K-report
 

Archiv do 26. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv do 26. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 20:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: fajn... Potřebuji tedy podat vysvětlení,proč je tady vše dražší,než v EU????
Proč,když ropa stojí půlku,toho co stála a dolar je o 50% v prdeli,máme i tak nejdražší benzín?? (já pro něj jezdím do němec,nebo do rakouska).
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 21:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karl von Banhof: To se neptej mě, ale těch co s tím obchodují v ČR.
Vše tady rozhodně dražší není. Hodně věcí ano, ale všechno rozhodně ne.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 21:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Abys mě lépe v davu šotoušů identifikoval, posílám Ti aktuální podobenku. Těším se na viděnou.
pavlosek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.57.182
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 22:52:52    Odkaz na tento příspěvek  

Takové ucho tu na všechny machruje??
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 23:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: To se neptej mě, ale těch co s tím obchodují v ČR.

Nevím proč právě obchodníků s PHM. Když už, tak vlády, proč máme spotřební daň z benzinu tak vysokou. Mimochodem, to je Topič junior či náhodně vygenerovaný snímek?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.189.75
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 00:36:00    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by na té fotce měl být vyobrazen zdejší Topič, tak by to trošíčku odporovalo tomu co Topič píše v příspěvku 326

„Já jsem kdysi na dráze pracoval a můj nick má opravdu co do činění s tím, co jsem před více než třiceti lety dělal “
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 06:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: no,když pominu věci nepotřebné k životu,jako chlast a cigára,tak bych řekl,že všechno.
Sestřenice z říše jezdila nakupovat do čech,teď jezdíme my nakupovat za ní.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 06:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - lhát se nemá a zavádět taky ne.Je to fuj....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 06:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad ceny - řekl bych, že Karl bude pravdě blíž. Při koupi nového foťáku jsem v Česku zaznamenal rozpětí 8900 až 17000Kč, podle prodejce. Čím to múže být ? Kurzem koruny ne, ten je pro všechny ve stejnou dobu stejný.....
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 09:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: S těmi maržemi v jednotné výši 30% K.v.B. pravdu rozhodně nemá. S tím, že dříve jeho sestřenice nakupovala zde a nyní jezdí on nakupovat k ní má pravdu, stejně jako já, že ani dnes není v Německu vše levnější než u nás.
Lidská paměť je dost nespolehlivá a tak jsem raději chvilku pátral a našel jsem zajímavé údaje.
Předloni v létě byla koruna vůči EURu nejsilnější a tak se podobně jako každé léto, kdy vycházejí ve všech novinách články o tom jak se má ve vedrech pít, vyrojily podobně invenční články o tom, jak je výhodné nakupovat třeba v Německu. Aby ne, když bylo EURo za cca 24 CZK. Ovšem třeba v září 2003 byl kurs 33,33 CZK / EUR.
To je rozdíl téměř 40%! Když pominu inflaci, tak pro Němce se zboží a služby v ČR od září 2003 do předloňského léta zdražily o 28%.

Za poslední dva roky se kurs koruny vychyluje v pásmu cca 15%, což je poměrně dost a přispívá k tomu, že ceny u nás se oproti těm v Německu pohybují u některého dovozového zboží více, protože zohledňují kursové rozdíly.

Třeba u Canona bych odhadl, že jsou ceny navázány na kurs dolaru, protože na podzim minulého roku se ceny zvyšovaly, jak dolar zpevňoval.
Navíc německý obchodník (dovozce, distributor) dostane téměř vždy lepší ceny než ten český, protože má 8x větší trh s vyšší kupní silou. Ale abys mě nechytal za slovo, nic neplatí generálně. Já mám třeba od některých dodavatelů ceny nižší než západoevropští distributoři a tak mohu třeba zboží, které v Německu stojí okolo 18-20 EUR prodávat českým zákazníkům za 370 Kč.

