K-report
 

Archiv do 8. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv do 8. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miloslav kolář: Jak jsem v sobotu dopoledne viděl a ne z jedoucího vlaku, tak ten sloup byl čertsvě sejmut hnilobou. Místo dřevěné kulatiny připomínal v průřezu spíš makaron. Myslím, že i z vlaku, který projížděl přes přejezd rychlostí 10km/h se dá poznat, že se sloup zlomil vlastním stářím. Ono taky po 40-50 letech od jeho "vysazení" není celkem divu, že padl. Jeho kolegové podél trati k tomu nemají moc daleko.
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Ještě jednou Vás upozorňuji, že přejíždět autem těsně před projíždějícím vlakem, šplhat po různých technologických součástech dráhy, běhat v kolejišti mezi pohybujícími se vozidly, poškozovat dopravní značky apod. je nejen v rozporu s platnými zákony, ale podle mého názoru i se zdravým rozumem!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr: Kde vidíš v mých příspěvcích, že navádím někoho k lezení na návěstidla, budovy atd,, k přejíždění přejezdů před vlakem nebo poškozování návěstního značení či silničních značek?
Já vozím štafle v autě a okénka mám zatažená, protože mám puštěnou klimatizaci. Co s tím?
Co když sejmeš partu klempířů či malířů, který jeli na kšeft se štaflema na střeše a po cestě měli otevřený okýnka, protože jim bylo horko a trefíš je jenom proto, že jseš magor, kterej si myslí, že to jsou šotouši.
To je fakt dobrá pozvánka k cestám po železnici, když zde veřejně navádíš strojvedoucího ať to schválně napere do auta.
Jestli pracuješ u dráhy, tak by se měl zaměstnavatel zamyslet, zda by Tě neměl raději využít s koštětm či dvoukolákem na perónu místo v provozu.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:

Nepopírám, že ten sloup byl nahnilý, ale zdá se mi divné, že by si takhle lehnul sám od sebe jen zafoukáním větříku nebo vyšší mocí, zvlášť když před ním je oblouk vysekaný a k dokonalosti záběru chybí v podstatě sundat jen ten sloup. Pak stačí jen šikovně zatlačit a gravitace udělá své. Vím, že jsou lidé, kteří pro dokonalost záběru mívají takové nápady.

Abych předešel nedozumění, ani v nejmenším Vás z ničeho neviním a nevztahuji to na Vás...
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Ta zmínka byla ohledně konkrétního případu, který se odehrál Frantovi na akci SPP. Když uvidím tlupu dementů, jak padá ze skály, stromů, návěstidel a střechy nádraží, následně utíká k autům a frčí si to přímo pod rozjetou mašinu, je asi jasno o koho jde. Každopádně auto na přejezdu nemá co dělat v době, kdy je v činnosti PZZ nebo se k němu blíží vlak, jež dává výstražné zvukové znamení.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miloslav kolář: Já bych řekl spíše pravý opak. Sloupy jsou v současnosti dosti nedostakovým artiklem u tratí a tak jsou místa s nimi fotografy spíš vyhledávána. Nevím, nebyl jsem u toho, když spadl, ale vzhledem k tomu jak byl shnilý bych se nedivil tomu, že spadl vlastní vahou a zatížením kabelu. Navíc to záběr spíš pokazilo, protože parní vlak po rozjezdu ze stanice NS musel zpomalit a tak kolem fotografů projel pomalu a výběhem a přitom je trať ve stoupání a očekáváné kouřové efekty z obou mašin tak vzaly za své.
Neberu to osobně ani v nejmenším. Jenom nemá rád rychlé vynášení soudů bez znalostí faktů.
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.187.226
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:57:25    Odkaz na tento příspěvek  

