K-report
 

Archiv do 24. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 24. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2866
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 20:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"pokud diskutující "bručoun" není stejně sprostý a ubohý jako lež, kterou vyplodil, tak předpokládám, že se Slimovi dostatečně omluví!"

Za co? Za to, že kritizuju jeho výplody? Pokud je řidič, tak tím hůř. V tom případě není žádná omluva pro to, že v rámci konkurenčního boje dělá z komára velblouda.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 20:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za co? - Za tu sprostou a ubohou lež - mimochodem ten autobus co má pod nickem není jen "fotka z netu", ten je jeho vlastní.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 20:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: A dá se Vám věřit, fanatický anti-SA-mane? Ta Vaše příhoda totiž smrdí vymýšlením si u počítače. Už jsem při cestách autobusem viděl lecos, ale tohle jste si s největší pravděpodobností vymyslel jako příhodný smeč na protivníky.

Je mi smutno z toho, jaké kokotiny jsou obě strany věčného sporu mezi YES-SA, NO-SA schopné vycucat z prstu a vložit jako příspěvek.
FilipII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.115.195
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 20:39:32    Odkaz na tento příspěvek  

Mohli využít spoj linky do Amsterdamu,kde je vnitrostátní přeprava povolena a jede ve 23:55 z Florence.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7266
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 20:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoune, řekl bych, že jsi to napsal schválně. Přímo na této straně Slim uvádí, že tuto trasu zná velmi dobře a za volantem autobusu si zažil hodně chvil.

Takto se opravdu diskutovat nedá a hlavně nemá žádný význam. Tuto trasu neznám, ale při znalosti jiných podobných a provozu si troufám tvrdit, že průměr 77 lze dosáhnout v úplně zanedbatelném množství případů.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 20:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dá se Vám věřit, fanatický anti-SA-mane? Ta Vaše příhoda totiž smrdí vymýšlením si u počítače. Už jsem při cestách autobusem viděl lecos, ale tohle jste si s největší pravděpodobností vymyslel jako příhodný smeč na protivníky. - přesně to jsem očekával, chcete snad jeho jméno, adresu a číslo pasu? (jako cizinec rodné číslo nemá)

Mohli využít spoj linky do Amsterdamu,kde je vnitrostátní přeprava povolena a jede ve 23:55 z Florence. - být cizincem neznamená být nesvéprávným, jak mohli "využít spoje", když jim to stewardka neumožnila s odůvodněním zakázané vnitrostátní přepravy?

fanatický anti-SA-mane - O stránku nebo dvě zpět si se Slimem vyměňuju názory na začátky SA na liberecké lince a STOJÍM NA STRANĚ SA!!! A zaznělo tam ode mě toto: "nejsem ani zatvrzelým odpůrcem ani zarputilým zastáncem SA".

A jízdní řády? Proč například Turancar takové problémy nemá? (sloučené linky, rozdvojené linky apod.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2868
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 20:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Slim uvádí, že tuto trasu zná velmi dobře "

.... tak ať nepřehání a nedémonizuje.

"průměr 77 lze dosáhnout v úplně zanedbatelném množství případů"

Zkuste si ten Písek někdy zajet. Když to jede, tak je fakt docela rychlý. I autobusem. Jiné jedničky se s ním nedají srovnávat. Třeba ta údajná "50" přes Prahu je asi 1 km, pak to jde na 70, a u Barranďáku na 80 téměř po celý zbytek Prahy. Podobně Písek. Těch 50 je tam opravdu velmi velmi málo.

Konkrétní řidič samozřejmě mohl být prase. Opravdu to ale něco zásadního vypovídá o firmě (jakékoli)? To by těch prasat musel zdokumentovat víc, aby to mělo nějakou váhu.

Co se týče mého příkladu s Vršovicemi, tak u nich jsem zažil nejen popsanou sobotní jízdu, ale třeba také pirátskou jízdu ze Strančic do Popovic na večerním spoji PID. Jindy jel jako pirát řidič na víkendové lince Počátky-Praha. U této firmy (přesněji řečeno u tohoto provozu) jsem zažil prasáckých jízd daleko víc, než u SA, takže určitě nikomu nekazím jméno, když o tom píšu.