Tvůj příklad s cenou foťáku není příliš dobrý. Bylo by vhodné uvést typ přístroje a obchody, které měly tak rozdílné ceny. Tohle se může u nás stát celkem snadno, že narazíš na takové rozdíly. Stačí aby obchodník vzal aparát do obchodu při jeho uvedení na trh, kdy je cena nejvyšší a pokud ho neprodá a dovozce mezitím sníží cenu kvůli kurzu nebo kvůli tomu, že už je aparát delší dobu na trhu nebo při nějaké akci ho na nějakou dobu zlevní třeba i o desítky procent. Pak může dojít k takovému velkému rozdílu. To se stane razdva.
Přitom u té fototechniky to teď není tak velký cenový rozdíl mezi ČR a Německem jako býval dříve. Přidám dva odkazy. Na prvním je srovnání cen jednoho objektivu v ČR a na druhém v Německu. Ceny velmi srovnatelné.

http://objektivy.heureka.cz/canon-ef-24-70mm-f2-8l-usm/

http://www.nextag.de/Canon-EF-24-mm-1514248201/de/preise-html
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 10:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - ahoj, proti tomu,cos napsal o pohybu kuzů nemůžu říct ani ň neb je to pravda.
Ad cena foťáku Fuji S 200 EXR EVR superzoom.
Ceny jsem hledal na internetu ve stejný den a hodinu. Lhostejno zdali i- obchod, kamenný nebo kombinovaný. Všechny si už pocopitelně nepamatuju ale bylo to od Aaronu přes Škodu, Megapixel,Alzu,Itek, až po ne příliš důvěryhodné i- obchody a obchůdky.
Nakonec jsem ho koupil v Mall- u, kde mu chyběly do minimální ceny asi 300 ale přece jen tu byly nějaké záruky a hlavně platba až po dodání.Spíš objektivy mají to cenové rozpětí oproti celým foťákům dost úzké, což je pochopitelné, vzhledem k prodejní strategii výrobců.
Použil jsem i měšec, E-bay a jiné.
Takže pohybem kurzu to nebylo.
E bay by byl nejlepší ale pro mne moc komplikovaný. Mimochodem Heureku jsem taky použil.
Foťák byl v té době novinka nikoli však nejžhavější. Jinak musím konstatovat, že výrobce v oblasti šumu v této kategorii odvedl heroický výkon.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10032
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 10:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: A divíš se, že jsem je tak nazval? Ty dva, co tu dával Dennis. Budu tak nazývat všechny malé vocasy, co lítají po nadraží jako splašení nehledíc kolem sebe na provoz drážní. Chovají se jako burani, bez ohledu na okolí. Nemám nic proti mladým klukům co si fotí na peronu vlaky. Ale neběhaji jak s vrtulí v prdeli mezi kolejama. A taky se jim nesměji, páč je chápu. Taky fotím na peronu někdy...



Ad Šari - ANO!!I já!!

To je slabé, mám pevné nervy, ale co zde v Pce občas předvádí, je...
a jestli mi ještě jednou někdo bude po 814/914 psát prstem prasátka, umejte si to a jiné píčoviny..tak už vylezu na peron a bude zle!!!!!!!!!!!!!!
Nepočítám Vaší bezpečnost, lítate z peronu na peron, přes koleje až Vás na 1či2koleji jednou Cargo sejme, bude zbytečně vyhaslý lidsky šotouší život!!Jednou na 6koleji stál náklad a když jsme viděl, že ŠOTOUŠOVÉ podlézají pod vozem...běhal mi mráz po zádech!!(aspoň kurva přes!!)
Pak se nedivte, že tady na Vás v Pce