Že železniční fotografové jako celek budí občas pobavení, zvlášť na těchto masových akcích, je pochopitelné. Že je mezi nimi pár exotů, to je taky jasné. Ale přijde mi úsměvné, že celou tuto hádku vyvolal názor na šotouše z klávesnice železničního zaměstnance. Jako fakt nechci nikoho urážet a ani by mě nenapadlo navážet se do nikoho, ale když bych proti sobě postavil strukturovaný zástup šotoušů a stejně koncipovaný zástup železničářů, tak mám pocit, že procento hovad, směšných postaviček i sociálně téměř vyloučených existencí by bylo plus minus podobné. Stejně jako v mnoha jiných zájmových či profesních skupinách.
Např. že někdo svou jízdou v autě ohrožuje jiné účastníky se neděje proto, že je dotyčný šotouš, ale protože je kretén a stejně tak může místo focení vlaků lovit motýly.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 15:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr: Zmínka se sice týkala již minulého konkrétního případu, návod pro strojvedoucího byl míněn obecně do budoucna.
Jestli jsem dobře porozuměl, tak jsi nějak spojen s PP. Pokud ano, pak doufám, že své předsevzetí viset jako opičák z okýnka hytláku v oranžové vestě dodržíš i v případě, že si "tlupa dementů", v mé verzi společnost fotografů, objedná u PP nějaký placený fotovlak. To je určitě potěšíš.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 16:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník: To se tady snažím vysvětlit, ale zástupci "modrejch" to maj víceméně jasně dopředu rozdělený. Na Nebíčko a na Peklíčko.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 16:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr: Hele, o pár příspěvků výš píšeš, že jsi strojvedoucí. Tak by mě zajímalo jak budeš vykloněnej z hytláku řídit mašinu.
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 16:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník: Jasně, že jsou i na dráze dementi. Jen s těmi procenty bych si nebyl úplně jistý.
Topič: Pokud se někdo chová jako hovado a zbytečně riskuje, je lepší když zabije sebe než někoho jiného! A pokud bude přejíždět přes přejezd těsně před vlakem je to snad vina strojvedoucího, že ho srazí?
S PP mám společné jen to, že jsem využil jejich služeb při cestě do Kácova, za účelem ochutnání produktů zdejšího pivovaru
Vykloněn budu za předpokladu, že se zúčastním jako platící zákazník - pochopitelně!

(Příspěvek byl editován uživatelem Npv_pvr.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Npv_pvr.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 16:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr:
1. Ano, je to lepší ať si namlátí tlamu sám, ale proč přitom zbytečně ohrožovat cestující ve vlaku, tím že nebude strojvedoucí brzdit?
2. To jsi špatně pochopil. Má poznámka se týkala toho, že až si nějaká parta fotografů, jak Ty říkáš dementů, objedná u PP fotovlak a ty jim budeš viset z okna hytláku ve vestě, tak od nich asi neuslyšíš poděkování.
3. Tak jseš strojvedoucí nebo jenom takový tlučhuba, co tady hází ramena u klávesnice, jak psal na začátku debaty Luboš_ct? Že by se nám tím kruh tak nějak pěkně uzavřel?
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 16:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
1) Pokud vezmu za rychlobrzdu a automobil stihne přejet, zbytečně "obuju" mašinu a lidé mi také dvakrát nepoděkují. Pokud ho už jednou trefím, je jasné, že rychlobrzdu použiji a auto nebudu vláčet do další stanice.
Ovšem nevím, proč zde stále rozebíráte narážku na Frantu z PP, že byste v tom automobilu skutečně seděl?
2) Díků si nežádám.
3) Když koukám na ten šoto-sajrajt okolo tratí tak bych raději s dráhou nic společného neměl. A vůbec, kde topíte Vy? Jestli na některé páře, která se vyskytuje na jízdách organizovaných pod Prahou, budeme se zřejmě znát osobně

(Příspěvek byl editován uživatelem Npv_pvr.)
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chocholoušek 380:
Vážený Topidge (čti To-pič)...

Jazykové okénko

Slůvko topidge, použité jako kvazifonetický přepis pro anglofonní výslovnost nepůvodního slovíčka se míjí účinkem. Výslovnost tohoto by byla (zjednodušený přepis ala Peprník) [t9upidž].
(znak 9 je náhražkou pro schwa, neboli neznělé e, v IPA zapisované jako o 180° obrácené e; v ascii ho neumím vytvořit)

Rozdíl v jedné hlásce je jak víme významotvorný (např. [letr][leitr], [liv][li:v], [katr][kju:tr], [bed][baed][bet][baet][bat][bad][bi:d][bi:t])

Komolit přezdívku [topič] přepisem topidge je asi stejné, jako číst chocholoušek [x9ux9uleišik] (x je fonetický znak pro zvuk "ch") - pro lepší názornost, "cheucheuleišik".

/Jazykové okénko
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9764
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to jsme to tady dopracovali.Už se budem rozdělovat na modré a jinak barevné...nechtějte mě více nasrat..