Obdobně dopravci typu Kovářík, Štáhlich, a podobní. Zajímavé je, že tyhle prasácké firmy nikomu moc nevadí. Zato z každého prohřešku SA se každý může zbláznit.
Nechci Jančuru hájit, to v žádném případě. Ale demagogie, co zde převádějí fanatiční fanoušci i fanatičtí odpůrci SA, přesahuje všechny myslitelné meze.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2869
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 21:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Je trochu divné, když jste na tento souběh-nesouběh vnitra a mezinárodky před týdnem sám upozornil, a jak na potvoru se několik dní poté stane zrovna tahle příhoda ....
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7267
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 21:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si zajet můžu, ale nezbavíš se toho, že jsi Slima napadl naprosto záměrně, o to mně šlo v této žumpě více.
FilipII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.115.195
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 21:09:23    Odkaz na tento příspěvek  

A skutečně se ptali na spoj do Amsterodamu ? V tu dobu totiž odjíždí více linek do zahraničí( Paříž,Curych) přes Plzeň
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 21:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste si ten Písek někdy zajet. Když to jede, tak je fakt docela rychlý. I autobusem. Jiné jedničky se s ním nedají srovnávat. Třeba ta údajná "50" přes Prahu je asi 1 km, pak to jde na 70, a u Barranďáku na 80 téměř po celý zbytek Prahy. Podobně Písek. Těch 50 je tam opravdu velmi velmi málo.

To potvrzuji a snažil jsem se to tu celou dobu vysvětlit.

Magiq: A to že slim tady veřejně urazil řidiče na této lince, nazval je hovady, to ti nevadí?
A teď nemyslím jen řidiče SA, ale hlavně řidiče od Záruby, který je na této lince nejrychlejší.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7269
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 21:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi jasné, že tady nemůžu vyhrát a ani se o to snažit nebudu. Ale přesto cítím, že je poněkud rozdíl napsat obecně řidiči a nebo přímo jmenovat nick konkrétní osoby.

Tu cestu na Písek vám tedy závidím, nevabavuji si ted podobnou jedničku, kde dosáhnu kdykoliv tak pěkný průměr.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2870
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 21:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Napadl jsem Slima za to, že napadá jiné.
Dokonce ho napadnu ještě jednou. Tak například jeho tvrzení "Tak znám taky velmi dobře .... předjet mezi Pískem a Dubencem je docela nemožná věc" je naprostý nesmysl.

Kdyby to napsal někdo méně konfliktní a méně všehoznalý, tak bych to tak nehrotil, a omezil se na konstatování, že to tvrzení je poněkud nepřesné. Od doby, kdy tam byl Slim naposledy, tam totiž otevřeli pěkný kus rychlostní silnice, kde se kupodivu předjet dá. Mimoto je tam také několik míst, kde jsem už x-krát zažil úplně normální předjíždění s autobusem. (Doufám, že se zde nenajde magor, který bude tvrdit, že největší prohřešek při předjíždění je rozpumpovat to na kilo ...)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2871
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 21:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Tu cestu na Písek vám tedy závidím, nevabavuji si ted podobnou jedničku, kde dosáhnu kdykoliv tak pěkný průměr"

Kdybyste počítal samostatně ten úsek, kde je klasická jednička, tak by průměr vyšel samozřejmě hůř. Zde ale je zhruba třetina trasy (více než 50 km) vícepruhová rychlostní silnice. To průměr trochu zvedá.

Skutečný problém je trochu jinde. Většinou se to sice dá přes Písek zajet docela rychle, ale kolikrát taky ne. Pak z toho je buď sekera, nebo porušování předpisů, nebo taky oboje zároveň.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7270
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 22:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Skutečný problém je trochu jinde. Většinou se to sice dá přes Písek zajet docela rychle, ale kolikrát taky ne. Pak z toho je buď sekera, nebo porušování předpisů, nebo taky oboje zároveň." - tak já zase půjdu, protože se přiznám, že tomu nerozumím. Připadá mi totiž, že toto jsou zhruba moje i Slimova slova """"provozu si troufám tvrdit, že průměr 77 lze dosáhnout v úplně zanedbatelném množství případů.""""
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2872
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 22:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jednou se vrátím k tomu, co mě nadzvihlo. Toto je kopie části staršího Slimova příspěvku.

"z toho 7 km průjezd CB, po 1 km průjezd Dasný, Češnovice, 7 km průjezd Pískem, 1 km Předotice, 2 km Čimelice, 1 km Dubenec, 7 km Lahovice - Knížecí. Ignoruju vesnice jako Chraštičky a podobně, výše uvedené dává dohromady 27 km, které musí řidič jet padesátkou"

Jak už jsem psal výše, tento výčet absolutně neodpovídá skutečnosti. Buď je to schválně lživé a zmanipulované, nebo je to výplod člověka, který tu trasu vůbec nezná, a bere to z nějaké mapy. Dokážu pochopit, že to někdo někde nezná. Ale pak nemá právo na základě svých nezkušeností a neznalostí jiného napadat.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 22:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: "troufám tvrdit, že průměr 77 lze dosáhnout v úplně zanedbatelném množství případů"

