K-report
 

Archiv do 7. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv do 7. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.240.159
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 16:08:08    Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus:To by asi nebyl takto položen.To jen nějaký šotouš lezl kam neměl...
Grofinder
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 16:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak co poznáte se někdo.Je to ze soboty v Mladějově.
725,726
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.64.251
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 20:01:08    Odkaz na tento příspěvek  

A proč je fotíš?
taky šotouš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.111.96.22
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 20:10:50    Odkaz na tento příspěvek  

My fotíme strojvedoucí oni nás .
725,726
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.64.251
Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 20:21:02    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to má teda vkus,hošan!
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 14:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouši vyhráli! Ponožky do sandálků patří!
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 22:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Objev existence prvního pardubického šotouše.
POZOR - text je zatím polotovar a vyžaduje aspoň základní znalost problematiky historie pardubických tramvají :-).

application/octetstreamPrvní pardubický šotouš
kardak.pdf (70.1 k)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Fero
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.108.120.70
Odesláno Středa, 30. června 2010 - 18:13:37    Odkaz na tento příspěvek  

353: problematiku pardubických tramvají nepoznám ale išiel som z toho textu do kolien, podarené
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 14:26:56    Odkaz na tento příspěvek  

Fiktivní tramvajový provoz v Pardubicích byl podstatně větší než fiktivní tramvaj v Kamenici nad Lipou - ta byla pozoruhodná hlavně tím, že měla širší rozchod než tamní úzkokolejka.
Ale i v cizině si šotouši vyhrajou, například s železniční sítí Ruhnie: http://www.kropplenburg.de/rsr/pages/rsrhome.html
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 16:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si založil kdysi (tak okolo roku 1985) imaginární železniční společnost IRC (Intarnational Railways Corporation) - byla to taková omluva, proč mi na kolejišti jezdí zcela hybridní soupravy neodpovídající žádnému období ani místu. Měli jsme vozový park společný s kamarádem, a vymýšleli jsme si i něco jako historii společnosti. Ovšem nemaje tehdy ještě PC, nikdy se to nearchivovalo a nedochovalo se to... Ale firma IRC přežila i přes revoluci a ještě v koncích mého modelaření se aspoň loga společnosti digitalizovaly, když jsem si stavěl poslední kolejiště (ale to je taky už více než deset let):


Tu imaginární historii společnosti IRC si už napamatuju - kromě názvů zastávek a stanic: Únohy vznikly kdysi v sedmdesátých letech, když se vláčky stavěly na zemi a jedno nádraží stálo u nohy od stolu. Ještě jsme mívali i Koněbrady, to kdysi moje tehdy asi pětiletá sestra komolila Poděbrady, ovšem Únohy mi vydržely na všech kolejištích:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Karell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 17:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouši 80-tých let z Itálie (až na konci videa)....
http://www.youtube.com/watch?v=7RxrjAl_xZI
http://www.youtube.com/user/Karellcz
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 05. července 2010 - 01:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem se opět pobavil některými šotouši,po příjezdu 475.196 do Nedvědice,začali padat nadávky,typu heey stejně na tu mašinu nečumíte tak vypadněte,a vrchol všeho byl: Pánové,kamenů tu máme dost.Opravdu,takový,nechci říct co dokážou obyčejné lidi odpudit z takových akcí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobi680.)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 05. července 2010 - 07:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobi680: v Nedvědici jsem naštěstí nebyl, jen jsem projížděl. Já se šotoušema naopak pobavil. A nejen já, prakticky celej vlak . Cvaknout čelo vlaku, okamžitě seskočit ze štafliček, hromadný úprk k autu a hurá na další flek... "Civilové" na to koukali jak z jara . Takže tentokrát to nebyl jen boj o šotofleky, ale i o parkovací místa, aby dotyčný mohl co nejdřív odjet . Jen doufám, že se při "šotozávodech" na silnicích nikomu nic nestalo, ale byl by to spíš malej zázrak...
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 05. července 2010 - 16:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale i o parkovací místa, aby dotyčný mohl co nejdřív odjet: soudě dle zveřejněných snímků, ale i svých zkušeností, např. z Kolešovky, bylo by lepší, aby tzv. gumokolní nahaněči, parkovali své nové, moderní, benzínové plechové miláčky aspoň 30 metrů od tratě. Respektive, aby nebyli zvěčněny v zorném poli objektivu i s napodobeninou historického vlaku.
Jsou to sice z většiny fandové železnice a kolej. vozidel. Ano, chtějí toho na film či do paměti nasekat maximum, ale jezdí vůbec oni samotní, tu a tam skutečným vlakem?!
Nespouštěj oči z tratě!
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 05. července 2010 - 18:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťo raku, co by mě zajímalo, jestli se příznivci rallye tu a tam projedou ve wrcčku, spotteři tu a tam proletí jumbem či falconem, a zájemci o atletiku si tu a tam střihnou nějaký ten desetiboj. Hlavně teda pokud se bavíme o fotografech těchto odvětví lidského počínání.

