K-report
 

Archiv do 25. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Student Agency » Archiv do 25. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 13:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Jízdenka na pevné datum a Otevřená jízdenka"

To zná ceník, bez vysvětlení.

Způsob úhrady jízdenek na VNITROSTÁTNÍ linky

Když si kliknu na "způsob úhrady", tak:
"Jízdenky na Pevné datum a Otevřené jízdenky je možné zakoupit pouze na prodejních místech. Elektronické jízdenky si můžete zakoupit pouze přes naše internetové stránky."

Z čehož usuzuji že u autobusu si prostě jízdenku nekoupím i kdyby jel prázdnej. Ještěže u každýho odjezdu busu je na příslušném AN otevřené prodejní místo. Nebo není?
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 13:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že na každém AN prodejní místo není. V Praze třeba Na Knížecí. Ale řidiči mají u sebe strojek - je důkladně ukrytý u předních dveří, kde pak řidič prodá lístek a stevardka si prostředními dveřmi odbaví. Ale vzhledem k chytrolínům s kraditkami, kteří si rezervují více spojů denně, tak opticky spoje z předprodeje vypadají značně vyprodaně, což ovšem není pravda. Pak obvykle dojde na vyřvávání stevardky o volných místech tam a tam. Pěkný kolorit na Florenci či Čerňáku.
Cestujícím, kteří nechtějí být vázáni v žádném případě SA nedopuručuji ještě z jednoho důvodu: běžně se stává především na trase do Brna, že spoj garantovaný jako přímá linka (v tomto případě Praha - Brno) je zároveň spojem linky např. do Zlína - a jede jen jeden bus, ke všemu z jiného nástupiště. Ještě lepší je to ve stejné trase, pokud spoj je zajišťován busem linky Londýn - Košice, tam může být problém i s časem.
Ale jak už jsem napsal, obvykle se přiřítí nějaká stevardka a začne vyřvávat.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 14:14:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus:
Cestujícím, kteří nechtějí být vázáni v žádném případě SA nedopuručuji ještě z jednoho důvodu: běžně se stává především na trase do Brna, že spoj garantovaný jako přímá linka (v tomto případě Praha - Brno) je zároveň spojem linky např. do Zlína - a jede jen jeden bus, ke všemu z jiného nástupiště. Ještě lepší je to ve stejné trase, pokud spoj je zajišťován busem linky Londýn - Košice, tam může být problém i s časem.
Nedělejme opět z komára velblouda... z Florence se jezdí do Brna a Zlína z nástupiště č.1, do K.Varů z č.2, linky do Ostravy a zahraničí pak z č.21 a 22. Není nic jednoduššího, než se zeptat u prodejního okénka. Takže si myslím, že nehrozí, že by cestující běhal po nádraží a hledal autobus. navíc jsou tyhle autobusy k nepřehlédnutí
Viz UAN FLORENC: http://www.uan.cz/index.php?page=map.florenc-uan&lang=cz
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 14:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nedělejme opět z komára velblouda... z Florence se jezdí do Brna a Zlína z nástupiště č.1, do K.Varů z č.2, linky do Ostravy a zahraničí pak z č.21 a 22. Není nic jednoduššího, než se zeptat u prodejního okénka."

No tak na civilizovaným autobusáku a u civilizovanýho dopravce toto netřeba. Prostě dojdu na stanoviště ze kterého odjíždí daný spoj dle ledkotronu ev. linka dle papíru, u řidiče si koupím lístek a jedu.

