K-report
 

Archiv do 16. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv do 16. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 19:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neslušný návrh - konečně rozumná řeč.

Urby - tak takhle, +/- cihla, fotím já a proto se na ŽP nederu. Chybí tomu to výtvarno, stejně jako mým fotkám. Bez urážky. U mě se navíc druží nechuť něco upravovat a minimální editační schopnosti.

Ovšem je pravdou, že už jsem na ŽP viděl i horší fotky...
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 19:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

škoda, že se jim takový hovna nedaj psát na ŽP
Nejsem si jistý, jestli toto je zrovna ta pravá přednost Káčka, že tu může beztrestně psát ho*na každý, kdo má do díru

dyť je to bezvýznamný...já už to taky uznal...
100% souhlas. Tohle když si uvědomí všichni ultras, pro které jsou dvě písmenka ŽP jako rudý hadr na býka, hned bude na tom světě o něco lépe
Urby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.243.198.208
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 19:40:53    Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Ano souhlasím, že moje fotky postrádají jak Vy říkáte nějaké to výtvarno. Ale jak se má člověk zdokonalit když tu fotku okomentuje většinou jeden člověk. Upřímně řeknu, že jediný komentář na ŽP, který mě nabudil na sobě víc zapracovat byl k jedné fotce právě od Mr. Topiče. Jinak má vždy smůlu na Martina Grilla, který právě fotku okomentuje stylem: ,, tráva podél kolejí,,; ,,moc těsné a příliš lesa,, (fotka 820
vyjíždějící z tunelu). To se pak nedivte, že už pak je člověk docela zhrzenej, kdy čeká aspoň solidní komentář s nějakou radou jak by se z toho šlo vytlačit co nejlepší záběr. Kdyby se tam založila fotogalerie pro začátečníky a právě tam by tito starší a zkušení napsali komentáře s radami a tipy tak by to úplně nejlepší. Zkuste se nad tím trošku zamyslet. Nebo aspoň ať ty fotky ve fotogalerii hodnotí jen ti co umějí poradit a ne ti kterým to dělá prostě radost, že tu fotku nepustili dál, aby ji mohli okomentovat další a určitě více zkušení a dát tak fotografovi rady na další záběry.
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 19:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Být na čutané (nebo v zahraničí na fotbale), tak tu začnu skandovat "Pískej konec!".
neslušný návrh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.101.120
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 19:54:16    Odkaz na tento příspěvek  

Urby: A proč to tam teda posíláte? To se bez toho nedá žít? Jinak z těch popsaných komentářů (moc těsné apod.) mně osobně rady do budoucna přijdou celkem zřejmé.
Ježiš, tady je sranda.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 19:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Běžně se zapojuješ do cizích rozhovorů? Adresátem mého příspěvku byl Hyvrysák a nikoliv ty. Rozhodně totiž nemám zájem se zapojovat do hádky. Já se jen královsky bavím.

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urby, prosím tě, když už chceš citovat, co ti píšem na ŽP, tak aspoň laskavě správně. To si pak jeden nemá dělat negativní obrázek, když mu jsou soustavně předkládány lži a polopravdy.

Na tu 820 na výšku ti Martin Grill nepsal "moc těsné a příliš lesa", tak aspoň piš pravdu, ano?

Pokud čekáš komentář, vysvětlení či radu, máš se zeptat. Kdo se zeptal, bylo mu odpovězeno, kdo chtěl vést dialog, byl s ním veden dialog. Pochybuji, že bychom ti já, Martin, Tomáš či Petr nebyli schopni poradit, kdybys býval měl zájem. Líná huba, holý neštěstí. A tak je to se vším.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urby - hm, s tím ovšem pendrek nadělám.
Synkovi taky 2 fotky vzali ale editoval ,až se z něj hulilo...
A protichůdná doporučení dostal taky. Nakonec zvolil rady Charyho a asi dobře udělal.
Jinak hodnocení všeho ,co smrdí nějakou výtvarnou činností, je vždy ryze subjektivní a s tím moc nenaděláme.
A jestli si někdo z hodnotičů na ŽP léčí touto cestou mindráky je to jeho problém, ne můj.