To je zase diskuze, to jsem někam vlezl
750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 10:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musíš dávat pozor, co na klávesnici mačkáš Martine.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 11:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi,sakra,psal jsem o věcech "potřebných k životu",mezi které tedy absolutně nepatří fotoaparáty,elektronika a mastičky na ksicht.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 11:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karl - nevadí, každej potřebuje k životu něco jinýho...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 11:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karl von Banhof: No vždyť o tom píšu. Když Tvoje sestřenice dostala za EURo přes 30 Kč a potraviny měly navíc 5% DPH a ne 10% DPH jako nyní, tak si musela v český samošce připadat jak milionář.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 11:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Taky to mohla chybně uvedená cena. Prostě se někdo přepsal. Když máš položek na webovém kšeftě do tisíců, tak to není nic neobvyklého.
Onehdá jsem se dožadoval u Škody teleobjektivu za cenu na cenovce a kroutili se jak hadi. Sekli se tam skoro o 10 tis. a nechtěli a nechtěli mi to prodat za ty peníze. Nakonec jsem z nich vyrazil aspoň patnáct stovek slevu.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 11:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb, kdyby byly vozy umyté, nikdo Vám na ně prstem čmárat nebude
www.pokolejich.cz

Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Pryč s WR a WRm z vlaků IC a EC
chachar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.19.102.2
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 12:18:55    Odkaz na tento příspěvek  

Dennis:Manemb, kdyby byly vozy umyté, nikdo Vám na ně prstem čmárat nebude
když si někdo neumyje sovoje auto, tak mu taky po něm čmáráš prstíčkem?, já nevím, ale ty tvoje názory na chování veřejnosti jsou někdy napřeshubu, jako třeba zastávání se sprejerů, když čmáraj po všem kudy chodí s tím, že je to moderní a k městu to prostě patří
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 12:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chachar, a auto snad reprezentuje nějakou firmu?, pokud ano tak by mělo být umyté. Ano, podporuju graffity, je to druh umění, ale na legálních plochách.
www.pokolejich.cz

Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Pryč s WR a WRm z vlaků IC a EC
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 12:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vono někdy lepší graffiti, než vidět místama odrbanej lak z roku 70, a místama plechy....
Brno Kometa Brno KOMETA


Bydlím cca. 300m od přejezdu v heršpicách
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10033
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 12:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis
Manemb, kdyby byly vozy umyté, nikdo Vám na ně prstem čmárat nebude

díky za radu

A co mi odpovíš na toto??To nic?
A-
B-
Nepočítám Vaší bezpečnost, lítate z peronu na peron, přes koleje až Vás na 1či2koleji jednou Cargo sejme, bude zbytečně vyhaslý lidsky šotouší život!!Jednou na 6koleji stál náklad a když jsme viděl, že ŠOTOUŠOVÉ podlézají pod vozem...běhal mi mráz po zádech!!(aspoň kurva přes!!)

750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 13:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb, s foťákem už nějaký ten pátek nechodím přes koleje a náklady nepodlézám
www.pokolejich.cz

Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Pryč s WR a WRm z vlaků IC a EC
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7478
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 13:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: s foťákem už nějaký ten pátek nechodím přes koleje - kdybys nekecal...
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10035
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s foťákem už nějaký ten pátek nechodím přes koleje


750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb, Nezdara mě asi viděl z regionovy
www.pokolejich.cz

Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Pryč s WR a WRm z vlaků IC a EC
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10036
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis
a nefotil jsi i náhodou cca před 3týdný v Bezpraví 814 041??
750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manemb, ne, nebyl jsem ani v České republice


www.pokolejich.cz

Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Pryč s WR a WRm z vlaků IC a EC
Redbird
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Mám stejnou zkušenost z doby když jsem kupoval v Oehlingu svůj EOS 40D z pátku na sobotu se u těla objevila cena 17 litrů. Okamžitě jsem reagoval a tělo jsem si objednal. V neděli byla přepsáma na tehdy reálných 19 000. Měl jsem strach že mi řeknou že to byla mejlka. Oni kontrovali že cena 17 platí. V úterý jsem zajel do Klatov, a domu jsem přivezl tělo za 17 000. Jinak s cenami v Německu je to jak co. Něco se vyplatí potraviny a drogerie. Ale zase ne úplně vše. Ale dát si na nádraží v kiosku párek a pivčo to už bych řekl že je tam levnější. Nehledě na fakt že tam párky povětšinou neobsahují t.z. drůbeží separát.
redbird