Jen na okraj, já podobná velemasová divadélka spíš cíleně nevyhledávám, doposud jsem byl všeho všudy na třech, a nemám přesná čísla, leč osobně se za rok přes 20.000 km vlakmo dostanu. To kdyby přišlo na osobní rovinu ;-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 20:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro odlehčení sem dám pár fotek z nedělních SPP



Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2565
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 20:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také pro odlehčení: http://www.prozeny.cz/magazin/krasa-a-moda/modni-trendy/14251-pon ozky-do-sandalku-patri-fg
Nespouštěj oči z tratě!
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 21:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Též sem fotil o SPP ale nikde se nevidím
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 22:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hyvrysák: V budce bylo veselo

foto stálo za to

že by prostřední vůz - předposlední okno?
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 22:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

skoro jistě, když koukám na další fotku
¨
to jsou ty z druhé strany
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9748
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 22:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvry:
No tak to je mazec, to je síla, k tomu nemám slov...to sou mi postavičky někteří z nich
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9749
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 22:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ta druhá fotka, že by dvě bukvice nacvičovaly polohu před zamračenou?:-)Nějak nepobírám...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 08:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Ty znáš některé lidi na uvedených fotkách, že se jim tak vysmíváš? To je podobné jako by někdo na základě Tvých komentářů zde, které o člověku řeknou podstatně víc než jenom fotografie, psal, že jsi třeba trouba či něco podobného.
med
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.124.41.38
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 09:58:16    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: To bude asi pokročilejší puberta nebo úpal z horka, že se tak vyjadřujete ?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 10:07:38    Odkaz na tento příspěvek  

Už staří Římané tvrdili, že po třicítce si za svůj ksicht může každý sám
Sice si už přesně nepamatuju, jestli to byli římané nebo řekové, ale fakt je, že na nějakých 90% to platí i dnes.
A že sou na šotoakcích podobné zjevy časté?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 10:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Jaké zjevy? Pokud se dívám na Hyvrysákovy fotky, tak obličeje lze rozeznat pouze na té poslední fotce, kdy jsou lidé pózující před čelem bardotky a to dle autora fotky nejsou tuzemští šotouši.
Ty budeš taky prototyp tolerance a bystrého úsudku.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 10:47:07    Odkaz na tento příspěvek  