Proč tedy na webu tu možnost zakoupit jízdenku přímo v buse zatloukaj/nemaj uvedenou? Já po zhlédnutí webu VÍM ŽE BEZ PŘEDEM KOUPENÉ JÍZDENKY NEJEDU. A podle toho se zařídím.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 14:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček:
Proč tedy na webu tu možnost zakoupit jízdenku přímo v buse zatloukaj/nemaj uvedenou? Já po zhlédnutí webu VÍM ŽE BEZ PŘEDEM KOUPENÉ JÍZDENKY NEJEDU. A podle toho se zařídím.
Ono těch volných míst ve spojích zase tolik nebývá, pokud někdo dorazí třeba na Florenc k autobusu, tak pokud je čas a jsou volná místa, tak ho stevardka pošle k prodejnímu okénku, aby si koupil jízdenku. V autobuse prodávají jízdenky až v okamžiku, kdy je čas odjezdu a někdo na dané místo nepřišel. Navíc myslím, že je ještě pořád v přepravních podmínkách, že cestující s místenkou (která je vždy součástí jízdenky) musí obsadit místo nejpozději 5 minut před odjezdem, jinak místenka propadá. SA toleruje, že cestující dorazí alespoň v okamžiku času odjezdu a potom prodává tato místa znovu u řidiče. Zažil jsem na Zličíně, kdy v pátek odpoledne stevardka prodala neobsazená místa a na první světelné křižovatce (5 minut po plánovaném odjezdu) se do autobusu začala dobývat rodinka, co se zasekla v OC Metropole. Nedovedli pochopit, že už je autobus nevezme, neboť jsou jejich místa obsazena (a na stojáka se u SA bohudíky nejezdí).
Ale asi by stačilo na webu uvést, že v případě volných míst je možno zakoupit jízdenku u řidiče, to je fakt. Ale zase by se asi lidé na to spoléhali a potom nadávali, že je SA nesvezlo, protože sice byli u odjezdu včas, ale nezbylo žádné volné místo.
Jenom editace: Těch 5 minut před odjezdem už neplatí. Viz: http://www.studentagency.cz/smluvni-prepravni-podminky-103150/czech/
Myslím si ale, že mají podmínky přepravy napsaný celkem srozumitelně a dost podrobně

(Příspěvek byl editován uživatelem denis_novák.)
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 14:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A koukám, že má SA ty nástupní místa i na na netu: http://www.studentagency.cz/nastupni-mista-1582/czech/
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 15:02:24    Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně to chce vědět kam nastupuji, abych se pak nedivil kde že to jsem.....
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 15:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad michal22: jako běžný cestující Ti to za sebe řeknu takto:
- jízdenka se u SA samozřejmě dá zakoupit u řidiče přímo u busu, což Ti ovšem k častému vyprodání určitých spojů nedoporučuji.
- takže pokud máš možnost si cestu naplánovat, doporučuji Ti využití otevřené jízdenky,kterou zakoupíš v předprodejním okénku SA (v tomto případě si zarezervuješ místo přes sms/net na základě čísla kodu této jízdenky a cestu máš levnější.)
- nebo koupi jízdenky na pevné datum a spoj u okénka SA nebo AMS avšak za plnou cenu.
- Pro častější nebo "vícečlenné" cestování Ti poradím pořízení kreditové jízdenky, kdy na základě "dobitého" kreditu předem jen přes sms/net opět na základě číselného kodu jízdenky rezervuješ místa a cesta je tak z uvedených způsobů nejlevnější.
Toliko Ti poradím jako běžný kaštan
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 16:28:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a pak je ta nejjednodušší možnost se na ty obstrukce vysrat a jen s někým/něčím jiným normálním jako v 21. století a ne jako před 30 lety Košičanem z Vítkovic....
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 16:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normální = jít na spoj uvedený v JŘ a doufat, že se do autobusu dostanu, koupím si u řidiče jízdenku a budu sedět?
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 17:13:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pořád lepší než jako debil sedět u netu a hledat místo jestli mě to vezme. Každý pane Nováku nemá rád organizovaný život někým jiným.
Ale chápu že vy to těžko pochopíte, když i jiné trivialní věci vám dělají problémy.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 17:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom shrnuto: Systém SA je postaven na pravidelných cestujících, kteří většinou používají kreditní jízdenky a vědí, kdy a kam pojedou a tomu si přizpůsobí svůj program v daném městě. Když se člověk podívá během pravidelných jízd na spolucestující, tak jsou to z 90% právě pravidelní cestující: 1.studenti, dojíždějící týdně nebo denně do školy, 2.zaměstnanci firem, dojíždějící do práce (Praha, Plzeň, Liberec). Tihle lidé mají většinou právě kreditku nebo otevřené jízdenky a tak plně využívají komfortu rezervace na netu nebo přes SMS. Zbývající cestující jsou s jízdenkou na daný spoj, kteří jedou skutečně jen jednou nebo jednou za čas. Minimum lidí potom spoléhá na to, že si koupí jízdenku těsně před odjezdem na prodejním místě na AN nebo u řidiče. Což je třeba v pátek nebo neděli sázka do loterie.
Takže je na každým, jak a s kým pojede.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 17:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl:
To vaše rejpání si strčte do .
V předchozím příspěvku jsem to napsal jasně, pro koho je SA určeno. A pokud někdo má chuť jet s kýmkoliv jiným, tak je to jeho věc. Já fakt upřednostňuju pohodlí a další aspekty systému SA. Ale to zase nepochopíte vy.