Nevymýšlej důvody proč to nejde.

http://www.home.karneval.cz/00009480/Ferda-Morris-Redbird.htm
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10038
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis
Pardon, tak to bylo 26.6.2010
Někdo takový podobný tvému vzhledu tam šotil-i
750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 14:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 26.6.2010 mám taky alibi


www.pokolejich.cz

Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Pryč s WR a WRm z vlaků IC a EC
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 15:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - to už jsem nestudoval ale nic to nemění na faktu, že u foťáků je rozpětí o poznání větší než +/-500 u objektivů.
Hugo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 24. července 2010 - 22:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ma napadlo že vlastne aj ja som ich cvakol


www.imhd.zoznam.sk Slovenský WEB o MHD
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9861
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 21:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Ty blbe, když řikám, že přijedu, tak fotit ikdyž mě ty histerický herky vůbec nezajímaj kapišto??Takže naviděnou příští rok v červenci a zkuste někdo předemnou říct něco, co předtím kámošem...se zlou se potážete!!Nervy mám jenom jedny!
Jo a ta fotka toho děcka má jaký význam??

A možná bys měl splnit svůj slib, že vystrčíš prdel z okna mašiny až pojedeš kolem šotoušů
kde jsem psal, že se takto zachovám?Nějak sem si toho nevšimnul...
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 22:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepočítám Vaší bezpečnost, lítate z peronu na peron, přes koleje až Vás na 1či2koleji jednou Cargo sejme, bude zbytečně vyhaslý lidsky šotouší život!! Jednou na 6koleji stál náklad a když jsme viděl, že ŠOTOUŠOVÉ podlézají pod vozem...běhal mi mráz po zádech!!(aspoň kurva přes!!)

S tím lítáním to není tak žhavé, spíš bych to nazval poskakováním a funěním. Ono když má někdo v 15 letech pupek jako padesátiletý pivař, tak celkem logicky nemá fyzičku na to, aby si za hodinu desetkrát seběhl a vyběhl těch plus minus 25 schodů pardubických nástupišť.
Jsem sám, komu přijde zajímavé, že ještě tak před 15 lety byli šotouši, co se postavy týká, docela standardním průměrem české populace - pár tlustých, pár s nadváhou, hodně tak nějak v průměru a pár hodně hubených, zatímco současná generace šotoušů-teenagerů ze značné části připomíná chovance ústavu pro léčbu obezity? Ono je pak docela pochopitelné, že si zkracují cestu, kudy to jen jde, protože tahat sebou pár desítek kilo navíc, to dá docela zabrat.
BTW, taky nemám zrovna pod míru, ale když už něco dělám, tak to dělám pořádně. A pobíhání po nádraží holt s sebou nese taky schody, schody a zase schody. Mydlit si to kvůli vlastní pohodlnosti napříč kolejištěm, to o něčem svědčí. Jen si nejsem jistý, o čem přesně...
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9864
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 22:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass:
O tom, že nemá žádný respekt a že si myslí, že muže vše...já jako malej do kolejí nelezl a když už sem tam vlezl, tak sem byl posranej až za ušima abych neměl nějakj průser...to dnes omladině zřejmě nehrozí..řikám to furt, chybí drážní policie, ono to mělo své opoctatnění...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 22:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkusil se Tass podívat na současnou společnost celkově? Na statistiku, varování dietologů, kardiologů a obecně zainteresovaných osob ohledně postupné obezitizace společnosti, nejen naší, ale západní obecně, k níž se v tomto vcelku úspěšně řadíme, ač na USA ještě nemáme a rád bych věřil, že u toho zůstane. Když jsem já v roce 1994 vycházel základní školu, bylo v celém ročníku, tj. cca 90 dětí, tak pět, o nichž by se dalo říci, že jsou "tlusté". Dnes mám problém jet ráno autobusem do práce, abych mezi pěti školáky nenarazil na jednoho, který má podvýšku.