To máte z toho, že věříte Slimovým výpočtům. V jízdním řádu SA je 155 km za 2:15, to je průměr 69 km/h. A na to se vztahuje přesně to co tvrdím. Že se to většinou dá zajet, ale kolikrát taky ne. (Což zdaleka není totéž jako Vaše "dá se dosáhnout v úplně zanedbatelném množství případů").
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 00:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak koukám, že se to tady přes den hezky rozpumpovalo...díky všem, kdo se mne zastali a pochopili, o čem píšu...zastánmci SA se zase chytili těch nejnepodstatnějších detailů, aby dokázali, že odpůrce nemá pravdu (Sipi, když už jdeš do detailu po sto metrech, tak jsi zapomněl na Chraštičky, to jsou další tisíciny průměru pro mne...;-)))

Ale dovolte trošku rekapitulace: Tahle diskuse začala tím, že jsem použil ten šílený průpměr pro Sipiho jako výzvu k tomu, aby konal a nahlásil přestupek, když o tom psal, stejně jako on po mně chtěl, abych nahlásil, že SA porušuje licenci (zdvojený spoj v JŘ). Narážel jsem tím na jeho příspěvek o rychlém průměru mnoho měsíců nazad a na svoje svědomí prohlašuju, že jsem ani náhodou netušil (a podle mne to ani od něj tenkrát nezaznělo), že se jedná o autobus SA!!!!!!!!Šťourové si můžou vyhledat zpětně...A možná Sipi fakt nemluvil o SA...Zaznělo tady ode mne několikrát hovado, ale nikdy hovado od SA...Tak jestli se potrefená husa ozvala...?

Bručoune, já totiž mám k SA opravdu celkem neutrální vztah (ostatně pár dní zpátky jsem to zmiňoval tady taky), jen mě čím dál víc vytáčejí ty fakt fanatické a netolerantní postoje jejích zastánců. A holt pak chytnu taky...Třeba Tvůj poslední příspěvek, kde v jizdním řádu uvádíš průměr 69 km/h...do prčic, copak my jsme se tady bavili celou dobu o jízdním řádu? Tady byla řeč o tom že Sipi tvrdil, že nějaký řidič to reálně ujel za 2:05!!! Ukázková demagogie...A věř tomu, že tu trasu znám jak svý boty včetně toho nového kousku, pocházím z Krumlova, žiju v Praze a celý život tu trasu jezdím...
Původně jsme se chytli se Sipim, notorickým zastáncem SA, ale bavili jsme se o faktech a číslech a Ty jsi do toho vstoupil a zase jsi do toho vnesl tu ideologii...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 00:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Osobně jsem největšího piráta zažil na lince Praha-Pelhřimov firmy Veolia Transport Praha-Vršovice. Tento řidič dorazil na výchozí zastávku Roztyly se zpožděním 20 minut, se zpožděním 25 minut odjel, a v Pelhřimově byl s náskokem 10 minut (!!) Pirátem ale nebyl proto, že jel o x nebo y minut rychleji, než je v JŘ, nýbrž proto, že opravdu jel jako prase."

Koukám do jízdního řádu, Bručoune, a vidím že Ty Tvoje bulíky už mám zase na nose...jestli teda koukám do toho správnýho, tak je to (u spoje, který jede z Roztyl do Benešova přímo) 112 km, jízdní doba dle JŘ je 2.20 hodiny ajízdní doba toho hovada byla tedy 1.45? Na spoji, kde je přes 30 zastávek, ušetřil na 112 km přes půl hodiny? To se snad praseti omluv...
Omlouvám se za tenhle příspěvek, to už jsem se dostal na úroveň těch fanatických zastánců SA, který tady kritizuju, ale nedalo mi to...co Vy řidiči, co s něčím fakt jezdíte, co Vy na to?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7271
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 07:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Slim: Připojuji se ke tvé otázce. Ozvěte se.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 08:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě tu nezazněla jedna věc a tou je situace na Strakonické před Prahou. Ta se liší den ode dne (proč to fakt netuším ). Zejména ráno tak 7,30 až 9 bývá (ne vždy) mírně naštosováno od odbočení na most někam do Malý Chrchle, někdy až k závodišti. Ne že by to stálo jak vocas, ale víc než 30 se tam v průměru nejede, a to v místě kde se tady uvádělo 70/80.

A proč to píšu? Protože podstatná část lidí jedoucích ráno do Prahy tam jede za nějakým účelem (jednání, škola, doktor ....) tedy "na čas". U lidí co se odněkud vracej qečeru kdy no problem toto tak kritické není.