Vážený Topiči laskavě mi okamžitě přestaňte tykat. Že jste hulvát a primitiv dokazujete už jen tím, že Vám to musím psát asi potřetí. Skutečně jsme spolu nikdy na pivu nebyli a nikdy se ani neviděli. Není mi dvacet ani třicet, abyste mi tykal jako nějakému puberťákovi z těch fotek.
Na podobné hromadné akce jsem přestal jezdit mimojiné i z toho důvou, že tam polovina účastníků vypadala značně sockovitě, jak chováním tak zjevem.
A to skutečně nerozlišuji, jestli šlo o šotouše české nebo z ciziny nebo z nějaké Hyvrysákovy fotky.
Mimochodem, příští sobotu se jisté fotoakce zúčastním. Naštěstí to bude asi 800km daleko od nás, zájezd pořádají Britové a nikdo z nich nebude od pohledu chovancem žádného ústavu, ani nebudou tzv. "smrdět korunou".
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9754
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 10:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panáčci, to nebude žádná puberta, to bude pivo, které jsem v sobě měl a akorát našel odvahu to říct na plnou hubu co si o šotouších myslím...někteří jsou dobří a vypadaj normálně, někteří jsou jak mutanti a ještě jsou přidrzlý a na k-reportu u klávesnice hážou ramena a pak když je člověk vidí tak se diví, že taková troska dělá machra apod...vysmívat se mužu komu chci a kdy chci a vy si mužete o mě myslet akorát cosi o debilovi, jenže to mi zrovna nějak žíly netrhá srozuměno??
Typickej šotouš se prostě pozná na první pohled a ti jsou mi občas svým chováním k smíchu a ne jenom mě, ale spoustě lidem...a to jak je hodnotím je jen můj názor ten mi nikdo brát nebudete..
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:05:32    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_čt: Jo, výstižné. Myslím, že je na čase zdůraznit, že opravdu není normální vypadat jak utečenec z ústavu, bavit se 6hodin v kusem jenom o mašinkách..., smrdět jako dobytek (přece se nebudu mejt každej den :-)), na zádech batoz ze šedesátých let a tlusté brýle vzor Okula 1981
Každá tolerance má své meze.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: Aby ses nerozplakal. Když už tady chceš mlátit občankou o stůl, tak si buď jistej, že bys tutově prohrál.
Já se jen řídím radou Tvého kolegy Hyvrysáka, že zde na káčku si všichni tykáme.
Doufám, že jedeš na šot na Anglie, tam by Tě třeba mohlo klepnout z toho, že si tam všichni tykají. Tak dávej bacha.
Samozřejmě, že na západ od nás jsou šotouši spořádaně se chovající komunitou s vybraným chováním a obečením a ušlechtilým výrazem ve tváři. Jenom to některým z nich nějak nevydrží, když přejedou hranice do ČR.
Nebuď směšnej, zde i jinde jsou to jen lidi různých povah a založení. Takže házet všechny do jednoho pytle je pouze důkaz Tvé vlastní hlouposti.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Ono ani nic jiného nezbývá než si myslet něco o debilovi, protože ať se dívám jak se dívám na Hyvrysákovy fotky, tak tam žádné trosky ani batohy ze 60.let (jak píše W.) nevidím. Tím neříkám, že se mezi šotouši nevyskytují prapodivné existence s potrhlým chováním, stejně jako v jiné komunitě, ale nějak nemám potřebu si budovat sebedůvěru na tom, že zde budu lepit fotky šotoušů (fotografů) či psát k nim posměšné komentáře. Chápu však, že každý potřebuje k životu něco jiného.
Někomu postačí pár piv a pak hodit ramena u klávesnice na k-repu, třeba na téma, jaký to jsou chudáčkové, ti šotouši.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7397
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: ty "šotopostřehy" šotouštů jsou zajímavé a usměvné. Dokonce sem se na jedné z fotek intuitivně našel (snímek zase tak ostrý není), ale nemaje kvádro a kravatu, radši se nebudu dále identifikovat, abych nebyl hned za socku či dokonce zjev. Ale tričko a kraťasy si do 30° parna vezmu i příště (jen ty kopřivy jsou pak svině).
Co se dua německých šotoušů týče (přezdívaných v naší kotlince tuším Karl a Egon, skutečná jména se mi furt pletou) - kluci jsou asi hodně zapálení pro věc a nechybí snad na žádné solidní akci v ČR, ale pomluvy si nezaslouží. Jsou to velmi solidní pánové, kteří (narozdíl od mnohých jiných) vědí, jak se chovat a za "zjevené socky" bych je taky rozhodně neoznačil...