(Příspěvek byl editován uživatelem denis_novák.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 17:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denis Novák: Já teda vidím rejpání na Vaší straně, opět to hrotíte. Souhlasím se Žlutým andělem, taky nemám rád život přizpůsobený odjezdu autobusu a upřednostnuju žít si, jak potřebuju a ne jak mi jede autobus se zabukovaným místem. Ale to je věc přístupu k životu a vůbec to není v konfliktu s tím, že někdo jiný si naplánuje odjezd a tomu přizpůsobí program. A taky to vůbec není o tom, že by někdo nepochopil systém kreditek SA, z čehož jste bezdůvodně obvinil Žlutého anděla. On prostě to pohodlí vidí jinde než Vy, tak proč ten útok? On přece neútočí na SA...Nebo to mám chápat tak, že systém SA musí povinně vyhovovat všem a komu ne, je blb?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 17:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Normální = jít na spoj uvedený v JŘ a doufat, že se do autobusu dostanu, koupím si u řidiče jízdenku a budu sedět?"

Jo, tohle mně připadá normální. S tou výhradou ovšem, že pokud se nedostanu do autobusu nebo nebudu sedět, přijimám to a nezlobím se, je to odvrácená stránka té mé svobody rozhodnout se až v poslední chvíli, kdy chci jet...A nepřipadá mi, že někdo, kdo si rezervuje jízdenku předem, je blb...Omlouvám se, jel jsem se SA jednou v životě a většinu informací o nich beru tady od těch soudnějších z Vás, ale pochopil jsem to dobře, že v autobusu u řidiče se nedají koupit jízdenky? Pokud je to takhle, připadalo by mi dost nenormální právě tohle...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 17:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: dají, v méně vytížené dny / méně vytížené úseky, např ČK - ČB, ČB - Písek to není žádný problém, řidič má strojek jako v běžném autobuse a "vytočí" požadovanou jízdenku za tabulku "standardního jízdného"
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 18:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ve více vytížené?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 18:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenky se dají koupit u řidiče na všech linkách vnitrostátní dopravy, má to jen jednu podmínku, musí být volné místo nebo doufat, že do odjezdu busu nepříjde cestující s již zakoupenou/zabukovanou jízdenkou.
Tady Jančura vydělává na lidské blbosti (spíše vlastně zapomětlivosti), protože za jedno sedadlo má zaplaceno 2x. A stává se to denně desítkám cestujících. I to je daň za to, že si člověk může zarezervovat více busů v jednom dni.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 18:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, mne trochu zmátlo tohle:
"tak pokud je čas a jsou volná místa, tak ho stevardka pošle k prodejnímu okénku, aby si koupil jízdenku. V autobuse prodávají jízdenky až v okamžiku, kdy je čas odjezdu a někdo na dané místo nepřišel."