Osobně by mi vadil JŘ který se právě ráno nedá (nebo dá ale za cenu prasení) vyjet.

O tom že to zdaleka není "průjezd 80" kolem mostu přes Berounku nemluvě (a nebyl ani v době kdy se nekopalo).

Neboli ještě jinak - když někam pojedu autem na určitou hodinu, dám si tam "rozumnou rezervu" podle charakteru trasy. 2:10 z Budějc na Knížecí tam žádnou rezervu nemá. Vyjet to jde, ale při optimálních podmínkách. Když takto pojedu na jednání do Budějc na desátou v kladiva, budu počítat 2:30. Když pojedu v sobotu večer nebo neděli ráno, budu počítat 2:05.

Je to snaha busníků ulháním jízdní doby ukázat jak je bus rychlej. Lidem nevadí viditelnej důvod zpoždění v podobě zácpy (málokomu dojde že ho dopravce v podstatě obelhal).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 10:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"kde v jizdním řádu uvádíš průměr 69 km/h...do prčic, copak my jsme se tady bavili celou dobu o jízdním řádu?"

To bylo pro Magiqa, který si Váš výpočet 77 km/h evidentně vztáhnul k pravidelné jízdní době.

"jízdní doba dle JŘ je 2.20 hodiny ajízdní doba toho hovada byla tedy 1.45? Na spoji, kde je přes 30 zastávek, ušetřil na 112 km přes půl hodiny? To se snad praseti omluv... "

Hm, a nakolika zastávkách myslíte, že se reálně stálo? A kolik myslíte, že se dá vyždímat z autobusu bez omezovače? Ten člověk jel doslova, jako kdyby ten autobus ukradnul, to jsem nikdy předtím ani nikdy potom neviděl. Ani u těch nejproslujejších "dobytčích" firem. To byla taková prasárna, že mi i po čase stojí za to o tom v diskusi o prasárnách napsat.
(Ale jestli si myslíte, že se to nestalo, tak si to klidně myslete ....)

"není "průjezd 80" kolem mostu přes Berounku nemluvě (a nebyl ani v době kdy se nekopalo)."

V době, kdy se nekopalo, tak byla souvislá 80 od Barranďáku až k tomu přechodu u Baní.
Dneska je v jednom směru určitě 30 a v druhém tuším 50.
Na té 30 jezdí většina aut, včetně náklaďáků a autobusů okolo 50-60. Což je sice protipředpisové, ale logické. Ta 30 je tam naprosto uhozená.

"Je to snaha busníků ulháním jízdní doby ukázat jak je bus rychlej. Lidem nevadí viditelnej důvod zpoždění v podobě zácpy (málokomu dojde že ho dopravce v podstatě obelhal)."

To je pravda. Tihle dopravci dají do JŘ jízdní dobu, kterou v polovině případů stihnou. Ta druhá polovina je "jakoby mimořádnost".
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2875
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 10:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: "pocházím z Krumlova, žiju v Praze a celý život tu trasu jezdím..."

.... ale když chcete někoho ostouzet, tak čirou "náhodou" při počítání úseků s 50 napočítáte "omylem" zhruba dvojnásobnou délku úseků s 50, než na trase opravdu je.

Názory si samozřejmě mějte jaké chcete. Mně Vadí Vaše účelové zkreslování reality. Kvůli těmto podpásovkám, a ne kvůli názorům, jsem se do Vás pustil.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 10:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k náskokům a jízdním řádům. V dobách, kdy si v tehdejším ČSAD Ingo-trans Beroun dělal každý řidič skoro co chtěl, tak dokázali ti největší draci stáhnout třeba jízdní dobu pátečního autobusu Praha-Skryje z nějakých 1:40 na 1:15 až 1:20. Zkrátka se běžně předbíhali o 20 až 25 minut, aby byli dřív doma. Ani nejezdili nijak prasácky, jen kašlali na JŘ, který byl u letního spoje nadměrně navatovaný.
To jen tak pro připomenutí lidem, kteří jsou v zajetí jakési falešné hyperkorektnosti, a tváří se, jako by se podobné "bohatýrské" kousky u "ctihodných" ex-s.p.ČSAD nikdy neděly.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 10:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No podobně na tom byl poslední bus ČSAD Tyblonec do Harrachova. Měl být v Harrachově u sklárny nějak kolem 20,50 a běžně dojel -15 ba zažil jsem i -20. Nikomu neujel neb když už někdo tím na konci jel tak věděl že to tak jezdí.