Topič:
Tebe bych chtěl jednou někde potkat, to bych se asi taky hodně divil že??Přečti si po sobě všechny příspěvky jak pohotově umíš na všechny reagovat a bij se v prsa, že si dobrej, že to tak skvěle umíš...

Nakonec řikám, že parta šotoušů vedle sebe mě vždycky rozesměje ať chceš nebo ne:-)Asi jak když mě fotilo cca 20 ultrasmamlas kdysi s rychlíkem do Jihlavy...to sem se vážně neudržel a pak když jsem obdržel ještě od kohosi protifotku, tak jsem se smál podruhé
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr: Stále nemám odpověď na jasně položenou otázku. Jsi strojvedoucí? Nebo řídíš jen vlaky v počítačových hrách a na modelovém kolejišti? Stále víc a víc mám dojem, že se za něj jen vydáváš.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Na ty blbosti, co zde čtu je velmi snadné odpovídat.
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.125.240
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:24:34    Odkaz na tento příspěvek  

No to jsme to tady dopracovali.Už se budem rozdělovat na modré a jinak barevné...nechtějte mě více nasrat..
Anebo na dementní šotouše a ty ostatní, že jo...?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš _ct: Jak trefně poznamenává Perník, tak s tím rozdělováním jsi začal Ty sám.
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 17:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topiči, tebe bych chtěl někde potkat, takový silácký řeči. Nééé, počkat, teď si vzpomínám, už jsem tě potkal. A vzhledem k tomu, že znám i W., tak mohu potvrdit, že v souboji s občankama jsi vyhrávající, vlastně i ta přezdívka je zakládající se na pravdě, společenské chování, co mohu pozorovat, je taky na úrovni. A vzhledem k tomu, že znám i okolí pana W., tak si říkám, že ten popis s batohem a koupáním, jako by to vypadlo z oka jednemu jeho známému, co spolu chodí na pivo a vždycky se přes diskuzi domlouvaj jako by neexistovaly jiné komunikační kanály, asi aby jsem jim záviděli. Nebo, že by už batoh zakoupil nový, když z něj teď bude pan strojvedoucí, těžko říct, už jsem ho dlouho nepotkal ... Takže raději nebudu psát dál nebo se na mě sesypou a budu veřejně odsouzen na káčku a už se mnou ani brejlovec nepromluví. A ještě se budu muset omluvit před nastartovanou regionovou.
A k přejíždění přejezdů na červenou, i to se někdy může § 29, odst. 2, zák. č. 361/2000 Sb. v platném znění. Jsem si skoro jist, že něktěří přejížděli v souladu, ale neříkám, že všichni.
PS: pro méně chápavé - v předešlém textu jsem použil i ironii (i když né všude ;-))
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9765
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 18:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak chcete, od teďka budu dělat šotoušům naschvály, pokud teda nebudu dopředu vědět, že mě fotí nějaký známý...je hned několik krásných způsobů jak vám fotku zkazit..a smát se budu pořád

Topič:
tak s tím rozdělováním jsi začal Ty sám
Ale právem, kdežto vy se budete ohánět něčím s modrou barvou jak ubohý že??Ale ať je po vašem, když nevíte co by, co byste nezkusili tohle že jo...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7400
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 19:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Luboši, klid... "Trestat" všechny, protože Tě někdo naštval? I mezi fotiči je kupa normálních lidí i když to tak někdy nevypadá. Co když se vypravím konečně na laminy a fíra na mě vystrčí z okýnka ?? I když, asi bych se i zasmál...
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 19:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak chcete, od teďka budu dělat šotoušům naschvály ...
Takže patrně předškolní věk, možná 1. stupeň nebo že by slečinka . Alespoň tak mi to z předchozí věty vyplývá. Dělat někomu naschvály, když to pomůže pošramocenému egu (nebo je jiný skrytý dúvod), prosím, těšíme se
Nebudeš ani 1. (neplést s jedničkou) a ani (bohužel) poslední, ale zajisté na sebe hrdý
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9767
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 19:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte kliku, že to tady nečte mnohem víc fírů, myslím, že by se za tohle vaše chování na vás vysralo víc lidí ať je ego jaký chce...člověk naznačí, že jsou mezi váma fotografama pitomci a vy ještě budete utírat protistranu...jen tak dál, pak se ale nedivte..

Jena:
čeče prdel mě nenapadla, ale dej dopředu vědět, tobě bych fotku nerad kazil...ono stačí přepnout jeden pakeťák:-)
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8022
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 19:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš na hrad !

