro druhé totání ďábel...mezi tím nic...ale ono je všechno vždycky mezi těmi exrémy někde uprostřed...
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 20:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není ono nakonec nejdůležitější se dostat do cíle cesty pohodlně, rychle a za přijatelnou cenu? A v podstatě jedno čím nebo kým, když to splní tyhle tři věci?
Možná ještě čtvrtá věc, bezpečně?

Jinak nemáte někdo přehled, jak je to s obsazeností SA x Eurolines na Bratislavu, příp. na Vídeň, kdy Eurolines jezdí mimo Brno (jezdí přes Znojmo???)
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdy Crossway z Prahy odjížděl o 20 minut za SA, ale do Jihlavy jsme dojeli dřív..

No a pak že řidiči od SA jezdí jako šílenci, přitom je na 120 kilometrech udělá Crossway o více než 20 minut.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Karlshaus:"To co dnes produkuje Vysoké Mýto, je z mého pohledu to nejhorší, co odtamtud kdy vylezlo. Technologicky a grifem jsme byli vždy na světové úrovni. Současná produkce je na úrovni mezi těmi Španěly a Turky."

Dovolím si připomenout,že třeba taková Setra řady 200 se začala sériově vyrábět v roce 1976...fakt jsme byli v té době s ešdou na špici doby?
A co se týká té dnešní produkce srovnatelné se Španěly a Turky - můžete uvést nějaký lepší linkový autobus a případně důvody, proč je lepší?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 21:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Takhle nějak si představuju boj za image SA...;-))