Já neměl na mysli značky omezující rychlost ale kolonu omezující rychlost fyzicky. Prostě naštosovaný auta "čouhající" z odbočení do jízdního pruhu do kterýho se z vedlejšího pruhu pokouší nacpat další exot a tím stopne i ten třetí pruh rovně kde zdánlivě není překážka. Funguje to tak v Lahvovicích i před Barranďákem. Ovšem nepravidelně, ne každý den, vesměs v kladiva ráno.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 11:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Tihle dopravci dají do JŘ jízdní dobu, kterou v polovině případů stihnou."

No dokonce ji stihnou častějc z pohledu všech spojů. Pár spojů ale bude stíhat málokdy. Prostě když mám pravidelnej takt jako ho má SA, tak buď to bude naknop a "špičkový" busy to nebudou stíhat nebo to bude s delší jízdní dobou s tím, že se to mimo špičku tu a tam nadjede. Osobně preferuju durhej způsob, t.j. větší jistotu že dojedu v udaném čase s tím, že náskok až tak nevadí (u dálkáče který nikde mezi Pyskem a Prahou nestaví).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 11:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime,
Až teď mi došlo, že z Roztyl přes Benešov do Pelhřimova je to jen nějakých 100-105 km. A ne 112. Mohla by to být náhoda, kdyby ten "omyl" nebyl zásadně na tu stranu, na kterou se Vám to hodí. Jste nechutný lhář a překrucovač. S takovouhle zkreslenou argumentací jděte někam do pr....
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 12:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jste nechutný lhář a překrucovač. S takovouhle zkreslenou argumentací jděte někam do pr....
- "pan" Bručoun je u mě obyčejné , co má místo xichtu. Je jedíný, kdo ostatní slušné diskutující prachsprostě uráží.
FilipII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.115.195
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 12:41:58    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Bručoune nemusíte hned urážet,sice máte pravdu v tom,kdo tady překrucuje. Ale nemusíte se snižovat k urážkám.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 13:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:
Tahle diskuse začala tím, že jsem použil ten šílený průpměr pro Sipiho jako výzvu k tomu, aby konal a nahlásil přestupek
A na co jsem měl náhlásit přestupek? Spíš by to chtělo nahlásit přestupek na ten tvůj šílený matematický výpočet.
Tedy uznáš, že se to dá ujet i za předpokladu dodržování předpisů, což si nedávno odmítl?

Zaznělo tady ode mne několikrát hovado, ale nikdy hovado od SA...
To ale nic nemění na tom, že to je neoprávněná urážka, že?

Původně jsme se chytli se Sipim, notorickým zastáncem SA
Na tento post mě ale věčně pasuješ ty a ostatní, kteří tady uváditě polopravdy, lži, teď mluvím obecně. Ale konkrétně třeba nedávno boblick s tím dumpingem na budějicích a protože se proti tomu neozval, tak to bude lež, kterou nemůže nijak odůvodnit. Pro tebe jsem možná notorický zástance SA, ale ve skutečnosti bojuju proti lžím, které tady někteří uvádějí.

když už jdeš do detailu po sto metrech, tak jsi zapomněl na Chraštičky
Máš pravdu a navíc jsem ještě zapoměl na Předotice, kde je také 50.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2878
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 13:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"nemusíte se snižovat k urážkám"

Tak dobře, jako reparát zkusím pojmenovat přesnost a pravdivost některých příspěvků, a držet přitom dekórum:

Pane Slime, data která používáte k usvědčení některých řidičů z nepředpisové jízdy a jiných přohřešků, zřejmě nebudou správná. Byl byste tak laskav, a příště si vše lépe ověřil, než vyslovíte své závěry? Bylo by více než vhodné držet se přesně doložených skutečností, a lépe pracovat s emocemi. Věřím Vám že to myslíte dobře, ale někteří čtenáři by si Vaše jistě poctivě míněné příspěvky mohli kvůli těmto politováníhodným omylům špatně vyložit.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 14:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Už to fakt s těma nadávkama přeháníte. A týká se to i železnice (trať 200), takže laskavě mírněte slovník!
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2880
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 14:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli je ten poslední příspěvek urážka, tak teda nevím.
V těch přechozím jsem to s formou poněkud přepísknul, to uznávám. Za obsahem si ale stojím.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 15:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, pochopitelně myslím ty předešlé.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 16:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Předjedu vlaky do Ostravy"

Článek - Sedmička, vydání pro Brno a Vyškov
www.minimodel.cz - nástupce www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 19:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No konečně
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Až teď mi došlo, že z Roztyl přes Benešov do Pelhřimova je to jen nějakých 100-105 km. A ne 112. Mohla by to být náhoda, kdyby ten "omyl" nebyl zásadně na tu stranu, na kterou se Vám to hodí. Jste nechutný lhář a překrucovač. S takovouhle zkreslenou argumentací jděte někam do pr...."