Lůbo, to nemá cenu
1. 6. 2010 - 3 roky FZF s Vámi
Děkujeme
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.29.216
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 19:56:37    Odkaz na tento příspěvek  

Nemá nemá... ale člověk se fakt těm srdce drásajícím výlevům zasměje. A ani nemusí dotyčného zesměšňovat, jelikož dotyčný tak činí sám.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 20:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odborník žasne, laik se diví . Člověk sem dá fotky pro pobavení a tady to vypadá, že vypukne třetí světová...A kdo stojí na počátku? Kdo jiný..Mistr Topič .
Pánové, i já už tu byl párkrát zvěčněn při focení, byť ne v budce na posedu . Ale o to přece nejde. Za to co kdo dělá by se neměl stydět.. A je logický, že to někomu přijde ujeté a nenormální. Mě už skoro přijde, že jediný normální člověk pohybující se kolem železnice je Topič
Jen ta jeho teorie o strojvedoucím, který zrychlí na přejezdu aby mohl srazit "šotoauto" svědčí o tom, že momentálně nebude v nejlepší kondici
Ale co, člověk si tu může přečíst i pěknou pohádku o zlém sloupu, který čistě náhodou spadne při šotoakci. Vždyť jen v pohádkách to vždy končí dobře. Vemte si, kdyby onen sloup nějakého šotouše zranil či nedejbože zabil...
poljaq 228: ano, trefa, ta ruka je opravdu moje
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 20:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stačí si přečíst příspěvek od uživatele Npv pvr číslo 32, a to, co píše v "ps" na závěr, cituji

P.S. pro Frantu: Né, že budete sahat po rychlobrzdě dříve, než se ozve rána!

Nejsem právník, ale tohle se dá celkem rozumně pochopit jako nabádání k jednání, které je v rozporu s logikou ideálů humanity, neboli "vědomně se nesnaž zabránit škodě". Asi jako v té anekdotě, kdy velitel svolává dobrovolné hasiče se slovy "poplach, hoří, dojezte, dopijte, v klidu se oblékněte a až se vám to bude hodit, přijďte na strážnici, hoří berňák".

Zatímco anekdota ("a tuhle znáte?") je cíleně míněná svou absurditou jako vtip, diskusní příspěvek prostý emotikonů v daném kontextu diskuse nelze vykládat jinak než vážně. Ostatně od toho emotikony jsou, aby vyjádřili mimoslovní úroveň sdělení.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9771
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 21:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník:
škoda, že nevím kdo jsi neregistrovaný hoste, myslím, že bych se i v tvém případě hodně divil