Neškytám po tom být slavnej. Fotím proto,že chci a né abych byl slavnej.
Nicméně poradit si dám, i od mladších a proč ne , když umí víc než já.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpíne, běžně pokládáš veřejnou diskusi přístupnou všem registrovaným a zde dokonce i neregistrovaným za něco soukromého? :D
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9835
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick:
Pro mě ŽP není žádný hadr na býka, mě vaše stránky prostě jen vůbec nezajímají a v životě bych se neponížil k tomu cpát tam nějaké fotky to je všechno:-)A ti co se je tam snaží cpát jsou divní...proč, když existuje spousta lepších a vstřícnějších stránek??Jenže prostě čím víc se o ŽP mluvívá, tím víc se o to člověk zajímá a pak když tam někomu někdo fotku náhodou veme, je z toho vedle...prostě máte dobrou reklamu potažmo vzato, ale spoustu lidí to tak trochu nechápe..
U vás je to hodně o kamarádech a nedejbože aby se snažil někdo odsud k vám nacpat fotku, to by ste k ní nemuseli psát ani vyjádření...

Urby:
Když víš, že fotky něco postrádají, tak se ani nesnaž je tam posílat, ty jejich nepostrádají totiž vůbec nic asi jako tahle fotka:

Nechci tím urazit jeho autora to vůbec páč ho neznám, ale pokud je tohle fotka, která na ŽP patří, pak nechápu tu ohromnou cenzuru...možná kamarád admina či jeden z adminů, proto tam je:-)

A ted do mě!Ale věřte, mě už to vážně nebaví a tohle téma jsem načínat nechtěl, ale snad naposled mi to nedalo, když vidím výsměch uživatele Chary...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9836
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

moc těsné a příliš lesa
a k té fotce jste měli napsat, moc malé a příliš zeleně...
Ale to je jiný případ, tam se to toleruje...ale nějak nechápu proč
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary ty prostě musíš mít poslední slovo. Jen aby jsi ukázal jaký seš king
Poličská lokálka
www.policska-lokalka.estranky.cz
Web o místní dráze Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče, o lidech a kraji kolem ní a o cestování vlakem, který tvoříme pro Vás
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urby: Tyto strohé komentáře jsou druhem selekce. Pokud autor chce pomoci, nikdo mu nebrání se ozvat vzkazem komukoli ze správců. Pokud o to někdo nestojí, pánbu s ním, my nikomu zájem vnucovat nebudeme. O fotky nouze není, o o nové autory se zájmem taky ne.

Luboš_ct: Divný jsi nejspíš jen ty, když neumíš pochopit základní lidskou touho po projevení se. Ať je těch dalších galerií kolik chce, ta na ŽP je jednoduše nejvíce vidět, o čemž svědčí i čísla návštěvnosti. Ty "mnohem vstřícnější stránky" se většinou týkají jen nějakého okruhu stálých fotografů a těch, kteří o stránkách ví. Samozřejmě i tam se dá najít nemálo pěkných fotek, sám mám v oblíbených na deset takových galerií (a opravdu nemyslím jen RailPictures a Parovoz)...
Decipit frons prima multos
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpíne, nikoliv. Já se jen vyjadřuji k věcem, ke kterým mám co říct. Ve vlákně 380 se řeší ergonomie a tam toho moc nenadělám, protože na tom nejezdím. Ale když mě přímo oslovíš, tak ti odpovím, co je na tom špatného? Notabene, adresátem toho příspěvku jsem byl já, tak kdo jiný by ti na něj dle tvojí logiky měl odpovědět? Nějak ti kulhá konzistence názorů.

Luboši, nakolik znáš koncept galerie ŽP a všechny okolnosti kolem, že vynášíš takové soudy? Apropos, proč by podle tebe ta fotka na žp neměla být?

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9837
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary:
Vy už tam nemáte to vaše slavné desatero??Já už toho za ta leta slyšel tolik jak ste se chovali apod, takže soudy mužu s klidným svědomím vynášet na vaší adresu jaký chci co myslíš...?Nebo snad myslíš, že jsem se včera dozvěděl o ŽP a že to hned kritizuju aniž bych si o tom něco nezjistil??