Souvislosti, souvislosti ;-)
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 22:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Bingo, to je přesně ono. Už se mi po těch letech vykouřilo z hlavy, jaká byla "zábava" potkat železniční policajty. Faktem je, že leccos byla neskonalá buzerace, jednou jsem třeba dostal vynadáno jen za to, že jsem z jednoho nástupiště koukal na druhé, kde došlo k nehodě (vagón při posunu narazil do šturcu). Panáček v uniformě mě vyhodil, i když jsem mu ukázal platnou vstupenku na nástupiště. Na druhou stranu by při existenci drážních policistů nedošlo k nemalé části průšvihů, které se řeší tady nebo v Nehodách.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 22:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: Ale ano, dívám se kolem sebe a vidím, že obezitizace (ježiš, to je krásně hnusný slovo!) postupuje mílovými kroky. Ale stejně se mi zdá, že mezi šotouši je počet obezitizovaných jedinců mimořádně vysoký.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 22:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co má vliv na obezitizaci? Dostatek kalorické stravy (problém spíše nižších a středních vrstev, zajímavý sociologický dopad vývoje společnosti, bohatí si mohou dovolit "pořádné" jídlo, zatímco chudí nemají nic, jen ten žvanec, tak si daj béne, no ne?; modelová studie ukazovala americké slumy, kde byla většina populace obezní přesně z tohoto důvodu), a nedostatek pohybu. Dnes má každej počítač, proč by chodil ven hrát basket nebo hrát na schovku když může vysedávat u kompu a blábolit na kárepu :-)

Apropos, nevím kolik je zúčastněným, ale hrávali jste na schovku, když jste byli malí? A viděli jste někdy v poslední době někoho hrát na schovku nebo třeba šipkovanou? A vo tom to je. Mizera Gates :-)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3808
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 23:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá debata ... já to na Gatese bohužel nemůžu svádět, tlustej jsem byl za totáče a jsem i teď.
Ale OSOŽáci asi nějaký smysl fakt měli, těsně po revoluci jsem jim úspěšně zavíral ústa služební průkazkou civilního zaměstnance železničního vojska, ale většinou měli pravdu v tom co mi vytýkali.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9865
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 03:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem psal, tak před deseti lety jsem šel jednou v Třebové z prvního peronu na druhý přes přechod...chtěl jsem si opsat něco z mašiny a obával se, že by mi kdybych šel podchodem ujela...tak sem tam úspěšně vlezl, opsal si to a chtěl jít podchodem zpět, ale najednou stál drážní polda u mě a že pokuta...to sem si na ní musel aj pučovat...ale to už sem nebyl tak malej.No a pak jsem toho dotyčnýho potkal kdysi o několik let později když sem šel po přechodu, ale kouzelnou průkazkou jsem ho "utřel" to sem měl tenkrát radost:-)No a pak je zrušili a ted už na nádraží nikoho nekontroluje...což je asi škoda, že tomu tak není i jinde...omladina by třeba aspoň nějaký respekt měla...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 07:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:
...já jako malej do kolejí nelezl a když už sem tam vlezl..

Co tady plácáš a kritizuješ, že omladina nemá respekt a leze do kolejí ve stanici, když jsi dle vlastních slov dělal to samé a žádný respekt z policajta jsi neměl.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 08:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass - neubylo,leda by těch policajtů bylo jako much, a kdo by je platil. Nehledě na to,že ve stanicích bych to tak z 80-ti procent šacoval na sebevrahy.Na volné trati to není ten plezír - nikdo to nevidí, snad jen fíra a to né vždy. Tím se ale nezastávám ptakopysků, kteří se motají v kolejišti jak vožralej ve skladišti. Jinak ale souhlas.