Hyvrysák:
Já se pobavil, ostatních se to dotklo a proto půjdu klečet do rohu

Šari:
jo nemá máš recht:-)
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 21:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hyvrysák: myslím si, že došlo k mýlce, na počátku stojí Luboš_ct, ten bezdůvodně a bezdůkazně urážel. Topič se jen zastal a bohužel na některé jeho nick působí jako červenej hadr na býka na koridě. Zrovna Topič si umí udělat ze sebe srandu naprosto bez problémů.
Perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.29.216
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 21:42:56    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: možná by ses divil. Kupodivu řada těch, které tu zesměšňuješ, jsou v běžném životě normální lidé, kteří ve svém oboru občas i něco dokázali. A tím nemyslím sebe.
Jinak Hyvrysákovy fotky i komentáře se těžko někoho mohly dotknout, naopak jsou vtipné a normální lidi se jimi pobaví. Bohužel pak následovala série urážek od dalších jedinců, které si opravdu zasloužily lehké korekce. Asi by ses divil, kolik těch tebou zesměšňovaných fotografů si dělá srandu sama ze sebe a vůbec se nebere vážně. Ale proč se nechat urážet...?
BTW: Víš, jaký je rozdíl mezi "smát se" a "zesměšňovat"?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 22:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubooš_ct: No to mi zde ještě scházelo. Já jsem fíra, kdo je víc. Ty opravdu vidíš vše jen černobíle. Čím fírovi fotografové stojící v řadě či houfu u trati škodí? Jak ho ohrožují, abys měl důvod psát na základě několika fotek, že je to banda dementů? Jak vůbec můžeš takhle soudit lidi, když je ani za mák neznáš?
Klidně se směj, že to vypadá legračně, protože to vypadá legračně a já se tomu taky rád zasměju, ale buď tak laskav a neodsuzuj lidi, které neznáš. Je mezi nimi opravdu dost lidí, kteří si zaslouží respekt.
Taky by ses měl naučit po sobě číst, abys teď netvrdil něco jiného než na počátku této debaty.
Já jsem kdysi na dráze pracoval a můj nick má opravdu co do činění s tím, co jsem před více než třiceti lety dělal a tak si umím představit pohled i z "druhé strany", ale ani tak nevidím důvod, proč bys měl odsuzovat lidi, kteří provozují celkem neškodnou činnost.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 22:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Jako vždy s argumenty, které jsou zcela pomýlené a chybné. U výpravčího bych předpokládal trochu lepší smysl pro analýzu psaného textu. No nic, třeba se příště konečně trefíš.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 22:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq: já to vidím trochu jinak. Luboš neurážel, Luboš pouze patří mezi ty, kterým, to přijde ujeté a nenormální, o kterých píšu. A v tom duchu se vyjádřil. To, že se do toho musel vložit Topič, coby "ředitel zeměkoule" už je ale věc jiná, kterou tu stejně nevyřešíme, pač jsou tu minimálně 2 tábory a ten jeden "šotoušského kinga" bude hájit až do padnutí, což názorně předvedl pan Charvát...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 22:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tpič: zklamu tě, na tvůj poslední výplod reagovat nebudu
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 22:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já názorně vidím, že tábory jsou dva a každý hájí svoje. Ostatně o tom podobné diskuse jsou, ne? Kdyby si všichni mysleli to samé, tak nepotřebujeme diskutovat a můžeme si nalít Gin Vítěztví a zapálit Cigaretu Vítězství. Každý má svou pravdu, samozřejmě, a někdo tu pravdu může doložit například citacemi, interpretacemi a odkazem na jinak doložitelné skutečnosti. Jiní jen melou a melou :D

A pokud nedejbože přijde někdo, kdo je už předem ten špatný jen kvůli jménu, pak si o objektivnosti příspěvků na jeho adresu stran druhého tábora můžeme myslet ledasco, protože osobní spor přebije sebevětší pravdu, že?

Někde jsem četl zajímavou studii na téma diskusních sporů. Konečná je nazvat druhého fašistou či ho přirovnat k Hitlerovi a podobně. K tomu zde tuším ještě nedošlo. Jedna z terminálních fází soudnosti je komolení přezdívek za účelem zesměšnění oponenta, když už fakticky není z čeho jiného brát a věcná argumentace došla. Psychologie je bezva věc :-D
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9773
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 23:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq:
na počátku stojí Luboš_ct, ten bezdůvodně a bezdůkazně urážel
Tak si to přečti laskavě ještě jednou a pak remcej...a nebo víš co?Zalez do posedu a dej pokoj...že já blb psal, že tam vypadáte normálně..........

Topič:
Koukám, že se to snažíš jako již tradičně obracet uplně někam jinam...ale budíž..já ty lidi odsuzuju pro tyto důvody:
Chovaj se jak dobytci, ničej přírodu, kácej sloupy apod...způsobujou šoky strojvedoucím, jsou bezohlední, nadávají na druhé když jim vlezou do záběru a lítaj jak utržený ze řetězu s nezájmem, že ohrožují sebe či jiný apod...nejste takový snad??Raději nelžete, protože ste, chováte se jak tupci...
Čím fírovi fotografové stojící v řadě či houfu u trati škodí?
Tohle jsem napsal kde??A koukej odpovědět, je příliš okaté, že odpovídáš jen na to co se ti zrovna hodí do krámu

Ty vole fakt stojí mě za to se tady bavit s takovýma blbama????Názor jsem řekl, na fotkách banda šotoušů bez rozdílu kdo je kdo jsou k smíchu, a ti co jsem vyjmenoval jsou hovada, který by potřebovaly naliskat a foťák omlátit o palici tak, že by spolkly čočku...nevychovanci jedni!!!
Nejvíc mě sere, že možná nidko z vás takovej není a mi je tady jen řešíme, ale kdyby nikdo z vás takovej nebyl, pak nevidím důvod, proč na to vůbec reagujete šotoušové...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 00:24:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboši_ct, budeš svědkem trestného činu. Můžeš podat svědectví, pomoci usvědčit pachatele, poslat ho do chládku kam patří. Anebo budeš dělat slepého. Jak se zachováš jako člověk?