Přišlo mi to, že prodej jízdenky v autobuse je něco hodně výjimečného...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 18:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim731: také je to možné, ale je to o štěstí, lidé zůstávali často na nástupišti, holt si člověk musí stoupnout jako první do fronty zoufalců
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 18:48:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Nováku od vás jsem už tohle slyšel hodněkrát. Jste vyložený sposťák a hulvát. Ale nebojte u SA se v autobuse nikdy nepotkáme, já chci žít volně, mě žádné místenky a rezervace nezajímají.
Nikdy jsem to nepotřeboval a vždy jsem seděl. A nikdy potřebovat nebudu.
Vy vydáváte ty svoje rezervace za komfort a vynášíte je do nebe. Kde berete tu jistotu (spíše drzost!) to soudit jako nejlepší? Co je dobré pro jiného, nemusí být dobré pro dalšího. Pokud ovšem toto nepochopíte, tak je mi vás líto.
Já vám je neberu, klidně si seďte u stránek SA a sledujte, kdy se vám uvolní místo. Já na to nemám čas a radši to strávím příjeměji, třeba na kávě s nějakou pěknou ženou.
Bohužel takový jako jste vy a pár zde dalších děláte medvědí službu SA, protože čím dál víc lidí touto nestranou chválou SA zrazujete.
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 18:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl:pokud nevím, zda stihnu bus, co mi jede za hoďku nebo až ten za hoďky dvě a je to v těch vytížených časech, typicky v pá z cajzlova, tak to většinou řeším tak, že si v předstihu přes net buknu 1 místo v dřívějším a jedno v pozdějším busu a podle vývoje situace jedno nejpozději 35 min. před odjezdem zruším.Často se stávám, že během poslední hoďky před odjezdem se taková místa uvolní a kdo rychleji klikne, tak jede. Na to zrušení není potřeba net, stačí sms. Tím pádem nemusíte stát ve frontě zoufalců. Ale chápu, že pro netechnické typy je i tohle moc.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 19:02:13    Odkaz na tento příspěvek  

ad Goldfinger škoda, ale asi jste nepochopil o co gou. Já nestojím v žádné frontě zoufalců u SA, já s nima ani nejezdím a jezdit nebudu. Já přijdu a jedu.
"Ale chápu, že pro netechnické typy je i tohle moc." No jste docela drzý soudit mé technické znalosti, když je neznáte nebo snad ano? Vy prostě nechápete že já chci žít svobodně a ne podle plánu. Já mám rád nová a nová překvapení a zkušenosti. A technicky jsem vzdělán o to se nebojte.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 19:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že je dobře, že si můžeš svobodně rozhodnout, že SA nepojedeš. Nechápu co je potom špatně.
To mi přijde jako, kdybych nadávsl že mi v nějaké putice nenalejou, protože je jenom pro abstinenty, ale já všude kudy chodím na ní nadávám, že potlačujou svobodu napití a každého, kdo by tam vstoupil hned odsoudím, že podporují tento stav...
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 19:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo žije svobodně bez SA, někdo zase se SA. Myslím, že jde obojí.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 19:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podepisuju do písmenka to, co napsal Žlutý anděl...Plus poslední Sipiho příspěvek. Ostatně to o té medvědí službě SA jsem zmiňoval před pár dny taky.
Jinak tahle diskuse je klasický styl SA, kdy někdo diskutuje o obecné věci, vyjádří nějaký názor, a protože ho nejde napasovat na něco, co provozuje SA, tak je jejími příznivci okamžitě kamenován a zašlapán do země...Momentálně s čestnou výjimkou Sipiho.

Žlutý anděl vyjádřil názor, že jemu vyhovuje víc ta svoboda než technické vymoženosti rezervací a byl hned napaden, že mu vyhovuje něco jiného než co provozuje SA...ale on přece neřekl, že SA jsou blbci, když provozují něco jiného než on vyznává...Tož kdo je tady potom hňup?
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 19:42:26    Odkaz na tento příspěvek  

ad Sipi Někdo žije svobodně bez SA, někdo zase se SA. Myslím, že jde obojí.

Děkuji toto je přístup za který vás chválím. Každý chceme být jinak svobodný. Ale každý přitom můžeme být štastný pane Nováku.
Ještě pro pana Goldfingera vy jste technický člověk??
P.S. Pane Slim děkuji že chápete mé pohnutky. Já nemám čas sledovat nějaké rezervace. Tak jako vy. Já chci svobodu. Bohužel někteří zakomlpexovaní jedinci s tím mají problém. Oba jsme patrně vyrostli v nesvobodě a o to máme větší touhu žít bez linek života.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 19:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak t děláte na poště, bance, úřadech? Když si musíte vzít lísteček (rezervace) a čekat na svůj čas a sledovat, zda jste už na řadě. A nemůžete si svobodně přijít a jít k prvnímu okénku, které vidíte? Hrůza, taková nesvoboda, Severní Korea hadr... :-)
(příspěvek myšlen s velkou dávkou ironie, napsán zakomplexovaným idiotem, který, když chce jet za tetou do KV, tak si jako nesvobodný anesvéprávný člověk nejprve zarezervuje místenku a pak jede. Čímž ani netuší, že si šlape po své osobní svobodě.)
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 20:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: já se ve své bance taky můžu objednat ke svému bankéři na nějakou hodinu a přijít tam jako king...a nedělám to, ten lísteček s číslem je totiž svoboda tím naším způsobem se Žlutým andělem...