Eighty:
No dyť jo, jste nejlepší tak si to užívejte, já vám to přeci neberu..
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboši, neodbíhej od tématu. Co je na té fotce špatného natolik, že odporuje konceptu galerie ŽP? Položil jsem ti jednoduchou přímou otázku, odpovíš mi na ni?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9839
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 20:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary:
Odpovím, příliš malé a příliš zeleně...ale není to les chápu...

Hele mě už to vážně nebaví, celej den z nudy sedím tady a hádám se o ničem...končím.Snad budete spokojeni
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84 - trocha skromnosti by neuškodila, zvlášť u Vás... POKUD VOLÍTE STROHOST JAKO SELEKCI TAK NIKOHO NIKDY NIC NENAUČÍTE. A ta Vaše strohost nepříjemně páchne po silném egoismu. Vaše fotky na ŽP k tomu zas až takový důvod nedávají.
A pokud znáte fotky jen z webů tak toho moc neznáte.

Chary - víš ,že většinou s Tebou souhlasím a k ultras mám daleko. Ta fotka z Bechyně je hezká. Ale !! Tady jde taky o to ,co kdo fotí - někdo krajinu s vlakem, někdo vlak s krajinou, někdo vlak, někdo mašinu... pokaždý to bude jiný i když budou všechny formálně dobrý. Je to o záměru a jeho realizaci.
Tak to vidím já. Chci li mít fotku 113-ky, která o ní něco vypoví, tak je mi zas taková fotka málo platná. A není to proti ŽP.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Coby začínající fotograf prosím o radu. Jak tu fotku vyfotit lépe, aby nebyla moc malá a bylo tam méně zeleně? Jinými slovy, kde je hranice velikosti mašinky a poměru zeleně pro přijetí do hypotetické Lubošovy fotogalerie?

PS: Zcela zanedbávám reakci typu "bodejť by to nebylo malý, když je to s panoramatem města a jak to asi vyfotit míň zelený, když tam jezdí zelená mašina, mám snad ty stromy posekat?" o které v galerii není nouze...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboši, Mad moodle2, pokud jste si neráčili všimnout, máme na ŽP v galerii jak snímky focené "na číslo", tak "na krajinu" a někde to je dokonce až extrém. Nicméně stále je to fotografie s železniční tematikou.

Nemusíme přece mít jen sbírku, kde poznám každou mouchu na okně. Chci-li mít fotku 113, mám tam třeba tuhle http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/113017.jpg

To jste si opravdu ještě nevšimli, že máme i fotky, kde číslo přečíst nejde? Proto jsem mluvil o konceptu galerie

véélká mašina
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/230105.jpg

krajinové podání
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/230226.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/230364.jpg

véélky mašíny
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/749314.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/471522.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/362215.jpg

krajinky
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/749262.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/471518.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/362507.jpg

a mohl bych pokračovat do bezvědomí.

Čili, není pravda, že ta žehla nepatří na žp. Jen vy nemáte uplný přehled o tom, co na žp patří. Teď už snad o něco lepší.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1349
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick - nevím jak u Lubošovy hypotetické galerie, ale jinak bych to viděl podle záměru fotografa, totiž ,co zamýšlel vyfotit.
Sudek, Saudek,Heckel, Einhorn ,Tylínek byli nebo jsou velcí fotografové a přesto se jejich fotky nedaj srovnávat. Proč asi ?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vida a kruh se opět uzavírá. Ti co vědí kulový jak to chodí, se jako vždy zasvěceně vyjadřují k zákulisí žp a nakonec dojde na oblíbený evergreen, tedy šotoušské desatero.
Do toho se připojí Urpín což je mnoha autorům ze žp nechvalně známé inividuum vystupující pod nickem Venca Motyka. Ještě tak 2-3 individua a bude panoptikum pěkně pohromadě.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:36:55    Odkaz na tento příspěvek  

celej den z nudy sedím tady a hádám se o ničem...