A teď si vem, že je rozdíl v tom, dojít na policii a tam sepsat protokol. Nebo v tom zavolat na linku 158 a říct, jakou spz to auto mělo a že řidič vypadal tak na padesát, tlustej s fousama. a stejně si tě zavolaj na služebnu... Anebo stačí jen se zalogovat na www.praskarna.cz a tam to vše z tepla domova popsat.

Co uděláš? Obětuješ svůj čas ve prospěch spravedlnosti? Půjdeš ten protokol sepsat?

Když máš pocit, že někdo pindá blbosti a můžeš přispět svou troškou do mlýna, a stojí tě to jen ten čas a ošoupanou klávesnici, uděláš to?

Já když fotím, tak na fíry mávám. I když jsem třeba v poli, leckterý se otočí a pískne. Další už z dálky zdraví reflektorem. Jiní zase, přes známého z jednoho konkrétního depa, případně obdrží mou fotku, na níž jsou sami zvěčněni, a dají si ji do alba.

Vůči vlaku mám silný respekt a přejezdy přejíždím obzvláště obezřetně i když bliká pozitivka, protože věřit se nedá ničemu. Když už jsem v blízkosti kolejí, jednak mám vždy v batohu oranžovou vestu, a druhak na jedoucí vlak se obracím čelem a na fíru v předstihu mávám, aby věděl, že o něm vím.

Přesto, pokud někdo otevřeně nabádá fíru, aby v se krizové situaci nesnažil zabránit škodě a "potrestal toho blbečka šotouška", a druhý dělá, že nic takového vlastně nezaznělo, tak to prostě mlčet nebudu, i když se mě to osobně netýká.

A vo tom to je, hm?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 07:23:35    Odkaz na tento příspěvek  

Poljaq A vzhledem k tomu, že znám i okolí pana W.,
Lžete. V mém blízkém okolí je asi 30 přátel. Silně pochybuji, že znáte byť i jen třetinu. Ostatně drtivá většina z nich nemá se železnicí nic společného, max. občas jedou vlakem.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 08:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: O pár příspěvku píšeš, že mám odpověď na všechno, tak teď nepiš, že odpovídám jen na něco. Ptám se čím hlouček šotoušů stojící u trati může fírovi škodit, když už je označuješ za dementy. Na fotkách, od kterých vznikla tato debata, nevidím nic z toho co popisuješ (ničení přírody, způsobování šoku fírovi, lítání jak utžený ze řetězu atd.)
Zamidrákované individuum s lehce psychopatickými sklony, které zde vystupuje pod nickem Npv pvr a které se vydává za Tvého kolegu strojvedoucího a nabádá k úmyslnému najetí vlakem do překážky na trati Tě nechává zcela klidným. Zřejmě to bude jen tím, že je od těch Modrejch.
To je fakt hlína číst zdejší příspěvky, jak Ty i někteří další vidíte šotouše jako úhlavní nepřítele železnice a blba jako Npv pvr necháte bez povšimnutí jen proto, že možná patří k železnici
Proč na Tvé urážky týkající se šotoušů reaguji? Protože nesnáším odsuzování lidí jen proto, že mají příslušnost k nějaké komunitě a ke všemu mnohé z nich znám osobně. Zkus si povšimnout, že nikoho z těch co s Tebou nesouhlasí nenapadlo napsat, že všichni železničáři jsou dementní hovada. Bude to asi tím, že nevidí svět okolo kolejí zjednodušeně rozdělený, tak jak ho vnímáš Ty a někteří Tví kolegové.
PS: Až budeš vystrkovat prdel z okna mašiny, jak zde slibuješ, tak si dej majzla aby Ti ji nerozsekla nějaká větev, je to kolem tratí dost zarostlý. Moh bys mít místo půlek čtvrtky.
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny:

Šmarjá, tady se to zase rozjelo, že jsem vůbec něco psal...

Já chtěl jenom tím příspěvkem říci, opakuji ještě jednou:

Je mi jedno, z jaké "sociální" skupiny je dotyčný fotograf, může mu být 15 nebo 60, může mít božské fotky i fotky na h...., ale pokud se chová jako s prominutím hovado, tak je to ostuda všech, kteří se o železnici zajímají.