Poflakuju se po Praze jak se mi to hodí, sedím na kafi s hezkou ženou, a až usoudím, že se mi chce jít do banky, jdu tam a stojím frontu...a celé odpoledne nemusím koukat na hodinky, stresovat se, že to nestihnu načas (protože do té své svobodě počítám i to, že když slíbím, že někde v nějaký čas budu, tak to dodržím) a utnout hezkou ženu v půlce věty jejího roztomilého žvatlání nebo nedejbože předčasně ukončit situaci úplně jinou, protože mám rezervaci v bance a ani ji nedoprovodím na metro...takhle si já vychutnávám svoji svobodu.

Když jedu do Brna na Autotec se SA (což je asi tak jediný moment, kdy ji použiju), samozřejmě si zarezervuju místo, protože tam chci stoprocentně být v devět, abych toho hodně stihl...a v tu chvíli si taky nepřipadám nesvobodně a oceňuju službu, kterou mi SA nabízí. Ale když tam po Autotecu potkám kamarádku, kterou jsem pět let neviděl, chci se neohlížet na jízdní řád a až se rozloučíme, půjdu se podívat, co jede a kam se vejdu, protože to odpoledne mi za tu nejistotu stálo...rozumíte mi?
Tohle je úplně jiný druh svobody, než který nám upírali komunisti...já jen nechápu, proč nás se Žlutým andělem chcete odsoudit za to, že nechceme využívat (ale nezavrhujeme) systém používaný majoritou zákazníků SA...a to už je svoboda, kterou nám upíráte Vy, zastánci SA...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 20:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: Čtu podruhé Váš předchozí příspěvek a ta věta v závorce je důkazem, že Vy jste vůbec nepochopil, o čem se tady se Žlutým andělem bavíme. Vaše nesvobodnost spočívá v tom, že nedovedete jinému tolerovat, že uvažuje jinak než Vy. Přitom Vám nikdo nenutí, abyste uvažoval jako on...Takže Vy sám se uvrhujete do nesvobody, do těch linek života, o kterých píše Žlutý anděl.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 20:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, vykašlete se na filozofické spory o svobodě a nesvobodě, už se to fakt nedá číst...
Radši mi někdo vysvětlete, jak můžet mít firma velikosti a významu SA tak příšernej web. Vždycky, když tam vstoupím, tak se leknu, že jsem se přepsal v URL a hodilo mě to na nějakou linkfarmu...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No znám jednu daleko horší adresu...klikli jste si někdy v posldních dvou letech na www.karosa.cz? nebo cokoliv od irisbusu, co Vá tam nakonec překlopí? Tam se aktualizovalo někdy v polovině roku 2008, takže tam není ani současný výrobní program a jsou tam již dávno nevyráběné typy...to je síla daleko větší...Stydím se za firmu, kterou jsem dřív měl rád...a nechápu...
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:08:34    Odkaz na tento příspěvek  