Máš ale pravdu v tom, že některé existence motající se s foťákem kolem kolejí jsou skutečně "k vyděšení", leč od těch se distancují i ti "normální" z fotičů. Ale to platí i v jiných "odvětvích"...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9757
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Jo já hážu ramena?A chudáčci??Pojmy a dojmy že mistře?
protože ať se dívám jak se dívám na Hyvrysákovy fotky, tak tam žádné trosky ani batohy ze 60.let
No tak pokud si jeden z těch individuí tak se tvým reakcím vůbec nedivím...a teď nemyslím jen na těch fotkách..
Mě prostě ultras budou připadat vždy směšní..kdyby se chovali trochu normálně, pak bych je vůbec neřešil..
Proč mě připadá první fotka od Poljaga a lidé na nich, že jsou naprosto normální??
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9758
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena:
Však jistě, já tady rozhodně šotouše nepaušalizuju, ale někdo jiný si asi myslí, že jo...to jak vypadají, za to nemůžou (v některých případech si za to mužou), ale to jak se chovají, za to můžou vždy jen a jen oni sami...a to je na tom to směšné, hlavně toto!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9760
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A že jsem se smál těm fotkám??Mě to připadá vždy směšné, když vidím x snajprů vedle sebe jak zaměřují stejnou věc ať vypadají jak vypadají:-)Tomu se prostě nedá nezasmát
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 11:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Nejsem na žádné fotce. Raději jezdím fotit s lidmi, jak je třeba jeden z těch na Poljaqově fotce. Znám také docela dobře i některé z lidí na Hyvrysákových fotkách a určitě to nejsou žádní chudáčci či trosky jenom proto, že stojí v houfu či rojnici nebo na štaflích u tratě a fotí projíždějící vlaky. Jsou mezi nimi i dost mladí kluci a kupodivu se snaží chovat i vypadat rozumně. Jsou mezi nimi lidi rúzného věku a různého vzdělání a různého sociálního postavení. Nazývat je chudáčky nebo troskami je silně zjednodušující a hloupé a to je právě to "házení ramen".
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 12:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Při přenosech z fotbalového mistrovstí je možné vidět celé šiky fotografů zaměřujících se na jednu věc. Doufám, že se taky válíš smíchy.
V prvních dvou příspěvcích psaných na základě Hyvrysákových fotek nevidím ani zmínku o tom, že bys měl snahu neházet šotouše do jednoho pytle.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7398
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 12:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: za své chování si skutečně může každý jenom sám, to máš recht. Co se "gruppen fotek" týče, opět souhlas, většinou se jim zasměju taky. A když si představím, jak na takové hloučky pohlíží člověk zcela nezaujatý...

Ale někdy to asi nijak nejde. Je faktem, že X lidí fotí ve stejnou chvíli stejnou věc, ale sám sem se kolikrát divil, jak odlišné fotky nakonec mají. Děje se tomu tak ale i mnohde jinde, když si vzpomenu třeba na Den Nato v Mošnově - tisícové davy, všude neskutečný mumraj, možnosti na kloudnou fotku čehokoli nulové a přesto se skoro každý snaží "urvat" svůj snímek "jumba" i když na Netu jich je k nalezení nespočet. A pořízených za mnohem vhodnějších podmínek...
tmsq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.13.222
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 12:21:28    Odkaz na tento příspěvek  

Lubo, poď raděj na pivo...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 12:34:31    Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Opět zde jen dokazujete svým chováním a vystupováním , že jste primitiv a omezenec.
Až mě zase bude někdo na akci zdržovat nebo (jak se mi nedávno stalo v jednom severočeském městečku) bude smrdět od cigeret jako prase, tak si prostě vystoupí a je mi zcela fuk, že už nedostihne svého vysněného brejlovce.
Nemám problém s tím nabrat normální lidi, dát si pár piv a strávit příjemný odpoledne někde u tratí. Pokud se ovšem z nich polovina chová jako zde Topič vůči cizím lidem, vjíždí na přejezdy ve výstraze (jak bylo zmíněno výše), na silnicích při řízení ohrožuje sebe i okolí, v SRN se děsně "diví" poplatkům za fotopasy při stíhání čoud, ožralí se porvou večer u ohně atd... Tak v tom si jeďte sami, to je vizitka primitivů. A nedivte se, že většinová společnost vás zařadí někam hodně na okraj.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 12:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: Vidím, že jsem zřejmě o mnohé přišel. Z výčtu Tvých osobních zážitků jsem ještě nic nevyzkoušel. Máš to docela pestrý na šotu. S kým a kam jezdíš, žes tohle všechno už zažil?
Chocholoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 12:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že jedeš na šot na Anglie, tam by Tě třeba mohlo klepnout z toho, že si tam všichni tykají. Tak dávej bacha