Tak si, pánové, běžte zaběhat..!!


dopolední Os 14909, sobota 3. 7. 2010:
Polovina lidí koukajících z okna držela palce, ať ten vlak stihnou, snad bude průvodčí hodná a počká... druhá polovina vykládala cosi o závodech... no přece v tom přespolním běhu (jeden pán dokonce tvrdil, že někde viděl plakáty)

(někde výše zaznělo, že většina fotografů je schopna si dělat srandu jak z ostatních, tak i ze sebe, tak doufám, že ti, co se náhodně poznají, to vezmou s úsměvem)
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Nepochopili jsme, nevadí, vysvětlím ještě jednou. Kdo se chce naučit na základě našich rad, ozve se do vzkazu, do mailu, pošle origoš na počum, cokoli. Ale abychom plýtvali talentem na někoho, kdo si z toho stejně nic nevezme - na to máme všichni dost málo času a raději jej využijeme jinak. Tak co? Už nám to hlava bere? Můžu ještě dávat mezery mezi písmenka... Ale snad to ve finále nebude potřeba.

Ano, zdrojem fotografií, o které se zajímám, je z 99% internet. Zbytek je z knih a časopisů, které nekupuju, ale občas se mi dostanou do ruky. Jelikož byl mým první aparátem právě digitál, nepotřebuju se vracet do doby mokrých procesů a nakupování filmů. Uznávám veškeré nedigitální procesy, ale neprojevuju o ně zájem, protože mi to v současnosti připadá jako krok zpět pro někoho, kdo na digi začínal a zažil si jakés takés postupy. Doufám, že nebudou následovat reakce typu "kdo nefotil na klasiku, není fotograf!" a podobně, neboť je to pouze projevem lidské malosti a nepochopení běhu doby.

Aneb já vám vaše názory neberu, neberte mi ty moje
Decipit frons prima multos
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

druhá polovina vykládala cosi o závodech... no přece v tom přespolním běhu (jeden pán dokonce tvrdil, že někde viděl plakáty)


http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary
- taky jsem nic takovýho nepsal, NEBO JO ?
A rozhodovat co kam patří mi už vůbec nepřísluší a nejsem si vědom, že bych to dělal.
To je práce jiných a jak se jí zhostí je taky jejich věc.

Mám na ŽP několik oblíbenců, jejich fotky mě spolehlivě dostávaj ale že by 100% zveřejněných tak to zas ne.
A když už tu padlo Parovoz.com - tak rozsáhlou galerii jsem dosud neviděl a co víc, je neobyčejně pestrá - jsou tam propadáky, jsou tam dukumetačky ale najdou se tam i fotky,za které by se nemusel stydět žádný z renomovaných autorů na ŽP.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich Rosa: Nemáš to v trochu větším rozlišení. Já bych řekl, že to bude přespolní orientační běh. Durhý zprava drží v ruce přijímací radiostanici.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 21:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle 2: Srovnávat amatérské šocení vláčků s Tebou uvedenými fotografy snad nemůžeš myslet vážně.
Navíc jsi vybral, nevím zda náhodou či záměrně, fotografy z nichž každý se věnoval jinému oboru fotografie. Srovnávat Saudkovu tvrobu se specializovaným krajinářem Heckelem nebo zvířátky Ericha Tylínka jde dost stěží.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 22:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

84 - Ale jo, chápeme a pokročilý věk nás naučil toleranci. Mezer netřeba. Až se jí naučíte Vy, můžem dát řeč. Brát Vám nic nehodlám. Mě těch pár vět stačí, abych pochopil. A pokud budu potřebovat poradit, obrátím se spíš na Charyho nebo Topiče,Bazalu,Šlechtičnu, Beu Ž. NEJSOU TAK EGOCENTRIČTÍ A MLUVÍ ZA NĚ VÝSLEDKY...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 22:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2, ale jistě. Já jen reagoval na tvůj "stesk", že chceš-li fotku 113, je ti to bechyňské panorama na dvě věci. Měl jsem nejspíš reakci na tebe oddělit od reakce na Luboše, ačkoliv v principu je gró stejné. Autor prostě nechtěl mít fotku 113, ale chtěl mít panorama Bechyně s vlakem. Na to konto se mu ta fotka bezpochyby povedla a má své místo mezi dalšími krajinovkami v galerii.

Co se týče galerií, kde mají lahůdky i propadáky na jedné hromadě, tento nápad padl i u nás (dokumentační galerie druhé sorty) ale byl zavržen právě na to konto, co my vlastně celou dobu budujeme. A sbírka propadáků to věřím není.