Milý pane Bručoune, ty kilometry jsem si dovolil odečíst z jízdního řádu linky Veolie 176101 Praha - Pelhřimov - Jihlava. Bohužel jsem přehlédl, že spoj, o kterém jsem psal, má kilometrovník začínající na Forenci. Takže se omlouvám, jestli mne podezíráte, že jsem takhle průhlednou a dokazatelnou věc pojal jako účelovou lež, nemám na to co říct...snad jen to, že ušetřit na 102 km 35 minut je ještě větší hovadina než ušetřit je na 112 km, takže svou nechutnou překroucenou lží jsem nereálnost Vaší informace v podstatě zmírnil, a to je i pří Vší úctě k Vašim názorům opravdu ten směr, který se mi nehodí...;-))))))

"To jen tak pro připomenutí lidem, kteří jsou v zajetí jakési falešné hyperkorektnosti, a tváří se, jako by se podobné "bohatýrské" kousky u "ctihodných" ex-s.p.ČSAD nikdy neděly."

Byl bych Vám velmi vděčen, kdybyste dokázal v předchozích příspěvcích kohokoli kromě Vás najít a zvýraznit jakoukoli zmínku o tom, že se tahle diskuse někdy točila kolem konkrétního dopravce, jehož řidiči takto jezdí. Prosím, hledejte cca půl roku dozadu. Pokud nenajdete, dovolím si vyjádřit názor, že tuto konkrétní jmenovitou a osobní rovinu jste sem vnesl právě a jenom Vy...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Víš co? Přestaneme se chytat detailů, myslím, že takto bychom si různé padesátky, sedmdesátky, vesnice a kolony dovedli vracet ještě dlouho...já bych to ukončil tak, že si nadále myslím, že se to sice možná reálně stihnout dá, ale nikoliv za podmínky dodržování předpisů, v čemž, jak jsem vyrozuměl, mne několik zde duskutujících v podstatě podpořilo. Sám pro sebe budu rád, že s takovým řidičem nejezdím a snad ho ani nepotkávám na silnici, a pokud to Tobě nebo komukoliv připadá jako obdivuhodný výkon, mně to připadá jako prasárna, minimálně nezralost a pubertálnost toho řidiče, který si zvedá své sebevědomí a jako rukojmí si k tomu bere nějakých padesát lidí... Asi si to navzájem nevymluvíme ani nevnutíme..Nicméně pod dojmem noblesní diskuse s Bručounem musím vyjádřit aspoň své uspokojení nad tím, že v diskusi s Tebou padaly argumenty a názory a ne emoce a urážky...člověk se tady naučí i skromnosti..;-)))
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..a než mě tady někdo napadne po neděli, že jsem se zalekl vlastních názorů a výpočtů, musím napsat předem, že do ČB tento víkend nejedu, asi až příští, takže výsledek slíbeného prověření na vlastní kůži tady v pondělí nenajdete...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4474
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo pro "potěchu" oka a mysli:


Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ušetřit na 102 km 35 minut je ještě větší hovadina než ušetřit je na 112 km"

Průměrná rychlost 65 km/h je podle Vás při zběsilé jízdě po dálnici a ex-jedničce (byť se stavěním v části zastávek a se zajetím na dva autobusáky) podle Vás při suché silnici a sobotním předpoledním provozu nedosažitelná?

To bych spíš čekal, že někdo namítne, že ta jízda vůbec nemohla být tak zběsilá jak tvrdím, protože se to při projetí části zastávek možná dá zajet ještě rychleji. Ona taky byla vyloženě zběsilá "jen" v půlce trasy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a toho člověka, co postavil ten jízdní řád, bych teda rovnou nechal zastřelit. To by mě dost zajímalo, jak se to řidičovi, autobusu i cestujícím líbí, když se jede podle jízdního řádu...Cestující podle busu sbírají houby...Jen se trošku vrátím k tomu, že SA na trase Praha - Brno má podle JŘ průměr 84 km/h...už tady mnohokrát padlo, že ten průměr je hodnota celkem nicnevypovídající...
Jdu taky čekat, až někdo namítne, že ta jízda nemohla být tak zběsilá, jak tvrdíte...pak bych si ho s dovolením přijel barevně vyfotit...;-))

Nějak tady ale postrádám Vaši reakci na to moje účelové lhaní a překrucování faktů...Neříkám přímo omluvu, ale trošku Vašeho logického vysvětlení by mi bodlo, když už jsem za Vás tak zabojoval...;-)))