ad Iaya opravdu..... Kolego na poště u nás přijdu a jdu na řadu, max. 2 lidi předemnou, to se u nás nevede. Bankéřku mám osobní a pokud potřebuji, navštíví mě. Na úřadech přijdu a jdu. Nedělejte z toho kovbojku. Nebo mi chcete říci, že už i babičky si rezervují místo na poště pro důchod.?
Když se chci ostříhat tak zavolám Kačence, jestli můžu přijít. U ní se rezervuji, jsem s ní raději sám.
Ale neumím si představit, že bych ženě při kávě řekl: nezlob se za 20 minut mi jede SA, mám totiž rezervaci. To by byla neslušnost a to bych se styděl. Bohužel jste to evidentně pane Iaya nepochopil.
cirus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.229.208.24
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: Pokud by mi za to ta žena stála, nechal bych si propadnout jakoukoliv jízdenku
P.S. To jen tak na odlehčení
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...vidím, že jsou zde témata, na kterých se shodneme a která dokáží lítý boj za čest SA odsunout na vedlejší kolej...toť samo o sobě velmi dobrá zpráva...;-))
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ono jde skloubit pěknou dámu v kavárně a SA. Právě tím způsobem na který hodně lidí nadává. Tj. zabukováním několika spojů za ten den. A když se mi sezení s ní bude líbit jednoduše vezmu mobil a spoj si zruším (za hodinu mi jede další a mám tam rezervaci). Po hodině můžu celou operaci opakovat.
Ale 2 důležité věci k tomu aby to šlo - mít na kartě dostatečný počet peněz, abych si mohl více spojů zarezervovat a ta nejdůležitější věc - aby hezké ženě nevadilo každou hodinu poslání smsky z mobilu.
P.S. Taky jen na odlehčení.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: hlavně na to člověk nesmí zapomenout, což se může stát, pokud tou dámou bude fascinován
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 738
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, jak souvisí rezervace s platbou, to se platí jen nějaký poplatek nebo musíš celou jízdenku...?

V principu to je ovšem pravda...když ale pomíjím stav, že stejně přijedu autem, abych si dámu případně odvezl rovnou domů, moje touha po volnosti (nebo řekněme přesněji, po prázdné a čisté hlavě) sahá tak daleko, že si představuju, že dámu potkám nečekaně (třeba ji sbalím cestou ráno do toho Brna v autobuse SA)a vymkne se nám to z rukou natolik, že není ani pomyšlení vzít mobil a něco si rezervovat...ovšem takové dámy jsou pouze v Brně a ještě lepší v Bratislavě, takže není možné si rezervovat cokoliv do zásoby, protože cestou na Autotec přijde blesk z čistého nebe a....;-))))

Ale to už je sranda a hodně velká nadsázka (kromě toho, že holky v Brně a Blavě jsou prostě boží). Sipi, pokračujeme ve shodě, že pro oba typy uvažování jsou na trhu řešení a ideální stav je, když si navzájem nevnucujeme to jedno jako ideální. Pro mne celkem příjemný závěr dnešní diskuse na téma SA...;-))))
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


tohle je třeba moje exkolegyně z Bratislavy a to bych šel radši domů pěšky, než bych při večeři s ní zvedl telefon a rezervoval cokoliv, pokud by to nebylo na její přání (což by nejspíš nebyl autobus do Prahy, teda doufám...;-))) Dávám hlasovat...;-)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:Pro mne celkem příjemný závěr dnešní diskuse na téma SA...;-))))
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9573
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím o čem se bavíte, ale hlasuju pro ANO ...!
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to já třeba z toho Šalingradu jedu tak, že dorazím na nádraží, každou hodinu mi jede EC když chci jet rychle, co 2 hodiny pak R přes Havlbrod když nespěchám resp. R přes Třebovou když si chci dopřát trochu nostalgie a ve starým kupátku si představovat jak bych tam za mlada skejs dýl při balení bab
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: On přece neútočí na SA...Nebo to mám chápat tak, že systém SA musí povinně vyhovovat všem a komu ne, je blb?

Je to tak. Komu nevyhovuje systém ježdění se SA, je přinejmenším divný. Jaktože jsi ráno nečetl Nedělní Blesk, bylo tam, že Gott má milenku! Jo a víš, že od HomeCreditu je teď výhodná půjčka, s měsíčním 10% úrokem?