Stačí si vzpomenout na vlakpage, jak vypadala v posledních měsících provozu. Anebo se podívat třeba na vlaksim, tam mají jak "lahůdky" tak "dokumenty" a kolikrát si říkáš, kdo to vybíral, že si spletl sekce. Nicméně tohle je přísně individuální a snad i právě proto jdeme svou cestou.
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 22:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Už je mi jasné, odkud vítr vane. S takovým nemá smysl diskutovat, alespoň byste mi měl poděkovat za snahu
Decipit frons prima multos
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7432
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 22:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich Rosa: supr... Pár lidí sem tam poznal, sebe ale nenašel. Asi proto, že jsem rovnou stál "v cíli"... Trochu mě to i mrzí, člověk si musí umět udělat srandu i sám ze sebe...

PS: někdy na jaře jsem se vypravil na Osoblažku. Moc tam toho nejezdí, ale s autem jde každý vlak stihnout několikrát. Tak sem se snažil, když už sem tam jel. U dopoledního vlaku do Osoblahy na mě už od Třemešné na každém fleku mávala z vlaku skupinka lidí. Tak ve věku cca 50 let. Taky sem jim vždy zamával, usmál se a fičel dál. Po příjezdu do Osoblahy ke mě přišli, že jsou prý odněkud z Pece pod Sněžkou, že se jim ve zdejším kraji moc líbí, že mi moc drželi palce, ať to pokaždé stihnu a zda bych nebyl tak hodný a neposlal jim pár obrázků. Což jsem jim slíbil a slib splnil. Byli celí nadšení a odměnou je mi jejich spokojenost a pozvání do, pro mě exotického, kraje.

Tolik postřeh jednoho "šotouše".... A můžete se zase hádat...
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 22:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro obě strany: víte o tom, že pro naprostou většinu obyvatel tohoto státu jste všichni úplně stejní magoři, ať už svýma obrázkama mašinek tapetujete na ŽP, na K-R a nebo jen doma na WC?
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9842
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 23:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vihorlat_snina:
Jo to už jsem od pár lidí kdysi taky slyšel, naštěstí to pro mne není jen koníček, ale i způsob obživy a tak si čas od času něco co zrovna vezu vyfotím...jen běhat za jedoucím vlakem mě ještě nikdy nenapadlo, ale i tak jsem magor to chápu...aspoň, že to dává vcelku luxusní žetony:-)
neslušný návrh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.101.120
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 23:11:19    Odkaz na tento příspěvek  

Vihorlat: Amen.
Hele, mít fotku pověšenou na ŽP je v šotoušství analogie k hvězdičce od Myšlénu (Michelin) v gastronomii?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 23:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: ale chtěl mít panorama Bechyně s vlakem. Na to konto se mu ta fotka bezpochyby povedla
Bezpochyby nepovedla, přímo to zkurvil na ultimo, páč je to Tábor a most zvaný "Elektrák".... Nic ve zlém, ale nedalo mi to...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 23:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle některých jo.
Requiescat in pace.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 23:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Autor prostě nechtěl mít fotku 113, ale chtěl mít panorama Bechyně s vlakem.
V tom případě nechápu, proč si vlak vyfotil v Táboře
EDIT: koukám, že už mě Oldcerry předběhl

(Příspěvek byl editován uživatelem 363.084.)
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 14. července 2010 - 23:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: nojo :-) stane se, o Bechyni začal Mad noodle2, a já neznaje každej metr čtvereční naší malý republiky jsem to vzal jako bernou minci. Ale jestli jen tohle, tak cajk, ne? :-)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3860
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 14. července 2010 - 23:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Jo chlape, já si nedovolím hodnotit žádnou fotku. Mám výtvarné cítění na úrovni frekventanta zvláštní školy. K tomuto konkrétnímu snímku bych řekl, že "lochneska" s panoramatem Tábora by možná byla lepší z druhé strany řeky. Ale to je opravdu jen můj subjektivní názor.
Já spíše, když už fotím, respektive dokumentuji, tak nějaké ty netradice, či mimořádnosti...