Vážený Topidge (čti To-pič), to bude nespíš asi proto, protože angličtina tykání a vykání nerozlišuje.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Tak jistě. Šotogrupa či šotorojnice vylepšená extremisty na štaflích či stromech, zjevivší se nezaujatým cestujícím ve vlaku zcela náhle uprostřed pole, louky či lesního porostu musí vyvolat veselí a nechápavé pohledy.
Navzájem se při fotoakcích dokážeme mnohdy vyfotit ve směšných situacích a je to zdrojem všeobecného pobavení a legrace.
Vzhledem k tomu, že většinu účastníků těchto "živých obrazů" znám delší dobu, tak mohu prohlásit, že žádný z nich nesmrdí, nenosí otrhané oblečení, nepindá 6 hodin v kuse o mašinkách a nemá na zádech batoh ze 60.let.
I když znám jednu výjimku, která nosí starý batoh a v něm fotovercajk v ceně malého auta, oblečení také nemá jako ze žurnálu, ale nesmrdí a fotí tak, že by z toho šotouši na k-repu posrali.
Tím chci říct, že soudit nějakou skupinu podle chování několika méně "vydařených" jedinců je velmi zjednodušující.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboši, máte naprostou pravdu! Sám tu a tam zavítám pořídit nějakou tu fotečku. Ovšem pro mě je to relax, který většinou spojím s návštěvou nádražní restaurace nebo něčím užitečným.
Od účasti na akcích typu SPP mě ovšem odrazují právě histeričtí ultras-šoto-dementi! Lezou po stromech, stožárech, autech, vagónech - horší jak kobilky. Nemluvě o jejich bezohlednosti, kdy ohrožují sebe i ostatní. Pro příklad mohu uvést Frantu z PP, kterému těsně před hektorem přejel jeden takový dement přes přejezd těsně před vlakem! Ačkoliv by člověk čekal, že příznivci železnice budou s riziky takového počínání obeznámeni, oni naopak tvoří sami největší nebezpečí při takové akci. Osobně bych jim přál, aby je hektor povozil na čelníku pěkně daleko. Ostatní šotouši by si pak mohli vyfotit vyprošťování těl - bohužel by asi padl zbytek plánovaného programu.
Vážený pane Topič, jestli Vám tohle příjde normální, stejně jako tykání zcela cizím lidem, měl byste se nechat urychleně vyšetřit!

(Příspěvek byl editován uživatelem Npv_pvr.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chocholoušek: Vážně, je to tak? To je mi tedy novina. Proč myslíš, že jsem to asi psal?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr: Když se zde veřejně přiznáváš k tomu, že chodíš občas šotit a ještě se přitom užitečně naleješ ve smradlavé nádražní putyce, tak to zřejmě patříš do té skupinky šotoušů, o kterých se tak pohrdlivě vyjadřuje Luboš_ct a W.
Opilý cestující ohrožuje sebe i ostatní.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:28:03    Odkaz na tento příspěvek  

Na závěr jen jednu ukázku demence českých "fotografů":

Tak za toto kdekoliv na západ od Aše okamžitě na akci končíte. Pokud je to svévolné, tak se v optimálním případě dočkáte zásahu Bundespolizei. U nás to ovšem není nic výjimečného.
Smyslem mého prvního příspěvku však bylo jen podpořit Luboše_čt a více si tím nehodlám kazit odpoledne.
Chocholoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč myslíš, že jsem to asi psal?