Luboš - lézt do kolejiště posranej až za ušima taky není ideální stav - to jsi blízko maléru.
Lezu do kolejiště už 40 let a zatím jsem tady a celej. Lezu tam klidnej a soustředěnej, sleduju situaci před i za sebou, kouknu po návěstidlech, posunkách a zásadně nelezu do průjezdnýho profilu a osvědčuje se to.
Policajty nemusím, jsou to stejný ,,esa" jako osožáci neboli SOOŽ, jestli je pamatuješ, tedy vyjma prudění na nic.
Docela by mě zajímalo ,jak bys mi navrhl řešit situaci, kdy bych si taky chtěl něco opsat a neměl kouzelnou průkazku jako Ty. Tak bych ho asi utřel ručníkem.
Je to o respektu k velké ,pohybujicí se věci, rozumu a pozornosti, né o průkazech - přejetý posunovači,traťáci atd. jsou toho důkazem.

Chary - může za to nedostatek pohybu a mekáče, hambáče a jiné vynikající potraviny.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 08:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš - jo a pokud možno v reflexní vestě model ČD a pokud mě bude míjet vlak zřetelně ukážu fírovi, že ho vidím a počítám s ním. Nemusí pak tejrat houkačku.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9869
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 11:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivane, nepřekrucuj moje tvrzení jako Topič...to když už sem tam vlezl mělo znamenat, že jsem tam lezl opravdu jen mimořádně a ostražitej samozřejmě...na prstech jedné ruky bych to spočítal...když mi bylo tak 10-14, tak jsem do kolejí nelezl vůbec a čuměl na vláčky jen od té první...prostě jsem měl od mámy v palici vsugerovaný, že do kolejí líst nesmím, tak jsem tam nelezl!!Osožáky samože pamatuju, taky se mě kolikrát ptali proč stojím u těch kolejí a já jim vždy řikal, že se dívám na vlaky...některý mi řekli at jdu za plot, někomu to bylo jedno a pak už mě tam znali když sem tam lezl furt...a jediný místo kam jsem chodil je dnešní místo v Třebové na severu naproti žosce, bydlel tam spolužák, chodíval sem tam k němu hrát basket na hřiště..a když něco jelo tak sem si odběhl..prostě malej zapálenec

Topič:
Opět důkaz toho, jak neumíš číst a jak se umíš výhýbat odpovědi..jen tak dál...kdeže jsem napsal, že jsem neměl respekt z policajta???
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3911
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 11:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

....Až budu jako technik a absolvent technického oboru VŠ, ze které vylezu s NULOVOU praxí, bez jakéhokoliv papíru, že umím nějaké řemeslo (narozdíl třeba od blbýho učňáku s maturitou) brát minimálně tolik, co někteří mí soukmenovci, kteří sotva prolezli VŠE (a kolikrát ani to ne), nebo mají nějaký ekonomicko-managerský obor na nějaké "vesnické univerzitě" (pražácký výraz) a pracují v ekonomické, marketingové sféře či jako právníci a berou např. 50 litrů čistýho měsíčně, dále jestliže seženu jako absolvent technické VŠ práci "rozumně daleko" od místa svého bydliště (zatímco takové banky a jiné ouřady jsou v každém větším městě) a nebudu se za ní muset stěhovat přes půl republiky jak idiot a začínat totálně od nuly, tak pak budou ty pomyslné vavříny z úspěchu zdolání papírově "těžších" škol (technických) chutnat poněkud příjemněji. A možná i nalákají více potenciálních zájemců. ...

Promiňte, ale představa, že někdo padne na z vystudovanýho ekomoma bez praxe a navalí mu 50 kolíků čistýho, a to ještě nejlépe v každým provinčním městě je v nějakém větším měřítku zcela mimo realitu. Dvojnásob to platí o úřadech. Co vidím x let po škole, tak dělicí rovina vůbec nevede technik vs. ekonom, ale úplně jinudy. Možná by stálo se zamyslet nad tím, kolik asi bere účetní, úřednice či řadový personalista- což jsou nejběžnější profese lezoucí z ekonomických fakult.

a nebudu se za ní muset stěhovat přes půl republiky jak idiot

Takových je na mém pracovišti (v centrále jedné banky v Praze) většina a půl republiky si škrtněte na napište "až přes 2-3 státy".