A kolega fotič Němec z Ovy pochválil mojí fotku noční Zázraku. To potěší, ne že ne... (jen kdyby věděl, jak dlouho jsem se s tím patlal...)
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 07:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Grill, jsem rád, že víte odkud fouká.
Prošel jsem ŽP i K- čko a taky už vím s kým mám tu čest. Že by to bylo na srdeční zástavu se říct nedá.
Alzheimer je svinstvo a tak připouštím, že jsem Vám dlužen poděkování. Napište mi na mail za co a pokud to uznám za relevantní, poděkuji Vám soukromě i veřejně ba posypu si lebku nespalitelnou částí uhlí.

Topič - jasně ,že to není nejlepší srovnání. Ale snad s výjimkou Saudka měli jednu společnou vlastnost - totiž ,že ve vztahu ke svým kvalitám byli velmi skromní. Tak co takhle Harald Navé ?

Chary - ale já netvrdil, že by tak měly vypadat všechny weby..

Starej céry a spol. - nestydíš se kamenovat veřejně starýho slepýho dědka / mne/ ?? To nemůžeš ohleduplně naznačit abych si vzal brejle ??

Vihorlat - pro nás jsou zas magoři jiný exoti.
Co je tvůj koníček? Abych věděl kam patříš.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 10:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle 2: Tak to už by na srovnání bylo vhodnější i když porovnávat staré fotky z parního provozu se současnými je také trochu zavádějící. Díváme se na ně jiným úhlem pohledu než na ty dnešní. Obraz již zaniklého, co jsme kdysi vídali na vlastní oči, mnohokrát přebije vše ostatní a jsme mnohem tolerantnější k věcem, které by nám na těch současných fotkách vadily.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 10:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

Jena:
Myslím, že mám i tu "cílovku", tedy právě formovanou shot-line.

Topič:
Nemáš to v trochu větším rozlišení. Já bych řekl, že to bude přespolní orientační běh.
Orienťák ten den to byl určitě - od fleku ku fleku...
Jinak mám to chápat jako žádost? ()

A pro ostatní:
Ne že bych se zrovna specializoval na "proti" fotky jako třeba Hyvrysák, ale dají se ulovit opravdu zajímavé momenty. Vzpomínám na SPP někdy před 3 lety, kdy skupina motorizovaných fotografů zajela před zastávku (Veselíčko či Radňovice) podél trati i s auty. Po zastavení vlaku tak bylo možno sledovat, jak se vzápětí po poli řítí neuspořádaná smečka auťáků zvedající za sebou oblaky prachu. To by byla úžasná fotka! Pravá RALLYE VYSOČINA...
jk bez registrace
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 10:56:48    Odkaz na tento příspěvek  

"...se po poli řítí neuspořádaná smečka auťáků..."
Bezpochyby se souhlasem majitele pozemku, že? Pak se divte, že podobné excesy vrhají na focení vláčků poněkud jiné světlo, než na obdobně obskurní koníčky* jako je filatelie nebo speleologie.
SPP 2008? To mohla být podobná skupinka, co svými auty zablokovala silnici u přejezdu před Bystřicí v obou směrech, z čehož měli ostatní řidiči skutečně nezapomenutelný zážitek.
* v zásadě každý koníček je obskurní záležitostí.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 10:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urby: Ty jsi úplný jasnovidec. Všechno víš a tušíš dopředu. Škoda, že Ti to "nehlásí" kdy dostaneš rozum. V jednom komentáři na mě nenecháš nit suchou, v dalším prohlásíš, že jsem byl jediný, jehož komentář Tě "nabudil". Tak jako to tedy se mnou opravdu je. Měl by sis to trochu utřídit.
Co bys tak chtěl za komentář k singrovce vykukující z tunelu než, že je to těsný? I kdyby Ti kdokoliv napsal komentář na půl stránky tak z toho vytlačíš akorát tak, víš co, pokud jsi to takhle zbabral již při expozici.
Ohledně galerie pro začátečníky. Proč si ji nezaložíš sám? Můžeš si tam naprat svejch fotek co hrdlo ráčí, nikdo Ti do nich nebude kafrat a můžeš tam sám jiné autory vyučovat vyšší fotografickou, od rána do večera a nebuideš se muset stresovat, že Ti nějakou fotku vyhodíme. To je jednoduché řešení, viď?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 12:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich Rosa: Ano. Pokud je to možné poslat na můj mail, včetně té na cílové čáře. Předem děkuji. Veřejně šířit nebudu.
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3512
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 13:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezká debata :-) Taky jsem si - abych měl tu micheliní hvězdičku - dal tu práci a pár šotek na želpage protlačil. A něco mě to i naučilo - jako člověk vyrostlý na materiálu Fomachrom II D20 jsem nikdy neuvažoval nad tím, že můžu něco na fotce upravovat, ořezávat, natáčet a dokonce vygumovávat.