Jinak jsem se na základě Atmákovy informace podíval na diskusi o trati 200 a to je teda ukázka, jaký Vy jste diskutér...Mně osobně ty urážky nevadí, ale nechtěl byste vzít doktora Ratha do učení? To je překrucovač začátečník a například vůbec neumí vkládat druhým lidem do huby slova,která nikdy neřekli...nedal byste mu před volbami kurs? Von by Vám pak doplatil ty vlaky...;-))
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 20:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim, 726: bez komentáře.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 22. ledna 2010 - 23:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: OK. Já to beru jako ukončenou záležitost. Asi nejlepší bude, když si tu trasu projedeš a poté ji zhodnotíš, věřím, že objektivně.
Ono v dnešní době se dá za volentem všech vozidel potkat s prominutím volů moc a moc. A člověk je denně potkává. Pevně však věřím, že drtivá většina bus řidičů chápe co veze za sebou a přizpůsobí tomu jízdu. Zatím jsem se naštěstí nesetka s žádným extra-hazardérem.
Co se týká obdivuhodného výkonu, tak není to myšleno tak, že čím rychleji pojede tím to bude větší machr, ale je to o stylu řízení. Někdy opravdu koukám kde a jak se dá předjet tir, tam bych si ani s osobákem netroufl, ale on to s tím busem dokáže. Cestující nejsou blbci, poznají jestli jim řídí profesionál, začátečník, strašpytel nebo dobytek.
Celá ta diskuze totiž vznikla tak, že jsem postavil čas 2h05m a teď jsme se hádali jde to/nejde to/je to prasárna.... Já protože jsem to už párkrat jel, tak si troufnu tvrdit, že to ujet jde a z pohledu cestujícího si myslím, že za respektování dopravních předpisů. Na tachometr nekoukám, takže nevím jístě (nejsem ten čumil na první sedačce), ale prostě je to moje domněnka podložená určitými osobními zkušenostmi.
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 09:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předjedu vlaky do Ostravy

To těžko, pod 2 hodiny se nedostane a bez úsekové frekvence bude vozit spíš vzduch. Zřejmě schání práci pro autobusy z hradecké linky, kde se mu až tolik nedaří ...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 10:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No s těmi řidiči je to totiž tak, že vůl za volantem se buď narodí jako vůl nebo doroste do vola a je úplně jedno, u jaké firmy jezdí...prostě na trhu je určitý objem řidičů a holt se každý někde upíchne, proto diskutovat o hovadech má smysl,e ale o hovadech od konkrétní firmy nebo dokonce posuzovat nějakou firmu podle toho, že u ní dneska jelo hovado, je fakt nesmysl..
Dneska si lze papíry na autobus koupit jako všechno, komoušský systém, který považoval bus za privilegovanou práci a v podstatě postup pro řidiče náklaďáku, dokázal podstatně víc eliminovat hovada díky systému psychotestů, navíc soudruzi měli potenciálního řidiče několik let v merku jako řidiče náklaďáku, takže byla daleko menší pravděpodobnost, že se tam dostane hovado..i když stávalo se, samozřejmě..většinou to ale byli lidi, kteří uměli dobře jezdit, postarat se o bus a problém byl spíš v chování k cestujícím...
Kdysi býval jeden zásadní rozdíl mezi čidiči podle firem, a to řidič ČSAD A řidič DP. Řidič DP byl zvyklý, že sedl za volant a jezdil a když se něco pos..., zavolal a přivezli mu další bus. Zatímco řidič ČSAD byl se svým busem srostlý a na něj odkázaný, musel si na něm udělat první poslední, taky toho daleko víc udělat uměl. A tím pádem ho daleko víc šetřil...Pamatuju to ze své praxe dispečera ČSAD, řidič přijatý po praxi od DP byl katastrofa a znal jsem jednoho, který za jeden den odpráskl čtyři autobusy..

Ale tohle má být diskuse, ne útok na kohokoliv, doufám, že se do mne zase někdo nenaveze a spíš přidá další vzpomínky..
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 11:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct: linka do Hradce se nijak omezovat nebude, takže aso těžko to budou jezdit busy z této linky.
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 17:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak k jízdním dobám:
Praha, Roztyly - Pelhřimov jsou takto:
Praha, Roztyly - Benešov 35 min, Benešov - Vlašim 25 min, Vlašim - Čechtice 15 min, Čechtice - Pelhřimov, AN 30 min = jízdní doba 1:45.