Cizím dospělým lidem se VYKÁ.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chocholoušek: Tady na k-repu není nikdo cizí. Jsme zde prý jedna velká rodina mi bylo řečeno, když jsem měl podobný názor na vykání a tykání. Takže jsem se jen podřídil zavedené praxi. Vadí Ti to?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Máš pravdu, že to u nás není nic výjimečného a s oblibou to také provozují šotouši pocházející ze zemí na západ od Aše, kteří by si to ve své domovině nelajzli.
To jsou taky dementi?
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 13:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
1) K trati se s fotoaparátem dostanu v průměru 1x za dva měsíce, tudíž se nepovažuji za šotouše. Tím spíš, že většinu fotografií pořizuji pro služební potřebu.
2) Nevím kde jste přišel na to, že se v nádražní (či jiné) restauraci musím hned nalít. Asi osobní zkušenost...?
3) Nevím, zda je např. Potrefená husa vyloženým pajzlem.
4) Neznám důvod, proč bych měl ve vlaku kohokoliv pod vlivem ohrožovat, pokud jej tedy zrovna neřídím. A můžete mi věřit, že rozhodně nejsem takový střelec, abych si to troufnul!
Rozhodně neohrožuji někoho jako většina ultras při porušování základních pravidel silničního provozu, lezení po stožárech (trakčního vedení, vysokého napětí, návěstidlech) apod.
5) Evidentně máte neustálé probmy se základními pravidly slušného chování. S tím vyšetřením jsem to myslel vážně.

P.S. pro Frantu: Né, že budete sahat po rychlobrzdě dříve, než se ozve rána!

(Příspěvek byl editován uživatelem Npv_pvr.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 14:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr:
1. Většinu fotografií pořizuješ pro pracovní účely a spojuješ to s návštěvou nádražní restaurace? Zřejmě tedy obojí činíš v pracovní době. To je zajímavé zjištění. Určitě si dáváš k nádražnímu guláši točenou kofolu.
2. Problémy se zásadami slušného chování zcela jistě nemám. Gutt-Jarkovský byl mojí oblíbenou četbou již od školních let. Vybrané chování jest moji druhou přirozeností a proto jsem také mohl být osobně představen královně Alžbetě II. při její návštěvě v Praze aniž by hrozilo, že způsobím nějaké faux-pas.
Přizpůsobuji své chování jen místním zvyklostem, nic víc.
3. Že se nestydíš navádět strojvedoucího k tomu, aby vědomě ohrozil cestující ve vlaku a nepokusil se zabránit případnému střetu s autem na přejezdu. To už není na vyšetření, ale spíš na státního zástupce. Navádění k trestnému činu obecného ohrožení je dost vážný trestný čin.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5594
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 14:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

až na to, že dotyčný tvůrce pravidel společenskýho chování byl Guth-Jarkovský, jsou Vaše znalosti dobrý... ale stejně mám taky jako mnozí další pocit, že jste poněkud mimo...
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 14:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Jistěže, je to Guth, ono je t a h na klávesnici hned vedle sebe a někdy se to splete. Jako velkému sportovnímu fandovi je mi toto jméno familiárně známé.
Co je, mohu-li se dozvědět, poněkud mimo?

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 14:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Jistěže Guth, ono je t a h hned vedle sebe a tak se občas netrefí správné písmeno.
Jakožto sportovnímu fandovi je mi jeho jméno familiárně známo.
Co je, mohu-li se dozvědět, mimo?
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 14:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
1) Budete se divit ale i jako strojvedoucí navštěvuji v pracovní době nádražní restaurace, stejně jako značná část kolegů. Fotografie pořizuji ve svém volném čase, jelikož jsem v tomto případě placen nikoliv od hodiny ale od zhotoveného díla.
2) Těch problémů bude zřejmě vícero. Zde jsem Vám našel kontakty potřebné k jejich řešení: http://www.plbohnice.cz/kontakty/cz
3) Obecného ohrožení se svým konáním dopouští onen řidič. Já mít v ruce řízení onoho vlaku a viděl jak se mi pod kola řítí šotoušský ultras, rozhodně bych nebrzdil! A kdo mi co dokáže...
4) Přemluvil jste mě! Na příští šotoakci si snad koupím šotopas a oranžové tričko. Ovšem, nemyslete si, že budu fotit
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:01:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení,