Spíš mě trochu mrzí, že není želpage obdoba pro MHD fotky. Vláček v krajině se dá spáchat hezky, zejména když nad ním nejsou dráty. Případné drobné nedostatky se vyeditují vcelku snadno. Ale ve městě, kde jsou všude domy, billboardy, auta, sloupy, lampy, lidi, stromy a jiný bordel je to trošku jiné kakao. To bych taky mohl gumovat tak dlouho až nezbude nic :-)

BTW jsem nedávno na služebním pobytu v BG měl ideu jeden den obětovat na šocení BDŽ, ale narazil jsem na problém : v ČR jsou základní potřeby ke správnému šocení strunová sekačka a žebřík. V Bulgaristánu by to chtělo motorovou pilu, UNCčko, dynamit a AK47 na cigoše. Trať Sofia - Mezdra sice vede nádherným kaňonem řeky Mezdry, ale ze šotohlediska je to zelený tunel obrobený vláčky do tvaru průjezdného průřezu :-)
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 14:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už tenkrát nás fírové zdravili... píše se rok 1976.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 15:19:01    Odkaz na tento příspěvek  

Fírové zdravili a soudruzi bonzovali... Kolega takhle v KVh fotil ze St.1 ruskej transport, kdysi v dobách hlubokého míru. Ze služby pak šel rovnou k výslechu

Jenki: Prakticky totéž Srbsko. Nějaký místa se asi najdou, ale všechno je dost nedostupný...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5965
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 15:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš čt: na zásadách ŽP se už dost slevilo. Dnes tam jsou v galerii i snímky bez násvitů a náladovky v mlze. Pravda,někdy tam občas diskutéři mají i zajímavě-nesmyslné nápady,třeba vyretušovat zahrádkářskou kolonii.
Někdy se tam zas objeví foto námětově hezké,leč zkažené špatným zakomponováním vlaku do krajiny. ( ze střechy 750 kouká kus železného zásobníku na krmivo) To je poměrně amatérská chyba,která se přejde,protože je to prostě brýlovec,který bude mít vždy 100% hodnocení. Stejně tak jméno autora,který si tam tu fotku prosadí,protože on je ta schvalovací komise. Trošku to připomíná hodnocení v MS v krasobruslení.
Nicméně pouštět do galerie vše je asi dost nemožné,protože by to bylo za 2 dny zaplevelené.
Spíš bych se zaměřil na objektivitu hodnocení.

Zas kdo chce a nemá foto nic moc,třeba mobilové-dokumentační,může ho hodit na Krp,kde za měsíc spadne do archivu.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 16:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neregistrovaný host W ... sice v tom příspěvku šlo o něco jiného, ale buďiž. Zhruba od roku 1971 jsem neměl problémy s focením vlaků, snad krom jednoho slovního výstupu s vlakvedoucím na Slovensku, že si dovolím fotit motorák na zastávce....Je ale pravda že zas tak moc jsem toho v té době nenafotil, skautem ani soudruhem jsem nebyl a ruský vojenský transport bych si zcela určitě nelajznul fotit...

A kdyby jsi fotil toto ve Velenicích na nádraží, tak Tě nemusí nikdo ani prásknout a péesáci by Tě také vedli k výslechu. Pamatuji dobu, kdy ve Dvořišti jsem se nemohl ani dojít ze sergeje vych.....Ale to jsme uhnuli od tématu....
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 18:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urby: Mně se z tvých fotek líbí 743 v Pětipsech. S dovolením si ji tedy na chvilku umístím na plochu, ať tu mám nějakou změnu.