Na tom se snad shodneme všichni a s tím bychom to mohli ukončit...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboši, ser na ně, těmhle dvoum "inteligentům" co si myslí, že na káčku je to jen samej póvl stejně nic nevysvětlíš a je to ztráta času. A ten jim nemůžeme brát, musí nahánět brejlovce ab mohli přispět do "originální brejlovcové show" na želpage
Jak píšeš, vždycky si vyberou jen část textu který se jim hodí...Příště sem raději podobné fotky nedám a bude klid . Taky mě mohlo napadnout, že potrefené husičky se budou ozývat
A klidně tu pane Charvát zase napiště něco "moudrého", já už tuto debatu končím a všem šotoušům, které jsem tu "zesměšnil" se moc omlouvám a prosím o zaslání čísel jejich kont, abych jim mohl zaslat finanční odškodnění
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady se jednou naznačí, že by člověk mohl trochu zazmatkovat před zavedením rychločinného brždění a hned je z toho nabádání k trestnému činu. Tak za prvé, když se Vám pod kola řítí automobil nebo zůstane na přejezdu, je to pro každého nepříjemná situace a rozhodně si nedovdu představit, že by někdo ještě naschvál přidával. Ale pokud se někdo ze "společenstva fotografů" řítí přes přejezd přestože vidí blížící se vlak - je to u mě kretén - to se nezlobte! A protože takto číní úmyslně, je lepší když zabije sebe, než aby v další vesnici sejmul maminku s kočárkem. Z toho, že se na železničním diskusním fóru někdo zastává takovýchto hazardérů je mi vážně na blití - ať jsou to šotouši nebo jiná verbež.
Když si chce někdo vyfotit vlak, nic proti tomu. Ale nemusí u toho nikoho ohrožovat (ani sám sebe) a nemusí nic níčit (natož návěsti a dopravní značky)!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miloslav kolář: Kdežto, když se někdo od železnice chová jako hovado (zde v diskusi, k cestujícím apod.), tak je to jenom ostuda jeho osobně, že ano? Děkuji za objektivní zhodnocení. Měl jsem dojem, že kolektivní vina se naposledy uplatnila s Benešovými dekrety.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr: Ukaž mi, kde se zastávám někoho, kdo se chová jak popisuješ? Ani v jednom z příspěvků, tak laskavě nemel nesmysly. Nevykrucuj se z toho co jsi dříve napsal a pak ještě jednou zopakoval.
Znovu se Tě ptám, zda jsi strojvedoucí, jak tvrdíš?
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych znát názor na šotouše, který pro svou fotku bez ostychu setne smrk, rostoucí na hřbitově v sousedství pomníku a evidentně není náletovou dřevinou.
P.S. Autor příspěvku je šotouš
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:56:05    Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek: Tak to je pochopitelně hajzl a zaslouží přes držku. Omlouvám se za silná slova, ale to už snad ani slušně vyjádřit nelze.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 09:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tady opravdu "pěkné počteníčko"...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 10:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych znát názor na šotouše, který přijede na kole na flek, který je 20m od trati, vyfotí si projíždějící vlak a na kole odjede domů.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 10:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek: To je jen jeden z průvodních jevů šotoušké bezohlednosti, (nejen) mnou výše uvedené!
Topič: Tím, když jsem Frantu z PP nabádal, aby brzdil až se ozve rána jsem chtěl pochopitelně říci, že je lepší když ty idioty zabije on, než oni za rohem někoho jiného. Navíc nedojde ke zbytečnému vytvoření plochých míst na jízdní ploše kol u vlaku v případě, že auto stihne projet. Za tím si stále stojím a stát budu! Protože podle mého úsudku nemá auto na přejezdu co dělat, pokud si je řidič vědom toho, že se k přejezdu blíží vlak.
Máte proti strojvůdcovské profesi nějakou averzi, nebo proč Vás tak zajímá moje pracovní zařazení? Kdybyste někdy zašel do šubrtovské dílny pod Bohdalcem, možná byste se i divil, kdo všechno může být strojvedoucí
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 10:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:

Za prvé, nejsem železničář, i když mám svou profesí se železnicí dost společného. Nevím, kde jste vydedukoval, že obhajuji hovadné chování kohokoli. A ty řeči o kolektivní vině a Benešových dekretech si laskavě nechte. Podsouváte mi něco, co jsem neřekl.
Potvrdilo se mi, že o určitých věcech se zde normálně diskutovat nedá.