PS: Tím nijak nezpochybňuju fakt e studovat technické profese a nebo třeba medicnu je těž
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 11:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš - překrucovat cokoli nemám v úmyslu.
Já za dobu této ozbrojené složky pamatuju 1 !! slušnýho v Kralupech - ten mě nakonec vzal i do depa jako doprovod. Já do kolejí lezu od 17 , předtím ne. Ono totiž když jsi měl foťák tak se chování osožů prudce měnilo - svědků jsou stovky a to i mezi ajznboňákama. Výslekem je mnoho nepořízených nebo zničených fotek, které dnes mohly mít velkou historickou hodnotu.
Je totiž podstatně víc zajímal foťák než to, jestli stojíš v kolejišti. Imperialisti se třásli na snímek sedmdesátiletého Heligónu nebo o něco mladšího Pětikoláku.

Máš pravdu,že dneska si počínají někteří mlaďasové děsivě, jako klub sebevrahů, bohužel ale mnozí starasové jim jdou vydatným příkladem. Můžu doložit....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 12:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - tak jsem dnes kouknul na Heuréku a cenové rozpětí u S 200EXR je ještě o nějakou pětku větší než před 1/2 rokem. Asi to tedy omyl nebude....
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 12:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

může za to nedostatek pohybu a mekáče, hambáče

To je primárně sociálně-kulturní problém, přesně jak píše Chrary.

A pamatuju si tedy, že mezi šotoušema bylo nezvyklé množství vyloženě neforemných postav v podivných kusech oblečení už v 80. létech. Měl jsem i jiný zájmy (třeba plochou dráhu -tedy samozřejmě jako divák)a tam nic takovýho nebylo, dokonce si pamatuju, že jsme se kvůli tomu za svoje zájmy právě i kvůli tomu tak trochu styděl.
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 13:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi...... Ne každý malý dítě lítá přes koleje....
Vono někdy když vám za půl minuty jede vlak není jiná možnost..... Sice je mi 15, ale když už musím koleje přebíhat (někdy fakt není jiná možnost) tak se rozhlídnu dvakrát kolem sebe..... I přesto, že sem trochu nad národním průměrem (nemůžu o sobě říct že sem hubenej, ale ani že sem tlustej) Když můžu jít podchodem tak jdu.... Mad noodle2 má pravdu jen někteří jsou jako sebevrahové.... Ovšem většina z vás je hned háže do jednoho pytle... Mám pocit že teenager šotouš je hned automaticky KinderMafián...... (je to smutný...) Jo jenom ješte k obezitě.... Ve všech případech není způsobena pouze MC´Donald´s a podobnými.... Někteří lidé to mají způsobeno nemocí (Od jakékoli nemoci, po špatné spalování....) Hodně mých vrstevníků lítá po venku (včetně mě), v dnešní době se ale nehraje na schovku, ale jezdí se na kolech, hraje fotbal.....
Brno Kometa Brno KOMETA
Podporuji přestavbu brněnského železničního uzlu.
Nejoblíbenější vlak? EC 78/79 Gustav Klimt. Jezdíme dle OeBB standardu! Souhlasím s programem TOP09
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 13:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič- netřeba se zbytečně hádat. Já tomu ,co Luboš napsal,rozumím tak ,že přece jen jsme bývali méně oprsklí než dnešní -náctiletí. A možná i opatrnější.
Ale nebylo to náhodou tím, že všude se ježily zákazy všeho možného ?
Taky nás bylo podstatně míň než dnes a mnohdy jsme museli o ,,neviditelnost" usilovat jak jen to bylo možné abychom vůbec něco vyfotili. Neb lovců špiónů bylo všude jak sraček.
To vše dnes odpadá a protože vše souvisí se vším, má na to vliv opravdu i nízkonákladová a bezproblémová digitální fotografie, možná i určitá módnost tématu a další vlivy.