Obecně máš fotky dost těsné - tedy až moc na krev ořízlé. Což možná svědčí o tom, žes našel šotofleky, kde do záběru lezl "nevhodný bordel" a pak se to muselo ořezávat. Nebo jen záliba v řezání?
Na svých fotkách jsi často nechal "širokáč" = minimální zoom = ohnisko 6mm. Mám u některých fotek chuť trochu přiblížit na normální ohnisko (a zároveň stát dál od vlaku, samozřejmě).
Na želpage (stejně jako na jiných rádobyfotících webech - nesouvisejících s železnicí) jsou dále hákliví na:
-podivnou stínohru před singrovkou na vlečce/manipulační koleji
- dráty vedoucí ze světýlka singrovky dále dopředu
- divně uříznuté návěstidlo u nákladní bobči
- značku na vratech, šroubující se do singrovky z boku

Tu 730 se střechou utopenou ve tmě, silně nasvíceným trávníkem a pruhem brýloffce jsi snad na ŽP neposílal, ne? Já osobně takové fotky mažu a neponechávám ani pro vlastní potřebu.

Projíždějící rozmazaný vagón je hezký, ale škoda, že tam tluče do očí reflektor.

napsal mizerný šotouš,
veškeré rady jsou subjektivní, neodborné a nezkušené
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 18:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2 - Co je tvůj koníček? Abych věděl kam patříš.
Patřím mezi vás , jen nechápu tyhle debaty ... a hlavně se řídím tím, co mám v podpisu!
Fotím pro zábavu a nedělám z toho ani umění ani vědecký obor.

Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 01:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: Poměrně kvalitní snímky MHD, alespoň u některých autorů kvalita zaručena, najdeš na http://foto.bmhd.cz, no je to jen z Brna a okolí. Celorepublikově na http://spz.logout.cz/mhd/cz/cz.html. A na mojich stránkách je taky, myslím, pár povedených fotek - viz link v podpisu . Mimochodem, ořez, pootočení, vyvvážení barev atd. jako jo, ale gumování objektů, co se zrovna nehodí, to je fuj . Beru kupříkladu retuš bordelu na objektivu, ale mazání sloupů, výměny oblohy a podobně, to považuju za prasečinu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3867
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 02:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nestydíš se kamenovat veřejně starýho slepýho dědka / mne/ ?? To nemůžeš ohleduplně naznačit abych si vzal brejle ?? To bych si prosím nedovolil (kamenovat). Ohleduplně naznačuji, že mi to připadlo vtipné a vůbec nic zlého jsem tím nemyslel. Ale chechtám se tomu všemu zcela neohleduplně...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 07:05:03    Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Mail ve dvou partech jsem poslal včera večer. Snad to dorazilo v pořádku.
I když tedy nevím, jestli jste nečekal více...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 09:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich Rosa: Děkuji. Odpověď mailem.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 09:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podívejte se na obrázek.
Smečka zdivočelých šotoušů ve svých nadupaných autech míří k přejezdu v Rožné. Výstražná světla blikají, ale šotouši na ně nedbají. Jak tohle dopadne, takhle už to dál není možné.
Povšimněte si těch dvou vpravo, to je ten největší šotosajrajt. Nejen, že nezastaví, ale ještě se přetahují o řízení. Je to ksindl, hajzlové, hovada, dobytek, zjevové, odpad, troubové, páchnoucí trosky a šotosocky.
Po jejich průjezdu soukromým autodromem za oblaků zvířené rzi, samozřejmě bez souhlasu majitele, po nich zůstaly jen zohýbané kovové pláty.

Naštěstí se k přejezdu blížil vlak vedený neohroženým strojevedoucím Npv pvr, který duchapřítomně nepoužil rychlobrzdu a najetím do obou vozidel zlikvidoval šotosajrajt naprosto dokonale, když je předtím ještě pokropil kulometnou palbou z obrněného vozu.

Takhle se na ně musí. Nedovolme, aby svými excesy, plnými nespoutaného násilí, vrhali špatné světlo na všechny ostatní šotouše, sdružené na k-reportu.

Dost na tom, že při ohledání jejich na řešeto prostřílených ostatků a zbytků rozdrcených vraků byly pod sedačkami nalezeny výstražné vesty s logem www.zelpage.cz


pozn.:
v článku byly použity citace, nápady a vyjádření z příspěvků zdejších uživatelů: W., Npv pvr, jk bez registrace




(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Alex_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 12:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Ze záhrobí!
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 13:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já se ze záhrobí přidávám, jo Rožná, to byla paráda