Já sám jsem železniční fanda a chtěl jsem pouze vyjádřit, že je mi osobně kvůli popisovaným jedincům a jejich chování trapně před normálními lidmi, kteří s dráhou nemají nic společného, toť vše. Vždyť je to ostuda nás všech, jak se na nás potom ti normální lidé dívají. Jestli Vám to nevadí, tak mně ano.
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 10:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věřte, že němečtí, angličtí a jiní šotouši, ale i ti slušnější domácí (slovenští a čeští) nechápali, když jakuza tohle na Palcmanské Maši (Dedinky) spáchal. Přitom zrovna tam je možnost x míst, kde ten strom nevadí.
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 10:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek:

No jo, tak zrovna u něj se tomu vůbec nedivím, znám ho dost dlouho, abych věděl, že je toho schopen...
Miloslav_kolář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 10:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:

Pokud se při tom bude chovat slušně a nebude budit pohoršení, tak si k němu třeba i stoupnu a vyfotím si ten vlak taky...

(Příspěvek byl editován uživatelem miloslav_kolář.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 10:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv vpr: Proti strojvůdcovské profesi nemám nejmenší averzi. Stále však postrádám Tvoji jasnou a jednoznačnou odpověď zda jsi opravdu strojvedoucí nebo se za něj jenom vydáváš zde na internetu?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4155
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 11:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv_pvr: Chápu to dobře, že je pro vás lepší- když uvidíte auto na přejezdu- nebrzdit, aby náhodou lidem nespadly na hlavu kufry a neobula se mašina a souprava? (Auto tam nemá co dělat, tak ho sejmu a zastavím normálně)

Jestli ano, tak už k tomu není co dodat.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 11:17:28    Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek: No to je síla, to je teda ksindl... Co bude dál...? Mě to kdysi stačilo v Bečově u vjezdu od Vodné, kdy se tam celá tlupa fotografů začala kolektivně chovat jako hovada a sprostě nadávat nějakýmu místnímu, který si dovolil jim vlézt do záběru. Od té doby jsem si řekl, že s takovým stádem dobytka nechci mít nic společného.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 11:19:35    Odkaz na tento příspěvek  

M. Kolář: Vždyť je to ostuda nás všech, jak se na nás potom ti normální lidé dívají. Jestli Vám to nevadí, tak mně ano.
Přesně tak! Jenže vysvětluje to troubům co to tiše tolerují a ještě se tvaří, že se vlastně nic moc nestalo...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 11:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Npv pvr:
P.S. pro Frantu: Né, že budete sahat po rychlobrzdě dříve, než se ozve rána!

Tady se jednou naznačí, že by člověk mohl trochu zazmatkovat před zavedením rychločinného brždění a hned je z toho nabádání k trestnému činu.

Otec praví k synovi: Né že přijdeš pozdě!

Dotaz:
a) Vyzývá otec syna k určitému chování, vlastně k opaku toho, co následuje za "né", neboli ho vyzývá k tomu, aby přišel včas = nepřišel pozdě? Čeština obecně používá záporných konstrukcí k vyjádření faktického opaku (Nechcete kafe? Není ti zima? Né že necháš rozsvíceno!)

Nebrzdi dřív, než se ozve rána = v případě potenciálně nebezpečné situace se nesnaž předejít kolizi a vzniku škod větších než potenciálně vzniknuvších snahou o její odvrácení.

nebo

b) jen zmiňuje, že by mohlo dojít k zazmatkování a náhodou by mohlo dojít k tomu, co následuje za "né", neboli "může se stát že přijdeš pozdě" a toto tvrzení nemá další dopad na synovo chování?

Nechť selský rozum posoudí ;-)

Apropos, to opravdu existují strojvedoucí, který by v takové situaci skutečně nebrzdili? To jsou pak ti fírové pěkná sebranka vrahů za kormidlem, psychopati se zbraní v ruce!
Npv_pvr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 12:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38: Přečtěte si ještě jednou můj příspěvek č. 39! Jedna věc je, když někoho oslní slunce a na přejezdu se ocitne nechtěně, když někomu auto na přejezdu takříkajíc "chcípne" nebo z jiného objektivního důvodu než, když člověk před vlakem úmyslně přejíždí! Už se mi stalo, že podél vlaku mě pronásledovalo auto a těsně předemnou si to střihlo před vlakem přes přejezd. Samozřejmě jsem se předem chytl ovladače BSE a položil se na houkačku, přičemž řidič troubení opětoval. Nepopírám kapičky potu na tváři, ale udržel jsem se a rychlobrzdu nespustil. Kdyby ke střetu došlo, pak by ovšem nic jiného nezbývalo! Mimochodem tyto přejezdy jsou i Psovi 38 známé.