Mettys - do jednoho pytle vás hází jen nerozumní.
Nicméně je faktem, že i malé množství pablbů dokáže zkazit celkový dojem z velkého množství normálních a to platí pro všechny věkové kategorie. Jen u těch mladých je to jaksi nápadnější.
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 14:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Nerozumných je v poslední době čím dál více, jsme prostě "ti mladší" je to, když bude někdo starší (berme o desítky let) přecházet koleje, nikdo mu neřekne ani ň (samnozřejmě sou i vyjímky..) ale když přechází přes koleje teenager tak hned na něj každý hned nadává.....
Brno Kometa Brno KOMETA
Podporuji přestavbu brněnského železničního uzlu.
Nejoblíbenější vlak? EC 78/79 Gustav Klimt. Jezdíme dle OeBB standardu! Souhlasím s programem TOP09
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 16:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mezi šotoušema bylo nezvyklé množství vyloženě neforemných postav v podivných kusech oblečení
Zde je pár exemplářů. Obzvlášť "vypečený" je pán s o 3 čísla delšíma kalhotama. A přesto že je srpen, tak má nátělník, flanelku, svetr a budnu. Samozřejmě doplněn "elegantní" igelitkou.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 16:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

malé množství pablbů dokáže zkazit celkový dojem
No... I JEDEN. :-)

když přechází přes koleje teenager tak hned na něj každý hned nadává
Zrejme v blahove nadeji, ze mlade jde spise vychovavat. ;-)
Utúlien aurë...
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 16:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: Vono to tak je, když na nás začne nějakej dědula nadávat, že tam chodit nemám, tak příště pudu zas a budu se mu ještě smát....(Beru to obecně jako přemýšlení vrstevníků, ne jenom moje..)
Brno Kometa Brno KOMETA
Podporuji přestavbu brněnského železničního uzlu.
Nejoblíbenější vlak? EC 78/79 Gustav Klimt. Jezdíme dle OeBB standardu! Souhlasím s programem TOP09
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9880
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 17:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že tam chodit nemám, tak příště pudu zas a budu se mu ještě smát..
a to jako proč??když tam fakt nemáš co dělat..?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 17:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mettys - no tohle má od rozumného počínání hodně daleko. A rozhodně to neposlouží nikomu a ničemu.
Jestli, tak ještě větší nevraživosti a pronásledování - taky obecně vzato.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 18:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mettys: No, za podobne "premysleni" jsme dostali od rodicu akorat tak pres hubu. :-)
A hned bylo po premysleni, hyperaktivite a dys-kdeco.
Ale halt je ta nova doba, pravidla se nedodrzuji, neznalost se omlouva a drzosti se chlubi. Obecne vzato. (At netrham partu.) :-)
Utúlien aurë...
Mettys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 18:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jenže když někteří vidí dědulu kterej skáče 2m vysoko, tak prostě některým to příjde natolik vytipné apod; že prostě příště jdou.

Neříkejte, že vy jste nikdy někomu nechodili např. na jablka, vždycky na vás vylítl, a stejně ste tam chodili a jestě se mu pak smáli?


Já s tím problém ještě neměl, snažím se zachovat k starším lidem alespoň trcohu autority... Ale pohybuji se i v sféře méně vychovaných vrstevníků než já(z toho také mé tvrzení mám).Já si myslím že mám alespoň trochu vychování.

EDIT: Jo je jiná doba, ale to bude z pohledu staršího člověka vždy.... Moji prarodiče také dělali něco jiného než rodiče... NEUSTÁLE jde všechno dopředu, jen to vy teď více vnímáte, navíc postup jde teď trochu rychleji....

(Příspěvek byl editován uživatelem mettys.)
Brno Kometa Brno KOMETA
Podporuji přestavbu brněnského železničního uzlu.
Nejoblíbenější vlak? EC 78/79 Gustav Klimt. Jezdíme dle OeBB standardu! Souhlasím s programem TOP09