zaříkal jsem se, že k této problematice se vyjadřovat nebudu, ale...
Po poslední účasti v Lužné mi to nedá. Opravdu je podle Vás normální, že parta "idiotů" (promiňte, ale jiný výraz mne už v této souvisloti nenapadá) je schopná v oblouku za Strašecím na dřevinách podél trati nejenom spáchat něco podobného, jako větrná smršť (ještě s přivřenýma očima budiž, je to nálet), ale hlavně také sejmout telefonní sloup (podotýkám, že na něm bylo zavěšeno kabelové vedení, takže funkci plnil) - a to jen proto, že jim vadil v záběru? Tenhle zážitek mi úplně zkazil náladu, vykašlal jsem se na Lužnou a věnoval se v Rakovníku dějinám jednoho našeho pivovaru a jeho dobrého piva...
PS: Ten sloup byl očividně čertsvě sejmutej - odpozorováno v sobotu z ranního parního vlaku... Jo a tam na tom fleku rozhodně nebyly jen ty "socky", jak říkáte, byl tam takřka průřez "šotoušstvem" - tak co s tím?
PPS: To je i jeden z důvodů, proč jsem v podstatě přestal fotit - nestojím o to, abych dostal nevinně vynadáno od někoho kolem trati, kterému se před týdnem při fotoakci přes zahrádku přehnalo stádo "hovad", dorajbovalo plot, atd. - bez ohledu na to, jestli byla ta hovada v sandálech s ponožkama, a nebo s fotovybavením za desetisíce. Myslím hovada podle chování - to aby se pak člověk styděl za to, že má foťák přes rameno.

A můžete se do se do mne trefovat...

(Příspěvek byl editován uživatelem miloslav_kolář.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr: Jsem na světě dostatečně dlouho, abych se divil máločemu.
Zřejmě nemáš žádný pud sebezáchovy, když tvrdíš, že bys při spatření auta na přejezdu nebrzdil. Jak můžeš vědět, že je to auto šotouše a ne auto jakékohokoliv jiného řidiče.
To jsou jen takové Tvoje rádoby silácké řeči, že brzdit nebudeš.
Za letošní rok k 30.6.2010 zahynulo při 144 nehodách na přejezdech 32 lidí. Není mi známo, že by alespoň jednou z oběti byl šotouš.
Více než šotouši, ohrožují bezpečnost dopravy a životy cestujících samotní zaměstnanci dráhy ať už nepozorností nebo lajdáckým výkonem služby.
Tak tady nedělej, stejně jako někteří další diskutující, ze šotoušů postrach dráhy.
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miloslav Kolář: Moje slova. Banda bezohledných idiotů, ohrožující sebe i ostatní je přesně ten důvod, proč mě na šotoakcích uvidíte pouze v oranžovém tričku a výstražné vestě, vykloněného z prvního vozu za lokomotivou!!!
Topič: Auto plné šotoušů se pozná podle osazenstva, sledujícího vlak ze stažených okýnek a štaflí na střeše.

(Příspěvek byl editován uživatelem Npv_pvr.)
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:

No nevím, ale potom, co jsem byl svědkem toho, jak v roce 2003 v Kácově při oslavách výročí trati právě šotouši vytrhli ze země a pokáceli výstražný kříž u přejezdu, protože vadil v záběru, bych to s takovou bohorovností netvrdil.
Mimochodem, u toho Strašecí i při chvilkovém pozorování z vlaku jsem zahlédl mimálně dvě osoby, které byly tenkrát i v tom Kácově.
Opakuji, je mi jedno, z jaké "sociální" skupiny je dotyčný fotograf, může mu být 15 nebo 60, může mít božské fotky i fotky na h...., ale pokud se chová jako s prominutím hovado, tak je to ostuda všech, kteří se o železnici zajímají. Tečka.
Bohužel, poslední dobou člověk u kolejí potkává čím dál víc těch hovad...