Bohužel přinejmenším 2/3 populace si v těchto stereotypech libuje. Jakmile na ně taky nepřistoupíš, jsi mezi těmito lidmi exot. Naštěstí nejtvrději na hubu pak dopadají především oni.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2926
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 23:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hádanka: Kdo a v kterém příspěvku na této stránce napsal, že systém rezervací SA je výhodný úplně pro všechny?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 23:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dyť říkám, že jste mě vzít toho Ratha do kursu...někdo tady napsal, že to někdo napsal?
Kdysi v nějakém výzkumu zjistili, že dnešní děti mají zásadní problém porozumět psanému textu...jinak řečeno děti to sice přečtou, ale nechápou, jakou informaci tím dostaly...tohle když aplikuju na Bručouna, je to ten akceptovatelnější případ, jak vysvětlit jeho připomínky...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 23:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim, 740: bez komentáře.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 10:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Já teda nevím, jak souvisí rezervace s platbou, to se platí jen nějaký poplatek nebo musíš celou jízdenku...? - Ano, pokud si rezervuješ na kreditovou jízdenku, při rezervaci Ti to rovnou odečte z kreditu její cenu - celé jízdenky. Toto bych ale SA nebytýkal, protože kdyby šlo o pouhé rezervace, 90% cestujících by se je ani nenamáhalo rušit a výsledkem by byl pouze ještě větší zmatek (stačí přeci, že neuvádějí čísla nástupišť na jízdenkách a jejich "čachry" se slučováním a rozdělováním spojů). Mě spíš hodně vadilo, když zvýšili minimální vklad na kreditovou jízdenku na pokladně z 200,- Kč na 500,- Kč, to je celkem dost, pokud s nimi člověk nejezdí pravidelně. Ale už jsem to obešel, při dobíjení přes jejich web a platbě platební kartou si můžeš dobít libovolnou částku - dobiju vždy jen tolik aby tam bylo akorát na jízdenku a je to.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 10:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, ale minimální vklad je 300,- a zatím všude, kde jsem platil, mi tu částku vzali.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 12:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sípí: Pokud to je tak, tak se hluboce omlouvám, moje poslední info je minimálně 500,- na Brno, což mě dost nakrklo, bývalo to 200,-. Od té doby to řeším výše popsaným způsobem.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 12:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl:
Pane Nováku od vás jsem už tohle slyšel hodněkrát. Jste vyložený sposťák a hulvát. Ale nebojte u SA se v autobuse nikdy nepotkáme, já chci žít volně, mě žádné místenky a rezervace nezajímají.
Nikdy jsem to nepotřeboval a vždy jsem seděl. A nikdy potřebovat nebudu.
Vy vydáváte ty svoje rezervace za komfort a vynášíte je do nebe. Kde berete tu jistotu (spíše drzost!) to soudit jako nejlepší? Co je dobré pro jiného, nemusí být dobré pro dalšího. Pokud ovšem toto nepochopíte, tak je mi vás líto.
Já vám je neberu, klidně si seďte u stránek SA a sledujte, kdy se vám uvolní místo. Já na to nemám čas a radši to strávím příjeměji, třeba na kávě s nějakou pěknou ženou.
Bohužel takový jako jste vy a pár zde dalších děláte medvědí službu SA, protože čím dál víc lidí touto nestranou chválou SA zrazujete.

Někdo Vás nutí jezdit s SA? Já jsem jen napsal svůj názor, že mne jejich služby vyhovují a vzhledem k počtu cestujících nebudu asi sám...
Odpoledne jedu do Brna, tak jsem se teď přihlásil na stránky SA, našel spoj v 13.30hodin, který mne časově vyhovuje, dal si rezervaci na místo u okna a celkově mne to zabralo 1 minutu času.
Někteří tady SA jen haní a tak se potom člověk v autobusu SA setká s lidmi, kteří měli strach s SA jet, protože slyšeli různé negativní zprávy o tom, jak SA jezdí nebo nejezdí atd....
Znovu opakuji, že jsem pouze sdělil svůj názor na systém cestování s SA. A pokud se týká hulvátství, podívejte se milý pane zpět do diskuze, kde s rýpáním začal.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 12:46:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl:
Pane Nováku od vás jsem už tohle slyšel hodněkrát. Jste vyložený sposťák a hulvát.
Vážený pane XY, někam jsem Vás poslal poprvé a taky naposled. Mám dobře prosperující firmu a tak má dost práce, aby firma šlapala a vytvářela mi zisk. Což se děje a tak asi něco dělám dobře. Nemíním tedy trávit svůj volný čas diskuzemi s Vámi. Ale skutečně si přečtěte moje reakce na Vás a hlavně Vaše reakce na moje příspěvky a potom ze mne dělejte hulváta. Jinak přeji hezký den.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Bohužel přinejmenším 2/3 populace si v těchto stereotypech libuje. Jakmile na ně taky nepřistoupíš, jsi mezi těmito lidmi exot"