A kdo nevěříte jízdním dobám na Budějkách, tak si zítra máte vzít stopky, přijít na Knížecí ve 14:10 (to je ale odjezd) a Erťák Vás zve na Jízdu. Jízdní řád je zde
application/pdf
L133102_091213_88068[1].pdf (67.7 k)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 20:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom JŘ této linky aby se prase vyznalo...
Nechcete k tomu dávat rovnou kalendář dní, kdy to jezdí a kdy ne?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 21:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2h08m se zastavením v Písku a ve Vodňanech příjde velmi rychlé teda i mě, čím vlastně Lukáš Cvejn jezdí, že je to takovej fofrník?
SA si tam alespoň nechá 10minut vatu, on si ten čas dpcela odvážně napíše do jř.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 21:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No mně teda přijde docela svižný ty 2,20 pro Erťák na tý histerický lince.

Upřímně - erťákem bych se i z nostalgie svez. Ale tu linku bych si představoval spíš nějakou "poznávací" a ne "fofrovací natřásadlo". Skákat v tom přes 3 hodiny z Prahy do Krumlova... Jo střihnout si pauzičku v Putimi (pane vachmajstr, vy ste hlava....), vzít to přes Zvíkov atd. jo. Ale jak jsem fanda vlaků tak bych ze Strakonic do Prahy v M131 jedoucí "co to dá" asi taky nejel.

Ad Ostrava - moje zkušenost z rychlíků je že přímý cestující jsou ve výrazné menšině. Něco může zachránit úsekovka do Olomouce (z Brna dvouhodina vlaků, z Ovy dokurvenej takt TISama). I tak to ale asi nebuáde dík povinný rezervaci zázrak.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 22:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: jsi velmi drzý! Ten čas je dlouhodobě vyježděný. Proto Vás Erťák zve ke svezení svojí raketou na kolech - kterýžto lepeňák má trasu do Krumlova velmi rád, neboť tam odtud pochází.

Ad Klavírista:
Hochu, to chce jen číst: přes léto se jezdí na Lipno, přes zimu ne.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 22:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr Vlček:
"Erťák" je přezdívka zde na Káčku provozovatele, protože má Škodu RTO 706 LUX - a tento jeho erťák na lince zajišťuje ty speciální spoje - viz jízdní řád - čtěte . Není to sice Bekova Florenc 13:30 do Varů, ale skutečný erťák na lince to každoročně je a je to jediný dopravce, který v současné době umožňuje předem si naplánovat výlet historickým vozidlem v bus dopravě. Jako ekvivalent ty globální jízdy na kolejích.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 22:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus : Tak proč to není ve dvou linkách přehledně? Jedna sezónní jedna mimo? Aby se ušetřilo 500?
A co je s linkou Praha-Úštěk? :P
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2144
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 00:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nebylo na přezdívku ale na bus RTO... .

Taky bych řek že by tomu slušela extra tabulka aby to v té lince (kde i tak není spoje bez čísílka) nedělalo mrdník. Florenonc 13,30 to není páč to nemá na cestě Občerstvení ČSAD
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 10:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Klavírista:
133102 by šla rozdělit na letní a zimní jiným číslem, o tom není pochyb. Problém je na místních zastávkách. Tam se už dnes jen tak tak vejde ten jeden k místním jř. Druhý nepřipadá v úvahu a správci označníků nejsme (vyměnit plech za větší tedy nemůžeme).

Ad Úštěk: dopravce dal přednost posilování linek na Jemnici, jak zjistíte od 7.3.2010.

Ad Petr Vlček:
Pokud se podíváte do kalendáře, tak zjistíte, že upřesnění musí mít každý spoj. Doby, kdy za ČSAD bylo pár písmen již s příslušnými omezeními, jsou bohužel pryč. Teď se dělá vše ve stylu železnice a je v tom neskutečný bordel . Já jsem též pro návrat k osvědčenému systému (a, A, b, c, d, D, E, g, k, L, M, N, r, S, V, w, +), ale vysvětlete a prosaďte to na MD!

A občerstvení na trase do Budějek? Už ani není kde. Nová Hospoda i Češňovice se zkazily - a jinde se zase nedá zastavit s busem. A na benzince by to nebylo stylové.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 11:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vzhledem k jízdním vlastnoéstem RTO by šla i blicí pauza někde na hrázi rybníka - zájemci by se nejspíš našli. Třeba by si nějaká místní firma i za přikrmování kachen připlatila?
michal 22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.103.206
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 12:15:17    Odkaz na tento příspěvek  

čau tady michal jenom se chci zeptat jak se platí v autobusech student agency platí se u řidiče nebo musím provést placení s rezervací pomocí internetu dík za rychlou odpověd
Frenk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 12:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je volno v autobuse, da se koupit listek u ridice. Ale vetsi jistota je zarezervovat(a zaplatit) pomoci internetu. Pokud vis kdy pojedes...
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 12:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

michal22: www.studentagency.cz, tam najdeš vše. Pokud umíš používat internet, tak je to tam nejpřehlednější.....