V takovém případě se dobrovolně řadím mezi ty exoty..
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Huples: já dobíjím na KV za 320,-, zajisté víš proč. Jinak na KV je minimum 300,-, což vzhledem k tomu, že to je karta PR-BR-KV-ZL-CB bude i minimem na Brno
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc937gt11 - Jasně, už jsem se za to omluvil. Mohl jsem zvednout a dojít se jich zeptat, než jsem to napsal.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Huples: omlouvat se nemusíš...víš jak já to mám s nima... A zadničku zvedat už vůbec ne... Mají mět tuto minimální částku napsanou srozumitelně na webu.
Jo a na ÚAN Florenc by mohli do kavárny,kde se vydávají kreditovky dát terminál na karty,aby jsi nemusel běhat dolů do haly a pak zase nahoru.
Jinak malej drb... SA na ÚAN Florenc prý nemá dostatek prázdných kreditovek! Syslí je na Čerňáku.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 14:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LC: vsaď se, že zejtra jich tam bude dostatek
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.28.5
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:36:27    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Nováku už mám toho vašeho lhaní opravdu dost. První jste poslání do zadní části použil vy. Za to, že vám tečou nervy nemohu, to je váš problém. Nijak jsem do vás nerýpal. A pokud si to vztáhnete na sebe, to je opravdu jen váš problém. Mě je uplně jedno čím jezdíte, je mi jedno, že si něco rezervujete, já to k životu(stejně jako vás) a vaše podnikání nepotřebuji.
Jako člověk jste mi ukradený. To že se tady bezhlavě pořád zastáváte SA je opravdu trapné. To takový Sipi, aspoň dokázal přiznat, že každý může být spokojen s něčím jiným a nikdo není nijak hloupý.
Jasně opakuji, že mě nějaké rezervace nezajímají, ale pokud si na ně někdo potrpí tak proč ne. Já nemám čas sedět jako vy a sledovat vejdu se - nevejdu. Navíc podle všeho pochybuju, že jste podnikatel, protože vystupujete spíš jako student.

Ale uklidním vás, opravdu jste mi ukradený
(tak jako já vám).
Buďte zdráv pane Denis Nováku......
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: "Pane Nováku už mám toho vašeho lhaní opravdu dost. První jste poslání do zadní části použil vy. Za to, že vám tečou nervy nemohu, to je váš problém. Nijak jsem do vás nerýpal"

"žlutá anděli", toto je podle Vás v normě (ano, cituji Vás osobně)?

"Každý pane Nováku nemá rád organizovaný život někým jiným. Ale chápu že vy to těžko pochopíte, když i jiné trivialní věci vám dělají problémy."

Opravdu Vás překvapuje, když na takovéto rýpání někdo odpoví sprostě? Vy si fakt myslíte, že když své názory považujete subjektivně za správné, tak je v normě hulvátsky pohrdat nositelem jiného názoru?
Fakta jsou jen jedna, kdo je zkresluje, tak je lhář. Ale názorů může být kolik chce.
Podle mého názoru byste se měl zklidnit především Vy. Kdybyste pitomě nerýpal, nejspíš by na Vás nikdo nebyl sprostý. (Teda aspoň si to myslím, Denise Nováka neznám.)
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem ráno dostal od stewardky jako horký nápoj ledovou čokoládu Ani jí nebylo moc divný, že to není horký, ale studený... Ona měla zamrzlej kávovar, udělalo jí to asi čtyři ledové nápoje a konec. Chtěla napsat SMS o závadě na centrálu, řidič se jen usmál a prej že napřed musí zjisti PUK kód na služební mobil No a na 55 km jsme zastavovali u pumpy kvůli WC, už jsme odjížděli a zezadu přiběhl kluk a oprej ještě nediorazila slečna co seděla vedle něj, tak jsme stáli na připojovacím pruhu, dneska celkem zážitková cesta
http://www.katalogyjizdenek.cz/
Budweistrolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 20:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenda999: kdyš se daří, ale je to jasnej dúkaz že sme eště lidi a né perfektně fungujcí stroj, teda krom kávovaru
hmm